Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.18. 19:14

Bandee írta:
2022.07.18. 18:04

A tajékozottság és éretlmi szint két külön dolog.

Ha egyszer Mini elnök lennék téged hívnálak tanácsadónak. Zolát is.
Szólíthatunk Mini-Ferinek? :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.18. 19:37

Az új KATA törvény szerint az átalányadózásra való áttérés nem választható 2022. szeptember elsejével!
A jogi problémát az átalányadózás választásáról szóló részben az „adóév” kifejezés okozza. A régi KATA törvény is említi az "adóévre az Szja tv. szerinti átalányadózás" fordulatot (Katv. 3.§), ami főszabály szerint január 1-től induló átalányadózást jelent, azonban a régi KATA törvény az adóév említése nélkül szabályozta az átalányadózásra való áttérést (Katv. 25.§ (5)).
Az új KATA törvény átalányadózásra való áttéréséről szóló része (új KATA tv. 15.§ (2)), már 2022.08.01-én hatályba is lép, ez lerontja a régi KATA törvény idevágó passzusát, így az átalányadózás nem lenne 2022.09.01-től választható, csak 2022.01.01-re visszamenőlegesen, vagy 2023.01.01-től.
A törvény indoklása még egyértelműbbé teszi a kormányzati kommunikációval ellentétes jogalkotási hibát, mert ott már nem is adóévre, hanem 2022. évre vonatkozna az átalányadó visszamenőleges választása.
A 2022.01.01-re visszamenőleges átalányadózás számos jogbiztonságot érintő kérdést vetne fel a számlákon szereplő "KISADÓZÓ" szótól kezdve, a 3 milliós küszöb feletti különadón át, egészen addig, hogy katásnak egyszerre 8 havi bevallása hiányozna és jelentősen több adót kellene fizetnie, visszamenőleg.
Az ügyben a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete már szombaton éjjel eljuttatta az észrevételét a kapcsolat@sandorpalota.hu címre, de válasz nem jött.
Ruszin Zsolt
MKOE alelnök
Tökéletes intézkedés.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.18. 19:48

vollebak írta:
2022.07.18. 19:37
Az új KATA törvény szerint az átalányadózásra való áttérés nem választható 2022. szeptember elsejével!
A jogi problémát az átalányadózás választásáról szóló részben az „adóév” kifejezés okozza. A régi KATA törvény is említi az "adóévre az Szja tv. szerinti átalányadózás" fordulatot (Katv. 3.§), ami főszabály szerint január 1-től induló átalányadózást jelent, azonban a régi KATA törvény az adóév említése nélkül szabályozta az átalányadózásra való áttérést (Katv. 25.§ (5)).
Az új KATA törvény átalányadózásra való áttéréséről szóló része (új KATA tv. 15.§ (2)), már 2022.08.01-én hatályba is lép, ez lerontja a régi KATA törvény idevágó passzusát, így az átalányadózás nem lenne 2022.09.01-től választható, csak 2022.01.01-re visszamenőlegesen, vagy 2023.01.01-től.
A törvény indoklása még egyértelműbbé teszi a kormányzati kommunikációval ellentétes jogalkotási hibát, mert ott már nem is adóévre, hanem 2022. évre vonatkozna az átalányadó visszamenőleges választása.
A 2022.01.01-re visszamenőleges átalányadózás számos jogbiztonságot érintő kérdést vetne fel a számlákon szereplő "KISADÓZÓ" szótól kezdve, a 3 milliós küszöb feletti különadón át, egészen addig, hogy katásnak egyszerre 8 havi bevallása hiányozna és jelentősen több adót kellene fizetnie, visszamenőleg.
Az ügyben a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete már szombaton éjjel eljuttatta az észrevételét a kapcsolat@sandorpalota.hu címre, de válasz nem jött.
Ruszin Zsolt
MKOE alelnök
Tökéletes intézkedés.
Épp ma egyeztettem le a könyvelővel, hogy mi legyen, megnyugodtam, hogyan tovább. Erre jön ez.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.18. 20:01

Phoebe írta:
2022.07.18. 19:48
vollebak írta:
2022.07.18. 19:37


Tökéletes intézkedés.
Épp ma egyeztettem le a könyvelővel, hogy mi legyen, megnyugodtam, hogyan tovább. Erre jön ez.
Nem tudom, reagálhatok-e kifejezetten mérgesen erre a hírre, vagy esetleg azzal is csak azt bizonyítom, hogy nem tudok gondolkodni.

Bandi? :mosoly:

A cukkolást félretéve: ezt nem tehetik meg. Vagy átírják a törvényt, vagy itt tényleg nem tudom, mi lesz. Nincs annyi pénzem, hogy nyolc hónapra visszamenőleg átalányadót fizessek be (meg egyáltalán, a számlák, tehát a bevallásom sem jó akkor), ha pedig januárig csak magánszemélyeknek számlázhatnék, akkor nem lesz pénzem, mert a fordítás olyan, mint a könyvelés. Százból egyszer, ha magánszemély keres meg egy munkával, az is általában egy fél A4-es oldal vagy ilyesmi.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.18. 20:03

A mail cím kissé erős a főispános gumicsont tükrében.

Novák aláírta. Pedig Schiffer szerint alkotmányellenes, és Schiffer indoklásával egyetértek. Szvsz ha vissza is küldte volna, akkor is törvénybe tudták volna iktatni szept. 1-ig. Egyelőre nem értem, mért nem játszatták el vele a nemzet aggályoskodó édesanyja szerepet.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.18. 20:08

vollebak írta:
2022.07.18. 19:37
Az új KATA törvény szerint az átalányadózásra való áttérés nem választható 2022. szeptember elsejével!
A jogi problémát az átalányadózás választásáról szóló részben az „adóév” kifejezés okozza. A régi KATA törvény is említi az "adóévre az Szja tv. szerinti átalányadózás" fordulatot (Katv. 3.§), ami főszabály szerint január 1-től induló átalányadózást jelent, azonban a régi KATA törvény az adóév említése nélkül szabályozta az átalányadózásra való áttérést (Katv. 25.§ (5)).
Az új KATA törvény átalányadózásra való áttéréséről szóló része (új KATA tv. 15.§ (2)), már 2022.08.01-én hatályba is lép, ez lerontja a régi KATA törvény idevágó passzusát, így az átalányadózás nem lenne 2022.09.01-től választható, csak 2022.01.01-re visszamenőlegesen, vagy 2023.01.01-től.
A törvény indoklása még egyértelműbbé teszi a kormányzati kommunikációval ellentétes jogalkotási hibát, mert ott már nem is adóévre, hanem 2022. évre vonatkozna az átalányadó visszamenőleges választása.
A 2022.01.01-re visszamenőleges átalányadózás számos jogbiztonságot érintő kérdést vetne fel a számlákon szereplő "KISADÓZÓ" szótól kezdve, a 3 milliós küszöb feletti különadón át, egészen addig, hogy katásnak egyszerre 8 havi bevallása hiányozna és jelentősen több adót kellene fizetnie, visszamenőleg.
Az ügyben a Magyar Könyvelők Országos Egyesülete már szombaton éjjel eljuttatta az észrevételét a kapcsolat@sandorpalota.hu címre, de válasz nem jött.
Ruszin Zsolt
MKOE alelnök
Tökéletes intézkedés.
És akkor erre:

Kép

Alaposan megvizsgálta <3
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.18. 20:20

vollebak írta:
2022.07.18. 20:01
Phoebe írta:
2022.07.18. 19:48

Épp ma egyeztettem le a könyvelővel, hogy mi legyen, megnyugodtam, hogyan tovább. Erre jön ez.
Nem tudom, reagálhatok-e kifejezetten mérgesen erre a hírre, vagy esetleg azzal is csak azt bizonyítom, hogy nem tudok gondolkodni.

Bandi? :mosoly:

A cukkolást félretéve: ezt nem tehetik meg. Vagy átírják a törvényt, vagy itt tényleg nem tudom, mi lesz. Nincs annyi pénzem, hogy nyolc hónapra visszamenőleg átalányadót fizessek be (meg egyáltalán, a számlák, tehát a bevallásom sem jó akkor), ha pedig januárig csak magánszemélyeknek számlázhatnék, akkor nem lesz pénzem, mert a fordítás olyan, mint a könyvelés. Százból egyszer, ha magánszemély keres meg egy munkával, az is általában egy fél A4-es oldal vagy ilyesmi.
Most Horvatorszagban vagyok. Baszok erre eppen:) amugy ki kell forrjon ne izgasd magad egyelore

Itt: orban the best. Idén. Te agyfaszt kapnal. A hazigazda vizirendor Splitben. Azt mondta nekunk a legjobb

Haljak meg ha hazudok. Itt imadjak

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.18. 20:28

Bandee írta:
2022.07.18. 20:20
vollebak írta:
2022.07.18. 20:01


Nem tudom, reagálhatok-e kifejezetten mérgesen erre a hírre, vagy esetleg azzal is csak azt bizonyítom, hogy nem tudok gondolkodni.

Bandi? :mosoly:

A cukkolást félretéve: ezt nem tehetik meg. Vagy átírják a törvényt, vagy itt tényleg nem tudom, mi lesz. Nincs annyi pénzem, hogy nyolc hónapra visszamenőleg átalányadót fizessek be (meg egyáltalán, a számlák, tehát a bevallásom sem jó akkor), ha pedig januárig csak magánszemélyeknek számlázhatnék, akkor nem lesz pénzem, mert a fordítás olyan, mint a könyvelés. Százból egyszer, ha magánszemély keres meg egy munkával, az is általában egy fél A4-es oldal vagy ilyesmi.
Most Horvatorszagban vagyok. Baszok erre eppen:) amugy ki kell forrjon ne izgasd magad egyelore

Itt: orban the best. Idén. Te agyfaszt kapnal. A hazigazda vizirendor Splitben. Azt mondta nekunk a legjobb

Haljak meg ha hazudok. Itt imadjak
Elhiszem. Már jó ideje elengedtük Horvátországot (többek között ezért, mert én is beleástam magam, milyenek ott a közéleti viszonyulások), Prága a cél.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.19. 00:04

vollebak írta:
2022.07.18. 20:01
Phoebe írta:
2022.07.18. 19:48

Épp ma egyeztettem le a könyvelővel, hogy mi legyen, megnyugodtam, hogyan tovább. Erre jön ez.
Nem tudom, reagálhatok-e kifejezetten mérgesen erre a hírre, vagy esetleg azzal is csak azt bizonyítom, hogy nem tudok gondolkodni.

Bandi? :mosoly:

A cukkolást félretéve: ezt nem tehetik meg. Vagy átírják a törvényt, vagy itt tényleg nem tudom, mi lesz. Nincs annyi pénzem, hogy nyolc hónapra visszamenőleg átalányadót fizessek be (meg egyáltalán, a számlák, tehát a bevallásom sem jó akkor), ha pedig januárig csak magánszemélyeknek számlázhatnék, akkor nem lesz pénzem, mert a fordítás olyan, mint a könyvelés. Százból egyszer, ha magánszemély keres meg egy munkával, az is általában egy fél A4-es oldal vagy ilyesmi.
Még várjatok szerintem nem marad így.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.19. 00:18

vollebak írta:
2022.07.18. 20:28
Bandee írta:
2022.07.18. 20:20

Most Horvatorszagban vagyok. Baszok erre eppen:) amugy ki kell forrjon ne izgasd magad egyelore

Itt: orban the best. Idén. Te agyfaszt kapnal. A hazigazda vizirendor Splitben. Azt mondta nekunk a legjobb

Haljak meg ha hazudok. Itt imadjak
Elhiszem. Már jó ideje elengedtük Horvátországot (többek között ezért, mert én is beleástam magam, milyenek ott a közéleti viszonyulások), Prága a cél.
Én nem ástam ebbe magam egyszerűen a csávó a welcome drink mellett mondta a magáét. Nem akar Eurot nagy szar ami itt van szerinte az országában. Utálja az albánokat a szerbeket , kb. mindenkit. Rendőr amúgy, nagyon vendégszerető ilyen fogadtatásban még nem részesültünk soha.

Minden csak nézőpont kérdése tehát. Onnan ez jól néz ki Magyarországról. Innen meg mi nézünk ki jól. Tavaly ugyanez ment Vodiceben, Orban the best , meghallották, hogy magyarok vagyunk és 20 szazalékban ez volt a reakció. Végre valaki megmondja, így vannak vele

Itt amúgy gyerekes brigád van azért jövünk évi 1x, mert a gyerekeknek gyerek társaság kell. Egyébként nem járunk össze a társaság nagy részével. Ez a brigád olyan szinten fidesz elkötelezett, hogy én marxista vagyok mellettük. Pedig ezek az emberek több diplomás komoly pozícióban lévő emberek. Jogásztól a programozó matematikusig van itt mindenféle ember. A programozó a legdurvább, semmi rosszat nem lehet mondani a kormányra mert otthagyja az asztalt. Elképesztő. :) Leszarják a rezsicsökkentést meg a Katat is. Azt mondják mindenki örüljön, hogy eddig voltak ezek. És kész

Hiába minden, ne várd a változást mert nem lesz. Konok Péter csalódni fog szerintem

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.19. 00:33

Zola!:) Neked ez különösen tetszeni fog.

https://444.hu/2022/07/18/az-eu-megdupl ... y2nlq4aS1s

Néphülyítés ezerrel

https://m.facebook.com/hontandras75

:)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.19. 00:53

Phoebe írta:
2022.07.18. 17:26
Bandee írta:
2022.07.18. 17:03


Nagyon kevés gondolkodó ember van itt is Te egy vagy ezek közül. Aki nem kifejezetten reagál a kiszabott média hülyeségekre. Ennyi és nem több. Te vagy itt köztünk az egyik legértelmesebb tartsad is ezt
Egyrészt kedves tőled, hogy ezt írod, másrészt vannak itt nálam sokkal tájékozottabb emberek. A megjegyzésemet tényleg csak tréfának szántam, anélkül, hogy állast foglalnék a kérdésben, illetve az elmúlt napok csörtéiben.
Ez nem csörte volt. A pusztába kiáltott szó hasznosabb annál ami itt zajlott. Zéró kb. De még csak hibáztatni se lehet senkit. Őrjöngeni kell, ventilálni. Ez fontos dolog.
Beérett az elmúlt 30’év baszódása, már csak a lámpák leoltása van hátra

Magyarország halálra van ítélve, igaza volt a dokinak. Menthetetlen a helyzet, már nincs remény egy élhető országra ahol a többség jól érzi magát. Nagy szar az egész, de azért még vannak akikkel jól el lehet lenni és a lényeg ez.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.19. 07:28

Timi, nézd csak:

Kép

Ez elméletileg működhet, én is erre próbálok rámenni. Mondjuk jó kérdés, hogy az augusztussal így mi lesz. Érdeklődés hiányában rendeletileg elmarad, de lesz tűzijáték? :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.19. 08:01

vollebak írta:
2022.07.19. 07:28
Timi, nézd csak:

Kép

Ez elméletileg működhet, én is erre próbálok rámenni. Mondjuk jó kérdés, hogy az augusztussal így mi lesz. Érdeklődés hiányában rendeletileg elmarad, de lesz tűzijáték? :)
Könyvelőm szerint nem lehet év közben váltani átalányadózásra, több cikk szerint viszont igen.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.19. 08:17

Phoebe írta:
2022.07.19. 08:01
Könyvelőm szerint nem lehet év közben váltani átalányadózásra, több cikk szerint viszont igen.
Lehet, hogy a kettő között van az igazság. Lehet, hogy normál esetben nem lehet, most meg a rendkívüli eseményekre tekintettel, aki akar, válthat. Fogalmam sincs, csak a hasamra ütöttem.

Ha most nem lehetne váltani vagy így, vagy úgy, abból szerintem már tényleg polgárháború lenne. Beszántották a katát, oké. Magasabb lett az adó, oké. Hirtelen kell megoldani, oké. Ezeket már mostanra megemésztettük. De hogy most hirtelen meg se lehessen oldani (ráadásul a törvénymódosítás szarul megírt szövege miatt), és az a Fidesz tippje szerint alsó hangon is háromszázezer ember mit csinál akkor... Mármint azon kívül, hogy szöggel átvert deszkát fog, és elindul a Kossuth térre. Egy ennyire tökéletes intézkedést szerintem még ezek sem mernek bevállalni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.19. 09:26

Bandee írta:
2022.07.19. 00:33
Zola!:) Neked ez különösen tetszeni fog.

https://444.hu/2022/07/18/az-eu-megdupl ... y2nlq4aS1s

Néphülyítés ezerrel

https://m.facebook.com/hontandras75

:)
Várom, hogy a következetes ellenzék ugyanazt a műsort lenyomja az EU-val szemben, mint anno a fidesszel. Amúgy az akkori műsora jogos volt...

Engem nem érdekel kitől vesz, az érdekel mennyit tud és mennyiért. Ha már vesz. De döntsék el végre, hogy mit akarnak, mert ez a hintapolitika sehova se vezet. Vagy kiállnak Ukrajna mellett, és akkor az oroszoknak semmit és az oroszoktól semmit, nem csak fegyvert meg pénzt küldenek Ukrajnának, hanem haderőt is. Vagy Zelenszkijt kukázzák és egy orosz-ukrán-EU által is elfogadott kormányt hatalomra segítenek, akár Ukrajna területének csorbításával is.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.19. 09:26

Basszus, Orbán lehet, hogy hazudott :(

Azt mondta, hogy a háború végével visszatér a rezsicsöki, mindennek a háború az oka.

Márciusban:



(:u

Ti idióta faszok, akik megszavaztátok, szevasztok.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.07.19. 10:03

vollebak írta:
2022.07.19. 08:17
Phoebe írta:
2022.07.19. 08:01
Könyvelőm szerint nem lehet év közben váltani átalányadózásra, több cikk szerint viszont igen.
Lehet, hogy a kettő között van az igazság. Lehet, hogy normál esetben nem lehet, most meg a rendkívüli eseményekre tekintettel, aki akar, válthat. Fogalmam sincs, csak a hasamra ütöttem....
Volt már, hogy tévedett a könyvelőm, még futok vele egy kört. Ezek alapján én úgy értelmezem, hogy válthatnék július végéig:

https://adozona.hu/kata_kiva/Atteres_ka ... ben_9GDM97
https://ado.hu/ado/atalanyadozas-ismert ... abalyokat/
https://adopraxis.hu/Cikk/katabol-altal ... es-teendoi

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.19. 10:36

Bandee írta:
2022.07.19. 00:18
vollebak írta:
2022.07.18. 20:28


Elhiszem. Már jó ideje elengedtük Horvátországot (többek között ezért, mert én is beleástam magam, milyenek ott a közéleti viszonyulások), Prága a cél.
Én nem ástam ebbe magam egyszerűen a csávó a welcome drink mellett mondta a magáét. Nem akar Eurot nagy szar ami itt van szerinte az országában. Utálja az albánokat a szerbeket , kb. mindenkit. Rendőr amúgy, nagyon vendégszerető ilyen fogadtatásban még nem részesültünk soha.

Minden csak nézőpont kérdése tehát. Onnan ez jól néz ki Magyarországról. Innen meg mi nézünk ki jól. Tavaly ugyanez ment Vodiceben, Orban the best , meghallották, hogy magyarok vagyunk és 20 szazalékban ez volt a reakció. Végre valaki megmondja, így vannak vele

Itt amúgy gyerekes brigád van azért jövünk évi 1x, mert a gyerekeknek gyerek társaság kell. Egyébként nem járunk össze a társaság nagy részével. Ez a brigád olyan szinten fidesz elkötelezett, hogy én marxista vagyok mellettük. Pedig ezek az emberek több diplomás komoly pozícióban lévő emberek. Jogásztól a programozó matematikusig van itt mindenféle ember. A programozó a legdurvább, semmi rosszat nem lehet mondani a kormányra mert otthagyja az asztalt. Elképesztő. :) Leszarják a rezsicsökkentést meg a Katat is. Azt mondják mindenki örüljön, hogy eddig voltak ezek. És kész

Hiába minden, ne várd a változást mert nem lesz. Konok Péter csalódni fog szerintem
Hát tényleg kész :)

Elképesztő, mennyi ilyen gusztustalan, fölényeskedő szociopata van. Pofán tudnám hányni az ilyeneket, egy légtérben sem tudnék meglenni velük.

És még csak nem is önmagában az, hogy leszarja. Rendben, szarja le. De alapvető, abszolút bézik szintre lehántva a dolgokat, pártállást, meggyőződést figyelmen kívül hagyva, egészen odáig visszamenve, hogy volt gyerekszobánk, voltak szüleink: a hazugsággal mi van? Miért nem alap, hogy valaki legalább emberileg korrekt, és azt mondja, én ugyan leszarom a rezsicsökit, de megálló, hát márciusban maga Orbán mondta, hogy nem okolható a háború az energiaárakért, most meg hetek óta másról sem beszél? Hogy Gulyás Gergely 26 nap alatt élő adásban csinált segget a szájából a #nemondjamegafőpolgármesterhelyettesasszonyhányfokrafűtsékamagyaroklakásukat után a #mérsékeltfogyasztásrakérünkmindenkit műsorral? Hogy Parragh januári módosítást ígér, jogosvoslatot ígér a tényleg nem rejtett munkavállalóknak, erre szeptember, szarul megírt törvénnyel, és továbbra sincs jogorvoslat?

És ez csak az elmúlt pár hét termése. Ez a folyamatos, nyílt, már leplezni sem próbált hazudozás hogy a faszba nem irritálja az embereket? Ezért kibaszott nagy csalódás Dani is, mert oké, egy fasz, hihihaházik meg provokál, de a kurva istenit már, nem igaz, hogy nem az az első, amit ő is megtanított a gyerekeinek, hogy nem hazudunk. Ez kultúrákon, korokon, nézeteken átívelő igazság: a hazug embernek nincs tisztelete. És ez nem az a kategória, hogy a politika más játék, ott nem lehet számon kérni az ilyen erkölcsi dolgokat. Ilyen szinten, ahogy a kormány csinálja, még a politika világában is kirívó a hazudozás és a szélkakaskodás. Miért nem mondja soha senki azt kormánypártiként, hogy baszdmeg, tényleg sokat hazudnak? Csak ennyit, prüszköljön Gyurcsányra, leszarom, de legalább ennyiben legyen egyetértés, hogy minden nap a pofánkba hazudnak, és ez nem jó. Én ezt felkent fideszellenesként is megtettem anno 2006-ban, egyetértettem Hajóssal, hogy Gyurcsánynak azonnal mennie kell, mert a hazug embereknek nincs becsülete. Most miért olyan nagy kérés ez a fideszesek felé?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.19. 11:04

vollebak írta:
2022.07.19. 10:36
Bandee írta:
2022.07.19. 00:18


Én nem ástam ebbe magam egyszerűen a csávó a welcome drink mellett mondta a magáét. Nem akar Eurot nagy szar ami itt van szerinte az országában. Utálja az albánokat a szerbeket , kb. mindenkit. Rendőr amúgy, nagyon vendégszerető ilyen fogadtatásban még nem részesültünk soha.

Minden csak nézőpont kérdése tehát. Onnan ez jól néz ki Magyarországról. Innen meg mi nézünk ki jól. Tavaly ugyanez ment Vodiceben, Orban the best , meghallották, hogy magyarok vagyunk és 20 szazalékban ez volt a reakció. Végre valaki megmondja, így vannak vele

Itt amúgy gyerekes brigád van azért jövünk évi 1x, mert a gyerekeknek gyerek társaság kell. Egyébként nem járunk össze a társaság nagy részével. Ez a brigád olyan szinten fidesz elkötelezett, hogy én marxista vagyok mellettük. Pedig ezek az emberek több diplomás komoly pozícióban lévő emberek. Jogásztól a programozó matematikusig van itt mindenféle ember. A programozó a legdurvább, semmi rosszat nem lehet mondani a kormányra mert otthagyja az asztalt. Elképesztő. :) Leszarják a rezsicsökkentést meg a Katat is. Azt mondják mindenki örüljön, hogy eddig voltak ezek. És kész

Hiába minden, ne várd a változást mert nem lesz. Konok Péter csalódni fog szerintem
Hát tényleg kész :)

Elképesztő, mennyi ilyen gusztustalan, fölényeskedő szociopata van. Pofán tudnám hányni az ilyeneket, egy légtérben sem tudnék meglenni velük.

És még csak nem is önmagában az, hogy leszarja. Rendben, szarja le. De alapvető, abszolút bézik szintre lehántva a dolgokat, pártállást, meggyőződést figyelmen kívül hagyva, egészen odáig visszamenve, hogy volt gyerekszobánk, voltak szüleink: a hazugsággal mi van? Miért nem alap, hogy valaki legalább emberileg korrekt, és azt mondja, én ugyan leszarom a rezsicsökit, de megálló, hát márciusban maga Orbán mondta, hogy nem okolható a háború az energiaárakért, most meg hetek óta másról sem beszél? Hogy Gulyás Gergely 26 nap alatt élő adásban csinált segget a szájából a #nemondjamegafőpolgármesterhelyettesasszonyhányfokrafűtsékamagyaroklakásukat után a #mérsékeltfogyasztásrakérünkmindenkit műsorral? Hogy Parragh januári módosítást ígér, jogosvoslatot ígér a tényleg nem rejtett munkavállalóknak, erre szeptember, szarul megírt törvénnyel, és továbbra sincs jogorvoslat?

És ez csak az elmúlt pár hét termése. Ez a folyamatos, nyílt, már leplezni sem próbált hazudozás hogy a faszba nem irritálja az embereket? Ezért kibaszott nagy csalódás Dani is, mert oké, egy fasz, hihihaházik meg provokál, de a kurva istenit már, nem igaz, hogy nem az az első, amit ő is megtanított a gyerekeinek, hogy nem hazudunk. Ez kultúrákon, korokon, nézeteken átívelő igazság: a hazug embernek nincs tisztelete. És ez nem az a kategória, hogy a politika más játék, ott nem lehet számon kérni az ilyen erkölcsi dolgokat. Ilyen szinten, ahogy a kormány csinálja, még a politika világában is kirívó a hazudozás és a szélkakaskodás. Miért nem mondja soha senki azt kormánypártiként, hogy baszdmeg, tényleg sokat hazudnak? Csak ennyit, prüszköljön Gyurcsányra, leszarom, de legalább ennyiben legyen egyetértés, hogy minden nap a pofánkba hazudnak, és ez nem jó. Én ezt felkent fideszellenesként is megtettem anno 2006-ban, egyetértettem Hajóssal, hogy Gyurcsánynak azonnal mennie kell, mert a hazug embereknek nincs becsülete. Most miért olyan nagy kérés ez a fideszesek felé?
Azert ok is arnyaltabban latjak, kicsit tuloztam de amit mondjuk te csinalsz azt nem csinaljak. Meg megis nyaralas van, nem a hireket bongeszi senki. Csak feluletesen. Inkabb a megoldasokat keresik en azt latom.
Mondjuk senki nem vallalkozo, csak en a kollegammal. A tobbiek nav, penzugyminiszterium, oracle , thyssen krupp, ilyen helyeken vannak.

De nyilvan politikai toltete nincsen mert teljesen termeszetesen az erintettseg mellett nalad most onigazolas erzet es az abbol fakado triumfalas is van, naluk meg ez nincsen. Tehat ebbol a szempontbol is mas a ketto. De ez normalis emberi reakcio tisztan politikai pszichologia, mindannyian ilyenek vagyunk

Az egeszsegugyon mondjuk paran osszeszolalkoztak mert a legelvakultabbak szerint az is jo de a mersekeltebbek szerint nagy szar. Meg azert mindenki latja hogy a rezsit nem mindenki tudja kifizetni de ugy gondoljak (es en is), hogybez meg lesz oldva nagyjabol.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.19. 12:19

https://telex.hu/belfold/2022/07/19/foi ... szaggyules

Feudalizmus (:u

Jövőre mehettek koronázásra is a Duna jegén, gyerekek.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.19. 12:22

Az egyik volt gimis osztálytársam egy orvosi-állatorvosi műszereket gyártó és forgalmazó cég alapítója, résztulajdonosa és ügyvezetője. A cég nem nagy. de hazánkban és külföldön is ismert, exportra is dolgoznak. Tehát a srác nem egy tipikusnak gondolt agyhalott fideszes. Mégis csőfideszes. Sok hozzászólását látom, ahol minden alkalommal nem a fidesz éppen aktuális baromságát védi, hanem azonnal az ellenzéket támadja.
Legutóbbi "csörténk":
Főhír: "Friss bejelentés: rendkívüli parlamenti ülést hív össze az ellenzék"

Ő: És végre mind bemegy dolgozni a pénzünket!

Én: XY hiába, mert az ilyenektől a fityiszesek szoktak távol maradni.

Ő: GL, mert nem tudják végighallgati azt a nagyon sok értelmes, építőjellegű hozzászólást.

Én: XY értem(?). Tehát, ha az ellenzék marad távol, akkor nem dolgoznak meg a pénzükér, ha a fityisz, akkor csak nem bírják hallgatni az ellenzéki dumát. ... bakker! Te egy nagyon értelmes ember vagy, mégis tipikus példája az agymosott fideszesnek.

És itt vége is lesz, mert ott sem vagyok hajlandó kettőnél több hsz-t írni adott témában. :mosoly:

Mindez csak Bandi horvát tapasztalati okán jutott eszembe.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.19. 13:41

https://telex.hu/gazdasag/2022/07/19/pe ... tatorvenyt

Világos, tehát a könyvelők egyesületében csak értelmi fogyatékos kóklerek ülnek :DDDD

Kabaré.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.19. 19:03

Az érintett szakmai szervezetek közül azonban többen is tiltakoztak a törvénymódosítás ellen, kiemelve a konzultáció hiányát.

A Magyar Ügyvédi Kamara például úgy fogalmazott: “Az év közbeni változást generáló törvény[...] érdemi szakmai konzultáció nélkül született meg, így sérti a jogbiztonság követelményét.”
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének közleményében pedig az áll, hogy tiltakoznak “a százezreket hátrányosan érintő, kisadózókra vonatkozó törvény elfogadása és bevezetése ellen, amelyet ismét bármiféle egyeztetés nélkül, kivételes tárgyalási folyamatban, elképesztő sebességgel fogadtatnak el a kormányzó többséggel.
Németh László, az Ipartestületek Országos Szövetségének elnöke az Mfor.hu kérdésére úgy értékelte a kata tervezett változtatását, hogy a benyújtott tervezeten egyáltalán nem látszik a vállalkozói érdekképviseletek véleménye, javaslata, a törvényben nem szerepelnek a vállalkozók érdekei.
A Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete azt kérte, “hogy a törvényhozók vonják vissza az átgondolatlan, társadalmi vitát és érdemi előkészítést nélkülöző törvényt.”
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége pedig azt írta állásfoglalásában: “Kezdeményezzük minden érintett szakma képviselőinek bevonásával a konzultációt, ahogy azt a törvényhozási törvény elő is írja a törvényhozás számára.”
Ti sorosista szemkilövetők, mit nem értetek azon, hogy tökéletes intézkedés?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.19. 20:08

Phoebe írta:
2022.07.19. 08:01
vollebak írta:
2022.07.19. 07:28
Timi, nézd csak:

Kép

Ez elméletileg működhet, én is erre próbálok rámenni. Mondjuk jó kérdés, hogy az augusztussal így mi lesz. Érdeklődés hiányában rendeletileg elmarad, de lesz tűzijáték? :)
Könyvelőm szerint nem lehet év közben váltani átalányadózásra, több cikk szerint viszont igen.
Normál SZJA-ból átalány SZJA-ba és fordítva valóban csak év végével lehet, de Katából bármilyen SZJA-ba és fordítva bármelyik hó végén - a JELENLEGI, 7.31-ig érvényben lévő szabályozás szerint. A jogalkotó szándéka az lett volna, hogy ezt fenntartsa, viszont sikerült úgy megfogalmazniuk az új törvényt, hogy amit leírtak, az nem ezt jelenti. És ugyebár az átalányba való átállásra vonatkozó, elrontott rész már 8.1-től hatályba lép, szemben az új törvény többi részével, ami csak 9.1-től.
Viszont a Pénzügyminisztérium szerint az MKOE nem érti az új törvényt, szóval eléggé patthelyzet van.

Lezárt