Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2017.12.15. 00:58

Bandee írta:

Ott tartunk, hogy egy építkezésen örülni kell, ha valamelyik lehúzza maga után a WC-t.. Az, hogy takarítani maguk után, felseperni, felporszívózni a nyomokat és a szemetet zsákba tenni stb*stb.. ismeretlen fogalom, ha mondod akkor egy geci vagy :) Mindegyik azt hiszi, hogy van a világban valahol valaki akit nem ismernek ugyan, de majd jön és összeszedi a mocskot amit csináltak. Most van 2 takarító aki az építési törmeléket szedi, hordja le a konténerbe.. Azoknak meg mindent el kell mondani 100x, gyakorlatilag olyan szinten, hogy a liftbe ne menjen be a kuka elé, mert akkor beszorul kifelé jövet és nem tud segíteni kihúzni a másiknak. AZ is X akta nekik, hogy takarítani felülről kezdünk, azaz letakarítjuk mondjuk a párkányt és csak utána a talajt mert ha mindezt fordítva tesszük akkor szart se ért az egész. Szerinted ezek az arcok hogyan néznének egy trénerre?:)
A kurva életbe! De tényleg ez van. Azt gondolom a társadalom alapvetően ilyenné vált - most nem óhajtok kitérni arra, hogy miért - de ezen belül ezek még hülyítik is egymást. Ugye beszéltünk a coccializmusban a a "kapun belüli munkanélküliségről", ami azt jelentette, hogy bár teljes foglalkoztatottság volt a nyilvántartás szerint, de sokan szart sem csináltak egész nap, csak státuszban voltak. Azt gondolta az ember naívan a rendszerváltás idején, hogy ha látják az eberek, hogy munkával, ügyességgel el lehet érni valamit, akkor rárajtolnak. Mert most tényleg van lehetőség. Az meg nem fordult a fejemben, hogy 30 év múlva is majd az a szemlélet uralkodik az emberekben, hogy "jól van az úgy"! Ráadásul most, hogy a java már külföldön van, a silánya előnyös helyzetbe került. Már őket is keresik, sőt el is kényeztetik. Attól vagyok kibukva, hogy engem a munkám minősít alapvetően. Ők viszont a helyzeti előnyükből tudnak tőkét kovácsolni. Még ha ótvar szarok, akkor is szükség van rájuk. Szóval nem irigylem a mostani magyar munkáltatókat. Lassan ez a nihil szemlélet megfojtja őket. Jó, persze ott is van ellenpélda! Pl. az a fuvarozó, aki nem hajlandó a sofőrje bérét, távolléti díját, üzemanyag megtakarítását kifizetni, az ugyancsak egy rongy alak. Tehát mindkét oldalról lehetne trógerokat felsorolni sajnos.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2017.12.15. 13:25

Bandee írta:
Phoebe írta: Nincsenek illúzióim. Apu is meséli, hogy hónapok óta nem tudnak mellé felvenni egy hagyományos, nem CNC esztergályost. Fiatal alig van, aki van, az szakmailag gyenge, vagy amit összeszed egy kis gyakorlatot Ausztria felé nézeget. Megint más kérdés, hogy amikor lett volna végre egy használható srác, nem voltak hajlandók neki eleget fizetni ezért lelépett. Az öreg persze szív egyedül, mert őt hajtják.

Anyu egy cukrász üzemben van, nincs normális munkaerő, messziről hoznak embereket. Nem egy bonyolult folyamat amit csinálnak, de a alap ide tedd-oda tedd dolgokat sem értik. Itt mondjuk fenáll az is, hogy elég gázosak a munkakörülmények. Hol folyamatosan túlóráznak (szombat-vasárnap is), hol hetekig nincs munka. Normálisan megfizetve sincsenek. Nem csoda, hogy nem akar ott dolgozni senki.

Elhiszem, hogy vannak területek, ahol növekednek a bérek, én mégis azt látom, hogy rengeteg munkáltató évekkel ezelőtt is cikinek számító, nettó 600-700Ft-s órabérekkel keres embert. Szerintem talál is.

Nem olyan fekete-fehér ez, hogy mindig csak a munkavállalóval vannak problémák.

Takarítókat már akkor sem volt egyszerű, amikor én csináltam olyan 6-7 éve. Nálunk az volt a kritérium sokáig, hogy ha szebb egy fokkal az ördögnél és meg tudja fogni a seprűt, akkor fel van véve. Az ilyenekből lett az, hogy "én nem fogom szebben, alaposabban csinálni-(buszsofőr)", 2-3 nap után már nem jövök be dolgozni, beteget jelentek, úgy hogy semmi bajom sincs és hasonlók. Szinte folyamatosan szívtunk az emberhiány miatt. De őszintén? Semmi megbecsülése nincs ennek a szakmának, nem csoda, hogy nem szívesen vállalják be az emberek és nincs merítés. Minket még a sima árellenőrök is lenéztek (Tesco).
Éppen ez az , hogy rendesen meg vannak fizetve, most januárban is lesz emelés néhány kivétellel akik idén eléggé meg lettek tolva.. Tehát ilyen gond nincsen és soha nem is volt, nyilván ha lett volna akkor egyesek nincsenek nálunk 12 éve. Én egyébként nem gondolom, hogy tökéletes vagyok sőt biztosan nem, de azt gondolom amit nekem(ünk) a számukra biztosítanom kell munkakörülmények terén, azaz szerszámok, járművek, ruha, tisztelet azt megkapják és a piachoz képest megfelelő a fizetésük is. Utóbbit mondjuk most nehéz megítélni mert az elmúlt két év olyat torzít, hogy nehéz belőni mennyit kéne adni ahhoz, hogy el nem menjen de azért a tudásához és a főleg a szervezetben elfoglalt helyéhez képest igazságos bért kapjon.. Nem egyszerű és azért én azzal is számolok, hogy ebből 2-3 éven belül beton lesz amikor lementek a választások és a piac ráébred, hogy a lufi túl lett fújva majd fröccsen a szar szerteszét... Majd emlékezzetek mit mondtam.
ENgem ennek az egésznek az emberi oldala zavar, hogy miért hagy ott valaki köszönés nélkül 17:00- kor akinek annyit de annyit segítettem olyan téren, ami kurvára nem lett volna dolgom.. Nagyon megmaradt bennem ez a dolog és az egész elmúlt 2 havi működésük, egyszerűen hányingerem van tőlük így karácsonyra se megyünk velük sehová, legalábbis én nem mert nem vagyok hajlandó egy asztalhoz leülni velük.. Azt még nem is mondtam, hogy október végén meginvitáltam az egész brancsot a Balatonhoz egy kötetlen hétvégére, ahol másról se szólt az egész mint hallgattam a kínjaikat, a magánéleti gondjaikat a múltbéli sérelmeiket (tisztelet a kivételnek) :((( Semmiről nem tudtam velük beszélni, pedig előre kértem mindenkit csak az jöjjön akinek van kedve nem kötelező és ne a cégről szóljon az egész... Áh, kudarc volt az is

Karesz akit Te is ismersz, neki autószervize van. A héten kiosztotta a karácsonyi pénzt (hat számjegyű), meg se köszönték neki. Olyan emberek, akik 15-20 éve vele dolgoznak
Az aláhúzott részekre reagálnék csak. Megértem, hogy bánt a dolog és Kareszt is. Ha ők így, akkor ti is így. Nem kell őket dédelgetni, vacsizni vinni stb. Én is tapasztalom, hogy mennyire máshogy gondolkodnak sokan, tesznek mindenre. Nem értékelnek semmit. Engem is bánt az ilyesmi, de már egyre kevesebbet rágom magam rajta. Kezdek hozzáedződni, és hazudnék, ha nem lennének néha pozitív dolgok is, amik ellensúlyozzák ezeket (segítettem egy nőnek, nekem kb. 2-3 perces munka volt, adni akart ingyen éjszakát egy etyeki panzióban, nem fogadtam el, a gesztus viszont jól esett :) ).

Pár hónapja elindítottam a vállalkozásom, azóta volt már pár emberrel dolgom. Nem alkalmazottakkal természetesen, hanem megrendelőkkel, és kiábrándító. Eddig egy normális arc volt, aki nem ismerősön keresztül érkezett és minden pontosan úgy és akkor történt, ahogy megbeszéltük.

Lehet, én vagyok naív, vagy sokat várok el, de szerintem alap lenne, ha valaki felé gesztust gyakorlok (első történet), beleteszem az időt és az energiát, hogy részletesen válaszoljak a kérdéseire, akkor az talán alap lenne, hogy közli, ha mégsem akar semmit, vagy halasztani akarja mert... stb.

