Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.09. 22:18

Az ott egy masik helyzet, mas kezelest is igenyel. De en leszarom a franciakat. Macron elobb eltirhul majd a ketsebesseges europajaval egyutt,mint gondoltam. Egy hulyevel kevesebb lesz, majd jon egy masik ne aggodj

Na de ami tegnap volt ezzel az emeszpes szerencsetlennel:) ott volt kb. 300 polgartars akikre jutott Mondjuk otven felrecsuszott sapkas rendor:) ha akartak valamit a faszert nem mentek egyutt? Vagy ez mit gondolt? Nyilvan hangulatkeltesnek csinalta, hogy majd megirhassak, hogy ot bantottak. Regi trukk, de ez a fasz meg ehhez is hulye volt

A teret meg nem kellene lezarni ahogy tetu csotany csinalta. A ter mindenkie, ha ott akarja tolteni valaki az idejet, hat toltse, amig nem tor-zuz. Dolgozni ugyse akar itt nalunk a tobbseg, szerintem kene oda egy ingyenkonyha is. Majd kiulok en is, embereim meg mellettem fujhatjak a bagot egesz nap csak mar sajat budzsebol:)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.09. 22:23

Bandee írta:
2018.12.09. 21:51
nikotin írta:
2018.12.09. 21:08

Vagy csak még mindig nem tértek magukhoz bayerzsóti röhelyes videóbejátszásán.
Tudtad, hogy az a balramagyar videoja volt? Es, hogy a 444 plusz a tobbi objektiv-fuggetlen medium a bekamenet kepeivel hirdette a tegnapi osszeroffenest?

De a legjobb az tegnap a maszop dugovics titusza volt amint rohant a zaszloval. :) sot szerintem az ev jelenete lesz azzal egyutt, amint elhagyta magat a rendorok kezeben:) aztan a nyako gondolom rabaszott egyet a terdere, hogy fajjon egy kicsit a kamerak elott. Latni szanalmas alakitasokat, de ez az emeszpes probalkozas mindent visz.

Nem tudom meddig tudjak meg blamalni magukat. Pedig maga a tuntetes persze OK lenne ( az o szempontjukbol persze, en inkabb orizkedem a tematol), de a barmokat otthon kene hagyni

Bayer amugy elismerte a tevedest es sajatos modon uzent is a mocskosszaju sixxxnek. Remelem lesz valasz ketten bamulatos gyokerseget tudnanak osszehozni
Nem. De csak, hogy tisztázzuk:
- azt sem tudom, mi az a balramagyar, a bayer-féle videót sem láttam, csak olvastam az esetről
- nem olvasok 444-et és nem láttam egyetlen ilyen képet sem ott, sem máshol, de nyilván az is baromság volt
- már sokszor leírtam: a hirkereso.hu-t szoktam böngészni, ott elég széles a paletta, origótól az atv.hu-ig, de sem az index, sem a 444 nincs "főtáblán", így azokat nem szoktam megnézni
- nem láttam a maszopos faszi videóját sem, de azt olvastam, ő mondta, nem akkor sérült meg, hanem valami lökdösődés-tömeg megtolás (a rendőrök részéről) során szorult a lába valami kővacaknak
- a sixxx-ről sem tudom, kicsoda-micsoda
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.09. 22:33

nikotin írta:
2018.12.09. 22:23
Bandee írta:
2018.12.09. 21:51

Tudtad, hogy az a balramagyar videoja volt? Es, hogy a 444 plusz a tobbi objektiv-fuggetlen medium a bekamenet kepeivel hirdette a tegnapi osszeroffenest?

De a legjobb az tegnap a maszop dugovics titusza volt amint rohant a zaszloval. :) sot szerintem az ev jelenete lesz azzal egyutt, amint elhagyta magat a rendorok kezeben:) aztan a nyako gondolom rabaszott egyet a terdere, hogy fajjon egy kicsit a kamerak elott. Latni szanalmas alakitasokat, de ez az emeszpes probalkozas mindent visz.

Nem tudom meddig tudjak meg blamalni magukat. Pedig maga a tuntetes persze OK lenne ( az o szempontjukbol persze, en inkabb orizkedem a tematol), de a barmokat otthon kene hagyni

Bayer amugy elismerte a tevedest es sajatos modon uzent is a mocskosszaju sixxxnek. Remelem lesz valasz ketten bamulatos gyokerseget tudnanak osszehozni
Nem. De csak, hogy tisztázzuk:
- azt sem tudom, mi az a balramagyar, a bayer-féle videót sem láttam, csak olvastam az esetről
- nem olvasok 444-et és nem láttam egyetlen ilyen képet sem ott, sem máshol, de nyilván az is baromság volt
- már sokszor leírtam: a hirkereso.hu-t szoktam böngészni, ott elég széles a paletta, origótól az atv.hu-ig, de sem az index, sem a 444 nincs "főtáblán", így azokat nem szoktam megnézni
- nem láttam a maszopos faszi videóját sem, de azt olvastam, ő mondta, nem akkor sérült meg, hanem valami lökdösődés-tömeg megtolás (a rendőrök részéről) során szorult a lába valami kővacaknak
- a sixxx-ről sem tudom, kicsoda-micsoda
En mar tegnap olvastam errol az indexen. A comment.com ott egy oldal ahol blogolnak mindenfelerol es az index fooldalon ajanlja az erdekesebb irasokat. A sixxx ott az egyik megmondo. Altalaban inkabb kultur vonalon ir, tv es mozi musorokat vagy koncerteket velemenyez eleg sajatos stilusban. Nagy paraszt de en amugy birom. Na ennek elkuldte valaki, hogy bayer a showjaban egy tobb eves belga gazdatuntetes videojat hasznalta. Ezt megirta a sixxx. Erre valaszolt ma a bayer neki a sajat blogjan, hogy eismeri a tevedest de a szerkeszto adta be neki nem onkeresi a hatter anyagot. Majd raolvasott par hasonlo ferditesuket. Nem is kellett messzire menni mert a balramagyar a bekamenet valamelyik kepet hazudta a rabszolga tunteteshez:)

Welness volt a hetvegen rohadtul raertem ezekre a baromsagokra

Apropo wellness. 4* siofok. Ajandekba kaptuk..

A dolgozok kb fele bunko, kedvuk semmi az egeszhez. Ehhez hozza vagyok szokva no de az zavart, hogy bunkok is. Atlag eletkor 25 ev. Boldog nyugdijas eveink lesznek:)
A welness bar nem nyitott ki a harom nap alatt. Penteken az volt a mondas, hogy mert nincs hetvege. Szombaton egyik azt mondta nincs kedve a kolleganak (oooh basszus hat akkor semmikeppen ne melozzon), mig egy masik szerint beteg. Ma se nyitott ki. Egyik vendeg szerint tobb eve zarva van.
A kaja kb. Mintha egy amator probalkozo csinalta volna. A menun tokfozelek, borsofozelek, paprikas krumpli, zoldbab fozelek. Az egyeb dolgok is nevetsegesek vagy ehetetlenek a fokhagymaportol. Hus nyomokban
A sor elfogyott amit szaz meterrol kelett amugy is a wellnessbe elvinni. Elfogyott basszus, hetvegen:)
Az egyik szauna tonkrement ma delelott
A goz tonkrement ma delutan
Reggelinel ha elfogyott az edes peksutemeny reggel
Kilenckor mar nem tettek ki ujat:)

Fentiek ellenere minden rendelesedhez szamoljak a felszolgalast, ugy, hogy minden paraszt magabhordja a piat a welnessbe vagy szomjan doglik. Tavozaskor csomagszallitast szamolnak fol:) nem cipeltek semmit
Es 500 forintot valami alapitvanynak, ha akarod ha nem
Hajra Magyarorszag!

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.12.10. 08:38

Bandee írta:
2018.12.09. 22:33

Apropo wellness. 4* siofok. Ajandekba kaptuk..

A dolgozok kb fele bunko, kedvuk semmi az egeszhez. Ehhez hozza vagyok szokva no de az zavart, hogy bunkok is. Atlag eletkor 25 ev. Boldog nyugdijas eveink lesznek:)
A welness bar nem nyitott ki a harom nap alatt. Penteken az volt a mondas, hogy mert nincs hetvege. Szombaton egyik azt mondta nincs kedve a kolleganak (oooh basszus hat akkor semmikeppen ne melozzon), mig egy masik szerint beteg. Ma se nyitott ki. Egyik vendeg szerint tobb eve zarva van.
A kaja kb. Mintha egy amator probalkozo csinalta volna. A menun tokfozelek, borsofozelek, paprikas krumpli, zoldbab fozelek. Az egyeb dolgok is nevetsegesek vagy ehetetlenek a fokhagymaportol. Hus nyomokban
A sor elfogyott amit szaz meterrol kelett amugy is a wellnessbe elvinni. Elfogyott basszus, hetvegen:)
Az egyik szauna tonkrement ma delelott
A goz tonkrement ma delutan
Reggelinel ha elfogyott az edes peksutemeny reggel
Kilenckor mar nem tettek ki ujat:)

Fentiek ellenere minden rendelesedhez szamoljak a felszolgalast, ugy, hogy minden paraszt magabhordja a piat a welnessbe vagy szomjan doglik. Tavozaskor csomagszallitast szamolnak fol:) nem cipeltek semmit
Es 500 forintot valami alapitvanynak, ha akarod ha nem
Hajra Magyarorszag!
te atyaúristen :D :D

az ilyen nyomorékok szokták hangoztatni lépten-nyomon, hogy "a főnök annyit tud, hogy köcsög, ezt bárki megcsinálja, én is", aztán mikor teljesíteni kell, akkor elfogy a tudomány. Nem utálom az ilyen embert, csak röhögök rajta.

a fenti birkafejzabáló emberrel nem tudom mi a gond, de ránézésre száguld az első infarktusa felé, úgy az arcára van írva a kaja meg a pia.

a politikus halálával kettősek az érzéseim: az örömködés bunkóság, de a fikát megértem, úgy a legtöbben cserbenhagyják a szavazóikat 20 éve, nem nagyon van min sajnálkozni. mikor horn gyula bácsi meghalt pár éve, itt is ment a RIP-elés a vonatkozó csoportban, mondjuk nem értettem azt sem, miért. sajnálni olyat fogok, aki tett valamit értem vagy valakiért, vagy szimpatikus valamioért - a politikusok eddig jól leplezik az idetartozást :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.10. 08:49

carlos78 írta:
2018.12.10. 08:38
Bandee írta:
2018.12.09. 22:33

Apropo wellness. 4* siofok. Ajandekba kaptuk..

A dolgozok kb fele bunko, kedvuk semmi az egeszhez. Ehhez hozza vagyok szokva no de az zavart, hogy bunkok is. Atlag eletkor 25 ev. Boldog nyugdijas eveink lesznek:)
A welness bar nem nyitott ki a harom nap alatt. Penteken az volt a mondas, hogy mert nincs hetvege. Szombaton egyik azt mondta nincs kedve a kolleganak (oooh basszus hat akkor semmikeppen ne melozzon), mig egy masik szerint beteg. Ma se nyitott ki. Egyik vendeg szerint tobb eve zarva van.
A kaja kb. Mintha egy amator probalkozo csinalta volna. A menun tokfozelek, borsofozelek, paprikas krumpli, zoldbab fozelek. Az egyeb dolgok is nevetsegesek vagy ehetetlenek a fokhagymaportol. Hus nyomokban
A sor elfogyott amit szaz meterrol kelett amugy is a wellnessbe elvinni. Elfogyott basszus, hetvegen:)
Az egyik szauna tonkrement ma delelott
A goz tonkrement ma delutan
Reggelinel ha elfogyott az edes peksutemeny reggel
Kilenckor mar nem tettek ki ujat:)

Fentiek ellenere minden rendelesedhez szamoljak a felszolgalast, ugy, hogy minden paraszt magabhordja a piat a welnessbe vagy szomjan doglik. Tavozaskor csomagszallitast szamolnak fol:) nem cipeltek semmit
Es 500 forintot valami alapitvanynak, ha akarod ha nem
Hajra Magyarorszag!
te atyaúristen :D :D

az ilyen nyomorékok szokták hangoztatni lépten-nyomon, hogy "a főnök annyit tud, hogy köcsög, ezt bárki megcsinálja, én is", aztán mikor teljesíteni kell, akkor elfogy a tudomány. Nem utálom az ilyen embert, csak röhögök rajta.

a fenti birkafejzabáló emberrel nem tudom mi a gond, de ránézésre száguld az első infarktusa felé, úgy az arcára van írva a kaja meg a pia.

a politikus halálával kettősek az érzéseim: az örömködés bunkóság, de a fikát megértem, úgy a legtöbben cserbenhagyják a szavazóikat 20 éve, nem nagyon van min sajnálkozni. mikor horn gyula bácsi meghalt pár éve, itt is ment a RIP-elés a vonatkozó csoportban, mondjuk nem értettem azt sem, miért. sajnálni olyat fogok, aki tett valamit értem vagy valakiért, vagy szimpatikus valamioért - a politikusok eddig jól leplezik az idetartozást :D
Melyik emberre gondolsz? Aki birkafejet zabal?

Slussz poen a szallorol: reggelre nem volt viz:) portas ugy tett mintha nem hallott volna rola:)))
Igen, pont olyan mintha csak tortennenel a dolgok ahogyan az emberek gondoljak. Az tuti, hogy vezeto nincsen, de ha van az teljesen alkalmatlan.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.10. 09:04

Bandee írta:
2018.12.09. 22:33
Apropo wellness. 4* siofok. Ajandekba kaptuk..

A dolgozok kb fele bunko, kedvuk semmi az egeszhez. Ehhez hozza vagyok szokva no de az zavart, hogy bunkok is. Atlag eletkor 25 ev. Boldog nyugdijas eveink lesznek:)
Ez melyik volt ha szabad tudni...? :)
Mert akkor ezt kerüljük. (:v

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.10. 10:03

Úgy látszik, nekünk szerencsénk volt. Mi is ajándékba kaptunk egy wellness hétvégét, mi Simontornyát választottuk, Fried Kastélyszálló. A város maga nulla. Van egy szépen karbantartott vár és azt hiszem, ennyi. A szálló viszont pazar! Gyönyörű bútorok mindehol és a személyzet 5*-os! Több hektáron terül el, ami most kicsit sivár, de tavasztól őszig nagyon szép lehet és gyerekekre is gondoltak (komplett játszótér, vízi csúszda stb.).
Van wellness, többféle szauna, úszómedence, masszázs, mi szem szájnak és testnek ingere.
Reggelit és svédasztalos vacsorát kértünk, azonban 2-3 pincér ott állt, segített, elvitte a tányérokat, szóval tökéletes kiszolgálás! Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.12.10. 10:16

Januárban megyünk 3. alkalommal a felsőtárkányi Bambarába. Nem olcsó, de inkább megyek ide egy évben egyszer mint kétszer szar helyre. Itt mindig jól éreztük magunkat. Shirazban is voltunk 2szer de ez még annál is jobb szerintem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.10. 12:25

Schumixx írta:
2018.12.10. 10:16
Januárban megyünk 3. alkalommal a felsőtárkányi Bambarába. Nem olcsó, de inkább megyek ide egy évben egyszer mint kétszer szar helyre. Itt mindig jól éreztük magunkat. Shirazban is voltunk 2szer de ez még annál is jobb szerintem.
Jo, hat az egy masik kategoria. Viszont az meg annyira draga, hogy engem mar zavar. Egyszer voltunk ott, most oktoberben, tenyleg nagyon jo. De a shiraz is, szerintem a bambara annyivan nem jobb, hogy megerje az arat. A gyermekbarat szolgaltatast meg amint lattam ugy ertemezik, hogy 0-24 van program ezaltal a szuloknek konkretan zero ideje van pihenni. Napi ket szurikata etetes plusz delben kenguru etetes. Ez ugy eleve 3xfel ora rakeszulessel, oltozkodessel, levezetessel 3x1. Aztan jatszo szobaban program delelott tizkor, majd kerti seta bizsuval delutan kettokor este hettol tini diszko majd fimnezes. Tehat a wellnessbe akinek nagyobb gyereke volt, kb. Napi fel orat tolthetett. A maradek idoben szobaba fel, atoltozes majd program, utana szobaba fel uszo cuccert es ez valtogatja egymast. Akik velunk voltak nagyobb gyerekesek, estere logott a beluk:) volt olyan par akik a harom napbol osszesen ket orat nem voltak a wellnessben:) akkor meg minek ezert annyit fizetni? Eellnessben miert nem tudnak programot csinalni a gyerekeknek?

Ez ahol most voltunk viszont mindennek a legalja volt. Nem is lehet osszehasonlitani ezekkel. De jo volt a caramel hotel is Bukfurdon, Morahalmon a colosseum is fele ennyiert. Bar ezt mi kaptuk most. Ennel ahol most voltunk minden jobb volt pedig felul pozicionaljak. Megvagol regebben jartunk, azok is.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2018.12.10. 16:59

Nagyon sok részében megfogalmazza azt, amit itt rengetegen nem értenek...vagy szélsőségekben gondolkodásnak tartanak.
https://hataratkelo.blog.hu/2018/12/10/ ... szagra_698
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.10. 17:21

keF1r írta:
2018.12.10. 16:59
Nagyon sok részében megfogalmazza azt, amit itt rengetegen nem értenek...vagy szélsőségekben gondolkodásnak tartanak.
https://hataratkelo.blog.hu/2018/12/10/ ... szagra_698
Sok mindenben igaza van, de a vállalkozásos részben vannak tévedések.
Pl idehaza is van pénzforgalmi elszámolás, bármikor kérheted, hogy abba tartozz ha van vállalkozásod.
(ilyenkor akkor kell fizetned ha megkaptad a lóvét - azt nem tudom ez a járulékokra igaz-e, feltehetően nem, de áfára biztos!)
Az, hogy erről nem tud, az furcsa - mindenesetre épp ezért a vállakozásával kapcsolatos felvetéseit nem nagyon lehet komolyan venni.
A NAV-val kapcsolatban viszont igaza van, ha állásfoglalást kérsz adnak, de nem kötelező érvényű rájuk. :)
Ezt erősíti az összes gumiformában megfogalmazott szarság, gyakorlatilag elég ha valami szagembert megkérnek aki majd segít nekik MÁSHOGY ÉRTELMEZNI az adott törvényt ha épp arra van szükség. :)

25 év alatt a szakmámban ritkán találkoztam korrupt üggyel, persze volt... ez igaz. De nem igazán fullasztó az a pár db eset.
Ráadásul azt tapasztalom, hogy számít a tudás, felkészültség, minőség.
Elképzelhető, hogy ő egy olyan területen dolgozik, ahol ez nem jellemző, ezt nem tudom.
Itthon is símán lehet boldogulni tudással, becsületességgel, szorgalommal. Csak ott a baj, hogy ezekből egyre kevesebb van...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2018.12.10. 20:37

Bandee írta:
2018.12.09. 21:45
Nigel Hill írta:
2018.12.09. 20:54


Gondolom tőlem kérdezted :D Csak most jutottam újra el ide. Pécsre megyünk kezdésként, aztán meglátjuk. Nekem ugye a végzetég is atomerőműhöz köthető így nem kizárható h Paks 2 lesz a vége :D Van A B meg C terv is a tarsolyban, meglátjuk mi lesz. A lényeg, hogy sztem Anglia hard brexitel és szopóka lesz itt (már most is az, kivérzett a vállalkozásom), a másik - és legfontosabb - hogy a fiam otthon nőjön fel a családjával.
Pécs nagyon szép hely de munka és fejlődés szempontjából talán a legrosszabb választás. Bár gondolom tisztában vagy a viszonyokkal. Az a régió a legrosszabb ilyen szempontból most. És semmi jel nincs, hogy ez majd változik. Paks pedig túl messze van onnan nem?
Sajnos tudom mi a helyzet a régióban. Nekem mint mérnöknek annyira azért nem reménytelen. Meg készülök okosságokkal, aztán majd alakul valahogy.
Paks is játszik, és az M6-oson 1 óra Kb. Jelenleg napi 400 KM-et autózok min 3-4 óra vezetéssel. Szóval ha az összejön, felüdülés lesz.
Egyenlőre a hazaköltözés menjen le minden gond nélkül aztán majd meglátjuk.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.10. 21:43

Nigel Hill írta:
2018.12.10. 20:37
Bandee írta:
2018.12.09. 21:45


Pécs nagyon szép hely de munka és fejlődés szempontjából talán a legrosszabb választás. Bár gondolom tisztában vagy a viszonyokkal. Az a régió a legrosszabb ilyen szempontból most. És semmi jel nincs, hogy ez majd változik. Paks pedig túl messze van onnan nem?
Sajnos tudom mi a helyzet a régióban. Nekem mint mérnöknek annyira azért nem reménytelen. Meg készülök okosságokkal, aztán majd alakul valahogy.
Paks is játszik, és az M6-oson 1 óra Kb. Jelenleg napi 400 KM-et autózok min 3-4 óra vezetéssel. Szóval ha az összejön, felüdülés lesz.
Egyenlőre a hazaköltözés menjen le minden gond nélkül aztán majd meglátjuk.
Kitartas!


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.12.12. 13:03

A live-ot azért érdemes nézni. Persze, cirkusz meg minden, de... Ilyen arrogáns, gátlánstalan faszkalapokat a föld nem hordott a hátán, mint akik a kormányt alkotják, élen Viktorral, aki vagy vigyorog, vagy nyalakodik, vagy tetszvészkedik, de megszólalni nem hajlandó. De nem baj, van már Soros terv 2.0...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.12. 13:14

Phoebe írta:
2018.12.12. 13:03
A live-ot azért érdemes nézni. Persze, cirkusz meg minden, de... Ilyen arrogáns, gátlánstalan faszkalapokat a föld nem hordott a hátán, mint akik a kormányt alkotják, élen Viktorral, aki vagy vigyorog, vagy nyalakodik, vagy tetszvészkedik, de megszólalni nem hajlandó. De nem baj, van már Soros terv 2.0...
Mit kellene csinálni amikor valaki teljes erejéből fújja a pofádba a sípot? Csak kérdezem:)ű

Egy darabig néztem a live- ot, szánalmasnak tartom amit művelnek, persze jót röhögtem de azt gondolom menjen az anyja keservébe aki 1 millás havi fizetését egércirkuszt csinál az országgyűlésben.. Bár ez még semmi, máshol verekedni is szoktak, az sincs talán messze már

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.12.12. 13:17

Bandee írta:
2018.12.12. 13:14
Phoebe írta:
2018.12.12. 13:03
A live-ot azért érdemes nézni. Persze, cirkusz meg minden, de... Ilyen arrogáns, gátlánstalan faszkalapokat a föld nem hordott a hátán, mint akik a kormányt alkotják, élen Viktorral, aki vagy vigyorog, vagy nyalakodik, vagy tetszvészkedik, de megszólalni nem hajlandó. De nem baj, van már Soros terv 2.0...
Mit kellene csinálni amikor valaki teljes erejéből fújja a pofádba a sípot? Csak kérdezem:)
Ja értem, csak a sípolás miatt ilyenek. Ezt te sem gondolod komolyan. Volt egy csávó, odament Viktorhoz, elkezdte szép szóval győzködni, hogy ne szavazzanak a túlóra törtvényről, gondolják át újra. Vigyorgott a gyökér, majd hátat fordított Kósával és a többivel együtt. Ennyit ér a szép szó.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.12. 13:20

Phoebe írta:
2018.12.12. 13:17
Bandee írta:
2018.12.12. 13:14


Mit kellene csinálni amikor valaki teljes erejéből fújja a pofádba a sípot? Csak kérdezem:)
Ja értem, csak a sípolás miatt ilyenek. Ezt te sem gondolod komolyan. Volt egy csávó, odament Viktorhoz, elkezdte szép szóval győzködni, hogy ne szavazzanak a túlóra törtvényről, gondolják át újra. Vigyorgott a gyökér, majd hátat fordított Kósával és a többivel együtt. Ennyit ér a szép szó.
Nem tudom, ezt a jelenetet nem láttam. Nem tudom miért ilyenek, azt tudom, hogy számomra elfogadhatatlan ami ott történik. EZ biztos, szereplőktől függetlenül. Elvárásom, hogy ezt az állapotot megszüntessék. A túlóra törvényről is van véleményem, de azt inkább megtartom magamnak és nem kapcsolódik ahhoz, hogy kerepelnek a Parlamentben
Számomra az ever unszimpatikus ember az a Németh Szilárd és a Vadai Ágnes. Így kapásból, ha meglátom ezeket felmegy a pumpám.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2018.12.12. 13:25

Bandee írta:
2018.12.12. 13:20
Phoebe írta:
2018.12.12. 13:17


Ja értem, csak a sípolás miatt ilyenek. Ezt te sem gondolod komolyan. Volt egy csávó, odament Viktorhoz, elkezdte szép szóval győzködni, hogy ne szavazzanak a túlóra törtvényről, gondolják át újra. Vigyorgott a gyökér, majd hátat fordított Kósával és a többivel együtt. Ennyit ér a szép szó.
Nem tudom, ezt a jelenetet nem láttam. Nem tudom miért ilyenek, azt tudom, hogy számomra elfogadhatatlan ami ott történik. EZ biztos, szereplőktől függetlenül. Elvárásom, hogy ezt az állapotot megszüntessék. A túlóra törvényről is van véleményem, de azt inkább megtartom magamnak és nem kapcsolódik ahhoz, hogy kerepelnek a Parlamentben
Ez a hatalom, a gátlástalanság, a gőg. Mert megtehetem, mert nincsenek érvek. Tordai odament Rogánhoz, erre Rogán elkezdett Bajnaizni, 1millió munkanélkülizni. 2018-at írunk. Az ellenzéket sem tartom sokra, de ilyen helyzetben mi az eszköz? Mit lehet csinálni? Kártya nélkül működnek a szavazógépek. Megkérdezték Ádert (őt is sikerült berángatni), törvényes-e a szavazás, Áder fogta magát és elvonult válasz helyett.

Egyébként erről is ma szavaztak: https://444.hu/2018/12/12/megszavazta-a ... evezeteset

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.12. 13:30

Szerintem egy alu létrával Kövér fel tudott volna menni a pulpitusra :) Esetleg még le tudták volna rántani onnan :)))))))

Jó, hát karácsony előtt nekik is jár egy kis lazulás

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.12. 14:20

Egy maroknyi csoport elindult a Sándor-palotához

Feri már a téren

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.12. 14:41

Bandi, a napokban - ha jól emlékszem - azt írtad, a franciák tudják, hogy/mit kell csinálni. Így csak kérdezem: mit kellene tenni az ellenzéki politikusoknak?

Ha nem csinálnak semmit, az a baj, ha tesznek bármit, akkor az a baj. Ha valamelyik megjelenik valahol, akkor jön az, hogy …

Ez nem baszogatás akar lenni, csak valóban kíváncsi vagyok a véleményedre, szerinted mi lenne a jó, ennek a szerencsétlen országnak. (Azt felejtsük el, hogy elzavarni az összeset a f@szba, az úgysem fog menni.)
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.12. 15:25

nikotin írta:
2018.12.12. 14:41
Bandi, a napokban - ha jól emlékszem - azt írtad, a franciák tudják, hogy/mit kell csinálni. Így csak kérdezem: mit kellene tenni az ellenzéki politikusoknak?

Ha nem csinálnak semmit, az a baj, ha tesznek bármit, akkor az a baj. Ha valamelyik megjelenik valahol, akkor jön az, hogy …

Ez nem baszogatás akar lenni, csak valóban kíváncsi vagyok a véleményedre, szerinted mi lenne a jó, ennek a szerencsétlen országnak. (Azt felejtsük el, hogy elzavarni az összeset a f@szba, az úgysem fog menni.)
Fogalmam nincsen mit kellene csinálni, de az teljesen biztos, hogy pártokra és politikusokra nincsen most szükség. Elég hozzá a nép, hogy kimenjen tüntetni, ellenálljon, törjön-zúzzon vagy amit éppen szeretne. Ez a nép demokratikus joga. Megtehetjük, hogy nem vesszük fel a munkát, megtehetjük, hogy keresztbe fekszünk az úton, hogy szarral dobáljuk a Parlament épületét. Vagy bármit.. Nincs ehhez szükség se Gyurcsányra se Kunhalmira se senkire azért, hogy az ő zsebükben (értsd: egy idióta) vesszen el a siker.
Nem nagy meglepetés, hogy a több munkával kapcsolatban ellenállás van. Az a jó munka amit más végez el, az a jó adó amit más fizet meg stb-stb.. Ezzel esetleg el lehet indulni, biztosan sokan fel vannak rajta háborodva.

Az ellenzéki obstrukció csak ideig-óráig megoldás egyébként is, de fél évvel a választások után nem igazán van legitimációja ennek a dolognak.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.12. 15:34

nikotin írta:
2018.12.12. 14:41
(Azt felejtsük el, hogy elzavarni az összeset a f@szba, az úgysem fog menni.)
Nem hát.
2006-ban is spontán "elzavarós" dolog alakult ki, emögé állt be a Fidesz két héttel később.

Most is bármilyen balhé esetén a jelenlegi parlamenti pártok közül ott lebzselne valamelyik, abban biztos lehetsz.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.12. 16:19

rdaneelolivaw írta:
2018.12.12. 15:34
nikotin írta:
2018.12.12. 14:41
(Azt felejtsük el, hogy elzavarni az összeset a f@szba, az úgysem fog menni.)
Nem hát.
2006-ban is spontán "elzavarós" dolog alakult ki, emögé állt be a Fidesz két héttel később.

Most is bármilyen balhé esetén a jelenlegi parlamenti pártok közül ott lebzselne valamelyik, abban biztos lehetsz.
Még csak az sem kell, hogy oda egye a fene őket. A fidesz média akkor is rögtön azzal a jól bevált módszerhez folyamodna, hogy jönne a "soros".
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt