Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.12.13. 00:02

Bandee írta:
2018.12.12. 23:52


Ne haragudj ha esetleg megbántottalak!

Nyilván nincsen mindenben igazam és nem is tudhatok mindenről, de hidd el, a mi szakmánkra és általában az építőiparra ez a jellemző viselkedésforma. Egyébként a nihil és az alacsony morál sajnos mindenhol fellelhető amerre járok. Eléggé elkeserít ez engem mert valaha nagyobb reményekkel voltam, már ami a társadalmunkat és a jövőnket illeti. Sajnos mára teljesen reménytelennek látom a helyzetet, sokszor gondolkodom azon is, hogy mi mást kellene csinálnom. Ezt megutáltatták velem és érzem, hogy rosszabb embert csináltak belőlem mint voltam valamikor. Magukhoz rontanak...
Bár úgy lenne, hogy csak a saját buborékomról van szó, de sajnos nem. Annál sokkal többet látok és soikkal több embert ismerek, rengeteg helyen megfordulok..

Kiosztottuk a karácsonyi pénzeket.. Tudod hányan köszönték meg? Ketten. Kihirdettem a cég záró összejövetelét. Egy ember köszönte meg a meghívást. Igazán leszarom, mert nagyon keveset várok már tőlük, de azért elszomorít. Nem azért adtuk, hogy hálálkodjanak de elkeserítő ez az alacsony szint. Az, hogy normális, semleges dolgokról a 90%- al egyáltalán nem lehet beszélni semmiről már nem is érdekel.
Nem bantottal meg. En is paraszt voltam. Szerintem mindkettonknek igaza van egyebkent. Mondom, en elhiszem azt, amit mondasz, de en is megfordultam sok munkahelyen, sokfele munkahelyen, rengeteg emberrel talalkoztam en is, raadasul nem is egy orszagban. Nyilvan nem vallalkozokent, vagy fonokkent, ami mas szemszoget eredmenyez szamunkra, es talan pont ezert van vitank. Azt meg, hogy most akkor pontosan mekkora feluletet fed le, es hany embert ez, vagy amaz a reteg, amikrol beszeltunk, azt szerintme egyikunk sem tudhatja. De van mindegyik retegbol boven pelda, ezt adom. Meg egyebkent szerintem nem is all olyan messze kettonk allaspontja egymastol, hogy ennyire egymasnak kellene feszulnunk, csak hat neha eldurran az ember agya, mikor gyulik a szar. Nekem sem kellett volna bunkonak lennem. Ezert is gondolkozom a szunetelesen, mert ennek igy reszemrol nem nagyon van ertelme.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.12.13. 00:07

Amugy ha velem valaki korrektul bant, munkat tekintve, akkor probaltam magam odatenni, es en is korrektul hozzaallni. De ha geciskedtek velem, akkor iszonyu nagy trogerbe at tudtam vedleni. Ezt nem ertik meg sokan, foleg a nagy cegeknel, hogy kurva sokan igy mukodnek. Persze vannak nem kevesen, akik akkor is trogerek, ha normalisan kezelik oket, azokkal valoszinuleg nem is nagyon lehet mit kezdeni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.13. 00:12

Phoebe írta:
2018.12.12. 22:32
Bandee írta:
2018.12.12. 20:27


Nem tudom, mert nem ismerem a törvényt teljes egészében. Morálisan nem értek egyet a dologgal és sajnálom, hogy itt tart ez az ország 18- ban, hogy erre szorulunk ezekkel a természeti adottságokkal.. Sőt sajnálom a résztvevőket. Igen. DE! Ettől függetlenül én ezt egy szükséges rosszak tartom és abban az esetben, ha az emberek szabadon választhatnak -legalább részben - a túlórával kapcsolatban akkor rendben van a dolog. Nincs rendben, hogy csúsztatva fizessék ki. Azt is gondolom napi tapasztalatom alapján, hogy annyi alul kvalifikált elkeserítően buta ember van ebben az országban, hogy muszáj ilyen munkát adni nekik mert másra/többre nem alkalmasak. Ez van! Utálhattok ezért engem de nem én tehetek róla

Ami engem illet... 53 m2-en nőttem fel anyámékkal egy lakótelepen, 12 éves koromig a nővéremmel együtt. Neki volt egy 5, nekem kb egy 8 m2-es szobám. Nincsenek nemesi őseink, apám lakatos végzettségű volt és egy darabig ebben is dolgozott, majd taxis lett kb. Lancelot/Mudd szintű műveltséggel és értelmi szinttel. Leszarta a pénzt.. Anyám irodai dolgozó volt a Richterben. Nővérem virágos lett és sokáig az is volt, nem azért mert ennyire képes (egyébként élelmiszer analitikus) hanem mert azt szerette már kislány korában is. Most egy kávézót vezet és napi 14 órát dolgozik kb.. Ami közös, hogy az egész családom elég sokat dolgozott mindig is és ezt a mintát követtem én is. Én is dolgoztam alkalmazottként is, tettem a dolgomat tisztességgel majd 25 évesen léptem előbbre. Mindig is úgy gondoltam, hogy csak a munka az ami előbbre visz ha akarok valamit. Így 40 évesen is pont ugyanezt gondolom és mindenkinek csak azt tudom tanácsolni/javasolni, hogy elégedetlenkedés, okoskodás és csodavárás helyett tegyen a sorsáért és dolgozzon akkor fog előbbre jutni.

Összességében tehát azért van egy merítésem ebből a világból és tettem bele annyit, hogy a véleményemet meg tudjam formálni, több szempontból is megvizsgálva 1-1 dolgot. Mindenképpen több szempontból legalábbis mint pl. teszi itt Kefir Mester ..
Remélem nem bántottalak meg, mert nem az volt a szándékom, csak amikor beleolvasok ebbe a topikba, néha úgy érzem, hogy nagyon mást látunk nemcsak veled, másokkal is. Nem ismertem a háttered, nem volt benne negatív él, csak logikus, hogy az embernek abból a közegből vannak főleg élményei, amiben felnőtt és amiben napi szinten mozog. Rólam nagyjából úgy is tudni, hogy melós családból jövök, én is így kezdtem, de eldöntöttem, hogy mást szeretnék.

Abban, amit írsz arról, hogy munkával lehet előre jutni, nem mástól kell várni a csodát stb. egyet tudok érteni, magam is ezt követem, próbálom magamnak megteremteni azt a hátteret, amit elképzeltem.

Ettől függetlenül nem reális szerintem elvárni, hogy mindenki ki akarjon lépni az alkalmazotti létből. Az lenne a normális, ha lenne megbecsülése a az alkalmazottnak, a kétkezi munkásnak akar és tud is megfelelően dolgozni. A miniszterelnökünk azzal haknizik külföldön, hogy itt milyen olcsó a munkaerő és rugalmas a munka törvénykönyve.

Most sikerült rajta még lazítani. Az a kormány, amelyik néhány éve még főellenségnek kiáltotta ki a multikat, most tálcán kínálja fel az olcsó munkást. Nem célja képzett munkaerőt képezni, vagy legalább kicsit diverzifikálni, hogy ne csak összeszerelők legyünk, hanem más értékteremtő, vagy szellemi tevékenységgel is érvényesüljünk.

Félreértés ne essék, nem a multikat akarom védeni, hülyék lesznek nem kihasználni a lehetőséget, csak mennyire kétkulacsos politika ez? Idecsalogatjuk a "gonosz multit", aki persze jön az olcsó munkaerőért és támogatásért, aztán utána rájuk mutogatunk, hogy dehát ők akarták ezeket a módosításokat? Tálcán kínáljuk fel az olcsó munkaerőt, aztán hárítunk, hogy dehát nem is mi akartuk?

Kicsit más, nem a túlóra törvény. Én személy szerint el tudnám fogadni, hogy valaki másik oldallal szimpatizál, más véleményen van, ha ez az oldal elveket képvisel. Viszont eljutott egy olyan mélypontra ez az ország, hogy egyszerűen egyik oldal sem képvisel semmit, amivel azonosulni lehetne.

Van egy minősíthetetlenül gyenge, azt sem tudjuk mit akarnak, ellenzékünk, akik még mindig illúziókkal etetik a kiábrándult és tehetetlen embereket. Mellé pedig egy gátlástalan, cinikus, arrogáns és korrupt kormányunk, amelyik a legalja, legprimitívebb módszerekkel butítja ezt a gondolkodni amúgy sem nagyon akaró népet és alapvetően csak a lopásra és a hatalma bebetonozására rendezkedett be. Egyszerűen én ezt nem tudom elfogadni, és azt sem, hogy ez bárki számára védhető legyen.

Valószínű az itteni nézeteltéréseknek is valami ilyesmi lehet a gyökere. Szerintem vagyunk páran, akiknek teljesen csömöre van már ettől és a tehetetlenségtől, míg mások valamivel jobban tolerálják, vagy nem is zavarja őket.
Nem, dehogy. Túlreagáltam a dolgot és nem is volt jó napom.

Egyetértek mindenben, majdnem pontosan ugyanezeket gondolom. Nem arra gondoltam, hogy mindenki legyen vállalkozó, hanem arra, hogy mindenkinek tennie kell a sorsa jobbra fordulásáért mert senki nem fog rajta segíteni. Ha valaki nem bűnöz, akkor az előbbre jutáshoz nincs más út mint a munka (jöhetek olyan közhellyel, hogy Japán de az se normális már). Ha nagyok az igények akkor rengeteg munka, kockáztatás és vagy sikerül vagy nem. Nyilván nem mindenkinek sikerül, sajnos. Én konkrétan nem tudok egyetlen embert se mondani, aki sikeres vagy jól megy a sora és ne dolgozna rengeteget. Orvos, ügyvéd, szaki, mindegyik. Napi 10-12 óra és hétvégézés.

A kiemelt részben foglaltak nagyon nagy baj. A családok is megosztottak, pl. nekem több vitám is volt a saját unokahúgommal is ilyen dolgokról. Ez nem normális dolog. De barátokkal is vesztünk össze véresen. Nem tudom ez hogyan változhat meg, főleg, hogy a helyzet nem javul hanem romlik.. Én is hibás vagyok mert nem tudom befogni soha..

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2018.12.13. 07:28

szerintem a közigazgatási bíróságok kormány alá rendelése sokkal nagyobb gáz, amit közben szépen áttoltak, de Laci biztos többet tudna erről nyilatjkozni

ezek meg tegnap

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára idarpidi 2018.12.13. 08:42-kor.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.13. 08:41

Bandee írta:
2018.12.12. 23:59
Munkaidőkeretben foglalkoztatást általában ott alkalmaznak, ahol nem lehet a ténykedést klasszikus 8 órás munkarendben elvégezni. Ilyen lehet pl. egy speciális gyártás vagy pl. a mi szakmánk, ahol lehetetlen megmondani, hogy a víz mikor ömlik majd vagy mikor megy el az áram stb.. Ennek is van egy maximuma mert az embereket így sem foglalkoztathatod akármennyit, csak rugalmas a beosztás. Tehát egyik nap lehet 14 óra a másik napon csak 6. Sokszor az egészet készenléti jelleg is kíséri, min pl. aki ügyeletes de konkrét munkát nem végez, túl sok az utazási idő a munka során stb.. Így a napi munkaidő extra mennyiségű is lehet. Fontos, hogy ezeket a szabályokat már a munkaszerződésben le kell fektetni, tehát ez nem egyoldalú döntés. A pótlék és a túlóra nagyjából ugyanúgy van, mint a rendes foglalkoztatásnál.
Egy normális munkahelyen eddig is így volt, és ezután is így lesz.

F1Johny
gokartos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.01.24. 18:15

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: F1Johny » 2018.12.13. 10:36

rdaneelolivaw írta:
2018.12.12. 18:49
Lehet rosszul tudom, de egy autógyárban nem 3 műszak van?
Mert ha igen, akkor ennek a törvénynek oda nem sok hatása lesz.

Biztos van egy rakat cég aki ki fogja használni, de azért a túlórát törvényileg fizetni kell méghozzá emelt bérrel.
Egy autógyárban sok részleg van megannyi munkaidő beosztással. Nálunk tizenvalahány műszakmodell van a rugalmas
munkaidőtől kezdve a 8 órás 1-2-3 műszakozáson át a folyamatos 12 órás beosztásig.
A 3 műszakban is simán van túlórázás, hiszen egy hatodik nap már az, vagy +4 órákat ráhúznak emberhiány miatt.
12 órás beosztás esetén is a pihenőnapon történő munkavégzés túlóra.
Igény esetén eddig nyomatták a túlórát a kereten felül is max kifizették a büntetést, vagy más néven számolták el, hogy
ellenőrzés esetén ne derüljön ki a szabálytalanság.
Az elfogadott törvényt nem tanulmányoztam, de ez a 3 éves időkeret elég durva, ha igaz. Az 1 éves is követhetetlen és elég sok
pereskedés van belőle. Az önkéntes túlórázás tömegtermelést végző helyeken kivitelezhetetlen. Ha már 20% nemet mond, akkor
nincs értelme a beindítani a gyárat. Ezért nem értem Szijjártó kijelentését, miszerint a német multik örülnek a változásnak.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.12.13. 11:06

F1Johny írta:
2018.12.13. 10:36
rdaneelolivaw írta:
2018.12.12. 18:49
Lehet rosszul tudom, de egy autógyárban nem 3 műszak van?
Mert ha igen, akkor ennek a törvénynek oda nem sok hatása lesz.

Biztos van egy rakat cég aki ki fogja használni, de azért a túlórát törvényileg fizetni kell méghozzá emelt bérrel.
Egy autógyárban sok részleg van megannyi munkaidő beosztással. Nálunk tizenvalahány műszakmodell van a rugalmas
munkaidőtől kezdve a 8 órás 1-2-3 műszakozáson át a folyamatos 12 órás beosztásig.
A 3 műszakban is simán van túlórázás, hiszen egy hatodik nap már az, vagy +4 órákat ráhúznak emberhiány miatt.
12 órás beosztás esetén is a pihenőnapon történő munkavégzés túlóra.
Igény esetén eddig nyomatták a túlórát a kereten felül is max kifizették a büntetést, vagy más néven számolták el, hogy
ellenőrzés esetén ne derüljön ki a szabálytalanság.
Az elfogadott törvényt nem tanulmányoztam, de ez a 3 éves időkeret elég durva, ha igaz. Az 1 éves is követhetetlen és elég sok
pereskedés van belőle. Az önkéntes túlórázás tömegtermelést végző helyeken kivitelezhetetlen. Ha már 20% nemet mond, akkor
nincs értelme a beindítani a gyárat. Ezért nem értem Szijjártó kijelentését, miszerint a német multik örülnek a változásnak.
Nalunk anno kitalaltak, hogy folyamatos 3 muszak 4/1-ben is ledolgoztatjak az ebedidot. Kijeloktek fel evre 5 napot, amikor ingyen kellett volna bemenni dolgozni. Rohadt szarragok. Kb 1000 embert foglalkoztatott a ceg. Ebbol en voltam az egyetlen, aki nem ment be. Legalabbis az egyetlen olyan, aki nem orvoshoz ment mondjuk, hanem kerek perec megmondta, hogy majd a jo buzi kurva anyadat dolgoztasd ingyen. Az is lett a vege, hogy kozos megegyezessel elhuztam, mivel volt mar fegyelmim, en meg ugyis leleptem kulfoldre. Fel evvel kesobb kerestek meg a cegtol, hogy jogilag is igazam volt, kiderult. Olyan buntetest szabnak csak ki rajuk, hogy igy is megerje a rohadt szarhaziaknak. Fel is jelenthettem volna oket utolag, ha ezert rugtak volna ki, de kozos megegyezes lett belole mielott leleptem. Mar evekkel ezelott is eppen eleg szarhaziak voltak ezek.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.13. 13:32

Rocco írta:
2018.12.13. 11:06
Nalunk anno kitalaltak, hogy folyamatos 3 muszak 4/1-ben is ledolgoztatjak az ebedidot. Kijeloktek fel evre 5 napot, amikor ingyen kellett volna bemenni dolgozni. Rohadt szarragok. Kb 1000 embert foglalkoztatott a ceg. Ebbol en voltam az egyetlen, aki nem ment be. Legalabbis az egyetlen olyan, aki nem orvoshoz ment mondjuk, hanem kerek perec megmondta, hogy majd a jo buzi kurva anyadat dolgoztasd ingyen. Az is lett a vege, hogy kozos megegyezessel elhuztam, mivel volt mar fegyelmim, en meg ugyis leleptem kulfoldre. Fel evvel kesobb kerestek meg a cegtol, hogy jogilag is igazam volt, kiderult. Olyan buntetest szabnak csak ki rajuk, hogy igy is megerje a rohadt szarhaziaknak. Fel is jelenthettem volna oket utolag, ha ezert rugtak volna ki, de kozos megegyezes lett belole mielott leleptem. Mar evekkel ezelott is eppen eleg szarhaziak voltak ezek.
Itt hívtak Spartacusnak? :pf04 (:v

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.13. 14:21

Rocco írta:
2018.12.13. 11:06
F1Johny írta:
2018.12.13. 10:36


Egy autógyárban sok részleg van megannyi munkaidő beosztással. Nálunk tizenvalahány műszakmodell van a rugalmas
munkaidőtől kezdve a 8 órás 1-2-3 műszakozáson át a folyamatos 12 órás beosztásig.
A 3 műszakban is simán van túlórázás, hiszen egy hatodik nap már az, vagy +4 órákat ráhúznak emberhiány miatt.
12 órás beosztás esetén is a pihenőnapon történő munkavégzés túlóra.
Igény esetén eddig nyomatták a túlórát a kereten felül is max kifizették a büntetést, vagy más néven számolták el, hogy
ellenőrzés esetén ne derüljön ki a szabálytalanság.
Az elfogadott törvényt nem tanulmányoztam, de ez a 3 éves időkeret elég durva, ha igaz. Az 1 éves is követhetetlen és elég sok
pereskedés van belőle. Az önkéntes túlórázás tömegtermelést végző helyeken kivitelezhetetlen. Ha már 20% nemet mond, akkor
nincs értelme a beindítani a gyárat. Ezért nem értem Szijjártó kijelentését, miszerint a német multik örülnek a változásnak.
Nalunk anno kitalaltak, hogy folyamatos 3 muszak 4/1-ben is ledolgoztatjak az ebedidot. Kijeloktek fel evre 5 napot, amikor ingyen kellett volna bemenni dolgozni. Rohadt szarragok. Kb 1000 embert foglalkoztatott a ceg. Ebbol en voltam az egyetlen, aki nem ment be. Legalabbis az egyetlen olyan, aki nem orvoshoz ment mondjuk, hanem kerek perec megmondta, hogy majd a jo buzi kurva anyadat dolgoztasd ingyen. Az is lett a vege, hogy kozos megegyezessel elhuztam, mivel volt mar fegyelmim, en meg ugyis leleptem kulfoldre. Fel evvel kesobb kerestek meg a cegtol, hogy jogilag is igazam volt, kiderult. Olyan buntetest szabnak csak ki rajuk, hogy igy is megerje a rohadt szarhaziaknak. Fel is jelenthettem volna oket utolag, ha ezert rugtak volna ki, de kozos megegyezes lett belole mielott leleptem. Mar evekkel ezelott is eppen eleg szarhaziak voltak ezek.
A kiemelt rész miatt igazán becsüllek, nagy fasz vagy bizonyos dolgok miatt:))) de egyben nagyon fasza gyerek is... :mosoly: Remélem rátalálsz az utadra.. (:o

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.13. 14:22

F1Johny írta:
2018.12.13. 10:36
rdaneelolivaw írta:
2018.12.12. 18:49
Lehet rosszul tudom, de egy autógyárban nem 3 műszak van?
Mert ha igen, akkor ennek a törvénynek oda nem sok hatása lesz.

Biztos van egy rakat cég aki ki fogja használni, de azért a túlórát törvényileg fizetni kell méghozzá emelt bérrel.
Egy autógyárban sok részleg van megannyi munkaidő beosztással. Nálunk tizenvalahány műszakmodell van a rugalmas
munkaidőtől kezdve a 8 órás 1-2-3 műszakozáson át a folyamatos 12 órás beosztásig.
A 3 műszakban is simán van túlórázás, hiszen egy hatodik nap már az, vagy +4 órákat ráhúznak emberhiány miatt.
12 órás beosztás esetén is a pihenőnapon történő munkavégzés túlóra.
Igény esetén eddig nyomatták a túlórát a kereten felül is max kifizették a büntetést, vagy más néven számolták el, hogy
ellenőrzés esetén ne derüljön ki a szabálytalanság.
Az elfogadott törvényt nem tanulmányoztam, de ez a 3 éves időkeret elég durva, ha igaz. Az 1 éves is követhetetlen és elég sok
pereskedés van belőle. Az önkéntes túlórázás tömegtermelést végző helyeken kivitelezhetetlen. Ha már 20% nemet mond, akkor
nincs értelme a beindítani a gyárat. Ezért nem értem Szijjártó kijelentését, miszerint a német multik örülnek a változásnak.
Három évre előre írnak munkaidő keretet? Az fasza lesz

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2018.12.13. 15:43

Igaza volt Rocconak hogy nem-et mondott. Most is ez a megoldás. Ha nem akar valaki túlórázni nem vállalja. Jön a válasz, akkor elküldünk. Ok. De ha ezt mondja egyszerre 100-150 ember, elküld egy egész részleget? Mi magunk hajtjuk igába a fejünket, mert évek alatt elérték, hogy az emberek rettegnek attól, hogy nem lesz munkahelyük. Pár éve még az volt a szlogen csináld szó nélkül, mert elküldünk és van 25 jelentkező a helyedre kapásból. Most munkaerőhiány van igen meggondolandó a munkáltatónak evvel fenyegetőzni.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.12.13. 16:09

eniksz írta:
2018.12.13. 15:43
Igaza volt Rocconak hogy nem-et mondott. Most is ez a megoldás. Ha nem akar valaki túlórázni nem vállalja. Jön a válasz, akkor elküldünk. Ok. De ha ezt mondja egyszerre 100-150 ember, elküld egy egész részleget? Mi magunk hajtjuk igába a fejünket, mert évek alatt elérték, hogy az emberek rettegnek attól, hogy nem lesz munkahelyük. Pár éve még az volt a szlogen csináld szó nélkül, mert elküldünk és van 25 jelentkező a helyedre kapásból. Most munkaerőhiány van igen meggondolandó a munkáltatónak evvel fenyegetőzni.
Sajnos nagyon sok ember még mindig 2008-ban él és azt hiszi válság van, meg vannak olyan területek az országban, ahol tényleg nincs elég munkalehetőség még most sem. Pl. Baranya szerintem ilyen. Illetve a munkaerőhiány és a munkanélküliség nem zárja ki egymást, a kettő együttes létezése pusztán arra utal, hogy a két fél elvárása nem ér össze, nem találkozik a kereslet a kínálattal. Ez jellemzően akkor alakul ki, amikor technológiai változás miatt a korábbi végzettség/tudás már nem állja meg a helyét, és ezeket az embereket nem akarják alkalmazni, a korszerű tudást meg kevesen sajátították még el. Amilyen gyorsan fejlődik a világ mostanában, ez a jelenség elég gyakori lehet már most és alighanem egyre gyakoribb lesz.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.12.13. 18:51

eniksz írta:
2018.12.13. 15:43
Igaza volt Rocconak hogy nem-et mondott. Most is ez a megoldás. Ha nem akar valaki túlórázni nem vállalja. Jön a válasz, akkor elküldünk. Ok. De ha ezt mondja egyszerre 100-150 ember, elküld egy egész részleget? Mi magunk hajtjuk igába a fejünket, mert évek alatt elérték, hogy az emberek rettegnek attól, hogy nem lesz munkahelyük. Pár éve még az volt a szlogen csináld szó nélkül, mert elküldünk és van 25 jelentkező a helyedre kapásból. Most munkaerőhiány van igen meggondolandó a munkáltatónak evvel fenyegetőzni.
1. Vannak hianyszakmak, de pl az enyem nem az. Sot olyan orszagreszek is vannak ahol most is munkanelkuliseg van.
2.Egy valamit biztosan megtanultam az elmult evek alatt. Senki sem potolhatatlan. Ha nem ugy gondoljodik a fonok ahogy szerinted gondolkodnia kellene mit csinalsz?
Mi van pl az apolonokkel hianyszakma es nagy szukseg van ra hogy akar tulorazzanak is. Mashova nem nagyon tudnak menni orszagon belul, mert mindenhol szetszivatjak oket...
Mit fognak csinalni? Meg az is elmegy kulfoldre aki eddig birta. Hudejo.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.12.13. 21:17

Bandee írta:
2018.12.13. 14:21

A kiemelt rész miatt igazán becsüllek, nagy fasz vagy bizonyos dolgok miatt:))) de egyben nagyon fasza gyerek is... :mosoly: Remélem rátalálsz az utadra.. (:o
Koszonom. :mosoly:

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.12.13. 21:28

eniksz írta:
2018.12.13. 15:43
Igaza volt Rocconak hogy nem-et mondott. Most is ez a megoldás. Ha nem akar valaki túlórázni nem vállalja. Jön a válasz, akkor elküldünk. Ok. De ha ezt mondja egyszerre 100-150 ember, elküld egy egész részleget? Mi magunk hajtjuk igába a fejünket, mert évek alatt elérték, hogy az emberek rettegnek attól, hogy nem lesz munkahelyük. Pár éve még az volt a szlogen csináld szó nélkül, mert elküldünk és van 25 jelentkező a helyedre kapásból. Most munkaerőhiány van igen meggondolandó a munkáltatónak evvel fenyegetőzni.
Igen, ezt csak csoportosan lehetne. Amig ezt az emberek nem teszik meg tomegesen, addig azt a nehany hozzam hasonlo viszketek pocsot belefojtjak egy vodor vizeletbe. En ezelott a balhe elott ketszer kezdtem bele anno sztrajk szervezesebe. Egyikbol se lett nyilvan semmi, csak az arc volt nagy, meg a hang. De megertettem, hogy sokan vannak, akik sokat kockaztatnak, es nem tehetik. Eppen ezert kesobb, masodik korben megprobaltam csak rank, technikusokra fokuszalni. Joval kisebb csoport, nelkulunk megall a gyar anelkul is, hogy a tobb 100 operatort belevonnank, es nehezen potolhatoak vagyunk. Raadasul nagy aranyban fiatalokbol alltunk, huszonevesekbol, akiknek kozel sincs akkora veszitenivalojuk, mitn egy 3 gyerekes csokanak, aki 87 darab hitelt fizet. Az arc megint nagy volt egy darabig, aztan semmi. Eppen ezert az emlitett akciomat, amiert kibasztak, egyedul csinaltam. Es az a szomoru, hogy ha vegeztem a jelenlegi dolgaimmal, es pestre megyek dolgozni, jo esellyel majd olyan felteleket fognak az arcom ele tolni, ami rossz szajizzel, de elso korben kenytelen leszek elfogadni. Es hat itt jon a kerdes, Dani. "hogy hat nem kell alairni azt kesz". Es akkor meddig bukdacsolok pesten melo utan, mire talalok olyan helyet, ahol nem szopatnak? Mert bizonyos szakmak kevesbe erintettek, de mas szakmakkal viszont olyan helyeken mozogsz, ahol ez megy.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.14. 08:54

Rocco írta:
2018.12.13. 21:28
Es az a szomoru, hogy ha vegeztem a jelenlegi dolgaimmal, es pestre megyek dolgozni, jo esellyel majd olyan felteleket fognak az arcom ele tolni, ami rossz szajizzel, de elso korben kenytelen leszek elfogadni. Es hat itt jon a kerdes, Dani. "hogy hat nem kell alairni azt kesz". Es akkor meddig bukdacsolok pesten melo utan, mire talalok olyan helyet, ahol nem szopatnak? Mert bizonyos szakmak kevesbe erintettek, de mas szakmakkal viszont olyan helyeken mozogsz, ahol ez megy.
Fogalmam sincs, melóhelye válogatja.
Szerintem a legtöbb munkahely olyan - még nagy cégeknél is -, ahol előbb vesznek fel aztán írtaják veled alá a munkaszerződésedet.

Asszony most vált(ana), munkaszerződés szinte egyetlen helyen sem került elő, viszont a túlóra meg lett beszélve kivétel nélkül az összes leendő cégnél.
De ha nem kerül szóba, kérdezz rá.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.14. 13:46

Bandi írta jól... ez a politikusok részéről (ellenzék) csak egy olyan vonat amire fel lehet ülni, mivel sejthető a társadalom általi minimum 90%+-os elutatsítottsága. :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.14. 18:48

nikotin írta:
2018.12.12. 16:19
rdaneelolivaw írta:
2018.12.12. 15:34


Nem hát.
2006-ban is spontán "elzavarós" dolog alakult ki, emögé állt be a Fidesz két héttel később.

Most is bármilyen balhé esetén a jelenlegi parlamenti pártok közül ott lebzselne valamelyik, abban biztos lehetsz.
Még csak az sem kell, hogy oda egye a fene őket. A fidesz média akkor is rögtön azzal a jól bevált módszerhez folyamodna, hogy jönne a "soros".
Akkor most megmondtam, vagy megmondtam? (:u
2018-12-14 18:23:00
Ifj. Lomnici: intő jel a külföldi aktivisták megjelenése
„A magyar demokrácia és szuverenitás elleni támadásoknak” nevezte a kormánypárti 888.hu-nak adott interjújában az elmúlt napok eseményeit ifj. Lomnici Zoltán. Szerinte az a tény, hogy az eseményekben külföldiek is részt vesznek, arra utal, hogy a mostani tüntetéseken történtek úgymond szorosan összefüggnek „a Soros-féle kunbábonyi aktivistaképzésekkel”. A Századvég jogi szakértője szerint „a radikalizálódó ellenzék politikusainak a provokációk elkövetése közben emlékezniük kellene arra, hogy mindenképpen van személyes felelősségük”.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2018.12.16. 13:21

Megoldódott... Nincs több gond vele. Meghalt.

Az új lakásunktól nem messze, a parkban volt két hajléktalan. Az egyik kedves, mosolygós, udvarias. A másik mogorva, mérges a világra, sosem nézett fel.
Nem sokat segítettem nekik, sokkal többet is tudtam volna, de önző vagyok én is. Egyszer vittem nekik nagy kartonokat, meg egy órási építkezési fóliát. Az jó volt. Mindig azzal volt letakarva a kuckójuk, ha elmentek valahova. Szépen, rendben, halkan.
Novembertől már csak a mogorva bácsi maradt. A vidám nem volt ott hetek óta.
December elején, mikor éjjel - 5 fok volt, a mogorva bácsi még mindig kint aludt. 5 paplan alatt. Szívszorító volt látni.
Dec. 1-én felhívtam a Menhely Alapítványt, hogy valahogy segítsenek. Én félek a mogorva bácsitól, de nem lehet -5 fokban kint aludni. Átirányítottak a Máltai Szeretetszolgálathoz. Budán ők látják el a hajléktalanokat.

Dec. 13. jártam legközelebb arra. A mogorva bácsi egyedül ült a padon. Pulóverben. Minden holmija eltűnt. Rám nézett, szomorúan. Megint nem mertem odamenni. De hol a cucca? Hol a kabátja?
Felhívtam a Menhely Alapítványt, hogy ez hogy lehet? Hogy segítséget kérek tőlük, ők átirányítanak, és a Máltaiak feljelentik?? Vagy hogy lehet, hogy eltűnt mindene a nyomorultnak?? Nem tudtak segíteni. Sajnálják, de a máltai munkájáért nem ők felelnek.
Felhívtam utána a Máltaiakat. Mondja meg hogy lehet ez? Segítséget kérek egy elesett helyett, és kisemmizik?
Azt mondta a diszpécser, a közterületesek rendszeresen lesben állnak, hogy elvigyék a hajléktalanok cuccait, amíg ők bevisznek valakit az ellátó rendszerbe...
Kértem, hogy ezesetben menjenek ki újra, és vigyenek egy kabátot a bácsinak!
Dec. 14. Ma reggel odamentem, hogy megkérdezzem a bácsit, mire van szüksége. Veszek neki hálózsákot, kabátot, könyvet, amit akar, hogy pótoljuk a kuckóját.
8:16-kor értem oda. Villogó rendőr és villogó mentő. Tudtam, mit jelent, de megkérdeztem: meghalt.
Megfagyott.

Nem kellett volna szólni a Máltainak. Tegnap kellett volna bevásárolni neki. Nem kellett volna félni.
Nem kellett volna csinálni semmit, hátha egyedül túléli.
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.12.16. 15:37

na akkor bolygassuk meg kicsit ezt a túlóratörvényt kicsit máshonnan.. :D

1. túlórát ki kell fizetni, eddig is ezután is, minden hónapban
2. túlórára kötelezni senkit nem lehet, eddig sem lehetett, ezután sem

aki a fentieket tapasztalta eddig is, ezután is, az leléphet más munkahelyre. nem ez a törvény fog ezen változtatni, eddig is volt ilyen! Bizony, 10 éve nem nagyon volt hova lelépni.. valóban jött a helyedre 10 másik ember, szóval nyeltél, vagy elmentél külföldre, de mindenképp felborult az életed. (ja nem, volt még egy lehetőség: tanultál, fejlődtél, előreléptél olyan szintre, ahol nem tudnak csak úgy pótolni, ezt mondta a gáccchi Carlos 10 éve is, de az akkor is le volt hülyézve.. :D )

mivel tud az állam segíteni ezeknek az embereknek? védje őket törvényekkel? lófaszt.hát munkahely teremtésével! vegyük észre, hogy ez megtörtént! multikat akartunk, munkahelyeket, és igen, ez a gáccchi fidesz megcsinálta (úgy hogy közben loptak, igen..), és ma már ott járunk, hogy munkaerő hiány van, tehát egy cég sem fogja kockáztatni a termelését azzal, hogy a jó munkaerőt nem fizeti ki. Ezt max csak egyetlen réteggel lehet már megcsinálni a versenyszférában, a szalag mellett álló, meg legkisebb képzettséget feltételező szinteken talán..

Tanulságok:
- pontosan ezt az alulképzett réteget célozza meg az ellenzék, és a médiafelületük mindenféle hazugsággal a törvényről, hisz így lehet támogatást szerezni ezektől a szerencsétlenektől, még ha ez balhézással is jár, kihasználva hogy ezek az emberek kb olvasni sem tudnak! -> túlórázzon a faszom, így is belegebedünk aaz életbe, és hasonlókat olvasok a facen lépten nyomon tőlük, közben a jogaikat és a kötelezettségeiket sem ismerik. az sem véletlen, hogy a milliárdos lopások miatt ezek az emberek nem tették ki a lábukat az utcára, de ahogy meghallották a "túlóra" szót, egy emberként üvöltenek.. :D

- ez a gácchi fidesz megcsinálta, amit az emberek kértek. 1 millió munkahelyet igértek, és most mindegy is mennyi lett, de munkaerő hiány van. lehet őket fikázni, de az ellenzéknek két értelmes ötlete sem volt mindeközben, csak annyi hogy orbáán takaroggy! míg ők beteljesítették ilyen szempontból, amiről a rendszerváltó generáció csak álmodozott. 2 szakma ingyen, rengeteg a munka, minden adott! --->>> gáccchi fidesz!! :D
.
.
.
ui: szerintetek ki a jobb szülő, aki az életképtelen gyerekének a nyavalygását hallva megy a suliba pofozkodni, fenyegetőzni (ezt várják ezek az emberek, hogy a kormány intézzen nekik boldogulást anélkül, hogy bármit is tennének érte, és ez az aminek az illúzióját a kedves baloldal maximálisan támogatja..), vagy aki megmondja kerek perec a hülyegyerekének: tanuljál már bazmeg fiam, legyen igény benned az előrejutásra, a fejlődésre, és akkor még boldogulni fogsz, ebben segítek. --> igen, rosszul esik, hogy lehülyéznek, de így még lehet belőled valami, de ha ragaszkodsz a semmihez és azt várod mikor védik meg a segged, meg tartanak el, akkor megérdemled ha nem jön össze. mindenki tanuljon!
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.16. 16:26

Ooopsz mi lesz itt...
:o :D

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.12.16. 16:46

Nem a Fidesz teremtett munkahelyeket, vagyis nem így. Itt az történt, hogy ebből az élhetetlen posványból mindenki csak menekül, és EZÉRT van munkaerőhiány. Nem munkahely lett több, kurvára nem.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.12.16. 16:48

Amúgy igaz amit írsz, csak itthon se a munkavállalók, se a munkáltatók nem nőttek fel ehhez, hogy bármikor leléphet bárki, mert van hova. Persze a megoldás hosszú távon itt se a megvédünk saját magad helyett is hozzáállás, de nem látom, hogy bármilyen megoldása lenne itt bárkinek is.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.12.16. 17:08

Krisztián írta:
2018.12.16. 16:46
Nem a Fidesz teremtett munkahelyeket, vagyis nem így. Itt az történt, hogy ebből az élhetetlen posványból mindenki csak menekül, és EZÉRT van munkaerőhiány. Nem munkahely lett több, kurvára nem.
most láttam egy videot, ahol a magyar gipszkartonos panaszkodik, hogy tavaly 3 ezer eurt keresett fele ennyi munkával, most meg 2 ezret.
amugy mennek, jönnek az emberek, de valóban, ez IS benne van. ezzel a munkahelyteremtéssel bizony jönnek is.

ui: muszáj felelősséget vállaltatni az emberekkel, erre legkésőbb a nyugdíjrendszer ősszeomlásakor rá fognak jönni, ha még nem jöttek ár az egészségügynél és a közoktatásnál.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2018.12.16. 17:47

carlos78 írta:
2018.12.16. 17:08

ui: muszáj felelősséget vállaltatni az emberekkel, erre legkésőbb a nyugdíjrendszer ősszeomlásakor rá fognak jönni, ha még nem jöttek ár az egészségügynél és a közoktatásnál.
ahhoz meg kell érni a nyudíjkort
márpedig aki ennyi túlórában dolgozik, annak egyértelműen csökken az várható életkora

- több baleset
- motiváltság csökkenése
- romló egészségi állapot
- végül új munkahely keresése, már aki időben kapcsol
https://www.portfolio.hu/gazdasag/munka ... 05957.html
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Lezárt