Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.17. 13:28

Nigel Hill írta:
2022.07.17. 13:12
Hát nem semmi az elmúlt pár nap termése.
nem hiszem, hogy érdemes elcsodálkozni, hogy az emberek jó része nem veszi úgy a "viccet" ahogy páran elvárnátok
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.17. 13:49

Azt tudja valaki esetleg, hogy a rezsicsökkentés csökkentésével kapcsolatos tökéletes intézkedéshez mi alapján számolják majd a havi átlagfogyasztást?

A tavaly január és december közötti, illetve az elmúlt tizenkét havi átlagfogyasztásunk benne van a keretben. Gondolom, tizenkét hónapos időszakot vesznek alapul, de még senkit nem találtam, aki tudná, hogy pontosan melyik is lesz a kettő közül a megoldás. Az mondjuk kivételesen tökéletes intézkedés még fideszes tempóval is, hogy olyan átlagok alapján fognak fizettetni a lakosság többségével, amikor még lehetősége sem volt senkinek eldönteni, hogy igen, ő most vállalja a többletköltséget, vagy inkább letekeri a termosztátot, és felvesz még egy pulóvert.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.17. 13:49

trutya írta:
2022.07.17. 13:28
Nigel Hill írta:
2022.07.17. 13:12
Hát nem semmi az elmúlt pár nap termése.
nem hiszem, hogy érdemes elcsodálkozni, hogy az emberek jó része nem veszi úgy a "viccet" ahogy páran elvárnátok
Én nem várok el semmit. A véleményem is megartom magamnak. A saját dolgaimra fókuszálok, itt csak olvasgatok. Nincs kedvem meddő vitákhoz. Már sok éve olvasom az itteni műsort, így már nem lepődök meg semmin.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.17. 13:53

vollebak írta:
2022.07.17. 13:49
Azt tudja valaki esetleg, hogy a rezsicsökkentés csökkentésével kapcsolatos tökéletes intézkedéshez mi alapján számolják majd a havi átlagfogyasztást?
Ha tippelnen kellene, akkor az elektomos energia import megszűntetéséhez szünkséges fogyasztáscsökkentés volt az alap. Erre utal a 2 már leállított mátrai blokk beindítása és lignit kitermelés fokozása is.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.17. 14:07

Nigel Hill írta:
2022.07.17. 13:53
vollebak írta:
2022.07.17. 13:49
Azt tudja valaki esetleg, hogy a rezsicsökkentés csökkentésével kapcsolatos tökéletes intézkedéshez mi alapján számolják majd a havi átlagfogyasztást?
Ha tippelnen kellene, akkor az elektomos energia import megszűntetéséhez szünkséges fogyasztáscsökkentés volt az alap. Erre utal a 2 már leállított mátrai blokk beindítása és lignit kitermelés fokozása is.
Úgy értettem, hogy milyen időszak alapján fog kijönni a fogyasztóknál. Elmúlt 12 hónap, 2021. július/augusztus és 2022. július/augusztus közötti 12 hónap, vagy 2021. január és 2021. december közötti 12 hónap?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.07.17. 14:07

vollebak írta:
2022.07.17. 13:49
Azt tudja valaki esetleg, hogy a rezsicsökkentés csökkentésével kapcsolatos tökéletes intézkedéshez mi alapján számolják majd a havi átlagfogyasztást?

A tavaly január és december közötti, illetve az elmúlt tizenkét havi átlagfogyasztásunk benne van a keretben. Gondolom, tizenkét hónapos időszakot vesznek alapul, de még senkit nem találtam, aki tudná, hogy pontosan melyik is lesz a kettő közül a megoldás. Az mondjuk kivételesen tökéletes intézkedés még fideszes tempóval is, hogy olyan átlagok alapján fognak fizettetni a lakosság többségével, amikor még lehetősége sem volt senkinek eldönteni, hogy igen, ő most vállalja a többletköltséget, vagy inkább letekeri a termosztátot, és felvesz még egy pulóvert.
átalánydíjasok vagytok? gondolom, a 2021 évi átlag alapján megy idén a számlázás. éves leolvasás szokott lenni?
(mi szerencsére diktálunk havonta, úgyhogy remélem, az aktuális fogyasztás alapján lesz a számlázás - bár, a tavalyi alapján se bánnám, amikor egy év alatt kb kéthavi áramot fogyasztottunk, mivel felújítás volt, nem laktunk ott...)
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.17. 14:20

trutya írta:
2022.07.17. 14:07
vollebak írta:
2022.07.17. 13:49
Azt tudja valaki esetleg, hogy a rezsicsökkentés csökkentésével kapcsolatos tökéletes intézkedéshez mi alapján számolják majd a havi átlagfogyasztást?

A tavaly január és december közötti, illetve az elmúlt tizenkét havi átlagfogyasztásunk benne van a keretben. Gondolom, tizenkét hónapos időszakot vesznek alapul, de még senkit nem találtam, aki tudná, hogy pontosan melyik is lesz a kettő közül a megoldás. Az mondjuk kivételesen tökéletes intézkedés még fideszes tempóval is, hogy olyan átlagok alapján fognak fizettetni a lakosság többségével, amikor még lehetősége sem volt senkinek eldönteni, hogy igen, ő most vállalja a többletköltséget, vagy inkább letekeri a termosztátot, és felvesz még egy pulóvert.
átalánydíjasok vagytok? gondolom, a 2021 évi átlag alapján megy idén a számlázás. éves leolvasás szokott lenni?
(mi szerencsére diktálunk havonta, úgyhogy remélem, az aktuális fogyasztás alapján lesz a számlázás - bár, a tavalyi alapján se bánnám, amikor egy év alatt kb kéthavi áramot fogyasztottunk, mivel felújítás volt, nem laktunk ott...)
Havonta diktálunk, havonta jön a kimutatás, hogy mennyit kell fizetnünk. Mi is abban bízunk, amiben ti :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.17. 14:21

A Redditen egy MZP stábjában a kampány alatt dolgozó ember nyitott egy AMA-t (ask me anything, vagyis mindent lehet kérdezni tőle). A moderátoroknál van bizonyíték, hogy legit az ember, az, akinek mondja magát.

Szerintem Bandinak lesz a legérdekesebb, de talán másoknak is lesz benne érdekesség.

Összeszedtem párat a szerintem érdekesebb kérdésekből:

K: A saját kutatásaitok alapján nem vártátok, hogy valami félrecsúszott a kampány során?
V: A kutatásokról én nem nagyon tudtam, mert miután egy részük kiszivárgott nagyon nagy bizalommal kezelték a kampányirodán Őket. De az eredmény után tartott Péter egy értékelőt, köszöntőt és abban elmondta, hogy arra számított veszítünk, de nem 2/3-dal.

K: Mi volt a top 3 meglepő dolog ez idő alatt?
V: Az egyik hogy mennyi baromságra megy el a pénz átgondolás nélkül. Példának okáért készültek osztogatható wc papírok amikre korrupciós ügyek voltak nyomtatva, és csak miután elpattintottak rá egy pár milliót jöttek rá hogy ezt hogy a faszba lehetne osztogatni, szóval azóta egy nagy része nálam van legalább nem kell rá költeni.
Péter sehova nem ír beszédet kb mindenhol imprózott, ebből lettek bajok bőven.
MZP bárkivel leállt veszekedni, tökmindegy ki volt az vagy, hogy haladni kellett volna tovább a programmal. Egy példa, valami alkesz csávo beugatta neki Mosonmagyaróváron, hogy Ő egy "kommunista CIA ügynök" természetesen vele is leállt vitatkozni meggyőzni az ellenkezőjéről.

K: Volt valami koncept az ellen, hogy így összegyurcsányozzák vagy nem? Illetve MZP-re komolyan nem lehetett rászólni, hogy ez így nagyon kontraproduktív?
V: Az volt a koncepció, hogy Péter annyi sebet ejtett a DK-n, Dobreven meg Gyurcsányon az előválasztás alatt, meg úgy ámblokk mióta politizál, hogy olyan hülyék nem lehetnek az emberek, hogy ennek ellenére is elhiggyék, mikor még Hollik is elmondta, hogy nem Gyurcsány embere stb, hát elhitték. Nem érdekelte, nagyon erős messiástudata volt, tényleg nagyon megrögzötten keresztény, ez nem póz volt.

K: Írtad egy másik válasznál hogy nehezen lehetett neki tanácsot adni mert önfejű volt. Volt ebben valami változás azóta? Beismerte utólag? Persze csak akkor valid a kérdés ha azóta is van rálátásod erre.
V: Már nem dolgozok együtt vele, de gondolkoztam rajta pl. az új pártjának alapításán is szerették volna, ha elmennék. Amennyire én észrevettem nem változott sőt, baromi paranoiás lett teljesen értelmetlenül, csomó emberben elkezdett árulót látni, olyanokban is akikről én személyesen tudom, hogy semmi ilyenről szó nincsen.

K: Miért nem sikerült MZP kommunikációját kordában tartani?
V: Nagyon sokan, nálam sokkal okosabb és hozzáértőbb emberek is próbáltak adni neki tanácsokat vagy szólni neki, hogy ez nem lesz jó. Akár kampányon kívülről is (például Puzsér) de nagyon makacs és önfejű ember, plusz szerintem benne volt az, hogy az előválasztás alatt is hasonlóan kommunikált akkor meg működött. Hozzáteszem azt is, hogy mentségére szóljon nagyon sokszor halálosan fáradt volt, a munka részét sosem spórolta meg amíg bírta szusszal dolgozott, de így sokszor dekoncentrált volt és elcsúsztak a beszédei.

K: Szerinted mi volt a kampány során elkövetett legnagyobb hiba, úgy általában? Van valami ami miatt feltehetőleg sok szavazót buktatok?
V: A háborút nem tudtuk rásütni Orbánra, pedig ugye Putyinnal vállaltan jóban volt a Fidesz, és Viktor a háború előtt nem sokkal volt is nála. Sőt helyette ők sütötték ránk.

K: Nekem az jött le MZP-ről mikor láttam egy rendezvényen plusz az infók alapján, hogy olyan a természete mint amikor egy embert beledobsz a vízbe, és bár tud úszni, de amikor a hínár a lábába akad ahelyett hogy szólna a vizimentőknek megpróbálja foggal átrágni és emiatt a feje is beragad, de akkor se kezd kalimpálni mert az ciki, inkább az utolsó leheletével felüvölt, "TUDOK ÚSZNI!" és megfullad. És sok hasonló ember veszi körül. Ez a meglátásom mennyire helytálló?
V: Van benne valami, de ez nem a büszkesége miatt volt így szerintem. Ő tényleg azt hitte nagyon tehetséges ebben az egészben (és azért hozzáteszem tényleg nagyon sok mindenben jobb, hogy nem hallgatott a tanácsokra mert jobban sült el) de nem tudott differenciálni, az erősségei meg a gyengeségei között.

K: Te hogy látod, szerinted elég önállóak voltak a pártok? Nekem az jött le, hogy MZP-től, mint messiástól várták a megoldást mindenre, miközben nekem már az egész elejétől kezdve az jött le, hogy MZP-nek valójában az kellett volna, hogy önállóan dolgozzanak.
V: Nagyon önállóak voltak, és ezzel baj is volt sokszor meg konfliktus is, mert nem volt összebeszélve sok minden. Alapból baromi nehéz volt Zaránd Petinek a 6 párttal folyamat egyeztetnie, és a helyi jelöltjeik kampányát a pártok intézték saját aktivistákkal. Ha olyan volt a körzet, ami nehezebben nyerhető, akkor ott jellemzően szartak bele a kampányba.

K: Hogy akartatok "rendszervaltast" egy Gyurcsannyal? MZP-nek nincs halozata, a trukkok szazainak meg orszagos lefedettsege van. Meg is hogy tudott volna MZP igy kormanyozni?
V: Nem mi akartunk vele együtt dolgozni hanem a DK-sok, akik egy jelentős részét (lehet, már legnagyobbat) teszik ki az ellenzéki tábornak. Pétert sokszor kérdezték erről, és mindig elmondta, hogy tudja, hogy nem a legjobb ez a helyzet, de a DK nélkül nem fog menni. Az előválasztáson szerzett legitimitását viszont nem szabad lekicsinyíteni, nem hagyta volna a tábor, hogy félreállítsák, legalábbis ez volt a dogma.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.17. 14:27

vollebak írta:
2022.07.17. 14:07
Nigel Hill írta:
2022.07.17. 13:53

Ha tippelnen kellene, akkor az elektomos energia import megszűntetéséhez szünkséges fogyasztáscsökkentés volt az alap. Erre utal a 2 már leállított mátrai blokk beindítása és lignit kitermelés fokozása is.
Úgy értettem, hogy milyen időszak alapján fog kijönni a fogyasztóknál. Elmúlt 12 hónap, 2021. július/augusztus és 2022. július/augusztus közötti 12 hónap, vagy 2021. január és 2021. december közötti 12 hónap?
Passz. Szerencsém van pont ezen a téren. Mivel mi augusztus végén költözünk és már előre kifizettem az általányt addig, így nem kívánok semmit sem fizetni a végelszámolásig. Egyébként is vagy 1500-2000MWh túlfizetésben vagyok.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.17. 14:30

Nigel Hill írta:
2022.07.17. 13:12
Hát nem semmi az elmúlt pár nap termése.
Teljesen normáls és természetes emberi reakciókat látunk. Ez normális.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.17. 14:32

vollebak írta:
2022.07.17. 14:21
K: Szerinted mi volt a kampány során elkövetett legnagyobb hiba, úgy általában? Van valami ami miatt feltehetőleg sok szavazót buktatok?
Nem kínáltatok semmit.
Ennyi. (:r

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.07.17. 14:41

Nigel Hill írta:
2022.07.17. 14:27
vollebak írta:
2022.07.17. 14:07


Úgy értettem, hogy milyen időszak alapján fog kijönni a fogyasztóknál. Elmúlt 12 hónap, 2021. július/augusztus és 2022. július/augusztus közötti 12 hónap, vagy 2021. január és 2021. december közötti 12 hónap?
Passz. Szerencsém van pont ezen a téren. Mivel mi augusztus végén költözünk és már előre kifizettem az általányt addig, így nem kívánok semmit sem fizetni a végelszámolásig. Egyébként is vagy 1500-2000MWh túlfizetésben vagyok.
Az igen. 2000mwh, akkor neked örökre le van tudva... :D

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.17. 14:43

9_46_20 írta:
2022.07.17. 14:41
Nigel Hill írta:
2022.07.17. 14:27

Passz. Szerencsém van pont ezen a téren. Mivel mi augusztus végén költözünk és már előre kifizettem az általányt addig, így nem kívánok semmit sem fizetni a végelszámolásig. Egyébként is vagy 1500-2000MWh túlfizetésben vagyok.
Az igen. 2000mwh, akkor neked örökre le van tudva... :D
Bazz 🤣
Szakmai ártalom hogy mindig megawattok mennek a fejembeb. Furcsa még kimondva is a kilówatt.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.17. 14:57

Bandee írta:
2022.07.17. 14:30
Nigel Hill írta:
2022.07.17. 13:12
Hát nem semmi az elmúlt pár nap termése.
Teljesen normáls és természetes emberi reakciókat látunk. Ez normális.
Nem mondtam hogy nem az. Kicsit sok volt ez a hét.
Én holnap lelépek térerőmenres helyre pihenni, lazítani, feltöltődni. Utána irány Ozora :) Aztán back to the real life.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.17. 15:02

Senki nem tud semmit. Még ők sem. Vagy igen, de még tesztelik a reakciókat.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.17. 15:44

Szokásos történet. Bedobjak - anyazas - lassu informaciok - engedmenyek

Ki kell meg varni.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.07.17. 16:22

Bandee írta:
2022.07.17. 15:44
Szokásos történet. Bedobjak - anyazas - lassu informaciok - engedmenyek

Ki kell meg varni.
Most kb a nagyja engedményt fog kapni. Árammal fűtesz, jajaj szegény, akkor te kivétel vagy. Tanyán laksz? Jajaj szegény neked is valami kis csontocska. Belvárosban laksz? Jajaj, albérletes vagy, jajaj.
Miközben még tény, nincs olyan hogy valami 100 és te 20-ert veszed. Ennyi, nincs ebben semmi Gyurcsány soros szabadkomuvesseg esatibbi. Ez az ára...

Ezek miatt (devizahitel, autóhitel, csók, stb) a magyar emberek többsége soha a büdös életben nem fogja megtanulni mi az hogy felelősség.

Akik pedig féltik a jövőjüket és ésszel próbálnak állandóan szopórollerre kerülnek. Aki takarekoskodott az elmúlt 10 évben, mert lehetett volna, az most baszhatja, megint aki verte a lét és látszatra ment, ki lesz segítve

Kurvara unalmas már. Felrakhatnák már az én lemezemet is végre....

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.17. 16:29

9_46_20 írta:
2022.07.17. 16:22
Kurvara unalmas már. Felrakhatnák már az én lemezemet is végre....
Mi a lemezed?
(de tényleg) :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.17. 16:29

Na... Ludas Matyi pártot alapít.

https://mandiner.hu/cikk/20220717_jakab ... szakadasat

:D

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.07.17. 16:38

rdaneelolivaw írta:
2022.07.17. 16:29
9_46_20 írta:
2022.07.17. 16:22
Kurvara unalmas már. Felrakhatnák már az én lemezemet is végre....
Mi a lemezed?
(de tényleg) :)
Hogy azokat amiket azért tettem mert azt gondolom kell a védőháló a jövőre nézve, arra úgy tudjak visszatekinteni, hogy ez egy jó terv volt. Hogy visszaigazolást nyerjek. De ez volt 2008-ban és most is. Másodjára bizonyosodik be, hogy ésszerűbb lett volna szarrá adosodni devizában, hitellel, tartani két mercit minimális önerővel, és hogy amit megtakarítottam jó lett volna elkölteni a faszba New Yorkban mert aki így el, azt úgyis megmentik.

De ez csak ilyen személyes életfilozófia visszaigazolás. Nincs jelentősége.

Amúgy meg ez az egész tulcentralizalt rendszer felbomlása a lokális közösségek erősödése amiben hiszek. De itthon ezt nehéz, amikor a saját szomszédod feljelent, mert heti kétszer nyirod a füvet....

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.17. 17:15

9_46_20 írta:
2022.07.17. 16:38
Hogy azokat amiket azért tettem mert azt gondolom kell a védőháló a jövőre nézve, arra úgy tudjak visszatekinteni, hogy ez egy jó terv volt. Hogy visszaigazolást nyerjek. De ez volt 2008-ban és most is. Másodjára bizonyosodik be, hogy ésszerűbb lett volna szarrá adosodni devizában, hitellel, tartani két mercit minimális önerővel, és hogy amit megtakarítottam jó lett volna elkölteni a faszba New Yorkban mert aki így el, azt úgyis megmentik.

De ez csak ilyen személyes életfilozófia visszaigazolás. Nincs jelentősége.

Amúgy meg ez az egész tulcentralizalt rendszer felbomlása a lokális közösségek erősödése amiben hiszek. De itthon ezt nehéz, amikor a saját szomszédod feljelent, mert heti kétszer nyirod a füvet....
Köszi.

Szerintem ez a lemez azért nem lesz feltéve, mert automatikusan végigmegy.
Nem kell beavatkozni... sőt ha belerúgnak a lemezjátszóba még akkor is.
(de ne is bánd)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.17. 19:08

rdaneelolivaw írta:
2022.07.17. 14:32
vollebak írta:
2022.07.17. 14:21
K: Szerinted mi volt a kampány során elkövetett legnagyobb hiba, úgy általában? Van valami ami miatt feltehetőleg sok szavazót buktatok?
Nem kínáltatok semmit.
Ennyi. (:r
Kábé 1000 szóból ennyire és ennyit tudsz reagálni :)

A rezsicsöki meg tökéletes, gondolom. Ja, és hihihaha :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.17. 19:16

vollebak írta:
2022.07.17. 19:08
rdaneelolivaw írta:
2022.07.17. 14:32


Nem kínáltatok semmit.
Ennyi. (:r
Kábé 1000 szóból ennyire és ennyit tudsz reagálni :)
Az 1000 db értékelhetetlen hülyeségre reagáltam 4 db minőségi szóval. (:u
Gondolom elvárás lenne, hogy írjak egy telisteli A0-ást faszsággal, igaz? (:h
Van ennél jobb dolgom is.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.07.17. 20:01

rdaneelolivaw írta:
2022.07.17. 19:16
vollebak írta:
2022.07.17. 19:08


Kábé 1000 szóból ennyire és ennyit tudsz reagálni :)
Az 1000 db értékelhetetlen hülyeségre reagáltam 4 db minőségi szóval. (:u
Gondolom elvárás lenne, hogy írjak egy telisteli A0-ást faszsággal, igaz? (:h
Van ennél jobb dolgom is.
Alap :mosoly:
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.17. 20:55

rdaneelolivaw írta:
2022.07.17. 19:16
Az 1000 db értékelhetetlen hülyeségre reagáltam 4 db minőségi szóval. (:u
Gondolom elvárás lenne, hogy írjak egy telisteli A0-ást faszsággal, igaz? (:h
Van ennél jobb dolgom is.
Nigel Hill írta:
2022.07.17. 20:01
Alap :mosoly:
Alap :)

Mindkettőtöket tiltottalak mostantól. Eddig ezt egy emberrel tettem csak meg :)

Tökéletes intézkedés (:v
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt