Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 22:11

zola írta:
2022.07.12. 20:43
zola írta:
2022.06.22. 11:02
Lehet megvan a vármegyés mizériának a valós szándéka.
Orbán utódjának kövezik ki vele az utat.

https://index.hu/belfold/2022/06/22/laz ... gye-ispan/
A szavazástól távol maradó kormánypártiak (fideszesek) között van:

Gulyás Gergely, Gyopáros Alpár, Hoppál Péter, Lázár János, Nagy István, Navracsics Tibor, Orbán Balázs, Orbán Viktor, Rogán Antal, Szijjártó Péter, Szűcs Lajos, V. Németh Zsolt, Varga Judit, Varga Mihály és Zsigmond Barna Pál.
Amúgy a névsor felettébb érdekes...
Nekunk mar csak o hianyozna.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.12. 22:12

vollebak írta:
2022.07.12. 21:44


Zola, én már rég 28,5%-ot adózom, mert átléptem a hárommilliót. Egyébként meg a fasz kivan ezzel a zsebben turkálással is, csak megjegyzem.

És azt hiszem, negyedszer írom le, de tényleg megrekedtetek itt az öt százalékozásnál: SENKINEK nem volt baja, nekem sem azzal, ha mondjuk lesz egy 15-20%-os adókulcs. De jelenleg 40%-kal büntetnek, mert bújtatott munkavállalással gyanúsítanak, ami ellen nincs platform tiltakozni, fellebbezni.

Nekem EZZEL van a bajom. Hogy fizetek valamiért, amit nem követtem el, önkényesen rám baszott 40%-ot. És akkor tovább szigorítás, nincs cégnek számlázás, miközben nagyon maximum 15%-ról beszélünk, aki sumákol. Ezt nem én mondom, ez a kamara szakvéleménye. 15% miatt büntetgetnek, ti meg helyeslitek - ahelyett, hogy lenne sávos adózás, lenne pofonegyszerű ellenőrzés, hogy ki rejtett vagy nem rejtett munkavállaló (mi a faszért is van a NAV, mi a faszért is fizetek én is évi ötezret a kamarának???) - de nem. Öt százalék, ne sírjon a katás, kész.

Nektek tényleg fogalmatok sincs a katázás gyakorlati oldaláról ( = amit a becsületes 85% csinál). Nektek a katás mind egymilliót havonta kiszámlázó, emellett még ötvenezret befizetni sem akaró, amúgy is rejtett munkavállaló. Semmi mást nem mondtok, csak ezt ismételgetitek, semmire nem reagáltok Danival, amit írtam a saját körülményeimről, vagy arról, hogy mit tartottam volna én is és az általam ismert szakmabeliek is ideálisnak és korrektnek. Linkeltem cikkeket, idéztem szakembereket, és mégis ott tartunk, hogy öt százalék, öt százalék, öt százalék.

Komolyan agyfaszt kapok tőletek.
Nem 40%... csak a 3 misi feletti része 40%. 28,5% az a reális kb, persze összegfüggő. Te eddig adóztál 28,5%-t, amirre azt modnom, hogy korrekt arány. Te mégis bűntetésként éled meg... akkor aki 40%-t adózik, az minek élje meg? Nekem nem a 28,5%-kal van bajom, hanem a 40-nel, mert azt már nem tartom korrekt aránynak.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 22:13

Bandee írta:
2022.07.12. 22:04
vollebak írta:
2022.07.12. 21:49


A 200-250-et keresőt nem a fordítókra értettem elsősorban, bár köztük is van olyan. Siralmas a piac, mindig van, aki alád pakol árban, és elvállal 1 eurocent/szóért is munkákat, csak legyen munka. Csak viszonyításképp mondom, hogy nekem nyolc éve volt 3 eurocent/szó a tarifám, és az már akkor is alacsonynak számított.

De amúgy egy rakás egyéb szakmában keresnek 200-250 körül kisvállalkozók, főleg vidéken.
Mondjuk az lehet, hogy videken van ilyen. De szerintem egy fodrasz is veszed napi 30-40 ezret az csak 20 nappal is 600. De szombatonkent is toljak altalaban. Tehat szerintem itt nalunk agglomercioban egy sufniban a csaj ennyi beszed. En 3000-et szoktam neki adni 15 perc alatt vegez.

Se nem egyszeru ez mert annyifele emberrel es okbol kibasztak most, hogy nem is gondoljuk.

Ma beszeltem az onkologus cimborammal es mondja a hospice is leterdel majd mert oda a noverek igy jartak. Most majd nem jarnak

Meg meg sok minden mas is

Se egyeztetes se lofasz. Nem normalisak ezek sem. Elkeserito a helyzet sajnos mindegyik politikusink szinte szemetre valo.
Az. De legalább te korrekten, nagy rálátással értékeled a helyzetet, ezt köszönöm neked, és minden tiszteletem.

Mert amikor valaki szintén vállalkozóként é személyes ismerősként is lényegében pofán röhög, amikor egy ilyen és így összetákolt törvénykezés okán a elveszted a megélhetésed („tökéletes intézkedés”), na az nagyot üt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.12. 22:18

zola írta:
2022.07.12. 22:12
Nem 40%... csak a 3 misi feletti része 40%. 28,5% az a reális kb, persze összegfüggő. Te eddig adóztál 28,5%-t, amirre azt modnom, hogy korrekt arány. Te mégis bűntetésként éled meg... akkor aki 40%-t adózik, az minek élje meg? Nekem nem a 28,5%-kal van bajom, hanem a 40-nel, mert azt már nem tartom korrekt aránynak.
Azért élem meg büntetésként, mert olyan dologért fizetem, amit nem követtem el. Érted, téged, ha igaztalanul ültetnek le két évre, vigasztal az, hogy van, aki emberölésért életfogytiglant kapott? Mit kezdjek azzal, hogy 40%-okat adóznak mások? Nem akarok olyan irányba menni, hogy akkor váltson szakmát, költözzön el, váltson adónemet - ezeket a „jótanácsokat” meghagyom Carlosnak vagy Daninak.

Legyen egy bevételfüggő, fix adókulcs. Legyen 20% (efelett már sok - azért, amit visszakapunk belőle, sok! - nem csak katásoknak, mindenkinek sok, mert adóban már közelítünk az ilyen hollandiai szintekhez, de a kórházaink és az oktatásunk valahogy mégsem úgy néz ki). Nekem nincs bajom a keresetem utáni arányos és JOGOS adózással. Jelenleg én JOGTALAN adót fizetek, mert valaminek a gyanúja miatt fizetem, amit nem követek el. Az 1%-ot is sokallnám ezért.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.12. 22:21

zola írta:
2022.07.12. 22:12
vollebak írta:
2022.07.12. 21:44


Zola, én már rég 28,5%-ot adózom, mert átléptem a hárommilliót. Egyébként meg a fasz kivan ezzel a zsebben turkálással is, csak megjegyzem.

És azt hiszem, negyedszer írom le, de tényleg megrekedtetek itt az öt százalékozásnál: SENKINEK nem volt baja, nekem sem azzal, ha mondjuk lesz egy 15-20%-os adókulcs. De jelenleg 40%-kal büntetnek, mert bújtatott munkavállalással gyanúsítanak, ami ellen nincs platform tiltakozni, fellebbezni.

Nekem EZZEL van a bajom. Hogy fizetek valamiért, amit nem követtem el, önkényesen rám baszott 40%-ot. És akkor tovább szigorítás, nincs cégnek számlázás, miközben nagyon maximum 15%-ról beszélünk, aki sumákol. Ezt nem én mondom, ez a kamara szakvéleménye. 15% miatt büntetgetnek, ti meg helyeslitek - ahelyett, hogy lenne sávos adózás, lenne pofonegyszerű ellenőrzés, hogy ki rejtett vagy nem rejtett munkavállaló (mi a faszért is van a NAV, mi a faszért is fizetek én is évi ötezret a kamarának???) - de nem. Öt százalék, ne sírjon a katás, kész.

Nektek tényleg fogalmatok sincs a katázás gyakorlati oldaláról ( = amit a becsületes 85% csinál). Nektek a katás mind egymilliót havonta kiszámlázó, emellett még ötvenezret befizetni sem akaró, amúgy is rejtett munkavállaló. Semmi mást nem mondtok, csak ezt ismételgetitek, semmire nem reagáltok Danival, amit írtam a saját körülményeimről, vagy arról, hogy mit tartottam volna én is és az általam ismert szakmabeliek is ideálisnak és korrektnek. Linkeltem cikkeket, idéztem szakembereket, és mégis ott tartunk, hogy öt százalék, öt százalék, öt százalék.

Komolyan agyfaszt kapok tőletek.
Nem 40%... csak a 3 misi feletti része 40%. 28,5% az a reális kb, persze összegfüggő. Te eddig adóztál 28,5%-t, amirre azt modnom, hogy korrekt arány. Te mégis bűntetésként éled meg... akkor aki 40%-t adózik, az minek élje meg? Nekem nem a 28,5%-kal van bajom, hanem a 40-nel, mert azt már nem tartom korrekt aránynak.
Azért nem mindegy, hogy úgy adózol 40%-ot, hogy az a választott adónemedben az alap felállás, vagy azért adózol 28,5%-ot 10% helyett, mert rád fogtak valamit, amit nyilvánvalóan nem csinálsz. A 3 milliós korlátnál se azért volt senki sem kiakadva, mert olyan kurva nehéz lenne kifizetni. Hanem azért, mert egy csomó embert érint, akire nem áll meg az indoklás, de sok embert meg nem érint, akikre amúgy megállna... nem esik egybe a szelekció elve és a gyakorlata.
Most se az a baj, hogy ne lett volna menő akár havi 15-20% adóval megúszni a vállalkozósdit és most baj, hogy többet kéne fizetni. Az a baj, hogy ez olyan abszurd helyzeteket fog teremteni, amikor kijön a vízszerelő, megcsinálja a munkát, majd a megbízó benyögi az adószámot. Ja, de én katás vagyok. Persze, beszéljék meg előtte, értem én. És soha senki nem lesz olyan szituációban, amikor eszébe se jut, hogy a másik fél egy cég akarna lenni. De mondok jobbat: hogyan kapjunk ingyen hajvágást? A munka végén nyögjük be, hogy céges számla kéne. Ja, olyat én nem adok. Jó, akkor én meg nem fizetlek ki.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 22:25

vollebak írta:
2022.07.12. 22:13
Bandee írta:
2022.07.12. 22:04


Mondjuk az lehet, hogy videken van ilyen. De szerintem egy fodrasz is veszed napi 30-40 ezret az csak 20 nappal is 600. De szombatonkent is toljak altalaban. Tehat szerintem itt nalunk agglomercioban egy sufniban a csaj ennyi beszed. En 3000-et szoktam neki adni 15 perc alatt vegez.

Se nem egyszeru ez mert annyifele emberrel es okbol kibasztak most, hogy nem is gondoljuk.

