Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 08:54

rdaneelolivaw írta:
2022.07.12. 07:18
Phoebe írta:
2022.07.11. 13:02
Én csak annyit mondok AJKA, ha már úgy is annyira szeretik a mozaik szavakat. :D Hajrá évi 18 milliót kereső fodrászok!

Azokkal pl. mi helyzet, akik magánszemélyeknek és vállalkozásoknak is forgalmaznak terméket, vagy kínálnak szolgáltatást? Egy vízszerelő csak magánszemélyhez mehet ki, ha marad Katás?
Ennek vegyes rendszerben is működnie kellene. Viszont ha vállalkozásnak számlázol akkor más adókeretbe kellene tartozz, legalább azokra a számlákra vonatkozólag. Egyszerűen azért mert egy cég viszont ne kelljen versenyezzen veled pusztán azért mert TE Katás vagy, sokkal kedvezőbb adózási feltételekkel. (szerintem)

Vagy csináljanak egy másik, katához hasonló vállalkozási formát amely azokra vonatkozna akik rendszeresen cégeknek dolgoznak.
Bár mégegyszer mondom, nem értem, hogy bizonyos tevékenységek után nekem miért kell mondjuk 24-25%-ot leadóznom (és akkor még óvatos voltam), egy katásnak meg durván 5%-ot. Túl nagy az olló.
Baszd meg, nem hiszem el, hogy olyan ostoba vagy tényleg, mint egy fideszes nyugdíjas, és csak ugyanazt mantrázod. Szerinted minden katás egymilliót keres? :DDDD Csak úgy jön ki az öt százalék, baszd meg. Egyrészt, nekem volt olyan három hónapom zsinórban, amikor a lakbérre alig maradt. Mert hogy az az öt százalék az nem öt százalék, hanem 50 000 a kétszázból is, ha épp csak annyi jön össze. Másrészt afelett elegánsan elsiklottál, hogy írtam neked, hogy április óta nálad is többet adózom, katásként :DDDD

De nem, jössz itt az öt százalékoddal.

Akkor még egyszer: abban szinte mindenki egyetértett, hogy változtassunk. A sávos adózásban vagy a fix százalékban mindenki, kisvállalkozóktól kezdve a BKIK-ig mindenki benne lett volna. Hiszen ha mondjuk van egy 15%-os fix kulcs a mindenkori bevételedre, akkor a kedvenc, általad folyton szajkózott „egymillából” háromszor annyit kellett volna befizetni, mint most, akinek meg csak 150 000 jön össze egy hónapban, annak nem vitte volna el a 33%-át rögtön a járulék. Ezzel mi lett volna a probléma?

Illetve, mi van azzal, hogy legyen végre egy kurva kormányszerv, bizottság, tárca, akármi, ami kivizsgálja, ha fordulsz hozzá, hogy mentesülhetsz-e a rejtett munkavállalás vádja alól. Nálam tisztábban kevesen csinálják a dolgaikat. Igazából könyvelőre se lenne szükségem folyton, de jobb a biztonság - nem akarok elbaszni semmit. A tag maga mondta, hogy Richárd, magával van az egyik legkönnyebb dolgom az ügyfeleim között. Küldöm a bankszámlakivonatom, küldöm az elküldött számláim, aminek a mérlege dekára mindig ugyanannyi, kifizetem a NAV-ot mindig időben, semmi probléma velem. Ha én jogorvoslattal akarok élni, mert nem akarok büntetőadót fizetni azért, mert Parragh azt hiszi, hogy a katások 80%-a csaló (a valóságban még a szakemberek szerint is legfeljebb 10-15%-ról beszélünk!), azt miért nem tehetem meg? Megint csak: hol az ártatlanság vélelme? Pedig be lett lengetve ez is, hogy lehet majd ilyen is.

Összefoglalva: a tökéletes intézkedéssel mindössze az a gond, hogy:
- a behazudott dolgokból semmi nem valósult meg
- már bevezetik szeptembertől, január helyett
- nincs az igazságosabb sávos adózásra vagy fix adókulcsra opció
- életszerűtlen, hogy ne számlázzon soha senki cégeknek
- gyávaság, hogy a taxisokat érthető okokból békén hagyják, de másokra rászállnak
- nincs mód továbbra sem kivizsgálást kérni, ha nem akarsz bújtatott munkavállalás vádjával büntetőadót fizetni

Folyton az egymillió/ötvenezer dolgon meg az olyanokon rugózol te is meg a fasztölcsér fideszes slepp is, mint az IT-sek, akik amúgy dolgozhatnának cégnél is. Mi van a fodrászokkal, grafikusokkal, webdizájnerekkel, fordítókkal, tolmácsokkal, kozmetikusokkal, vízvezeték- vagy villanyszerelőkkel, magántanárokkal, fotósokkal, dekoratőrökkel, rendezvényszervezőkkel, könyvelőkkel, ezer más szakmával?

Én nem tudok elmenni céghez dolgozni, ha akarok sem, mert projektalapú megbízásaim vannak. Kevés, 2-3-4 cégtől, de tőlük összejön a hárommillió felett évente, simán. Viszon ha akarnám sem tudnék céges munkaerő lenni, mert a legtöbb esetben nincs ilyen ebben a szakmában. Időszakosan van munka - van, hogy kapok egy nagyobb projektet az egyik cégtől, az tart 2-3 hétig, utána 2 hónapig semmi. Erre a két hónapra nekik ugyanúgy fizetést kéne adniuk, járulékot fizetniük. Nyilván nem fogják csinálni, hanem addig más cégtől kell kapnom projektet. A másik, hogy Magyarország az egyetlen EU-s ország, ahol csak diplomával vállalhatsz fordítást vállalkozóként. Nekem erről nincs diplomám, de felnyalatom a nyelvtudásommal a legtöbb embert, akinek igen, és dolgoztam fordítóirodában már 13 éve, ott tanultam meg, amit kell. Jó vagyok a munkámban, nagyon jó - de Magyarországon elméletileg nem lehetnék fordító. Eddig azért lehettem, mert a katánál lehetőség volt egy legális kiskapura: nem a fő tevékenységi köröm a fordítás, hanem egy mellékes tevékenységi körnek vettem fel. Így legálisan számlázhattam érte, erre még a könyvelőm hívta fel a figyelmem.

Ez most megszűnik, túlzás nélkül el vagyok lehetetlenítve. Jelen állás szerint szeptember elsejétől trükközés nélkül, hogy valami fasz kamut írok a számlára, nem dolgozhatok Magyarországon szabadúszó fordítóként. Én meg nem akarom kamuzni a számláimon egyrészt, mert becsületességre neveltek, másrészt a legtöbb cég el sem fogadná, hisz nekik is van könyvelésük. Ha ők fordításért fizetnek, akkor nem kaphatnak számlát virágkötészetért, és ez is érthető és jogos.

Tehát, mester, nekem kicsinálták a magyarországi megélhetésem, konkrétan. Bt-t sem alapíthatnék, ha akarnék sem, mert tök felesleges lenne. Bt-ként is csak akkor számlázhatok fordításért, ha van legalább egy olyan ember bejegyezve, akinek van fordtói diplomája. Majd biztos fizetem a járulékot meg a kamu fizetést valaki után, amikor esetleg megint csak háromszáz jön össze egy hónapban - már ha találnék egyáltalán valakit, aki ilyen kockázatos dologba belemenne.

Ez a te egész tökéletes intézkedésed arról szólt, hogy vagy munkavállalói jogviszonyba, vagy 30% körüli egyéni vállalkozói adózási formára kényszerítsenek több százezer embert. Annyira senki sem lehet hülye, hogy elhiggye, ezek a férgek az igazság nevében, az „öt százalék” meg a rejtett munkavállalás ellen léptek fel. Utóbbit egyébként nagyon egyszerűen lehetett volna szűrni, csak ahhoz dolgozni kéne, ugye. Pedig akkor mi a faszért is van a NAV, meg miért fizetem én az évi ötezret Parragh úrnak? Lehetett volna simán, hogy azokat a cégeket ellenőrizzék, ahol az elmúlt évek folyamatos munkaerőállomány-csökkenése mellett az egekbe ugrottak a befogadott katás számlák, csakhát ugye ezzel munka lett volna. Inkább úgy alakítják a szabályozást, hogy a katás vállalkozók négyötödének lényegében lehetetlenné tegyük azt, hogy ebben a formában vállalkozzanak továbbra is.

A lényeg, hogy TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS született, meg hihihaha, szépazélet, és költözzön jobb helyre, akinek itt nem megy. Jelen állás szerint nekem csak ez maradna akkor is, ha nem terveztük volna amúgy is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2022.07.12. 08:57-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.12. 08:56

Bandee írta:
2022.07.12. 08:43
Nem ellenőrizhetetlen az, sőt rém egyszerű. Az adóbevallásban ha katas számlát kaptál be kell írni, adószámmal. Igy volt Eva esetén is. Tehát azonnal kiderül ha ugyanattól kaptál számlát és már lehet is számolni. Na persze ha valaki nem írja be az is egy dolog de az meg már csalás
Ebben igazatok van mert eleve online számlázás megy, tehát könnyen rá lehetne ereszteni egy algoritmust.
De szerintem ez nem fog megtörténni. :)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.12. 09:02

Ezt most kaptam valami figurától, akit nem ismerek, az FB oldalamon közzétett bejegyzésem alá. Na, amíg ez az alap hozzáállás, addig nincs miről beszélni. :D

"Sírnak a KATA adózók,miért is?
Ma 12 milla után egy munkavállaló 4 milla járulékot + adót fizet,addig a KATÁS 600 ezret évente.
Ez nem volt más mint adóelkerülés.
A benyújtott új törvényjavaslat nagyon cinikus.
Most is 600 ezret fizethet a KATÁS 18 milla után,míg egy munkavállaló 6 millát fizet évente.
Gratu.
Ezért sírnak?"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 09:23

Phoebe írta:
2022.07.12. 09:02
Ezt most kaptam valami figurától, akit nem ismerek, az FB oldalamon közzétett bejegyzésem alá. Na, amíg ez az alap hozzáállás, addig nincs miről beszélni. :D

"Sírnak a KATA adózók,miért is?
Ma 12 milla után egy munkavállaló 4 milla járulékot + adót fizet,addig a KATÁS 600 ezret évente.
Ez nem volt más mint adóelkerülés.
A benyújtott új törvényjavaslat nagyon cinikus.
Most is 600 ezret fizethet a KATÁS 18 milla után,míg egy munkavállaló 6 millát fizet évente.
Gratu.
Ezért sírnak?"
Az ilyen nyomorultakra egy karaktert sem érdemes pazarolni.

Engem az basz fel, de nagyon, amikor van egy fellow vállalkozó, aki még személyes ismerős is, és ugyanígy “érvel”. Most gondold el, ha ezt MZP csinálja meg. Dani be sem fogná a száját, hogy ez milyen elmebeteg és szarházi dolog.

Aztán a kezdeti “tökéletes intézkedés” után most ott tartunk, hogy darabonként ismeri be, hogy na jó, ez így tényleg hirtelen volt, na jó, tényleg lehetett volna ezt meg azt, igazatok van.

De nem, a zsigeri reakció a tökéletes intézkedésezés volt most is, meg az ostoba öt százalékon rugózás, mintha minden katás mindig minden hónapban egymillióért számlázna, és azt sem tudja, hova tegye a kurva sok pénzét.

Nem tudom, mi jobbat várhatnék vadidegenektől ezek után.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 09:26

Phoebe írta:
2022.07.12. 09:02
Ezt most kaptam valami figurától, akit nem ismerek, az FB oldalamon közzétett bejegyzésem alá. Na, amíg ez az alap hozzáállás, addig nincs miről beszélni. :D

"Sírnak a KATA adózók,miért is?
Ma 12 milla után egy munkavállaló 4 milla járulékot + adót fizet,addig a KATÁS 600 ezret évente.
Ez nem volt más mint adóelkerülés.
A benyújtott új törvényjavaslat nagyon cinikus.
Most is 600 ezret fizethet a KATÁS 18 milla után,míg egy munkavállaló 6 millát fizet évente.
Gratu.
Ezért sírnak?"
O az aki nem vasarol a maszeknal hanem elmegy a sparba:))) mert az nem az
Kibaszott sok ostoba ember van ime a pelda. Es ezt hirdeti is a tobbi hulyenek

Nekem bizonyos okokbol tele volt a tokom ezzel a Kataval de elfogadhatatlan ahogy ezt most csinaljak, belegondoltam a helyzetedbe magamat most a reggel. En se lennek lelkes

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.12. 09:59

Bandee írta:
2022.07.12. 09:26

O az aki nem vasarol a maszeknal hanem elmegy a sparba:))) mert az nem az
Kibaszott sok ostoba ember van ime a pelda. Es ezt hirdeti is a tobbi hulyenek

Nekem bizonyos okokbol tele volt a tokom ezzel a Kataval de elfogadhatatlan ahogy ezt most csinaljak, belegondoltam a helyzetedbe magamat most a reggel. En se lennek lelkes
Rendes vagy Bandi. :) Meg fogom oldani, vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévő emberek is. Van egy jó barátom, tesójával ketten visznek két kicsi webshopot, mindketten Katáznak. A lehető legrosszabb kombináció, kis haszonkulccsal értékesíthető, saját gyártású termék, ráadásul olyan alapanyagból, ami iszonyat megdrágult. A vásárlók főleg cukrászdák, kisebb arányban magánszemélyek. Így sem éltek nagy lábon, épp csak eltartotta őket a két shop, klasszikus önfoglalkoztatók, így pedig teljesen ellehetetlenül az egész. Na, az ő helyükben nem lennék most.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 10:15

Phoebe írta:
2022.07.12. 09:59
Bandee írta:
2022.07.12. 09:26

O az aki nem vasarol a maszeknal hanem elmegy a sparba:))) mert az nem az
Kibaszott sok ostoba ember van ime a pelda. Es ezt hirdeti is a tobbi hulyenek

Nekem bizonyos okokbol tele volt a tokom ezzel a Kataval de elfogadhatatlan ahogy ezt most csinaljak, belegondoltam a helyzetedbe magamat most a reggel. En se lennek lelkes
Rendes vagy Bandi. :) Meg fogom oldani, vannak nálam sokkal rosszabb helyzetben lévő emberek is. Van egy jó barátom, tesójával ketten visznek két kicsi webshopot, mindketten Katáznak. A lehető legrosszabb kombináció, kis haszonkulccsal értékesíthető, saját gyártású termék, ráadásul olyan alapanyagból, ami iszonyat megdrágult. A vásárlók főleg cukrászdák, kisebb arányban magánszemélyek. Így sem éltek nagy lábon, épp csak eltartotta őket a két shop, klasszikus önfoglalkoztatók, így pedig teljesen ellehetetlenül az egész. Na, az ő helyükben nem lennék most.
Jaja

Nem vagyok biztos benne tudjak mit csinalnak:).

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 11:49

Elfoglalták a Margitot:))

Én szurkolok nekik. Ideje, hogy végre valakik a sarkukra álljanak, de szerintem ez hamvába hal majd

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.12. 13:05

Bandee írta:
2022.07.12. 11:49
Elfoglalták a Margitot:))

Én szurkolok nekik. Ideje, hogy végre valakik a sarkukra álljanak, de szerintem ez hamvába hal majd
Jah a foodpandás meg woltos futár hegyek. Akik bele voltak / vannak kényszerítve ebbe a katás dologba (és egyébként nem kerestek rosszul), míg az őket "alkalmazó" cégek meg szarnak az egészre, holott az ő érdekükért is megy most a tünti. By the way. Nem hiszem, hogy népszerű leszek ezzel, de ezt az egész katás dolgot nem szabadott volna így bevezetni vagy elfajulni. És pláne nem ilyen módosítással tákolgatni.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 13:20

Bandee írta:
2022.07.11. 17:21
Ha a szuleid nyugdijasok, csinald ugy, hogy bejelented valamelyiket munkavoszobyba es akkor csak 15 szazalek a buko. Ennel jobb jelenleg nincsen.

Amig az szja-t meg nem emelik.

Szerintem a cseheknel se lehet ennel jobb de persze ez csak tipp. Neha megkuldod premiummal

Persze magadat be kell jelenteni bar oszinten nem tudom mikyen mas lehetoseg van meg.
Nem járható út ez sem, Bandi. Megmondom őszintén, a hideg futkos a hátamon a bármilyen ügyeskedés gondolatára. Nem menne nekem, stresszelnék, hogy lebukom, és valószínűleg meg is történne előbb-utóbb. Abszolút nem vagyok ez az okosba' megoldós fajta.

Csehországban részletesen utánaérdeklődtem, hogy van. Ott is van lényegében katának megfelelő dolog. Azt hiszem, 12,5% van az adó évi kétmillió koronáig, ami 80 000 euró (32 millió forint, kábé). Ebben minden benne van, tébétől iparűzési adóig és szochóig minden. Ekkora keretbe már most bőven beleférek, de jövőre fogják felemelni hárommillió koronára. Csehország Európában az egyik legjobb hely egyéni vállalkozóknak, ennél kedvezőbb feltételek azt hiszem, jelenleg csak Bulgáriában és Romániában vannak (ahova meg menjen a tököm).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.12. 13:39

És ezt most miért?

A kormány felmondja a Norvégiával kötött beruházási megállapodást

Gondolom, ezzel jól kibaxunk a norvégokkal.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.12. 14:03

"A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 200 bázisponttal 9,75 százalékra emelte a jegybanki alapkamatot"
Ez az "eszközök teljes tárháza"? 4 naponta kamatot emelni?
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 15:00

Nigel Hill írta:
2022.07.12. 14:03
"A Magyar Nemzeti Bank (MNB) Monetáris Tanácsa 200 bázisponttal 9,75 százalékra emelte a jegybanki alapkamatot"
Ez az "eszközök teljes tárháza"? 4 naponta kamatot emelni?
Lehetne vasarolni de az MNb szerintem nem akar beavatkozni. A cseheknek eddig a korona mentes 7-8 milliardba kerult. Aztan ha nem lesz mibol menteni akkor utana szall el
De lehet faszsag a radioban hallottam

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 15:05

vollebak írta:
2022.07.12. 13:20
Bandee írta:
2022.07.11. 17:21
Ha a szuleid nyugdijasok, csinald ugy, hogy bejelented valamelyiket munkavoszobyba es akkor csak 15 szazalek a buko. Ennel jobb jelenleg nincsen.

Amig az szja-t meg nem emelik.

Szerintem a cseheknel se lehet ennel jobb de persze ez csak tipp. Neha megkuldod premiummal

Persze magadat be kell jelenteni bar oszinten nem tudom mikyen mas lehetoseg van meg.
Nem járható út ez sem, Bandi. Megmondom őszintén, a hideg futkos a hátamon a bármilyen ügyeskedés gondolatára. Nem menne nekem, stresszelnék, hogy lebukom, és valószínűleg meg is történne előbb-utóbb. Abszolút nem vagyok ez az okosba' megoldós fajta.

Csehországban részletesen utánaérdeklődtem, hogy van. Ott is van lényegében katának megfelelő dolog. Azt hiszem, 12,5% van az adó évi kétmillió koronáig, ami 80 000 euró (32 millió forint, kábé). Ebben minden benne van, tébétől iparűzési adóig és szochóig minden. Ekkora keretbe már most bőven beleférek, de jövőre fogják felemelni hárommillió koronára. Csehország Európában az egyik legjobb hely egyéni vállalkozóknak, ennél kedvezőbb feltételek azt hiszem, jelenleg csak Bulgáriában és Romániában vannak (ahova meg menjen a tököm).
Ha igy van akkor jo, en nem tudom. De akkor szerencsere van valtasi lehetoseg

Itt van valami atalanyados cucc amit nem tudom hogyan van, allitolag nem olyan szar az sem persze nem olyan mint a Kata. Olyan szerintem a vilagon nem volt masik. De ahogy olvastam az ado egy dolog, nagyobb gond, hogy noncs hozza papirod. Erre specko papir kell? Valami okj vagy mikyen egyetem?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 15:12

Nigel Hill írta:
2022.07.12. 13:05
Bandee írta:
2022.07.12. 11:49
Elfoglalták a Margitot:))

Én szurkolok nekik. Ideje, hogy végre valakik a sarkukra álljanak, de szerintem ez hamvába hal majd
Jah a foodpandás meg woltos futár hegyek. Akik bele voltak / vannak kényszerítve ebbe a katás dologba (és egyébként nem kerestek rosszul), míg az őket "alkalmazó" cégek meg szarnak az egészre, holott az ő érdekükért is megy most a tünti. By the way. Nem hiszem, hogy népszerű leszek ezzel, de ezt az egész katás dolgot nem szabadott volna így bevezetni vagy elfajulni. És pláne nem ilyen módosítással tákolgatni.
Hat igen, ha van bujtatott munkaviszony akkor ez az. Elmehet 2-4-6-8 oraban is huzni a gazt, sot mindkettohoz is mehet egy futar es a maradek isejeben vallalkozhat mast vagy csinal amit akar

De amint latom az ellenzeki partok mar rajta vannak tehat ezt a probalkozast temethetik is

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.12. 19:41

vollebak írta:
2022.07.11. 22:29


Hát nézd meg Danit. „Tökéletes intézkedés.”

Vállakozóként képes volt ilyet mondani, baszd meg :) De majd visszatérünk erre a témára, ha olyan vállakozási formához vagy szakterülethez nyúlnak egyszer (mert fognak itt mindenhez idővel, tényleg ne legyen kétsége senkinek), ami Mr. Tökéletes intézkedésnek fog fájni.
Ha nem lenne ekkora hiány a termelő szektorban, akkor bizony teljesen jogos lenne. Hogyan versenyezzen egy 40% adót fizető vállalkozó egy 5% adót fizető vállakozóval? A jelenlegi helyzetben örülnek, ha megcsinálod, teljesen mindegy mennyiért.
Ha egy órás melóért elkérek 15 rugót, akkor azt kérdezik, hogy elmenthetik-e számom, és hívhatnak-e, ha valami más gondjuk akadna.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.12. 20:15

Ez az egész ott lett eleve elbaszva, hogy 10 éven át 0 Ft-tal emelték a katások adóterheit. Viszont ez a mostani megoldás a legnagyobb baromság, amit kitalálhattak. Az egy szép gondolat, hogy ne kelljen a 40% adóterhelésű vállalkozónak az 5% adóterhelésűvel versenyezni, de akkor legyen 40% különadó a katára az első forinttól, ha cégnek számlázol és csókolom. Annak semmi értelmét nem látom, hogy külön vállalkozást kelljen fenntartanom csak azért, mert néha cégnek kéne számláznom.
És amúgy nem csak a katás vállalkozások közt nincs olyan, aki még ne számlázott volna cégnek, a nem katások között se nagyon van olyan, akinek még soha nem számlázott katás. Azzal, hogy a katások nem számlázhatnak cégnek, az ő számláikat befogadó cégek is vagy kénytelenek lesznek árat emelni, vagy benyelni, hogy az ex-katás árat emelt. Gyakorlatilag nincs olyan ember az országban, aki ne lenne 1) ő maga katás, 2) olyan cég tulajdonosa, akinek számláz katás), 3) olyan cég alkalmazottja, akinek számláz katás, vagy 4) olyan cég vásárlója, akinek számláz katás. Illúzió azt gondolni, hogy ez csak a katásokat érinti. Ez kurvára mindenkit érinteni fog. Téged is, Dani, max. nem látod a narancs ködtől.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.12. 20:43

zola írta:
2022.06.22. 11:02
Lehet megvan a vármegyés mizériának a valós szándéka.
Orbán utódjának kövezik ki vele az utat.

https://index.hu/belfold/2022/06/22/laz ... gye-ispan/
A szavazástól távol maradó kormánypártiak (fideszesek) között van:

Gulyás Gergely, Gyopáros Alpár, Hoppál Péter, Lázár János, Nagy István, Navracsics Tibor, Orbán Balázs, Orbán Viktor, Rogán Antal, Szijjártó Péter, Szűcs Lajos, V. Németh Zsolt, Varga Judit, Varga Mihály és Zsigmond Barna Pál.
Amúgy a névsor felettébb érdekes...

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 21:09

zola írta:
2022.07.12. 19:41
vollebak írta:
2022.07.11. 22:29


Hát nézd meg Danit. „Tökéletes intézkedés.”

Vállakozóként képes volt ilyet mondani, baszd meg :) De majd visszatérünk erre a témára, ha olyan vállakozási formához vagy szakterülethez nyúlnak egyszer (mert fognak itt mindenhez idővel, tényleg ne legyen kétsége senkinek), ami Mr. Tökéletes intézkedésnek fog fájni.
Ha nem lenne ekkora hiány a termelő szektorban, akkor bizony teljesen jogos lenne. Hogyan versenyezzen egy 40% adót fizető vállalkozó egy 5% adót fizető vállakozóval? A jelenlegi helyzetben örülnek, ha megcsinálod, teljesen mindegy mennyiért.
Ha egy órás melóért elkérek 15 rugót, akkor azt kérdezik, hogy elmenthetik-e számom, és hívhatnak-e, ha valami más gondjuk akadna.
Ezt az 5%-ot felejtsétek már el! Mi ez a becsípődés?

Az 5% akkor élt eddig is, ha valakinek konstansan egymilliót tudott kiszámlázni havonta. Gyerekek, én messze verem a legjobban fizetett magyar fordítókat is átlagban, és ez még nekem is csak álom volt. Akinek 200-250 jött össze havonta (tudjátok, mennyi ilyen van?), annak ez 20-25%-ot jelentett, plusz iparűzési adó. És akkor vannak egy csomóan, akik inkább a 75k-t fizették havonta, a nagyobb tébéalap miatt.

Ez az 5% olyan irritáló. Mintha ez egy fix adókulcs lett volna. Felejtsétek már el, bassza meg. Amikor beütött a korona, nekem három hónapon keresztül alig volt bevételem, és a havi 50 meg a könyvelő meg a kurvaisten akkor is fizetendő. Nem vidám dolog, amikor annyi sem jön össze, hogy a budapesti lakbér + rezsi kijöjjön belőle, és tartalékokból élsz. De jó is lett volna akkor nekem 5%-ot fizetni, nem mindig az ötvenet, ha esik, ha fúj.

Kibaszott idegesítő ez az ötszázalékozás már, szerintem direkt csináljátok.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 21:26

Még a múltkori átlagkeresetek kapcsán: ma beszéltem a nővéremmel, kata ügyében. Ő másodállásként csinálta eddig, mostantól nyilván neki sem lehet majd.

Itt már sokszor megfejtették az életét egy SMS-ben, hova költözzön, mit tanuljon még a két diplomája mellé, most sem várok kevesebbet.

Medior UX/UI dizájner, kibaszott jó portfólióval, angol és német tárgyalóképes nyelvtudással. Négy hónapja keres másik állást, mert 350 nettót kap mediorként (3 év tapasztalat). 550 nettót szokott kérni. Mindenhol szívják a fogukat, mindenhonnan elküldik. Itt ti azt mondtátok, hogy ezeket a pénzeket simán meg lehet keresni ma multiknál, épp csak azt nem írtátok le szinte, hogy aki nem képes ennyit, az nem is keres igazán.

A négyszázat sem bírja kialkudni magának. Még egyszer: diplomák, két nyelvtudás, piacképes UX/UI szaktudás, amiről szintén papírja van. Négyszázat SEM. Folyamatosan interjúzik, keres, LinkedIn, amit akartok. NINCS. Itt, Budapesten.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.12. 21:37

vollebak írta:
2022.07.12. 21:09


Ezt az 5%-ot felejtsétek már el! Mi ez a becsípődés?

Az 5% akkor élt eddig is, ha valakinek konstansan egymilliót tudott kiszámlázni havonta. Gyerekek, én messze verem a legjobban fizetett magyar fordítókat is átlagban, és ez még nekem is csak álom volt. Akinek 200-250 jött össze havonta (tudjátok, mennyi ilyen van?), annak ez 20-25%-ot jelentett, plusz iparűzési adó. És akkor vannak egy csomóan, akik inkább a 75k-t fizették havonta, a nagyobb tébéalap miatt.

Ez az 5% olyan irritáló. Mintha ez egy fix adókulcs lett volna. Felejtsétek már el, bassza meg. Amikor beütött a korona, nekem három hónapon keresztül alig volt bevételem, és a havi 50 meg a könyvelő meg a kurvaisten akkor is fizetendő. Nem vidám dolog, amikor annyi sem jön össze, hogy a budapesti lakbér + rezsi kijöjjön belőle, és tartalékokból élsz. De jó is lett volna akkor nekem 5%-ot fizetni, nem mindig az ötvenet, ha esik, ha fúj.

Kibaszott idegesítő ez az ötszázalékozás már, szerintem direkt csináljátok.
1. termelő (szakmunka) szektorról beszéltem... de máshol sem túlzó az 5%... lásd 2. pont... nem fog tetszeni.
2. hőbölögtél, hogy büntetnek mert átléped a 3 milliót egy cégtől, és két ilyen cégnek számlázol... az testvérek közt is 6 misi minimum... ami 10%, igaz nem 5, de még a 10% mind magyar, mind eu viszonylatban is jelképes adó...
3. ha valaki 200-250-es bevételt tud elérni, akkor azt inkább másodállásba csinálja, ne főállásba. Ma beszéltem a könyvelőmmel, hogy elvállnak-e utjaink, vagy változtat... mondta hogy nem katás, neki van cégnél bejelnetett főfoglalkozása, neki a a tételes adózás jobban megérte így,

Ettől függetleneül teljes baromság a módosítás, mind a határidőt, mind a tartalmát illetően. Nem a módosításokat védjük, mert azt nem lehet. Csak annyi, hogy mért vagyis inkább miben volt "rossz" a kata. És nem vagyok szent, ha választhattam volna a katát, én is azt választottam volna, és ha át kéne állnom, nekem is nagyon fájna... csak a legtöbb esetben van miből nagyon fájni, ezt azért elfelejtik hozzárakni. Nem kell hozzá sok matek... sima hajvágás ára és ideje... és "csak" egy fodrászról szól a példa.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 21:44

zola írta:
2022.07.12. 21:37
1. termelő (szakmunka) szektorról beszéltem... de máshol sem túlzó az 5%... lásd 2. pont... nem fog tetszeni.
2. hőbölögtél, hogy büntetnek mert átléped a 3 milliót egy cégtől, és két ilyen cégnek számlázol... az testvérek közt is 6 misi minimum... ami 10%, igaz nem 5, de még a 10% mind magyar, mind eu viszonylatban is jelképes adó...
3. ha valaki 200-250-es bevételt tud elérni, akkor azt inkább másodállásba csinálja, ne főállásba. Ma beszéltem a könyvelőmmel, hogy elvállnak-e utjaink, vagy változtat... mondta hogy nem katás, neki van cégnél bejelnetett főfoglalkozása, neki a a tételes adózás jobban megérte így,

Ettől függetleneül teljes baromság a módosítás, mind a határidőt, mind a tartalmát illetően. Nem a módosításokat védjük, mert azt nem lehet. Csak annyi, hogy mért vagyis inkább miben volt "rossz" a kata. És nem vagyok szent, ha választhattam volna a katát, én is azt választottam volna, és ha át kéne állnom, nekem is nagyon fájna... csak a legtöbb esetben van miből nagyon fájni, ezt azért elfelejtik hozzárakni. Nem kell hozzá sok matek... sima hajvágás ára és ideje... és "csak" egy fodrászról szól a példa.
Zola, én már rég 28,5%-ot adózom, mert átléptem a hárommilliót. Egyébként meg a fasz kivan ezzel a zsebben turkálással is, csak megjegyzem.

És azt hiszem, negyedszer írom le, de tényleg megrekedtetek itt az öt százalékozásnál: SENKINEK nem volt baja, nekem sem azzal, ha mondjuk lesz egy 15-20%-os adókulcs. De jelenleg 40%-kal büntetnek, mert bújtatott munkavállalással gyanúsítanak, ami ellen nincs platform tiltakozni, fellebbezni.

Nekem EZZEL van a bajom. Hogy fizetek valamiért, amit nem követtem el, önkényesen rám baszott 40%-ot. És akkor tovább szigorítás, nincs cégnek számlázás, miközben nagyon maximum 15%-ról beszélünk, aki sumákol. Ezt nem én mondom, ez a kamara szakvéleménye. 15% miatt büntetgetnek, ti meg helyeslitek - ahelyett, hogy lenne sávos adózás, lenne pofonegyszerű ellenőrzés, hogy ki rejtett vagy nem rejtett munkavállaló (mi a faszért is van a NAV, mi a faszért is fizetek én is évi ötezret a kamarának???) - de nem. Öt százalék, ne sírjon a katás, kész.

Nektek tényleg fogalmatok sincs a katázás gyakorlati oldaláról ( = amit a becsületes 85% csinál). Nektek a katás mind egymilliót havonta kiszámlázó, emellett még ötvenezret befizetni sem akaró, amúgy is rejtett munkavállaló. Semmi mást nem mondtok, csak ezt ismételgetitek, semmire nem reagáltok Danival, amit írtam a saját körülményeimről, vagy arról, hogy mit tartottam volna én is és az általam ismert szakmabeliek is ideálisnak és korrektnek. Linkeltem cikkeket, idéztem szakembereket, és mégis ott tartunk, hogy öt százalék, öt százalék, öt százalék.

Komolyan agyfaszt kapok tőletek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2022.07.12. 21:47-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 21:46

vollebak írta:
2022.07.12. 21:09
zola írta:
2022.07.12. 19:41


Ha nem lenne ekkora hiány a termelő szektorban, akkor bizony teljesen jogos lenne. Hogyan versenyezzen egy 40% adót fizető vállalkozó egy 5% adót fizető vállakozóval? A jelenlegi helyzetben örülnek, ha megcsinálod, teljesen mindegy mennyiért.
Ha egy órás melóért elkérek 15 rugót, akkor azt kérdezik, hogy elmenthetik-e számom, és hívhatnak-e, ha valami más gondjuk akadna.
Ezt az 5%-ot felejtsétek már el! Mi ez a becsípődés?

Az 5% akkor élt eddig is, ha valakinek konstansan egymilliót tudott kiszámlázni havonta. Gyerekek, én messze verem a legjobban fizetett magyar fordítókat is átlagban, és ez még nekem is csak álom volt. Akinek 200-250 jött össze havonta (tudjátok, mennyi ilyen van?), annak ez 20-25%-ot jelentett, plusz iparűzési adó. És akkor vannak egy csomóan, akik inkább a 75k-t fizették havonta, a nagyobb tébéalap miatt.

Ez az 5% olyan irritáló. Mintha ez egy fix adókulcs lett volna. Felejtsétek már el, bassza meg. Amikor beütött a korona, nekem három hónapon keresztül alig volt bevételem, és a havi 50 meg a könyvelő meg a kurvaisten akkor is fizetendő. Nem vidám dolog, amikor annyi sem jön össze, hogy a budapesti lakbér + rezsi kijöjjön belőle, és tartalékokból élsz. De jó is lett volna akkor nekem 5%-ot fizetni, nem mindig az ötvenet, ha esik, ha fúj.

Kibaszott idegesítő ez az ötszázalékozás már, szerintem direkt csináljátok.
Szerintem aki 200-250 et keres “vallalkozokent” annak ezt felesleges csinalnia vagy nem ez az adozasi forma a megfelelo. Masodallas akkor ez de akkor meg van foallasa es akkor olyan adozasi forma erdekes ahol ha van melo adozik ha nincs akoor nem. Van valami egyeni adoszam is.

De ez persze csak az en velemenyem. Aki ilyen szinten tud egy nyelvet annak ennel tobbet ossze lehet kalapalni

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 21:49

Bandee írta:
2022.07.12. 21:46
vollebak írta:
2022.07.12. 21:09


Ezt az 5%-ot felejtsétek már el! Mi ez a becsípődés?

Az 5% akkor élt eddig is, ha valakinek konstansan egymilliót tudott kiszámlázni havonta. Gyerekek, én messze verem a legjobban fizetett magyar fordítókat is átlagban, és ez még nekem is csak álom volt. Akinek 200-250 jött össze havonta (tudjátok, mennyi ilyen van?), annak ez 20-25%-ot jelentett, plusz iparűzési adó. És akkor vannak egy csomóan, akik inkább a 75k-t fizették havonta, a nagyobb tébéalap miatt.

Ez az 5% olyan irritáló. Mintha ez egy fix adókulcs lett volna. Felejtsétek már el, bassza meg. Amikor beütött a korona, nekem három hónapon keresztül alig volt bevételem, és a havi 50 meg a könyvelő meg a kurvaisten akkor is fizetendő. Nem vidám dolog, amikor annyi sem jön össze, hogy a budapesti lakbér + rezsi kijöjjön belőle, és tartalékokból élsz. De jó is lett volna akkor nekem 5%-ot fizetni, nem mindig az ötvenet, ha esik, ha fúj.

Kibaszott idegesítő ez az ötszázalékozás már, szerintem direkt csináljátok.
Szerintem aki 200-250 et keres “vallalkozokent” annak ezt felesleges csinalnia vagy nem ez az adozasi forma a megfelelo. Masodallas akkor ez de akkor meg van foallasa es akkor olyan adozasi forma erdekes ahol ha van melo adozik ha nincs akoor nem. Van valami egyeni adoszam is.

De ez persze csak az en velemenyem. Aki ilyen szinten tud egy nyelvet annak ennel tobbet ossze lehet kalapalni
A 200-250-et keresőt nem a fordítókra értettem elsősorban, bár köztük is van olyan. Siralmas a piac, mindig van, aki alád pakol árban, és elvállal 1 eurocent/szóért is munkákat, csak legyen munka. Csak viszonyításképp mondom, hogy nekem nyolc éve volt 3 eurocent/szó a tarifám, és az már akkor is alacsonynak számított.

De amúgy egy rakás egyéb szakmában keresnek 200-250 körül kisvállalkozók, főleg vidéken.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 22:04

vollebak írta:
2022.07.12. 21:49
Bandee írta:
2022.07.12. 21:46

Szerintem aki 200-250 et keres “vallalkozokent” annak ezt felesleges csinalnia vagy nem ez az adozasi forma a megfelelo. Masodallas akkor ez de akkor meg van foallasa es akkor olyan adozasi forma erdekes ahol ha van melo adozik ha nincs akoor nem. Van valami egyeni adoszam is.

De ez persze csak az en velemenyem. Aki ilyen szinten tud egy nyelvet annak ennel tobbet ossze lehet kalapalni
A 200-250-et keresőt nem a fordítókra értettem elsősorban, bár köztük is van olyan. Siralmas a piac, mindig van, aki alád pakol árban, és elvállal 1 eurocent/szóért is munkákat, csak legyen munka. Csak viszonyításképp mondom, hogy nekem nyolc éve volt 3 eurocent/szó a tarifám, és az már akkor is alacsonynak számított.

De amúgy egy rakás egyéb szakmában keresnek 200-250 körül kisvállalkozók, főleg vidéken.
Mondjuk az lehet, hogy videken van ilyen. De szerintem egy fodrasz is veszed napi 30-40 ezret az csak 20 nappal is 600. De szombatonkent is toljak altalaban. Tehat szerintem itt nalunk agglomercioban egy sufniban a csaj ennyi beszed. En 3000-et szoktam neki adni 15 perc alatt vegez.

Se nem egyszeru ez mert annyifele emberrel es okbol kibasztak most, hogy nem is gondoljuk.

Ma beszeltem az onkologus cimborammal es mondja a hospice is leterdel majd mert oda a noverek igy jartak. Most majd nem jarnak

Meg meg sok minden mas is

Se egyeztetes se lofasz. Nem normalisak ezek sem. Elkeserito a helyzet sajnos mindegyik politikusink szinte szemetre valo.

Lezárt