Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.19. 11:00

Senki sem a FIDESZ kormányzás alatt létrejött pozitív eredményeket vitatja. Ha akarnál háromszor annyi negatívumot tudnál Te (pkonsti) magad felsorolni. Nem ez a lényeg.

Szerintem:
A hatalom gyakorlása egy dolog. A hatalom megtartása és annak érdekében ha kell a társadalmat szembeköpő magatartás meg a másik dolog.
Lehet hogy az utóbbi miatt elégedetlenkednek sokan kis hazánkban?
:szom04
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.19. 11:07

Redbull írta:Senki sem a FIDESZ kormányzás alatt létrejött pozitív eredményeket vitatja. Ha akarnál háromszor annyi negatívumot tudnál Te (pkonsti) magad felsorolni. Nem ez a lényeg.

Szerintem:
A hatalom gyakorlása egy dolog. A hatalom megtartása és annak érdekében ha kell a társadalmat szembeköpő magatartás meg a másik dolog.
Lehet hogy az utóbbi miatt elégedetlenkednek sokan kis hazánkban?
:szom04
Mert egy Merkel nem köpi ugyanúgy szembe a társadalmat, amikor pontosan az ellenkezőjét teszi mint amit elvárnának tőle az emberek migránsügyben?
A világ összes politikai ereje, amelyik a hatalom közelébe kerül pontosan ugyanazt teszi, minden eszközzel megpróbálja megtartani. Engem jobban zavart 2006 eseményei, ahogyan hazudtak a valós számokról, ezzel megnyerve a választásokat, majd az elégedetlen tömeget karhatalmi erővel verték szét.
Azt hiszitek, hogy a világ többi politikusa patyolat tiszta?
A hatalmat egyébként 4 évente kell megtartani, és nem tudok olyanról, hogy ne valósulna meg hazánkban a szabad választás elve. Ha pedig a többség megint a Fideszre szavaz, azt nektek, és a többi politikai pártnak is el kell fogadnia, hisz erről szól a többségi parlamenti demokrácia.
Pontosan milyen negatívumokra gondoltál, mert ami a pénztárcámat érintette, és nem volt kivédhető, nem igazán volt, vagy csak minimális összegekről beszélhetünk.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára pkonsti 2016.02.19. 11:49-kor.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.19. 11:08

4D4M írta:Na ezért mondom, hogy van amiben vérprofi a fidesz. Tökéletes.
Bizony-bizony! Lásd: "Kb. 50 ezret fizettünk havonta gázra, és 14-15000-et áramra. Most 33500 a gáz, és 10 ezer alatt van az áram."

Még a fityisz sem hazudik 30%-os csökkenést! (:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.19. 11:15

nikotin írta: Még a fityisz sem hazudik 30%-os csökkenést! (:u
Az lesz a gond, hogy nem a matolcsy-matematikát használod (:

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.19. 11:21

nikotin írta:
4D4M írta:Na ezért mondom, hogy van amiben vérprofi a fidesz. Tökéletes.
Bizony-bizony! Lásd: "Kb. 50 ezret fizettünk havonta gázra, és 14-15000-et áramra. Most 33500 a gáz, és 10 ezer alatt van az áram."

Még a fityisz sem hazudik 30%-os csökkenést! (:u
Hazudik a jó édes...
Én max egy kicsit túloztam, te viszont ismét kőbunkó voltál. 24,5%-os volt az összhatás.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.19. 11:30

4D4M írta:
nikotin írta: Még a fityisz sem hazudik 30%-os csökkenést! (:u
Az lesz a gond, hogy nem a matolcsy-matematikát használod (:
Ha ennyire büdös az a pénz, amit megspórolhatsz, miért nem utasítod vissza? Amúgy is, szerintetek csak forintokkal szúrják ki a szemünket, hát legyen tartásod, és mondjál nemet.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.19. 12:18

Most a dolgozó, családos rétegnek van könnyítés.
Elötte meg volt 13. havi nyugdíj. Az persze senkit nem izgatott, hogy nincs 13. hónap. :)
Gyes le lett baszva 2 évre.

Mindenkinek nem lehet jó. :)
Amúgy nekünk nem lett sokkal könnyebb a Fidesz miatt, bár nem vagyunk szarráadóztatva.
Ez mindenképp jobb lett kicsit.
Asszonynál még mindig nagyok az elvonások amikor melózik, de közel sem annyi mint a maszop idejében.
Nem tudom mennyi az annyi de tuti 100e felett van amivel több marad azóta... + 2 gyerek után még az adójóváírás. :)

Van ami viszont bőven zavar.
Pl. az éves szinten befizetett 900e eü járulék, és 1x sem jött ki még mentő amikor hivtuk őket.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.19. 12:23

pkonsti írta:
Redbull írta:Senki sem a FIDESZ kormányzás alatt létrejött pozitív eredményeket vitatja. Ha akarnál háromszor annyi negatívumot tudnál Te (pkonsti) magad felsorolni. Nem ez a lényeg.

Szerintem:
A hatalom gyakorlása egy dolog. A hatalom megtartása és annak érdekében ha kell a társadalmat szembeköpő magatartás meg a másik dolog.
Lehet hogy az utóbbi miatt elégedetlenkednek sokan kis hazánkban?
:szom04
Mert egy Merkel nem köpi ugyanúgy szembe a társadalmat, amikor pontosan az ellenkezőjét teszi mint amit elvárnának tőle az emberek migránsügyben?
A világ összes politikai ereje, amelyik a hatalom közelébe kerül pontosan ugyanazt teszi, minden eszközzel megpróbálja megtartani. Engem jobban zavart 2006 eseményei, ahogyan hazudtak a valós számokról, ezzel megnyerve a választásokat, majd az elégedetlen tömeget karhatalmi erővel verték szét.
Azt hiszitek, hogy a világ többi politikusa patyolat tiszta?
A hatalmat egyébként 4 évente kell megtartani, és nem tudok olyanról, hogy ne valósulna meg hazánkban a szabad választás elve. Ha pedig a többség megint a Fideszre szavaz, azt nektek, és a többi politikai pártnak is el kell fogadnia, hisz erről szól a többségi parlamenti demokrácia.
Pontosan milyen negatívumokra gondoltál, mert ami a pénztárcámat érintette, és nem volt kivédhető, nem igazán volt, vagy csak minimális összegekről beszélhetünk.
Feleségemtől elvett magánnyugdíj-pénztári forintjait milyen előjellel vegyem latba?
Baj, ha Te csak egysíkúan látsz a világba azaz vagy Te (FIDESZ hívő) és vannak azok akik nem. No ez a népes tábor - aki nem a kormányt gondolja minden kormányok legjobbikának - esetleg nem egy politikai platformon van.
Demokratikus választás? Ez is megér egy misét.

Nem értem, hogy ha valakinek más véleménye van az miért lesz abban a szent pillanatban ellenség neked és a hozzád hasonlóknak?
:pf02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.19. 12:34

Redbull írta: Nem értem, hogy ha valakinek más véleménye van az miért lesz abban a szent pillanatban ellenség neked és a hozzád hasonlóknak?
Propaganda + kognitív disszonancia robbanékony elegye.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.19. 12:36

4D4M írta:
Redbull írta: Nem értem, hogy ha valakinek más véleménye van az miért lesz abban a szent pillanatban ellenség neked és a hozzád hasonlóknak?
Propaganda + kognitív disszonancia robbanékony elegye.
(:i
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.19. 12:58

pkonsti írta:
nikotin írta: Bizony-bizony! Lásd: "Kb. 50 ezret fizettünk havonta gázra, és 14-15000-et áramra. Most 33500 a gáz, és 10 ezer alatt van az áram."

Még a fityisz sem hazudik 30%-os csökkenést! (:u
Hazudik a jó édes...
Én max egy kicsit túloztam, te viszont ismét kőbunkó voltál. 24,5%-os volt az összhatás.
Ha az első mondat másnak szólt volna, már basználak is ki a csába!

Akkor matekozzunk, te zseni!
A gázra 50000-et írtál és 33500-at. 33500/50000=0,67 azaz 33%-os csökkenés
A villanynál ez 14-15000 és 10000 alatt. Én a legkedvezőtlenebb verzióval számoltam, azaz 14000 és 9999. 9999/14000=0,71 azaz 29%-os csökkenés.

Ha a kettőt együtt veszem: (50000+14000)/(33500+9999)=0,68* azaz 32%-os csökkenés. Tehát 30% feletti az amit leírtál. Ha meg az nem igaz, akkor az jelen esetben bizony hazugság. A "kicsit túloztam" az nem ez a kategória. Ja, hogy aki szemedre veti a hazugságot, az kőbunkó? Jajjjj, de sajnállak. :mosoly:

Természetesen rossz sorrendben írtam, mert (33500+9999)/(50000+14000)=0,68 - köszi Ádám! :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.19. 15:28

A Klik 8 gáz- és 6 áramszolgáltatót kért meg, hogy ha késve fizet, akkor se szüneteltessék a szolgáltatást az iskolákban
A reformok működés közben.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.19. 16:25

Nevetséges, hogy ezért ki vagy akadva. :)
A többi állami szar se fizet időben, sőt szinte sosem fizettek időben, régebben sem.

Ha vállalkozó vagy és nem vagy pénzforgalmiban, akkor pedig a nav szopat rendszerint.
Nem fizetnek NEKED, akkor is az adóért tartják a markukat. :) Igen, a ki nem fizetett pénz adótartalmát akarják tőled előre elkérni. :)
Sőt, ha nincs semmi bevételed akkor is fizess nekik alkalmazottanként évi minimum 1 200 000 forintot, de inkább többet.
Ez már huszoniksz éve így megy.

Ez a KLIK is ugyanilyen sztori, semmivel nem másabb. Sajnos.
Építész haveromnak önkormányzatok sem fizetnek, van amelyik már 1 éve.
A munka rég el lett végezve, már át is lett adva.
"Majd fizetünk". "Valamikor".

Unalomig ismert történet.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.19. 16:40

Ezesetben akkor inkább csukjuk be a parlamentet a p.csába és csatoljuk az osztrákokhoz az egész kócerájt. Nincs és reményeim szerint nem is lesz állami megrendelésem, de közüzemi számlát nem fizetni nagyjából a cigánysor legfőbb jellemvonása. Ezek lennének az elsődleges funkciói egy államnak. Én már akkor elégedett lennék, ha semmi mást nem balf.szkodnának, csak az oktatás rendben menne.

És akkor nekiállnak olimpiát rendezni...komolyan azt kívánom, hogy kapjuk meg. Szerintem az elbírálók is így közelítik meg: "mekkora poén lenne ha odaadnánk ezeknek a szerencsétleneknek" (:

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2016.02.19. 16:44

4D4M írta: És akkor nekiállnak olimpiát rendezni...komolyan azt kívánom, hogy kapjuk meg. Szerintem az elbírálók is így közelítik meg: "mekkora poén lenne ha odaadnánk ezeknek a szerencsétleneknek" (:
már előtte összeroppanunk, amikor elapad a kohéziós pénz, lesz itt -5%-os bővülés kb 2018-20 között
akkor viszont meneküljön, ki merre tud
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.19. 17:32

4D4M írta:Ezesetben akkor inkább csukjuk be a parlamentet a p.csába és csatoljuk az osztrákokhoz az egész kócerájt. Nincs és reményeim szerint nem is lesz állami megrendelésem, de közüzemi számlát nem fizetni nagyjából a cigánysor legfőbb jellemvonása. Ezek lennének az elsődleges funkciói egy államnak. Én már akkor elégedett lennék, ha semmi mást nem balf.szkodnának, csak az oktatás rendben menne.

És akkor nekiállnak olimpiát rendezni...komolyan azt kívánom, hogy kapjuk meg. Szerintem az elbírálók is így közelítik meg: "mekkora poén lenne ha odaadnánk ezeknek a szerencsétleneknek" (:
Nem kifizetni valamit, számomra ugyanaz a szar. Tökmindegy közüzemi-e avagy sem.
Az oktatással kapcsolatban igazad van, de azt szögezzük már le, hogy régebben sem volt túl rózsás a helyzet ebben a tekintetben.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.19. 18:07

rdaneelolivaw írta: Az oktatással kapcsolatban igazad van, de azt szögezzük már le, hogy régebben sem volt túl rózsás a helyzet ebben a tekintetben.
Ezredszer hallom ezt az érvet...akkor beszéljük meg a következőt: ha kapsz egy tányér tökfőzeléket, amit mondjuk nem szeretsz, de éhes vagy, akkor megeszed, mert nincs más választásod. Aztán jön a konyhai reform: mostantól KÉT tányér szart kapsz ebédre...egy darabig eszed, mert éhes vagy, (meg azt mondják, hogy nemsokára homár lesz a két tányéron), de aztán amikor a harmadik tányért kakit is eléd rakják, akkor kiakadsz. És Te vagy a hülye, mert nem eszel, pedig 3 tányér kaját kaptál. Ugye ez most vicc?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.19. 19:01

Gratulálok.
Feltaláltad a kereket. :)

45 óta minden évben csak egy kis megszorítást kell már kibírni, aztán jön a kánaán. ;)
Tehát húzzunk meg egyet a nadrágszíjjon, amin már nincs lyuk.

Ez nem ugyanolyan vicc?
Ugyanaz a hazugság amivel minket etetnek.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.19. 19:23

Ma a Teleki gimi tanulói és tanárai szerveztek egy 20 perces "tüntetést" a sulijukhoz. Ez bőven elég volt ahhoz, hogy a rendőrök komoly erőket vessenek be. Szánalmas.

Kép
Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2016.02.19. 19:27

nikotin írta: Ha az első mondat másnak szólt volna, már basználak is ki a csába!

Akkor matekozzunk, te zseni!
A gázra 50000-et írtál és 33500-at. 33500/50000=0,67 azaz 33%-os csökkenés
A villanynál ez 14-15000 és 10000 alatt. Én a legkedvezőtlenebb verzióval számoltam, azaz 14000 és 9999. 9999/14000=0,71 azaz 29%-os csökkenés.

Ha a kettőt együtt veszem: (50000+14000)/(33500+9999)=0,68* azaz 32%-os csökkenés. Tehát 30% feletti az amit leírtál. Ha meg az nem igaz, akkor az jelen esetben bizony hazugság. A "kicsit túloztam" az nem ez a kategória. Ja, hogy aki szemedre veti a hazugságot, az kőbunkó? Jajjjj, de sajnállak. :mosoly:

Természetesen rossz sorrendben írtam, mert (33500+9999)/(50000+14000)=0,68 - köszi Ádám! :mosoly:
Csend van az ügyről pedig akkoriban próbálták piszkálni, de mutyisztánban semmi sem számit.
http://index.hu/gazdasag/2014/01/27/mol/
van egy szűk réteg, akinek az igazi rezsicsökkentés csak 2012-ben 50 milliárd hasznot hozott...és azóta is hozza gondolom rendületlenül...
De mivel narancsdroidnak jó, igy akkor ez nem is létező...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2016.02.19. 19:29

nikotin írta:Ma a Teleki gimi tanulói és tanárai szerveztek egy 20 perces "tüntetést" a sulijukhoz. Ez bőven elég volt ahhoz, hogy a rendőrök komoly erőket vessenek be. Szánalmas.
Nyugodt lehetsz, hogy egy 2006-oshoz hasonló rendbontásos tüntetés esetén ugyanúgy menne a gumibotozás, szemkilövés stb...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.19. 19:46

A KLIK echte FIDESZ találmány. Az eddigi működése tipikus siker történet.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.02.19. 21:16

Bár még mindig kilátástalan a helyzet, azért azt kell mondani hogy most elindult valami. Egyre többen jutnak el oda, hogy nincs mit veszíteniük, és nem a pénz miatt. Egyszerűen a lelkiismeretük egyre kevésbé engedi hogy ebben a rendszerben dolgozzanak. Mert jól nem lehet. Ma nálunk az egész osztály kockás ingben volt, és az iskola legalább fele is. Jó volt látni hogy ha kell, lehet még összefogni. Csak az a legnagyobb baj, hogy a társadalom nagyobbik része aki nem érintett, fogalma sincsen az egészről, de pofázni azt tud. A kormány pedig tökéletes taktikát folytat, oszd meg és uralkodj. A különböző társadalmi osztályokat, rétegeket, szakmákat egymás ellen fordítják, hogy véletlenül se legyen valódi összefogás. Folyton a fizetésről beszélnek, amikor szó sem volt erről. Az egyszerű embernek meg úgy jön le, hogy a lecsúszott, kockásinges alkoholista tanárok még több pénzt akarnak kicsikarni pedig ugye "három hónap szünet, meg kettőkor hazamehetnek". Pedig nem erről van szó.
Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2016.02.19. 21:25

rdaneelolivaw írta:
Nem veszed figyelembe azt, hogy az időseknek nyugdíjat kell fizetni.
Azt pedig nem azok fizetik be (fizették be) akik épp most kapják, de ezzel is tökéletesen tisztában vagy. :)
Az a pénz már régesrég el lett költve.

De ha nem lenne nyugdíj akkor is borulna a rendszer, mert elképzelhető, hogy egy egykének kellene a két szülőről gondoskodni, amikor azok már nem tudnak dolgozni. Plusz nehezítésnek még esetleg befigyelhet 1-1 dédi. :)

Szóval lehet ezt csinálni, de az 1,3 az bizony vészesen elöregíti a társadalmat, teljesen beteg lesz a szerkezete.

Egyébként már volt róla szó korábban, de mégis...
Szerinted mennyi lenne az a nettó fizetés átlagban itthon, ami elegendő lenne a termelő rétegnek?
Felejtsük már el ezt a dolgozni szót... az is dolgozik, aki a puszta közepére ás egy lukat és azt utána betemeti. Termelés... szükségletek kielégítése. Ha ezt valaki napi 5 perc faszveréssel meg tudja csinálni, az sokkal többet ér, mint aki napi 12 órában húzza az igát, de végeredményben realizált terméket, szolgáltatást nem hozott létre. De lehetek irodalmibb is: hass, alkoss, gyarapíts...
Ha nem tudjuk reszetelni a dolgozni és a munka szavakat az agyunkban, akkor sose jutunk előre. Mert addig nem az fogja érdekelni, hogy valamit csináljon, megcsináljon... hanem hogy legyen munkája napi 8 órában és ezért fixen kapjon havonta x összeget. az hogy ez hasznos-e vagy sem és hogy hosszútávon fenntartható vagy sem, az már nem fogja érdekelni.

Mai technológiai szint mellett napi 8 órai emberi erőforrás igénybevételével játszva el lehetne tartani 10 embert. Nem lenne gond az elöregedés.

Nem tudom megmondani, mennyi lenne az egészséges nettó fizetés. nekem az egypilléres rendszer az egészséges, magyarul egyedül is képes vagy egzisztenciát teremteni. És akkor így számolva legyen a fizetésed fele elég lakhatásra, kajára, rezsire, ruházkodásra. A maradék 50% szórakozás, iparcikkek, tartalékképzés. Szerintem olyan 300 rugó lenne most a minimum.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2016.02.19. 21:27

Bandee írta:Miért is kell a az írást, olvasást és matematika alapokat máshogyan tanítani? Valami változott vagy mi fasz? :angry01 Idióta állatok

Jadrina vitába szállnék. Egészen biztosan van egy generációs probléma, ill. nincsen csak együtt kell élni a gondolattal, hogy ők ilyenek és kész. Nem hülyék, hanem beszippantotta őket a kor szellemisége. Az Y generációval valami nincs rendben (mostani 18-25 évesek), legalábbis nem látom rajtuk az akarást, terhelhetőséget, célokat. Keresztlányom ugyanilyen és bizonyára mi is hibásak vagyunk a kialakult helyzetben, de ismerek még ebből kategóriából jó pár gyereket. Nem tudom egyes szakmákat kik fogják csinálni pár év múlva, mert, hogy ezeknek nem céljuk pl. péknek vagy villanyszerelőnek menni, az biztos. Eleve a munka mint olyan, nem cél.
Szerintem egyébként cél is az emberiség folyamatos elhülyítése és ők már el is indultak ezen az úton, valószínűleg az új generációk még furábbak lesznek.
A mai fiatalok felelőtlenek, lusták, nem tisztelik az idősebbeket, céltalanok... stb. Ezt az ókori rómaiak állapították meg. Azt hiszem nem kell emiatt beszarni.

Lezárt