Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.08.23. 17:17

rdaneelolivaw írta:
2022.08.23. 17:14
A VODAFONE-é a UPC is tezsvírek. :)
Nem mintha az valami király, prosperáló cég lenne most (ezt nem tudom), és ahogy hallottam az egyesülés sem ment valami faszájosan.
De azért nem egy értéktelen halmazról beszélünk.

Szerintem jó dolog ha távközlési cuccot vesznek, de ebből valami működő dolgot is kéne varázsolni.

Valószínű a Telekom - IWIW házasságnál jobb lesz. (:v
UPC mint kábelszolgáltató...
A műhold Direct One lett és maradt román azt hiszem
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.23. 17:31

keF1r írta:
2022.08.23. 17:17
UPC mint kábelszolgáltató...
A műhold Direct One lett és maradt román azt hiszem
Akkor csak az internetszolgáltatás került a Voda tulajdonába? (nem tudom, ezért kérdezem)
Pedig a kábeltévé része szerintem érdekesebb. (szar és drága de ez most mindegy) :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.23. 17:50

keF1r írta:
2022.08.23. 16:57
Bandee írta:
2022.08.23. 16:18

Én abban bízom tönkremegy, egy rakás szar volt eddig is úgy, hogy hozzáértők csinálták. Ezek nem is értenek hozzá
évi 15M profitot hozott eddig.
ha minden igy maradna amit kétlek akkor 50 év alatt megtérül a befektetés...és utána jöhetnek a tanárok!!! (:u
Azt gondoltam, most, hogy nincs pénz, ezeket a faszságokat legalább egy ideig abbahagyják, de nem. Még a kiskereskedelmet is megbolygatják majd, az lesz a fasza különösen nekem (:u Ezekre szakítanak pénzt.

Nem normális
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.08.23. 17:55-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.23. 17:55

(:u (:v
Csatolmányok
3FC46FA9-BA51-4A55-9EB5-42F31D396CBE.jpeg
3FC46FA9-BA51-4A55-9EB5-42F31D396CBE.jpeg (13.05 KiB) Megtekintve 367 alkalommal

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.08.23. 18:06

Bandee írta:
2022.08.23. 17:50
keF1r írta:
2022.08.23. 16:57

évi 15M profitot hozott eddig.
ha minden igy maradna amit kétlek akkor 50 év alatt megtérül a befektetés...és utána jöhetnek a tanárok!!! (:u
Azt gondoltam, most, hogy nincs pénz, ezeket a faszságokat legalább egy ideig abbahagyják, de nem. Még a kiskereskedelmet is megbolygatják majd, az lesz a fasza különösen nekem (:u Ezekre szakítanak pénzt.

Nem normális
Erre a 2/3-ra ők sem számítottak...
Vérbe borult tőle az agyuk és minden gátlásukat levetették...nem mint ha eddig sok lett volna...de most úgy érzik társadalmi felhatalmazásuk van arra, hogy mindent IS ellopjanak és magukra formáljanak végleg...pénz...morál...kritika...semmi nem számít már.
Kibaszott jövő vár erre az országra, de az agyhalottak fel sem fogják csak bégetnek.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.23. 18:15

Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.23. 19:25

Bandee írta:
2022.08.23. 08:01
zola írta:
2022.08.22. 22:33


Remélem 27-én az egyik főispán a tűzijáték előtt dobszó mellett kihirdeti a nyilvános kövezést...
Szerintem ezzel politikai öngyilkosságot csinált az orbán kormány. A hatalommal való ilyen fokú kicsinyes visszaélés már bőven túl megy azon a határon amit az ember gyomra bevesz, hiába van tele a zsebe.
Megmagyarázhatatlan, de megfogják... pár napon belül hozzák majd a példákat, hogy ez meg ez az állam is felüggesztette xy-t ebben meg ebben a pozícióban vétkesség miatt.

Várok egy Lázár nyilatkozatot is, melyben messzemenőkig elítéli a két meterológus felfüggesztését...
Dehogy buknak ebbe bele, az emberek továbblépnek ezen, nem velük történt, nem ismerik ezeket az embereket. Eleve se hallott róla egy csomó ember

Lázártól mit vársz?
Népszerűségi indexének a növelését.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.23. 19:32

Bandee írta:
2022.08.23. 12:27
bertone írta:
2022.08.23. 11:38

A kiemelt részre: MZP el is kezdte, aztán kapott is a kurmány-médiától és a kurmánytól is, aztán most ők mondják.

Érdekelne, mi az a 10-20%, ami szerinted nem igaz?

Ahogy az is (ha már az "összefogás" szinte szitok szó lett), hogy szerinted hogyan lehetne egy választáson legyőzni orbánékat, akiknek van x millió agymosott hívője? (tegnap olvastam, hogy a fidesz szavazók között mindössze 3 (HÁROM!!!) % gondolja úgy, hogy az orosz-ukrán háború az oroszok miatt van :pf02 ) Hogyan tudna EGY olyan párt kiemelkedni az ellenzéki oldalon, ami képes lenne egy fidesz-kdnp birkacsaláddal felvenni a harcot?
Valamit féreérthettél, ezt a Donáth mondta nem a kurmány. Márkit nem csak a Fidesz és médiája, hanem legalább akkora mértékben az ellenzék maga járatta le, árulta el. Ajánlom a témában a Bennfentes választások kulisszatitkai tényfeltárót elolvasni, ha van kedved, ott leírják ezek mit műveltek. A választások óta pláne ütik Márkit és egymást is tehát ez csak fokozódott ami még több kérdést felvet, hogy miről beszéltek ezek éveken át.
Egyébként elárultak Téged, csak szólok, hiszen már 2021. 11-12 hóban katasztrofális eredményeket mértek ami ki is szivárgott, de folytatták és egyértelműen a vereségre és Márki bukására játszottak főleg a DK-nál. EZt egyébként más forrásból is tudom ( de erre nincs bizonyítékom). Csodálom, hogy ez amúgy keveseket zavar.

Történelmi elmélyülés és boncolgatás nélkül mondom, hogy volt az elmúlt 100 évben nagyobb hazudozás és pláne sokkal szarabb élet ebben az országban. Erre gondoltam a 80-90%-al, persze akkoriban Donáth még sehol nem volt meg én sem, vagy csattogó lepkét tologattunk.

Az összefogást maguk járatták le, nem szitokszó lett hanem egy nevetséges dolog. Amit leműveltek előtte és pláne azóta, kinyírta ezt a dolgot de egyébként csak matematikailag magyarázható ennek hatékonysága, ahogy Te is teszed, politológiailag semmi bizonyíték arra, hogy működőképes az összefogás, itt és most, 2021/2022- ben Magyarországon, ezzel az összetétellel. Matematikailag 2+2 az 4, itt kiderült, hogy 1. Mert az emberek sokkal bonyolultabbak annál, mint 2+2=4. Sokkal homogénebb társadalmakban, kevesebb releváns törésvonallal rendelkező országokban is igen-igen nehézkes egy ilyen dolog, nemhogy itt, ahol három ember hatfélét gondol a tűzijátéktól a válogatotton át Erdélyről, Trianonról, kommunizmusról, fasizmusról, nácizmusról, az állami szerepvállalásról, oktatásról, munkáról és pláne ÖNMAGÁRÓL ÉS A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRŐL. Hollandiában nincsen küszöb, 17 párt jutott a parlamentbe ebből 272 nap kellett úgy tudom ahhoz, hogy 5 párt kormányt alakítson. HOLLANDIÁBAN

Nem tudom hogyan lehetne csinálni, most már rettenetesen nehéz. Évekkel korábban felhívtam arra a figyelmet, hogy az összefogással tévúton járnak.. Ha tudnám, csinálnám. AZ biztos, hogy cselekvő, karakteres, vezér típusú egyéniség kell értelmes kommunikációval, releváns problémafelvetéssel, vízióval. Ilyen eddig nem volt, csak a Gyurcsány ilyen de felette plafon van még egyelőre amit nem tud átütni.

Persze, a legkönnyebb azzal magyarázni mindent, hogy birka, hülye, vidéki, 3 millió stb.. Sokkal összetettebb ez a réteg, minthogy az összefogásosok se mind akadémikus. Amíg ezt nyomják, nem is lesz egyébként semmi változás, persze Te ezt megteheted mert csak civil vagy, de ezt a baromságot tolják olyanok is akik ebből élnek évtizedek óta. Pl. ez egy olyan dolog lenne, aminek elhagyása nélkül nem fognak sikert elérni.
Nyilván ez egy egyszer magyarázat ahogy Donáth is írja.

Olvastam én is a felmérést, szerintem ebben a formában nem igaz a dolog mert az orosz támadott meg egy országot. Magában az okokban közel azonos módon azonban elsősorban az USA bizony felelős szerintem is.

Fentieket úgy írom, hogy bárki lesz a következő kihívó arra fogok szavazni, még a patkányékra is leszavazok de ezekre nem. Óriási különbség, hogy viszont nekem tőlük semmi pozitív elvárásom nincsen és semmi javulást nem is fog hozni, maximum átmeneti átrendeződést elősegítendő lesznek porondon egy kis időre. EZ a mostani ellenzék A-Z-ig szemétre való társaság a kormánnyal együtt, néhányan egyébként simán az árulóik is. Amelyik meg nem, az sajnos komplett idióta vagy közel az. Egyelőre semmi esély bármilyen váltásra, ha nagyon szar lenne a helyzet se tud ez az ellenzék hatalomra kerülni per pillanat.
Miért értettem volna félre?
De emlékezz vissza, amikor MZP arról beszélt még a kampány idején, hogy ez a (energiahordozó) rezsicsökkentés ebben a formában nem jó, mert nem ösztönöz fejlődésre, takarékosságra, orbán még egy jót anyázott is. amikor arról beszélt, hogy vegyünk példát - azt hiszem - Indiáról, mert vannak olyan eü osztályok, amik kellenek a legkisebb városban is, de például szem műtétek legyenek csak kiemelt helyeken, ahol sokkal felkészültebb orvosok és környezet dolgozhatna, mire orbán és bandája azt kezdte el harsogni, hogy MZP Indiába küldené az embereket szem műtétre.
És mi van most? orbán kijelenti, hogy spóroljál, vagy dolgozz többet. Kórházi komplett osztályokat zárnak be - és nem szemészeteket.
Akkor most ki is lett átbaszva?

Más. Idézek:
"Riz Gábor ózdi országgyűlési képviselő a magyarországi lignittermelés növeléséért, a villamos energia ellátásbiztonságáért és a lakossági fűtési célú energiaellátás biztonságáért felelős miniszteri biztos lesz 2022. szeptember 1-től 2024. augusztus 31-ig.

Riz Gábornak az lesz a feladata, hogy felmérje és elemezze a barnakőszén- és lignittermelés növeléséhez szükséges beruházásokat, illetve azok költségigényét, emellett ő méri majd fel és elemzi a barnakőszén- és lignittermelés fokozásához szükséges munkaerőigényt és a munkaerő szakképzettségének helyzetét.

Horváth László Heves megyei országgyűlési képviselő pedig a villamos energia ellátásbiztonságáért felelős miniszteri biztos lesz 2022. szeptember 1-től 2024. augusztus 31-ig.

Horváth László feladata lesz többek között a Mátrai Erőmű működésének optimalizálása, az ahhoz kapcsolódó térségfejlesztési program kidolgozása, illetve az erőmű lignit-villamosenergia termelésének fokozása. Emellett ő fogja felmérni az erőműhöz kapcsolódó térségi, gazdasági, társadalmi folyamatokat a régióban."

Riz Gábor: "1982-ben a Comenius Tanítóképző Főiskolán végzett az általános iskolai tanító szakon. 1998-ban a Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán okleveles felnőttképzési és művelődési menedzser végzettséget szerzett."

Horváth László: "1986-ben az Egri Tanárképző Főiskolán diplomázott történelem-népművelő szakon."

Azt gondolnám, hogy ez egy vicc, de sajnos nem az.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.23. 19:40

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.23. 19:52

Bandee írta:
2022.08.23. 10:49
Egészen értelmes poszt született Donáth Annától, persze semmi nem lesz belőle meg ez is csak 80-90%-ban igaz (mivel az idő sokmindent megszépít), de vannak benne figyelemreméltó elemek. Kár, hogy eddigi többéves munkája nem erről szólt, fél éve még ő is nagy összefogó volt és ezek szerint maga is tudta, hogy hazudnak, de legalább most eljutott egy fontos állomáshoz:

Politikusként ki kell mondanunk az igazságot.

Akkor is, ha népszerűtlen, akkor is, ha fáj. Korunk és benne Magyarország legsúlyosabb kihívásaival csak akkor van esélyünk szembenézni, ha nem söpörjük többé szőnyeg alá a legfontosabb problémákat és a lehetséges válaszokat akkor sem, ha azok nem olyan szépek és nem olyan népszerűek.

Az elmúlt száz évben minden komolyabb politikai erő hazugsággal került hatalomba és tudta megőrizni hatalmát Magyarországon. Átverték a szavazóikat, miközben gyávák voltak szembenézni és szembesíteni őket a valósággal.

A legnagyobb átverést, egy egész nemzet hosszú éveken át tartó tudatos megvezetését az elmúlt 12 évben hozta össze a regnáló hatalom. Nem mertek szembenézni az ország valódi problémáival, ehelyett az Európai Uniótól kapott ingyenpénzből kádári látszatjólétet építettek.

Miközben egyre csak szaporodtak Magyarországon azok a súlyos problémák, melyeket csak az igazság kimondásával, és a korántsem egyszerű válaszok közös megtalálásával lehetne megoldani.

Az elhibázott gazdasági modell. A leszakadt és elszegényedett emberek 2-3 milliós tömege. Az oktatás totális elsorvadása, ami mára nemzetgazdasági kockázattá emelkedett. Az egyre zsugorodó középosztály államtól való súlyos függősége. A lakosság rendkívül rossz egészségi állapota. Az elszabadult lakhatási és rezsiköltségek. Az igazságtalan és átláthatatlan adórendszer. A nem elég hatékony kisvállalkozások és az ebből következő alacsony fizetések.

Mind-mind olyan probléma, melyek kapcsán egyik vagy másik, esetleg mindkét politikai oldal kerüli a tiszta beszédet és a tényekkel való őszinte szembenézést.

Kevesen merik kimondani, hogy a rezsicsökkentés elmúlt 10 évben megszokott formája nemcsak fenntarthatatlan, hanem kontraproduktív volt, mert pazarlásra ösztönzött és visszafogta a fejlesztéseket, a megújuló energiára való átállást. Kevesen merik kijelenteni, hogy az üzemanyagok hatósági ára hiányt okoz és igazságtalan, mert nemcsak azokat támogatja, akik erre valóban rászorulnának.

De melyik politikustól hallunk valóban őszinte beszédet a közoktatás kapcsán? Hogy a pedagógusok bérének akárhányszorosára növelése sem fogja egy csapásra megoldani azt a leépülést, tanult tehetetlenséget és módszertani-szemléletmódbeli lemaradást, amit ma az oktatási rendszer teljes spektrumában tapasztalunk?

Ha az ellenzéki oldal szellemi megújítását komolyan gondoljuk, akkor politikusokként el kell kezdenünk kimondani az igazságot a kényelmetlen kérdésekben is.

Egyrészt radikálisan őszintének kell lennünk a problémák kimondásában. Ne kerülgessük a kényes témákat, a nehezen megoldható, egyes társadalmi csoportok érdekeinek sérelmével járó kérdéseket. Pont egy ilyen válságidőszak közepén kell a leginkább szembenéznünk azokkal az önáltatásokkal, amelyek ide vezettek.

Másrészt világossá kell tennünk azt is, hogy nincsenek egyszerű politikai megoldások. Az emberek szeretnek bonyolult problémákra egyszerű megoldásokat hallani, ezért a politikusok rendszeresen azt hazudják nekik, hogy ez lehetséges. Pedig ez a legnagyobb átverés: az élet szinte minden területén összetett, finomhangolt rendszerek és szabályok biztosítják a legjobb működést.

A politikus dolga nem az, hogy mindenre azonnali és csábítóan egyszerű választ adjon, hanem hogy megtalálja a legfontosabb kihívásokat, és maga köré gyűjtse azokat, akik a legjobb válaszokat tudják ezekre adni.

Történelmi felelőssége a mai kor politikusának, hogy kimondja az igazságot azoknak a választóknak, akiknek a szolgálatára felesküdött. Én ezt vállalom minden magyar ember irányába.


Fog is kapni olyat, hogy a fal adja a másikat csak idő kérdése
Szerintem reszelgeti a fingot egy A4-es oldalon keresztül. Konkrétan semmi az ellenzék felelőségéről abban, hogy idáig fajult a fidesz hatalma.
Ha az igazságot akarja kimondani, akkor nem kéne a valóságot tagadni...

Puzsér ezen véleménye csontra egyezik az enyémmel:
https://index.hu/velemeny/2022/08/22/pu ... -tagadasa/

Talán legelőször az értékrendjüket kéne helyrerakni, akkor talán-talán...

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.23. 19:57

bertone írta:
2022.08.23. 19:40
Útelágazáshoz érkezett... :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.23. 22:20

bertone írta:
2022.08.23. 19:32
Bandee írta:
2022.08.23. 12:27

Valamit féreérthettél, ezt a Donáth mondta nem a kurmány. Márkit nem csak a Fidesz és médiája, hanem legalább akkora mértékben az ellenzék maga járatta le, árulta el. Ajánlom a témában a Bennfentes választások kulisszatitkai tényfeltárót elolvasni, ha van kedved, ott leírják ezek mit műveltek. A választások óta pláne ütik Márkit és egymást is tehát ez csak fokozódott ami még több kérdést felvet, hogy miről beszéltek ezek éveken át.
Egyébként elárultak Téged, csak szólok, hiszen már 2021. 11-12 hóban katasztrofális eredményeket mértek ami ki is szivárgott, de folytatták és egyértelműen a vereségre és Márki bukására játszottak főleg a DK-nál. EZt egyébként más forrásból is tudom ( de erre nincs bizonyítékom). Csodálom, hogy ez amúgy keveseket zavar.

Történelmi elmélyülés és boncolgatás nélkül mondom, hogy volt az elmúlt 100 évben nagyobb hazudozás és pláne sokkal szarabb élet ebben az országban. Erre gondoltam a 80-90%-al, persze akkoriban Donáth még sehol nem volt meg én sem, vagy csattogó lepkét tologattunk.

Az összefogást maguk járatták le, nem szitokszó lett hanem egy nevetséges dolog. Amit leműveltek előtte és pláne azóta, kinyírta ezt a dolgot de egyébként csak matematikailag magyarázható ennek hatékonysága, ahogy Te is teszed, politológiailag semmi bizonyíték arra, hogy működőképes az összefogás, itt és most, 2021/2022- ben Magyarországon, ezzel az összetétellel. Matematikailag 2+2 az 4, itt kiderült, hogy 1. Mert az emberek sokkal bonyolultabbak annál, mint 2+2=4. Sokkal homogénebb társadalmakban, kevesebb releváns törésvonallal rendelkező országokban is igen-igen nehézkes egy ilyen dolog, nemhogy itt, ahol három ember hatfélét gondol a tűzijátéktól a válogatotton át Erdélyről, Trianonról, kommunizmusról, fasizmusról, nácizmusról, az állami szerepvállalásról, oktatásról, munkáról és pláne ÖNMAGÁRÓL ÉS A SAJÁT FELELŐSSÉGÉRŐL. Hollandiában nincsen küszöb, 17 párt jutott a parlamentbe ebből 272 nap kellett úgy tudom ahhoz, hogy 5 párt kormányt alakítson. HOLLANDIÁBAN

Nem tudom hogyan lehetne csinálni, most már rettenetesen nehéz. Évekkel korábban felhívtam arra a figyelmet, hogy az összefogással tévúton járnak.. Ha tudnám, csinálnám. AZ biztos, hogy cselekvő, karakteres, vezér típusú egyéniség kell értelmes kommunikációval, releváns problémafelvetéssel, vízióval. Ilyen eddig nem volt, csak a Gyurcsány ilyen de felette plafon van még egyelőre amit nem tud átütni.

Persze, a legkönnyebb azzal magyarázni mindent, hogy birka, hülye, vidéki, 3 millió stb.. Sokkal összetettebb ez a réteg, minthogy az összefogásosok se mind akadémikus. Amíg ezt nyomják, nem is lesz egyébként semmi változás, persze Te ezt megteheted mert csak civil vagy, de ezt a baromságot tolják olyanok is akik ebből élnek évtizedek óta. Pl. ez egy olyan dolog lenne, aminek elhagyása nélkül nem fognak sikert elérni.
Nyilván ez egy egyszer magyarázat ahogy Donáth is írja.

Olvastam én is a felmérést, szerintem ebben a formában nem igaz a dolog mert az orosz támadott meg egy országot. Magában az okokban közel azonos módon azonban elsősorban az USA bizony felelős szerintem is.

Fentieket úgy írom, hogy bárki lesz a következő kihívó arra fogok szavazni, még a patkányékra is leszavazok de ezekre nem. Óriási különbség, hogy viszont nekem tőlük semmi pozitív elvárásom nincsen és semmi javulást nem is fog hozni, maximum átmeneti átrendeződést elősegítendő lesznek porondon egy kis időre. EZ a mostani ellenzék A-Z-ig szemétre való társaság a kormánnyal együtt, néhányan egyébként simán az árulóik is. Amelyik meg nem, az sajnos komplett idióta vagy közel az. Egyelőre semmi esély bármilyen váltásra, ha nagyon szar lenne a helyzet se tud ez az ellenzék hatalomra kerülni per pillanat.
Miért értettem volna félre?
De emlékezz vissza, amikor MZP arról beszélt még a kampány idején, hogy ez a (energiahordozó) rezsicsökkentés ebben a formában nem jó, mert nem ösztönöz fejlődésre, takarékosságra, orbán még egy jót anyázott is. amikor arról beszélt, hogy vegyünk példát - azt hiszem - Indiáról, mert vannak olyan eü osztályok, amik kellenek a legkisebb városban is, de például szem műtétek legyenek csak kiemelt helyeken, ahol sokkal felkészültebb orvosok és környezet dolgozhatna, mire orbán és bandája azt kezdte el harsogni, hogy MZP Indiába küldené az embereket szem műtétre.
És mi van most? orbán kijelenti, hogy spóroljál, vagy dolgozz többet. Kórházi komplett osztályokat zárnak be - és nem szemészeteket.
Akkor most ki is lett átbaszva?

Más. Idézek:
"Riz Gábor ózdi országgyűlési képviselő a magyarországi lignittermelés növeléséért, a villamos energia ellátásbiztonságáért és a lakossági fűtési célú energiaellátás biztonságáért felelős miniszteri biztos lesz 2022. szeptember 1-től 2024. augusztus 31-ig.

Riz Gábornak az lesz a feladata, hogy felmérje és elemezze a barnakőszén- és lignittermelés növeléséhez szükséges beruházásokat, illetve azok költségigényét, emellett ő méri majd fel és elemzi a barnakőszén- és lignittermelés fokozásához szükséges munkaerőigényt és a munkaerő szakképzettségének helyzetét.

Horváth László Heves megyei országgyűlési képviselő pedig a villamos energia ellátásbiztonságáért felelős miniszteri biztos lesz 2022. szeptember 1-től 2024. augusztus 31-ig.

Horváth László feladata lesz többek között a Mátrai Erőmű működésének optimalizálása, az ahhoz kapcsolódó térségfejlesztési program kidolgozása, illetve az erőmű lignit-villamosenergia termelésének fokozása. Emellett ő fogja felmérni az erőműhöz kapcsolódó térségi, gazdasági, társadalmi folyamatokat a régióban."

Riz Gábor: "1982-ben a Comenius Tanítóképző Főiskolán végzett az általános iskolai tanító szakon. 1998-ban a Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán okleveles felnőttképzési és művelődési menedzser végzettséget szerzett."

Horváth László: "1986-ben az Egri Tanárképző Főiskolán diplomázott történelem-népművelő szakon."

Azt gondolnám, hogy ez egy vicc, de sajnos nem az.
Mert én Donáth Annától idéztem és nem a kormánytól, de most már értem, hogy Te arra gondolsz a rezsicsökkentésről mit mondott. Tényleg minden tiszteletem, hogy még komolyan tudod őt venni. :) Egy jóindulatú de nem százas fazon, nem kicsi nárcisztikus hajlammal megáldva. Azért ahhoz jó nagy fasznak kell lenni, hogy te akard kitalálni ME jelöltként, hogy milyen szögben mutasson a nyíl a Csak felfelé plakátokon. De az tény, hogy valahol egy szerethető figura.
Nézd ez a rezsicsökkentés ebben a formában egy baromság, nem normális, hogy én annyiért kapom a gázt mint egy tanár. De ez egy politikai termék, egy döntés, hogy szociális vagy rászorultsági alapon adod ezeket a dolgokat. Ha van mögötte pénz és fenntartható, akkor csak az energiatakarékosság szempontjából káros mert tök mindegy, hogy ezt adod 50 ezer kedvezménnyel vagy adsz a paréjnak 50 ezret amiből gázt vesz. De igen, ebben a formában faszság volt. Pont mint az ingyenes busz, meg hasonló politikai termékek ami azért faszság, mert miért pont az legyen ingyen miét ne a kenyér?

Engem biztosan nem basztak át mert tudtam, hogy nem lesz fenntartható és nem is szavaztam rájuk. Ellentétben velem Téged biztosan átbasztak, mert az elmúlt években mindent amit kértek megcsináltál de mindvégig a vereségre játszottak. Szavaztál fasszal, a fülkében stikában, hogy a városiak lássák elmész de persze érvénytelenül szavazol, szóval mindent amit kértek és amire azt ígérték elhozza a változást azt megcsináltad és nagyon sokan még.. Elnéztétek a fasiszta jelöltet, mindent, mert azt mondták 2+2 az 4. És ennek így kell lennie. Voltak egyébként ellenzéki/balos politikai szakértők, akik szóltak, hogy nono ez nem tuti, hogy így van pl. Czeglédi Zoli, de ő azonnal az ördöggel lett egyenértékű, kb. mint itt a fórumon is mindenki aki ezt kétségbe merte vonni.

Az lett volna a minimum, hogy amikor látják a közös jelölttel nem tudnak/akarnak együtt dolgozni és 4 hónappal a választás előtt kijön a 2/3- ról a valós felmérés, akkor csinálnak valamit. Leváltják, vagy rendesen mellé állnak. Ők is csináltak valamit, január első hetében megmondták Márkinak nincs hetedik frakció de úgy irányítja a stábjával a kampányt (a tuti vesztes kampányt) ahogy akarja (:v Fasza. Közben persze kiosztották a listás helyeket faszányosan, hogy legyen meleg hely 4 évre. Még Bangónét is - aki hülyét csinált?? magából éveken át de legalább valamit csinált - kiutálták, mert nincs diplomája, nyilván ezt is mindenki tudta 10 éve. SZél nem kapott bejutó helyet de mindenféle ott ül a listás helyeken. Ezt intézték.

De ezen nem érdemes lamentálni, nem vagyunk előbbre, ha megfejtjük kit basztak át, én ezennel fel is vállalom, hogy engem basztak át:) Sajnos ez a legkisebb probléma jelen pillanatban. Őszinte tiszteletem, hogy Te még ezekben hiszel, ezeknek bármit elhiszel én nem akarlak ebben a hitedben megingatni, ha lesz összefogás mindenképpen támogasd őket, ezt minden negatív dolog nélkül mondom, tedd amit a szíved diktál.

Mire gondolsz, hogy vicces, a végzettségükre? Ez nem teljesen tiszta. Vagy arra, hogy kell az energiaforrás?

Még egyébként a 3% felmérésről annyit, hogy nem mindegy milyen mintavétel volt, kiket kérdeztek és mik voltak a kérdések. Történetesen elég jól ismerem azokat, akik ezt a felmérést kiadták, nagyon jópofa és rendes emberek, nagy tudással is rendelkeznek, de a DK tartja el őket, az ők a DK-nak mint a SZázadvág a Fidesznek, Pulai az MSZP-nek, Iránytű a Jobbiknak. Így nézd ezeket, még ha egészen biztos a két tábor máshogyan is gondolja a felelősség kérdését eléggé sántít a dolog. Egyébként ha érdekel, akkor nézd meg Böcskei Balázs/Friderikusz beszélgetését a választások után. Na, azt a Gyurcsány seggnyalást valóban még a holdról is látni :) de végül is ez se lényeges annyira, nem tudjuk a háború kimenetelét mi magyarok semmilyen irányba módosítani
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.08.23. 22:41-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.23. 22:39

zola írta:
2022.08.23. 19:57
bertone írta:
2022.08.23. 19:40
Útelágazáshoz érkezett... :D
Minek kell egyáltalán egy polgármesternek erről beszélnie? Eleve kurva kényes a téma, pláne ha egy ilyen hülye még fel se tudja olvasni amit írtak neki

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.23. 22:46

Még egyébként jut eszembe Friderikuszról :)



Amúgy szerintem is jó lehetne/lehetett volna TV elnöknek de a videó nem is emiatt mulatságos

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.08.24. 17:41

- Na idehallgasson Pelikán! Holnaptól maga lesz az Országos Meteorológiai Szolgálat elnöke.
- Virág elvtárs, én nem vagyok ehhez ideológiailag elég képzett…
- Szereti maga a mi bölcs vezetőnket?
- Hát perszehogy szeretem, mint maga Virág elvtárs.
- Ez most valami trükk, Pelikán?!
- Mernék én olyat?
- Na látja! Maga tökéletesen jó lesz főmetorológusnak. Gondoskodik róla, hogy mindig megfelelő legyen az időjárás!
- Ezt csinálja a meteorológus?
-Az imperialistáknál nem, de mi már továbbléptünk. Az időjárás összevissza változik, megjósolni ők se tudják meg mi se. Magának az a dolga, hogy utólag legyen okos.
- Virág elvtárs, én utólag is hülye vagyok!
- Ezért választottuk magát. Az agitprop osztályról fogja megkapni az utasításokat, aszerint kell tájékoztatni a dolgozó népet.
- Biztos jó lesz ez, Virág elvtárs?
- A kételkedés nem a maga dolga. Arra tartjuk ezt a sok okoskodót, meg Soros-bérencet. Magának csak azt kell tudnia, hogy mikor merről fúj a szél!
- Hát, azt hiszem, ez menni fog.
- Na látja!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.08.25. 08:41

MZP-ék az itteni billegők húrjait pengetik (:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.25. 08:59

4D4M írta:
2022.08.25. 08:41
az itteni billegők…
Végre megszólítottak. 🤣🤣

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.08.25. 09:03

4D4M írta:
2022.08.25. 08:41
MZP-ék az itteni billegők húrjait pengetik (:
Tök szép és jó, ezt olvasva csak bólogatni tudok. De nem késett ezzel egy kicsit? Mondjuk az előválasztás után ezzel kellett volna kezdeni. Szerintem.
Akkor talán..... bár ha a hiteltelenségről beszélünk, akkor MZP maga is azzá vált az előválasztások utáni kommunikációs/viselkedés megváltozásával.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.25. 09:42

rdaneelolivaw írta:
2022.08.25. 08:59
4D4M írta:
2022.08.25. 08:41
az itteni billegők…
Végre megszólítottak. 🤣🤣
Az, hogy te a 0 és az 1 között billegsz, az nem erről szól.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.25. 10:03

Nigel Hill írta:
2022.08.25. 09:03
4D4M írta:
2022.08.25. 08:41
MZP-ék az itteni billegők húrjait pengetik (:
Tök szép és jó, ezt olvasva csak bólogatni tudok. De nem késett ezzel egy kicsit? Mondjuk az előválasztás után ezzel kellett volna kezdeni. Szerintem.
Akkor talán..... bár ha a hiteltelenségről beszélünk, akkor MZP maga is azzá vált az előválasztások utáni kommunikációs/viselkedés megváltozásával.
Ennek már vége, késő.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.25. 10:04

Bandee írta:
2022.08.23. 22:20
bertone írta:
2022.08.23. 19:32

Miért értettem volna félre?
De emlékezz vissza, amikor MZP arról beszélt még a kampány idején, hogy ez a (energiahordozó) rezsicsökkentés ebben a formában nem jó, mert nem ösztönöz fejlődésre, takarékosságra, orbán még egy jót anyázott is. amikor arról beszélt, hogy vegyünk példát - azt hiszem - Indiáról, mert vannak olyan eü osztályok, amik kellenek a legkisebb városban is, de például szem műtétek legyenek csak kiemelt helyeken, ahol sokkal felkészültebb orvosok és környezet dolgozhatna, mire orbán és bandája azt kezdte el harsogni, hogy MZP Indiába küldené az embereket szem műtétre.
És mi van most? orbán kijelenti, hogy spóroljál, vagy dolgozz többet. Kórházi komplett osztályokat zárnak be - és nem szemészeteket.
Akkor most ki is lett átbaszva?

Más. Idézek:
"Riz Gábor ózdi országgyűlési képviselő a magyarországi lignittermelés növeléséért, a villamos energia ellátásbiztonságáért és a lakossági fűtési célú energiaellátás biztonságáért felelős miniszteri biztos lesz 2022. szeptember 1-től 2024. augusztus 31-ig.

Riz Gábornak az lesz a feladata, hogy felmérje és elemezze a barnakőszén- és lignittermelés növeléséhez szükséges beruházásokat, illetve azok költségigényét, emellett ő méri majd fel és elemzi a barnakőszén- és lignittermelés fokozásához szükséges munkaerőigényt és a munkaerő szakképzettségének helyzetét.

Horváth László Heves megyei országgyűlési képviselő pedig a villamos energia ellátásbiztonságáért felelős miniszteri biztos lesz 2022. szeptember 1-től 2024. augusztus 31-ig.

Horváth László feladata lesz többek között a Mátrai Erőmű működésének optimalizálása, az ahhoz kapcsolódó térségfejlesztési program kidolgozása, illetve az erőmű lignit-villamosenergia termelésének fokozása. Emellett ő fogja felmérni az erőműhöz kapcsolódó térségi, gazdasági, társadalmi folyamatokat a régióban."

Riz Gábor: "1982-ben a Comenius Tanítóképző Főiskolán végzett az általános iskolai tanító szakon. 1998-ban a Kossuth Lajos Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karán okleveles felnőttképzési és művelődési menedzser végzettséget szerzett."

Horváth László: "1986-ben az Egri Tanárképző Főiskolán diplomázott történelem-népművelő szakon."

Azt gondolnám, hogy ez egy vicc, de sajnos nem az.
Mert én Donáth Annától idéztem és nem a kormánytól, de most már értem, hogy Te arra gondolsz a rezsicsökkentésről mit mondott. Tényleg minden tiszteletem, hogy még komolyan tudod őt venni. :) Egy jóindulatú de nem százas fazon, nem kicsi nárcisztikus hajlammal megáldva. Azért ahhoz jó nagy fasznak kell lenni, hogy te akard kitalálni ME jelöltként, hogy milyen szögben mutasson a nyíl a Csak felfelé plakátokon. De az tény, hogy valahol egy szerethető figura.
Nézd ez a rezsicsökkentés ebben a formában egy baromság, nem normális, hogy én annyiért kapom a gázt mint egy tanár. De ez egy politikai termék, egy döntés, hogy szociális vagy rászorultsági alapon adod ezeket a dolgokat. Ha van mögötte pénz és fenntartható, akkor csak az energiatakarékosság szempontjából káros mert tök mindegy, hogy ezt adod 50 ezer kedvezménnyel vagy adsz a paréjnak 50 ezret amiből gázt vesz. De igen, ebben a formában faszság volt. Pont mint az ingyenes busz, meg hasonló politikai termékek ami azért faszság, mert miért pont az legyen ingyen miét ne a kenyér?

Engem biztosan nem basztak át mert tudtam, hogy nem lesz fenntartható és nem is szavaztam rájuk. Ellentétben velem Téged biztosan átbasztak, mert az elmúlt években mindent amit kértek megcsináltál de mindvégig a vereségre játszottak. Szavaztál fasszal, a fülkében stikában, hogy a városiak lássák elmész de persze érvénytelenül szavazol, szóval mindent amit kértek és amire azt ígérték elhozza a változást azt megcsináltad és nagyon sokan még.. Elnéztétek a fasiszta jelöltet, mindent, mert azt mondták 2+2 az 4. És ennek így kell lennie. Voltak egyébként ellenzéki/balos politikai szakértők, akik szóltak, hogy nono ez nem tuti, hogy így van pl. Czeglédi Zoli, de ő azonnal az ördöggel lett egyenértékű, kb. mint itt a fórumon is mindenki aki ezt kétségbe merte vonni.

Az lett volna a minimum, hogy amikor látják a közös jelölttel nem tudnak/akarnak együtt dolgozni és 4 hónappal a választás előtt kijön a 2/3- ról a valós felmérés, akkor csinálnak valamit. Leváltják, vagy rendesen mellé állnak. Ők is csináltak valamit, január első hetében megmondták Márkinak nincs hetedik frakció de úgy irányítja a stábjával a kampányt (a tuti vesztes kampányt) ahogy akarja (:v Fasza. Közben persze kiosztották a listás helyeket faszányosan, hogy legyen meleg hely 4 évre. Még Bangónét is - aki hülyét csinált?? magából éveken át de legalább valamit csinált - kiutálták, mert nincs diplomája, nyilván ezt is mindenki tudta 10 éve. SZél nem kapott bejutó helyet de mindenféle ott ül a listás helyeken. Ezt intézték.

De ezen nem érdemes lamentálni, nem vagyunk előbbre, ha megfejtjük kit basztak át, én ezennel fel is vállalom, hogy engem basztak át:) Sajnos ez a legkisebb probléma jelen pillanatban. Őszinte tiszteletem, hogy Te még ezekben hiszel, ezeknek bármit elhiszel én nem akarlak ebben a hitedben megingatni, ha lesz összefogás mindenképpen támogasd őket, ezt minden negatív dolog nélkül mondom, tedd amit a szíved diktál.

Mire gondolsz, hogy vicces, a végzettségükre? Ez nem teljesen tiszta. Vagy arra, hogy kell az energiaforrás?

Még egyébként a 3% felmérésről annyit, hogy nem mindegy milyen mintavétel volt, kiket kérdeztek és mik voltak a kérdések. Történetesen elég jól ismerem azokat, akik ezt a felmérést kiadták, nagyon jópofa és rendes emberek, nagy tudással is rendelkeznek, de a DK tartja el őket, az ők a DK-nak mint a SZázadvág a Fidesznek, Pulai az MSZP-nek, Iránytű a Jobbiknak. Így nézd ezeket, még ha egészen biztos a két tábor máshogyan is gondolja a felelősség kérdését eléggé sántít a dolog. Egyébként ha érdekel, akkor nézd meg Böcskei Balázs/Friderikusz beszélgetését a választások után. Na, azt a Gyurcsány seggnyalást valóban még a holdról is látni :) de végül is ez se lényeges annyira, nem tudjuk a háború kimenetelét mi magyarok semmilyen irányba módosítani
Remélhetek választ?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.25. 10:47

Bandee írta:
2022.08.25. 10:04
Bandee írta:
2022.08.23. 22:20


Mert én Donáth Annától idéztem és nem a kormánytól, de most már értem, hogy Te arra gondolsz a rezsicsökkentésről mit mondott. Tényleg minden tiszteletem, hogy még komolyan tudod őt venni. :) Egy jóindulatú de nem százas fazon, nem kicsi nárcisztikus hajlammal megáldva. Azért ahhoz jó nagy fasznak kell lenni, hogy te akard kitalálni ME jelöltként, hogy milyen szögben mutasson a nyíl a Csak felfelé plakátokon. De az tény, hogy valahol egy szerethető figura.
Nézd ez a rezsicsökkentés ebben a formában egy baromság, nem normális, hogy én annyiért kapom a gázt mint egy tanár. De ez egy politikai termék, egy döntés, hogy szociális vagy rászorultsági alapon adod ezeket a dolgokat. Ha van mögötte pénz és fenntartható, akkor csak az energiatakarékosság szempontjából káros mert tök mindegy, hogy ezt adod 50 ezer kedvezménnyel vagy adsz a paréjnak 50 ezret amiből gázt vesz. De igen, ebben a formában faszság volt. Pont mint az ingyenes busz, meg hasonló politikai termékek ami azért faszság, mert miért pont az legyen ingyen miét ne a kenyér?

Engem biztosan nem basztak át mert tudtam, hogy nem lesz fenntartható és nem is szavaztam rájuk. Ellentétben velem Téged biztosan átbasztak, mert az elmúlt években mindent amit kértek megcsináltál de mindvégig a vereségre játszottak. Szavaztál fasszal, a fülkében stikában, hogy a városiak lássák elmész de persze érvénytelenül szavazol, szóval mindent amit kértek és amire azt ígérték elhozza a változást azt megcsináltad és nagyon sokan még.. Elnéztétek a fasiszta jelöltet, mindent, mert azt mondták 2+2 az 4. És ennek így kell lennie. Voltak egyébként ellenzéki/balos politikai szakértők, akik szóltak, hogy nono ez nem tuti, hogy így van pl. Czeglédi Zoli, de ő azonnal az ördöggel lett egyenértékű, kb. mint itt a fórumon is mindenki aki ezt kétségbe merte vonni.

Az lett volna a minimum, hogy amikor látják a közös jelölttel nem tudnak/akarnak együtt dolgozni és 4 hónappal a választás előtt kijön a 2/3- ról a valós felmérés, akkor csinálnak valamit. Leváltják, vagy rendesen mellé állnak. Ők is csináltak valamit, január első hetében megmondták Márkinak nincs hetedik frakció de úgy irányítja a stábjával a kampányt (a tuti vesztes kampányt) ahogy akarja (:v Fasza. Közben persze kiosztották a listás helyeket faszányosan, hogy legyen meleg hely 4 évre. Még Bangónét is - aki hülyét csinált?? magából éveken át de legalább valamit csinált - kiutálták, mert nincs diplomája, nyilván ezt is mindenki tudta 10 éve. SZél nem kapott bejutó helyet de mindenféle ott ül a listás helyeken. Ezt intézték.

De ezen nem érdemes lamentálni, nem vagyunk előbbre, ha megfejtjük kit basztak át, én ezennel fel is vállalom, hogy engem basztak át:) Sajnos ez a legkisebb probléma jelen pillanatban. Őszinte tiszteletem, hogy Te még ezekben hiszel, ezeknek bármit elhiszel én nem akarlak ebben a hitedben megingatni, ha lesz összefogás mindenképpen támogasd őket, ezt minden negatív dolog nélkül mondom, tedd amit a szíved diktál.

Mire gondolsz, hogy vicces, a végzettségükre? Ez nem teljesen tiszta. Vagy arra, hogy kell az energiaforrás?

Még egyébként a 3% felmérésről annyit, hogy nem mindegy milyen mintavétel volt, kiket kérdeztek és mik voltak a kérdések. Történetesen elég jól ismerem azokat, akik ezt a felmérést kiadták, nagyon jópofa és rendes emberek, nagy tudással is rendelkeznek, de a DK tartja el őket, az ők a DK-nak mint a SZázadvág a Fidesznek, Pulai az MSZP-nek, Iránytű a Jobbiknak. Így nézd ezeket, még ha egészen biztos a két tábor máshogyan is gondolja a felelősség kérdését eléggé sántít a dolog. Egyébként ha érdekel, akkor nézd meg Böcskei Balázs/Friderikusz beszélgetését a választások után. Na, azt a Gyurcsány seggnyalást valóban még a holdról is látni :) de végül is ez se lényeges annyira, nem tudjuk a háború kimenetelét mi magyarok semmilyen irányba módosítani
Remélhetek választ?
Bocs, csak elég jól el vagyok havazva az itthoni problémákkal, de azért gyorsan pár gondolat.
Nem Rád gondoltam az átbaszásnál. Ahogy magamra sem. Engem nem basztak át, mert nem hiszek bennük sem. Egy van: bármit (vagy majdnem bármit) megtennék, hogy ez a mostani bagázs eltakarodjon. Arra a sok (1,5-2,5 millió fidesz hívőre gondoltam, akik tényleg hisznek orbánnak/orbánban.

Igen, a végzettségükre gondoltam. Ismét egy olyan, amikor nem az számít, hogy ért-e hozzá, hanem, hogy jó elvtárs legyen.
Hiszek abban, hogy vannak olyan vezető beosztások, ahol nem feltétel, hogy szakmabeli legyen az illető és alapesetben akár egy ilyen miniszteri biztos is lehet ilyen, azonban látjuk évek óta, hogy itt nem erről szól az ének. Ide is jól illene a Tanú idézet.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.25. 14:16

bertone írta:
2022.08.25. 10:47
Bandee írta:
2022.08.25. 10:04


Remélhetek választ?
Bocs, csak elég jól el vagyok havazva az itthoni problémákkal, de azért gyorsan pár gondolat.
Nem Rád gondoltam az átbaszásnál. Ahogy magamra sem. Engem nem basztak át, mert nem hiszek bennük sem. Egy van: bármit (vagy majdnem bármit) megtennék, hogy ez a mostani bagázs eltakarodjon. Arra a sok (1,5-2,5 millió fidesz hívőre gondoltam, akik tényleg hisznek orbánnak/orbánban.

Igen, a végzettségükre gondoltam. Ismét egy olyan, amikor nem az számít, hogy ért-e hozzá, hanem, hogy jó elvtárs legyen.
Hiszek abban, hogy vannak olyan vezető beosztások, ahol nem feltétel, hogy szakmabeli legyen az illető és alapesetben akár egy ilyen miniszteri biztos is lehet ilyen, azonban látjuk évek óta, hogy itt nem erről szól az ének. Ide is jól illene a Tanú idézet.
Oké, így értem és egyetértek. Szerintem amúgy mindenki át van baxva és nem 2 millió hívő van hanem kb. 1.

A fűtéssel babrálsz? Szólj ha kell valami segítség, mondtam korábban!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.26. 11:58

Kép

Mintha lefogyott volna pár kilót!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.26. 12:57

bertone írta:
2022.08.26. 11:58
Mintha lefogyott volna pár kilót!
2026-ra gyúr! 🤣

Lezárt