Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.09.20. 22:29

vollebak írta: Azt is úgy vettem észre az origós, meg indexes kommentháborúkból, hogy a legtöbbeket Magyarországon azért érdekelte ez az egész, hogy mert ha Skócia megcsinálja, akkor majd Erdély is ...
ez a kedvencem.. :)

mindig az jut eszembe róla, amikor a 16 éves elkényeztetett kisgyerek közli a szüleivel, hogy neki márpedig önálló élete van, barátai és barátnője is mellette áll, és kisétál az ajtón. mind tudjuk ennek a sztorinak mi a vége..
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2014.09.21. 01:53

vollebak írta: Ez ne haragudj, de csak üres lózung. Erre nem lehet jövőt tervezni, hogy "majd keményen dolgozunk". Mit, ha már most is ott a legnagyobb a munkanélküliség és csak azonnal nőtt volna az elválással? Az angol cégek vagy kivonultak volna az országból, vagy leépítések lettek volna, ez is világos volt az előrejelzésekből. Embertelen, hányan vesztették volna el a munkájukat, miközben a lakosság már így is öreg és a nyugdíjalap óvatos becslések szerint is 10%-ot zuhant volna, miközben elveszett volna a brit államháztartásból 55.1 milliárd fontos évi juttatás, de kaptak volna egy 100 milliárd fontos államadósságot. Az összes autógyár az országban angol cég lerakata, nehéziparuk, bányászatuk semmi, exportcikkük a whisky-n kívül semmi (az évi 4.6 milliárd fontot ér, amivel nem sokra mennek önmagában), ráadásul messze fent vannak északnyugaton Európa csücskében, egy jelentéktelen geopolitikai helyzetben. Gyakorlatilag egy népesebb Izlandról beszélünk, meg lehet nézni, nekik is milyan faszán sikerült az elmúlt 5-6 év - pedig szabadok, mint a madár.

Salmond ugyanilyen érzelmi lózungokkal operált, de konkrét kérdésekre semmilyen konkrét válasza nem volt. Nem az új ország építése lett volna itt vagy 40-50 évig a cél, hanem a potenciális államcsőd elkerülése. Az nem anyagiasság, hogy ezt nem vállalták be a skótok, hanem józan ész.
Ha ez igaz akkor hogy az istenbe kabott az elszakadás 45%-ot 10% helyett? Mert ha tény az amit itt leírtál és skóciában erről mindenki tud. Akkor ott a népesség majd fele debil!

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2014.09.21. 02:02

vollebak írta:
Higgyétek el, hogy ez volt a lehető legjobb, legésszerűbb döntés, ami született. A skót értelmiség pontosan jól tudja, hogy a lehető legjobb helyzetben vannak már így is - jelentős autonómia, olyan gazdasági teljesítmény, ami egyedül nem menne, miközben a világ egyik legerősebb nemzetszövetségének a tagjai.

Ráadásul most a szavazás után Cameron megígérte, januárban Westminsterben lesz az a javaslat, hogy milyen és mekkora mértékű ÚJABB önrendelkezési jogokat kap Skócia. Megmondom őszintén, fogalmam sincs, miről lehet szó, hiszen az olyan rendkívül fontos aspektusok, mint a törvénykezés, saját parlament, oktatás már most a skótok kezében van.

Mindenki, aki igazán a javát akarja Skóciának, az örül ennek az eredménynek.
Végigolvastam!

Ha ez így van előbb utóbb az angoloknak fog betelni a pohár! Úgy tűnik az angolok presztizskérdést csinálnak skóciából, és ezért temérdek pénzt öntenek bele. Mi lesz akkor ha ők is úgy kezdenek majd gondolkozni mint most a skótok. Tehát a rentábilitás oldaláról fogják nézni ezt a kérdést! Ha eljön ez az idő akkor jöhet a kiszorítósdi.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.21. 02:29

tyutye írta:
Ha ez igaz akkor hogy az istenbe kabott az elszakadás 45%-ot 10% helyett? Mert ha tény az amit itt leírtál és skóciában erről mindenki tud. Akkor ott a népesség majd fele debil!
Borzalmasan belehülyített a "szabadságba" rengeteg skótot a kinti nacionalista, nemzeti radikális Scottish National Party (Skót Nemzeti Párt). Általános igazság, hogy a szélsőséges pártok azért népszerűek az egész világon, mert komplex problémákra adnak fals, de nagyon könnyen fogyasztható, rövid válaszokat és kórusban ismételhető rigmusokat. Amikor az egész referendum ötlete több, mint két éve felvetődött, a támogatottsága az egésznek 25-30% körül volt a skótok körében. Az elmúlt 2-3 hónapban változott ez meg, amikor még intenzívebb kampányba csaptak Salmondék.

Kiváló példa erre a nemzetközi teniszező szupersztárjuk, Andy Murray, aki kerek két éven át végig pártatlan maradt, elzárkózott az állásfoglalástól, meg olyanokat mondott, hogy gyerekkora óta a brit zászló alatt vesz részt a tenisztornákon, jó volt neki eddig is az, ezután is jó lesz. Aztán a választás előtti estén twittelt egyet, hogy mennyire "negatív" az együttmaradás kampánya és hogy hirtelen "totálisan meggondolta magát", csináljuk meg, Skócia, "let's do this!".

Kép

És ez egy teljesen kiszámítható reakció, az emberi természet ilyen. Rengeteg embert lehet megetetni ígéretekkel az érzelmekre játszva. Az SNP pontosan ezzel, meg azzal a kamuval operált, hogy 'Anglia lenyúlja az olajunkat!" és ugyanúgy, ahogyan Magyarországon, a háttérinformációk, meg a dolgoknak való utánajárás már nagyon keveseket érdekel.
tyutye írta:
Végigolvastam!

Ha ez így van előbb utóbb az angoloknak fog betelni a pohár! Úgy tűnik az angolok presztizskérdést csinálnak skóciából, és ezért temérdek pénzt öntenek bele. Mi lesz akkor ha ők is úgy kezdenek majd gondolkozni mint most a skótok. Tehát a rentábilitás oldaláról fogják nézni ezt a kérdést! Ha eljön ez az idő akkor jöhet a kiszorítósdi.
Ezt jól látod. Rengeteg angol zúgolódik, amiért ennyi pénzt kapnak a skótok, miközben még angol belügyekbe is beleszólhatnak, amikor a fordítottja nem igaz. Cameron a győzelmi beszédében a skótoknak ígért újabb jogok mellett hangsúlyozta, hogy ezzel együtt Anglia és Wales helyzetét is meg fogják vizsgálni, orvosolván a már nagyon is aktuális beszédtémát, hogy átesik a nemzetközösség a ló túloldalára a skótokkal kapcsolatban.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2014.09.21. 12:48

vollebak írta:
ezzel együtt Anglia és Wales helyzetét is meg fogják vizsgálni
Ennek föderáció szaga van.

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2014.09.21. 12:57

High-End írta:
vollebak írta: Abszolút meg vagyok győződve erről, igen.

Nagyon szeretem azt az országot, az elmúlt tíz évem túlnyomó részét ott töltöttem. Emiatt a saját érdekükben remélem, hogy nem ugranak bele egy ilyen öngyilkossággal felérő őrültségbe.
Csatlakozom, megölik magukat, ha kilépnek.
Én is ugyanezt hittem a szlovákokról, és még meciar-ostól is túlélték(tük)!

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2014.09.21. 13:07

High-End írta:Mit érdemel az a barom, aki Magyarország szerintem egyik legjobb munkahelyén dolgozik itthoni viszonylatban kiemelkedő bérért és nem hajlandó dolgozni? (:u
Ne politizálj! :lol:

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2014.09.21. 13:24

Bandee írta:
High-End írta: Az ősi kalapból kivenném Bajort, mert ő alapból is csak az egyszerű poénokat képviselte és az alap koncepció is az volt, hogy ő képviseli az egyszerűbb embereket, Gálvölgyi és a Verebes no meg Teddy bá pedig az értelmiséget ( (:u ). Szóval szerintem Bajor az egyetlen, aki nem csinált totálisan hülyét magából abban a pár évben, felvette a lóvét és annyi.
Csakhogy a Gálvölgyit meg a Kernt be fogják mondani!

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2014.09.22. 00:47

vollebak írta:
tyutye írta:
Végigolvastam!

Ha ez így van előbb utóbb az angoloknak fog betelni a pohár! Úgy tűnik az angolok presztizskérdést csinálnak skóciából, és ezért temérdek pénzt öntenek bele. Mi lesz akkor ha ők is úgy kezdenek majd gondolkozni mint most a skótok. Tehát a rentábilitás oldaláról fogják nézni ezt a kérdést! Ha eljön ez az idő akkor jöhet a kiszorítósdi.
Ezt jól látod. Rengeteg angol zúgolódik, amiért ennyi pénzt kapnak a skótok, miközben még angol belügyekbe is beleszólhatnak, amikor a fordítottja nem igaz. Cameron a győzelmi beszédében a skótoknak ígért újabb jogok mellett hangsúlyozta, hogy ezzel együtt Anglia és Wales helyzetét is meg fogják vizsgálni, orvosolván a már nagyon is aktuális beszédtémát, hogy átesik a nemzetközösség a ló túloldalára a skótokkal kapcsolatban.
http://ujszo.com/online/kulfold/2014/09 ... kotokat-fb

Kezdődik!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.22. 01:14

Mondjuk Salmond pont nem az az ember, akinek a szavára én egy garast is adnék.

Nem tudom, mennyire látszik a link, mert azt hiszem, ez az előfizetős része már a Telegraphnak, de azért hátha:

http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/ ... talks.html

A lényeg annyi, hogy Salmondot hazugsággal vádolják, hogy gyakorlatilag mindenben félrevezette a skótokat a választások előtt arról, hogy miben is állapodott meg Brüsszellel a szavazás előtt az esetleges független Skócia EU csatlakozásáról. Ez a cikk két dologra is tökéletesen rámutat, mindkettőt említettem: 1.) hogy parasztvakítás volt, hogy az erős fontot megtartva, egy-két év alatt a függetlenség életbe lépése (2016 március) után, eurót nem bevezetve EU tagok lehetnek, valamint 2.) hogy mennyire meg lehet vezetni milyen rengeteg embert egy választás előtt szépen hangzó dolgokkal, mint ez, amikor pedig tényszerűen tudható, hogy nem igaz.

Egy részlet a cikkből:

"Alex Salmond has been accused of deliberately misleading Scots about an independent Scotland’s EU status after European governments rejected his claim in a major TV interview that he has consulted them.
The First Minister told the BBC’s Andrew Marr Show at the weekend that he had spoken to the Spanish, French, Italians and Belgians about his assertion that a separate Scotland would start life in the EU.
He repeated his claim that Scotland would not need to apply from scratch and would instead negotiate entry between a Yes vote tomorrow and actual separation in March 2016.
But Jose Manuel Garcia-Margallo, the Spanish Foreign Minister, yesterday rejected Mr Salmond’s version of events, telling the Telegraph that he had not even spoken to the SNP leader in two years."

Vagyis:

Alex Salmondot azzal vádolják, hogy szándékosan vezette félre a skótokat a független Skócia EU státuszával kapcsolatban, miután európai kormányok elutasították az állításait egy tévés csúcsinterjún, miszerint Salmond beszélt volna velük.
Az első miniszter [megjegyzés: Magyarországon nem nagyon értelmezhető politikai pozíció, gyakorlatilag a nemzetszövetségen belül egy adott nemzet miniszterelnöke, amely nem a teljes nemzetszövetség miniszterelnökét jelenti, mivel az David Cameron] Alex Salmond megismételte azon állítását, hogy Skóciának nem kéne a semmiből jelentkeznie az EU tagságért más országoktól eltérően, hanem ehelyett egyezkedések útján történne az ország felvétele az "Igen" szavazatok elnyerése és a függetlenedés életbe lépése, 2016 márciusa között. De José Manuel Garcia-Margallo, a spanyol külügyminiszter tegnap elutasította Salmond verzióját tegnap és azt mondta a Telegraphnak, hogy még csak nem is beszélt a Skót Nemzeti Párt vezetőjével az elmúlt két évben.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2014.09.22. 22:08

vollebak írta: Mondjuk Salmond pont nem az az ember, akinek a szavára én egy garast is adnék.

Nem tudom, mennyire látszik a link, mert azt hiszem, ez az előfizetős része már a Telegraphnak, de azért hátha:
Először is: A cikk látható volt!

Nekem ebből az jön le, hogy Salmond radikalizálni és összetartani kívánja a kb. 45%-osnak vélt bázisát. A politikai megmaradását jelentené ha ennek a bázisnak a nagy részét maga mömé állítja. Érzelmi, áldozat és revanspolitikát kezdve, hű és ragaszkodó tábort akar maga köré létrehozni. Mely segítségével tartós politikai figura maradhat, akivel számolni kell, még ha nem is lesz hatalmon. Ő akar lenni az angolokkal szembeni követelések "kikényszerítője", még ellenzékből is vagy főleg abból. Amit az unió-párti skót vezetés elér azt ő keveselni fogja, és azt fogja komunikálni, ha ő nincs még ez sem lenne, mert ezek a "kollaboráns árulók" mindent aláírnának, de itt vagyok én aki a körmükre néz!

Én ezt vizionálom

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.09.23. 02:49

tyutye írta:
vollebak írta: Mondjuk Salmond pont nem az az ember, akinek a szavára én egy garast is adnék.

Nem tudom, mennyire látszik a link, mert azt hiszem, ez az előfizetős része már a Telegraphnak, de azért hátha:
Először is: A cikk látható volt!

Nekem ebből az jön le, hogy Salmond radikalizálni és összetartani kívánja a kb. 45%-osnak vélt bázisát. A politikai megmaradását jelentené ha ennek a bázisnak a nagy részét maga mömé állítja. Érzelmi, áldozat és revanspolitikát kezdve, hű és ragaszkodó tábort akar maga köré létrehozni. Mely segítségével tartós politikai figura maradhat, akivel számolni kell, még ha nem is lesz hatalmon. Ő akar lenni az angolokkal szembeni követelések "kikényszerítője", még ellenzékből is vagy főleg abból. Amit az unió-párti skót vezetés elér azt ő keveselni fogja, és azt fogja komunikálni, ha ő nincs még ez sem lenne, mert ezek a "kollaboráns árulók" mindent aláírnának, de itt vagyok én aki a körmükre néz!

Én ezt vizionálom
Logika van abban, amit mondasz, de Salmond a szavazás elvesztésének a kihirdetésekor egyből le is mondott. Ő már biztosan nem lesz komoly szereplő a porondon.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2014.09.23. 10:24

Örülök hogy végül a skótok nem váltak ki.
Ha ez megtörtént volna,akkor az egyesült királyságnak is vége lett volna.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.09.27. 12:48

Hát erről beszéltem. És lesz még.


http://index.hu/kulfold/2014/09/27/kiir ... szavazast/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.09.29. 21:17

Úgy gondolom tökéletes választás volt!

http://propeller.hu/itthon/2994126-cser ... tibor-lett
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.09.30. 19:27

:pf03 :lol:
Tüntetés a Szulejmánért http://comment.blog.hu/2014/09/30/wtf_s ... ulejmanert" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.09.30. 20:25

Phoebe írta::pf03 :lol:
Tüntetés a Szulejmánért http://comment.blog.hu/2014/09/30/wtf_s ... ulejmanert" onclick="window.open(this.href);return false;
Majd megnézik a jutúbon, török nyelven.
Fent van az összes.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.09.30. 20:33

Szulejmánról jut eszembe... :D

Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.09.30. 20:37

Talán az egyik legjobb ARC-s plakát eddig... :)

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.10.07. 00:01

sziasztok.
régóta nem jártam erre, és igazából nem is tervezem, hogy visszatérek, f1-et sem nézek már. ám most olyan gondom akadt, amire nem találtam normális (vagy inkább számomra is értelmezhető) választ a neten és itt van néhány jogász, akik talán segíthetnének.

a problémám a következő: németországban élek, dolgozok. ám most problémám akadt egy másik magyarral, aki nem mellesleg elszökött m.o.-ról, a letöltendő börtönbüntetése elől. nem szép dolog, de lehet, hogy a törvényt kellene segítségül hívnom, hogy megszabaduljak tőle, ám nem tudom, hogy ha megkeresném a magyarországi rendőrséget, azok tudnának e tenni bármit is. gondolok itt arra, hogy kiadnak-e valamilyen megbízást a németeknek a fickó letartóztatására és kiadására magyarországra, vagy esetleg nem is foglalkoznának vele, vagy nem tehetik hogy foglalkozzanak vele.
bocsi, hogy ilyen össze vissza írok, de eléggé feldúlt vagyok jelenleg, remélem azért van valaki, aki ki tudja hámozni ebből mit is szeretnék, és segít is.
előre is köszönöm!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.10.07. 00:07

Kamuro írta:sziasztok.
régóta nem jártam erre, és igazából nem is tervezem, hogy visszatérek, f1-et sem nézek már. ám most olyan gondom akadt, amire nem találtam normális (vagy inkább számomra is értelmezhető) választ a neten és itt van néhány jogász, akik talán segíthetnének.

a problémám a következő: németországban élek, dolgozok. ám most problémám akadt egy másik magyarral, aki nem mellesleg elszökött m.o.-ról, a letöltendő börtönbüntetése elől. nem szép dolog, de lehet, hogy a törvényt kellene segítségül hívnom, hogy megszabaduljak tőle, ám nem tudom, hogy ha megkeresném a magyarországi rendőrséget, azok tudnának e tenni bármit is. gondolok itt arra, hogy kiadnak-e valamilyen megbízást a németeknek a fickó letartóztatására és kiadására magyarországra, vagy esetleg nem is foglalkoznának vele, vagy nem tehetik hogy foglalkozzanak vele.
bocsi, hogy ilyen össze vissza írok, de eléggé feldúlt vagyok jelenleg, remélem azért van valaki, aki ki tudja hámozni ebből mit is szeretnék, és segít is.
előre is köszönöm!
es ha megkerdezned a elso bundesyardot, hogy mit csinalj?

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.10.07. 00:09

mudd írta:
Kamuro írta:sziasztok.
régóta nem jártam erre, és igazából nem is tervezem, hogy visszatérek, f1-et sem nézek már. ám most olyan gondom akadt, amire nem találtam normális (vagy inkább számomra is értelmezhető) választ a neten és itt van néhány jogász, akik talán segíthetnének.

a problémám a következő: németországban élek, dolgozok. ám most problémám akadt egy másik magyarral, aki nem mellesleg elszökött m.o.-ról, a letöltendő börtönbüntetése elől. nem szép dolog, de lehet, hogy a törvényt kellene segítségül hívnom, hogy megszabaduljak tőle, ám nem tudom, hogy ha megkeresném a magyarországi rendőrséget, azok tudnának e tenni bármit is. gondolok itt arra, hogy kiadnak-e valamilyen megbízást a németeknek a fickó letartóztatására és kiadására magyarországra, vagy esetleg nem is foglalkoznának vele, vagy nem tehetik hogy foglalkozzanak vele.
bocsi, hogy ilyen össze vissza írok, de eléggé feldúlt vagyok jelenleg, remélem azért van valaki, aki ki tudja hámozni ebből mit is szeretnék, és segít is.
előre is köszönöm!
es ha megkerdezned a elso bundesyardot, hogy mit csinalj?
sajnos ahhoz németűl is kéne tudni, és nem csak annyira, amennyire nekem megy, mert ok, hogy a melóhelyen elboldogulok, annyit megértek németül, ami oda kell, de semmilyen ügyet nem tudok segítség nélkül elintézni.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.10.07. 00:14

Kamuro írta: sajnos ahhoz németűl is kéne tudni, és nem csak annyira, amennyire nekem megy, mert ok, hogy a melóhelyen elboldogulok, annyit megértek németül, ami oda kell, de semmilyen ügyet nem tudok segítség nélkül elintézni.
angolul?

Kamuro
gokartos
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.12.29. 10:50
Mi vagy?: Drakul
Tartózkodási hely: Schwangau

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Kamuro » 2014.10.07. 00:25

mudd írta:
Kamuro írta: sajnos ahhoz németűl is kéne tudni, és nem csak annyira, amennyire nekem megy, mert ok, hogy a melóhelyen elboldogulok, annyit megértek németül, ami oda kell, de semmilyen ügyet nem tudok segítség nélkül elintézni.
angolul?
igen, úgy menne a dolog. ám azért nem vagyok teljesen tudatlan. azt tudom, hogy a német és osztrák igazságszolgáltatás jól együttműködik, és ha az egyik kiad egy megbízást a másik országába, mert az "elkövető" akivel szemben intézkedni kell a másik országban tartózkodik, akkor annyi elég is, és máris intézik. igazából arra vagyok kíváncsi, hogy ez magyarország és németország között is így működik-e.
nem mellesleg a németek utálják, ha valaki nem beszél németül. szinte az összes német tud angolul, de a többségük nem hajlandó beszélni németországban angolul. nem szeretném, ha emiatt hagynának figyelmen kívül, márpedig simán kitelik tőlük. az is megoldás lenne, ha valamelyik itteni "barátomat" kérném meg, hogy fordítson, de sajnos a kinti magyarok rohadékok. azt hinné az ember, hogy összetartó közösséget sikerül kovácsolniuk magukból, de nincs így. megy a pletykagyár, és igyekeznbek a másik alá tenni, hidd el, itt senkiben nem szabad megbízni aki magyar. ha beállítanék valakivel ezzel a rendőrségre, lefordítaná nekem, de utána másnap már mindenki tudná, hogy mit is akartam. és akiről itt szó van, két másik testvérével lakik itt, szóval nagyobb gondom lenne, mint most.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.10.07. 11:04

Kamuro írta:sziasztok.
régóta nem jártam erre, és igazából nem is tervezem, hogy visszatérek, f1-et sem nézek már. ám most olyan gondom akadt, amire nem találtam normális (vagy inkább számomra is értelmezhető) választ a neten és itt van néhány jogász, akik talán segíthetnének.

a problémám a következő: németországban élek, dolgozok. ám most problémám akadt egy másik magyarral, aki nem mellesleg elszökött m.o.-ról, a letöltendő börtönbüntetése elől. nem szép dolog, de lehet, hogy a törvényt kellene segítségül hívnom, hogy megszabaduljak tőle, ám nem tudom, hogy ha megkeresném a magyarországi rendőrséget, azok tudnának e tenni bármit is. gondolok itt arra, hogy kiadnak-e valamilyen megbízást a németeknek a fickó letartóztatására és kiadására magyarországra, vagy esetleg nem is foglalkoznának vele, vagy nem tehetik hogy foglalkozzanak vele.
bocsi, hogy ilyen össze vissza írok, de eléggé feldúlt vagyok jelenleg, remélem azért van valaki, aki ki tudja hámozni ebből mit is szeretnék, és segít is.
előre is köszönöm!
Gyanítom ki van adva vele szemben a nemzetközi vagy európai elfogatóparancs Magyarországon. Annak alapján a német rendőrség is köteles elfogni, és kiadni. De ha oda nem akarsz menni, akkor be kell jelenteni Magyarországon bármely rendőrkapitányságon, hogy egy feltehetően szökésben lévő személy (adataiból talán valamit tudsz, de már a név is elég kell, hoyg legyen!) Németországban pontosan hol tartózkodik. Majd ők megkeresik akkor hivatalos úton a német rendőrséget, és ők eljárnak. Ha persze tudnád, hogy melyik helységben, melyik bíróság adta ki ellene az elfogatóparancsot, az meggyorsítaná a kérdés megoldását. Hát, nem szépségdíjas dolog ez a "befújás", de ha mint jogászt kérdezel, én ezt tudom javasolni.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt