Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2015.12.04. 14:38

Kép
Csalóka a kameraállás is. Állítólag minden szabványnak megfelel és rengeteg ilyen van az országban. Ez igaz? Nem szoktam biciklizni, de ezt kipróbálnám ;]

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.12.04. 16:22

Bandee írta:Megy a küzdelem folyamatosan, de fáradunk. Igazából azonnal elmegy sokszor 2 óra az utazással, máskor több is de az be van kalkulálva ill. a szükséges rossz mert vidékre is menni kell szerencsére. No de mikor helhez kötött kivitelezési munka van, ott kezdődnek az okosságok. Eleve 9 körül van a kezdés, mert előtte kávé, cigi, utazás, rákészülés stb.. Ha valaki reggel késik, ez eltolódik. Kb. délelőtt még elpattintanak 2 blázt eg ykávéval, enek ideje ugya legalább 30 perc, de ha jó téma van akkor lehet 40 is. Na, délelőtt eldobtunk 2 órát. Eljön az ebédidő, akkor az egy óra, ez hivatalosan jár nekik kell is. Ezt szigorúan ki is ülik, eltöltik, hiszen utána jól esik egy cigi, ami ugye vagy 20 perc ismét. AKkor jön egy 1-2 órás hasznos rész, mér akinél és ismétlődik a délelőtt 2-3 blázzal 5 óráig, amikor lehet elindulni haza. Na most itt is el lehet faragni 1/4-1/2 órát mert arra is rá kell ugye készülni, hogy elinduljanak. Számold ki, mennyi idő marad a munkára.. 5 után túlóra...
(:u

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2015.12.04. 17:32

4D4M írta:Kép
Csalóka a kameraállás is. Állítólag minden szabványnak megfelel és rengeteg ilyen van az országban. Ez igaz? Nem szoktam biciklizni, de ezt kipróbálnám ;]
Hát azért nem mondanám hogy rengeteg ilyen lenne. Mármint kerékpárút. (:v :szom02 Egyébként számtalan őrült megoldással találkozni nap-mint nap, bár itt nem tudom hogyan máshogy lehetett volna normálisan megcsinálni. A kedvencem a villanyoszlop az út közepén, mondjuk ebben a villanytársaság a hibás, nálunk legalábbis a Démáasz szarik az egészre, pedig jóval előre tudják, hol kerül bele oszlop a pl kiszélesített útba, aztán majd akkor veszik ki, amikor elkészül az egész, és szedhetik fel újra.
Kép

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.12.04. 17:42

maTTeus írta:
4D4M írta:Kép
Csalóka a kameraállás is. Állítólag minden szabványnak megfelel és rengeteg ilyen van az országban. Ez igaz? Nem szoktam biciklizni, de ezt kipróbálnám ;]
Hát azért nem mondanám hogy rengeteg ilyen lenne. Mármint kerékpárút. (:v :szom02 Egyébként számtalan őrült megoldással találkozni nap-mint nap, bár itt nem tudom hogyan máshogy lehetett volna normálisan megcsinálni. A kedvencem a villanyoszlop az út közepén, mondjuk ebben a villanytársaság a hibás, nálunk legalábbis a Démáasz szarik az egészre, pedig jóval előre tudják, hol kerül bele oszlop a pl kiszélesített útba, aztán majd akkor veszik ki, amikor elkészül az egész, és szedhetik fel újra.
Lehetett volna az egészet végig megdönteni, igaz, akkor kellett volna végig feltöltés, az meg biztos sokba került volna. (:n

Oszlopok. Az elektromos társaságok egy ütemterv szerint dolgoznak. Saját maguktól nem pakolják át a már meglévő oszlopokat, azt az útfenntartónak kell kérni és fizetni. Egy oszlop áthelyezése nem két fillér.
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2015.12.05. 00:08

A fenti témára rímelő, a nyugalom megzavarására alkalmas kocsmai beszélgetésbe futottam bele. Bazmegolós, csak az nézze meg, aki bírja (: Munka közben csend helyett alkalmas volt nekem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2015.12.05. 00:12

Bandee írta:
Kilépés után egy héttel írt egy mailt, hogy megy és feljelent minket, bejelent mindent amit nem hivatalosan kapott valaha nálunk, valamint követel 6 milliót. AZért, mert ő kért fizetés emelést de adtunk, így elesett a lakáshitelétől. Emiatt követeli a lakás árát rajtunk, meg ha a nav is megbassza akkor azt is követeli rajtunk. :mosoly: Pár nap haladékot adott, hogy peren kívüli ajánlatot tegyünk.
Hihetetlen! Éppen egy két hasonló kvalitású, és igényű munkavállalóval kapcsolatos ügyben megy most a peren kívüli egyeztetésem egy pesti ügyvéddel. Az általam 25 éve képviselt budai székhelyű céggel akar most hasonlókat eljátszani két mókus. Persze lehúzás a részükről ügyvédi segédlettel, amihez viszont nem fogunk asszisztálni. Amúgy nagyon komolyan megy ám az "adok-kapok" melós és munkáltató között. Mindegyiknek oldalnak megvannak a trükkjei.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.12.05. 01:41

Lancelot írta: Hihetetlen! Éppen egy két hasonló kvalitású, és igényű munkavállalóval kapcsolatos ügyben megy most a peren kívüli egyeztetésem egy pesti ügyvéddel. Az általam 25 éve képviselt budai székhelyű céggel akar most hasonlókat eljátszani két mókus. Persze lehúzás a részükről ügyvédi segédlettel, amihez viszont nem fogunk asszisztálni. Amúgy nagyon komolyan megy ám az "adok-kapok" melós és munkáltató között. Mindegyiknek oldalnak megvannak a trükkjei.
Én megérteném, ha gecik lettünk volna vele. Ha nem segítünk neki/rajta számtalanszor. Ha miután felmond nem fizetjük ki. Stb..

De nem. Minden pénzét megkapta, márpedig egy ilyen kapcsolat üzleti. Mi fizetünk ő pedig csinálja adott feltételekkel vagy sem.Ennyire egyszerű.

Talán az a baj, hogy nekünk nincsenek trükkjeink. Nem vagyunk akkorák és őszintén nekem se időm se kedvem ehhez. Egyszerű a képlet... x pénz van, ezt+azt kell csinálni..Akarod? Igen! Akkor csináld. Nem? Akkor szia. Ennyi. Nincs semmi túl komoly, nincs szerzői jog vagy ilyen szofisztikált dolog. Ennek megfelelően is járunk el. Mindenkitől tisztességesen, békében válunk el, ez a fasz meg keveri a szart. Én ezt nem tudom értelmezni és nem tudom elfogadni.

Én nem is értem, miért van ehhez embereknek kedve, affinitása? Már a szó hallatán is rosszul vagyok, hogy bíróság. Én nem akarok oda járni, nem akarom ezzel tölteni az időmet. Ráadásul feleslegesen. Minek? Ha igaza lenne.. De soha nem lehet igaza mert mindig korrekt vagyok azzal is akivel nem kéne. Így aztán nekem semmi keresnivalóm ott. Ugyanakkor mindennek ellenére, ha már így, akkor a végletekig képes lennék elmenni pénzt nem számolva azért, hogy egy ilyen tetűládától megszabadítsam a társadalmat. Nyilván nem az életére gondolok, de egy olyan végkimenetelt előidézni neki, hogy igazán fájjon... Amikor mindent neki kell kifizessen és amikor belebukik a saját a rosszindulatába. Amikor rájön, hogy nem érte meg gecinek lenni. Na, egy ilyet nagyon megnéznék :mosoly:

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.12.05. 05:07

Bandee írta:
Lancelot írta: Hihetetlen! Éppen egy két hasonló kvalitású, és igényű munkavállalóval kapcsolatos ügyben megy most a peren kívüli egyeztetésem egy pesti ügyvéddel. Az általam 25 éve képviselt budai székhelyű céggel akar most hasonlókat eljátszani két mókus. Persze lehúzás a részükről ügyvédi segédlettel, amihez viszont nem fogunk asszisztálni. Amúgy nagyon komolyan megy ám az "adok-kapok" melós és munkáltató között. Mindegyiknek oldalnak megvannak a trükkjei.
Én megérteném, ha gecik lettünk volna vele. Ha nem segítünk neki/rajta számtalanszor. Ha miután felmond nem fizetjük ki. Stb..

De nem. Minden pénzét megkapta, márpedig egy ilyen kapcsolat üzleti. Mi fizetünk ő pedig csinálja adott feltételekkel vagy sem.Ennyire egyszerű.

Talán az a baj, hogy nekünk nincsenek trükkjeink. Nem vagyunk akkorák és őszintén nekem se időm se kedvem ehhez. Egyszerű a képlet... x pénz van, ezt+azt kell csinálni..Akarod? Igen! Akkor csináld. Nem? Akkor szia. Ennyi. Nincs semmi túl komoly, nincs szerzői jog vagy ilyen szofisztikált dolog. Ennek megfelelően is járunk el. Mindenkitől tisztességesen, békében válunk el, ez a fasz meg keveri a szart. Én ezt nem tudom értelmezni és nem tudom elfogadni.

Én nem is értem, miért van ehhez embereknek kedve, affinitása? Már a szó hallatán is rosszul vagyok, hogy bíróság. Én nem akarok oda járni, nem akarom ezzel tölteni az időmet. Ráadásul feleslegesen. Minek? Ha igaza lenne.. De soha nem lehet igaza mert mindig korrekt vagyok azzal is akivel nem kéne. Így aztán nekem semmi keresnivalóm ott. Ugyanakkor mindennek ellenére, ha már így, akkor a végletekig képes lennék elmenni pénzt nem számolva azért, hogy egy ilyen tetűládától megszabadítsam a társadalmat. Nyilván nem az életére gondolok, de egy olyan végkimenetelt előidézni neki, hogy igazán fájjon... Amikor mindent neki kell kifizessen és amikor belebukik a saját a rosszindulatába. Amikor rájön, hogy nem érte meg gecinek lenni. Na, egy ilyet nagyon megnéznék :mosoly:
Hogy ezt mennyire meg tudom érteni és át tudom érezni!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2015.12.05. 10:03

Ecet írta:
Bandee írta:
Kilépés után egy héttel írt egy mailt, hogy megy és feljelent minket, bejelent mindent amit nem hivatalosan kapott valaha nálunk, valamint követel 6 milliót. AZért, mert ő kért fizetés emelést de adtunk, így elesett a lakáshitelétől. Emiatt követeli a lakás árát rajtunk, meg ha a nav is megbassza akkor azt is követeli rajtunk. :mosoly: Pár nap haladékot adott, hogy peren kívüli ajánlatot tegyünk. Természetesen nem foglalkoztunk vele, de azért nehogy azt gondold, hogy ez a fenyegetőzés, feljelentgetés egyedi eset. Nagyon sokan el vannak tévedve ebben az országban és kurvára nem tudják értékelni, ha jó helyük van. Hasonló cirkuszt eljátszottak a nővéremmel is a tavasszal. Ő egy éttermet visz, az egyik csaj és a barátja fenyegette és zsarolta őt, mindenféle ok nélkül.
Az alkalmazott a fizetett ellenséged!
Az nagyon súlyos, ha most ezt nem erre a konkrét esetre értetted, hanem általánosságban.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.12.05. 12:11

Baján az egyik utcában felbontották a járdát, majd tegnap betonozták vissza. A munka végézésére kb pont besötétedett. Nem raktak ki sem korlátot, sem szalagot (ahol látszik egy tépett szalag, az korábbról maradt ott). Íme az eredmény:

Kép
Kép
Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.12.05. 12:58

Ecet írta:Sajnos ez általánosságban is így van. Tisztelet kivételnek...
Hát nagyon nehéz ez a kérdés... megint valami tutiba futottatok bele. :)

Szerintem létezik az az alkalmazott aki igenis előrébbviszi a vállalkozást/céget.
Még azok között is akik profik és jól dolgoznak - mert gondolom ebből fakadóan jött a gondolatfoszlány hogy az ilyen bármikor lenyúlja a vállalkozás megbízásait.
Azért ehhez elég nagy résnek kell lennie a pajzson, de nem mondom, hogy egy átlag magyar KKV nincs ennek a veszélynek kitéve.

Az alkalmazott általában átlátja az egész tevékenységet, sokszor árakkal, költségekkel, és konkrétan a megbízásokkal is tisztában van.
Ennek ellenére azt gondolom, hogy ez még kevés ahhoz, hogy "nyúljon" vagy betegyen neked.
Ahhoz nagyon jó matekosnak is kell lennie. :)
Avagy...

Azért abba is gondoljatok bele, hogy nem mindenki akar vagy képes beslattyogni egy ügyvédhez, hogy céget csináljon.
Erre az emberek nagy része képtelen... már csak azért is mert fogalma sincs mi kell hozzá. Vagy egyszerűen csak tart az egésztől...
Itt egy ilyen sztoriban azért van egy ügyvéd, a cégbíróság, egy bank... szóval a nagy átlagnak a hideg futkos az ilyesmitől a hátán.

Ha csak a fusi miatt is ellenség, akkor azzal nem értek egyet.
Mindenki csinál ezt-azt, nem nagyon van kivétel.
Az viszont biztos, hogy amennyiben a fusi a céges meló rovására megy (időhiány végett), akkor gáz van - viszont ez hamar kiderül.
Én hagyom a fusit, mert úgyis tudom, hogy csinálják. Azt viszont nem engedem, hogy céges anyagból dolgozzanak, azt azért ellenőrzöm és nehéz kikerülni. Viszont ha a céges munkával készen van valaki, akkor nem fogom beszabályozni, hogy nem csinálhat mást.
Adott esetben még fejlődhet is tőle. :)
Viszont kikötöttem már az elején, hogy a céges meló élvez elsőbbséget, minden esetben.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.12.05. 15:02

Ecet írta:Na de fordítva! :mosoly: Mikor láttál olyat, hogy odamegy az alkalmazott a tulajdonoshoz: - látom gondok vannak a céggel, amiről azért mi is tehetünk és ezért szeretnénk kérni, hogy a fizetésünk csökkenjen amíg a cég talpra nem áll!
Amíg leírtam is röhögőgörcsöt kaptam!(:u
Ilyet nem hallottam de olyat igen, hogy a cég szarban volt és nem fizette ki az embereit...
... az emberek pedig tovább dolgoztak fizetés nélkül, pedig nem lehetett tudni, hogy lesz-e valaha egyátalán fizu.

A másik pedig az, hogy a főnök/tulajdonos közölte, hogy 20-an vagyunk, de csak 15 ember kell.
1. Vagy csökkentjük a fizetéseket...
2. Kirúgunk 5 embert...

A 20 ember választhatott, hogy mi legyen - nem a főnök döntött.
Találjátok ki mit válaszottak. :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.12.05. 17:38

rdaneelolivaw írta:
Ecet írta:Na de fordítva! :mosoly: Mikor láttál olyat, hogy odamegy az alkalmazott a tulajdonoshoz: - látom gondok vannak a céggel, amiről azért mi is tehetünk és ezért szeretnénk kérni, hogy a fizetésünk csökkenjen amíg a cég talpra nem áll!
Amíg leírtam is röhögőgörcsöt kaptam!(:u
Ilyet nem hallottam de olyat igen, hogy a cég szarban volt és nem fizette ki az embereit...
... az emberek pedig tovább dolgoztak fizetés nélkül, pedig nem lehetett tudni, hogy lesz-e valaha egyátalán fizu.

A másik pedig az, hogy a főnök/tulajdonos közölte, hogy 20-an vagyunk, de csak 15 ember kell.
1. Vagy csökkentjük a fizetéseket...
2. Kirúgunk 5 embert...

A 20 ember választhatott, hogy mi legyen - nem a főnök döntött.
Találjátok ki mit válaszottak. :)
1. pont. De erre magyarázat is van.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.12.05. 18:07

Hát sajnos nem nyert. :)
Inkább azt választották = legyen közülük 5 kirúgva, mert a fizut nem lehet csökkenteni.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2015.12.05. 18:23

rdaneelolivaw írta:Hát sajnos nem nyert. :)
Inkább azt választották = legyen közülük 5 kirúgva, mert a fizut nem lehet csökkenteni.
Meg ugy is, hogy 25% esely volt ra hogy epp benne lesz?
Vagy nagyjabol van egy hierarchia es tudni lehetett kik lennenek iylen esteben kirugva? Gondolom ennyir enem vagod a korulmenyeket-

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2015.12.05. 18:26

rdaneelolivaw írta:Hát sajnos nem nyert. :)
Inkább azt választották = legyen közülük 5 kirúgva, mert a fizut nem lehet csökkenteni.
Erre is van magyarázat! Mind a 20 azt gondolta, ő nélkülözhetetlen, őt biztos nem rúgják ki. :mosoly:

(Az elsőre az lenne, hogy mind a 20 fosna, hogy ő lesz az egyik az ötből.)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.12.05. 18:33

Szerintem a többség tudta, hogy valószínűleg nem lesz benne abban az ötben.
Nade mindenki ezt az opciót választotta. :)

Egyébként ha mondanám a két emberemnek, hogy figyi egyikőtöket el kell küldenem, vagy mindkettőtöknek mínusz X Ft fizu, és minden megy tovább...
Mindkettő azt mondaná, hogy maradjon a fizu, sőt a másik munkáját is megcsinálják inkább. (Amennyit tudnak persze)

Senki nem akar lemondani semmiről.
Fogalmam sincs, hogy ez mennyire általános, de több hasonló esetet hallottam.

tyutye
gokartos
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2013.12.20. 21:37
Mi vagy?: különvélemény

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: tyutye » 2015.12.06. 16:40


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2015.12.06. 21:23

Ecet írta:Nem tudom sírjak vagy nevessek! Remélem igaz, mert viccnek durva lenne! :mosoly:
http://tenyek.hu/belfold/195781_megbunt ... norok.html
Alapvetően még egyet is lehetne érteni...
De. Egyrészt itt tényleg évente egyszeri tevékenységről lehet szó...

Nemrég írtam, hogy ÁLLAM ÓVODÁBAN is nagyüzemben megy a fekete meló.
Pl.: néptánc, foci, atlétika, fotózás stb... és ezek csak a főbb fakultatív tevékenységek, szolgáltatások.
És ide nem megy a NAV. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.12.06. 21:50

rdaneelolivaw írta:Szerintem a többség tudta, hogy valószínűleg nem lesz benne abban az ötben.
Nade mindenki ezt az opciót választotta. :)

Egyébként ha mondanám a két emberemnek, hogy figyi egyikőtöket el kell küldenem, vagy mindkettőtöknek mínusz X Ft fizu, és minden megy tovább...
Mindkettő azt mondaná, hogy maradjon a fizu, sőt a másik munkáját is megcsinálják inkább. (Amennyit tudnak persze)

Senki nem akar lemondani semmiről.
Fogalmam sincs, hogy ez mennyire általános, de több hasonló esetet hallottam.
Egy ekkora közösségben még érzik az emberek, hogy kb. hol állnak és mennyire kellenek vagy mennyire nem. De az igaz, hogy senki lejjebb a másikért nem fog adni, simán dobják koncnak a másikat.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2015.12.06. 22:03

Ecet írta:Egyszerű példa: Ha jól megy a vállalkozásod, akkor az alkalmazottak ott legyeskednek körülötted, hogy ennek ők is részesei és honoráld nekik legfőképpen pénzzel. Mert nyilván ez az ő érdemük is, kijár nekik a fizetésemelés. Na de fordítva! :mosoly: Mikor láttál olyat, hogy odamegy az alkalmazott a tulajdonoshoz: - látom gondok vannak a céggel, amiről azért mi is tehetünk és ezért szeretnénk kérni, hogy a fizetésünk csökkenjen amíg a cég talpra nem áll!

Amíg leírtam is röhögőgörcsöt kaptam! (:u
Kb. így. Nézd, ez alapvetően egy üzleti együttműködés. Ők dolgoznak, a cég fizet. Mindkét félnek el kell dönteni. hogy megéri-e a másikkal való együttműködés. Sajnos én úgy látom a dolgozók nem értik teljes mértékben ezt a végtelen egyszerű mechanizmust. Ill. értik, csak egyszer így, másszor úgy értelmezik a dolgot, mindig,, ahogyan a legtöbbet tudják kipréselni maguknak.
De az nagyon nagy igazság, hogy alapvetően szasszerolnak egyfolytában, olyan dolgokat is észrevesznek amit nem gondolnál. Mindnnel tudnak foglalkozni ami nem lenne a dolguk, fürkészik a lehetőségeket, a kiskapukat. AMint érezhetően egy meló jobb, érezhetően több van, már jönnek is ilyen vagy olyan ürüggyel, hogy részesüljenek a zsákmányból. Fordítva természetesen nem működik. No de miért is működne, hiszen úgy kezdtem, hogy ez egy együttműködés ami egyszerűen kellene működjön. Ha beüt a szar, akkor életbe lép az alaptörvény, veszik a kalapjukat és odább állnak. Nem az ő cégük, nem az ő kockázatuk. Ha bezár a bazár, akor mennek másik céghez és folytatják építő, avagy romboló tevékenységüket ott. Te meg mehetsz a faszra. Ez elfogadható is lenne, ha mannát nem szeretnék közösen elfogyasztani a jobb időszakokban:)

Olvastam Carlos teljesítménybérezős okfejtését és fején találta a szöget. Mégis az sem jó, mi már próbáltuk. Rengeteget gondolkodtam azon, hogyan lehetne az igazságosságot elérni. Hogy tényleg annyit keressen mind, amennyit hozzátesz, amennyit érdemel. Ha túlórát fizetsz az nem jó, rájátszanak. Igazából bármilyen plusz juttatás van, arra ha kell ha nem rámozdulnak és felemészt az ellenőrzés.. Gondoltam már arra is, hogy vonok egy átlagot az előző évi fizetésekből és mindenki azt kapja. AZ meg azért nem jó, mert nem vállal semmi pluszt, egy idő után úgy érzik ingyen dolgoznak. Ha a teljesítményt fizeted, kihullik az 50-70% gyenge, mert nem tud lépést tartani az ügyesekkel. Egyszer beszüntetem a túlórát és melónál célprémium volt ha időre kész (persze összesen). KÉT NAP kellett hozzá, hogy feldobjanak másik kettőt aki béna, nem dolgozik, lusta:)

Nehéz dolog ez :mosoly:

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2015.12.07. 09:42

Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2015.12.07. 09:56

Bandee írta: Kb. így. Nézd, ez alapvetően egy üzleti együttműködés. Ők dolgoznak, a cég fizet. Mindkét félnek el kell dönteni. hogy megéri-e a másikkal való együttműködés. Sajnos én úgy látom a dolgozók nem értik teljes mértékben ezt a végtelen egyszerű mechanizmust. Ill. értik, csak egyszer így, másszor úgy értelmezik a dolgot, mindig,, ahogyan a legtöbbet tudják kipréselni maguknak.
De az nagyon nagy igazság, hogy alapvetően szasszerolnak egyfolytában, olyan dolgokat is észrevesznek amit nem gondolnál. Mindnnel tudnak foglalkozni ami nem lenne a dolguk, fürkészik a lehetőségeket, a kiskapukat. AMint érezhetően egy meló jobb, érezhetően több van, már jönnek is ilyen vagy olyan ürüggyel, hogy részesüljenek a zsákmányból. Fordítva természetesen nem működik. No de miért is működne, hiszen úgy kezdtem, hogy ez egy együttműködés ami egyszerűen kellene működjön. Ha beüt a szar, akkor életbe lép az alaptörvény, veszik a kalapjukat és odább állnak. Nem az ő cégük, nem az ő kockázatuk. Ha bezár a bazár, akor mennek másik céghez és folytatják építő, avagy romboló tevékenységüket ott. Te meg mehetsz a faszra. Ez elfogadható is lenne, ha mannát nem szeretnék közösen elfogyasztani a jobb időszakokban:)

Olvastam Carlos teljesítménybérezős okfejtését és fején találta a szöget. Mégis az sem jó, mi már próbáltuk. Rengeteget gondolkodtam azon, hogyan lehetne az igazságosságot elérni. Hogy tényleg annyit keressen mind, amennyit hozzátesz, amennyit érdemel. Ha túlórát fizetsz az nem jó, rájátszanak. Igazából bármilyen plusz juttatás van, arra ha kell ha nem rámozdulnak és felemészt az ellenőrzés.. Gondoltam már arra is, hogy vonok egy átlagot az előző évi fizetésekből és mindenki azt kapja. AZ meg azért nem jó, mert nem vállal semmi pluszt, egy idő után úgy érzik ingyen dolgoznak. Ha a teljesítményt fizeted, kihullik az 50-70% gyenge, mert nem tud lépést tartani az ügyesekkel. Egyszer beszüntetem a túlórát és melónál célprémium volt ha időre kész (persze összesen). KÉT NAP kellett hozzá, hogy feldobjanak másik kettőt aki béna, nem dolgozik, lusta:)

Nehéz dolog ez :mosoly:
Először is: respect az erőfeszítéseidnek (:

Elsősorban ott csúszik el az együttműködés korrektsége, hogy elvesztik a szem elől(vagy sosem látták) a közös érdekeket, a cég érdekeit. Dacára annak, hogy ez az egész közös szerencsétlenkedés alapja: kölcsönösen előnyös együttműködés. A mindennapokban nem érzik azt, hogy mindenkinek elemi érdeke, hogy jól teljesítsen. Így csak az önös érdekek maradnak a felszínen, látható helyen. Ha nincs állandóan ingerelve a cég szempontja, akkor csak idő kérdése, hogy az "ÉN" megnyerje a meccset, hiszen ezzel a nap 24 órájában szembesül az ember. Nem lehet másként, ha magára hagyod őket. Ez szerintem nem egy hiba, hanem egy törvényszerűség, amivel nem szabad nem számolni.

A gázosabb része az az érzések kiszámíthatatlansága. Nagyon fegyelmezettnek kell(ene) lennie mindkét félnek, mert a komplexusok csírái pillanatok alatt megkerülhetetlen fatörzsekké válnak. "lenéz engem" "milyen nagyképű" "milyen hálátlan" stb.

Audiban láttam először, de biztos máshol is van: alapbér + mozgóbér. Amiben a mozgó részt akár a cég teljesítményétől is függővé lehet tenni. Ugyancsak VW, a nyereség utáni prémium (idén elmarad nekik például (: ) De az emberi teljesítmény mérése nagyon problémás és ha korrekten akarod csinálni, akkor tényleg energia- és időrabló. És az egész célja - a motiváció - még ezek után is további 75%-ban az emberen múlik, ami függ a magánéletétől elkezdve az egészségén át a holdfázisig mindentől.

A végkövetkeztetésed helyes ;]

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2015.12.07. 11:22



Lezárt