Ma beszeltem az onkologus cimborammal es mondja a hospice is leterdel majd mert oda a noverek igy jartak. Most majd nem jarnak

Meg meg sok minden mas is

Se egyeztetes se lofasz. Nem normalisak ezek sem. Elkeserito a helyzet sajnos mindegyik politikusink szinte szemetre valo.
Az. De legalább te korrekten, nagy rálátással értékeled a helyzetet, ezt köszönöm neked, és minden tiszteletem.

Mert amikor valaki szintén vállalkozóként é személyes ismerősként is lényegében pofán röhög, amikor egy ilyen és így összetákolt törvénykezés okán a elveszted a megélhetésed („tökéletes intézkedés”), na az nagyot üt.
Ez masok megelhetese, roppant kenyes tema es ugye tajekozodni kell mert olyanok is hasznaltak akire nem gondolnal. Elsore nekem se tunt annyira durvanak mert en a sajat szektorunkban ennek inkabb az arnyoldalaval talalkoztam.

Dani se ugy gondolta/ja, egeszen biztos forrasbol tudom. Tole:)

Senki nem akar a masiknak rosszat de egy bizonyos dolognak szazfele olvasata van.

Lesz itt ennel nagyobb baj is. Azt hiszem jovo ev elejere a munkaerohianyt is atadjuk a multnak. Akkor meg persze mas gond lesz. Meg a lejto csak most indul itthon es a vilagban is.
A nagy arcuak neznek majd mint hal a szatyorban.

Nalunk volt egy fazon, aki kerek egy evet volt dolgozni es gyorsan elment betegallomanyba amikor meg volt az egy ev munkaviszonya. Na ez pont 20 oszen volt. Akkor a covid miatt ugye lehetett hosszabbitani a betegallomanyt mert arra hivatkozva nem mutik a terdet (semmi baja nem volt
Amikor en utoljara lattam az altalanos munkaundoron kivul). Na ez most lepett ki mert felmondott irasban kondvan ez a vetegallomanyos sztori nem megy tovabb de a laba se jo igy fel kell mondjon. Na nem mintha egy percig is marasztaltuk volna. Ket evnyi szabival lepett le meg azt is ki kell fizetni es mivel nem minimalberes egeszen szep osszeg lett plane, hogy egy fillert nem er az ember. Tudod hany ilyen van? Na ezeknek a faszsagoknak is veget kellene vetni

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 22:30

vollebak írta:
2022.07.12. 22:18
zola írta:
2022.07.12. 22:12
Nem 40%... csak a 3 misi feletti része 40%. 28,5% az a reális kb, persze összegfüggő. Te eddig adóztál 28,5%-t, amirre azt modnom, hogy korrekt arány. Te mégis bűntetésként éled meg... akkor aki 40%-t adózik, az minek élje meg? Nekem nem a 28,5%-kal van bajom, hanem a 40-nel, mert azt már nem tartom korrekt aránynak.
Azért élem meg büntetésként, mert olyan dologért fizetem, amit nem követtem el. Érted, téged, ha igaztalanul ültetnek le két évre, vigasztal az, hogy van, aki emberölésért életfogytiglant kapott? Mit kezdjek azzal, hogy 40%-okat adóznak mások? Nem akarok olyan irányba menni, hogy akkor váltson szakmát, költözzön el, váltson adónemet - ezeket a „jótanácsokat” meghagyom Carlosnak vagy Daninak.

Legyen egy bevételfüggő, fix adókulcs. Legyen 20% (efelett már sok - azért, amit visszakapunk belőle, sok! - nem csak katásoknak, mindenkinek sok, mert adóban már közelítünk az ilyen hollandiai szintekhez, de a kórházaink és az oktatásunk valahogy mégsem úgy néz ki). Nekem nincs bajom a keresetem utáni arányos és JOGOS adózással. Jelenleg én JOGTALAN adót fizetek, mert valaminek a gyanúja miatt fizetem, amit nem követek el. Az 1%-ot is sokallnám ezért.
A telefonszamlak 30 szazaleka vagy 10’eve nem levonhato mondvan az magan. Ha ugy van ha nem es asszem egyebkent ez 50, de ha leszamlazod a hasznalo ak akkor 30.
Ez is buntetes mert nem mindenki pofazik 50 azazalekban magant.
Normalis teharautot nem tudsz venni mert a sok barom azzal hordta a csaladot.

Meg sok pelda lenne amikor masok miatt bunhodsz

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 22:33

Krisztián írta:
2022.07.12. 22:21
zola írta:
2022.07.12. 22:12


Nem 40%... csak a 3 misi feletti része 40%. 28,5% az a reális kb, persze összegfüggő. Te eddig adóztál 28,5%-t, amirre azt modnom, hogy korrekt arány. Te mégis bűntetésként éled meg... akkor aki 40%-t adózik, az minek élje meg? Nekem nem a 28,5%-kal van bajom, hanem a 40-nel, mert azt már nem tartom korrekt aránynak.
Azért nem mindegy, hogy úgy adózol 40%-ot, hogy az a választott adónemedben az alap felállás, vagy azért adózol 28,5%-ot 10% helyett, mert rád fogtak valamit, amit nyilvánvalóan nem csinálsz. A 3 milliós korlátnál se azért volt senki sem kiakadva, mert olyan kurva nehéz lenne kifizetni. Hanem azért, mert egy csomó embert érint, akire nem áll meg az indoklás, de sok embert meg nem érint, akikre amúgy megállna... nem esik egybe a szelekció elve és a gyakorlata.
Most se az a baj, hogy ne lett volna menő akár havi 15-20% adóval megúszni a vállalkozósdit és most baj, hogy többet kéne fizetni. Az a baj, hogy ez olyan abszurd helyzeteket fog teremteni, amikor kijön a vízszerelő, megcsinálja a munkát, majd a megbízó benyögi az adószámot. Ja, de én katás vagyok. Persze, beszéljék meg előtte, értem én. És soha senki nem lesz olyan szituációban, amikor eszébe se jut, hogy a másik fél egy cég akarna lenni. De mondok jobbat: hogyan kapjunk ingyen hajvágást? A munka végén nyögjük be, hogy céges számla kéne. Ja, olyat én nem adok. Jó, akkor én meg nem fizetlek ki.
A cegnek hogyan vagjak le a hajat? Tiszta rohej ha valaki meg ezt is elszamolja.

Vágassa le magának aztan szevasz. Mondjuk vannak modellek akiknek gondolom ez jelentos lehet de es egy eleg vekony mesgye

Amugy en meg fodrasztol szamlat nem kaptam

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.12. 22:34

Krisztián írta:
2022.07.12. 22:21


Azért nem mindegy, hogy úgy adózol 40%-ot, hogy az a választott adónemedben az alap felállás, vagy azért adózol 28,5%-ot 10% helyett, mert rád fogtak valamit, amit nyilvánvalóan nem csinálsz. A 3 milliós korlátnál se azért volt senki sem kiakadva, mert olyan kurva nehéz lenne kifizetni. Hanem azért, mert egy csomó embert érint, akire nem áll meg az indoklás, de sok embert meg nem érint, akikre amúgy megállna... nem esik egybe a szelekció elve és a gyakorlata.
Most se az a baj, hogy ne lett volna menő akár havi 15-20% adóval megúszni a vállalkozósdit és most baj, hogy többet kéne fizetni. Az a baj, hogy ez olyan abszurd helyzeteket fog teremteni, amikor kijön a vízszerelő, megcsinálja a munkát, majd a megbízó benyögi az adószámot. Ja, de én katás vagyok. Persze, beszéljék meg előtte, értem én. És soha senki nem lesz olyan szituációban, amikor eszébe se jut, hogy a másik fél egy cég akarna lenni. De mondok jobbat: hogyan kapjunk ingyen hajvágást? A munka végén nyögjük be, hogy céges számla kéne. Ja, olyat én nem adok. Jó, akkor én meg nem fizetlek ki.
Vem csak neked, hanem Vollénak is... csak épp tiéd az utolsó hsz.

Az indok az nem kurvára mindegy? Engem az érdekel, mi marad a zsebembe. Ha azt mondták volna, hogy 3 misi feletti részen 40% adóteher van, mert így méltányos a többi adózóval szemben, akkor oké lenne?

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.12. 22:35

Bandee írta:
2022.07.12. 22:25
Nalunk volt egy fazon, aki kerek egy evet volt dolgozni es gyorsan elment betegallomanyba amikor meg volt az egy ev munkaviszonya. Na ez pont 20 oszen volt. Akkor a covid miatt ugye lehetett hosszabbitani a betegallomanyt mert arra hivatkozva nem mutik a terdet (semmi baja nem volt
Amikor en utoljara lattam az altalanos munkaundoron kivul). Na ez most lepett ki mert felmondott irasban kondvan ez a vetegallomanyos sztori nem megy tovabb de a laba se jo igy fel kell mondjon. Na nem mintha egy percig is marasztaltuk volna. Ket evnyi szabival lepett le meg azt is ki kell fizetni es mivel nem minimalberes egeszen szep osszeg lett plane, hogy egy fillert nem er az ember. Tudod hany ilyen van? Na ezeknek a faszsagoknak is veget kellene vetni
azért baszki, van jó pár vállalkozás az országban, amit egy ilyen manőver azonnal csődbe vinne

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 22:38

Krisztián írta:
2022.07.12. 22:35
Bandee írta:
2022.07.12. 22:25
Nalunk volt egy fazon, aki kerek egy evet volt dolgozni es gyorsan elment betegallomanyba amikor meg volt az egy ev munkaviszonya. Na ez pont 20 oszen volt. Akkor a covid miatt ugye lehetett hosszabbitani a betegallomanyt mert arra hivatkozva nem mutik a terdet (semmi baja nem volt
Amikor en utoljara lattam az altalanos munkaundoron kivul). Na ez most lepett ki mert felmondott irasban kondvan ez a vetegallomanyos sztori nem megy tovabb de a laba se jo igy fel kell mondjon. Na nem mintha egy percig is marasztaltuk volna. Ket evnyi szabival lepett le meg azt is ki kell fizetni es mivel nem minimalberes egeszen szep osszeg lett plane, hogy egy fillert nem er az ember. Tudod hany ilyen van? Na ezeknek a faszsagoknak is veget kellene vetni
azért baszki, van jó pár vállalkozás az országban, amit egy ilyen manőver azonnal csődbe vinne
Majd visszakapja ezt az elettol. Gondoltam bejelentem a TB- nel de aztan nem, nem vagyok olyan. Ugyis megbunhodik erte mint a tobbi aki kibaszott velem vagy massal. Arra buszke vagyok 20 ev utan, hogy akkor is korrekt maradtam amikor velem nem voltak azok. Rajtam penzt senki nem kereshet.

Az elet mindig torleszt.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.12. 22:41

Bandee írta:
2022.07.12. 22:38


Majd visszakapja ezt az elettol. Gondoltam bejelentem a TB- nel de aztan nem, nem vagyok olyan. Ugyis megbunhodik erte mint a tobbi aki kibaszott velem vagy massal. Arra buszke vagyok 20 ev utan, hogy akkor is korrekt maradtam amikor velem nem voltak azok. Rajtam penzt senki nem kereshet.

Az elet mindig torleszt.
Nem kereshet, vagy nem kérhet számon? Csak mert így kétértelmű, és merőben ellentétes.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 22:45

zola írta:
2022.07.12. 22:41
Bandee írta:
2022.07.12. 22:38


Majd visszakapja ezt az elettol. Gondoltam bejelentem a TB- nel de aztan nem, nem vagyok olyan. Ugyis megbunhodik erte mint a tobbi aki kibaszott velem vagy massal. Arra buszke vagyok 20 ev utan, hogy akkor is korrekt maradtam amikor velem nem voltak azok. Rajtam penzt senki nem kereshet.

Az elet mindig torleszt.
Nem kereshet, vagy nem kérhet számon? Csak mert így kétértelmű, és merőben ellentétes.
Nem kereshet mert ki lett fizetve akkor is ha pl. Karokozassal tavozott. Volt ilyen boven, milliokra teheto ennyi ido alatt.

Szamonkerni sokmindent lehet persze. Nekem is akkor ennyi erovel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.12. 22:49-kor.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.12. 22:46

Bandee írta:
2022.07.12. 22:33
Krisztián írta:
2022.07.12. 22:21


Azért nem mindegy, hogy úgy adózol 40%-ot, hogy az a választott adónemedben az alap felállás, vagy azért adózol 28,5%-ot 10% helyett, mert rád fogtak valamit, amit nyilvánvalóan nem csinálsz. A 3 milliós korlátnál se azért volt senki sem kiakadva, mert olyan kurva nehéz lenne kifizetni. Hanem azért, mert egy csomó embert érint, akire nem áll meg az indoklás, de sok embert meg nem érint, akikre amúgy megállna... nem esik egybe a szelekció elve és a gyakorlata.
Most se az a baj, hogy ne lett volna menő akár havi 15-20% adóval megúszni a vállalkozósdit és most baj, hogy többet kéne fizetni. Az a baj, hogy ez olyan abszurd helyzeteket fog teremteni, amikor kijön a vízszerelő, megcsinálja a munkát, majd a megbízó benyögi az adószámot. Ja, de én katás vagyok. Persze, beszéljék meg előtte, értem én. És soha senki nem lesz olyan szituációban, amikor eszébe se jut, hogy a másik fél egy cég akarna lenni. De mondok jobbat: hogyan kapjunk ingyen hajvágást? A munka végén nyögjük be, hogy céges számla kéne. Ja, olyat én nem adok. Jó, akkor én meg nem fizetlek ki.
A cegnek hogyan vagjak le a hajat? Tiszta rohej ha valaki meg ezt is elszamolja.

Vágassa le magának aztan szevasz. Mondjuk vannak modellek akiknek gondolom ez jelentos lehet de es egy eleg vekony mesgye

Amugy en meg fodrasztol szamlat nem kaptam
De nem is azért kérnék cégre számlát, mert el akarom számolni, hanem mert nem akarok fizetni. Vagy mert ki akarok baszni a fodrásszal. Simán élnek itt sztem ilyen suttyók.

Amúgy a telefonszámlánál ha nem vezetsz róla nyilvántartást, akkor úgy néz ki, hogy 30% után nem vonható az áfa, 20% után pedig szja+szocho-t meg kell fizetni. Hogy ez a gyakorlatban mit jelent, arra többféle értelmezés van:
1. A 20% "benne van" a 30%-ban, azaz 100 Ft-ból 70 Ft megy áfásan, 10 Ft áfa nélkül, 20 Ft pedig szintén áfa nélkül és fizethetsz rá még adókat.
2. A 20%-on kívüli részt kell még 70/30-ra megbontani, azaz 56 Ft megy áfásan, 24 Ft áfa nélkül, a 20 Ft pedig ugyanaz.
3. Szerintem te úgy értelmezted, hogy a 20-at és a 30-at össze kell adni, így jött ki az 50%. Ilyet még nem hallottam, az előző munkahelyemen az 1-es pont szerint csináltuk, a mostani helyen meg a 2-es pont szerint.
Viszont itt van lehetőséged nyilvántartást vezetni és ha tudod bizonyítani, hogy te kizárólag céges ügyekre használtad a céges telefont, akkor nincs 20% "különadó" sem és az áfát is visszakérheted. Ugyanez megy a személyautónál is. Az más kérdés, hogy kb. mindenki benyelte inkább a büntit és nem kockáztatja, hogy a NAV kötekedjen vele. A Katásoknak viszont meg se hagyták a lehetőséget, hogy megússzák a 3 millió feletti büntiadót.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.12. 22:56

Krisztián írta:
2022.07.12. 22:46


De nem is azért kérnék cégre számlát, mert el akarom számolni, hanem mert nem akarok fizetni. Vagy mert ki akarok baszni a fodrásszal. Simán élnek itt sztem ilyen suttyók.

