Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.30. 17:53

keF1r írta:
2022.07.30. 17:37
Bandee írta:
2022.07.30. 14:52


Az érdekes, mert akkor a 71-es úton is túl barangolsz , ha csak nem Keszthelynél csinálod. Ott már ne keresgélj halakat.
Lelle és csak pergetés...
Latom, hogy benéztem

Én rohadt sokat pecáztam de pergetve csak egyszer fogtam halat. Nem volt türelmem hozzá sosem, most meg már az egészhez nincsen. Nem tudom miért, második éve engedélyem sincs

Ha tudod csinálni az király. Szerintem a horgászatban a pergetés a csúcs.

Egyik szomszéd egy olyan “hajóval” nyomja, amiben a lába úgy van benne mint egy nadrágban. Próbáld ki, állítólag fasza cucc.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.07.30. 19:09

Bandee írta:
2022.07.30. 17:53
keF1r írta:
2022.07.30. 17:37


Lelle és csak pergetés...
Latom, hogy benéztem

Én rohadt sokat pecáztam de pergetve csak egyszer fogtam halat. Nem volt türelmem hozzá sosem, most meg már az egészhez nincsen. Nem tudom miért, második éve engedélyem sincs

Ha tudod csinálni az király. Szerintem a horgászatban a pergetés a csúcs.

Egyik szomszéd egy olyan “hajóval” nyomja, amiben a lába úgy van benne mint egy nadrágban. Próbáld ki, állítólag fasza cucc.
Jó nekem a 3 80-as balatoni sirály is...az prosztatakimélő és stabil csónak
fogok én mindent balint süllőt kősüllőt csukát harcsát...tavaly volt két egész szép haresz is.
Süllőből van a legkevesebb...azt lopják a helyiek meg a vitorlások az éttermeknek egész évben
a balin ami évtizedekig "ajándék" hal volt...már csak napi 1 et lehet elvinni, mert a faszkalapok olajoshalat csinálnak belőle.
Tragikus ami ott megy...én meg a halak 99%-át visszadobom...
a lokál forszok azt mondják a balatonon..."a hal maga a méret" ez mindent elmond a balaton körül élőkről
De láttam IDÉn cigányt 25 centis balint fogni de baszott visszadobni...másnap a bejáró lépcsőjén ették a varjak 40 a méret de 50 alatt kár elvinni
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.30. 20:13

Egyéni vállalkozó az természetes vagy jogi személy? Az üzemanyagár miatt kérdem. Nem találok egyértelmű állásfoglalást a neten.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.07.30. 20:24

zola írta:
2022.07.30. 20:13
Egyéni vállalkozó az természetes vagy jogi személy? Az üzemanyagár miatt kérdem. Nem találok egyértelmű állásfoglalást a neten.
Elvileg mindkettő lehet: https://madarassy-legal.com/egyeni-vall ... i-szemely/
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.30. 20:26

zola írta:
2022.07.30. 20:13
Egyéni vállalkozó az természetes vagy jogi személy? Az üzemanyagár miatt kérdem. Nem találok egyértelmű állásfoglalást a neten.
Abban az értelemben amiben gondolod, jogi. Saját adószáma van, költséget számol el a gépjárműre stb-stb, tehát kizártnak tartom, hogy olcsóbban tankolhasson. Gondolom erre gondolsz.

Bár nem lepne meg, ha ez nem lenne átgondolva. Mindazonáltal ha nem is, tutira veheted, hogy kiveszik a körből ha nem most akkor pár napon belül.

Egyébként nem tudom hol van még ilyen, hogy 11-kor bejelentik, hogy déltől mások a szabályok. Kibaszott kapkodás, hülyeség ezerrel. Sejtettem mondjuk, hogy ez lesz.

Nem lepne meg, ha az ügyeskedők már járnák az utakat...

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.30. 20:38

vollebak írta:
2022.07.30. 20:24
zola írta:
2022.07.30. 20:13
Egyéni vállalkozó az természetes vagy jogi személy? Az üzemanyagár miatt kérdem. Nem találok egyértelmű állásfoglalást a neten.
Elvileg mindkettő lehet: https://madarassy-legal.com/egyeni-vall ... i-szemely/
Ugyanezt az oldalt néztem én is.
A magán kártyára tankoltam eddig is, nem szórakozok az ÁFA visszaigényléssel, akkor menetlevelet kellene vezetnem. Azt meg még munkáltatói utasításra sem voltam hajlandó. :)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.30. 20:40

Bandee írta:
2022.07.30. 20:26
zola írta:
2022.07.30. 20:13
Egyéni vállalkozó az természetes vagy jogi személy? Az üzemanyagár miatt kérdem. Nem találok egyértelmű állásfoglalást a neten.
Abban az értelemben amiben gondolod, jogi. Saját adószáma van, költséget számol el a gépjárműre stb-stb, tehát kizártnak tartom, hogy olcsóbban tankolhasson. Gondolom erre gondolsz.

Bár nem lepne meg, ha ez nem lenne átgondolva. Mindazonáltal ha nem is, tutira veheted, hogy kiveszik a körből ha nem most akkor pár napon belül.

Egyébként nem tudom hol van még ilyen, hogy 11-kor bejelentik, hogy déltől mások a szabályok. Kibaszott kapkodás, hülyeség ezerrel. Sejtettem mondjuk, hogy ez lesz.

Nem lepne meg, ha az ügyeskedők már járnák az utakat...
Mármint melyik körből? Ha tankolhatok 480-ért, akkor kivesznek a 480-as körből, vagy ha piaci áron tankolhatok csak, akkor átraknak a hatósági árasba?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.30. 20:46

zola írta:
2022.07.30. 20:40
Bandee írta:
2022.07.30. 20:26


Abban az értelemben amiben gondolod, jogi. Saját adószáma van, költséget számol el a gépjárműre stb-stb, tehát kizártnak tartom, hogy olcsóbban tankolhasson. Gondolom erre gondolsz.

Bár nem lepne meg, ha ez nem lenne átgondolva. Mindazonáltal ha nem is, tutira veheted, hogy kiveszik a körből ha nem most akkor pár napon belül.

Egyébként nem tudom hol van még ilyen, hogy 11-kor bejelentik, hogy déltől mások a szabályok. Kibaszott kapkodás, hülyeség ezerrel. Sejtettem mondjuk, hogy ez lesz.

Nem lepne meg, ha az ügyeskedők már járnák az utakat...
Mármint melyik körből? Ha tankolhatok 480-ért, akkor kivesznek a 480-as körből, vagy ha piaci áron tankolhatok csak, akkor átraknak a hatósági árasba?
A forgalmi vonalkódja alapján döntik majd el. Úgy tudom. Úgy értem a drágább áron kapod szerintem, meglepne, ha nem így lenne.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.30. 20:50

keF1r írta:
2022.07.30. 19:09
Bandee írta:
2022.07.30. 17:53


Latom, hogy benéztem

Én rohadt sokat pecáztam de pergetve csak egyszer fogtam halat. Nem volt türelmem hozzá sosem, most meg már az egészhez nincsen. Nem tudom miért, második éve engedélyem sincs

Ha tudod csinálni az király. Szerintem a horgászatban a pergetés a csúcs.

Egyik szomszéd egy olyan “hajóval” nyomja, amiben a lába úgy van benne mint egy nadrágban. Próbáld ki, állítólag fasza cucc.
Jó nekem a 3 80-as balatoni sirály is...az prosztatakimélő és stabil csónak
fogok én mindent balint süllőt kősüllőt csukát harcsát...tavaly volt két egész szép haresz is.
Süllőből van a legkevesebb...azt lopják a helyiek meg a vitorlások az éttermeknek egész évben
a balin ami évtizedekig "ajándék" hal volt...már csak napi 1 et lehet elvinni, mert a faszkalapok olajoshalat csinálnak belőle.
Tragikus ami ott megy...én meg a halak 99%-át visszadobom...
a lokál forszok azt mondják a balatonon..."a hal maga a méret" ez mindent elmond a balaton körül élőkről
De láttam IDÉn cigányt 25 centis balint fogni de baszott visszadobni...másnap a bejáró lépcsőjén ették a varjak 40 a méret de 50 alatt kár elvinni
(:v

Még mindig ellopják a süllőket? Fasza.. 10 éve is lopkodták éjjel. Ezt a balinos dolgot sose hallottam még, mi mindig visszadobtuk mert tiszta szálka. Semmire nem jó állítólag, de amúgy én nem szeretem csak a tengeri halat és esetleg a pisztrángot/süllőt, tehát mindegy volt. Sokszor eltitkoltam ha fogtam ,hogy ne ölje meg senki vagy nekem nehogy pucolni kelljen.

Mitől dobná vissza? Mitől viselkedne normálisan? Persze ismerek ilyen hülyét aki nem cigány és ugyanezt csinálja.

Nekem 45 kg-os harcsa volt a max., azzal már érdemes küzdeni.. (:v

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.31. 09:36

Mit gondoltok, mit csinált a Tisztelt Ház, mielőtt megszüntették a céges autók esetében a benzinár sapkát?
Na? Valaki?
(megfejtés)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.31. 10:44

Willy írta:
2022.07.31. 09:36
Mit gondoltok, mit csinált a Tisztelt Ház, mielőtt megszüntették a céges autók esetében a benzinár sapkát?
Na? Valaki?
(megfejtés)
Képviselő az milyen személynek minősül? Csak mert nem tudom, hogy a tegnapi rendelet az vonakozna-e egyáltalán rájuk. Egyiket se akarom védeni, csak mindegyik ellenzéki(bb) média ott vérzik el, hogy hangulatkeltő cikket leközöl, utána meg kiderül, hogy ferdítés vagy hamis követleztetésre akarja az olvasót vinni.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.07.31. 11:21

zola írta:
2022.07.31. 10:44
Willy írta:
2022.07.31. 09:36
Mit gondoltok, mit csinált a Tisztelt Ház, mielőtt megszüntették a céges autók esetében a benzinár sapkát?
Na? Valaki?
(megfejtés)
Képviselő az milyen személynek minősül? Csak mert nem tudom, hogy a tegnapi rendelet az vonakozna-e egyáltalán rájuk. Egyiket se akarom védeni, csak mindegyik ellenzéki(bb) média ott vérzik el, hogy hangulatkeltő cikket leközöl, utána meg kiderül, hogy ferdítés vagy hamis követleztetésre akarja az olvasót vinni.
Nem akarod védeni őket, de bármi ilyen hír jön, te jössz aztán megmondod, hogy az nem is úgy van/nem úgy kell érteni/mi van, ha nem igaz. Már sokadszorra. Ráadásul itt az ellenzéki kéviseők is nyertek a dolgon (rohadjon meg az összes), tehát eleve nem értem, hogy miképp jön ide az ellenzéki média. Nyilván az ellenzéki sajtó a hibás. A közmédia, ami az én pénzemből is működik, az hazudhat. Az utóbbi időben olyan faszságokat hordasz össze, mintha valaki feltörte volna a profilodat. Szarul csinálod "az én középen állok" dolgot.
Nem mellesleg: ha a rendelet nem vonatkozna rájuk, akkor rendben van a megemelt üzemanyag-elszámolás? Mindenki szív, közben az Orbán, a miniszterek, az államtitkárok fizetése folyamatosan nő. Hol voltál a "fenntartásaiddal", amikor ezek történtek?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.07.31. 11:26

zola írta:
2022.07.31. 10:44
Willy írta:
2022.07.31. 09:36
Mit gondoltok, mit csinált a Tisztelt Ház, mielőtt megszüntették a céges autók esetében a benzinár sapkát?
Na? Valaki?
(megfejtés)
Képviselő az milyen személynek minősül? Csak mert nem tudom, hogy a tegnapi rendelet az vonakozna-e egyáltalán rájuk. Egyiket se akarom védeni, csak mindegyik ellenzéki(bb) média ott vérzik el, hogy hangulatkeltő cikket leközöl, utána meg kiderül, hogy ferdítés vagy hamis követleztetésre akarja az olvasót vinni.
Ez egy érdekes kérdés. A képviselő autója elvileg magán, tehát az a bizonyos kód a forgalmiban megengedi a hatósági áras tankolást. Viszont a kártya, amivel fizet, az már nem természetes személy tulajdona, így az én értelmezésem szerint, nem tankolhatna hatósági áron. Nem tudom, mi oldja fel ezt a - szerintem - ellentmondást.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.31. 12:20

Alghar írta:
2022.07.31. 11:21
zola írta:
2022.07.31. 10:44


Képviselő az milyen személynek minősül? Csak mert nem tudom, hogy a tegnapi rendelet az vonakozna-e egyáltalán rájuk. Egyiket se akarom védeni, csak mindegyik ellenzéki(bb) média ott vérzik el, hogy hangulatkeltő cikket leközöl, utána meg kiderül, hogy ferdítés vagy hamis követleztetésre akarja az olvasót vinni.
Nem akarod védeni őket, de bármi ilyen hír jön, te jössz aztán megmondod, hogy az nem is úgy van/nem úgy kell érteni/mi van, ha nem igaz. Már sokadszorra. Ráadásul itt az ellenzéki kéviseők is nyertek a dolgon (rohadjon meg az összes), tehát eleve nem értem, hogy miképp jön ide az ellenzéki média. Nyilván az ellenzéki sajtó a hibás. A közmédia, ami az én pénzemből is működik, az hazudhat. Az utóbbi időben olyan faszságokat hordasz össze, mintha valaki feltörte volna a profilodat. Szarul csinálod "az én középen állok" dolgot.
Nem mellesleg: ha a rendelet nem vonatkozna rájuk, akkor rendben van a megemelt üzemanyag-elszámolás? Mindenki szív, közben az Orbán, a miniszterek, az államtitkárok fizetése folyamatosan nő. Hol voltál a "fenntartásaiddal", amikor ezek történtek?
Gondolom a mi van, ha nem igaz az a mandineres Hegedűs Zsuzsa adóvizsgálatos motozásos hírére gondolsz. Sehol nem láttam rajtuk kívül ezt a hírt, ha nem igaz, akkor mégis miért gond ha pl. Dani elintézi annyival, hogy 444, mandiner meg tudom is én mi?
Minden egyes álhírrel, ferdítéssel, fals hangulatkeltéssel saját magukat gyengítik, és ezáltal a fideszt erősítik. Pár évvel ezelőtt a fidesz kimondta, hogy nekik nincs ellenzékük a parlamentben, nekik az ellenzékük a sajtó. Ha az ellenzéki sajtó ugyanúgy kiheréli magát, mint az ellenzék, akkor mi marad? Fotelból fb kommentelgetés?!
Kint voltam a kutyások legutóbbi tüntetésén. Nem értek egyet velük az energiaproblémában (ők no atom hívek), a genderhez való kérdésben, a szakpolitikához való hozzáállásukban. Mégis rájuk szavaztam, rájuk foguk mert számomra csak ők hitelesek. És nekem ez számíta legtöbbet.
Az ellenzéket már régóta nem tartom hitelesnek, de már az ellenzéki médiát sem. (Ez nem azt jelenti, hogy a fideszt igen.) Minél inkább veszít a hitelességéből az ellenzék, annál erősebb lesz a fidesz. Nekem ezzel van bajom.
És nem vezet sehová sem a szavazók agyhalottazása, mert nem tudható hogy azért szavazott a fideszre mert beszopta a demagóg szlogeneket, vagy mert azt látja, hogy az ellenzék is éppen olyan hiteltelen, csak sokkal kevésbé kormányzóképesebb. Inkább a biztosra megy, mégha ez lassan egy nyíltan feudális rendszerhez vezet. (A főispánosdi az egyszerre gumicsont, meg egyszerre a hatalmuk fitogtatása, hogy még ezt is megtehetik).

FegyŐr napokban nyilatkozott olyat, hogy a célzatlan orbánozással nem lehet elérni semmit, de a célzott orbánozssal igen. Akkor 4 év múlva újra összefognak, és most akkor megpróbálják a célzott orbánozást?!
12 éve nem volt eredménye az orbánozásnak, majd most célzottan lesz.

Igazság,tisztesség mentén nincs rendben az üzemanyag keret megemelése. Hallott valaki felháborodott ellenzéki képviselőt, aki ezt ellenezte és méltánytalannak tarotta volna a néppel szemben?

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.07.31. 13:37

A 11. Kúton kaptam benzint ma. Gyakorlatilag elment a délelőttöm.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.31. 14:09

9_46_20 írta:
2022.07.31. 13:37
A 11. Kúton kaptam benzint ma. Gyakorlatilag elment a délelőttöm.
OMV-nél tankoltam, jó lassú volt a dolog de rendben ment minden.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.07.31. 15:50

rdaneelolivaw írta:
2022.07.31. 14:09
9_46_20 írta:
2022.07.31. 13:37
A 11. Kúton kaptam benzint ma. Gyakorlatilag elment a délelőttöm.
OMV-nél tankoltam, jó lassú volt a dolog de rendben ment minden.
Én molnal nem tankolok már talán 8-10 éve
OMV és shellnel voltam.
Persze lehet a molnal lett volna azonnal.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.07.31. 18:27

zola írta:
2022.07.31. 10:44
Képviselő az milyen személynek minősül? Csak mert nem tudom, hogy a tegnapi rendelet az vonakozna-e egyáltalán rájuk. Egyiket se akarom védeni, csak mindegyik ellenzéki(bb) média ott vérzik el, hogy hangulatkeltő cikket leközöl, utána meg kiderül, hogy ferdítés vagy hamis követleztetésre akarja az olvasót vinni.
Szerintem kormánytisztviselő, de szerintem itt nem a képviselő személye számít, hanem az autó, ami nem a sajátja.

Nem arról van szó, hogy mentesülnek a szabály alól, hanem hogy az ingyenességi keretet jól kitolták, mielőtt bevezették a szigorítást.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.07.31. 19:19



Vannak benne érdekességek...

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.31. 20:27

rdaneelolivaw írta:
2022.07.31. 19:19


Vannak benne érdekességek...
Szvsz még a fidesz szavazók nagy hányada is úgy volt a Putyin féle benyalással, hogy egy szükséges rossz. Ha Putyin nem ad gázt, akkor Orbán szemére fogja vetni a társadalom, hogy bevállaltuk, hogy az EU és a világ szemében mi legyünk a putyinfaszt szopók, de akkor ezek szerint midnezt a semmiért?
A csóka mem nyilatkozott túl optimistán azzal kapcsolatban, hogy lesz-e gáz télen.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.31. 20:33

zola írta:
2022.07.31. 20:27
rdaneelolivaw írta:
2022.07.31. 19:19


Vannak benne érdekességek...
Szvsz még a fidesz szavazók nagy hányada is úgy volt a Putyin féle benyalással, hogy egy szükséges rossz. Ha Putyin nem ad gázt, akkor Orbán szemére fogja vetni a társadalom, hogy bevállaltuk, hogy az EU és a világ szemében mi legyünk a putyinfaszt szopók, de akkor ezek szerint midnezt a semmiért?
A csóka mem nyilatkozott túl optimistán azzal kapcsolatban, hogy lesz-e gáz télen.
Ha nem lesz gaz akkor a legkisebb problemank lesz, hogy ko kinek a szemere mit hany.

Egyebkent ki ez? Nem neztem meg

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.07.31. 20:56

Bandee írta:
2022.07.31. 20:33
zola írta:
2022.07.31. 20:27


Szvsz még a fidesz szavazók nagy hányada is úgy volt a Putyin féle benyalással, hogy egy szükséges rossz. Ha Putyin nem ad gázt, akkor Orbán szemére fogja vetni a társadalom, hogy bevállaltuk, hogy az EU és a világ szemében mi legyünk a putyinfaszt szopók, de akkor ezek szerint midnezt a semmiért?
A csóka mem nyilatkozott túl optimistán azzal kapcsolatban, hogy lesz-e gáz télen.
Ha nem lesz gaz akkor a legkisebb problemank lesz, hogy ko kinek a szemere mit hany.

Egyebkent ki ez? Nem neztem meg
B+, az első 10 másodpercben elmondja a rádiós, hogy ki a vendég.

https://www.portfolio.hu/rendezvenyek/e ... yorgy/5266

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.07.31. 20:59

zola írta:
2022.07.31. 20:56
Bandee írta:
2022.07.31. 20:33


Ha nem lesz gaz akkor a legkisebb problemank lesz, hogy ko kinek a szemere mit hany.

Egyebkent ki ez? Nem neztem meg
B+, az első 10 másodpercben elmondja a rádiós, hogy ki a vendég.

https://www.portfolio.hu/rendezvenyek/e ... yorgy/5266
Mint irtam nem hallgattam meg. Meg sose lattam azert kerdeztem

Mist akkor majd megnyitom

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.01. 07:05

bertone írta:
2022.07.31. 11:26
A képviselő autója elvileg magán, tehát az a bizonyos kód a forgalmiban megengedi a hatósági áras tankolást.
Biztos van saját autójuk is, de jár szolgálati is, sofőrrel. Szerintem a kártya is ahhoz jár.

Ha már itt tartunk, tovább borzolom a kedélyeket. Amikor indultam 2019-ben, mondták, hogy ha nyernék a körzetemben (ami persze lehetetlen volt egy fideszes fellegvárban, nem is ezért próbálkoztam), ingyen használhatnám képviselőként a tömegközlekedést.
Mire fel? Közalkalmazottként egy fos fizetéssel teljes árú bérlet kell, dupla annyi fizetésért (tiszteletdíjjal együtt) pedig ingyenes. Gratulálok...

További igazságtalanság. 130 ezres nyugdíj mellett ingyenes, általános iskolásként, jövedelem nélkül diákbérlet. 50%-nál kevesebb engedménnyel.

De a hab a tortán: 6 éves kor alatt ingyenes, utána diákbérlet. Már ha tanul a lurkó. Aki 6 évesen még ovis, és csak 7 évesen kezdi a sulit, annak arra az egy évre dolgozói (teljes árú) bérletet kell váltani.

Aztán csodálkoznak, hogy egyre több az autó.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.01. 09:45

Úgy tűnik a Balkánon is indul a buli. Nagy esélye van.

Lezárt