Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.20. 18:44

Jadrina írta:Értem, amit írsz, Alghar, meg egyet is tudok érteni vele, csak ebben nem látom mitől fog megváltozni az oktatás színvonala. Erről mg mindig úgy gondolm, hogy kevés szó esik.
Ezek a pontok főleg a tanárok helyzetének javítására szolgálnak, ami persze, hogy fontos, azért amit te és bertone is leírtatok, hogy ha a tanárnak jó akkor a gyereknek is jobb, de ez még mindig nem garantálja a színvonal emelését. Úgy gondolom, ezzel is komoly gondok vannak és én ebben a 25 pontban nem látom a megoldást.
Na, szóval...lényeges pont az, amit írtál: nem túlterhelt, kiegyensúlyozott pedagógus=jobb munkamorál=türelmesebb, megértőbb=gyerek profitál. Ez biztos.
Óraszámcsökkentés: nem túlterhelt diák, látja, hogy van ideje másra is a tanulás mellett, könnyebben nekiáll. 6-7. órában közismereti tárgyakat tanítani horror...gyerek agya már nem igazán ott jár, fáradt.
Tananyagcsökkentés: nincs rohanás egyik leckéről a másikra. Van idő megértetni, begyakorolni az adott tananyagot. Egy példa: a "régi rendszerben", amikor a középkori várost tanítottam, egy teljes órát szántam arra, hogy egy oktatási játékprogramon keresztül mutattam be, amit előző órán megtanultunk. A gyerekek imádták. Eljátszottuk - források alapján - a középkori lovaggá ütést...megnéztük a Ryan közlegény megmentése partraszállásos jelenetét, kirakóból elkészítettük a Hagia Sophia alaprajzát és még hosszan sorolhatnám. Tudom mire van időm ma ezekből tanórán? Semmire...mert ha ezeket megteszem, nem végzek a tananyaggal az év végéig. Nincs idő kooperatív csoportmunkára (ez extrém időigényes, de marha jó), nincs idő órakeretben projektmunkára, csak délután, stb...a modern pedagógiai módszereket (amik bizonyítottak már - megöli ez a rendszer..

Ha ezek megváltoznak, az tuti, hogy pár éven belül jelentős javulás érhető el. Példa: 4 éve az osztályom a görög történelemből 3, 95-ös témazárót produkált...volt időnk mindent kibeszélni, megértetni a tanulóval. Az idei osztályom, ahol rohanni kell, mint az állat 2,77-et hozott össze. Ehhez nem kell magyarázat...illetve de. Az az osztály halványan jobb képességű diákokból állt, ami legyen mondjuk 2-3 tized jegyben...de nem 1,2.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.20. 18:51

carlos78 írta: A kamionsofőrnek is elég sok vizsgát kell végeznie, kreszt követnie, ezekre tanulnia, stb. - mégsem fizetik külön érte. miért? mert nem a munkaadó dolga, hogy ki mennyit készül. lehet valaki 1 óra alatt felkészül, más meg 3 nap alatt sem.
Lance ha elkérné a jog átnézéséért a pénzt - közvetlenül - azt mondanák, mennek egy szakjogászhoz.
Ezer példa van még. Aki jobb akar lenni a szakmájában, az készül rá külön, ez mindenhol így van.
A kamionsofőrnek, Lance-nek és nekem is bele van építve a bérébe a felkészülés. Amikor a lakást vettük, egy rahedli pénzt fizettem a közjegyzőnek egy fél óráért...szerinted abban nem volt benne az, amit az előtt a fél óra előtt és után az ügyemmel foglalkozott? Dehogynem.
carlos78 írta: Igazából ami számomra kicsit durva, hogy mindezt otthon, saját bevallás alapján végezné a tanár. Nekem is kéne olyan munkahely, ahol fizetnek azért, mert becsszóra de dolgoztam otthon. Remélem ezt nem személyes támadásnak veszed. Ugyanakkor a nyári szünet 300 munkaórájáról is eshetne szó.
Nem veszem személyes támadásnak ;) Ha nem készülsz órára, az azonnal kiderül...ebből mondják a diákok/kollégák/szülők, hogy valaki szar tanár-e vagy jó. Holnap a fél napomat egy megyei történelem verseny feladatainak elkészítésével töltöm. Szerinted az nincs benne a munkabéremben? Kérjek érte külön pénzt? Ha nem csinálom meg, nincs verseny. Március 11-ig, a versenyig még több tíz munkaórát fogok belefeccölni, javarészt itthon...nem becsszóra megy a dolog.

És ne jöjjetek azzal, hogy ismertek egy tanárt, aki szart sem készül, mert én meg ismerek százat, aki lelkiismeretesen végzi a munkáját. Így van ez minden szakmában.

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.20. 19:29

pkonsti írta:
Redbull írta:
Feleségemtől elvett magánnyugdíj-pénztári forintjait milyen előjellel vegyem latba?
Baj, ha Te csak egysíkúan látsz a világba azaz vagy Te (FIDESZ hívő) és vannak azok akik nem. No ez a népes tábor - aki nem a kormányt gondolja minden kormányok legjobbikának - esetleg nem egy politikai platformon van.
Demokratikus választás? Ez is megér egy misét.

Nem értem, hogy ha valakinek más véleménye van az miért lesz abban a szent pillanatban ellenség neked és a hozzád hasonlóknak?
:pf02
Óriási etetés volt a magánnyugdíj rendszer!
Eleve nem lehetett a te pénzed, tisztázzuk, sem a feleségedé, ugyanis ami a magánnyugdíj pénztárakba ment, az a kötelező befizetések egy része!
Pontosan hogyan tarthatnál igényt egy ilyen pénzre? Ez olyan, mintha az SZJA befizetéseid egy részét követelnéd. Szerintem fogalmad sincs, mi az a felosztó-kiróvó rendszer.
Ti komolyan azt hittétek, hogy ha marad a rendszer, akkor valaha is pénzt láttok belőle?
Micsoda egy naiv banda.
Szerintem neked nincs fogalmad arról, hogy ismeretlenül másokról (rólam) olyan véleményt alkotsz amihez nincs jogod. De még eszed sincs, hogy visszatartsd magad, vagdalkozol össze vissza. Kár érted.

Ezt már nem Neked írom, nem is várok választ Tőled.

Azt már csak bónusz a történetben, hogy a magánnyugdíj nem a kormányé volt mégis ellopta. Mire is költötte?? Tudjuk. Sebaj, visszavezette az embereket az állami nyugdíj feneketlen szákjához. Mit ígértek? Mindenkinek lesz saját nyugdíj "folyószámlája" ahol nyomon követhető a nyugdíjjárulék felhalmozás. De ez is csak egy orbitális nagy hazugság volt. Nem az első.
:szom02
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.02.20. 19:36

Jadrina írta:Értem, amit írsz, Alghar, meg egyet is tudok érteni vele, csak ebben nem látom mitől fog megváltozni az oktatás színvonala. Erről mg mindig úgy gondolm, hogy kevés szó esik.
Ezek a pontok főleg a tanárok helyzetének javítására szolgálnak, ami persze, hogy fontos, azért amit te és bertone is leírtatok, hogy ha a tanárnak jó akkor a gyereknek is jobb, de ez még mindig nem garantálja a színvonal emelését. Úgy gondolom, ezzel is komoly gondok vannak és én ebben a 25 pontban nem látom a megoldást.
Szerintem eleve a tananyag csökkentése pont együtt jár egy teljes kerettanterv-átszervezéssel, aminek során ésszerűbbé lehetne tenni az anyagot, mindezt szakmai egyeztetések után, erre pedig több pont is vonatkozik, például szervezetek formájában, plusz az is benne van, hogy az állam ne döntsön semmiben önkényesen. Vagyis széleskörű konszenzus után változtassanak bármit is, és lenne is, kellene is változás.

Alghar nagyon jól összeszedted a pontokat. (:j Én is nekiálltam elemezni diák szempontból, de lemerült a laptop és minden elszállt, szóval ez most elmarad. :szom02 Egyébként a diákok bevonása nagyon fontos lenne ebbe a kérdésbe, mivel ők megint más szemmel látják a kialakult helyzetet, és szerintem sok olyan ötlettel szolgálhatnának, ami egy idősebb generációnak nem feltétlen jutna eszébe. És elsősorban ők azok, akik leginkább látják, mit és mennyit kell tanulni. Nem azt mondom, hogy úgy kell csinálni ahogy a diákság kitalálja, mert az káosz lenne, de meghallgatni és megfontolni mindenképpen meg kellene a mi álláspontunkat is.

Alghar, leginkább a te véleményedre lennék kíváncsi mivel tanárként te látod át leginkább a helyzetet, szerinted lenne-e realitása vagy értelme az általam még korábban felvázolt 6+4+2 éves rendszernek?
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.20. 19:37

Redbull írta:Mit ígértek? Mindenkinek lesz saját nyugdíj "folyószámlája" ahol nyomon követhető a nyugdíjjárulék felhalmozás. De ez is csak egy...
Ilyen tényleg nincs azóta sem, pedig többször nyilatkozták, hogy bizony lesz.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.20. 20:36

rdaneelolivaw írta:
Redbull írta:Mit ígértek? Mindenkinek lesz saját nyugdíj "folyószámlája" ahol nyomon követhető a nyugdíjjárulék felhalmozás. De ez is csak egy...
Ilyen tényleg nincs azóta sem, pedig többször nyilatkozták, hogy bizony lesz.
Viszont lézerjani (ha jól emlékszem) már kijelentette, hogy erre tulajdonképpen semmi szükség, így nem is lesz.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.20. 20:48

Az emberek tudják, hogy helyettük, nélkülük is bölcs döntések születnek.
:szery


A szomorú ebben éppen az, hogy a FIDESZ a mostani negatív hatalmi "visszaélések" ellen emelte fel a szavát a rendszerváltás idején. Mára ez már nem fontos.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.02.20. 20:57

Redbull írta:Az emberek tudják, hogy helyettük, nélkülük is bölcs döntések születnek.
:szery


A szomorú ebben éppen az, hogy a FIDESZ a mostani negatív hatalmi "visszaélések" ellen emelte fel a szavát a rendszerváltás idején. Mára ez már nem fontos.
(:u
Az a Fidesz, melynek pont a rendszerváltó Lezsák Sándor is tagja? Érdekes...
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.20. 21:40

nikotin írta:Viszont lézerjani (ha jól emlékszem) már kijelentette, hogy erre tulajdonképpen semmi szükség, így nem is lesz.
Pedig valaminek illene lennie már...
Számodra ez elfogadható forrás? :)

http://m.nol.hu/gazdasag/varga-mihaly-v ... la-1571603

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.20. 22:20

rdaneelolivaw írta:
nikotin írta:Viszont lézerjani (ha jól emlékszem) már kijelentette, hogy erre tulajdonképpen semmi szükség, így nem is lesz.
Pedig valaminek illene lennie már...
Számodra ez elfogadható forrás? :)

http://m.nol.hu/gazdasag/varga-mihaly-v ... la-1571603
Én a jelenlegi rendszerben semmi értelmét nem látom, hogy legyen. Mit látnál rajta?
Azt meg nehéz nekem eldönteni, hogy Varga vagy Lázár mond igazat.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.20. 22:55

Pedig a jelenlegi kormányból ez a két ember a leg hitelesebb.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.02.21. 03:33

Alghar írta:
A kamionsofőrnek, Lance-nek és nekem is bele van építve a bérébe a felkészülés. Amikor a lakást vettük, egy rahedli pénzt fizettem a közjegyzőnek egy fél óráért...szerinted abban nem volt benne az, amit az előtt a fél óra előtt és után az ügyemmel foglalkozott? Dehogynem.
bizony, a teljesítménybéres alkalmazottnak nincs benne. A kamionsofőr levezetett km után kapja a fizut, ha vezetés közben tud tanulni, akkor nagyon ügyes (de semmiképp sem szabályos kresz szerint :D )
a szalag mellett állók is a darabszám után a fizut. Az értékesítők is eladott termék/szolgáltatás után.

hogy mindemellett mennyit kell készülniük ahhoz, hogy jól teljesítsenek - ez a munkaadót cseppet sem érdekli.

órabéres állásnál megáll(hat) amit írtál.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.21. 05:31

Redbull írta:
Szerintem neked nincs fogalmad arról, hogy ismeretlenül másokról (rólam) olyan véleményt alkotsz amihez nincs jogod. De még eszed sincs, hogy visszatartsd magad, vagdalkozol össze vissza. Kár érted.

Ezt már nem Neked írom, nem is várok választ Tőled.

Azt már csak bónusz a történetben, hogy a magánnyugdíj nem a kormányé volt mégis ellopta. Mire is költötte?? Tudjuk. Sebaj, visszavezette az embereket az állami nyugdíj feneketlen szákjához. Mit ígértek? Mindenkinek lesz saját nyugdíj "folyószámlája" ahol nyomon követhető a nyugdíjjárulék felhalmozás. De ez is csak egy orbitális nagy hazugság volt. Nem az első.
:szom02
Nem a kormányé volt? Igaz, nem a kormányé volt, hanem az államé. Vagyis nem a tied, nem a feleségedé, nem az enyém volt.
Pontosan hogyan gondolod, hogy ezentúl nem fizetsz nyugdíjat az állami rendszerbe? Vannak nyugdíjas korú rokonaid? Rájuk is gondolsz, vagy önző módon csak magadra?
Te még tudsz váltani, és elkezdhetsz gyűjteni a nyugdíjas éveidre, de egy nyugdíjasnak már csak ez a jövedelemforrás van, ő már nem tud váltani.
És honnan tudom, hogy fogalmad sincs a nyugdíjrendszerünkről? Mert követeléseid vannak. Megsúgom, ahhoz a pénzhez semmi közöd, amit aktív éveidben befizetsz, ugyanis azt a mostani nyugdíjasok kapják. Majd ha te is nyugdíjas leszel, akkor követelj az államtól pénzt, de az nem az lesz, amit most befizetsz (pont ezért nem értem, hogy mit akarsz a folyószámlával, egyszerűen semmi értelme a jelenlegi rendszerben)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.21. 09:08

carlos78 írta:
Alghar írta:
A kamionsofőrnek, Lance-nek és nekem is bele van építve a bérébe a felkészülés. Amikor a lakást vettük, egy rahedli pénzt fizettem a közjegyzőnek egy fél óráért...szerinted abban nem volt benne az, amit az előtt a fél óra előtt és után az ügyemmel foglalkozott? Dehogynem.
bizony, a teljesítménybéres alkalmazottnak nincs benne. A kamionsofőr levezetett km után kapja a fizut, ha vezetés közben tud tanulni, akkor nagyon ügyes (de semmiképp sem szabályos kresz szerint :D )
a szalag mellett állók is a darabszám után a fizut. Az értékesítők is eladott termék/szolgáltatás után.

hogy mindemellett mennyit kell készülniük ahhoz, hogy jól teljesítsenek - ez a munkaadót cseppet sem érdekli.

órabéres állásnál megáll(hat) amit írtál.
A pedagógus nem teljesítménybéres. Egyébként vannak kamionsofőr ismerőseim, fix fizetésük van (legalábbis az volt, amikor utoljára beszéltem velük) és semmit nem készülnek egy útra. A fősuli alatt dolgoztam szalag mellett diákmunkán, arra sem készültem külön órákat...bementem és dobozoltam a Grundig tévéket. Az értékesítő nyilván másképp működik.

Egyébként a felvetésed azért nem értem, mert a felskészülés nálunk nem plusz munka, hanem a munkaidőnk része...ugyanis az igaz, hogy a heti 24 tanórából nem jöhet ki a 40 órás munkahét. Én nem azt mondom, hogy azt külön ki kell fizetni (a fenét, benne van a bérünkben), hanem azt, hogy NEM IGAZ, hogy a tanár megtartja az óráit és lábat lógat...mint ahogy azt egyes kommentelők gondolják ilyen- olyan hírekhez hozzászólva. Ahogy nem igaz a 3 hónap szabi sem és még egy csomó dolog, amit az "utca embere" olyan "hű de jó nekik" kategóriába sorol.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.02.21. 09:41

Alghar írta:
Jadrina írta:Értem, amit írsz, Alghar, meg egyet is tudok érteni vele, csak ebben nem látom mitől fog megváltozni az oktatás színvonala. Erről mg mindig úgy gondolm, hogy kevés szó esik.
Ezek a pontok főleg a tanárok helyzetének javítására szolgálnak, ami persze, hogy fontos, azért amit te és bertone is leírtatok, hogy ha a tanárnak jó akkor a gyereknek is jobb, de ez még mindig nem garantálja a színvonal emelését. Úgy gondolom, ezzel is komoly gondok vannak és én ebben a 25 pontban nem látom a megoldást.
Na, szóval...lényeges pont az, amit írtál: nem túlterhelt, kiegyensúlyozott pedagógus=jobb munkamorál=türelmesebb, megértőbb=gyerek profitál. Ez biztos.
Óraszámcsökkentés: nem túlterhelt diák, látja, hogy van ideje másra is a tanulás mellett, könnyebben nekiáll. 6-7. órában közismereti tárgyakat tanítani horror...gyerek agya már nem igazán ott jár, fáradt.
Tananyagcsökkentés: nincs rohanás egyik leckéről a másikra. Van idő megértetni, begyakorolni az adott tananyagot. Egy példa: a "régi rendszerben", amikor a középkori várost tanítottam, egy teljes órát szántam arra, hogy egy oktatási játékprogramon keresztül mutattam be, amit előző órán megtanultunk. A gyerekek imádták. Eljátszottuk - források alapján - a középkori lovaggá ütést...megnéztük a Ryan közlegény megmentése partraszállásos jelenetét, kirakóból elkészítettük a Hagia Sophia alaprajzát és még hosszan sorolhatnám. Tudom mire van időm ma ezekből tanórán? Semmire...mert ha ezeket megteszem, nem végzek a tananyaggal az év végéig. Nincs idő kooperatív csoportmunkára (ez extrém időigényes, de marha jó), nincs idő órakeretben projektmunkára, csak délután, stb...a modern pedagógiai módszereket (amik bizonyítottak már - megöli ez a rendszer..

Ha ezek megváltoznak, az tuti, hogy pár éven belül jelentős javulás érhető el. Példa: 4 éve az osztályom a görög történelemből 3, 95-ös témazárót produkált...volt időnk mindent kibeszélni, megértetni a tanulóval. Az idei osztályom, ahol rohanni kell, mint az állat 2,77-et hozott össze. Ehhez nem kell magyarázat...illetve de. Az az osztály halványan jobb képességű diákokból állt, ami legyen mondjuk 2-3 tized jegyben...de nem 1,2.
Köszönöm, ez teljesen elfogadható, csak ne szúrják el ezt is.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.02.21. 10:01

Jadrina írta: Köszönöm, ez teljesen elfogadható, csak ne szúrják el ezt is.
a kornyezeted is igy biztatod? (:u

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.21. 10:17

pkonsti írta: Nem a kormányé volt? Igaz, nem a kormányé volt, hanem az államé. Vagyis nem a tied, nem a feleségedé, nem az enyém volt.
Pontosan hogyan gondolod, hogy ezentúl nem fizetsz nyugdíjat az állami rendszerbe? Vannak nyugdíjas korú rokonaid? Rájuk is gondolsz, vagy önző módon csak magadra?
Te még tudsz váltani, és elkezdhetsz gyűjteni a nyugdíjas éveidre, de egy nyugdíjasnak már csak ez a jövedelemforrás van, ő már nem tud váltani.
És honnan tudom, hogy fogalmad sincs a nyugdíjrendszerünkről? Mert követeléseid vannak. Megsúgom, ahhoz a pénzhez semmi közöd, amit aktív éveidben befizetsz, ugyanis azt a mostani nyugdíjasok kapják. Majd ha te is nyugdíjas leszel, akkor követelj az államtól pénzt, de az nem az lesz, amit most befizetsz (pont ezért nem értem, hogy mit akarsz a folyószámlával, egyszerűen semmi értelme a jelenlegi rendszerben)
Arra kíváncsi lennék, miként képzeled el az átállást a jelenlegi felosztó-kirovó rendszerről az öngondoskás rendszerére?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.02.21. 10:26

mudd írta:
Jadrina írta: Köszönöm, ez teljesen elfogadható, csak ne szúrják el ezt is.
a kornyezeted is igy biztatod? (:u
Juj, basszus, a döntéshozókra gondoltam, nem a tanárokra, aki esetleg a javaslatiakkal előállnak. (:v
Minden bizodalmam a tanárokban, úgy gondolom ezt nem is lehetne másként. (Legalábbis a gyerekeknek nem szabad látniuk, hogy a tanár és a szülő nem egységfrontot képvisel. ;) )

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.21. 10:43

pkonsti írta:
Redbull írta:
Szerintem neked nincs fogalmad arról, hogy ismeretlenül másokról (rólam) olyan véleményt alkotsz amihez nincs jogod. De még eszed sincs, hogy visszatartsd magad, vagdalkozol össze vissza. Kár érted.

Ezt már nem Neked írom, nem is várok választ Tőled.

Azt már csak bónusz a történetben, hogy a magánnyugdíj nem a kormányé volt mégis ellopta. Mire is költötte?? Tudjuk. Sebaj, visszavezette az embereket az állami nyugdíj feneketlen szákjához. Mit ígértek? Mindenkinek lesz saját nyugdíj "folyószámlája" ahol nyomon követhető a nyugdíjjárulék felhalmozás. De ez is csak egy orbitális nagy hazugság volt. Nem az első.
:szom02
Nem a kormányé volt? Igaz, nem a kormányé volt, hanem az államé. Vagyis nem a tied, nem a feleségedé, nem az enyém volt.
Pontosan hogyan gondolod, hogy ezentúl nem fizetsz nyugdíjat az állami rendszerbe? Vannak nyugdíjas korú rokonaid? Rájuk is gondolsz, vagy önző módon csak magadra?
Te még tudsz váltani, és elkezdhetsz gyűjteni a nyugdíjas éveidre, de egy nyugdíjasnak már csak ez a jövedelemforrás van, ő már nem tud váltani.
És honnan tudom, hogy fogalmad sincs a nyugdíjrendszerünkről? Mert követeléseid vannak. Megsúgom, ahhoz a pénzhez semmi közöd, amit aktív éveidben befizetsz, ugyanis azt a mostani nyugdíjasok kapják. Majd ha te is nyugdíjas leszel, akkor követelj az államtól pénzt, de az nem az lesz, amit most befizetsz (pont ezért nem értem, hogy mit akarsz a folyószámlával, egyszerűen semmi értelme a jelenlegi rendszerben)
Kértelek, hogy ne válaszolj a hozzászólásaimra.
:angry01
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2016.02.21. 10:57

Redbull írta:
Kértelek, hogy ne válaszolj a hozzászólásaimra.
:angry01
Be kell rakni a haragosok közé, és akkor nem látod a hozzászólásait...
Igaz felemásan működik, mert IDÉzetben sajnos látszik mit ir a fidesztroll, de ha nem etetik a trollt akkor éhenpusztul...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.21. 11:02

keF1r írta:
Redbull írta:
Kértelek, hogy ne válaszolj a hozzászólásaimra.
:angry01
Be kell rakni a haragosok közé, és akkor nem látod a hozzászólásait...
Igaz felemásan működik, mert IDÉzetben sajnos látszik mit ir a fidesztroll, de ha nem etetik a trollt akkor éhenpusztul...
Igazad van.
Köszi!
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.21. 11:24


pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.21. 12:48

nikotin írta:
pkonsti írta: Nem a kormányé volt? Igaz, nem a kormányé volt, hanem az államé. Vagyis nem a tied, nem a feleségedé, nem az enyém volt.
Pontosan hogyan gondolod, hogy ezentúl nem fizetsz nyugdíjat az állami rendszerbe? Vannak nyugdíjas korú rokonaid? Rájuk is gondolsz, vagy önző módon csak magadra?
Te még tudsz váltani, és elkezdhetsz gyűjteni a nyugdíjas éveidre, de egy nyugdíjasnak már csak ez a jövedelemforrás van, ő már nem tud váltani.
És honnan tudom, hogy fogalmad sincs a nyugdíjrendszerünkről? Mert követeléseid vannak. Megsúgom, ahhoz a pénzhez semmi közöd, amit aktív éveidben befizetsz, ugyanis azt a mostani nyugdíjasok kapják. Majd ha te is nyugdíjas leszel, akkor követelj az államtól pénzt, de az nem az lesz, amit most befizetsz (pont ezért nem értem, hogy mit akarsz a folyószámlával, egyszerűen semmi értelme a jelenlegi rendszerben)
Arra kíváncsi lennék, miként képzeled el az átállást a jelenlegi felosztó-kirovó rendszerről az öngondoskás rendszerére?
Nektek van bajotok a mostani rendszerrel. Dani is írta már, hogy nem lenne egyszerű az átállás, de az biztosan nem megy, hogy egyik napról a másikra a mostani nyugdíjasok ne kapjanak nyugdíjat.

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.21. 12:51

Redbull írta: Kértelek, hogy ne válaszolj a hozzászólásaimra.
:angry01
Idézlek:
Redbull írta:
Nem értem, hogy ha valakinek más véleménye van az miért lesz abban a szent pillanatban ellenség neked és a hozzád hasonlóknak?
:pf02
Szerintem ti gyártjátok az ellenséget, ti vagytok képtelenek konstruktívan vitázni.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.02.21. 13:21

Alghar írta:
A pedagógus nem teljesítménybéres.
Alghar írta: NEM IGAZ, hogy a tanár megtartja az óráit és lábat lógat...mint ahogy azt egyes kommentelők gondolják ilyen- olyan hírekhez hozzászólva. Ahogy nem igaz a 3 hónap szabi sem és még egy csomó dolog, amit az "utca embere" olyan "hű de jó nekik" kategóriába sorol.

pont ezt a két tényt kellene valahogy összhangba hozni.
az utca embere logikusan csak abból indulhat ki amit lát.
és amíg teljesítménykényszer, mérce nincs, addig csak ez marad.
szerintem a tanároknak is az lenne az érdeke, hogy mérhető eredményeik legyenek. erre van valamilyen javaslat a tiltakozás részeként?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Lezárt