Amúgy a telefonszámlánál ha nem vezetsz róla nyilvántartást, akkor úgy néz ki, hogy 30% után nem vonható az áfa, 20% után pedig szja+szocho-t meg kell fizetni. Hogy ez a gyakorlatban mit jelent, arra többféle értelmezés van:
1. A 20% "benne van" a 30%-ban, azaz 100 Ft-ból 70 Ft megy áfásan, 10 Ft áfa nélkül, 20 Ft pedig szintén áfa nélkül és fizethetsz rá még adókat.
2. A 20%-on kívüli részt kell még 70/30-ra megbontani, azaz 56 Ft megy áfásan, 24 Ft áfa nélkül, a 20 Ft pedig ugyanaz.
3. Szerintem te úgy értelmezted, hogy a 20-at és a 30-at össze kell adni, így jött ki az 50%. Ilyet még nem hallottam, az előző munkahelyemen az 1-es pont szerint csináltuk, a mostani helyen meg a 2-es pont szerint.
Viszont itt van lehetőséged nyilvántartást vezetni és ha tudod bizonyítani, hogy te kizárólag céges ügyekre használtad a céges telefont, akkor nincs 20% "különadó" sem és az áfát is visszakérheted. Ugyanez megy a személyautónál is. Az más kérdés, hogy kb. mindenki benyelte inkább a büntit és nem kockáztatja, hogy a NAV kötekedjen vele. A Katásoknak viszont meg se hagyták a lehetőséget, hogy megússzák a 3 millió feletti büntiadót.
Ehhez már túl sok fröccs van bennem. 😀

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 22:57

Krisztián írta:
2022.07.12. 22:46
Bandee írta:
2022.07.12. 22:33

A cegnek hogyan vagjak le a hajat? Tiszta rohej ha valaki meg ezt is elszamolja.

Vágassa le magának aztan szevasz. Mondjuk vannak modellek akiknek gondolom ez jelentos lehet de es egy eleg vekony mesgye

Amugy en meg fodrasztol szamlat nem kaptam
De nem is azért kérnék cégre számlát, mert el akarom számolni, hanem mert nem akarok fizetni. Vagy mert ki akarok baszni a fodrásszal. Simán élnek itt sztem ilyen suttyók.

Amúgy a telefonszámlánál ha nem vezetsz róla nyilvántartást, akkor úgy néz ki, hogy 30% után nem vonható az áfa, 20% után pedig szja+szocho-t meg kell fizetni. Hogy ez a gyakorlatban mit jelent, arra többféle értelmezés van:
1. A 20% "benne van" a 30%-ban, azaz 100 Ft-ból 70 Ft megy áfásan, 10 Ft áfa nélkül, 20 Ft pedig szintén áfa nélkül és fizethetsz rá még adókat.
2. A 20%-on kívüli részt kell még 70/30-ra megbontani, azaz 56 Ft megy áfásan, 24 Ft áfa nélkül, a 20 Ft pedig ugyanaz.
3. Szerintem te úgy értelmezted, hogy a 20-at és a 30-at össze kell adni, így jött ki az 50%. Ilyet még nem hallottam, az előző munkahelyemen az 1-es pont szerint csináltuk, a mostani helyen meg a 2-es pont szerint.
Viszont itt van lehetőséged nyilvántartást vezetni és ha tudod bizonyítani, hogy te kizárólag céges ügyekre használtad a céges telefont, akkor nincs 20% "különadó" sem és az áfát is visszakérheted. Ugyanez megy a személyautónál is. Az más kérdés, hogy kb. mindenki benyelte inkább a büntit és nem kockáztatja, hogy a NAV kötekedjen vele. A Katásoknak viszont meg se hagyták a lehetőséget, hogy megússzák a 3 millió feletti büntiadót.
Lehetseges, illetve biztosan. Lenyeg, hogy sok ilyen van.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.12. 23:19

zola írta:
2022.07.12. 22:56
Krisztián írta:
2022.07.12. 22:46


De nem is azért kérnék cégre számlát, mert el akarom számolni, hanem mert nem akarok fizetni. Vagy mert ki akarok baszni a fodrásszal. Simán élnek itt sztem ilyen suttyók.

Amúgy a telefonszámlánál ha nem vezetsz róla nyilvántartást, akkor úgy néz ki, hogy 30% után nem vonható az áfa, 20% után pedig szja+szocho-t meg kell fizetni. Hogy ez a gyakorlatban mit jelent, arra többféle értelmezés van:
1. A 20% "benne van" a 30%-ban, azaz 100 Ft-ból 70 Ft megy áfásan, 10 Ft áfa nélkül, 20 Ft pedig szintén áfa nélkül és fizethetsz rá még adókat.
2. A 20%-on kívüli részt kell még 70/30-ra megbontani, azaz 56 Ft megy áfásan, 24 Ft áfa nélkül, a 20 Ft pedig ugyanaz.
3. Szerintem te úgy értelmezted, hogy a 20-at és a 30-at össze kell adni, így jött ki az 50%. Ilyet még nem hallottam, az előző munkahelyemen az 1-es pont szerint csináltuk, a mostani helyen meg a 2-es pont szerint.
Viszont itt van lehetőséged nyilvántartást vezetni és ha tudod bizonyítani, hogy te kizárólag céges ügyekre használtad a céges telefont, akkor nincs 20% "különadó" sem és az áfát is visszakérheted. Ugyanez megy a személyautónál is. Az más kérdés, hogy kb. mindenki benyelte inkább a büntit és nem kockáztatja, hogy a NAV kötekedjen vele. A Katásoknak viszont meg se hagyták a lehetőséget, hogy megússzák a 3 millió feletti büntiadót.
Ehhez már túl sok fröccs van bennem. 😀
Te miota froccsozol?

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.13. 06:15

A kata 2013-ban került bevezetésre az eva alternatívájaként, teljesen új szemléletet képviselve a magyar adózásban. Az elv, miszerint havi fix adó megfizetése után bizonyos árbevételig a vállalkozó azt csinál, amit akar, csábító volt. Az ember maga tudta intézni az ügyeit, értette mi történik, nem voltak meglepetések, egyszóval kiszámítható volt. Az adónem az évek alatt egyre nagyobb népszerűségnek örvendett, a módosítások is kedvezőek voltak. Már-már túl kedvezőek.
Maga a törvény szövege egyszerűen volt megfogalmazva, a legnagyobb félelem a „bújtatott foglalkoztatás” kérdéskörére összpontosult. Erre volt a törvényben külön rész, mely taglalta, hogy mikor problémás ez.

Köztudott volt, hogy egyre többen élnek az adótörvény lehetőségével. Az adóhatóság az évek alatt csak nem akarta elkezdeni az ellenőrzéseket, így a helyzet 2019-re elért egy kritikus pontot. Ekkor a kormány kísérletet tett a megreformálásra, de az akkori össznépi ellenállás miatt a módosítás terve a fiókban maradt. Időközben beütött a pandémia, sokan megszüntették a katás vállalkozásukat, amit azóta sem indítottak újra.
2020 nyarán ismét előkerült a kérdés. és módosítottak is a törvényen. Sajnálatosan ekkor sem előzte meg mindezt szakmai egyeztetés, így a kívánt célt - miszerint túl sokan élnek vissza az adónem lehetőségével – nem sikerült elérni.
Választások után Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke erőteljes nyilatkozatokban kritizálta a katát, a budapesti kamara pedig több százezer adózót nevezett látatlanban adócsalónak. Az adatokat, melyből a következtetéseket szűrték le, a szakmai szervezetek nem kapták meg, nincs információnk milyen elemzések készültek és milyen módszertant használtak.
Az elmúlt időszakban számtalan szakmai javaslat jutott el a döntéshozókhoz, hogy hogyan lehetne a kata az eredeti célja szerint egyszerű, igazságos és konzisztens.
Ehhez képest a hétfőn benyújtott törvénymódosítás lényegében minden adózási elvvel szembe megy.
A legnagyobb ellentmondás és probléma, hogy aki katázni akar egyszerűen nem dolgozhat másik vállalkozásnak. Pontosabban dolgozhat, de amint bevétel származik belőle, kiesik a kata alól, és egy jelentősen „drágább” adózási formában folytathatja a tevékenységét. Várhatóan ezt a plusz terhet nem fogja magára vállalni egy katás vállalkozó sem.
Hogy ez mit jelent a gyakorlatban?
Amikor elgurulunk a céges autóval a gumicserére, és kiderül, hogy a gumis katás, én pedig cégként szeretném igénybe venni a szolgáltatását. egyszerűen nem fog kiszolgálni. Ha kihívom a vízszerelőt az irodába egy elromlott csap miatt, majd a szerelőről kiderül, hogy katás, én pedig cégként szeretném igénybe venni a szolgáltatást, egyszerűen elsétál. Ha lemegyek kulcsot másolni a katás kulcsmásolóhoz, majd kérek számlát, akkor simán elhajt.
Persze lehet, hogy egyik eset sem így fog megtörténni. Lehet, hogy a vállalkozó elmondja, hogy ő katás és nem tud cégnévre számlát írni, különben neki rossz lesz, így vagy magánszemélyként kérek számlát, vagy „oldjuk meg okosba”. Szórakoztató lenne látni „katás vagyok” pólóban tevékenykedő vállalkozót, így legalább nem raboljuk egymás idejét ha céges megrendelés van kilátásban.
Az asztalos, a villanyszerelő, a tréner, a coach, a marketinges, a takarító, a pénzügyi tanácsadó, orvosok, segítő szakmában dolgozók és számos egyéb szakma képviselőinek az élete most megváltozik.
Az új szabállyal kétféle vállalkozó lesz: katás és nem katás. Aki magánszemélynek dolgozik és aki cégeknek. Mindegyik ügyfélkör más ismereteket követel meg. Egyéni szempontból határozottan kívánatos, ha egyszerre ki tudom szolgálni mindkét ügyfélkört, új tapasztalatokra teszek szert, ezzel a tevékenységem professzionálisabb, hatékonyabb lesz és a potenciális vevőim száma lényegesen nagyobb. Ennek most vége.
Akik megengedhetik maguknak, hogy csak magánszemélyeknek dolgozzanak, azok megnyugodhatnak. Nagy kérdés, hogy ez ténylegesen hány embert érint.
Az egyre kedvezőtlenebb gazdasági helyzetben a legkisebb vállalkozóknak gyors döntést kell hozniuk a jövőjüket illetően úgy, hogy nem tudjuk, mi fog történni. Az elv egyszerű: át kell gondolni, hogy tudok-e csak és kizárólag a lakosságnak dolgozni. Ha igen, akkor marad a kedvező lehetőség, és ha véletlen beesik egy céges megkeresés, akkor hívhatom a szomszédot, hogyan „oldjam meg okosba”.
Ha nem tudom megoldani, hogy csak és kizárólag magánszemélynek dolgozzak, akkor mik az alternatíváim? Keressek fel egy erre szakosodott szakembert, aki segít a döntésben? Szüntessem meg a vállalkozásom? Mennyivel kell így többet fizetnem a másik adónembe való átlépés után? Hogyan oldjam meg? Ha több adót kell fizetnem mint eddig, mit csináljak? Árat emelek. Nem is kell sokat magyarázkodni, hiszen ez a módosítás közvetve-közvetlenül mindannyiunkat érint. Mi történik, ha egy jelentős méretű gazdasági kör elkezd árat emelni? Szerintem multiplikátor hatása lesz és az árnövekedést gerjeszteni fogja, tehát az infláció nő.
Nagy kérdés, hogy mit hoz az élet. Lesznek-e olyan kicsinyes emberek, akik bosszúból, szórakozásból egy tipikusan lakossági szolgáltatónál cégnévre kérnek számlát? Ezt megelőzendő kiírhatja a szolgáltató, hogy csak magánszemélynek tud szolgáltatni/terméket eladni, de mi van ha ez nem elég? Mi fog történni, ha fodrász után ott áll a vendég, hogy ő márpedig XY cég nevére kér számlát? Számlát az ÁFA törvény szerint kötelesek vagyunk adni. Mi történik, ha kiírtuk, hogy nem, de mégis kérnek és azt mondják, hogy máskülönben nem fizetik ki?
Aki eddig Bt, Kkt vállalkozási formában katázott. az szeptembertől kénytelen másik adózást választani, de mielőtt ezt megkezdni, még egy kötelező könyvvizsgálat (és annak költsége) is vár rá, mert az áttérési szabályok ezt megkövetelik.
A katát módosítani kellett, nem kérdés, de a jelen formában elfogadott új szabályozás piacellenes. A részletszabályokat az elkövetkező napokban a szakma alapos elemzésnek fogja alávetni, de abban széles egyetértés van, hogy a változás nem a vállalkozók érdekeit szolgálja és teljes mértékben érthető az iparkamara felé irányuló indulat. Parragh László nyilatkozata, miszerint „ősz elejére a szükséges adminisztráció minden további nélkül elvégezhető, a könyvelők egy perc alatt ennek eleget tudnak tenni különösebb költségvonzat nélkül”, nem felel meg az igazságnak. Az érintettek megfelelő tájékoztatása alapvető elvárás, hogy felelősségteljes döntést tudjanak hozni, ami nem egy perc.
A szerző Pető Ákos okleveles könyvvizsgáló, okleveles közgazdász.
Tökéletes intézkedés <3
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

F1Johny
gokartos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.01.24. 18:15

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: F1Johny » 2022.07.13. 09:59

Hollik szerint szeptember 1- jéig 3 hónap van felkészülni a változásra. Lehet, hogy a naptárat is módosították?

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.13. 10:46

Futárok szerintem ki fogják tudni játszani az új rendszert. Nem egy számlát kapok, hanem kettőt. Ha a kajáldás akitől rendelem katás, akkor meg hármat.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.13. 11:17

Bandee írta:
2022.07.12. 23:19

Te miota froccsozol?
Most a nyárban ezidáig elfogyott 3 üveg... ebből 1 tegnap este.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.13. 11:24

F1Johny írta:
2022.07.13. 09:59
Hollik szerint szeptember 1- jéig 3 hónap van felkészülni a változásra. Lehet, hogy a naptárat is módosították?
(:v Johnny ritkán szólsz, de nagyot

Mit mondjon? Azt nem mondhatja, hogy gecik vagyunk. (:u :pf01 :pf02

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.13. 11:25

zola írta:
2022.07.13. 11:17
Bandee írta:
2022.07.12. 23:19

Te miota froccsozol?
Most a nyárban ezidáig elfogyott 3 üveg... ebből 1 tegnap este.
Helyes, nyomjad. Vegyél még egy üveggel mert rohadt meleg lesz megint. Van fröccs víz is már. :dorzsi01 Mondjuk én otthon nem iszom alkoholt vagy kb. évente háromszor, de ha innék, akkor azzal innám vagy szódagéppel.
Irsaiból finom, luxus, de nem baj mert az olcsóbb fajta is jó hozzá. :mosoly:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.07.13. 11:29-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.13. 11:28

Nézzetek utána az átalányadózásnak, az első sokkhatásból egy cimboránk őrjöngött, aztán kiderült, hogy jobban jár az átalányadóval csak nem tudta.
Tevékenységfüggő és bevételfüggő is, de építőiparban nem olyan rossz, 10 milliónál 8 millióig adómentes de a minimálbér adója ott van ami kb, 90 ezer.
Szakmák szerint nézzétek meg, hátha valakinek csak kicsit lesz rosszabb.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.13. 11:50

Bandee írta:
2022.07.13. 11:28
Nézzetek utána az átalányadózásnak, az első sokkhatásból egy cimboránk őrjöngött, aztán kiderült, hogy jobban jár az átalányadóval csak nem tudta.
Tevékenységfüggő és bevételfüggő is, de építőiparban nem olyan rossz, 10 milliónál 8 millióig adómentes de a minimálbér adója ott van ami kb, 90 ezer.
Szakmák szerint nézzétek meg, hátha valakinek csak kicsit lesz rosszabb.
Vannak tevékenységek, ahol jobb az átalányadó, aki a 80 vagy 90%-os költséghányadot tudja választani, annak megéri. 40%-os költséghányadnál rosszabb, mint a KATA. 40%-os verzióval akkor jön ki hasonló adóteher, ha valakinek KATÁS-ként sok plusz adót kellett fizetni a 3 milliós határ miatt.

https://konyvelescentrum.hu/adok-es-jar ... ozas-2022/

Ez a kalkulátor is hasznos: https://fairconto.hu/wp-content/uploads ... 220127.xls

Lezárt