Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.02.16. 02:22

carlos78 írta:tök igazad van volle, de ez a demokrácia, meg a piacgazdaság - akár az albérletet, akár a munkabéreket nézzük. ezt akarták az emberek a 90es években, a tudás alapú diszkrimináció pedig az egyetlen diszkrimináció ami az egész világon megállja a helyét, és ami a munkabérekben is zokszó nélkül kifejezésre kerülhet.

hatósági szabályozásnak ott van értelme, ahol az állam zsozsót is tud mellé adni, azaz nyugaton. nekik van miből, ott a sok gyarmat és multi, külföldről dől be lecsó az országba. nekünk ilyenről szó nincs. (az elvárásokat összehasonlítani meg más tészta, ott szerintem nincs ilyen lébecolás, mint itt a közszférában, nyilván sokkal több pénzért)

harmadrészt csórók ott is vannak, meg Hollywoodban is, nem lehet mindenki problémáját megoldani. egy lakbérstop leverné a beruházási és vásárlási kedvet az ingatlanpiacon, az meg minuszba rakná a gdp-t. nem lesz ilyen szerintem.


én is kurvára sajnálom a mai fiatalokat, főleg mikor vén faszok fikázzák őket, akik kárpótlási jegyekből, privatizálásból, meg a 80-as 90-es években indított vállalkozásaikból szedték meg magukat, amikor gyak. mindegy volt mibe kezdtél, úgyse lehetett kapni (eleget). úgy könnyű. most sokkal nehezebb feltörni, de legalábbis marha sokat kell tanulni érte.
Azért nem értek egyet azzal, amit a nyugati helyzet kapcsán írtál, mert nem csak azzal összehasonlítva vannak itt pocsék állapotok. A lakbérstop nem okozott olyan hatásokat ott, ahol bevezették, mint amiket te írtál. Morgás volt a lakástulajdonosok részéről, de hát ez várható ilyenkor. A lényeg, hogy valami nagyon félrecsúszott itthon ebben (is) a kilencvenes évek eleje óta.

Talán Bandi tud erről mesélni, nem tudom, de mintha nem követték volna le a demográfiai változásokat az építőiparban az elmúlt 20-25 évben. Nem épült elég új lakás, a panelek elöregedtek, satöbbi.

Az jutott még eszembe, hogy Svédországban például minimum a nyolcvanas évekig volt az a rendszer (talán azóta is tart ez a szokás, nem tudom, de akkori beszámolót hallottam erről), hogy ha indokolatlan volt egy nagyméretű ingatlanban laknia egy idősebb embernek vagy párnak, akkor el kellett hagyniuk egy kisebbért. Nem választás kérdése volt, hanem kötelező. Kirepültek a gyerekek, nyugdíjba mentek, indokolatlan a nagy lakás. Ha megnézitek, itthon is tele van a belváros olyan régi, minimum 80-100 m2-es, két-három szobás vagy annál is nagyobb lakásokkal, amikben csak egy idős ember vagy csak egy idős pár lakik. Minek, mi értelme? Nekik is macera kifűteni mondjuk télen, meg takarítani is, teljesen felesleges ekkora élettér ennyi idősen. Erre biztos azt mondjátok, hogy micsoda komcsi dolog, de a skandinávok azért nagyon értenek ahhoz, hogyan kell egy társadalmat életővé tenni és sosem volt náluk kommunizmus.

Ti szoktátok azt mondani, hogy vannak kényelmetlen és nehéz dolgok, amiket az egyénnek fel kell vállalnia, mert piacgazdaság van. Én is lényegében ezt mondom, csak nem a piacgazdaság hanem a társadalom egésze okán. Például a lakástulajdonosoknak be kell vállalni, hogy az albérleti árak korlátozása miatt több idő alatt térül meg a befektetésük (ehhez lehetne mondjuk állami támogatást kapniuk vagy eleve nem kéne a lakás vételárainak így az egekben lenniük), a svéd példa alapján pedig azoknak kéne átadni a nagyobb ingatlanokat, akik rászorulnak és nem hagyni, hogy 1-2 ember lakjon feleslegesen nagy lakásokban. Nyilván ezt is észszerűen, tehát nem járna alanyi jogon mondjuk egy roma családnak csak azért egy polgári lakás a körúton, mert csináltak öt gyereket, de ez csak feltételek és szabályozás kérdése (meglévő munkaviszony, állandó és igazolható bevétel, befizetett tb és adó, gyerekek iskoláztatása, stb.). De egyszerűen nincs más megoldás, ha működőképes társadalmat akarunk - mindenkinek engednie és igazodnia kell, nem csak a legalsó, kiszolgáltatott rétegeknek.

Amit a végén írtál, az meg nagyon igaz. Sosem felejtem el, amikor főiskolás voltam és a társadalomtudományokkal foglalkozó tanárom azt mondta nekünk, hogy "nekünk volt '56 meg kommunizmus, mégis maguk olyan hihetetlen nehéz helyzetben vannak és lesznek, hogy sosem cserélnék önökkel". És ez a kétezres évek elején volt, cirka másfél évtizede már ennek is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.16. 07:31

Szerintem mindkettőtöknek van igazsága...
Az árakról pedig annyit, hogy sajna minden annyiba kerül amennyiért még éppenhogy megveszik/kibérlik.
Ha Budapesten egy szaros garzonért elkérnek 130-140e nettót havonta, akkor az azért van mert még ennyiért is elmegy.

Hatóságilag bele lehetne nyúlni, de abban a pillanatban nem érné meg sokaknak kiadni.
Van negatív forgatókönyv is a főbérlőnek, ha teszemazt lelakják 2 év alatt nullára az ingatlant. Neki kell felújítania, ami adott esetben több millió Ft.
Ha bútorozott a kecó akkor akár többe is fájhat.
Persze a normál eset az, hogy 2 év alatt nem laknak le semmit, de erre nem sok garanciát tudsz szerezni.

Az albérletárak sajnos az ingatlanáremelkedés miatt vannak az egekben.
Nem tudom hova a faszba tud ez még emelkedni... itt a XI-ben is tele van épülő projektekkel az egész kerület.
Kedvencem a barázda utcai "ELITE" PARK, 90 m2 = 90 millió HUF... egy ipari környéken. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.02.16. 11:19

rdaneelolivaw írta:Szerintem mindkettőtöknek van igazsága...
Az árakról pedig annyit, hogy sajna minden annyiba kerül amennyiért még éppenhogy megveszik/kibérlik.
Ha Budapesten egy szaros garzonért elkérnek 130-140e nettót havonta, akkor az azért van mert még ennyiért is elmegy.

Hatóságilag bele lehetne nyúlni, de abban a pillanatban nem érné meg sokaknak kiadni.
Van negatív forgatókönyv is a főbérlőnek, ha teszemazt lelakják 2 év alatt nullára az ingatlant. Neki kell felújítania, ami adott esetben több millió Ft.
Ha bútorozott a kecó akkor akár többe is fájhat.
Persze a normál eset az, hogy 2 év alatt nem laknak le semmit, de erre nem sok garanciát tudsz szerezni.

Az albérletárak sajnos az ingatlanáremelkedés miatt vannak az egekben.
Nem tudom hova a faszba tud ez még emelkedni... itt a XI-ben is tele van épülő projektekkel az egész kerület.
Kedvencem a barázda utcai "ELITE" PARK, 90 m2 = 90 millió HUF... egy ipari környéken. :D
Szomorú ez az egész nagyon.

Még csak nem is az van, hogy a saját kínomon lamentálnék, mert nekem óriási szerencsém volt. Az Astoria mellett találtam egy gyönyörű kis polgári lakást olyan áron (alig 2000 forint/m2 havonta a bérleti díj), hogy elsőre azt hittem, rosszul látok, mert ezen a környéken alsó hangon is másfélszer-kétszer ennyibe szokott kerülni egy ilyen. Le is csaptam rá, mint gyöngytyúk a takonyra és kiváló döntés volt ideköltözni. Tónifalva nagyon szépen karban van tartva, na, jut ide bőven :)

Viszont ha szétnézek az ismerőseim között, csüggesztő a helyzet. Egy barátom újságíró, leírt karakterek alpján kapja a fizetését, tehát amennyit dolgozik, annyi a bére. Húzza is az igát rendesen, a havi 250-300 nettója megvan. Mégis most, lassan 33 évesen sincs esélye sem egy saját lakásra, de legalább már nem a szüleivel él. Egy másik barátom a XI. kerületben él. Egyedülálló, közbeszerzésben dolgozik. 35 éves és álmaiban sem szerepel a saját ingatlan. Csak azért tud egyedül bérelni egy lakást a XI. kerületben, mert ismerősi alapon olyan olcsó a lakbér, hogy télen a rezsije többe kerül. Enélkül viszont lakhatna még mindig 2-3 másik emberrel, mint 20 évesen főiskolásként. Ez pedig nem hinném, hogy extra igény, hogy 15 évvel később, bőven túl a harmincon szintet akarjon lépni és ne kelljen már mások lábszagát szagolnia valami szar környék középszar állapotú ingatlanában egy tisztességes munkaviszony és fizetés mellett. Egy harmadik cimborám 30 éves, tűzvédelmi mérnök. A mai napig otthon él a szüleivel Budafokon, mert egyedülállóként nem tudna egyedül fenntartani egy albérletet. Egy negyedik pedig nemrég vágott bele egy lakásvásárlásba a menyasszonyával. Szülői segítség plusz rendszermérnöki fizetés plusz két stabil, diplomás bevétel egy 60 m2-es, nyolcadik emeleti panellakásra volt elég Káposztásmegyeren, kint a halál faszán. Elképesztő, milyen erők és pénzek kellenek még egy peremkerületi panellakáshoz is.

És ezek tanult, dolgos, nyelveket beszélő, értelmiségi srácok, jó szakmával és jó fizetéssel. Próbálják megállni a helyüket itthon, nem húztak el külföldre, pedig biztosan kényelmesebben élnének. És akkor milyen helyzetben vannak akkor azok, akik egyedül vannak, vidékről jöttek és/vagy felennyiket keresnek csak? Mert rengeteg ilyen van és nekik aztán tényleg nincs perspektíva.

Ha van egy masszív, több százezres réteg, akkor ott azért nem arról van szó, hogy az érintettek egyszerűen lusták tenni a sorsukért. Komoly generációs probléma ez, amit a legtöbb esetben egyszerűen nem lehet önerőből megoldani. Van, akinek sikerül, de a többségnek nem azért nem jön össze, mert a maguk ellenségei és nem tesznek semmit a sorsukért.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2018.02.16. 12:09

Szerintem az egyik ok: az olcsó állami bérlakások eltűntek. Részben a rendszerváltás után olcsón meg lehetett venni a bérlakásokat. Másrészt az ilyen rogántóni félék rengeteg belvárosi ingatlant játszottak át magánkezekbe. A Baranyi Krisztina riportjait érdemes megnézni a IX. kerületi lakásmaffiáról. Szóval egyrészt kevés a bérlakás, másrészt nincs olcsó alternativája a magánkézben lévő bérlakásoknak, így emelhetik szépen az árakat.

A másik: a budapesti átlagfizetés már 200k felett van hivatalosan, feketén meg inkább 250-300 között, ezért nem jön ki a matek, hogy hogyan fizetik ki az átlagfizuból a magas bérleti költségeket.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.16. 13:44

Megaláztak egy magyar lányt Temesváron, mert rosszul beszélt románul

És akkor ezt vessük össze azzal, hogy a baloldal nagy része egyszerűen lerománozza, leukránozza (stb) a határon túli magyarokat. Pláne mostanság.

Lehet azzal kampányolni, hogy van-e joga beleszólni egy külföldön élő magyarnak a belföldi ügyekbe, de a származását, nemzetiségét megkérdőjelezni teljesen más dolog.
:x
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.16. 16:35

vollebak írta:Viszont ha szétnézek az ismerőseim között, csüggesztő a helyzet. Egy barátom újságíró, leírt karakterek alpján kapja a fizetését, tehát amennyit dolgozik, annyi a bére. Húzza is az igát rendesen, a havi 250-300 nettója megvan. Mégis most, lassan 33 évesen sincs esélye sem egy saját lakásra, de legalább már nem a szüleivel él. Egy másik barátom a XI. kerületben él. Egyedülálló, közbeszerzésben dolgozik. 35 éves és álmaiban sem szerepel a saját ingatlan. Csak azért tud egyedül bérelni egy lakást a XI. kerületben, mert ismerősi alapon olyan olcsó a lakbér, hogy télen a rezsije többe kerül. Enélkül viszont lakhatna még mindig 2-3 másik emberrel, mint 20 évesen főiskolásként. Ez pedig nem hinném, hogy extra igény, hogy 15 évvel később, bőven túl a harmincon szintet akarjon lépni és ne kelljen már mások lábszagát szagolnia valami szar környék középszar állapotú ingatlanában egy tisztességes munkaviszony és fizetés mellett. Egy harmadik cimborám 30 éves, tűzvédelmi mérnök. A mai napig otthon él a szüleivel Budafokon, mert egyedülállóként nem tudna egyedül fenntartani egy albérletet. Egy negyedik pedig nemrég vágott bele egy lakásvásárlásba a menyasszonyával. Szülői segítség plusz rendszermérnöki fizetés plusz két stabil, diplomás bevétel egy 60 m2-es, nyolcadik emeleti panellakásra volt elég Káposztásmegyeren, kint a halál faszán. Elképesztő, milyen erők és pénzek kellenek még egy peremkerületi panellakáshoz is.

És ezek tanult, dolgos, nyelveket beszélő, értelmiségi srácok, jó szakmával és jó fizetéssel. Próbálják megállni a helyüket itthon, nem húztak el külföldre, pedig biztosan kényelmesebben élnének. És akkor milyen helyzetben vannak akkor azok, akik egyedül vannak, vidékről jöttek és/vagy felennyiket keresnek csak? Mert rengeteg ilyen van és nekik aztán tényleg nincs perspektíva.
Nem akarok annyira belepofázni, de ha jól sejtem egyiküknek sincs saját családja. (kivéve az utoljára említettet)
És azért az nem ott kezdődik, hogy bérlek vagy veszek egy saját ingatlant...

Abban igazad van, hogy nagyon nehéz teljesen egyedül, családi segítség nélkül boldogulni amennyiben ingatlanvásárlásról legyen szó.
Mi a testvéremmel együtt megkaptuk amit megkaphattunk, erőn felül a szülőktől, főleg anyámtól kaptunk irgalmatlan anyagi segítségeket.
Most időbelit is kapunk a két nagyitól, de az már unokázás ugye. :)
Annyit tudunk tenni a feleségemmel, hogy legalább amit mi kaptunk azt visszaadjuk majd a gyermekeinknek ha eljön az idő.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2018.02.16. 17:19

Willy írta:Megaláztak egy magyar lányt Temesváron, mert rosszul beszélt románul

És akkor ezt vessük össze azzal, hogy a baloldal nagy része egyszerűen lerománozza, leukránozza (stb) a határon túli magyarokat. Pláne mostanság.

Lehet azzal kampányolni, hogy van-e joga beleszólni egy külföldön élő magyarnak a belföldi ügyekbe, de a származását, nemzetiségét megkérdőjelezni teljesen más dolog.
:x
Látom csak van hatása ennek a propagandának... Nem igaz, hogy a baloldal nagy része ezt tenné. Egyedül a DK teszi ezt, ami szerintem is undorító dolog, a többi párttól viszont ilyet nemigen hallani. Egy kalap alá venni a teljes ellenzéket pedig a Fidesz nagy álma, mert akkor az összes ilyen dolgot rá lehet húzni mindenkire (például Gyurcsány személyét is). Nem véletlen, hogy az LMP kizárt mindenféle paktumozást a többi párttal, és lassan tényleg meggyőzi az embereket, hogy ez volt a jó döntés. Ami tilitoli a többi pártnál megy ugyanis, az már túl megy a paródia kategóriáján.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.16. 18:21

maTTeus írta:
Látom csak van hatása ennek a propagandának... Nem igaz, hogy a baloldal nagy része ezt tenné.
Nem veszem egy kalap alá, azért írtam, hogy a nagy része. A D(egenerált) K(ommunisták), nyíltan csinálja, de anno a Bajnai-féle Együtt is kiadott egy olyan dokumentumot, aminek az volt a lényege, hogy "a ti otthonotok Románia, lécci ne szavazzatok".
Megyó (aki még így is a legelviselhetőbb balos miniszterelnök volt) is azzal indított, hogy ő 10 millió magyar miniszterelnöke, nem 15-é.

Az LMP-t nem tartom baloldalinak (legfeljebb balközépnek), róluk ilyesmit nem is feltételeznék.
Viszont az egykori vesszentrianonos, nagymagyarországos Jobbik is egyre kevésbé foglalkozik a határon túliakkal, Áder egykori nyilatkozatát is ők hánytorgatják fel.

Egyébként a határon túliak szavazatmegvonása is kb. annyira reális elképzelés, mint hogy a diplomásoknak, családosoknak több szavazata legyen, vagy hogy az érettségi nélküliek se szavazhassanak.

A dk is elgondolkozhatna rajta, hogy ha szolidáris lenne a határon túli magyarsággal (több párttal egyetemben), akkor nem csak a Fidesz profitálna a szavazatukból.

(persze nem szeretném, ha határon túlról bárki is a dk-ra szavazna, ahogy határon belülről se)
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.02.16. 19:01

Willy írta:
maTTeus írta:
Látom csak van hatása ennek a propagandának... Nem igaz, hogy a baloldal nagy része ezt tenné.
Egyébként a határon túliak szavazatmegvonása is kb. annyira reális elképzelés, mint hogy a diplomásoknak, családosoknak több szavazata legyen, vagy hogy az érettségi nélküliek se szavazhassanak.

)
Ezek szerint szerinted a hataron tul elo magyarul beszelo embereknek szavazati jogot kellene adni magyaroszagi ugyekben?
Gondoltam megbizonyosodom rola, hogy tenyleg igy van, mielott csunyat mondok.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.16. 19:15

Rocco írta:Ezek szerint szerinted a hataron tul elo magyarul beszelo embereknek szavazati jogot kellene adni magyaroszagi ugyekben?
Gondoltam megbizonyosodom rola, hogy tenyleg igy van, mielott csunyat mondok.
Szerintem csak azoknak akik igényelték a magyar állampolgárságot. (és meg is kapták)
Azt nem tudom megítélni, hogy ez jó-e vagy sem... mindenesetre elég sok EU-s országban ugyanez a gyakorlat működik.

Egyéni jelöltre gondolom nem szavazhatnak, csak pártlistára.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.02.16. 19:22

rdaneelolivaw írta:
Nem akarok annyira belepofázni, de ha jól sejtem egyiküknek sincs saját családja. (kivéve az utoljára említettet)
És azért az nem ott kezdődik, hogy bérlek vagy veszek egy saját ingatlant...

Abban igazad van, hogy nagyon nehéz teljesen egyedül, családi segítség nélkül boldogulni amennyiben ingatlanvásárlásról legyen szó.
Mi a testvéremmel együtt megkaptuk amit megkaphattunk, erőn felül a szülőktől, főleg anyámtól kaptunk irgalmatlan anyagi segítségeket.
Most időbelit is kapunk a két nagyitól, de az már unokázás ugye. :)
Annyit tudunk tenni a feleségemmel, hogy legalább amit mi kaptunk azt visszaadjuk majd a gyermekeinknek ha eljön az idő.
Nincs, de ennek mi köze a boldoguláshoz? Az nagyon szar lenne, ha ahhoz, hogy Budapesten megélhess a saját lábadon, alsó hangon kell saját család/párkapcsolat PLUSZ szuper szakma PLUSZ jó kereset PLUSZ megtakarítás PLUSZ családi segítség PLUSZ jó adag szerencse.

Ezt a lécet az emberek 98%-a nem tudja megugrani, mert nem is lehet.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.16. 19:24

Rocco írta: Ezek szerint szerinted a hataron tul elo magyarul beszelo embereknek szavazati jogot kellene adni magyaroszagi ugyekben?
Tudtommal ez már megtörtént. Emiatt megy a cirkusz. Egyébként nem feltétlen értek vele egyet.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.02.16. 19:30

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta:Ezek szerint szerinted a hataron tul elo magyarul beszelo embereknek szavazati jogot kellene adni magyaroszagi ugyekben?
Gondoltam megbizonyosodom rola, hogy tenyleg igy van, mielott csunyat mondok.
Szerintem csak azoknak akik igényelték a magyar állampolgárságot. (és meg is kapták)
Azt nem tudom megítélni, hogy ez jó-e vagy sem... mindenesetre elég sok EU-s országban ugyanez a gyakorlat működik.

Egyéni jelöltre gondolom nem szavazhatnak, csak pártlistára.
Mar ez megy? (:v
Jol le vagyok maradva. Osztogatjak az allampolgarsagot kint elo embereknek akiknek semmi kozuk az orszaghoz, es szavaznak a mi dolgainkrol.
Ez agyrem. Aki szerint ez nomalis, az is egy hulye fasz.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.16. 19:51

Rocco írta: Osztogatjak az allampolgarsagot kint elo embereknek akiknek semmi kozuk az orszaghoz, es szavaznak a mi dolgainkrol.
Akkor én hülye faszként azt mondom, hogy inkább ők szavazzanak a mi dolgainkról, mint az olaszliszkai lincselők (kéretik nem cigányozásnak venni!).

Nem azt mondom, hogy döntsék el a szavazást, hanem hogy bizonyos politikai pártok ne románozzanak le határon túli, 90+ százalékban magyarok lakta településen élőket. Pláne úgy, hogy mindeközben az ottani többségi társadalom pont a magyarságuk miatt bünteti.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.02.16. 20:06

Willy írta:
Rocco írta: Osztogatjak az allampolgarsagot kint elo embereknek akiknek semmi kozuk az orszaghoz, es szavaznak a mi dolgainkrol.
Akkor én hülye faszként azt mondom, hogy inkább ők szavazzanak a mi dolgainkról, mint az olaszliszkai lincselők (kéretik nem cigányozásnak venni!).

Nem azt mondom, hogy döntsék el a szavazást, hanem hogy bizonyos politikai pártok ne románozzanak le határon túli, 90+ százalékban magyarok lakta településen élőket. Pláne úgy, hogy mindeközben az ottani többségi társadalom pont a magyarságuk miatt bünteti.
Ne keverjuk mar a kettot. Azon sajnos nem lehet demokratikus modszerekkel segiteni, hogy a hulye ne szavazhasson, de a mas orszagban elo embernek mi az isten koze van Magyarorszag belugyeihez? Magyarul beszel? Szarom le. nem magyar allampolgar, nem magyarorszagon szuletett es nem is itt el.
Attol, hogy itteni uygekrol szavazhat, a romanok nem fognak jobban banni veluk. Akkor lehet meg 5 millio munkahelyet teremteni, meg lakast, es telepitsek be mindet. Azt akkor van is joga szavazni. de hat nekunk sincs eleg. Ez csak egy ujabb olcso pofatlan strategia ami a hatalmon maradast segitene elo. A mi szankba is beleszarnak, majd pont elhiszem, hogy a kitn elok sorsa erdekli oket.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.16. 20:22

Rocco írta: Ez csak egy ujabb olcso pofatlan strategia ami a hatalmon maradast segitene elo. A mi szankba is beleszarnak, majd pont elhiszem, hogy a kitn elok sorsa erdekli oket.
Ezzel egyetértek, de ennyi erővel az se szavazhasson, aki külföldön dolgozik. Elment innen, mi köze az országhoz?
Csak példa, nem támogatom hogy ne szavazhasson külföldön dolgozó magyar. Sőt, röhejesnek is tartom, hogy a levélben szavazás számukra nem biztosított.

Mellesleg, ha a határon túli magyarság balra húzna, nem zavarná a dk-t, sőt, talán ők érveltek volna a kettős állampolgárság mellett leginkább. Az ő hibájuk is, hogy az ottani magyarok nem szívlelik őket. Talán nem kellene ellenük beszélni.

Valamennyire azért lehet keverni a kettőt, mert idehaza is élnek olyanok, akik beszélik a nyelvet, de sose dolgoztak, megvetik a többségi társadalmat, stb. Legalább ugyanakkora gond az ő szavazati joguk, ha nem nagyobb.

Ezeknek a vitáknak akkor lenne létjogosultsága, ha minden választópolgár szavazna, és a külhoniak szavazata döntene. De a szavazásra jogosultak kb. 40%-a nem fog szavazni, amit valahol meg is értek. Egyébként a határon túliak körében sem éppen kiugró a szavazási hajlandóság.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.02.16. 20:30

Willy írta:
Rocco írta: Ez csak egy ujabb olcso pofatlan strategia ami a hatalmon maradast segitene elo. A mi szankba is beleszarnak, majd pont elhiszem, hogy a kitn elok sorsa erdekli oket.
Ezzel egyetértek, de ennyi erővel az se szavazhasson, aki külföldön dolgozik. Elment innen, mi köze az országhoz?
Csak példa, nem támogatom hogy ne szavazhasson külföldön dolgozó magyar. Sőt, röhejesnek is tartom, hogy a levélben szavazás számukra nem biztosított.

Mellesleg, ha a határon túli magyarság balra húzna, nem zavarná a dk-t, sőt, talán ők érveltek volna a kettős állampolgárság mellett leginkább. Az ő hibájuk is, hogy az ottani magyarok nem szívlelik őket. Talán nem kellene ellenük beszélni.

Valamennyire azért lehet keverni a kettőt, mert idehaza is élnek olyanok, akik beszélik a nyelvet, de sose dolgoztak, megvetik a többségi társadalmat, stb. Legalább ugyanakkora gond az ő szavazati joguk, ha nem nagyobb.

Ezeknek a vitáknak akkor lenne létjogosultsága, ha minden választópolgár szavazna, és a külhoniak szavazata döntene. De a szavazásra jogosultak kb. 40%-a nem fog szavazni, amit valahol meg is értek. Egyébként a határon túliak körében sem éppen kiugró a szavazási hajlandóság.
Ne szavazzon az sem, aki kulfodon el. Legyen igy. En nem szavaztam kintrol.
Nem erdekel a dk. Mi a tokom koze van a roman maygarnak magyaroszag belugyeihez? Bontogathatod, hogy itthon ez meg az mit csinal, meg mit nem csinal, semmi ertelme az egesznek, egy rakas huyleseg. Ennyi erovel kismillio kategoriara leheten bontani, ki szavazhat, meg ki nem. Es nem csak itt, minden orszagban. En nem is ertem, hogy egyaltalan ez nalad, meg egyeseknel hogy lehet egyaltalan vita targya. Agyrem.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.16. 21:45

Rocco írta:Mi a tokom koze van a roman maygarnak magyaroszag belugyeihez?
Nem célom hogy meggyőzzelek, engem nem elsősorban a szavazati jog érdekel, hanem magyar és magyar viszonya. Egy kormány / állam (normál esetben) nem csak a közigazgatási határon belüli állampolgárokkal foglalkozik, hanem a teljes lakossággal. Számos ország teszi ezt, sorolhatnám Ausztriától Romániáig. Egy országot minősít, hogyan bánik a saját diaszpórájával. Nem véletlen hívják a románok bozgornak az ottani magyarokat. Hazátlant jelent. Pontosan tudják, hogy akiket ott megvetnek a magyarságuk miatt, azt Magyarországon a nem létező románságuk miatt vetnek majd meg.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.02.17. 00:37

Willy írta:
Rocco írta:Mi a tokom koze van a roman maygarnak magyaroszag belugyeihez?
Nem célom hogy meggyőzzelek, engem nem elsősorban a szavazati jog érdekel, hanem magyar és magyar viszonya. Egy kormány / állam (normál esetben) nem csak a közigazgatási határon belüli állampolgárokkal foglalkozik, hanem a teljes lakossággal. Számos ország teszi ezt, sorolhatnám Ausztriától Romániáig. Egy országot minősít, hogyan bánik a saját diaszpórájával. Nem véletlen hívják a románok bozgornak az ottani magyarokat. Hazátlant jelent. Pontosan tudják, hogy akiket ott megvetnek a magyarságuk miatt, azt Magyarországon a nem létező románságuk miatt vetnek majd meg.
En kizarolag a szavazati jog kerdeset firtatom, es azt kritizalom. Nonszensz, ertelmezhetetlen, pofatlan es aljas huzas.
Ezt leszamitva, az irasod tobbi reszevel kapcsolatban azt tudom mondani, hogy en is sajnalom, hogy emberek ilyen helyzetben vannak es nyilvan nem jo ez igy.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.17. 02:09

Ha igaz, akkor 14- ben 150 ezer körül voltak akik éltek a szavazati jogukkal kettős állampolgárként. Drága Fletónk hatására állítólag megnőtt a kedv és most 400 ezer körül jár az előzetesen regisztráltak száma. Gratulálok Feri (:taps Persze lehet, hogy ezek DK szavazók lesznek (:v

Barom

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.17. 08:44

Rocco írta: En kizarolag a szavazati jog kerdeset firtatom, es azt kritizalom.
Akkor jó, ne is beszéljünk el egymás mellett, amikor alapvetően egyetértünk :)
Bandee írta:Ha igaz, akkor 14- ben 150 ezer körül voltak akik éltek a szavazati jogukkal kettős állampolgárként. Drága Fletónk hatására állítólag megnőtt a kedv és most 400 ezer körül jár az előzetesen regisztráltak száma.
Én olyan statiosztikát olvastam, hogy valamivel 200.000 fölötti "tömeg" vett részt legutóbb (a 3 millióból). Persze nem mind kérvényezte a kettős állampolgárságot, de ez a kb. debreceni tömeg 2%-ot befolyásolt a választáson.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.17. 09:58

Willy írta:
Rocco írta: En kizarolag a szavazati jog kerdeset firtatom, es azt kritizalom.
Akkor jó, ne is beszéljünk el egymás mellett, amikor alapvetően egyetértünk :)
Bandee írta:Ha igaz, akkor 14- ben 150 ezer körül voltak akik éltek a szavazati jogukkal kettős állampolgárként. Drága Fletónk hatására állítólag megnőtt a kedv és most 400 ezer körül jár az előzetesen regisztráltak száma.
Én olyan statiosztikát olvastam, hogy valamivel 200.000 fölötti "tömeg" vett részt legutóbb (a 3 millióból). Persze nem mind kérvényezte a kettős állampolgárságot, de ez a kb. debreceni tömeg 2%-ot befolyásolt a választáson.
Nem voltak annyian. Most 415e embernél járunk, ebből Románia 160 e, Szerbia 60 e, kettős állampolgárságot tiltó ország 20 e, e-mail értesítést kért 120 e. Plusz a facsadék és még van hét van hátra. Ez így 5% körül lehet ami másoknak a küszöb.. 14- ben ezen szavazatok 95%-át a Fidesz kapta.
Nagy barom ez a Gyurcsány. Én is ha ilyen kettős állampolgár lennék a kedvéért szavaznék egyet

Máskülönben ebben sajnos igaza van annak a gyökérnek, aki soha nem élt itt az ne szavazzon sőt az sem aki külföldre távozott melózni. Egyszerű ez. Mindenki a saját faxával verje azt a bizonyost.. De óva intenék mindenkit attól, hogy saját honfitársait így megtagadja mint ez a patkány gyurcsány.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.17. 10:41

vollebak írta:
Nem kommunizmus az, Bandi. Mondom, Berlinben, Svájcban, Londonban már bevezették az ársapkát.

Nincs 3 millió lakosa Budapestnek, 1,8 alatt van már régóta. Ha pedig Pozsony szerinted nem jó példa, akkor ott van Prága - 1,3 millió lakos, gyönyörű, turisztikai gócpont. Mégsem az a helyzet a fizetések és a bérleti díjak esetében, mint itthon, hanem Pozsonyhoz hasonló. A kérdés az, miért épp Budapesten alakult ki ez a siralmas helyzet.

Azt mondod, "ha van egy társa hozzá". De ha nincs, ráadásul mondjuk még egyedül is nevel 1-2 gyereket? Az ismerőseim kábé fele egyedülálló. Rajtuk is látom, komoly probléma az, hogy hogyan lehet egyedül megélni. A lakástulajdonosok magas aránya azért nem mond sokat, mert az még az előző rendszer maradéka. Az elmúlt 20-25 évben összehasonlíthatatlanul nehezebb és drágább lett lakást venni, mint előtte volt. Apám alig múlt 30, amikor már saját lakásban lakott, pedig átlagos fizetést adó átlagos melója volt, anyám meg ráadásul otthon gyesen. Ezt ma már nem lehet megcsinálni. Ez itt a probléma - el van lehetetlenítve az önálló élet megkezdése és erre azért nem kielégítő magyarázat a piac meg az egyebek, mert máshol is van piac és kereslet, mégsem az a helyzet, mint itthon.

Igen, pontosan olyan megoldás kéne, amit írtál a végén. Ha egy csepp esze lenne a faszkalap rablóvezérnek, nem stadionokba öntené a pénzt, hanem lakásépítési programokba. Építőipar az is, lophatnának ott is kedvükre, de legalább lenne hol lakni és gyereket vállalni.
De, mert a magántulajdont kvázi államosítanád részben. Nem tudom nyugaton ez miképpen van, gyanítom ebbe az állam beszáll valamilyen szinten.

Budapesten azért nincsen albérlet mert felszívta az idegenforgalom, tekintettel, hogy 10000 szállodai szoba volt 1-2 éve, AIr bnb meg plusz 8000és az egyéb szálláshelyeket még nem is számoltuk. Ez is kevés, a szállodai szobaszám duplázódik pár éven belül. Ha ez nincs akkor visszaveted a turizmust.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2018.02.17. 11:58

Bandee írta:Máskülönben ebben sajnos igaza van annak a gyökérnek, aki soha nem élt itt az ne szavazzon sőt az sem aki külföldre távozott melózni. Egyszerű ez. Mindenki a saját faxával verje azt a bizonyost..
Én nem adok neki igazat, és nem (csak azért, mert ő Gyurcsány). Meg lehetne reformálni úgy a határon túliak szavazatát, hogy határon túli képviselőkre lehessen csak szavazni, anyaországi pártra ne. Ez csak egy lehetőség.

Egy meglévő jogot elvenni már nem fognak, vagy ha igen, akkor saját magával megy szembe (nem mintha őt ezt zavarná a teflon bevonatú pofájával). Ha anno nem ágál a kettős állampolgárság ellen, nem riogat a bandájával 23 millió románnal, és megadták volna a kettős állampolgárságot szavazati jog nélkül, most nem lenne miért aggódnia.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.17. 12:41

Az más kérdés lenne, ha ilyen kérdésekben dönthetnének de nem, a Te és az én életemről döntenek oly módon, hogy ők más játékszabályok szerint élik a mindennapjaikat.. EZ nem helyes. Nálam jobban nem utálod gyurcsányt de ez most független attól a kretén állattól.
Legjobb lett volna ezt a kérdést úgy kezelni, hogy senkinek ne fájjon.. Kapják meg az állampolgárságot de szavazati jog nélkül, vagy pl. a szavazatuk csak 0,5 szorzójú legyen. Nem tudom mi lenne a jó. Én mindig is azon az állásponton voltam, hogy aki magyar akar lenni, annak érzi magát az jöjjön ide és telepedjen le, adjunk neki gyorsítottan állampolgárságot. A született magyaroknak soron kívül természetesen.. Minden egyéb csak maszatolásra és visszaélésekre, vagdalkozásokra ad okot.

Ha feltornázzák 500000 emberre a levélben szavazókat az fasza lesz mert az az itthoni szavazók akár több, mint 10 %-a is lehet.. Ha itthon kap a Fidesz 40%-ot meg innen mondjuk csak 400.000 ezret, akkor akár ez 4-5 mandátum pluszt is jelenthet listáról. 14- ben 38 helyet kaptak a fideszesek ez most 42-43 is lehet így. De nehéz tippelni mert töredékszavazatok stb.. De így kb. 60 körüli egyéni hellyel már simán nyerik a választást. Ugyanakkor nem hiszem, hogy az ellenzék 56 egyéni helyet el tud vinni az csoda lenne. Ha pedig 18 alatt akkor az újabb 2/3 (14-ben 10 helyet tudtak vinni).. Tippem szerint a Fidesz olyan 42-48 listás helyet szerez és 70 körüli egyénit, tehát stabil többsége lesz de 2/3 nélkül. Ez lesz az ellenzék sikere amit már 04.08 este meghallgatunk meg még hetekig K Olgánál, Bolgár bácsinál és az összes ilyen szerencsétlennél

Lezárt