Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.02.10. 00:33

rdaneelolivaw írta:

Hát nem tudom, ehhez bizalmatlansági indítvány kéne, - párton belül - avagy a többség kérdése. :)
Utóbbi ugye mint probléma fel sem merülhet.
Bizalmatlanságit meg lehet mesterségesen is generálni.
Nem! Az OGY feloszlathatja önmagát, és akkor ki kell írni a választást.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.02.10. 00:35

del
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.02.10. 00:36

del!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.10. 05:29

keF1r írta:
Ha gyereket nem is de téged egy nagy felizzított bronzlófasszal szivesen (:i

No pár hónapra elegendőt forumoztam ismét...
Itt az újabb eset te szarházi, és most egy honfitársunk az érintett:
http://hir.ma/18-2/veresre-verte-az-ero ... -18/617269

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.10. 11:54

pkonsti írta:
keF1r írta:
Ha gyereket nem is de téged egy nagy felizzított bronzlófasszal szivesen (:i

No pár hónapra elegendőt forumoztam ismét...
Itt az újabb eset te szarházi, és most egy honfitársunk az érintett:
http://hir.ma/18-2/veresre-verte-az-ero ... -18/617269
Kedves pkonsti!

Nagy örömmel olvastam újabb hozzászólásod, mely végre kitöltötte a közel kéthetes űrt a lelkemben.
De szeretném figyelmedbe ajánlani, hogy sajnos itthon is történnek borzalmas dolgok, mégha ez csak egy gyilkosság, melyet vélhetően egy magyar követett el:

Halálra késeltek egy férfit a fővárosban
Az apa férfi, a rezsi nő!

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.10. 13:07

nikotin írta:
Nagy örömmel olvastam újabb hozzászólásod, mely végre kitöltötte a közel kéthetes űrt a lelkemben.
De szeretném figyelmedbe ajánlani, hogy sajnos itthon is történnek borzalmas dolgok, mégha ez csak egy gyilkosság, melyet vélhetően egy magyar követett el:

Halálra késeltek egy férfit a fővárosban
Te még minidig nem érted a lényeget, ugye?
Igen, vannak kis hazánkban is gyilkosok nemi erőszakot elkövetők. Mondtam egy szóval is, hogy nincsenek? De úgy látszik, a magadfajtának mindegy, hogy egyel több, vagy kevesebb.
De nehogy már sajnálatodat, és részvétedet fejezd ki az áldozatnak, vagy a családjának, inkább bevéded a szarházi migránst azzal, hogy linkelsz egy hírt egy hazai gyilkosságról. Gondolom ezzel egyenlőségjelet akartál tenni a mi kultúránk, és ezeknek az iszlám szarháziaknak a kultúrája közé.
:hanyas:

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.10. 13:19

nikotin írta: Kedves pkonsti!

Nagy örömmel olvastam újabb hozzászólásod, mely végre kitöltötte a közel kéthetes űrt a lelkemben.
De szeretném figyelmedbe ajánlani, hogy sajnos itthon is történnek borzalmas dolgok, mégha ez csak egy gyilkosság, melyet vélhetően egy magyar követett el:

Halálra késeltek egy férfit a fővárosban
Szerintem ne etesd...

főleg ha már Te is magadfajta lettél (:

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.02.10. 13:26

Konsti, inkabb ne gondolj semmit! Ne eroltesd!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.10. 13:31

pkonsti írta:
nikotin írta:
Nagy örömmel olvastam újabb hozzászólásod, mely végre kitöltötte a közel kéthetes űrt a lelkemben.
De szeretném figyelmedbe ajánlani, hogy sajnos itthon is történnek borzalmas dolgok, mégha ez csak egy gyilkosság, melyet vélhetően egy magyar követett el:

Halálra késeltek egy férfit a fővárosban
Te még minidig nem érted a lényeget, ugye?
Igen, vannak kis hazánkban is gyilkosok nemi erőszakot elkövetők. Mondtam egy szóval is, hogy nincsenek? De úgy látszik, a magadfajtának mindegy, hogy egyel több, vagy kevesebb.
De nehogy már sajnálatodat, és részvétedet fejezd ki az áldozatnak, vagy a családjának, inkább bevéded a szarházi migránst azzal, hogy linkelsz egy hírt egy hazai gyilkosságról. Gondolom ezzel egyenlőségjelet akartál tenni a mi kultúránk, és ezeknek az iszlám szarháziaknak a kultúrája közé.
:hanyas:
Őszintén sanálom, de valószínű, hogy igazad van, és valóban nem értem azt a "lényeget", amelyet itt te közvetítesz felénk. Kérlek ezért, világosíts fel!

Miként KELL sajnálatomat és részvétemet kifejezni? Elég, ha én is linkelgetek? Mert egyelőre nálad sem találok sem sajnálatot, sem részvétet, ezért kérem a segítségedet.
Már mások is kérték, mondd el mit jelent ez a "magamfajta", mert ez így nekem elég homályos, s talán, ha jobban kifejted, akkor tanulhatunk belőle!
Miért "bevédése" egy tettnek, ha megemlítem, hogy sajnálatosan itthon is történnek bűncselekmények, csak úgy tűnik számomra, hogy ezek nem lépik át az te ingerküszöbödet?
Nem kívántam sehova egyenlőségjelet tenni. Bizonyára ismered azt a mondást, hogy a "stílus maga az ember". Én ezt kiegészíteném azzal, hogy ez a gondolatra is igaz. Ezért szeretném tudni, miből gondoltad ezt?!
Számos kultúráról beszélhetünk, legyen az magyar, európai, nemzetközi, keresztény, vagy éppen iszlám. Mivel az én logikai képességem nem ér fel a te szintedhez, szeretném, ha kifejtenéd, milyen kultúrákat nem lehet összehasonlítani!

Iszom szavaidat, így izgatottan várom, hogy segíts megvilágosodni!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.10. 13:38

4D4M írta:
nikotin írta: Kedves pkonsti!

Nagy örömmel olvastam újabb hozzászólásod, mely végre kitöltötte a közel kéthetes űrt a lelkemben.
De szeretném figyelmedbe ajánlani, hogy sajnos itthon is történnek borzalmas dolgok, mégha ez csak egy gyilkosság, melyet vélhetően egy magyar követett el:

Halálra késeltek egy férfit a fővárosban
Szerintem ne etesd...

főleg ha már Te is magadfajta lettél (:
Szó nincs etetésről! A múltkor megkaptam (nem egyedül és nem tőle), hogy szemét módon viselkedtem, így ezen szeretnék változtatni, s megismerni azt, ami vezérli.
Nem most kerültem a "magamfajta" kategóriába, csak eddig hiába kértük ennek a kategóriának az ismérveit, gondoltam, ismét teszek egy próbát, hátha tanulhatunk belőle.
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.10. 13:56

nikotin írta: Szó nincs etetésről! A múltkor megkaptam (nem egyedül és nem tőle), hogy szemét módon viselkedtem, így ezen szeretnék változtatni, s megismerni azt, ami vezérli.
Nem most kerültem a "magamfajta" kategóriába, csak eddig hiába kértük ennek a kategóriának az ismérveit, gondoltam, ismét teszek egy próbát, hátha tanulhatunk belőle.
Gondoltam, hogy ilyesmi van a háttérben. Én is próbálkoztam a kiderítéssel, de azért mindennek van határra, így a kíváncsiságomnak és a szociális érzékenységemnek is.

És amúgy tényleg szemét módon viselkedünk vele, de ennél többet nehezen tehetne a dolog katalizálásához (:

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.10. 14:51

Újabb finomság (:
A törvény ugyanis arról szól, hogy a posta szerződései „nem minősülnek közérdekű vagy közérdekből nyilvános adatnak”. Illetve semmilyen adat sem lehet közérdekű, ami a posta számára „üzleti tevékenysége végzése szempontjából aránytalan sérelmet okozna”

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.02.10. 15:18

4D4M írta:
nikotin írta: Szó nincs etetésről! A múltkor megkaptam (nem egyedül és nem tőle), hogy szemét módon viselkedtem, így ezen szeretnék változtatni, s megismerni azt, ami vezérli.
Nem most kerültem a "magamfajta" kategóriába, csak eddig hiába kértük ennek a kategóriának az ismérveit, gondoltam, ismét teszek egy próbát, hátha tanulhatunk belőle.
Gondoltam, hogy ilyesmi van a háttérben. Én is próbálkoztam a kiderítéssel, de azért mindennek van határra, így a kíváncsiságomnak és a szociális érzékenységemnek is.

És amúgy tényleg szemét módon viselkedünk vele, de ennél többet nehezen tehetne a dolog katalizálásához (:
Na nehogy már még ti kérjetek elnézést...

Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.10. 16:25

pkonsti írta: De nehogy már sajnálatodat, és részvétedet fejezd ki az áldozatnak, vagy a családjának
Végigböngésztem magasröptű hozzászólásaidat, melyek másból sem állnak, mint linkekből. Önálló gondolat: nulla. És a "részvét", "sajnálat" szavakkal sehol nem találkoztam. Te meg ezt kéred számon... Nevetséges gyűlölködő vagy, egy gyalázkodó, obszcén módon megnyilvánuló linkhuszár. :pf03

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.10. 16:26

Magic írta: Na nehogy már még ti kérjetek elnézést...
Ugyanazért nem gyűlölöm a kulturálatlan menekülteket nyakra-főre automatikusan, amiért őt sem. Egyszerűen: a relatív tudás- és képességdeficitben így viselkedünk mi emberek. Nem hibáztatható valaki azért, mert hozzánk képest félrelát bizonyos összefüggéseket. Illetve a gyűlölködésre számomra értelmetlen válasz a további gyűlölködés, bármennyire is természetes reakció (:

(Valóban megvetem magam, ha konstruktivitás helyett csak további árokásást tudok felmutatni sajnálatraméltó emberekkel szemben, letlégyen bármilyen gyűlölködő is)

megjegyzem: könnyen lehet, hogy kihalófélben lévő zsákutca a magamfajta, de legalább a tükröktől nincs félnivalóm (:

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.10. 16:47

Végre egy jó hír is van.

Csak tökösen, Alghar :Đ Nem becsicskulni. Kimegyek én is valahova.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.02.10. 21:24

4D4M írta:Végre egy jó hír is van.

Csak tökösen, Alghar :Đ Nem becsicskulni. Kimegyek én is valahova.
Én is megyek.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.10. 21:26

4D4M írta:Végre egy jó hír is van.

Csak tökösen, Alghar :Đ Nem becsicskulni. Kimegyek én is valahova.
Tegnap csatlakoztunk tantestületileg...kíváncsian várom, mi lesz ebből. Sok jóra nem számítok sajnos.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.02.10. 21:26

4D4M írta:
Magic írta: Na nehogy már még ti kérjetek elnézést...
Ugyanazért nem gyűlölöm a kulturálatlan menekülteket nyakra-főre automatikusan, amiért őt sem. Egyszerűen: a relatív tudás- és képességdeficitben így viselkedünk mi emberek. Nem hibáztatható valaki azért, mert hozzánk képest félrelát bizonyos összefüggéseket. Illetve a gyűlölködésre számomra értelmetlen válasz a további gyűlölködés, bármennyire is természetes reakció (:

(Valóban megvetem magam, ha konstruktivitás helyett csak további árokásást tudok felmutatni sajnálatraméltó emberekkel szemben, letlégyen bármilyen gyűlölködő is)

megjegyzem: könnyen lehet, hogy kihalófélben lévő zsákutca a magamfajta, de legalább a tükröktől nincs félnivalóm (:
Az ő nézőpontjából Ti láttok félre. Ahogy Forest Gump mondta, "az a hülye, aki mondja".

Viccet félretéve értem amiről beszélsz és általánosságban igazatok van de fordult már elő amikor Konstinak igaza volt :mosoly:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.02.10. 21:28

pkonsti írta:
keF1r írta:
Ha gyereket nem is de téged egy nagy felizzított bronzlófasszal szivesen (:i

No pár hónapra elegendőt forumoztam ismét...
Itt az újabb eset te szarházi, és most egy honfitársunk az érintett:
http://hir.ma/18-2/veresre-verte-az-ero ... -18/617269
Kiragadott példa, bejött mondjuk egy millió és ebből ez az egy ilyen. Arányaiban nálunk is van ennyi állat, sőt... AJjaj de még mennyi :szom01

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2016.02.10. 21:34

ezt jól összerakták

[media]https://vimeo.com/154857836[/media]
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.02.10. 21:41

Bandee írta:
pkonsti írta: Itt az újabb eset te szarházi, és most egy honfitársunk az érintett:
http://hir.ma/18-2/veresre-verte-az-ero ... -18/617269
Kiragadott példa, bejött mondjuk egy millió és ebből ez az egy ilyen. Arányaiban nálunk is van ennyi állat, sőt... AJjaj de még mennyi :szom01
van itthon is, de szerintem a maga suttyó módján azt akarja mondani, hogy nem kell még pluszba a nyakunkba ez.
amivel nehéz vitatkozni azért.
olyan, mint ha valaki verné a saját gyerekét, akkor azt a szerencsétlen gyereket én is felpofozhatom? mert otthon se különb az apja.. érted. logikusnak logikus, csak nincs rá szükség.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.02.10. 22:16

carlos78 írta:
van itthon is, de szerintem a maga suttyó módján azt akarja mondani, hogy nem kell még pluszba a nyakunkba ez.
amivel nehéz vitatkozni azért.
olyan, mint ha valaki verné a saját gyerekét, akkor azt a szerencsétlen gyereket én is felpofozhatom? mert otthon se különb az apja.. érted. logikusnak logikus, csak nincs rá szükség.
Én értem, teljesen. De nem ezért nem kellenek, hanem 100 másik ok miatt jobb lenne ha nem jönnének ill. jöttek volna ide Európába. Sorolhatnám, de nincs kedvem. Alapvetően ugyanolyan jók és rosszak mint mi, csak más kultúra, más vallás stb.. Viszont ha már itt vannak akkor kezdeni kell velük valamit, a renitenseket mondjuk azonnali hatállyal kibaszni. A normálisat taníttatni, valahogy próbálni integrálni. Amiben nagyjából biztos vagyok, az az, hogy nem lehet nekik nyilvános vallásgyakorlást hagyni, nincsenek mecsetek stb-stb. Valószínűleg az európai értékek szerinti beilleszkedésre is határidőt kell nekik szabni, szabályszegés esetén azonnali kiutasítást foganatosítani és ilyesmi. Ha valakik, akkor a németek majd megoldják


4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.12. 12:54

Az egész Klik hibás alapelvre épült

Szoktam tartózkodni, hogy szakpolitikai dolgokba beleokoskodjak - talán néha sikerül is ellenállni - de ez azért józan paraszti ésszel is egy kiszabott agyrém volt, ami kizárólag a főni álmait szolgálta. Aztán természetesen nem tanulnak belőle semmit, hanem következik egy másik összekapkodott gányolás, amihez ugyanúgy nem kérdeznek meg senki hozzáértőt. Erre jön még rá, hogy elkoptattak a végrehajtókból is 3-4 generációt, tehát a kontraszelekció miatt tudható, hogy a legsötétebbek vannak a kvázi döntéshozók székében is.

Innen szép nyerni. K.rva jó lenne, ha lenne egy mentésünk 5 évvel ezelőttről (:

Lezárt