3 story:
1. Tanácsot kér, segítsek. Segítek, bár kicsit káosznak tűnik a figura. Felajánlom, hogy összerakom a honlapját, ha ezen múlik a vállalkozása. Árat adok. Nem tudnék-e engedni, mi lenne ha nem számláznék, lakáshitele is van. Kicsit engedek az árból és hajlok rá, hogy részletben fizessen, számlázás marad természetesen. Kitalál egy plusz funkciót utólag, nem számítok fel felárat, bár jelzem, hogy előzetesen nem erről volt szó. Oké, csináljuk, vágjunk bele, intézi a domaint. Megvette a domaint és a tárhelyet szeptember közepén. Azóta se kép, se hang. Egyszer írtam neki, hogy aktuális-e a dolog. Semmi válasz. December közepe van, elengedtem a dolgot.

2. Egy soros email, honlap átalakítást akar és felkerülni a google-be. (Idéztem) Átalakítandó honlap linkjét nem küldi, de adjak ajánlatot. Kiderítem, mi a weboldala (nem saját domaines emailről írt). Oké, gondoltam nem lesz egyszerű a figura, de tegyünk egy próbát, a meló nem lenne gáz látva a honlapot. Kérem, írja le pontosan mit szeretne (Google), elmagyarázom neki a lehetőségeket, tanácsot adok a tartalomfejlesztéssel, keresőoptimalizálással kapcsolatban. Nincs válasz. Megkérdezem, hogy eljutott-e hozzá az üzenetem. Igen el, szeretné a szolgáltatást, találkozzunk személyesen, beszéljük át. Javaslok helyeket, időpontot. Azóta semmi. (közel egy hónapja)

3. Nő, totál normálisnak tűnik, árajánlaton, specifikációkon már rég túl vagyunk, természetesen minden kérdésére részletes választ kap, hétvégén is válaszolok 1-2 órán belül. Tök jó projekt, zuzmófalak, növénydekorációk. Már ott tartunk, hogy az oldal külsejéről beszélünk, napi szinten üzenetet váltunk. Egyszer csak 1 hétig semmi. Rákérdezek, hogy megkapta-e a legutolsó emailem. Semmi, ennek kb. 1 hónapja.

Nekem ez nagyon kiábrándító. Egy sor, köszönöm mégsem, és kész. De nem. Ennyit sem ér az időd és lelkiismeretes hozzáállásod.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.15. 15:01

Timi! Tulságosan megbízol a megrendelőkben!
Az első megbeszélésen eldől minden általában.
93 óta csinálom, bár nekünk nem teljesen ez a terület, kilométerekről kiszúrom ki vetít, ki akar hülyére venni.

Többség nem akar fizetni mert szellemi munka, és különben is az uncstesója jobbat farag fél óra alatt a windózos játékpécéjén. ;)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.12.15. 17:27

Bandee írta:
Krisztián írta:Maslow-ot én is tanultam az egyetemen, és értem mire akarsz kilyukadni, de...

Ugyanabból a tárgyból (vezetés-szervezés) volt egy ábra a tankönyvben (Farkas-Balogh-Rideg: Menedzsment alapvetések és funkciók, 2015 - ha esetleg érdekel valakit :D), arról hogy mi motiválja a magyar munkavállalót. Az ábrát úgy kell elképzelni, hogy szavak voltak felírva egy kupacba, és attól függött a méretük, hogy mennyire befolyásolják a motiváltságot. Aztán volt még egy ugyanilyen ábra, csak a PÉNZ szó nélkül. Gondolom el lehet képzelni, miért volt szükség a második ábrára

Az meg valljuk be nem működik, hogy 10 naponta fizetést emelek a Józsinak, hogy motivált maradjon...
Ha most elhúznék a picsába és azt mondanám tiétek a cég csináljátok, nem adok fél évet és kinyírnák az egészet. Azt hiszik amit a főnökük, az a geci csinál az semmi csak a szája jár, eltartott, vérszívó stb.. Kívülről minden roppant egyszerűnek tűnik
Ez sajnos ilyen... nem értjük hogy valakinek mi a munkája = a tökét vakarja egész nap, meg beszólogat annak aki "tényleg" dolgozik.
Nem vagyok ott, nem látom hogy mi történik nálatok, így én is könnyen pofáznék hogy mit hogyan kéne csinálni, csak éppen köze nem lenne a valósághoz. Valszeg nem is tudnám csinálni, és nem csak azért mert nem értek az építőiparhoz, hanem mert nem lenne türelmem az emberekhez.
Bandee írta: Nem ez az általános szint, vannak értelmesebbek is természetesen. De bennük is vagy az irigység, vagy a kicsinyesség vagy igazából nem tudom megmondani mi érződik ki...
El fogok gondolkodni egy ilyen képzésen!
Ha tényleg jelentkezel menedzsment képzésre vagy valami hasonlóra, figyelj oda hogy ki áll mögötte, hallottam cégekről ahol a nagyfőnök hirtelen szicentológus lett és azóta kötelező mindenkinek az ilyen-olyan képzés, ami persze tele van a szektás baromságaikkal. Nem tudom, hogy ezek "külsősnek" elérhetőek-e, de nem lenne szerencsés ha kifognál egy ilyet.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.15. 17:35

Bandi sosem lesz szcientológus.
Ahhoz kell egy gyenge pont, egy hátsó kapu ahol “be lehet menni”.

Akiknél nem találnak gyenge pontot vagy nem ismerik fel idejekorán, ott ez a baromság nem működik.
De ahogy a hírek szólnak a nav fingatja őket. :)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.12.15. 17:48

rdaneelolivaw írta:Bandi sosem lesz szcientológus.
Ahhoz kell egy gyenge pont, egy hátsó kapu ahol “be lehet menni”.

Akiknél nem találnak gyenge pontot vagy nem ismerik fel idejekorán, ott ez a baromság nem működik.
De ahogy a hírek szólnak a nav fingatja őket. :)
Ebben biztos vagyok, de nagyon tudnak gecizni azzal aki nem adja be a derekát, jobb nem a közelükbe kerülni
Mondjuk főleg akkor nagyon gecik, ha kilépni akar valaki...

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.12.15. 23:18

nocsak :)

érdekes téma ez nekem, hisz én emiatt lettem anno a forum pökhendi vállalkozó tahója, aki lenézi és kizsákmányolja a dolgos proletárokat. :D akkor még egyedül (Dani és Bandi mosolygása mellett) osztottam felelősséget erre a rétegre, de úgy látom, azóta mindkét oldal megízlelhette a gyakorlatban is a jelenséget :)

nekem mondjuk könnyű volt akkor, hisz közülük jövök, és talán csak az itt felrótt hozzáállás hiánya miatt sikerült a kis mikrovállalkozásomat nagyjából működtetni azóta is (jövőre 10 éve :) )

aktuális példám nekem is van, az átlagosnál kicsit körülményesebb munka után kollega kijelenti, hogy fizetésemelést kér az ilyeneknél (teljesítmény-alapú fizetése van). logikus barátom, meg is kapod. annyi hogy az egyszerűbb munkáknál kevesebbet fogsz kapni, hisz így korrekt nagyon megsértődött. :D

másik: saját költségen meghívom a srácokat kajálni, mikor egész napos vidéki munkán vagyunk, gondolva, hogy örülnek neki. olyankor persze mindenki a legnagyobb, legextrább kaját kéri, de ezzel semmi gond nincs :) minap jön anyagért az egyik kolléga (utána önálló munkavégzés), röhögve közli, hogy jól esne egy ebéd főnök, olyan éhes vagyok :D mondom ezen ne múljon, elmentünk, megebédeltünk, a végén felálltam, hogy ügyesen délután a munkával és köszi a meghívást. :)

és ezek amugy jól dolgoznak, azzal nincs gond. sőt, az is tapasztalat, hogy a fiatal, kisgyermekes munkavállaló a legkorrektebb, folyamatosan kell neki a pénz és nem mehet bizonytalanra. velük tök jól boldogulunk hosszútávon.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2017.12.16. 09:36

carlos78 írta: és ezek amugy jól dolgoznak, azzal nincs gond. sőt, az is tapasztalat, hogy a fiatal, kisgyermekes munkavállaló a legkorrektebb, folyamatosan kell neki a pénz és nem mehet bizonytalanra. velük tök jól boldogulunk hosszútávon.
Én pedig pont azt vettem észre, hogy teljesen megváltozott a kisgyerek munkavállalók hozzá állása.
A gyerekbarát munkahelyek, a társadalmi megbecsülés, ha valakinek gyereke van és szimplán, hogy nem packazunk velük és próbálunk megértően hozzáallni a problémáikhoz nálunk azt eredményezte, hogy a kisgyermekesek bármit megtehetnek. Szinte csak velük van a baj munkavégzés terén is. Tökélyre fejlesztették a lógást a munka lepasszolast stb. Arról nem is beszélve, hogy még ha meg is tudná oldani másként akkor is otthon marad a gyerekkel egy évben 4-5 szor napokra. Kirúgni úgy se fogják és úgy érzik nekik minden jár. ( Előbb elmenni, késni, telefonalgatnu egész nap stb. )
(Nők, irodai munka)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.16. 13:29

Jadrina írta:
carlos78 írta: és ezek amugy jól dolgoznak, azzal nincs gond. sőt, az is tapasztalat, hogy a fiatal, kisgyermekes munkavállaló a legkorrektebb, folyamatosan kell neki a pénz és nem mehet bizonytalanra. velük tök jól boldogulunk hosszútávon.
Én pedig pont azt vettem észre, hogy teljesen megváltozott a kisgyerek munkavállalók hozzá állása.
A gyerekbarát munkahelyek, a társadalmi megbecsülés, ha valakinek gyereke van és szimplán, hogy nem packazunk velük és próbálunk megértően hozzáallni a problémáikhoz nálunk azt eredményezte, hogy a kisgyermekesek bármit megtehetnek. Szinte csak velük van a baj munkavégzés terén is. Tökélyre fejlesztették a lógást a munka lepasszolast stb. Arról nem is beszélve, hogy még ha meg is tudná oldani másként akkor is otthon marad a gyerekkel egy évben 4-5 szor napokra. Kirúgni úgy se fogják és úgy érzik nekik minden jár. ( Előbb elmenni, késni, telefonalgatnu egész nap stb. )
(Nők, irodai munka)
Ezt is nehéz fekete-fehér üzemmódban nézni.

Szerintem aki rálőcsöli a munkát a kollégáira pusztán azért, mert otthon idejekorán várja a gyerek - vagy lógás végett -, ott a szervezeti dolgokkal, a közvetlen főnökével is baj van. De az is biztos, hogy ha valaki ezt csinálja, az a gyermekvállalás előtt is ezt művelte vagy igen erősen hajlott erre.
Persze van olyan munkahely ahol többen szinte teljesen ugyanazt a tevékenységet végzik, ott ez nehéz dió.
De irodai munkánál általában ki vannak adva személyre szabottan a feladatok, - nem értem, hogy a rákba lehet mégis munkákat lepasszolni. :shock:

Amennyiben számítógépen végzik a tevékenységüket, megbeszélném az IT-s figurával, hogy pakoljanak a gépekre teamviewert vagy valami hasonló programot. Ha a "munkalepasszoló" legalább 85-90%-os hatékonysággal nem végezné a feladatát, kirúgnám könnyű szívvel.
Minden kiderülne, mennyit kávézgat, mennyit locsifecsizik a fércbúkon... stb...stb...

Az biztos, hogy irodai munkánál nagyon laza a gyeplő nagy cégeknél.
Van, hogy napokig csak "home office"-ban vannak a lányok. Olyat is hallottam, hogy messengeren is elérhetőek a munkatársak - külföldiek is -, és home office-ban fontos, hogy ne legyél sokáig "AWAY", mert akkor kvázi látszik, hogy baszol dolgozni. (:taps
Ehhez viszont egyesek egérrezegtető alkalmazásokat futtatnak. (nem vicc!) :pf03

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.12.16. 14:04

Alapvetően az ember nem munkára született, de semmiképpen nem arra amit manapság művelünk. Egy nap fele elmegy nagy átlagban, hogy dolgozzunk. Innen ered a legtöbb probléma szerintem. Csak vannak akik együtt tudnak ezzel élni és belátják, hogy az a fejlettségi és kényelmi szint amiben élünk, így fenntartható. De a legtöbben ennek haszonélvezői kívánnak csak lenni, hozzátenni már nem kívánnak. Sőt egyre több dolgot hozunk létre mi emberek, amik még inkább elcsábítják az embereket.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.16. 14:20

Bandee írta:Alapvetően az ember nem munkára született, de semmiképpen nem arra amit manapság művelünk. Egy nap fele elmegy nagy átlagban, hogy dolgozzunk. Innen ered a legtöbb probléma szerintem. Csak vannak akik együtt tudnak ezzel élni és belátják, hogy az a fejlettségi és kényelmi szint amiben élünk, így fenntartható. De a legtöbben ennek haszonélvezői kívánnak csak lenni, hozzátenni már nem kívánnak. Sőt egyre több dolgot hozunk létre mi emberek, amik még inkább elcsábítják az embereket.
Most mér' mondod...
Szerintem a féészbúúkra születtünk. (:o (:taps

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2017.12.16. 16:51

Jadrina írta:
carlos78 írta: és ezek amugy jól dolgoznak, azzal nincs gond. sőt, az is tapasztalat, hogy a fiatal, kisgyermekes munkavállaló a legkorrektebb, folyamatosan kell neki a pénz és nem mehet bizonytalanra. velük tök jól boldogulunk hosszútávon.
Én pedig pont azt vettem észre, hogy teljesen megváltozott a kisgyerek munkavállalók hozzá állása.
A gyerekbarát munkahelyek, a társadalmi megbecsülés, ha valakinek gyereke van és szimplán, hogy nem packazunk velük és próbálunk megértően hozzáallni a problémáikhoz nálunk azt eredményezte, hogy a kisgyermekesek bármit megtehetnek. Szinte csak velük van a baj munkavégzés terén is. Tökélyre fejlesztették a lógást a munka lepasszolast stb. Arról nem is beszélve, hogy még ha meg is tudná oldani másként akkor is otthon marad a gyerekkel egy évben 4-5 szor napokra. Kirúgni úgy se fogják és úgy érzik nekik minden jár. ( Előbb elmenni, késni, telefonalgatnu egész nap stb. )
(Nők, irodai munka)
én apukákra gondoltam.

de jo látni a másik oldalt is, gondolom mikor nem kapnak fizuemelést/prémiumot, utána jön a genderkampány, hogy "nő létemre kevesebbet kapok mint a kollegám!" :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2017.12.18. 08:21

na ezért van a felcsuti féregnek nagy szavazó bázisa vidéken

https://g7.24.hu/allam/20171217/budapes ... ettsegije/

De ez a munkaerő-piaci váltás inkább hosszútávon lesz látványos, azonban az már most is látszik a KSH adataiból, hogy a tankötelezettség 2012-es leszállítása óta folyamatosan emelkedik azoknak a fiataloknak az aránya, akik se nem dolgoznak, se nem keresnek munkát, se nem tanulnak nappali tagozaton.
A 2011/12-es tanévben a 15-19 évesek 5,8 százaléka volt ilyen, a 2016/17-es tanévben azonban már majdnem a duplája: 11,3 százalék.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.18. 12:04

idarpidi írta:na ezért van a felcsuti féregnek nagy szavazó bázisa vidéken...
Mindenhol kurva nagy a támogatottsága.
Ennek nyilván sok oka van. Amit idézel az csak egy ebből.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.12.18. 15:02

idarpidi írta:na ezért van a felcsuti féregnek nagy szavazó bázisa vidéken

https://g7.24.hu/allam/20171217/budapes ... ettsegije/

De ez a munkaerő-piaci váltás inkább hosszútávon lesz látványos, azonban az már most is látszik a KSH adataiból, hogy a tankötelezettség 2012-es leszállítása óta folyamatosan emelkedik azoknak a fiataloknak az aránya, akik se nem dolgoznak, se nem keresnek munkát, se nem tanulnak nappali tagozaton.
A 2011/12-es tanévben a 15-19 évesek 5,8 százaléka volt ilyen, a 2016/17-es tanévben azonban már majdnem a duplája: 11,3 százalék.
Egyáltalán nem ezért, köze nincs hozzá. Egyszerűen a nagyon vidékre már nem jutnak el azok az információk, amik a városban még hamarabb utat nyernek maguknak. Teljesen más közeg, sokkal több emberrel találkozol, sokkal többféle hatás ér. Aki egész életét vidéken töltötte és a szomszédokon meg a családon kívül alig tart kapcsolatot valakivel, annak a teljes világképe egyenlő lesz ennek a beszűkült közegnek, valamint a TV-ben megjelenő tartalmaknak kombinációjával. Emellett pedig nem a Fidesz erős vidéken, hanem az ellenzék NINCS. Ez alól talán a Jobbik kivétel némiképp, de ők sem olyan erősek. Ennek okai egyrészt a Fidesz 2002 utáni stratégiája, melynek következtében még a legkisebb helyeken is van szervezetük, akik tolják a helyi jelölteteket illetve a kampányt, másrészt a balos pártoknak fogalmuk nincs arról, mi megy vidéken. Mostanában az LMP talán rájött erre, és elkezdett lépéseket tenni (8 év után jóreggelt...). A vidékiek többsége pedig nem Fidesz szavazó, hanem úgy ahogy van, nem érdekli már az egész. Van épp elég baj a megélhetéssel, a kilátástalansággal kapcsolatban, pusztán a létfenntartás a cél, és nem is tudok senkit ezért hibáztatni. A politika olyan távolinak és olyan mocskosnak tűnik vidékről, hogy az embernek semmi kedve nincs foglalkozni vele.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.18. 15:16

maTTeus írta:Aki egész életét vidéken töltötte és a szomszédokon meg a családon kívül alig tart kapcsolatot valakivel, annak a teljes világképe egyenlő lesz ennek a beszűkült közegnek, valamint a TV-ben megjelenő tartalmaknak kombinációjával.
Ez Budapesten ugyanígy van.
Legalábbis a 80-as, 90-es évekhez képest mindenképpen.
Elég csak kinézni az ablakon, mindenhol csontig leeresztett redőnyök, az emberek nem beszélnek egymással, nincs élet odakinn.

A II. kerületben nőttem fel, ez 20-25 éve baromira nem így volt.
Sokat jártunk a 90-es években vidékre. Persze nem a legtávolabb eső zugokba, de erre-arra azért elmentünk.
A vidék 8-10 évvel később "zárkózott be". Talán 1998 - 2000 környékén volt még élet.

De pesten is ugyanez van, hidd el. Biztos találnánk kivételt, de sajnos a fenti állapot a jellemző.
Az alattunk lévő társasházban 6 lakás van, mind a 6 teraszra rálátok a kedvező elhelyezkedés végett.
Mind a hatban laknak!
4 hónapja lakunk itt, soha nem láttam senkit sem a teraszokon. :lol:
A melletünk lévő modern társasház dettó, ma délelőtt végre láttam egy nőt és egy gyereket a kertben. Mindben laknak. :)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2017.12.18. 17:07

rdaneelolivaw írta:
maTTeus írta:Aki egész életét vidéken töltötte és a szomszédokon meg a családon kívül alig tart kapcsolatot valakivel, annak a teljes világképe egyenlő lesz ennek a beszűkült közegnek, valamint a TV-ben megjelenő tartalmaknak kombinációjával.
Ez Budapesten ugyanígy van.
Legalábbis a 80-as, 90-es évekhez képest mindenképpen.
Elég csak kinézni az ablakon, mindenhol csontig leeresztett redőnyök, az emberek nem beszélnek egymással, nincs élet odakinn.

A II. kerületben nőttem fel, ez 20-25 éve baromira nem így volt.
Sokat jártunk a 90-es években vidékre. Persze nem a legtávolabb eső zugokba, de erre-arra azért elmentünk.
A vidék 8-10 évvel később "zárkózott be". Talán 1998 - 2000 környékén volt még élet.

De pesten is ugyanez van, hidd el. Biztos találnánk kivételt, de sajnos a fenti állapot a jellemző.
Az alattunk lévő társasházban 6 lakás van, mind a 6 teraszra rálátok a kedvező elhelyezkedés végett.
Mind a hatban laknak!
4 hónapja lakunk itt, soha nem láttam senkit sem a teraszokon. :lol:
A melletünk lévő modern társasház dettó, ma délelőtt végre láttam egy nőt és egy gyereket a kertben. Mindben laknak. :)
Úgy értettem, hogy Pesten több lehetőség van arra, hogy az ember más információhoz is hozzájusson. Sokkal több közösségi program, több rendezvény van. A fiatalok sokkal nagyobb eséllyel mennek egyetemre mint egy kis faluból, ott szintén sok különféle hatás érvényesül. Emellett találkozik számtalan idegennel a buszon, villamoson, de akár az utcán is. Nem kell beszélni senkivel, akkor is sok mindent hallani, ami a vidéki csendben egyáltalán nem jellemző. Az valóban igaz, hogy hiába van sokkal több ember, a személyes élet sokkal elzártabb, mint vidéken, de a politikai nézeteket ez kevéssé befolyásolja, pláne ha az a közeg amiben mozog ugyanazt a hamis képet hiszi el.
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2017.12.18. 20:26

Igen, hozzank itt a varosban eljut Schilling Arpad es a Hitlernek oltozott felesegenek uzenete is. A tobbi kretenrol nem beszelve. Hala az egnek. De jo nekunk

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.12.19. 14:28

Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.12.19. 15:08

Ecet írta:
Ha jól olvasom, akkor ezek bérlemények voltak, aminek az bérleti jogát adta el. Nyilván mindenkinek megvolt a lehetősége, hogy bérbe vegye, Lidl adta a legtöbbet érte. Nem értem ez miért hír? Ha magyar vállalkozónak nem kellett, akkor mondott volna le sok-sok millióról?
Sztem nem ez a lényeg, ez egy teljesen normális üzleti döntés.

De ha nem volt rá magyar jelentkező, akkor NEM érett meg a helyzet arra, hogy magyarok vegyék át a küföldi multik helyét. Szóval hazudik.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.12.19. 16:32

Krisztián írta:
Ecet írta:
Ha jól olvasom, akkor ezek bérlemények voltak, aminek az bérleti jogát adta el. Nyilván mindenkinek megvolt a lehetősége, hogy bérbe vegye, Lidl adta a legtöbbet érte. Nem értem ez miért hír? Ha magyar vállalkozónak nem kellett, akkor mondott volna le sok-sok millióról?
Sztem nem ez a lényeg, ez egy teljesen normális üzleti döntés.

De ha nem volt rá magyar jelentkező, akkor NEM érett meg a helyzet arra, hogy magyarok vegyék át a küföldi multik helyét. Szóval hazudik.
(:taps

Lám-lám, van aki tud értelmezni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.12.19. 18:01

Ecet írta:
Krisztián írta: Sztem nem ez a lényeg, ez egy teljesen normális üzleti döntés.

De ha nem volt rá magyar jelentkező, akkor NEM érett meg a helyzet arra, hogy magyarok vegyék át a küföldi multik helyét. Szóval hazudik.

Ez az ember nyugdíjba ment, 74 éves. Nyilván nem akarja egy üres üzletnek a bérleti díját fizetni, volt rá bőven magyar jelentkező is. Ha egy magyar vállalkozó ad érte X összeget, a Lidl pedig 3X-et akkor te kinek adnád oda? Pénz beszél. Eddig is csak a pénz érdekelte bármit is mondott.
Akkor helyesbítek:

De ha nem tudott annyit fizetni a magyar jelentkező, mint a Lidl, akkor NEM érett meg a helyzet arra, hogy magyarok vegyék át a küföldi multik helyét. Szóval hazudik.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2017.12.19. 18:30

Na, ez viszont jó hír!
Életszerűbb, megengedőbb.

Örülhetnek az autósok: komoly változások jönnek az útdíjaknál
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2017.12.19. 18:33

Ecet írta:
Krisztián írta:
Akkor helyesbítek:

De ha nem tudott annyit fizetni a magyar jelentkező, mint a Lidl, akkor NEM érett meg a helyzet arra, hogy magyarok vegyék át a küföldi multik helyét. Szóval hazudik.
Nem is egy súlycsoport a Lidl, Aldi, Spar mint egy pár boltból álló kis, közepes kft.
Persze hogy nem. De akkor hogy akarják átvenni a helyüket?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2017.12.19. 20:52

https://index.hu/gazdasag/2017/12/19/et ... yifjai_iii./

Jó cikksorozat.
:)

"Míg a hazai termékek közül nagyon felkapottak
Vass László cipői, amelyet a miniszterelnök is kedvel,
Örkényi Tibor öltönyei,
és a Simon Skottowe szabászat..."

--------------------------------------------------
Fater ezt tudná, illetve megélte volna... (:u

Lezárt