Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2016.02.21. 15:16

http://kolozsvaros.com/2016/02/19/szemr ... lvtelenul/
Kemény cikk, sajnos elgondolkodtató.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.21. 17:40

carlos78 írta:
Alghar írta:
A pedagógus nem teljesítménybéres.
Alghar írta: NEM IGAZ, hogy a tanár megtartja az óráit és lábat lógat...mint ahogy azt egyes kommentelők gondolják ilyen- olyan hírekhez hozzászólva. Ahogy nem igaz a 3 hónap szabi sem és még egy csomó dolog, amit az "utca embere" olyan "hű de jó nekik" kategóriába sorol.

pont ezt a két tényt kellene valahogy összhangba hozni.
az utca embere logikusan csak abból indulhat ki amit lát.
és amíg teljesítménykényszer, mérce nincs, addig csak ez marad.
szerintem a tanároknak is az lenne az érdeke, hogy mérhető eredményeik legyenek. erre van valamilyen javaslat a tiltakozás részeként?
Erre lenne a minősítés-értékelés...de a mostani formájában éppen erre alkalmatlan.
Az "utca embere" meg informálódjon ;) én sem gondolom, hogy a jogász nem készül fel egy ügyből vagy hogy a villanyszerelő nem képezi magát és még sorolhatnám. Óralátogatások vannak (intézményvezető, helyettesei, mk-vezető) nyílt tanítási napok vannak. Ha emberekkel foglalkozol, akkor hogyan mérnél objektíven? Rengeteg szempontot kellene figyelembe venni, ami tovább növelné a bürokráciát. Amikor "jó" volt az oktatás, akkor még ennyit sem mértek, mégis tisztelték a pedagógust. Most mérnek, minősítenek, látogatnak és még így is csak láblógatók vagyunk. Akkor mi változott? Csak a pedagógusok lettek rosszabbak vagy esetleg van ennek másik ezer összetevője?

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.02.21. 17:41

carlos78 írta:
pont ezt a két tényt kellene valahogy összhangba hozni.
az utca embere logikusan csak abból indulhat ki amit lát.
és amíg teljesítménykényszer, mérce nincs, addig csak ez marad.
szerintem a tanároknak is az lenne az érdeke, hogy mérhető eredményeik legyenek. erre van valamilyen javaslat a tiltakozás részeként?
Ne viccelj már. Pontosan mérhető a teljesítmény, azon a gyereken, aki megtanult olvasni, vagy azon, akit jó főiskolára vettek fel, vagy azon aki megnyert egy matekversenyt. Az azon a gyengébb tanulón, aki magához képest jobb jegyet kap a suliban. Ez a gyerek és a tanár közös teljesítménye.
Akinek sulis a gyereke ezt pontosan tudja, az utca embere aki meg csak pampogni akar, de nem érintett a témában és nem és lesz, az meg csak hagy pampogjon.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.21. 18:56

Nekünk volt pár skatulyázós tanárunk, vagy olyan aki ennek tetejébe még pikkelt is pár diákra.
Ilyen esetben hogyan méred a diák és tanár teljesítményét? Az egész eredmény csakis torz lehet.

Volt olyan tanárom aki meglátta II. Kerületi vagyok, már ástam is el magam.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.21. 20:16

rdaneelolivaw írta:Nekünk volt pár skatulyázós tanárunk, vagy olyan aki ennek tetejébe még pikkelt is pár diákra.
Ilyen esetben hogyan méred a diák és tanár teljesítményét? Az egész eredmény csakis torz lehet.

Volt olyan tanárom aki meglátta II. Kerületi vagyok, már ástam is el magam.
Mit akartál ezzel mondani? Hogy vannak szar tanárok? Ejha! (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.21. 20:47

Persze.
A teljesítményét pedig mint szülő bizonyítsd. ;)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.21. 22:03

rdaneelolivaw írta:Persze.
A teljesítményét pedig mint szülő bizonyítsd. ;)
Nincs mit tenni ilyenkor, fogat összeszorítani és tenni a dolgod. Aki kifog egy ilyen tanárt, az megszívta. Tudom miről beszélek, gimiben humán osztály voltunk, a matektanárom alapból rühellt minket, pedig azt sem tudta, kik vagyunk. Mikor mentem be az érettségi eredményért, azzal fogadott, hogy "hát ez nem lett valami fényes". Na mondom, fasza...erre 5 pont híján ötös matekérettségit írtam :lol: De azért biztosan jól esett neki még egyet odaszúrni, mielőtt lelépünk a suliból :pf03

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.21. 22:17

Méghogy foci...

"A Mohosz három belül azt szeretné elérni, hogy a horgászat alapfokú tananyag legyen az általános iskolákban, és a gyerekek az elsajátított ismeretekről horgászvizsgán számoljanak be. " :pf03

(Megjegyzés: gondolom ez igazából így lenne: "Mohosz három éven belül azt ..." )
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.21. 22:41

Alghar a matek, fizika, kémia reál.
Najó majdnem egzakt tudományok. :)

Nagyon nehéz szopatni egy diákot ha tudja és érti ezeket.
De irodalom, nyelvtan, töri... Az igazi szubjektív szarozás itt kezdődik. :) ;)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.22. 00:06

rdaneelolivaw írta:Alghar a matek, fizika, kémia reál.
Najó majdnem egzakt tudományok. :)

Nagyon nehéz szopatni egy diákot ha tudja és érti ezeket.
De irodalom, nyelvtan, töri... Az igazi szubjektív szarozás itt kezdődik. :) ;)
Érdekes...miből szívattak engem? Matekból, fizikából, kémiából. Mesteri fokon.

Nincs olyan, hogy szubjektív értékelés (legalábbis nem lehetne, általánosban pláne...nálam nincs is). Ha leadtam egy anyagot, azt gyakoroltattam, akkor számon kérem. Azt, amit leadtam. Ha megkérdezik, mennyi 2+2, az semmivel nem objektívebb, mint ha én megkérdezem, mikor volt a mohácsi csata. Nyelvtan detto. Irodalomból lehet szívatni (pl. verselemzés), de ha ott sem keménykedsz, hanem (akár meggyőződésed ellenére is) azt adod elő, amit a tanár leadott és Te megtanultad, akkor jó jegyet kapsz.
A szopatás magasabb szinten kezdődik: a felsőoktatásban. Ott semmi nem biztos. Vágtak ki olyan vizsgáról, amire úgy mentem el, hogy (saját értékelésem szerint) mindent tudtam. Aztán megkérdezték, hogyan hívják a görög oszlopokon a bemélyedéseket...nyilván nem tudtam. Ennyi elég is volt, hogy kivágjanak...az nem igazán számított, hogy előtte 20 percet beszéltem a görög kultúráról...

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.22. 04:57

Szerintem felháborító, amit ti tanárok műveltek. Pár napja kaptunk egy levelet, a nagyobbik fiam elsős:
"Tudomásunkra jutott, hogy az iskola támogatja a "kockás inges" megmozdulást. Biztosan tudjátok, de azok a szülők akik egyetértenek az üggyel, ennek kapcsán február 29-én nem viszik gyermekeiket iskolába.
Belső információ alapján aznap nem írják a hiányzásokat és köszönik a szolidaritást. Nyilván nem mindenki tudja megoldani a gyerkőcök elhelyezését, de ezúton szeretnénk jelezni, hogy többen csatlakozunk a kezdeményezéshez. Figyelembe véve, hogy nem mindenki van facebookon, szeretném itt is jelezni, hogy tudjátok, ha terveztetek az ügyben hasonlókép eljárni, nem lesztek egyedül."

Akkor tisztázzuk, én biztos, hogy iskolába viszem a gyerekemet, mert azért írattam be, hogy bejárjon, és tanuljon. Ez az akció egy rendkívül rossz irányba mozdult el (gyerekeket felhasználni ilyen célra, a legalja), és hallottam cifrább dolgokat is. Szó szerint politikai agitáció folyik az iskolákban, és a fő cél a Fidesz gyengítése (és nem az, hogy a tanároknak legyen jobb). Ti pedig ebben vesztek részt.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.22. 05:56

pkonsti írta:Szerintem felháborító, amit ti tanárok műveltek. Pár napja kaptunk egy levelet, a nagyobbik fiam elsős:
"Tudomásunkra jutott, hogy az iskola támogatja a "kockás inges" megmozdulást. Biztosan tudjátok, de azok a szülők akik egyetértenek az üggyel, ennek kapcsán február 29-én nem viszik gyermekeiket iskolába.
Belső információ alapján aznap nem írják a hiányzásokat és köszönik a szolidaritást. Nyilván nem mindenki tudja megoldani a gyerkőcök elhelyezését, de ezúton szeretnénk jelezni, hogy többen csatlakozunk a kezdeményezéshez. Figyelembe véve, hogy nem mindenki van facebookon, szeretném itt is jelezni, hogy tudjátok, ha terveztetek az ügyben hasonlókép eljárni, nem lesztek egyedül."

Akkor tisztázzuk, én biztos, hogy iskolába viszem a gyerekemet, mert azért írattam be, hogy bejárjon, és tanuljon. Ez az akció egy rendkívül rossz irányba mozdult el (gyerekeket felhasználni ilyen célra, a legalja), és hallottam cifrább dolgokat is. Szó szerint politikai agitáció folyik az iskolákban, és a fő cél a Fidesz gyengítése (és nem az, hogy a tanároknak legyen jobb). Ti pedig ebben vesztek részt.
Csak kérdezem: ebben mi az, ami a tanárok részéről felháborító? Ezt egy szülő írta. Azt meg nehogy elhidd, hogy a tanárok nem írják majd be a hiányzókat. Ők tanárok, nem hülyék.
Az nem zavart, amikor a politika kivitte a gyerekeket a határhoz, hogy megköszönjék a katonáknak, hogy védik a hazát? Amikor szavaltatták (vagy énekeltették?) a gyerekeket a kormányablakról? Amikor vagy 300 iskolát felszólítottak, hogy küldjenek X gyereket a központi állami rendezvényre ünnepelni?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.02.22. 06:10

Mondjuk ezt az akciót én sem tartom szerencsésnek. Eleve alsós gyerek esetén nem is szorgalmaznám, csakis olyan gyereknél, aki érti is, hogy mi történit.
Szülői kezdeményezés, a tanároknak ehhez semmi köze.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.02.22. 06:31

pkonsti írta:Szerintem felháborító, amit ti tanárok műveltek. Pár napja kaptunk egy levelet, a nagyobbik fiam elsős:
"Tudomásunkra jutott, hogy az iskola támogatja a "kockás inges" megmozdulást. Biztosan tudjátok, de azok a szülők akik egyetértenek az üggyel, ennek kapcsán február 29-én nem viszik gyermekeiket iskolába.
Belső információ alapján aznap nem írják a hiányzásokat és köszönik a szolidaritást. Nyilván nem mindenki tudja megoldani a gyerkőcök elhelyezését, de ezúton szeretnénk jelezni, hogy többen csatlakozunk a kezdeményezéshez. Figyelembe véve, hogy nem mindenki van facebookon, szeretném itt is jelezni, hogy tudjátok, ha terveztetek az ügyben hasonlókép eljárni, nem lesztek egyedül."

Akkor tisztázzuk, én biztos, hogy iskolába viszem a gyerekemet, mert azért írattam be, hogy bejárjon, és tanuljon. Ez az akció egy rendkívül rossz irányba mozdult el (gyerekeket felhasználni ilyen célra, a legalja), és hallottam cifrább dolgokat is. Szó szerint politikai agitáció folyik az iskolákban, és a fő cél a Fidesz gyengítése (és nem az, hogy a tanároknak legyen jobb). Ti pedig ebben vesztek részt.
Akkor tisztázzuk: ez egy szülői kezdeményezés, amihez semmi közünk. Sőt, mi szívunk, mert ha az osztályok fele pl. hiányzik, akkor haladni sem lehet a tananyaggal.
Szerintem sem szerencsés kezdeményezés, de azt nem mi döntjük el, hogy a szülő mikor tartja otthon (és miért) a gyereket az iskolából.
Nem politizálunk az iskolában...aktuálpolitikáról szó sincs (általánosban????)
És mivel ezt is a nyakunkba varrtad "Szerintem felháborító, amit ti tanárok műveltek" ok nélkül, meg a politika becsempészését is az iskolába (hiányos infók alapján), ezért várom a posztot, amiben elnézést kérsz a tanároktól. Persze az nem fog jönni...

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.22. 07:31

Alghar írta:
Akkor tisztázzuk: ez egy szülői kezdeményezés, amihez semmi közünk. Sőt, mi szívunk, mert ha az osztályok fele pl. hiányzik, akkor haladni sem lehet a tananyaggal.
Szerintem sem szerencsés kezdeményezés, de azt nem mi döntjük el, hogy a szülő mikor tartja otthon (és miért) a gyereket az iskolából.
Nem politizálunk az iskolában...aktuálpolitikáról szó sincs (általánosban????)
És mivel ezt is a nyakunkba varrtad "Szerintem felháborító, amit ti tanárok műveltek" ok nélkül, meg a politika becsempészését is az iskolába (hiányos infók alapján), ezért várom a posztot, amiben elnézést kérsz a tanároktól. Persze az nem fog jönni...
"Belső információ alapján aznap nem írják a hiányzásokat és köszönik a szolidaritást."
Plusz egyértelműen a tanárok kezdeményezték a szervezkedést. Az utolsó szülőiről pár szülő el is ment felháborodva emiatt, és nem a mienk az egyetlen iskola.
És most nem fogom a többi hírt kigyűjteni, mert sem időm, sem kedvem, hogy mely pártok is telepedtek rá az egészre.
Ez egy dologról szól, a Fidesz gyengítéséről, és erre felhasználni a gyerekeket, egyenesen gusztustalan

pkonsti
gokartos
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2014.01.03. 12:37
Mi vagy?: Mindenevő

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: pkonsti » 2016.02.22. 07:33

nikotin írta: Csak kérdezem: ebben mi az, ami a tanárok részéről felháborító? Ezt egy szülő írta. Azt meg nehogy elhidd, hogy a tanárok nem írják majd be a hiányzókat. Ők tanárok, nem hülyék.
Az nem zavart, amikor a politika kivitte a gyerekeket a határhoz, hogy megköszönjék a katonáknak, hogy védik a hazát? Amikor szavaltatták (vagy énekeltették?) a gyerekeket a kormányablakról? Amikor vagy 300 iskolát felszólítottak, hogy küldjenek X gyereket a központi állami rendezvényre ünnepelni?
Megköszönni a katonának, hogy védi a hazámat. Hát ez milyen gusztustalan!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.02.22. 08:49

A tanar nem irja be a hianyzo diakot. A kolykot meg eluti a villamos, vagy a leghajo - tanari felugyelet mellett(hivatalosan, ugye).

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.02.22. 08:51

Alghar írta: Ha emberekkel foglalkozol, akkor hogyan mérnél objektíven?
nem tudom, de kéne.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.02.22. 08:52

Jadrina írta: Ne viccelj már. Pontosan mérhető a teljesítmény, azon a gyereken, aki megtanult olvasni...
hát te ne viccelj már :D
nekem többnyire fos tanáraim voltak, mégis megtanultam olvasni. most akkor?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2016.02.22. 08:53

carlos78 írta:
Alghar írta: Ha emberekkel foglalkozol, akkor hogyan mérnél objektíven?
nem tudom, de kéne.
Na, de miért.
Az is lehet tudni pontosan, ha egy tanár nem jó.
Aztán? Volt már olyan, hogy egy tanárt eltávolítottak azért?

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.22. 09:16

500 hátérsértő az európát megmentő kerítésen át és még mennyi lehet, akiről fogalma sincs a hatóságoknak. Azt nem tudom, hogy ezekből össze sikerül-e gyűjteni annyit a keletiben, hogy lehessen belőle plakátolni, de azért szorítok nekik.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.02.22. 09:30

További nagy sikerek a diplomácia területén is :Đ
Martin Schulz írta:Orbán valamennyi politikai kérdésben nagyon szorosan Vlagyimir Putyin orosz elnök mellett áll.
Ezért is nem fogunk egykönnyen megszabadulni tőle. Szerintem itt is alakul majd valami szeparatista hadsereg, ami megvédi a királyunkat - és véletlenül oroszul rádiózik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 4D4M 2016.02.22. 09:32-kor.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.02.22. 09:31

Kezdem csodálni a türelmeteket. :mosoly:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.02.22. 10:28

Jadrina írta:Na, de miért.
Az is lehet tudni pontosan, ha egy tanár nem jó.
Aztán? Volt már olyan, hogy egy tanárt eltávolítottak azért?
Nem. Soha.
Pontosan ezért nehéz ez.

Rábízod a gyereked egy iskolára, mondjuk azok akik tanítják azoknak kb. 30%-a gyenge tanár, szakmailag nem jó.

Mit tudsz csinálni? Semmit.
Nyeled a békát.
Átviszed másik suliba? Ott pontosan ugyanilyen arányban fogsz szakmailag alkalmatlan tanárral találkozni.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.02.22. 10:30

pkonsti írta:
nikotin írta: Csak kérdezem: ebben mi az, ami a tanárok részéről felháborító? Ezt egy szülő írta. Azt meg nehogy elhidd, hogy a tanárok nem írják majd be a hiányzókat. Ők tanárok, nem hülyék.
Az nem zavart, amikor a politika kivitte a gyerekeket a határhoz, hogy megköszönjék a katonáknak, hogy védik a hazát? Amikor szavaltatták (vagy énekeltették?) a gyerekeket a kormányablakról? Amikor vagy 300 iskolát felszólítottak, hogy küldjenek X gyereket a központi állami rendezvényre ünnepelni?
Megköszönni a katonának, hogy védi a hazámat. Hát ez milyen gusztustalan!
Látom, a szokásos kiforgatás az megy.
De akkor mesélj erről, szerinted ez mi?
Csak jelezem, ez NEM ATV felvétel, hanem MTVA-M1. Csak eredetit nem találtam.
[media]https://youtu.be/moef6XSVlBg[/media]
Ezek a gyerekek még azt sem tudják, mit jelent a haza, a migráns, de csináljunk belőle fényezős reklámot.

Ahogy sok szülő sem tudja, mit is jelent a kormányablak, de nosza, írjunk erről egy verset és legyen belőle propaganda film is.
[media]https://youtu.be/5fBcWeVoKgA[/media]
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt