Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.21. 16:11

Bandee írta:
2022.07.21. 15:03
Rajtam mindenki rohogott 5 eve. Amikor gazra es aramra is epitettem. Aot napelem is van. Sot
Meg fa is lehetseges reszben.

Meg kell nezni mik a lehetosegek. Mondem penzbe kerul sajnos. Meg neked mindegy ugyis elmentek
Azért arra, hogy kiadtál 1.5M-t egy backup kazánra, amit 15 év múlva 5 üzemórával dobsz ki, valóban mondhatjuk, hogy mérsékelten racionális. A hőszivattyúdban is van backup fűtőpatron, ha van áram. Ha nincs, akkor a gázkazán se szólal meg, csak ha 5 évente cserélgetsz egy UPS-t alatta.

Mindenesetre ha lehetett választani, hogy csempére költöd vagy kazánra, akkor szerintem is jól döntöttél (:

Az árazás alapján úgy tűnik mintha szeretnék terelgetni a népeket az elektromos áramot fogyasztó fűtések felé, ami elég sötét felhőket fest a MAVIR fölé. Megjósolhatatlan lesz, hogy hányan akarják majd bedugni az obis olajradiátort 25-én, mert "maradt még olcsó áram" a keretből. Persze nagyon meglepődnék, ha idén is megdőlne a pillanatnyi rendszerterhelés rekord, de a szabályozás mindenképp nagyobb kihívás lesz.

Katasztrófa, hogy úgy telt el egy évtizedünk, hogy egy politikai termék miatt az emberek megfeledkeztek arról, hogy az energiafogyasztás csökkentése mindig jó befektetés, még akkor is ha pillanatnyilag épp nem tűnik megtérülőnek. Ha lesz is még alkalom ezt a 80-as években ragadt lakásállományt korszerűsíteni, kétszer annyiba fog kerülni mindenkinek...
szerk.: igazságtalan vagyok: a politikai termék csak meglovagolta az amúgy is olcsó energiát. A tétlenség és az ösztönzés hiánya okozta a katasztrófát.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2022.07.21. 16:43

Roviden es tomoren, csak azt kivanom neked, hogy egyszer usszon el mindenetek a faszba. Hanyasig fogok nevetni rajtad. Mar hosszu evek ota letisztult, hogy annak idejen gyerekkent nagyon felreismertelek, de hogy te mennyire hanyadek egy ember vagy, az azert dobbenet.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.21. 17:44

4D4M írta:
2022.07.21. 16:11
Bandee írta:
2022.07.21. 15:03
Rajtam mindenki rohogott 5 eve. Amikor gazra es aramra is epitettem. Aot napelem is van. Sot
Meg fa is lehetseges reszben.

Meg kell nezni mik a lehetosegek. Mondem penzbe kerul sajnos. Meg neked mindegy ugyis elmentek
Azért arra, hogy kiadtál 1.5M-t egy backup kazánra, amit 15 év múlva 5 üzemórával dobsz ki, valóban mondhatjuk, hogy mérsékelten racionális. A hőszivattyúdban is van backup fűtőpatron, ha van áram. Ha nincs, akkor a gázkazán se szólal meg, csak ha 5 évente cserélgetsz egy UPS-t alatta.

Mindenesetre ha lehetett választani, hogy csempére költöd vagy kazánra, akkor szerintem is jól döntöttél (:

Az árazás alapján úgy tűnik mintha szeretnék terelgetni a népeket az elektromos áramot fogyasztó fűtések felé, ami elég sötét felhőket fest a MAVIR fölé. Megjósolhatatlan lesz, hogy hányan akarják majd bedugni az obis olajradiátort 25-én, mert "maradt még olcsó áram" a keretből. Persze nagyon meglepődnék, ha idén is megdőlne a pillanatnyi rendszerterhelés rekord, de a szabályozás mindenképp nagyobb kihívás lesz.

Katasztrófa, hogy úgy telt el egy évtizedünk, hogy egy politikai termék miatt az emberek megfeledkeztek arról, hogy az energiafogyasztás csökkentése mindig jó befektetés, még akkor is ha pillanatnyilag épp nem tűnik megtérülőnek. Ha lesz is még alkalom ezt a 80-as években ragadt lakásállományt korszerűsíteni, kétszer annyiba fog kerülni mindenkinek...
szerk.: igazságtalan vagyok: a politikai termék csak meglovagolta az amúgy is olcsó energiát. A tétlenség és az ösztönzés hiánya okozta a katasztrófát.
Nekem ez sokkal kevesebbe kerult a munkam miatt. Egyebkent is automatika iranyit mindent bizonyos hofok alatt csak kazan megy melegvizre nulla fok alatt futesre is megy. 10 fok folott csak a hoszivattyu

De tudom allitgatni

Eredetileg h tarifara tettem a hosszivattyut de nagyon nagy az eromu igy atpakolom oda az egeszet. Sokkal tobbet termel mint gondoltam , amig eves az elszamolas , nullas lesz az aram es a hutes plusz a futes is reszben. Ha atrakjak havira akkor majd akku. A gaz egyebkent nagyon keves 800 m3 se megy el egy evben pedig nagy a haz. Mondjuk attol
Fugg mennyi a kulso homerseklet, nyilvan

En rendben leszek ezzel is, havi par ezerbol meguszom. Sajnos azonban sokaknak a gaz nagy ervagas. Akik ki vannak szamolva.

Igazad van. De hiaba mondtad ezt az embereknek. Sajat noverem se ertette miert eroszakoskodtam ket eve a futes korszerusitesevel naluk. Meg az ablakok cserjevel. Most orul neki. Persze a haz szigeteleset most is hiaba mondom

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.21. 18:28

https://index.hu/kulfold/2022/07/21/sze ... dgaz-beke/

Ugy latom a multheti tanacson megkertek Szijjartot menjen mar ki dumalgatni

Jove heten orban megy az osztrakokhoz. Milyen erdekes. Vajon mi lesz a tema csak nem a gaz?

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.07.21. 21:24

Bandee írta:
2022.07.21. 18:28
https://index.hu/kulfold/2022/07/21/sze ... dgaz-beke/

Ugy latom a multheti tanacson megkertek Szijjartot menjen mar ki dumalgatni

Jove heten orban megy az osztrakokhoz. Milyen erdekes. Vajon mi lesz a tema csak nem a gaz?
Kimegyünk puncsolni a ruszkikhoz, hogy kapjunk még 700millió m3 gázt az adófizetők pénzéből, amiért majd fizethetsz 713 Ft-ot /m3), ha "túlfogyasztasz". Mindeközben eladunk energiakiviteli tilalom idején 500millió m3 gázt Szerbiának piaci áron, amiből persze az adófizetők nem látnak egy kanyit sem, de valamelyik fidesz közeli főfasz biztosan nem keveset szakított vele.. Az összes fidesz-szavazó vagy teljesen hülye vagy teljesen balfasz vagy súlyos anyagi érdeke fűződik ezen maffiaállam fenntartásához.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.21. 21:45

vollebak írta:
2022.07.21. 11:32
https://444.hu/2022/07/21/megjelentek-a ... -a-kormany

Tökéletes, tökéletes <3 <3
Tök jó, hogy a főispánok mellé a fillér is visszajött.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.21. 21:50

Alghar írta:
2022.07.21. 21:24
Bandee írta:
2022.07.21. 18:28
https://index.hu/kulfold/2022/07/21/sze ... dgaz-beke/

Ugy latom a multheti tanacson megkertek Szijjartot menjen mar ki dumalgatni

Jove heten orban megy az osztrakokhoz. Milyen erdekes. Vajon mi lesz a tema csak nem a gaz?
Kimegyünk puncsolni a ruszkikhoz, hogy kapjunk még 700millió m3 gázt az adófizetők pénzéből, amiért majd fizethetsz 713 Ft-ot /m3), ha "túlfogyasztasz". Mindeközben eladunk energiakiviteli tilalom idején 500millió m3 gázt Szerbiának piaci áron, amiből persze az adófizetők nem látnak egy kanyit sem, de valamelyik fidesz közeli főfasz biztosan nem keveset szakított vele.. Az összes fidesz-szavazó vagy teljesen hülye vagy teljesen balfasz vagy súlyos anyagi érdeke fűződik ezen maffiaállam fenntartásához.
Demokratikus választáson nem fogunk megszabadulni ezektől még legalább a következő évtized során. A koleszterinben bízhatunk, a zsíros főtolvaj mintha napról napra hízna.

Mikor költöztök végül, kiderült már? Azt írtad már, hogy a feleséged felmondott, de neked még meg kell várni valamilyen nyár végi pótvizsgákat?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.07.21. 22:35

vollebak írta:
2022.07.21. 21:50
Demokratikus választáson nem fogunk megszabadulni ezektől még legalább a következő évtized során.
Ez teljesen nyilvánvaló. Az ellenzék teljesen alkalmatlan nem csak a kormányzásra, de még az ellenzékiségre is. Plusz, amíg van stabil 1millió agyhalott és 1millió, a rendszertől egzisztenciálisan függő egyéb szavazó, addig a fidesz itt minden választást megnyer, amíg Orbán van.
vollebak írta:
2022.07.21. 21:50
Mikor költöztök végül, kiderült már? Azt írtad már, hogy a feleséged felmondott, de neked még meg kell várni valamilyen nyár végi pótvizsgákat?
Asszony felmondott, recepciós lesz kétszer annyi fizetésért, mint amennyiért tanított (:u :pf03

Én még maradok a pályán, mert így én leszek a "gyerekfelelős" és így ez könnyebb. Két év múlva meg amúgy is kirúgnak, mert nem veszek részt a portfólióírós bohóckodásban. Megküzdöttem nem kicsit a két diplomámért, biztosan nem fogom idegenek előtt, 300 oldalnyi papíron, két (!) darab tanóra meglátogatása után bizonygatni, hogy értek ahhoz, amit csinálok. Addig én is keresek egy állást dupla ennyi pénzért.

Költözni mi még csak - egyelőre - városon belül költöztünk. Ki a szolgálati lakásból, be a sajátba. A szolgálatiból amúgy is jönnünk kellett volna, mert a feleségem nevén volt, ő meg ugye... (:v

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.22. 11:03

Kíváncsi vagyok milyen értékelést és útmutatást ad majd Orbán Tusványoson.

Nagy az érdeklődés állítólag

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.22. 15:36

750 forint a gáz köbmétere túlfogyasztás esetén :DDDDDDDDDDDDDDD

Ezek megőrültek. Szívből kívánom mindenkinek, aki ezekre szavazott, hogy nagyon szopják meg a faszt télen.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.22. 15:44

vollebak írta:
2022.07.22. 15:36
750 forint a gáz köbmétere túlfogyasztás esetén :DDDDDDDDDDDDDDD

Ezek megőrültek. Szívből kívánom mindenkinek, aki ezekre szavazott, hogy nagyon szopják meg a faszt télen.
Ne túlozz, csak 747! És ha nem lenne szeretett kormányunk, akkor 1000 fölött lenne. De hála Orbán Viktor miniszterelnök úrnak, aki még ebben a nehéz időkben is a magyar embereket, családokat védi, nem kell a teljes piaci árat fizetni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.22. 16:07

Halál lila gőzöm nem volt arról mennyit fogyasztunk gázból, a szigetelés állítólag jó de spórolni nem szoktunk.
4 fős család 95 m2-es lakás, 61 m3 / hó.
Az lehetséges, hogy csak ennyi?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.22. 16:26

rdaneelolivaw írta:
2022.07.22. 16:07
Halál lila gőzöm nem volt arról mennyit fogyasztunk gázból, a szigetelés állítólag jó de spórolni nem szoktunk.
4 fős család 95 m2-es lakás, 61 m3 / hó.
Az lehetséges, hogy csak ennyi?
Lehet, teged ez az egesz nem erint. Lakasban ehhez tudomany kell azert. Korbe vagytok futve, a haz szigetelt. A lakas nem nagy.
Rolandeknak 800 m3 alatt van az eves 100m2-en.
Wolf kondenzacios kazannal

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.22. 18:58

Bandee írta:
2022.07.22. 16:26
rdaneelolivaw írta:
2022.07.22. 16:07
Halál lila gőzöm nem volt arról mennyit fogyasztunk gázból, a szigetelés állítólag jó de spórolni nem szoktunk.
4 fős család 95 m2-es lakás, 61 m3 / hó.
Az lehetséges, hogy csak ennyi?
Lehet, teged ez az egesz nem erint. Lakasban ehhez tudomany kell azert. Korbe vagytok futve, a haz szigetelt. A lakas nem nagy.
Rolandeknak 800 m3 alatt van az eves 100m2-en.
Wolf kondenzacios kazannal
Összevetésképp: most, hogy kijött, pontosan hogyan is számolnak majd, leültünk matekozni délelőtt. Nyáron oké, 12-13 köbméter a gáz.

Decemberben, januárban 250-280 köbméter körül volt. Miért, kérdezhetnénk, hiszen csak két ember, 58 m2-en. Viszont az épület 132 éves, a szigetelés olyan, amilyen ehhez képest lehet. Felettünk a padlás, alattunk a pince, és a szomszédos lakások évek óta üresen állnak, plusz a nyílászárók sem csúcsminőségűek (nem rosszak, de pont neked nem kell magyarázni, hogy nem lehet csak úgy akármit betenni, milyen engedélykötelesség van műemléknek minősülő épületekre, satöbbi).

A 12 hónapos átlagunk a kvóta alatt van, de télen simán lehet a kétszerese is a megállapított 144 köbméteres havi átlagnak. Októbertől már fűtünk, és egy bizonyos fejlemény miatt lehet, hogy januárig még simán itt leszünk.

A jövő héten fogok bedughatós villanyradiátorokat venni (:u

2022-ben. És ezzel még mi mindig az abszolút szerencsések közé tartozunk, mert meg tudjuk oldani, van tervünk. A nappali fűtését is ki tudjuk bekkelni, mert ott a légkondi alkalmas fűtésre is. Lényegében a meleg víz használatán kívül ki tudjuk iktatni a gázt télre.

Ki tudnánk fizetni a tavalyi fogyasztás alapján kábé százhúszezres (:DDDDD) gázszámlát is, de fizessen ennyit a tököm, amikor a villany “csak” kétszeresen drágul meg a túlfogyasztással, a hét és félszeresen dráguló gázhoz képest. Még 7-800 kWh túlfogyasztás (amivel már kábé egy laktanyát is kifűtesz villanyradiátorral) is jobban megéri, mint akár csak 100 köbméter gázból.

Úgyhogy akár mondhatnám is, hogy hihihaha, költözzön el, tanult volna jobb szakmát, tökéletes intézkedés. Csak nem vagyok egy szociopata fasz, hogy bele se gondoljak, hány ember fog kínlódni, nélkülözni és fázni a helyzet miatt. Rémálom ez a kispénzű embereknek, vagy ahol egyszerűen nem bírja el a hálózat a villanyradiátort. Főleg vidéken a szarul szigetelt Kádár-kockákban az isten faszát is elfűtik télen, ha gázról megy. Katasztrófa ez, iszonyúan sajnálom előre azokat, akik így megszívják ezeknek a mocskos, bűnöző férgeknek a legújabb húzását (mert ahhoz nyilván egészen súlyos hülyének kell lenni, hogy valaki benyelje, hogy hát mindenhol drágult most az energia, nem rosszabb ez, mint máshol).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.22. 19:04

bertone írta:
2022.07.22. 15:44
vollebak írta:
2022.07.22. 15:36
750 forint a gáz köbmétere túlfogyasztás esetén :DDDDDDDDDDDDDDD

Ezek megőrültek. Szívből kívánom mindenkinek, aki ezekre szavazott, hogy nagyon szopják meg a faszt télen.
Ne túlozz, csak 747! És ha nem lenne szeretett kormányunk, akkor 1000 fölött lenne. De hála Orbán Viktor miniszterelnök úrnak, aki még ebben a nehéz időkben is a magyar embereket, családokat védi, nem kell a teljes piaci árat fizetni.
Ja, szinte csalódás is volt, hogy nem tették hozzá a vakításhoz, hogy bezzeg a Gyúcsány alatt 19572937 forint lenne a gáz köbmétere (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.22. 20:28

120 nm 4 fő, családi ház, tehát nincs szomszéd, aki átmelegítené a falakat, plusz az első világháború előtt épült, a szigetelése olyan, amilyen, belmagasság 330 körül. A fogyasztás havi átlagban van 280-300 körül... átalányt fizetünk, eddig volt kb. 30-35 ezer havonta, most lesz 120 ezer...

Egy hőszigetelés vizsgálat kb. mennyibe fájna amúgy egy ilyen házra?
Meg egyáltalán lehet vályogfalra szigetelést tenni? Nem nedvesedne be tőle? Mert ha ez eleve reménytelen, akkor csak a nyílászárókat kéne megnézni...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.22. 20:41

Krisztián írta:
2022.07.22. 20:28
120 nm 4 fő, családi ház, tehát nincs szomszéd, aki átmelegítené a falakat, plusz az első világháború előtt épült, a szigetelése olyan, amilyen, belmagasság 330 körül. A fogyasztás havi átlagban van 280-300 körül... átalányt fizetünk, eddig volt kb. 30-35 ezer havonta, most lesz 120 ezer...

Egy hőszigetelés vizsgálat kb. mennyibe fájna amúgy egy ilyen házra?
Meg egyáltalán lehet vályogfalra szigetelést tenni? Nem nedvesedne be tőle? Mert ha ez eleve reménytelen, akkor csak a nyílászárókat kéne megnézni...
Szerintem nem sok ertelme van kivulrol, de a padlas szigetelese 20-30 szazalekot is jelenthet. Azt szigeteljetek szerintem ha nincsen. A padlas jarofeluletet, ami jo esellyel jelenleg sarral van hordva

Az ablakokat is erdemes de szelloztetes kell egy ilyen hazban anelkul nem birja szerintem.

Milyen vastag a fal? Rakhatsz kivulre is artani nem fog nem ott nedvesedik. De azt gondolom esek olyan vastagok 60-80 cm, hogy sokat nem dob. De talan Toom errol
Tobbet tud mondani.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.07.22. 21:05

Bandee írta:
2022.07.22. 20:41
Krisztián írta:
2022.07.22. 20:28
120 nm 4 fő, családi ház, tehát nincs szomszéd, aki átmelegítené a falakat, plusz az első világháború előtt épült, a szigetelése olyan, amilyen, belmagasság 330 körül. A fogyasztás havi átlagban van 280-300 körül... átalányt fizetünk, eddig volt kb. 30-35 ezer havonta, most lesz 120 ezer...

Egy hőszigetelés vizsgálat kb. mennyibe fájna amúgy egy ilyen házra?
Meg egyáltalán lehet vályogfalra szigetelést tenni? Nem nedvesedne be tőle? Mert ha ez eleve reménytelen, akkor csak a nyílászárókat kéne megnézni...
Szerintem nem sok ertelme van kivulrol, de a padlas szigetelese 20-30 szazalekot is jelenthet. Azt szigeteljetek szerintem ha nincsen. A padlas jarofeluletet, ami jo esellyel jelenleg sarral van hordva

Az ablakokat is erdemes de szelloztetes kell egy ilyen hazban anelkul nem birja szerintem.

Milyen vastag a fal? Rakhatsz kivulre is artani nem fog nem ott nedvesedik. De azt gondolom esek olyan vastagok 60-80 cm, hogy sokat nem dob. De talan Toom errol
Tobbet tud mondani.
Igen a 60-80 cm reális, sőt sztem közelebb van a 80-hoz.
A padlásra nem is gondoltam hirtelen, köszi a tippet.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.22. 21:45

Krisztián írta:
2022.07.22. 20:28
120 nm 4 fő, családi ház, tehát nincs szomszéd, aki átmelegítené a falakat, plusz az első világháború előtt épült, a szigetelése olyan, amilyen, belmagasság 330 körül. A fogyasztás havi átlagban van 280-300 körül... átalányt fizetünk, eddig volt kb. 30-35 ezer havonta, most lesz 120 ezer...

Egy hőszigetelés vizsgálat kb. mennyibe fájna amúgy egy ilyen házra?
Meg egyáltalán lehet vályogfalra szigetelést tenni? Nem nedvesedne be tőle? Mert ha ez eleve reménytelen, akkor csak a nyílászárókat kéne megnézni...
Hőkamerás vizsgálatot főleg télen lehetne eszközölni rajta, de nem sok értelme volna, ha nem ázik a fal, akkor egyformán rossz mindenhol.

Lehet szigetelni, de nagyon sok a taposóakna és nagyon kevés kivitelező ért hozzá. Bizonyos szituációkban az általánosan használt anyagok nem használhatók. Meg kell vizsgálni, hogy van-e alap (valószínűleg nincs), ha van, akkor van-e vízszigetelés és működőképes-e még. Ha nincs vízszigetelés, akkor tilos elvágni a falak páraáteresztőképességét (gipsz és cementalapú anyagok), különben kapillárisan felszívja a vizet, ami azt eredményezi, hogy a töredékére csökken a teherhordó képessége.

Alapból a homlokzatra alkalmazható szigetelés a kőzetgyapot(pl frontrock) a saját ragasztójával és ágyazóhabarcsával alkalmazva. Azzal a feltétellel szabadna EPS-t és társait alkalmazni, ha a lakótér felé megoldott a falak kiszellőzése / bepárologtatás. Én speciel légtechnika nélkül ezzel nem próbálkoznék. Ezen gondolatmenetet követve a padló rétegrendje se szabadon választható, hanem ott is a nagyobb páraáteresztő képességű konstrukciók javallottak.

A födém viselkedése az nagyjából megegyeztethető a manapság is épülő könnyűszerkezetes fafödémek kívánalmaival. (persze manapság 10-ből 4 alkalommal elrontják ezt is, de nem lenne kötelező). Egyébként a vályogépítészethez passzoló födémszigetelés a fújt cellulóz és a kőzetgyapot párafékező fóliával.

Mindenesetre ha találsz valakit aki valóban érti a vályogházak működését, akkor bele lehet vágni, de nem egy sétagalopp és a hibázás itt állékonysági problémákhoz vezet, ami merőben más szituáció, mint egy korszerű ház hőhidas elhibázott szigetelése.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.22. 23:22

Kép

Gumicsont, "🤣🤣".

Tökéletes intézkedések, tökéletes kommunikáció, hihihaha.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.23. 00:16

Krisztián írta:
2022.07.22. 20:28
120 nm 4 fő, családi ház, tehát nincs szomszéd, aki átmelegítené a falakat, plusz az első világháború előtt épült, a szigetelése olyan, amilyen, belmagasság 330 körül. A fogyasztás havi átlagban van 280-300 körül... átalányt fizetünk, eddig volt kb. 30-35 ezer havonta, most lesz 120 ezer...

Egy hőszigetelés vizsgálat kb. mennyibe fájna amúgy egy ilyen házra?
Meg egyáltalán lehet vályogfalra szigetelést tenni? Nem nedvesedne be tőle? Mert ha ez eleve reménytelen, akkor csak a nyílászárókat kéne megnézni...
Leirtak alapján, vegyes falazatú, de inkább nagyméretű tégla falazatú, település központi polgári
Lakoepuletben éltek. Esetleg korai "kadarkocka " de ott nem annyira jellemző a 330as belmagasság.

Első körben én is a padlás szigetelést javasolnám. Ehhez még szaki sem kell, ti magatok el tudjátok készíteni. Jelenlegi energetikai követelményeknek megfelelően, minimum 25 cm asvanygyapot hoszigetelest javasolnék, legalább 2 rétegben (10+15), de már 20 cm hoszigetelessel is jelentős komfort érzet, és energia megtakarítás érhető el. Illetve még a meglevő nyilaszarok tomitesevel is jelentős mennyiséget lehetne megsporolni.ez a Basic szint, ehhez nem kell szakember. A lényeg, hogy próbáljuk a hohid nagyságát, és a filtracio mértékét csökkenteni. A többi szinthez már egy laikus kepessege már kevés.

Természetesen vályog falat is lehet szigetelni, csak megfelelő módon, es anyagokkal kell elkesziteni.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.23. 00:20

Bandee írta:
2022.07.22. 20:41
Krisztián írta:
2022.07.22. 20:28
120 nm 4 fő, családi ház, tehát nincs szomszéd, aki átmelegítené a falakat, plusz az első világháború előtt épült, a szigetelése olyan, amilyen, belmagasság 330 körül. A fogyasztás havi átlagban van 280-300 körül... átalányt fizetünk, eddig volt kb. 30-35 ezer havonta, most lesz 120 ezer...

Egy hőszigetelés vizsgálat kb. mennyibe fájna amúgy egy ilyen házra?
Meg egyáltalán lehet vályogfalra szigetelést tenni? Nem nedvesedne be tőle? Mert ha ez eleve reménytelen, akkor csak a nyílászárókat kéne megnézni...
Szerintem nem sok ertelme van kivulrol, de a padlas szigetelese 20-30 szazalekot is jelenthet. Azt szigeteljetek szerintem ha nincsen. A padlas jarofeluletet, ami jo esellyel jelenleg sarral van hordva

Az ablakokat is erdemes de szelloztetes kell egy ilyen hazban anelkul nem birja szerintem.

Milyen vastag a fal? Rakhatsz kivulre is artani nem fog nem ott nedvesedik. De azt gondolom esek olyan vastagok 60-80 cm, hogy sokat nem dob. De talan Toom errol
Tobbet tud mondani.
Lakoepulet szinten nem igazán találni 80 cmes falat. Inkább 50 cm körül lesz az. Bármilyen szintű szigetelés elkészítése csak javithat a rezsikoltsegeken. A 280 m3 nagyon sok!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.07.23. 00:23

4D4M írta:
2022.07.22. 21:45
Krisztián írta:
2022.07.22. 20:28
120 nm 4 fő, családi ház, tehát nincs szomszéd, aki átmelegítené a falakat, plusz az első világháború előtt épült, a szigetelése olyan, amilyen, belmagasság 330 körül. A fogyasztás havi átlagban van 280-300 körül... átalányt fizetünk, eddig volt kb. 30-35 ezer havonta, most lesz 120 ezer...

Egy hőszigetelés vizsgálat kb. mennyibe fájna amúgy egy ilyen házra?
Meg egyáltalán lehet vályogfalra szigetelést tenni? Nem nedvesedne be tőle? Mert ha ez eleve reménytelen, akkor csak a nyílászárókat kéne megnézni...
Hőkamerás vizsgálatot főleg télen lehetne eszközölni rajta, de nem sok értelme volna, ha nem ázik a fal, akkor egyformán rossz mindenhol.

Lehet szigetelni, de nagyon sok a taposóakna és nagyon kevés kivitelező ért hozzá. Bizonyos szituációkban az általánosan használt anyagok nem használhatók. Meg kell vizsgálni, hogy van-e alap (valószínűleg nincs), ha van, akkor van-e vízszigetelés és működőképes-e még. Ha nincs vízszigetelés, akkor tilos elvágni a falak páraáteresztőképességét (gipsz és cementalapú anyagok), különben kapillárisan felszívja a vizet, ami azt eredményezi, hogy a töredékére csökken a teherhordó képessége.

Alapból a homlokzatra alkalmazható szigetelés a kőzetgyapot(pl frontrock) a saját ragasztójával és ágyazóhabarcsával alkalmazva. Azzal a feltétellel szabadna EPS-t és társait alkalmazni, ha a lakótér felé megoldott a falak kiszellőzése / bepárologtatás. Én speciel légtechnika nélkül ezzel nem próbálkoznék. Ezen gondolatmenetet követve a padló rétegrendje se szabadon választható, hanem ott is a nagyobb páraáteresztő képességű konstrukciók javallottak.

A födém viselkedése az nagyjából megegyeztethető a manapság is épülő könnyűszerkezetes fafödémek kívánalmaival. (persze manapság 10-ből 4 alkalommal elrontják ezt is, de nem lenne kötelező). Egyébként a vályogépítészethez passzoló födémszigetelés a fújt cellulóz és a kőzetgyapot párafékező fóliával.

Mindenesetre ha találsz valakit aki valóban érti a vályogházak működését, akkor bele lehet vágni, de nem egy sétagalopp és a hibázás itt állékonysági problémákhoz vezet, ami merőben más szituáció, mint egy korszerű ház hőhidas elhibázott szigetelése.
Nem hiszem, hogy vályog épületről van szó, 330-as belmagasságbol kiindulva. A többivel egyetértek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.23. 00:25

t-oom írta:
2022.07.23. 00:16
Krisztián írta:
2022.07.22. 20:28
120 nm 4 fő, családi ház, tehát nincs szomszéd, aki átmelegítené a falakat, plusz az első világháború előtt épült, a szigetelése olyan, amilyen, belmagasság 330 körül. A fogyasztás havi átlagban van 280-300 körül... átalányt fizetünk, eddig volt kb. 30-35 ezer havonta, most lesz 120 ezer...

Egy hőszigetelés vizsgálat kb. mennyibe fájna amúgy egy ilyen házra?
Meg egyáltalán lehet vályogfalra szigetelést tenni? Nem nedvesedne be tőle? Mert ha ez eleve reménytelen, akkor csak a nyílászárókat kéne megnézni...
Leirtak alapján, vegyes falazatú, de inkább nagyméretű tégla falazatú, település központi polgári
Lakoepuletben éltek. Esetleg korai "kadarkocka " de ott nem annyira jellemző a 330as belmagasság.

Első körben én is a padlás szigetelést javasolnám. Ehhez még szaki sem kell, ti magatok el tudjátok készíteni. Jelenlegi energetikai követelményeknek megfelelően, minimum 25 cm asvanygyapot hoszigetelest javasolnék, legalább 2 rétegben (10+15), de már 20 cm hoszigetelessel is jelentős komfort érzet, és energia megtakarítás érhető el. Illetve még a meglevő nyilaszarok tomitesevel is jelentős mennyiséget lehetne megsporolni.ez a Basic szint, ehhez nem kell szakember. A lényeg, hogy próbáljuk a hohid nagyságát, és a filtracio mértékét csökkenteni. A többi szinthez már egy laikus kepessege már kevés.

Természetesen vályog falat is lehet szigetelni, csak megfelelő módon, es anyagokkal kell elkesziteni.
Nagyon fura a valyog ekkora belmagassaggal. Nem lattam meg ilyet

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.07.23. 00:31

t-oom írta:
2022.07.23. 00:23
Nem hiszem, hogy vályog épületről van szó, 330-as belmagasságbol kiindulva. A többivel egyetértek.
Igen, az elkerülte a figyelmem. Szerintem sem valószínű, hogy vályog.

Lezárt