Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2014.11.01. 21:12

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Ne érts félre, nem azt mondom, hogy ez most Pécs, meg Győr miatt volt. De mindenképpen jó duma lesz az majd a későbbiekre nézve, hogy a népakarat döntött a netadó kérdésében.
Nem akarom túlbecsülni a tüntetések és a netadó jelentőségét (kb. vihar a biliben), de azért még mindig nagyobb a jelentősége mint ennek a két körzetnek.
:lol:
Ezzel most sok újat nem mondtál :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2014.11.01. 23:04

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Ne érts félre, nem azt mondom, hogy ez most Pécs, meg Győr miatt volt. De mindenképpen jó duma lesz az majd a későbbiekre nézve, hogy a népakarat döntött a netadó kérdésében.
Nem akarom túlbecsülni a tüntetések és a netadó jelentőségét (kb. vihar a biliben), de azért még mindig nagyobb a jelentősége mint ennek a két körzetnek.
:lol:
Ne becsüld le azt a pár tízezer magyart. A netadót a nagyvezír 2 hónapra hibernálta ugyan de Deutsh Tomi januárba majd jól megkonzultálja, és a rehabilitációt követően viszont látjuk még.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.11.02. 13:53

Redbull írta:Ne becsüld le azt a pár tízezer magyart. A netadót a nagyvezír 2 hónapra hibernálta ugyan de Deutsh Tomi januárba majd jól megkonzultálja, és a rehabilitációt követően viszont látjuk még.
Forgalomarányosan nem lesz bevezetve - erre van egy rekesz söröm -, bárkivel fogadok.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.11.02. 14:08

Redbull írta:
Ne becsüld le azt a pár tízezer magyart. A netadót a nagyvezír 2 hónapra hibernálta ugyan de Deutsh Tomi januárba majd jól megkonzultálja, és a rehabilitációt követően viszont látjuk még.
Így van, "meg lesz konzultálva", mi legyen a sorsa annak a néhány tízmilliárdnak amennyi a szektorból külföldre vándorol. Aztán megadóztatják a szolgáltatókat. De ez a fasz konzultáció csak arra lesz jó, hogy a nyomdán megint keressenek egy vagyont ill. jogalapot szerezzenek az adóztatásra, hogy lám az emberek döntöttek ne vigyék el a külföldiek a pénzt.. Szép politikai trükk.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.11.02. 17:25

Bandee írta: Így van, "meg lesz konzultálva", mi legyen a sorsa annak a néhány tízmilliárdnak amennyi a szektorból külföldre vándorol. Aztán megadóztatják a szolgáltatókat. De ez a fasz konzultáció csak arra lesz jó, hogy a nyomdán megint keressenek egy vagyont ill. jogalapot szerezzenek az adóztatásra, hogy lám az emberek döntöttek ne vigyék el a külföldiek a pénzt.. Szép politikai trükk.
Orbán okos... Orbán jó...
Esetleg mindezt ki lehetne jelenteni cinizmus nélkül is? Még akár az is lehet, legalábbis az első felét a fenti sornak.
Tételezzük fel, mert még akár igaz is lehet, hogy az internethasználók zöme intelligensebb, szélesebb látókörű annál a szavazórétegnél, akikre minden politikai erő eddig támaszkodott Magyarországon. És ez a réteg akár érdemi munkát, termelést, szolgáltatást is képes csinálni. Talán még azt is lehetne rá mondani, hogy alkotni képes réteg, akik ki tudnák rántani az országot a szarból. Nah ezt a réteget Orbán sikeresen megszólította, és mozgósította. Mint tudjuk, a negatív reklám is reklám.
Aztán jön a konzultáció, és mégis kit bíznak meg vele, hát nem a twitterezés fenegyerekét?! Talán ő mégiscsak benne van a netezésben. És Tomika kimond egy varázsszót, de tényleg: applikáció. Valahogy így szólt az indexes cikkben, mit vele készítettek: "... Nem akarok álszent lenni, nincs olyan, sok millió embert elérő konzultáció, amit nulla forintból meg lehet csinálni. De például egy mobilalkalmazást elképzelhető, hogy érdemes rá csinálni. ..."
Ez akár még a közvetlen demokrácia első mérföldköve is lehet. És azt csak az internet által lehet megvalósítani. Ezért kellett valamivel felrázni a netes társadalmat.
És a közvetlen demokráciával ki fogja tudni húzni az EU méregfogát: nagyon nehezen lesz vádolható diktátori vezetéssel.
Hogy az adott válaszok, szavazatok mennyire lesznek tiszták, az csak attól függ, hogy kerül-e egy kis "hiba" a netes rendszerbe. Hogy lesz-e benne egy kis "hiba", nem tudhatjuk... csak azt sejthetjük, hogy Orbán azért mégiscsak okos.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.11.02. 17:32

http://index.hu/belfold/2014/11/02/elma ... _tuntetes/" onclick="window.open(this.href);return false;

:lol:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.11.02. 19:50

zola írta:
Bandee írta: Így van, "meg lesz konzultálva", mi legyen a sorsa annak a néhány tízmilliárdnak amennyi a szektorból külföldre vándorol. Aztán megadóztatják a szolgáltatókat. De ez a fasz konzultáció csak arra lesz jó, hogy a nyomdán megint keressenek egy vagyont ill. jogalapot szerezzenek az adóztatásra, hogy lám az emberek döntöttek ne vigyék el a külföldiek a pénzt.. Szép politikai trükk.
Orbán okos... Orbán jó...
Esetleg mindezt ki lehetne jelenteni cinizmus nélkül is? Még akár az is lehet, legalábbis az első felét a fenti sornak.
Tételezzük fel, mert még akár igaz is lehet, hogy az internethasználók zöme intelligensebb, szélesebb látókörű annál a szavazórétegnél, akikre minden politikai erő eddig támaszkodott Magyarországon. És ez a réteg akár érdemi munkát, termelést, szolgáltatást is képes csinálni. Talán még azt is lehetne rá mondani, hogy alkotni képes réteg, akik ki tudnák rántani az országot a szarból. Nah ezt a réteget Orbán sikeresen megszólította, és mozgósította. Mint tudjuk, a negatív reklám is reklám.
Aztán jön a konzultáció, és mégis kit bíznak meg vele, hát nem a twitterezés fenegyerekét?! Talán ő mégiscsak benne van a netezésben. És Tomika kimond egy varázsszót, de tényleg: applikáció. Valahogy így szólt az indexes cikkben, mit vele készítettek: "... Nem akarok álszent lenni, nincs olyan, sok millió embert elérő konzultáció, amit nulla forintból meg lehet csinálni. De például egy mobilalkalmazást elképzelhető, hogy érdemes rá csinálni. ..."
Ez akár még a közvetlen demokrácia első mérföldköve is lehet. És azt csak az internet által lehet megvalósítani. Ezért kellett valamivel felrázni a netes társadalmat.
És a közvetlen demokráciával ki fogja tudni húzni az EU méregfogát: nagyon nehezen lesz vádolható diktátori vezetéssel.
Hogy az adott válaszok, szavazatok mennyire lesznek tiszták, az csak attól függ, hogy kerül-e egy kis "hiba" a netes rendszerbe. Hogy lesz-e benne egy kis "hiba", nem tudhatjuk... csak azt sejthetjük, hogy Orbán azért mégiscsak okos.
Abban biztos lehetsz, hogy az.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.11.02. 19:51

Tóbiásék szerveznek valamit biztos de még nincs kész :mosoly: Esetleg klárifári

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.11.02. 21:04

Ecet írta:Annál bonyolultabb volt ez. Minden netszolgáltató mellé ki akartak rendelni egy auditor céget, ami méri a forgalmat. Több milliós szerverberuházást írtak volna elő, amiről nem lehet tudni, hogy pontosan mit csinál, mit monitoroz stb.. Annyira nem volt vicces. Ma mesélte egy barátom, akinek netszolgáltatója van...
Persze, mert másképp nem is lehetett volna reálisan mérni. :lol:
Pont ezért (is) írtam sokszor, hogy egy óriási faszság az egész.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.11.02. 22:08

Ecet írta:
Annál bonyolultabb volt ez. Minden netszolgáltató mellé ki akartak rendelni egy auditor céget, ami méri a forgalmat. Több milliós szerverberuházást írtak volna elő, amiről nem lehet tudni, hogy pontosan mit csinál, mit monitoroz stb.. Annyira nem volt vicces. Ma mesélte egy barátom, akinek netszolgáltatója van...
Azért ez elég erős lett volna, basszus... Több helyen aggályosnak látom a dolgot jogilag, pedig nem is értek a joghoz.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.11.03. 10:25

http://444.hu/2014/11/03/ezert-se-jo-ho ... dragitani/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://444.hu/2014/11/02/a-kormany-elke ... zamolasat/" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: zola » 2014.11.03. 12:58

Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: mudd » 2014.11.03. 19:41

zola írta:Kép
az a kutya kinek artott, hogy ilyen alpari lejaratokampany folyik ellene?

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.11.03. 20:56


Azért remélem, hogy még nem sodródtál a depresszió szélére...
Ne érts félre, ez nem kritika akar lenni, de most rászántam egy fél órát és elolvastam pár cikket erről az oldalról, aztán pedig lassan pörgettem lefelé. EGYETLEN EGY pozitív cikket sem találtam, esetleg kevésbé negatív hangvételűt. Bevallom őszintén nem vagyok képben az otthoni eseményekkel kapcsolatban, nem olvasgatok híreket sem igazán. Se ilyen, se olyan megközelítésű oldalakról sem, de amit ezek művelnek szerintem roppant káros. Ha ezt az oldalt venném alapul, akkor Ukrajna pl. egy nagyon biztonságos és élhető ország hozzánk képest. :mosoly:
Ha feltétlenül csak ezt az oldalt olvasgatod, akkor nem árt mellé néha egy-egy Garfield képregényt is elolvasni, hátha kicsit felvidít. (:i

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.11.03. 21:30

del...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Magic 2014.11.03. 21:33-kor.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Magic » 2014.11.03. 21:32

KisVadász írta:

Azért remélem, hogy még nem sodródtál a depresszió szélére...
Ne érts félre, ez nem kritika akar lenni, de most rászántam egy fél órát és elolvastam pár cikket erről az oldalról, aztán pedig lassan pörgettem lefelé. EGYETLEN EGY pozitív cikket sem találtam, esetleg kevésbé negatív hangvételűt. Bevallom őszintén nem vagyok képben az otthoni eseményekkel kapcsolatban, nem olvasgatok híreket sem igazán. Se ilyen, se olyan megközelítésű oldalakról sem, de amit ezek művelnek szerintem roppant káros. Ha ezt az oldalt venném alapul, akkor Ukrajna pl. egy nagyon biztonságos és élhető ország hozzánk képest. :mosoly:
Ha feltétlenül csak ezt az oldalt olvasgatod, akkor nem árt mellé néha egy-egy Garfield képregényt is elolvasni, hátha kicsit felvidít. (:i
Általában a hírkeresőről szemezgetek. Kormány közeli híreket egész korrekten le szoktak hozni.
Amúgy meg az élet nem habostorta. :D
Vidámkodni meg ott a 9gag.

bertone

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.11.04. 05:05

Magic írta:
KisVadász írta:

Azért remélem, hogy még nem sodródtál a depresszió szélére...
Ne érts félre, ez nem kritika akar lenni, de most rászántam egy fél órát és elolvastam pár cikket erről az oldalról, aztán pedig lassan pörgettem lefelé. EGYETLEN EGY pozitív cikket sem találtam, esetleg kevésbé negatív hangvételűt. Bevallom őszintén nem vagyok képben az otthoni eseményekkel kapcsolatban, nem olvasgatok híreket sem igazán. Se ilyen, se olyan megközelítésű oldalakról sem, de amit ezek művelnek szerintem roppant káros. Ha ezt az oldalt venném alapul, akkor Ukrajna pl. egy nagyon biztonságos és élhető ország hozzánk képest. :mosoly:
Ha feltétlenül csak ezt az oldalt olvasgatod, akkor nem árt mellé néha egy-egy Garfield képregényt is elolvasni, hátha kicsit felvidít. (:i
Általában a hírkeresőről szemezgetek. Kormány közeli híreket egész korrekten le szoktak hozni.
Amúgy meg az élet nem habostorta. :D
Vidámkodni meg ott a 9gag.
Hasonló, én is a hírkeresőt szoktam szemezgetni.
Amúgy meg, hogy egy autós hasonlattal éljek: ha van egy autóm, amin x ezer km-ként előjön valami bajság, ami miatt szerelőhöz kell vinnem és ott súlyos ezreket kell kifizessek, akkor ezt fogom emlegetni és krvára nem fog érdekelni, hogy "de az index-kapcsolónak semmi baja, sőt, az ablaktörlő is jól működik". Mert az az elvárt, hogy jól működjön, nyilván a hibákat (ha sokat tapasztalok) fogom felemlegetni. Ha általánosságban jó érzéseim vannak az autóval, akkor a nagy ritkán előforduló hibákat is megbocsájtom és nem verem nagydobra.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.11.04. 07:48

del
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára KisVadász 2014.11.04. 07:50-kor.

Avatar
KisVadász
AutoGP vezető
Hozzászólások: 895
Csatlakozott: 2014.01.02. 17:51
Mi vagy?: Balázs

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: KisVadász » 2014.11.04. 07:49

Ahogy érzitek. Csak egy észrevétel volt. Mondjuk, ha a volt kollégám és egyben jó barátom is, csak ezeket olvasta volna, akkor nem ment volna haza augusztusban, hogy szeptembertől tanárként dolgozhasson, mert speciel eszerint az oldal szerint nincs is miért hazamenni...

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.11.04. 10:14

KisVadász írta:Ahogy érzitek. Csak egy észrevétel volt. Mondjuk, ha a volt kollégám és egyben jó barátom is, csak ezeket olvasta volna, akkor nem ment volna haza augusztusban, hogy szeptembertől tanárként dolgozhasson, mert speciel eszerint az oldal szerint nincs is miért hazamenni...
Ha szerencséje van, fog is tanítani.
http://index.hu/belfold/2014/11/04/szakkepzes/

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.11.04. 18:45

Ebből nagy baj lesz. :lol:

"A kormánypárti képviselőcsoportok tanácskozásán az is felmerült, hogy valamilyen módon kössék munkavállaláshoz a családi pótlékot. A frakció annak megvizsgálására kérte a kormányt, hogy ez lehetséges-e.

A 2015-ös költségvetésben a kormány 326,95 milliárd forintos kiadással tervezett a családi pótlék soron. A családi támogatások 422 milliárd forintos előirányzatán belül ez a tétel a legnagyobb. Ha a konszolidált kiadási adatokat nézzük, akkor azt mondhatjuk, hogy a teljes tortából a családi pótlék és további gyermektámogatások 3,3%-os részt szakítanak ki."

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.11.04. 21:39

rdaneelolivaw írta:Ebből nagy baj lesz. :lol:

"A kormánypárti képviselőcsoportok tanácskozásán az is felmerült, hogy valamilyen módon kössék munkavállaláshoz a családi pótlékot. A frakció annak megvizsgálására kérte a kormányt, hogy ez lehetséges-e.

A 2015-ös költségvetésben a kormány 326,95 milliárd forintos kiadással tervezett a családi pótlék soron. A családi támogatások 422 milliárd forintos előirányzatán belül ez a tétel a legnagyobb. Ha a konszolidált kiadási adatokat nézzük, akkor azt mondhatjuk, hogy a teljes tortából a családi pótlék és további gyermektámogatások 3,3%-os részt szakítanak ki."
Pedig nem alaptalan dolog. De nem ezen kell szerintem változtatni. A munkanélküli segélyen igen, a családi pótlékot meg csak olyan formában kellene adni, amivel kizárólag a gyerekre lehet költeni.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.11.04. 22:22

maTTeus írta:Pedig nem alaptalan dolog. De nem ezen kell szerintem változtatni. A munkanélküli segélyen igen, a családi pótlékot meg csak olyan formában kellene adni, amivel kizárólag a gyerekre lehet költeni.
Persze, hogy nem alaptalan. :)
A reakciókra értettem, hogy nem lesz ez egyszerű. :lol:

bertone

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.11.05. 09:20

A NAV elnöke elismerte, hogy kitiltották az Egyesült Államokból

Nem mond le, mert azzal szerinte elismerné, hogy igazak a korrupciós vádak. :lol:

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.11.05. 09:30

bertone írta:A NAV elnöke elismerte, hogy kitiltották az Egyesült Államokból

Nem mond le, mert azzal szerinte elismerné, hogy igazak a korrupciós vádak. :lol:
na az ilyenekért lenne érdemes kimenni tüntetni!

a tizedik után már óvatosabbak lennének.
Kép

Lezárt