Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.02.19. 22:15

http://index.hu/belfold/2016/02/19/duna ... ios_lampa/

Ez a cikk szépen bemutatja az egész magyar szarságot. Ami igazán felháborít, hogy még arra sem képesek, hogy legalább valami normális dolgot hozzanak létre. Csak a lopás, az a lényeg

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.19. 22:25

keF1r írta:Nyugodt lehetsz, hogy egy 2006-oshoz hasonló rendbontásos tüntetés esetén ugyanúgy menne a gumibotozás, szemkilövés stb...
2006-ban pont akkor nem volt rendőrségi fellépés amikor kellett volna, de amikor nem akkor viszont volt.
A TV-székház szétverésénél nem volt rendőri attack, sőt szinte minden nap kukaborogatások voltak a fővárosban, rendőri fellépés szintén semmi.
Ellenben október 23-án, EGY ELŐRE BEJELENTETT MÉG CSAK NEM IS TÜNTETÉSEN RÉSZT VEVŐ, az Astoriánál gyülekező tömeget verték szét. (gumibot, szemkilövés stb...)

A tavalyi internetes, faszbúkos tüntetés azért elég nagy számban vitt ki embereket az utcára.
Nem emlészem, hogy bárkit is megvertek volna a rendőrök.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.19. 23:01

Azt hiszem tudhatóak az okok.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.19. 23:12

rdaneelolivaw írta:Gratulálok.
Feltaláltad a kereket. :)

45 óta minden évben csak egy kis megszorítást kell már kibírni, aztán jön a kánaán. ;)
Tehát húzzunk meg egyet a nadrágszíjjon, amin már nincs lyuk.

Ez nem ugyanolyan vicc?
Ugyanaz a hazugság amivel minket etetnek.
Értem. Ezek szerint '45 óta nem fejlődött semmi.
Ja, de mégis.
2010 óta fejlődött-e az oktatási rendszer? Jobb-e most a diáknak, tanárnak, szülőnek? Nem.

Akkor mégsem én találtam fel a kereket.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2016.02.19. 23:26

rdaneelolivaw írta:
A tavalyi internetes, faszbúkos tüntetés azért elég nagy számban vitt ki embereket az utcára.
Nem emlékszem, hogy bárkit is megvertek volna a rendőrök.
Borogattak ki kukát? Gyújtottak fel autót? Szambáztak harckocsival a belvárosba?
Bármi hasonló atrocitást tudsz felhozni?
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.19. 23:33

idarpidi írta:Borogattak ki kukát? Gyújtottak fel autót? Szambáztak harckocsival a belvárosba?
Bármi hasonló atrocitást tudsz felhozni?
Neked fogalmad sincs mi történt 2006 szeptemberében és októberében.
Igencsak összemosod a történéseket.
2006 október 23-án nem borogattak kukákat és nem gyújtottak fel kocsikat.
Mégis akkor verték szét a tömeget.
De még csak nem is azokat verték szét akik korábban a fentieket elkövették.

Ha tudsz erre némi magyarázatot adni, hallgatom.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.19. 23:35

Alghar írta:Értem. Ezek szerint '45 óta nem fejlődött semmi.
Ja, de mégis.
Állítólag nem.
Egyesek szerint kb. Észak-Koreai diktatúrában sinylődünk. (:u

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.02.19. 23:45

rdaneelolivaw írta: Egyesek szerint kb. Észak-Koreai diktatúrában sinylődünk. (:u
hat, a kossuth radiot hallgatva gyakran az az erzesem :(

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2016.02.20. 00:39

mudd írta: hat, a kossuth radiot hallgatva gyakran az az erzesem :(
Hatalmas különbség van a kettő közt... ott a félelem tartja fenn a rendszert, nálunk a birkaizmus.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.20. 05:38

Redbull írta:
Feleségemtől elvett magánnyugdíj-pénztári forintjait milyen előjellel vegyem latba?
Baj, ha Te csak egysíkúan látsz a világba azaz vagy Te (FIDESZ hívő) és vannak azok akik nem. No ez a népes tábor - aki nem a kormányt gondolja minden kormányok legjobbikának - esetleg nem egy politikai platformon van.
Demokratikus választás? Ez is megér egy misét.

Nem értem, hogy ha valakinek más véleménye van az miért lesz abban a szent pillanatban ellenség neked és a hozzád hasonlóknak?
:pf02
Óriási etetés volt a magánnyugdíj rendszer!
Eleve nem lehetett a te pénzed, tisztázzuk, sem a feleségedé, ugyanis ami a magánnyugdíj pénztárakba ment, az a kötelező befizetések egy része!
Pontosan hogyan tarthatnál igényt egy ilyen pénzre? Ez olyan, mintha az SZJA befizetéseid egy részét követelnéd. Szerintem fogalmad sincs, mi az a felosztó-kiróvó rendszer.
Ti komolyan azt hittétek, hogy ha marad a rendszer, akkor valaha is pénzt láttok belőle?
Micsoda egy naiv banda.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.20. 05:41

nikotin írta: Ha az első mondat másnak szólt volna, már basználak is ki a csába!

Akkor matekozzunk, te zseni!
A gázra 50000-et írtál és 33500-at. 33500/50000=0,67 azaz 33%-os csökkenés
A villanynál ez 14-15000 és 10000 alatt. Én a legkedvezőtlenebb verzióval számoltam, azaz 14000 és 9999. 9999/14000=0,71 azaz 29%-os csökkenés.

Ha a kettőt együtt veszem: (50000+14000)/(33500+9999)=0,68* azaz 32%-os csökkenés. Tehát 30% feletti az amit leírtál. Ha meg az nem igaz, akkor az jelen esetben bizony hazugság. A "kicsit túloztam" az nem ez a kategória. Ja, hogy aki szemedre veti a hazugságot, az kőbunkó? Jajjjj, de sajnállak. :mosoly:

Természetesen rossz sorrendben írtam, mert (33500+9999)/(50000+14000)=0,68 - köszi Ádám! :mosoly:
Pont, mint Ecetet?
Mit matekozzak? Ott vannak a számláim.
Kérlek, ne nevezz hazugnak, vagy azt tedd szemtől-szemben, ha van hozzá merszed.
Akkor elmondom, mivel nem kalkuláltam. 2011-ben költöztünk a házba, és 1-2 év alatt kiismertük, és megtanultunk gazdálkodni a gázzal, és árammal. Ez jelenti azt a kisebb túlzást, amit te hazugságnak titulálsz. Attól még ott a 24,5 %, és majd ha mutatsz hasonlót is az előző 8 évből, lesz alapod arra, hogy egyáltalán pattogj itt.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.20. 07:56

pkonsti írta:
Redbull írta:
Feleségemtől elvett magánnyugdíj-pénztári forintjait milyen előjellel vegyem latba?
Baj, ha Te csak egysíkúan látsz a világba azaz vagy Te (FIDESZ hívő) és vannak azok akik nem. No ez a népes tábor - aki nem a kormányt gondolja minden kormányok legjobbikának - esetleg nem egy politikai platformon van.
Demokratikus választás? Ez is megér egy misét.

Nem értem, hogy ha valakinek más véleménye van az miért lesz abban a szent pillanatban ellenség neked és a hozzád hasonlóknak?
:pf02
Óriási etetés volt a magánnyugdíj rendszer!
Eleve nem lehetett a te pénzed, tisztázzuk, sem a feleségedé, ugyanis ami a magánnyugdíj pénztárakba ment, az a kötelező befizetések egy része!
Pontosan hogyan tarthatnál igényt egy ilyen pénzre? Ez olyan, mintha az SZJA befizetéseid egy részét követelnéd. Szerintem fogalmad sincs, mi az a felosztó-kiróvó rendszer.
Ti komolyan azt hittétek, hogy ha marad a rendszer, akkor valaha is pénzt láttok belőle?
Micsoda egy naiv banda.
Ahogy régen, s mai is, valóban felosztó-kirovó rendszerben működik a nyugdíj. Pont ezen változtatott volna a magánnyugdíj.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.20. 08:00

pkonsti írta:
nikotin írta: Ha az első mondat másnak szólt volna, már basználak is ki a csába!

Akkor matekozzunk, te zseni!
A gázra 50000-et írtál és 33500-at. 33500/50000=0,67 azaz 33%-os csökkenés
A villanynál ez 14-15000 és 10000 alatt. Én a legkedvezőtlenebb verzióval számoltam, azaz 14000 és 9999. 9999/14000=0,71 azaz 29%-os csökkenés.

Ha a kettőt együtt veszem: (50000+14000)/(33500+9999)=0,68* azaz 32%-os csökkenés. Tehát 30% feletti az amit leírtál. Ha meg az nem igaz, akkor az jelen esetben bizony hazugság. A "kicsit túloztam" az nem ez a kategória. Ja, hogy aki szemedre veti a hazugságot, az kőbunkó? Jajjjj, de sajnállak. :mosoly:

Természetesen rossz sorrendben írtam, mert (33500+9999)/(50000+14000)=0,68 - köszi Ádám! :mosoly:
Pont, mint Ecetet?
Mit matekozzak? Ott vannak a számláim.
Kérlek, ne nevezz hazugnak, vagy azt tedd szemtől-szemben, ha van hozzá merszed.
Akkor elmondom, mivel nem kalkuláltam. 2011-ben költöztünk a házba, és 1-2 év alatt kiismertük, és megtanultunk gazdálkodni a gázzal, és árammal. Ez jelenti azt a kisebb túlzást, amit te hazugságnak titulálsz. Attól még ott a 24,5 %, és majd ha mutatsz hasonlót is az előző 8 évből, lesz alapod arra, hogy egyáltalán pattogj itt.
Igen. Tudod, még a fityiszes "alaptörvényben" is benne van, hogy senkit nem lehet megítélni etnikai hovatartozása alapján. Az viszont az én "alaptörvényemben" van benne, hogy más felmenőit emlegetni aljas dolog.
Minden további vitát ebben a témában a magam részéről zárok, mert nem kívánok újból beleszaladni abba, hogy "szegény pkonstival hogy beszélek".
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.20. 09:35

nikotin írta:Igen. Tudod, még a fityiszes "alaptörvényben" is benne van, hogy senkit nem lehet megítélni etnikai hovatartozása alapján. Az viszont az én "alaptörvényemben" van benne, hogy más felmenőit emlegetni aljas dolog.
Minden további vitát ebben a témában a magam részéről zárok, mert nem kívánok újból beleszaladni abba, hogy "szegény pkonstival hogy beszélek".
Azért itt a többieket sem kell félteni ha odamondogatásról beszélünk.
Nem hiszem, hogy a Doki elvárta volna Ecet bannolását. Bár nyilván ezt nem ő dönti el. :)

Nekem akkor is kicsit egyoldalúnak tűnik ez a bánásmód, legalábbis itt a topikban biztos.
Ha valaki csőbunkó módon, személyeskedve beszél a másikkal akkor még figyelmeztetés sincs (igaza van Bandinak amikor azt mondta, hogy itt bizony néha a hallgatás is egyetértéssel ér fel) :) ... de erre itt most azon nyomban kitiltás.
Hát nem tudom...

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.02.20. 09:57

A tanárok követelései:
http://www.origo.hu/itthon/20160203-sza ... -pont.html

Érdekes ez, megmondom őszintén nem erre számítottam. Ebből 3-4 foglalkozik ténylegesen a gyerekek helyzetével, abból pl a kötelező 4 órás bennmaradás eleve felesleges, mert nem kötelező. A 18 éves tankötelezettség mg szerintem baromság.
Van egy-két pont az intézmények helyzetéről, ami tényleg jogosnak tűnik, a többi viszont a fizetésükre és a saját munkavégzésükre vonatkozik.
Értem, hogy keveset keresnek, meg sok az adminisztráció, de úgy gondolom ebbe a dologba meg nem kellene bevonni a gyerekeket.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.20. 10:02

nikotin írta:Ahogy régen, s mai is, valóban felosztó-kirovó rendszerben működik a nyugdíj. Pont ezen változtatott volna a magánnyugdíj.
Egy fasz, hibrid rendszer volt az.
Az állam pedig mégjobban belerokkant, hiszen a 30 nagy nyugdíjcégből nem mindenki sáfárkodott jól a rábízott tőkével.
Amennyire emlékszem a "hozamot" mindenki megkapta amikor a pénzeket visszautaltatták maguknak. (már ahol megvolt még a pénz :lol: )
A számlámon 15 év alatt megközelítőleg 20% HOZAM alakult ki egy elég nagy cégnél. (nevet nem mondok, de narancsszínű a cég és nem a fidesz)
Egyébként szerintem a 15 év = 20% hozam is kurva gyenge.

Asszonynak 0% hozama volt, sőt az elszámolás szerint minuszos volt a hozam egy 3 milliós felhalmozott tőke esetében.
Szerinted ez mi?
Amennyiben csak állampapírokba fektették volna az évek folyamán, még akkor sem hiszem, hogy 10 év alatt egy 10-12%-nál rosszabb hozamot produkáltak volna. Sajnos eltőzsdézték.

A másik oldalról vizsgálva pedig az államnak volt nagyon rossz.
Az állam beszedte a nyugdíjpénzeket majd kihelyezte egy részét ezekhez a cégekhez.
Azok pedig a tőke egy részéből állampapírokat vettek = kölcsönadtak pénzt az államnak. :)
Te figy... adj nekem 20 millió forintot, majd visszaadom neked kölcsönbe OK? :) (jó nagy kamatra) Mennyire jó biznisz lesz ez neked?

Ez az egész akkor lenne jó megoldás, ha most egy életkornál meghúznánk a határt és azt mondaná az állam, hogy "TI mostantól magatokról gondoskodtok, csak önkéntes alapon kaptok majdan egyszer nyugdíjat".
Csak mivel az állam pazarló létforma, és szüksége van a zsetonra, nem gondolva a jövőre most is szüksége van minden bejövő fillérre.

Egyszerűen az állami nyugdíjt ki kell futtatni a francba.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.20. 10:08

Jadrina írta:A tanárok követelései:
http://www.origo.hu/itthon/20160203-sza ... -pont.html

Érdekes ez, megmondom őszintén nem erre számítottam. Ebből 3-4 foglalkozik ténylegesen a gyerekek helyzetével, abból pl a kötelező 4 órás bennmaradás eleve felesleges, mert nem kötelező. A 18 éves tankötelezettség mg szerintem baromság.
Van egy-két pont az intézmények helyzetéről, ami tényleg jogosnak tűnik, a többi viszont a fizetésükre és a saját munkavégzésükre vonatkozik.
Értem, hogy keveset keresnek, meg sok az adminisztráció, de úgy gondolom ebbe a dologba meg nem kellene bevonni a gyerekeket.
Komoly követeléssorozat.
(:v

"5. Szülői kérésre kell biztosítani a napközit, a tanulószobát. A feltételek biztosítása mellett az egész napos iskolát kell megszervezni. Az egész napos iskolai ellátásban részt vevő tanulók részére házi feladat nem adható."

Vágod.
(:v

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.20. 10:16

Jadrina írta:A tanárok követelései:
http://www.origo.hu/itthon/20160203-sza ... -pont.html

Érdekes ez, megmondom őszintén nem erre számítottam. Ebből 3-4 foglalkozik ténylegesen a gyerekek helyzetével, abból pl a kötelező 4 órás bennmaradás eleve felesleges, mert nem kötelező. A 18 éves tankötelezettség mg szerintem baromság.
Van egy-két pont az intézmények helyzetéről, ami tényleg jogosnak tűnik, a többi viszont a fizetésükre és a saját munkavégzésükre vonatkozik.
Értem, hogy keveset keresnek, meg sok az adminisztráció, de úgy gondolom ebbe a dologba meg nem kellene bevonni a gyerekeket.
Érdekes, nekem fordított arány jött ki. 3-6 lehet, ami kizárólag a tanárok érdekeiről szól. A többi inkább mindenkinek az érdeke. Minimum közvetetten a gyerekeké.

2-3 lehet, amihez nem tudok hozzászólni

Ezen túlmenően pedig, ha nem rendezik a bérezésüket, akkor a kutya nem fog tanárnak menni, amikor más szakon ugyanannyi tanulással van perspektíva. Ez ugyanazt eredményezi mint a gigapolippal ellehetetlenített oktatás. Elbutul a tanári kar.

Szóval ez gyakorlatilag majdnem mind érdeke az egész országnak(ország = polgárok - strómanmilliárdos politikusok)

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.02.20. 10:24

4D4M írta:
Jadrina írta:A tanárok követelései:
http://www.origo.hu/itthon/20160203-sza ... -pont.html

Érdekes ez, megmondom őszintén nem erre számítottam. Ebből 3-4 foglalkozik ténylegesen a gyerekek helyzetével, abból pl a kötelező 4 órás bennmaradás eleve felesleges, mert nem kötelező. A 18 éves tankötelezettség mg szerintem baromság.
Van egy-két pont az intézmények helyzetéről, ami tényleg jogosnak tűnik, a többi viszont a fizetésükre és a saját munkavégzésükre vonatkozik.
Értem, hogy keveset keresnek, meg sok az adminisztráció, de úgy gondolom ebbe a dologba meg nem kellene bevonni a gyerekeket.
Érdekes, nekem fordított arány jött ki. 3-6 lehet, ami kizárólag a tanárok érdekeiről szól. A többi inkább mindenkinek az érdeke. Minimum közvetetten a gyerekeké.

2-3 lehet, amihez nem tudok hozzászólni

Ezen túlmenően pedig, ha nem rendezik a bérezésüket, akkor a kutya nem fog tanárnak menni, amikor más szakon ugyanannyi tanulással van perspektíva. Ez ugyanazt eredményezi mint a gigapolippal ellehetetlenített oktatás. Elbutul a tanári kar.

Szóval ez gyakorlatilag majdnem mind érdeke az egész országnak(ország = polgárok - strómanmilliárdos politikusok)
Nem tudom, eddig azt hallottam a tanároktól,(ismerősök főként hogy a bérezés az most igazából nem is rossz, csak az adminisztráció lett feleslegesen jóval több. Szóval akkor most mi is a helyzet?

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.02.20. 10:33

200 felett keresnek nálunk a tanárok. az itt nem kevés. persze lehet hogy ez is kevés.
inkább az lehet a gond, hogy a munkájuk értékelésre kerül, az meg egyrészt plusz adminisztrációval jár, másrészt meg a tanár általánosságban nem szereti, ha megmondják neki mit csináljon. ő szereti megmondani másoknak, mi hogy jó :D (Alghar nehogy ráugorj, ez csak vicc)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.20. 10:36

Jadrina írta: Nem tudom, eddig azt hallottam a tanároktól,(ismerősök főként hogy a bérezés az most igazából nem is rossz, csak az adminisztráció lett feleslegesen jóval több. Szóval akkor most mi is a helyzet?
Gondolom az, ami mindig. Egy kiragadott példa nem reprezentálja az átlagos állapotokat. Ebben én nem foglalnék inkább állást, de kis túlzással számomra minden pénzt megérnek, ami manapság úgy mérhető, hogy értékesebbek mint a stadion.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.20. 12:20

Ez egy videojátékokra épülő módszer. A lényege, hogy minden gyereknek van egy saját karaktere, amellyel egy fiktív kerettörténetben mozog, és az egészhez kapcsolódik egy szintrendszer. Az ebben való előrehaladás alapján adjuk az érdemjegyet” – magyarázta. “A mostani osztályomnál azt találtam ki kerettörténetnek, hogy egy atomrobbanás túlélői, ami után új életet kell kezdeniük. Folyamatosan elgondolkodtató feladatokat oldanak meg, csoportmunkát végeznek, kommunikálnak egymással, előadást tartanak, értékelik egymást és saját magukat. Még saját pénznemük is van, amivel kereskedhetnek, én pedig ezzel jutalmazom őket. A pénzt pontokra váltjuk, a pontokat pedig egy online excel táblában rögzítjük, ami alapján osztályozom őket a félév végén
Az igazgató szerint az elmúlt évek őt igazolják, mivel az iskola jóval eredményesebb lett: kiválóan akkredtitált tehetségponttá vált, 10-12-szeres a túljelentkezés, sok tanuló OKTV-döntős, és 2015-ben bekerültek Budapest 50 legjobb gimnáziuma közé is.
A jelek szerint itt is úgy működnek a gyerekek/emberek mint a finneknél. Döbbenet

forrás - érdemes.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.20. 12:44

Jadrina írta:A tanárok követelései:
http://www.origo.hu/itthon/20160203-sza ... -pont.html

Érdekes ez, megmondom őszintén nem erre számítottam. Ebből 3-4 foglalkozik ténylegesen a gyerekek helyzetével, abból pl a kötelező 4 órás bennmaradás eleve felesleges, mert nem kötelező. A 18 éves tankötelezettség mg szerintem baromság.
Van egy-két pont az intézmények helyzetéről, ami tényleg jogosnak tűnik, a többi viszont a fizetésükre és a saját munkavégzésükre vonatkozik.
Értem, hogy keveset keresnek, meg sok az adminisztráció, de úgy gondolom ebbe a dologba meg nem kellene bevonni a gyerekeket.
Azért ez így nem helytálló. Mert közvetlenül valóban csak 5 pont foglalkozik a gyerekekkel, de közvetetten azért ennél sokkal több. Hogy Te mit gondolsz (vagy éppen én mit gondolok) baromságnak, az mellékes. De alapból úgy indultak ki, hogy egy "túlhajszolt" tanár nem jó a gyerekeknek. Így azért már érdekesebb.
Én nem érzem azt, hogy konkrét béremelést kérnének, inkább azt, hogy a bérrendszer igazságosabb legyen. Ez viszont megoldható a jelenlegi bértömeg (plusz az egyébként járó bérfejlesztés) újragondolásával.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.20. 12:48

Jadrina írta:A tanárok követelései:
http://www.origo.hu/itthon/20160203-sza ... -pont.html

Érdekes ez, megmondom őszintén nem erre számítottam. Ebből 3-4 foglalkozik ténylegesen a gyerekek helyzetével, abból pl a kötelező 4 órás bennmaradás eleve felesleges, mert nem kötelező. A 18 éves tankötelezettség mg szerintem baromság.
Van egy-két pont az intézmények helyzetéről, ami tényleg jogosnak tűnik, a többi viszont a fizetésükre és a saját munkavégzésükre vonatkozik.
Értem, hogy keveset keresnek, meg sok az adminisztráció, de úgy gondolom ebbe a dologba meg nem kellene bevonni a gyerekeket.
Betalált Nálad is a kormányzati félretájékoztatás...délután leírom, miről szól a 25 pont egyenként (ha kell, példákkal).
A fizetésünk nem szerepel a 25 pont között...persze ezt is ki lehet olvasni belőle, de majd erre is írok valamit és eldöntheted, hogy kinek van igaza...elsőkézből származó infók alapján, nem úgy, amit a Kósa meg a Lázár mond.
Addig ajánlom ezt:
http://nahalkaistvan.blogspot.hu/2016/0 ... level.html

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.20. 12:49

rdaneelolivaw írta:
nikotin írta:Ahogy régen, s mai is, valóban felosztó-kirovó rendszerben működik a nyugdíj. Pont ezen változtatott volna a magánnyugdíj.
Egy fasz, hibrid rendszer volt az.
Az állam pedig mégjobban belerokkant, hiszen a 30 nagy nyugdíjcégből nem mindenki sáfárkodott jól a rábízott tőkével.
Amennyire emlékszem a "hozamot" mindenki megkapta amikor a pénzeket visszautaltatták maguknak. (már ahol megvolt még a pénz :lol: )
A számlámon 15 év alatt megközelítőleg 20% HOZAM alakult ki egy elég nagy cégnél. (nevet nem mondok, de narancsszínű a cég és nem a fidesz)
Egyébként szerintem a 15 év = 20% hozam is kurva gyenge.

Asszonynak 0% hozama volt, sőt az elszámolás szerint minuszos volt a hozam egy 3 milliós felhalmozott tőke esetében.
Szerinted ez mi?
Amennyiben csak állampapírokba fektették volna az évek folyamán, még akkor sem hiszem, hogy 10 év alatt egy 10-12%-nál rosszabb hozamot produkáltak volna. Sajnos eltőzsdézték.

A másik oldalról vizsgálva pedig az államnak volt nagyon rossz.
Az állam beszedte a nyugdíjpénzeket majd kihelyezte egy részét ezekhez a cégekhez.
Azok pedig a tőke egy részéből állampapírokat vettek = kölcsönadtak pénzt az államnak. :)
Te figy... adj nekem 20 millió forintot, majd visszaadom neked kölcsönbe OK? :) (jó nagy kamatra) Mennyire jó biznisz lesz ez neked?

Ez az egész akkor lenne jó megoldás, ha most egy életkornál meghúznánk a határt és azt mondaná az állam, hogy "TI mostantól magatokról gondoskodtok, csak önkéntes alapon kaptok majdan egyszer nyugdíjat".
Csak mivel az állam pazarló létforma, és szüksége van a zsetonra, nem gondolva a jövőre most is szüksége van minden bejövő fillérre.

Egyszerűen az állami nyugdíjt ki kell futtatni a francba.
Én nem voltam tagja ilyennek, így nem tudom, mi volt. Egyet azért látok: tagja vagyok egy önkéntes nyugdíjpánztárnak. Nekem ott a hozam kb 1,3xtőke. 15 év után, úgy, hogy 7 éve már nem fizetek be egy fillért sem.
A hibrid-rendszerről alkotott véleményed meg érdekes, de ezt max szóban állok neki vitatni. :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt