Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.01. 09:56

Nem hiszem, hogy mind a 199 képviselőnek járna szolgálati autó.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.01. 10:03

bertone írta:
2022.08.01. 09:56
Nem hiszem, hogy mind a 199 képviselőnek járna szolgálati autó.
Szerintem nem jár legalábbis nem az államtól. Azt el tudom képzelni, hogy a pártok adnak egyes személyeknek, esetleg olyan képviselő kap aki mellette valami fontosabb titulust is betölt. Bizottsagi elnökök, frakcióvezetők. De szerintem azoknak se jár. Saját autóhasználati költségeiket térítik meg

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.01. 11:07

Bandee írta:
2022.08.01. 09:45
Úgy tűnik a Balkánon is indul a buli. Nagy esélye van.
Koszovó kapcsán?
Putyler majd segít a szerbeknek "nácitlanítani".
bertone írta:
2022.08.01. 09:56
Nem hiszem, hogy mind a 199 képviselőnek járna szolgálati autó.
Az nem.

Utazási költségtérítésként a képviselő tiszteletdíjának 30 százalékát kaphatja, és csak
számla ellenében. A magasabb tisztséget viselők autóra és sofőrre is jogosultak.

Utazás: havi 291-648 Euró közötti összeg, a választókerület távolságától függően.
Továbbá évente 52 retúr repülőút térítése a választókerület és a főváros között (vagy
autóbérlés költségeinek ellentételezése
)


Legalábbis 2019-ben még ez volt.

https://www.parlament.hu/documents/1018 ... 78a63790e0
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.08.01. 16:20

bertone írta:
2022.08.01. 09:56
Nem hiszem, hogy mind a 199 képviselőnek járna szolgálati autó.
Országgyűlési képviselőnek nem jár szolgálati autó, ezért kapnak ingyenes utazást minden közösségi járműre.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.02. 14:36

Willy írta:
2022.08.01. 11:07
Bandee írta:
2022.08.01. 09:45
Úgy tűnik a Balkánon is indul a buli. Nagy esélye van.
Koszovó kapcsán?
Putyler majd segít a szerbeknek "nácitlanítani".
Beszállt Kina és az Usa is. Pompás

Ha ezek egymásnak mennek akkor III. Vilaghaboru. Talan az asszonynak skippelni kene a latogatast.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.02. 19:36

Bandee írta:
2022.08.02. 14:36
Beszállt Kina és az Usa is. Pompás

Ha ezek egymásnak mennek akkor III. Vilaghaboru. Talan az asszonynak skippelni kene a latogatast.
Kínának kétlem, hogy neki mernek menni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.02. 21:57

Ez az USA olyan mint Alonso... ahova beteszi a lábát ott hosszúidőre elszaródik minden.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.02. 23:41

zola írta:
2022.08.02. 21:57
Ez az USA olyan mint Alonso... ahova beteszi a lábát ott hosszúidőre elszaródik minden.
Így, így...pontosan így van b+ :pf03
Eddig csak két világháború szarából húzták ki Európát.De ez az USA olyan gonosz, fúj, mindent tönkretesz, jaj, jaj. Sőt, mindjárt jön, hogy a két vh-t is tuéajdonképpen ők csinálták...esetleg a Soros.
Bezzeg a többi nagyhatalom/szuperhatalom, az annyira király és kedves...ott vannak a volt szovjetek - most oroszok. Hát az egy áldott jó népség cár atyuskával az élen. Meg a kici Kína! Azok is emberbaráti szeretetből szabadították fel pl. Tibetet. India is mekkora király, hiszen a milliárdnyi lakója olyan szimpatikusan szenved és éhezik, néha a férfiak csoportosan megsimogatják a nekik megtetsző random nőket (esetleg fel is gyújtják őket), időnként átlövöldöznek a szomszédba, de jótét lelkek.

De az USA! Brrrr...hát az mindent IS tönkretesz.
Ja, meg Brüsszel, aki az USA kottájából játszik, mint tudjuk.

Majd még sorolom, ha akarod, most meguntam




Édes jó Istenem, hova jutottunk.... :pf03 :pf03 :pf03

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.08.02. 23:55

Alghar írta:
2022.08.02. 23:41
zola írta:
2022.08.02. 21:57
Ez az USA olyan mint Alonso... ahova beteszi a lábát ott hosszúidőre elszaródik minden.
Így, így...pontosan így van b+ :pf03
Eddig csak két világháború szarából húzták ki Európát.De ez az USA olyan gonosz, fúj, mindent tönkretesz, jaj, jaj. Sőt, mindjárt jön, hogy a két vh-t is tuéajdonképpen ők csinálták...esetleg a Soros.
Bezzeg a többi nagyhatalom/szuperhatalom, az annyira király és kedves...ott vannak a volt szovjetek - most oroszok. Hát az egy áldott jó népség cár atyuskával az élen. Meg a kici Kína! Azok is emberbaráti szeretetből szabadították fel pl. Tibetet. India is mekkora király, hiszen a milliárdnyi lakója olyan szimpatikusan szenved és éhezik, néha a férfiak csoportosan megsimogatják a nekik megtetsző random nőket (esetleg fel is gyújtják őket), időnként átlövöldöznek a szomszédba, de jótét lelkek.

De az USA! Brrrr...hát az mindent IS tönkretesz.
Ja, meg Brüsszel, aki az USA kottájából játszik, mint tudjuk.

Majd még sorolom, ha akarod, most meguntam




Édes jó Istenem, hova jutottunk.... :pf03 :pf03 :pf03
Igen, ezen mindig röhögök én is. Az USA, mint a világ patás ördöge. Mennyivel jobb lenne egy kínai vagy orosz szuperhatalom. Mondom ezt úgy, hogy alapvetően nem kedvelem az amerikaiakat és a külpolitikájukat. De na, azért ne őrüljünk már meg, hogy az elérhető kínálatból még mindig melyikkel járunk messze a legjobban.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.03. 06:59

vollebak írta:
2022.08.02. 23:55
Igen, ezen mindig röhögök én is. Az USA, mint a világ patás ördöge.
Sok közül az egyik. Ennél csak az a rosszabb, hogy szemetebb ördögök is vannak.

Azért jól jellemzik az USA nagy megmentő szerepét az Irán - Contra ügy, vagy Afganisztán felfegyverzése, vagy Irak felfegyverzése, vagy Szomália felfegyverzése... na mindegy.

Menekülttáborban dolgoztam 2013 és 2015 között. 2014-ig a koszovói volt a legnagyobb közösség. Az USA addig foglalkozott Koszovóval, amíg fegyvereket lehetett eladni. Ahogy kiharcolták de facto a függetlenséget, már nem volt fontos pl. életet lehelni a gazdaságba, vagy kiaknázni pl. a termőföldjeit. Pedig úgy becsicskultak nekik, hogy még Clinton-szobrot is emeltek. Ha ne adj' Isten háború lesz, persze megint feltűnnek támogatóként.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.03. 08:34

Kép

(:n

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.08.03. 09:16

Willy írta:
2022.08.03. 06:59
vollebak írta:
2022.08.02. 23:55
Igen, ezen mindig röhögök én is. Az USA, mint a világ patás ördöge.
Sok közül az egyik. Ennél csak az a rosszabb, hogy szemetebb ördögök is vannak.

Azért jól jellemzik az USA nagy megmentő szerepét az Irán - Contra ügy, vagy Afganisztán felfegyverzése, vagy Irak felfegyverzése, vagy Szomália felfegyverzése... na mindegy.

Menekülttáborban dolgoztam 2013 és 2015 között. 2014-ig a koszovói volt a legnagyobb közösség. Az USA addig foglalkozott Koszovóval, amíg fegyvereket lehetett eladni. Ahogy kiharcolták de facto a függetlenséget, már nem volt fontos pl. életet lehelni a gazdaságba, vagy kiaknázni pl. a termőföldjeit. Pedig úgy becsicskultak nekik, hogy még Clinton-szobrot is emeltek. Ha ne adj' Isten háború lesz, persze megint feltűnnek támogatóként.
Az USA még mindig messze a legjobb patás ördög. Meg azért a világot sem kell félteni. Rohadt USA így, olajért világ rendőrét játszó amerikaiak úgy, de azért amikor pitty-putty van, mindenki feléjük néz. Sok ostoba ember van, akik a mai napig hörögnek azon, hogy a NATO milyen agresszor, mert bombázta Belgrádot. Ehhez képest még én is emlékszem arra, pedig tizenöt éves voltam, hogy hetekig (hónapokig?) ment az, hogy lényegében a fél világ könyörgött az USA-nak, hogy csináljon már valamit, avatkozzon be - a NATO meg vonakodott, és akkor meg ezért voltak szarháziak, hogy tétlenül nézik a világ legerősebb hadseregével, ami folyik a balkánon.

Most is, mi a legnagyobb dolog, ami miatt azért nyugodtak lehetünk, hogy Oroszország nem akar nálunk is majd „nácítlanítani”? A NATO-tagságunk. A kurva anyját az usákoknak, de azért hasznosak, ugye.

Nem kell értük rajongani, én sem teszem - a legkevésbé szimpatikus nemzet az angolszász világból. De azért maradok a realitások talaján.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.03. 09:17

Alghar írta:
2022.08.02. 23:41
zola írta:
2022.08.02. 21:57
Ez az USA olyan mint Alonso... ahova beteszi a lábát ott hosszúidőre elszaródik minden.
Így, így...pontosan így van b+ :pf03
Eddig csak két világháború szarából húzták ki Európát.De ez az USA olyan gonosz, fúj, mindent tönkretesz, jaj, jaj. Sőt, mindjárt jön, hogy a két vh-t is tuéajdonképpen ők csinálták...esetleg a Soros.
Bezzeg a többi nagyhatalom/szuperhatalom, az annyira király és kedves...ott vannak a volt szovjetek - most oroszok. Hát az egy áldott jó népség cár atyuskával az élen. Meg a kici Kína! Azok is emberbaráti szeretetből szabadították fel pl. Tibetet. India is mekkora király, hiszen a milliárdnyi lakója olyan szimpatikusan szenved és éhezik, néha a férfiak csoportosan megsimogatják a nekik megtetsző random nőket (esetleg fel is gyújtják őket), időnként átlövöldöznek a szomszédba, de jótét lelkek.

De az USA! Brrrr...hát az mindent IS tönkretesz.
Ja, meg Brüsszel, aki az USA kottájából játszik, mint tudjuk.

Majd még sorolom, ha akarod, most meguntam




Édes jó Istenem, hova jutottunk.... :pf03 :pf03 :pf03
Ha már visszamegyünk a történelemben, akkor meddig is volt USA rabszolgatartó társadalom? Vagy ott van Vietnám. Vagy Husszein és Khadafi... le volt szarva az ottani elnyomás egész addig, míg azt nem mondták, hogy dugjátok fel a dollárotokat, mi aranyba kérjük a tartozásotokat.
Afganisztánban a kurdokat szépen átverték, és onnan tényleg úgy jöttek el, mint Alonso az Alpine-tól.
Hány sikeres "demokrácia exportjuk" volt, amiből lett is köszönet?

Nem, nem jobb egyik se nála. De most (mikor alapban kurva feszült a helyzet mindenhol) mi a bánatért érezték úgy, hogy látogatást kell tenniük?
Nem élek ott, nem ismerem a tényleges helyzetet, csak egy indexes cikkből tudok meríteni. Abban azt írták, hogy politikailag nagyon feszült Tajvan és Kína kapcsolata, minden másban viszont nagyon jól és békésen elvannak egymással. Ezek tükrében én ezt csak provokációnak tudom értelmezni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.03. 09:18

vollebak írta:
2022.08.02. 23:55
Alghar írta:
2022.08.02. 23:41


Így, így...pontosan így van b+ :pf03
Eddig csak két világháború szarából húzták ki Európát.De ez az USA olyan gonosz, fúj, mindent tönkretesz, jaj, jaj. Sőt, mindjárt jön, hogy a két vh-t is tuéajdonképpen ők csinálták...esetleg a Soros.
Bezzeg a többi nagyhatalom/szuperhatalom, az annyira király és kedves...ott vannak a volt szovjetek - most oroszok. Hát az egy áldott jó népség cár atyuskával az élen. Meg a kici Kína! Azok is emberbaráti szeretetből szabadították fel pl. Tibetet. India is mekkora király, hiszen a milliárdnyi lakója olyan szimpatikusan szenved és éhezik, néha a férfiak csoportosan megsimogatják a nekik megtetsző random nőket (esetleg fel is gyújtják őket), időnként átlövöldöznek a szomszédba, de jótét lelkek.

De az USA! Brrrr...hát az mindent IS tönkretesz.
Ja, meg Brüsszel, aki az USA kottájából játszik, mint tudjuk.

Majd még sorolom, ha akarod, most meguntam




Édes jó Istenem, hova jutottunk.... :pf03 :pf03 :pf03
Igen, ezen mindig röhögök én is. Az USA, mint a világ patás ördöge. Mennyivel jobb lenne egy kínai vagy orosz szuperhatalom. Mondom ezt úgy, hogy alapvetően nem kedvelem az amerikaiakat és a külpolitikájukat. De na, azért ne őrüljünk már meg, hogy az elérhető kínálatból még mindig melyikkel járunk messze a legjobban.
Nem akarlak elkeseriteni, de Kina szuperhatalom. Ez a problema alapja.

Arrol esetleg valami, hogy a nyanya minek ment Tajvanra? Mert ez volt a tema. Tudom, mindenki oda megy ahova akar de ezen kivul megis kell legyen ennek oka:)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.03. 09:24

zola írta:
2022.08.03. 09:17
Alghar írta:
2022.08.02. 23:41


Így, így...pontosan így van b+ :pf03
Eddig csak két világháború szarából húzták ki Európát.De ez az USA olyan gonosz, fúj, mindent tönkretesz, jaj, jaj. Sőt, mindjárt jön, hogy a két vh-t is tuéajdonképpen ők csinálták...esetleg a Soros.
Bezzeg a többi nagyhatalom/szuperhatalom, az annyira király és kedves...ott vannak a volt szovjetek - most oroszok. Hát az egy áldott jó népség cár atyuskával az élen. Meg a kici Kína! Azok is emberbaráti szeretetből szabadították fel pl. Tibetet. India is mekkora király, hiszen a milliárdnyi lakója olyan szimpatikusan szenved és éhezik, néha a férfiak csoportosan megsimogatják a nekik megtetsző random nőket (esetleg fel is gyújtják őket), időnként átlövöldöznek a szomszédba, de jótét lelkek.

De az USA! Brrrr...hát az mindent IS tönkretesz.
Ja, meg Brüsszel, aki az USA kottájából játszik, mint tudjuk.

Majd még sorolom, ha akarod, most meguntam




Édes jó Istenem, hova jutottunk.... :pf03 :pf03 :pf03
Ha már visszamegyünk a történelemben, akkor meddig is volt USA rabszolgatartó társadalom? Vagy ott van Vietnám. Vagy Husszein és Khadafi... le volt szarva az ottani elnyomás egész addig, míg azt nem mondták, hogy dugjátok fel a dollárotokat, mi aranyba kérjük a tartozásotokat.
Afganisztánban a kurdokat szépen átverték, és onnan tényleg úgy jöttek el, mint Alonso az Alpine-tól.
Hány sikeres "demokrácia exportjuk" volt, amiből lett is köszönet?

Nem, nem jobb egyik se nála. De most (mikor alapban kurva feszült a helyzet mindenhol) mi a bánatért érezték úgy, hogy látogatást kell tenniük?
Nem élek ott, nem ismerem a tényleges helyzetet, csak egy indexes cikkből tudok meríteni. Abban azt írták, hogy politikailag nagyon feszült Tajvan és Kína kapcsolata, minden másban viszont nagyon jól és békésen elvannak egymással. Ezek tükrében én ezt csak provokációnak tudom értelmezni.
Na ez az. Mert ugye a kérdés az volt, hogy vajon minek a feszkót gerjeszteni.

Mondom a válaszokat:

Mindenki oda megy ahová akar, különösen az Usa
Mindenkinek joga van eldönteni, kit fogad és honnan
Majd ha nem Usa lenne megtudnad
Hulye vagy, vagy ostoba
Stb

:)

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.03. 09:58

vollebak írta:
2022.08.03. 09:16
Most is, mi a legnagyobb dolog, ami miatt azért nyugodtak lehetünk, hogy Oroszország nem akar nálunk is majd „nácítlanítani”? A NATO-tagságunk. A kurva anyját az usákoknak, de azért hasznosak, ugye.
Ezek között az "ördögök" között az a legnagyobb különbség, hogy az USA az egyetlen, amelyik jószívűségnek állítja be, ha valami szörnyűséget csinál.

Iránnak eladott rakéták, miközben az USA-szövetséges Irak épp Iránnal háborúzik = csak segítenek Nicaraguának leverni a komcsikat.
A mudzsahedinek felfegyverzése, ami a tálib szélsőségek létrejöttért felelt = csak megvédték az afgánokat a szovjetektől.
Asszisztálás a kurd népirtáshoz Irakban, mert Saddam szövetséges = csak meg akarták fékezni a perzsáktól indult forradalmat.
Afganisztán lerohanása = csak 9/11 felelőseit keresik.
Destabilizálni Afrika (akkori) legfejlettebb országát; az egyetlent, ahol kiaknázták a biztonságos ivóvíz-forrást, és messze a legtanultabb volt a lakosság = Kadhafi diktátor volt (ellentétben ugye Idi Amin Dadával, de hát Uganda kit érdekel).
A szíriai lázadók felfegyverzése, kvázi az ISIS megalapítása = csak a Putyin-szövetséges Asszádtól akarták megszabadítani az országot.

Ukrajna is csak akkor lett fontos, amikor már pedzegették, hogy belépnének a NATO-ba. Koszovó szintén.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.08.03. 11:38

Willy írta:
2022.08.03. 09:58
vollebak írta:
2022.08.03. 09:16
Most is, mi a legnagyobb dolog, ami miatt azért nyugodtak lehetünk, hogy Oroszország nem akar nálunk is majd „nácítlanítani”? A NATO-tagságunk. A kurva anyját az usákoknak, de azért hasznosak, ugye.
Ezek között az "ördögök" között az a legnagyobb különbség, hogy az USA az egyetlen, amelyik jószívűségnek állítja be, ha valami szörnyűséget csinál.

Iránnak eladott rakéták, miközben az USA-szövetséges Irak épp Iránnal háborúzik = csak segítenek Nicaraguának leverni a komcsikat.
A mudzsahedinek felfegyverzése, ami a tálib szélsőségek létrejöttért felelt = csak megvédték az afgánokat a szovjetektől.
Asszisztálás a kurd népirtáshoz Irakban, mert Saddam szövetséges = csak meg akarták fékezni a perzsáktól indult forradalmat.
Afganisztán lerohanása = csak 9/11 felelőseit keresik.
Destabilizálni Afrika (akkori) legfejlettebb országát; az egyetlent, ahol kiaknázták a biztonságos ivóvíz-forrást, és messze a legtanultabb volt a lakosság = Kadhafi diktátor volt (ellentétben ugye Idi Amin Dadával, de hát Uganda kit érdekel).
A szíriai lázadók felfegyverzése, kvázi az ISIS megalapítása = csak a Putyin-szövetséges Asszádtól akarták megszabadítani az országot.

Ukrajna is csak akkor lett fontos, amikor már pedzegették, hogy belépnének a NATO-ba. Koszovó szintén.
Ezek szerint van valami helyes módja, hogy hogyan kell viszonyulni az USA-hoz? :)

Nem tudom, csak kérdezem. Számomra fárasztó, hogy főleg az elmúlt pár évtized nagy revizionizmusa azt eredményezte, hogy azt számolgatjuk, hogy most hány civil is halt meg Drezdában a bombázás miatt = virágzik a szövetségesekre ujjal mutogatás. Én nem vagyok hajlandó magam szarul érezni azért, mert ilyen szinten pont nem érdekel Drezda, amikor az alapvetően eldöntendő kérdés az a nagy képet tekintve, hogy most akkor szövetséges győzelem és az ezzel járó elkerülhetetlen, sajnálatos túlkapások, vagy a másik serpenyőben csak zsidóból hatmillió meggyilkolt ártatlan, meg a Harmadik Birodalom totális győzelme minimum Európában - amely világban én mondjuk jó eséllyel meg sem születhetek az örmény dédfaterom és a félig örmény, félig csángó nagyfaterom miatt. „Kigyomlálták” volna a családfámat, a miheztartás végett :)

Úgyhogy ebben nem fogsz meggyőzni. Az USA olyan, amilyen, de bármilyen más világ rendőre/szuperhatalom monopol helyzetben esetén sokkal, de sokkal szarabbul jártunk volna mindannyian. Így most sorolod a Közel-Keletet az elmúlt évtizedekből, egy alternatív idővonalon meg simán lehet, hogy most botokat baszkodnánk egymáshoz fórumvita helyett (már ha élnénk), mert már lett volna egy nukleáris világháború. Ezért írtam, hogy nem kell az USA-t szeretni, de a realitások talaján jó megmaradni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.03. 12:26

vollebak írta:
2022.08.03. 11:38
Úgyhogy ebben nem fogsz meggyőzni.
Nem is akarlak. Nem akarok senkivel USA zászlót égettetni / tapostatni, mert tény, hogy inkább száz USA, mint egy Oroszország.
De elájulni se kell, ha valahol beavatkoznak, mert érdek nélkül nem szokásuk segíteni.
Egyben ez nem is csak az USA stílusa. A franciák is mélyszegénységben tartják Afrikát, különösen azt a 14 országot, amitől a mai napig "gyarmati adót" szed, amiért anno kiléptek a *Francia* Birodalomból, és ezzel "megkárosították" őket. Cserébe ők is szeretik osztani az észt a toleranciáról, az idegen kultúra elfogadásáról.
Ez hasonló képmutatás, mint amit az USA tesz a BLM kapcsán.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Willy 2022.08.03. 13:18-kor.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.03. 13:01

zola írta:
2022.08.03. 09:17
Ha már visszamegyünk a történelemben, akkor meddig is volt USA rabszolgatartó társadalom? Vagy ott van Vietnám. Vagy Husszein és Khadafi... le volt szarva az ottani elnyomás egész addig, míg azt nem mondták, hogy dugjátok fel a dollárotokat, mi aranyba kérjük a tartozásotokat.
Afganisztánban a kurdokat szépen átverték, és onnan tényleg úgy jöttek el, mint Alonso az Alpine-tól.
Hány sikeres "demokrácia exportjuk" volt, amiből lett is köszönet?
TE most tényleg töriből akarsz vitázni velem? Úgy, hogy kiragadsz egy Vietnámot, azt mellesleg meg sem említve, hogy akkor éppen hidegháború volt? Nem ragadhatsz ki és vizsgálhatsz történelmi eseményeket a nagy egész figyelembevétele nélkül. Vagy te a vietkongoknak/ruszkiknak szurkoltál Vietnamban? Koreában? Vagy Afganisztánban a táliboknak? Irakban Szaddamnak? Mert akkor nincs több kérdésem.
Vagy azt akarod, hogy sirdogáljak egy tömeggyilkos Kadhafi/Husszein/bin Laden stb. miatt?
Vagy azt várod el, hogy egy szuperhatalom NE VISELKEDJEN szuperhatalomként? Akkor szólj Kínának is erről.

Mindenesetre rendesen szétcsúszott az értékrendetek az utóbbi pár évben. Bár ez már látszik egy ideje a "csúnya, gonosz Nyugat" megnyilvánulásokon...
zola írta:
2022.08.03. 09:17
Nem, nem jobb egyik se nála. De most (mikor alapban kurva feszült a helyzet mindenhol) mi a bánatért érezték úgy, hogy látogatást kell tenniük?
Nem élek ott, nem ismerem a tényleges helyzetet, csak egy indexes cikkből tudok meríteni. Abban azt írták, hogy politikailag nagyon feszült Tajvan és Kína kapcsolata, minden másban viszont nagyon jól és békésen elvannak egymással. Ezek tükrében én ezt csak provokációnak tudom értelmezni.
Talán azért, mert Kína (nem is olyan) burkoltan az oroszok mellett áll, az USA meg nem mutatkozhat gyengének. Akkor sem, ha háborút kockáztat. Putyinnak is addig simogatta a fejét Merkel meg Trump, amíg elhitte, hogy bármit megtehet, miközben elhitette velük, hogy nem tesz meg bármit. Aztán most pont itt tartunk.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.03. 13:05

Willy írta:
2022.08.03. 12:26
vollebak írta:
2022.08.03. 11:38
Úgyhogy ebben nem fogsz meggyőzni.
Nem is akarlak. Nem akarok senkivel USA zászlót égettetni / tapostatni, mert tény, hogy inkább száz USA, mint egy Oroszország.
De elájulni se kell, ha valahol beavatkoznak, mert érdek nélkül nem szokásuk segíteni.
Egyben ez nem is csak az USA stílusa. A franciák is mélyszegénységben tartják Afrikát, különösen azt a 14 országot, amitől a mai napig "gyarmati adót" szed, amiért anno kiléptek a Frank Birodalomból, és ezzel "megkárosították" őket. Cserébe ők is szeretik osztani az észt a toleranciáról, az idegen kultúra elfogadásáról.
Ez hasonló képmutatás, mint amit az USA tesz a BLM kapcsán.
Willy, a nagy- illetve szuperhatalmak SEMMIT (értsd: NULLÁT) tesznek, ami nem szolgálja az érdekeiket. Az USA a nagy pofája ellenére simán ejti Tajvant/Ukrajnát, ha az érdekei úgy kívánják. És pont így tenne minden nagy/szuperhatalom.

Megjegyzés: az a "Frank Birodalom" kicsit erősre sikerült ide...

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.03. 13:17

Alghar írta:
2022.08.03. 13:05
Megjegyzés: az a "Frank Birodalom" kicsit erősre sikerült ide...
Természetesen a Francia Birodalomra gondoltam, sry :/

Ukrajnát azért fogják ejteni, mert nincs kedvül elszegényedni, és nyersanyag nélkül maradni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.03. 13:59

Alghar írta:
2022.08.03. 13:05
Willy írta:
2022.08.03. 12:26

Nem is akarlak. Nem akarok senkivel USA zászlót égettetni / tapostatni, mert tény, hogy inkább száz USA, mint egy Oroszország.
De elájulni se kell, ha valahol beavatkoznak, mert érdek nélkül nem szokásuk segíteni.
Egyben ez nem is csak az USA stílusa. A franciák is mélyszegénységben tartják Afrikát, különösen azt a 14 országot, amitől a mai napig "gyarmati adót" szed, amiért anno kiléptek a Frank Birodalomból, és ezzel "megkárosították" őket. Cserébe ők is szeretik osztani az észt a toleranciáról, az idegen kultúra elfogadásáról.
Ez hasonló képmutatás, mint amit az USA tesz a BLM kapcsán.
Willy, a nagy- illetve szuperhatalmak SEMMIT (értsd: NULLÁT) tesznek, ami nem szolgálja az érdekeiket. Az USA a nagy pofája ellenére simán ejti Tajvant/Ukrajnát, ha az érdekei úgy kívánják. És pont így tenne minden nagy/szuperhatalom.

Megjegyzés: az a "Frank Birodalom" kicsit erősre sikerült ide...
Na végre, megy ez :mosoly: Így van szerintem is. Már csak azt nem tudom az oroszoktól miért vártak(ok) teljesen ettől eltérő hozzáállást pl. Ukrajna kapcsán. Hiszen ők is szuperhatalom bár a másik kettőnél gyengébb. Ebben is az USA vastagon benne van.

Ez pedig teljesen független attól, ki szimpatikus vagy ki nem, kit szeretünk és kit nem, hol élnénk szívesebben. Ezek a realitások, örömmel látom, hogy azért tudod ezt

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.03. 14:24

Bandee írta:
2022.08.03. 13:59

Na végre, megy ez :mosoly: Így van szerintem is. Már csak azt nem tudom az oroszoktól miért vártak(ok) teljesen ettől eltérő hozzáállást pl. Ukrajna kapcsán. Hiszen ők is szuperhatalom bár a másik kettőnél gyengébb. Ebben is az USA vastagon benne van.
1. Oroszország már régen nem szuperhatalom. Most akar újra azzá válni, de nem nagyon sikerül. Kína, India, na azok szuperhatalmak
2. Ugye nem azt akarod mondani, hogy az USA vs Irak/USA vs Afganisztán (sorolhatnám még) ugyanazon megítélés alá esik, mint hogy Oroszország megtámadta Ukrajnát? (:q
Bandee írta:
2022.08.03. 13:59
Ez pedig teljesen független attól, ki szimpatikus vagy ki nem, kit szeretünk és kit nem, hol élnénk szívesebben. Ezek a realitások, örömmel látom, hogy azért tudod ezt
Akkor megkérdezem újra: USA vs Szaddam, USA vs Kadhafi, USA vs tálibok egy kalap alá vehető-e Oroszország vs Ukrajnával?
Ha szerinted igen, akkor nincs miről vitázni.
Ha nem, akkor mégiscsak számít a szimpátia, a "kit szeretünk" és '"hol élnénk szívesebben". (Ha az USA pl. most megtámadná Mexikót, akármilyen saját biztonságára való érv kíséretében/okán, na akkor lenne pont ugyanolyan patkány, mint az oroszok.)

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.08.03. 14:42

USA-ban egy komoly felvezető gyártói támogatás van körvonalazodóban, amelyek nagy részét tajvanban (is) gyártják. Valószínűleg ez volt a látogatás alapja...

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.03. 15:07

Csak azt nem értem, ha valaki kritizálni meri az egyik oldalt, mért lesz automatikusan a másik oldal pártfogója, vagy mért hiszitek azt, hogy azzal a másik oldal fel van mentve?
Az USA egy szarkeverő, de szart csak úgy lehet keverni, ha van szar.

Lezárt