Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.13. 18:00

rdaneelolivaw írta:
Amit MI kaptunk anno az jó volt?
(nem tudom, csak kérdezem)
Akkor sem volt "jó", de a célnak megfelelt. A mai egyetlen célnak felel meg: a lebutítás elérésének.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.13. 18:04

rdaneelolivaw írta:Viszont mi lenne a jó? Mert utóbbira még épkézláb elképzelést nem láttam/halottam.
A finnek azért valamit igencsak jól csináltak...mi meg az ellenkezőjét tesszük.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.13. 18:06

Ecet írta:
Alghar írta:
De. Csak fogalmad sincs róla.
Matematika: logikai gondolkodás fejlesztése; problémamegoldó képesség fejlesztése; döntési képesség fejlesztése; szabálykövetés; kritikai gondolkodás fejlesztése; komplex információk kezelése; tanulás tanulásának fejlesztése.

Akarod, hogy a többi tantárgyat is leírjam, hogy mi mindent fejleszt? Matematikát sem a Pitagorasz-tétel bebiflázása miatt tanulsz...meg magyart sem azért, hogy kívülről tudd a János vitézt.
Kovalens kötést magyarázd el mire jó kérlek! :)
Kémiát sem a kovalens kötés miatt tanultál...

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.05.13. 18:11

http://vilaghalo.info/allatok-ezek

Íme az "új nép, másfajta fa..." hogy kellően költői legyek, mert ugyebár az "illik" a témához. Vajon a libber megmondóemberek most miért nem kürtölték tele az országot?
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.05.13. 18:27

"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.05.13. 19:49

Szevasz ecet. Anyad picsajat! :D

admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.11.11. 19:11

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: admin » 2016.05.13. 20:40

Akkor Rocco ismét két hét pihi.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.13. 22:03

Alghar írta:De. Csak fogalmad sincs róla.
Matematika: logikai gondolkodás fejlesztése; problémamegoldó képesség fejlesztése; döntési képesség fejlesztése; szabálykövetés; kritikai gondolkodás fejlesztése; komplex információk kezelése; tanulás tanulásának fejlesztése.

Akarod, hogy a többi tantárgyat is leírjam, hogy mi mindent fejleszt? Matematikát sem a Pitagorasz-tétel bebiflázása miatt tanulsz...meg magyart sem azért, hogy kívülről tudd a János vitézt.
Matek az egyik kedvenc tantárgyam volt, tehát azzal ne példálózz. :)
+ Nagyjából az összes reál.
A többi nem érdekelt, utáltam bejárni a maradékra.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.13. 22:06

Alghar írta:A finnek azért valamit igencsak jól csináltak...mi meg az ellenkezőjét tesszük.
Ó igen, jó példa erre a remek NOKIA nevezetű vállalkozás.
A fejlesztések hiánya végett kb. 2 év alatt összeomlott az egész. :)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.13. 22:42

rdaneelolivaw írta:
Alghar írta:A finnek azért valamit igencsak jól csináltak...mi meg az ellenkezőjét tesszük.
Ó igen, jó példa erre a remek NOKIA nevezetű vállalkozás.
A fejlesztések hiánya végett kb. 2 év alatt összeomlott az egész. :)
Értem. A finn oktatás szar, mert a NOKIA becsődölt.
Én kérek elnézést.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.05.13. 22:54

Alghar írta:
Értem. A finn oktatás szar, mert a NOKIA becsődölt.
Én kérek elnézést.
Nem, a finn oktatás azért szar, mert LIPSIK mind (:v

Valami ilyesmi lesz az indoklás, figyeld meg :) Az meg mindegy, hogy tönkreverik a világot ebben a tekintetben és évszázados svéd és orosz uralom után 5,5 millió emberrel, nulla gyarmati múlttal is olyan gazdaságuk és társadalmuk van, amit magyar ésszel elképzelni is nehéz.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2016.05.13. 23:18

vollebak írta:
Alghar írta:
Értem. A finn oktatás szar, mert a NOKIA becsődölt.
Én kérek elnézést.
Nem, a finn oktatás azért szar, mert LIPSIK mind (:v

Valami ilyesmi lesz az indoklás, figyeld meg :) Az meg mindegy, hogy tönkreverik a világot ebben a tekintetben és évszázados svéd és orosz uralom után 5,5 millió emberrel, nulla gyarmati múlttal is olyan gazdaságuk és társadalmuk van, amit magyar ésszel elképzelni is nehéz.
A finn oktatásban semmi hiba. Mi magyarok nem érjük fel ésszel. Nem is való nekünk. Rosszat nem mondhatunk azonban róla. Ideadta nekünk Räikkönen-t. :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.14. 03:01

Valóban kurva jó minden, a finn gazdaságnak nem sok van, hogy totálisan padlót fogjon.. Nem is értem finnek miért vannak állandóan eben a topikban mint full pozitív példa említve.. Én azt olvastam, hogy fontolgatják az írás tanítás eltörlését, úgysem ír mér senki csak klaviatúrán meg tabon..:) Fasza

Sokan úgy gondolnak Finnországra, mint Németország mellett az eurozóna egyik legstabilabb, fiskálisan konzervatív országára, pedig a helyzet igazából tragikus: a finn gazdasági miniszter úgy fogalmazott, hogy:
„Gyakorlatilag mi vagyunk Európa beteg embere.”
Az új statisztikák szerint igaza is van, a finn gazdaság nagyon rossz irányba tart: 11 százalékkal kisebb, mint amekkora 2008-ban, a csúcson volt, ez pedig inkább Olaszországhoz és Görögországhoz teszi hasonlóvá, mint Németországhoz.

444.hu, hiteles forrás:)

A szomszéd kertje mindig..

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.05.14. 03:13

http://index.hu/belfold/2016/05/13/neme ... udiojabol/

Itt látható igazán a faxopó magyar, magát liberálisnak mondó tróger mintaképe. Rühellem őket, de ezt a csávót meg a Karácsonyt különösen. Pofátlan kis g..i az összes. Valószínűleg emiatt a tenyérbemászó semmilen stílus miatt utálomőket, de mondjuk ennek már csak a feje miatt is rossz gondolataim támadnak. Akkora pofája van mindnek, mintha valaha valamit is csináltak volna.. Senkiházi szociológusok meg hasonszőrű társadalmi tévedések . Szerencsére persze ezek semmire nem jutnak itthon még jó darabig. (Még mielőtt, aki kivonult az is egy unszimpatikus féreg de hát ezt a Szigetvárit lehetetlen űberelni)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.14. 10:36

Alghar írta:Értem. A finn oktatás szar, mert a NOKIA becsődölt.
Én kérek elnézést.
A gazdaság összefüggésben van az oktatással, ne mondd hogy ne.
A finneknél a NOKIA pedig "A CÉG" volt, nem több, nem kevesebb.

Ócska, pöhendi módon, fejlesztések nélkül omlott össze, a MicroSoft tartja lélegeztetőgépen.
Még a saját kormányuk sem tudta/akarta őket megmenteni.

Ha ott lettek volna azok a kreatív ötletek, fejlesztések amelyek az állítólagos világszinvonalú oktatásukból alaphangon meg kellett volna jelenniük akkor ennek a történetnek nem ez lett volna a vége.
Persze az is lehet, hogy csak a tulajdonosok, fejesek voltak vaskalaposok és nem engedték a tűz közelébe a finn fiatalokat.
Pedig csak úgy hemzsegtek az innovátorok a cég boszorkánykonyhájában. (:c
Akik ugye powerpointon és tableten nőnek fel, az igazgatót tegezve. (:v

Meseszagú. +++ :)

Félreértés ne essék, nem mondom, hogy nem jól oktatnak.
De nem is sokkal jobban, mint a többiek Európában.

Szerintem SENKI nem tudja azt most megmondani, hogy melyik országban van olyan oktatás amelynek a legtöbb értelme lesz az elkövetkező évtized generációi számára. Tótawé sem tudja.
Símán elhiszem, hogy ez a fószer tapsikolt a Magyar Bálint féle LIPSI szarhoz amely a 90-es években kezdte el áldásos hatását nálunk - és termelte ki ezeket a fiatalokat, akik jelen pillanatban a mobilnyomkodáson kívül semmit nem tudnak. :pf03

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.14. 11:58

rdaneelolivaw írta:
A gazdaság összefüggésben van az oktatással, ne mondd hogy ne.
Igen. Leginkább a felsőoktatással. Mi meg alap- és középfokról beszélünk.

A többire meg nincs kedvem reagálni. Megmondom őszintén, belefáradtam abba, hogy az oktatáshoz mindenki ért, csak azok nem, akik nap, mint nap benne vannak.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2016.05.14. 12:13

rdaneelolivaw írta:
A gazdaság összefüggésben van az oktatással, ne mondd hogy ne.

Aha... a szoci érában oktatás szempontjából az élvonalban voltunk... gazdaságilag voltunk valaha?

A finneknél a NOKIA pedig "A CÉG" volt, nem több, nem kevesebb.

Volt egy stratégiai döntésük: android helyett windows. Nem jött be. Ha bejön, akkor most ők lennének az atyaúristen a piacon. Innentől kezdve a lentebb írtak okafogyottak.

Ócska, pöhendi módon, fejlesztések nélkül omlott össze, a MicroSoft tartja lélegeztetőgépen.
Még a saját kormányuk sem tudta/akarta őket megmenteni.

Ha ott lettek volna azok a kreatív ötletek, fejlesztések amelyek az állítólagos világszínvonalú oktatásukból alaphangon meg kellett volna jelenniük akkor ennek a történetnek nem ez lett volna a vége.
Persze az is lehet, hogy csak a tulajdonosok, fejesek voltak vaskalaposok és nem engedték a tűz közelébe a finn fiatalokat.
Pedig csak úgy hemzsegtek az innovátorok a cég boszorkánykonyhájában. (:c
Akik ugye powerpointon és tableten nőnek fel, az igazgatót tegezve. (:v

Meseszagú. +++ :)

Félreértés ne essék, nem mondom, hogy nem jól oktatnak.
De nem is sokkal jobban, mint a többiek Európában.

Szerintem SENKI nem tudja azt most megmondani, hogy melyik országban van olyan oktatás amelynek a legtöbb értelme lesz az elkövetkező évtized generációi számára. Tótawé sem tudja.


Simán elhiszem, hogy ez a fószer tapsikolt a Magyar Bálint féle LIPSI szarhoz amely a 90-es években kezdte el áldásos hatását nálunk - és termelte ki ezeket a fiatalokat, akik jelen pillanatban a mobilnyomkodáson kívül semmit nem tudnak. :pf03

Ez így nem állja meg a helyét. Nem hinném, hogy a követelményrendszer változott volna. A módszer lehet, de a követelmény nem. 97-ben érettségiztem, matekból 80 pontból 12 pont kellett a ketteshez... vicc.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.14. 12:15

Alghar írta:A többire meg nincs kedvem reagálni. Megmondom őszintén, belefáradtam abba, hogy az oktatáshoz mindenki ért, csak azok nem, akik nap, mint nap benne vannak.
Pont azt írtam - nem értek hozzá, de szerintem amiről beszélünk ahhoz ebben az országban és másutt: nem sokan.
Ha TE ki mered jelenteni, hogy most melyik lenne a jó irány az lekövetkezendő 20 évben, és mi nem jó akkor csak mosolyogni tudok. :)
Szerintem senki nem tudja.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.14. 12:32

zola írta:Volt egy stratégiai döntésük: android helyett windows. Nem jött be. Ha bejön, akkor most ők lennének az atyaúristen a piacon. Innentől kezdve a lentebb írtak okafogyottak.
Francokat.
Az már a vége volt, maga a kapálózás. Évekkel hamarabb tönkrementek, amikor nem volt értelmes okostelójuk, az Apple és a Samu pedig már a 3-4. szériáját hozta ki. Eközben a NOKIA olyan termékekkel lépett piacra mint az E52. :) Hagyjuk már... egyetlen épkézláb fejlesztésük, ötletük nem volt 2009 után.
zola írta:Aha... a szoci érában oktatás szempontjából az élvonalban voltunk... gazdaságilag voltunk valaha?
Ilyet nem állítottam, sőt fogalmam sincs milyen volt akkoriban.
Egy rakat dolgot azóta is feleslegesnek vélek. Számomra minek kellett kőkemény humán vonal érettségi előtt, amikor nem is érdekelt, nem is értettem.
Sőt... tudtam, hogy sosem fog kelleni később se.
zola írta:Ez így nem állja meg a helyét. Nem hinném, hogy a követelményrendszer változott volna. A módszer lehet, de a követelmény nem. 97-ben érettségiztem, matekból 80 pontból 12 pont kellett a ketteshez... vicc.
Nem mondtam, hogy TE bennevagy ebben a kategóriában, de ha már magadra vetted ezt az inget... :)

Amúgy nálunk nem 80-ból 12 volt a kettes, hanem sokkal több, szerintem olyan 40-50% környékén.
Tehát akkor kijelenthetjük, hogy 91 és 97 között is ennyit romlottak a követelmények? :D

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.14. 12:59

rdaneelolivaw írta:
Pont azt írtam - nem értek hozzá, de szerintem amiről beszélünk ahhoz ebben az országban és másutt: nem sokan.
Most tényleg összeszedjem erről a két oldalról mindazt, amiről azt hiszitek/az a véleményetek, hogy az úgy van, aztán mégsincs úgy?
Szedi a franc...csak két példa:
1. "csak gombokat nyomogatni képes fiatalok"...nem finomkodok, ez úgy baromság, ahogy van, de Te meg vagy győződve róla, hogy ez így van
2. Finnországban eltörlik a kézírás oktatását: baromság, félrefordítás, de a nép bekajálja és példálózik
rdaneelolivaw írta: Ha TE ki mered jelenteni, hogy most melyik lenne a jó irány az lekövetkezendő 20 évben, és mi nem jó akkor csak mosolyogni tudok. :)
Szerintem senki nem tudja.
Mosolyoghatsz...ennél a rendszernél a mi tantestületünk is képes lenne életképesebb és előremutatóbb dolgot összehozni.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.14. 13:04

rdaneelolivaw írta:
Amúgy nálunk nem 80-ból 12 volt a kettes, hanem sokkal több, szerintem olyan 40-50% környékén.
Erről beszélek...a ketteshez még most is csak 25% kell, korábban meg csak 20 kellett.
Egy témazáró dolgozat esetén kell 40% a ketteshez.
Aztán ebből keletkeznek az "urban legend"-ek, hogy a "mi időnkben még 40% kellett a ketteshez"...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.14. 13:04

Alghar írta:Mosolyoghatsz...ennél a rendszernél a mi tantestületünk is képes lenne életképesebb és előremutatóbb dolgot összehozni.
TEDD AZT.
De akkor ne csak szövegeljetek, csináljátok. :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.14. 13:05

Alghar írta:Erről beszélek...a ketteshez még most is csak 25% kell, korábban meg csak 20 kellett.
Egy témazáró dolgozat esetén kell 40% a ketteshez.
Aztán ebből keletkeznek az "urban legend"-ek, hogy a "mi időnkben még 40% kellett a ketteshez"...
Nálunk matek érettségin biztosan 40% kellett a ketteshez. Erre konkrétan emlékszem.
25% az súlyos karó volt.
De az ugye 1991-ben volt.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.05.14. 13:06

rdaneelolivaw írta:
Alghar írta:Mosolyoghatsz...ennél a rendszernél a mi tantestületünk is képes lenne életképesebb és előremutatóbb dolgot összehozni.
TEDD AZT.
De akkor ne csak szövegeljetek, csináljátok. :)
Van, akik csinálják..szarnak a fejükre kormányoldalról. Teendő? Várom az építő javaslatokat...

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.05.14. 13:10

Alghar írta:Van, akik csinálják..szarnak a fejükre kormányoldalról. Teendő? Várom az építő javaslatokat...
Fogalmam sincs. :)
10 évig tüntettem, esélytelenül. :)
Most akkor... ? (:v

Lezárt