Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 14:43

Phoebe írta:
2018.12.17. 14:34
Egyébként én azt látom, vagy érzem az ellenzéki politikusok részéről, hogy félnek igazán használni/kihasználni a tömeget, nem akarják felvállalni, hogy miattuk legyen komolyabb személyi sérülés, illetve próbálnak még mindig amennyire lehet kulturált ember módjára ellenállni.

Tegnap volt ott egy olyan réteg, aki simán megpróbált volna betörni az mtva-hoz, a politikusok mentek ki hozzájuk többször és nyugtatták le őket (ekkor zárták ki éjjel Vadait az épületből). Ahogy olvastam a kommenteket sokakban kb. az váltott ki ellenérzést, hogy nem hergelték tovább a tüntetőket, nem gyújtották fel az mtva-t, ez milyen puhapöcs hozzáállás stb..
Nem egyszerű szituáció. Békés tüntetéssel semmit nem fognak elérni, ugyanakkor ki vállalná be az előbbieket? P
Aki ezt felvállalja, az sikertelenség esetén örökre megbukott. Igazából nem véletlenül nem állt pl. Orbán 20006- ban az élére az egésznek, legalábbis kimondva..
Tegnap nem voltam itthon, csak késő este értem haza.. Nagyon meglepett, hogy milyen kevés ember volt kíváncsi az ellenzéki megmozdulásra. Jó hosszan elnyúlt a sor, de kb. 5-10 m2/ember volt a résztvevők száma. Aki meg este elment a TV- hez még ennek is a fele volt .Nincsen ennek a dolognak széles körben társadalmi támogatottsága, leginkább a radikális ellenzékieknek szimpatikus a dolog.. Az Indexen látni, hogy szinte sikongatva ujjonganak és tapsikolnak örömükben, tupírozzák a dolgokat, "sok ezres" tömegről beszélnek ami hazugság.

Ha az elmúlt napok eseményei után nincs 100000 ember az utcákon, ennek lőttek.

A közmédiát amúgy már régen fel kellett volna számolni, helyét sóval hinteni

Reméljem nem lesz áldozata ennek az egésznek, vagy kompoly sérültje

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.17. 17:21

Bandee írta:
2018.12.17. 14:29
Schumixx írta:
2018.12.17. 14:07

Persze, ez egyértelmű. De fordítva se lenne másképp. Nekem tetszik hogy próbálnak tenni valamit, a parlamentben ők már csak biodíszletek és eljátszák a demokráciát.

Ha tehetném alapból betiltanám ezt az előre leegyeztetett szavazás dolgot, Az rendben van hogy hasonló gondolkodású emberek ülnek ott többen(fidesz) de amikor minden szavazáson mindegyiknek 100%ban ugyanaz a véleménye az félelmetes. Biztos van ott is aki ezzel vagy azzal nem ért egyet, de nincs ellenvélemény, csak az van amit a vezér kiad.
Amúgy naiv vagyok meg nem értek hozzá. :)
Nem tudom, az amit most csinálnak az annyira színvonaltalan, hogy az én amúgy is rendkívül alacsony őket illető elvárásomat is alul tudta múlni. Értem én a céljukat, de azért az, amikor a Hadházy lóg a korláton mégis mindennek a teteje:) Ha leesett volna, akkor persze nem ő a hibás gondolom, hanem az őrök sőt egyenesen maga Orbán.

Szórakoztatónak mondjuk szórakoztató ez az egész, egy jobb vígjátékot is felülmúl amit most csinálnak. Sajnos azonban azt gondolom, hogy magatartásukkal felelőtlenül hergelik azt az 1-2 ezer embert aki esténként kijár és balhé lesz a rendőrökkel... Annak felelőssége őket terheli majd, eddig kesztyűs kézzel bántak a rendőröket zaklatókkal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 18:43

nikotin írta:
2018.12.17. 17:21
Bandee írta:
2018.12.17. 14:29


Nem tudom, az amit most csinálnak az annyira színvonaltalan, hogy az én amúgy is rendkívül alacsony őket illető elvárásomat is alul tudta múlni. Értem én a céljukat, de azért az, amikor a Hadházy lóg a korláton mégis mindennek a teteje:) Ha leesett volna, akkor persze nem ő a hibás gondolom, hanem az őrök sőt egyenesen maga Orbán.

Szórakoztatónak mondjuk szórakoztató ez az egész, egy jobb vígjátékot is felülmúl amit most csinálnak. Sajnos azonban azt gondolom, hogy magatartásukkal felelőtlenül hergelik azt az 1-2 ezer embert aki esténként kijár és balhé lesz a rendőrökkel... Annak felelőssége őket terheli majd, eddig kesztyűs kézzel bántak a rendőröket zaklatókkal
Egyrészt ez egy 30 éves videó, másrészt a két kor és helyzet teljesen más.

Azok a képviselők akik politikai hasznot akarnak húzni abból a pár emberből aki kint van esténként, drága árat fizetnek majd ha esetleg elfajul a dolog. A jelenlétükkel akarják legitimálni az erőszakos cselekményeket, adják az emberek alá a lovat másokat pedig a tömeggel fenyegetnek kvázi mint egy hadsereggel. Ez példátlan eset, ilyet senki nem csinált még. Ha ebből baj lesz, ők isszák meg a levét.Láthatóan nincsen ennek az egésznek kellően erős támogatottsága, ellenkező esetben már állna a város a székházban meg randalíroznának a tüntetők. Alacsony párt támogatottság mellett a legerőszakosabb és legszélsőségesebb ellenzékieket szolgálják ki. Fél évvel a választások után

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 18:54

Ecet írta:
2018.12.17. 18:48
Fél évvel a választások előtt! EP választásra nehéz lesz ám azt mondani, hogy Orbánra lett szabva. Ha ott is elvérzik az ellenzék(szerintem el fog), azt nehéz lesz kimagyarázni.
Persze, kampányolnak is most. Meg majd mennek panaszra Brüsszelbe.. Nem lesz kurvaországban nyugalom még egy évig, mert utána meg az őszi önkoris választásokra készülünk. Aztán talán 1 év nyugi mert indul a verkli a következő választásra

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 19:01

Gyöngyszem:


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 19:16

Ecet írta:
2018.12.17. 18:58
Bandee írta:
2018.12.17. 18:54


Persze, kampányolnak is most. Meg majd mennek panaszra Brüsszelbe.. Nem lesz kurvaországban nyugalom még egy évig, mert utána meg az őszi önkoris választásokra készülünk. Aztán talán 1 év nyugi mert indul a verkli a következő választásra
Igen, ez most rosszul jött ki. Feltűnt, hogy Ferenc nagyon csendben van,
Ma etelt osztott:) Szerintem a hatterbol iranyit. Tuti keszul valamire.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2018.12.17. 19:33

Bandee írta:
2018.12.17. 19:16

Ma etelt osztott:) Szerintem a hatterbol iranyit. Tuti keszul valamire.
ki irányít kit...?
tuti, hogy azt a bohócot viktorék tartják a felszínen...
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.17. 19:36

Lesz Békamenet.
Lefogadom... kb 150 000-en lesznek kinn.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 19:38

rdaneelolivaw írta:
2018.12.17. 19:36
Lesz Békamenet.
Lefogadom... kb 150 000-en lesznek kinn.
Este sajtoklub kotelezo anyag:))

Egesz nap ajanlatot irtam lehet kimegyek szelloztetni a fejem a Kunigundahoz. Megnezem magamnak ezt az egeszet.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.17. 20:05

Bandee írta:
2018.12.17. 19:38
Este sajtoklub kotelezo anyag:))

Egesz nap ajanlatot irtam lehet kimegyek szelloztetni a fejem a Kunigundahoz. Megnezem magamnak ezt az egeszet.
:D

Bandikám... szerintem ajánld fel nekik, hogy nálad lehet túlórázni bőven és még 3 hónapon belül kifizeted a jussukat. :)
Állítom, senkit nem érdekelne a cucc, inkább a balhé. (:h

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2018.12.17. 20:26

rdaneelolivaw írta:
2018.12.17. 19:36
Lesz Békamenet.
Lefogadom... kb 150 000-en lesznek kinn.
Valószínű. Nálunk állítólag már szervezi az önkormányzat. :hanyas:
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.12.17. 20:36

nikotin írta:
2018.12.17. 20:26
Valószínű. Nálunk állítólag már szervezi az önkormányzat. :hanyas:
Zsír, lesz megint buszoztatás is?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.17. 21:51

Bandee írta:
2018.12.17. 19:38
Este sajtoklub kotelezo anyag:))
Bayer kitesz magáért... :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 22:00

Egyébként, a vonatkozó Országgyűlési törvényből:

(4) * A képviselői igazolvány valamennyi közigazgatási szervhez, valamint a közintézetekhez és közintézményekhez belépésre jogosít. A képviselő - a feladat- és hatáskörrel rendelkező miniszter által szabályozott módon - jogosult a Magyar Honvédség, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat, a rendvédelmi szervek és a vámhatóság működésére szolgáló területre is belépni. E jogosultság gyakorlása nem eredményezheti az érintett szervek rendeltetésszerű működésének aránytalan sérelmét.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.12.17. 22:43

Bandee írta:
2018.12.17. 22:00
Egyébként, a vonatkozó Országgyűlési törvényből:

(4) * A képviselői igazolvány valamennyi közigazgatási szervhez, valamint a közintézetekhez és közintézményekhez belépésre jogosít. A képviselő - a feladat- és hatáskörrel rendelkező miniszter által szabályozott módon - jogosult a Magyar Honvédség, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat, a rendvédelmi szervek és a vámhatóság működésére szolgáló területre is belépni. E jogosultság gyakorlása nem eredményezheti az érintett szervek rendeltetésszerű működésének aránytalan sérelmét.
Nem gondolnám, hogy egy max. 2 perces cameo a köztévében a működés aránytalan sérelmét jelentené.
Azt max. a biztiőrök idézték elő azzal, hogy fel se engedték őket, illetve a tárgyalást se engedték, hogy ezt mikor és hogyan lehetne megvalósítani.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.12.17. 23:01

Krisztián írta:
2018.12.17. 22:43
Bandee írta:
2018.12.17. 22:00
Egyébként, a vonatkozó Országgyűlési törvényből:

(4) * A képviselői igazolvány valamennyi közigazgatási szervhez, valamint a közintézetekhez és közintézményekhez belépésre jogosít. A képviselő - a feladat- és hatáskörrel rendelkező miniszter által szabályozott módon - jogosult a Magyar Honvédség, a Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat, a rendvédelmi szervek és a vámhatóság működésére szolgáló területre is belépni. E jogosultság gyakorlása nem eredményezheti az érintett szervek rendeltetésszerű működésének aránytalan sérelmét.
Nem gondolnám, hogy egy max. 2 perces cameo a köztévében a működés aránytalan sérelmét jelentené.
Azt max. a biztiőrök idézték elő azzal, hogy fel se engedték őket, illetve a tárgyalást se engedték, hogy ezt mikor és hogyan lehetne megvalósítani.
Nem az a törvény, hogy a képviselő azt csinál amit akar, hanem az, hogy beléphet közintézményekbe (nem mindenhová, mert van, ahová miniszteri iránymutatás is kell). Ezzel viszont nem élhetnek vissza és automatikusan nem váltak hírszerkesztővé. Ugye nem voltunk ott, de nyilvánvalóan eleve rossz szándékkal és erőszakosan mentek oda, ráadásul vittek magukkal még 500-1000 embert is, akikkel aztán fenyegetőztek is. Egyébként nem tudom miért nem olvasták be a pontjaikat, semmi nem történt volna és ez is elítélendő.

Amit ma művetek az bőven kimeríti a rendeltetésszerű működés akadályozását, arról nem beszélve, hogy ritkán látni ennyire szánalmas alakításokat. Kb mint egy amatőr színjátszókör. Még le is buktak, hogy az egész egy megrendezett politikai kampány akció

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.17. 23:32

Sajtóklubban Bayer beolvasta az 5 pontot.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.12.18. 07:26

"Donáth Annát kiengedték, mert nem akart a Momentum alelnökéből a hatalom még nagyobb hőst csinálni, de nagyon sok fiatal a fogdában van ártatlanul.

Zoltan Somogyi több olyan fiatalról tud, akiket úgy vittek el, hogy még ott sem voltak a Kossuth téren.

"A harmadik fiatalról hallok, akit tegnap elvittek a rendőrök Kőbányára egy fogdába a belváros utcáiból úgy, hogy bizonyítottan egyik sem vett részt a tüntetésen, sem semmiben. Elindult a kutyáját megsétáltatni, bent ült egy kávézóban, illetve udvarolni indult. Mindhárom forrás egymástól független és hiteles, ahogy az is, hogy semmit nem tudtak róluk ma délig és hogy még mindig bent tartják őket - másokkal együtt."

Én most kaptam egy üzenetet, amit bemásolok:

"Marcit letartoztattak tegnap éjjel.sörözni volt Koppenhágai barátjával.2-kor jöttek ki a Deak térnél.akkor ment el mellettük egy csapat tüntető es rendőr.Igazoltatták őket.Marcit valamiert elvezették a rendőrók.fogdában van.11 ker.Gyorskocsi u orvosi vizsgálat.3 ker fogda.Ma megy oda az ügyvéd.
Nem beszélhetek vele.Tegnap egy rendőr hivott h mit üzen Marci.kit értesitsek.Dolgoznia kellett volna menni.tiszta örület.
Ügyvednek azt mondta a rendőr h csoportos garázdasag a vàd."

Ha a sajtót érdekli a történet, szívesen összekötöm Marci édesanyjával. Marci 23 éves, filmszakos egyetemista.

Ez ma Magyarország.
Ma 5-kor újra Kossuth tér!

Update: egy ismerősömet is bevitték...

Ne a sírós smiley-t told, hanem legyél nagyon dühös, hogy ezt tették a fideszesek az országoddal!"



De itt nincsen semmi gond. Nincs puha diktatúra, nem csorbult a demokrácia.

A Gyurcsányis, Soros, liberális, hihihaha, gumicsont vonalon remélem megfejtéseket, hogy miért is nem :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.18. 08:18

Egyébként mi a cél ezekkel a tüntikkel, mert így nehéz lesz ezt a rendszert megdönteni.
Ez vagy szétrohad magától... vagy van a másik de gyorsabb út, hogy az ellenzéki urak és hölgyek elkezdenek vidéken épülgetni. (az is lenne vagy 4-6 év)
Szerintem az utóbbi nem lesz bevállalva, nincs hozzá akarat.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.12.18. 08:25

ne-vet-sé-ges, ahogy a bukott ellenzéki képviselők, akik küszöböt alig értek el, és akiknek a tehetetlensége, tehetségtelensége és alkalmatlansága miatt kétszer is 2/3-ad jöhetett létre, rátelepszenek egy ilyen kezdeményezésre, akár 3 ezren vannak, akár 100ezren. Kunhalmi Ágnes olyat Neymarozott, gyakorlatilag földre dobta magát, Varjú úrat elvitték a mentők, de előtte elmondta kamerába, hogy Orbáán, Hadházi úr meg lépcsőkorláton mászkál, majd földre ül, a többiek földre fekszenek, és mindent közvetítenek a nyáron az államtól kapott iPhonejaikkal. Én nem értek hozzá, hol van ennek a törvényességi határa, meg ki szegett mit, de ez rendkívül fantáziátlan, gyakorlatilag egy kisgyerek toporzékolását látom, aki nem kapja meg amit követel. A szerencsétlen tömeg, az emberek, akik beleállnak ebbe, nem ezt érdemlik, hogy akik 10 évig semmit nem tudtak elérni, pedig ez lett volna a dolguk, azok az elégedetlenkedők nyakába akasztják magukat, majd tönkreteszik az egészet. Volt útlezárás is vidéken, ott is a sorba beállt egy tag, és elővette a DK zászlót lengetni. Ezeket az embereket szépen meg kellene kérni, hogy húzzanak már el a bús faszba a nép elől, mert a tevékenységükkel évtized óta semmit de semmit nem értek el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2018.12.18. 08:38-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.12.18. 08:30

rdaneelolivaw írta:
2018.12.18. 08:18
Egyébként mi a cél ezekkel a tüntikkel, mert így nehéz lesz ezt a rendszert megdönteni.
Ez vagy szétrohad magától... vagy van a másik de gyorsabb út, hogy az ellenzéki urak és hölgyek elkezdenek vidéken épülgetni. (az is lenne vagy 4-6 év)
Szerintem az utóbbi nem lesz bevállalva, nincs hozzá akarat.
LOL... Hát ez tőled pont jó kérdés, Dani :D

Te mondod mindig, hogy ki kell menni az utcára, mert anno mentetek ti is, most meg azzal jössz, hogy mi a cél... Nagy kópé vagy te :)

Nektek anno mi volt a cél? Gondolom, most is ugyanaz a jelenlegi tüntetőknek.

Egyébként én pont ezért nem megyek. Semmi értelme, vonulgat párezer ember a kurva hidegben, aztán hazamennek, kicsit hőbörög a 444 meg a világsajtó vonatkozó része és kész. Tök felesleges.

Azt azért remélem, hogy tudod, hogy annak idején sem a tüntetések döntötték be a előző kormányt, hanem a világgazdasági válság, meg a faszkupak Gyurcsány makacssága, hogy nem mondott le azonnal. Ezért haragszom arra a baromra, mert reakciós szavazókat termelt ki ezzel.

De azt hidd el, hogy ha nincs válság és lemond az a barom anno, akkor ma nincs ez, tök mindegy hányan és hányszor mentetek volna tüntizni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2018.12.18. 08:31

rdaneelolivaw írta:
2018.12.18. 08:18
Egyébként mi a cél ezekkel a tüntikkel, mert így nehéz lesz ezt a rendszert megdönteni.
Ez vagy szétrohad magától... vagy van a másik de gyorsabb út, hogy az ellenzéki urak és hölgyek elkezdenek vidéken épülgetni. (az is lenne vagy 4-6 év)
Szerintem az utóbbi nem lesz bevállalva, nincs hozzá akarat.
De addig mig vágyaid bekövetkeznek...sajnos nincs mit tenni a fideszre kell szavazni... (:u (:u (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2018.12.18. 08:39

carlos78 írta:
2018.12.18. 08:25
ne-vet-sé-ges, ahogy a bukott ellenzéki képviselők, akik küszöböt alig értek el, és akiknek a tehetetlensége, tehetségtelensége és alkalmatlansága miatt kétszer is 2/3-ad jöhetett létre, rátelepszenek egy ilyen kezdeményezésre, akár 3 ezren vannak, akár 100ezren. Kunhalmi Ágnes olyat Neymarozott, gyakorlatilag földre dobta magát, Varjú úrat elvitték a mentők, de előtte elmondta kamerába, hogy Orbáán, Hadházi úr meg lépcsőkorláton mászkál, majd földre ül, a többiek földre fekszenek, és mindent közvetítenek a nyáron az államtól kapott iPhonejaikkal. Én nem értek hozzá, hol van ennek a törvényességi határa, meg ki szegett mit, de ez rendkívül fantáziátlan, gyakorlatilag egy kisgyerek toporzékolását látom, aki nem kapja meg amit követel. A szerencsétlen tömeg, az emberek, akik beleállnak ebbe, nem ezt érdemlik. Volt útlezárás is vidéken, ott is a sorba beállt egy tag, és elővette a DK zászlót lengetni. Ezeket az embereket szépen meg kellene kérni, hogy húzzanak már el a bús faszba a nép elől, mert a tevékenységükkel évtized óta semmit de semmit nem értek el.
Agy-ha-lott fi-de-szes ba-rá-tom
Szerinted mi maradt ebben az országban az ellenzéknek...az ellenzéki érzelmű, vagy csak NORMÁLIS ÉRZELMŰ embereknek.
Hol tudják elérni a széles rétegeket milyen fórumon? Melyik országos médiában.
Meséld már el ezt is nekünk :mosoly: És ha lehet kimélj meg bennünket a magyarországi liberális médiatúlsúly meséitől...
És ha ez sikerül, akkor vázold már nekünk mi lenne a teendő...az általad sokszor vázolt mindenki dolgozzon ott és ahol mondják amennyit csak bir és akkor saját élete kovácsa lesz...történeten kívül...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.18. 08:53

keF1r írta:
2018.12.18. 08:39
Szerinted mi maradt ebben az országban az ellenzéknek...az ellenzéki érzelmű, vagy csak NORMÁLIS ÉRZELMŰ embereknek.
Hol tudják elérni a széles rétegeket milyen fórumon? Melyik országos médiában.
Meséld már el ezt is nekünk :mosoly: És ha lehet kimélj meg bennünket a magyarországi liberális médiatúlsúly meséitől...
És ha ez sikerül, akkor vázold már nekünk mi lenne a teendő...az általad sokszor vázolt mindenki dolgozzon ott és ahol mondják amennyit csak bir és akkor saját élete kovácsa lesz...történeten kívül...
Áprilisban a választások után megjelent egy jó cikk amely taglalta azt = mit kellene nekik csinálni. (valaki itt linkelte)
Orbán a 2002-es bukás után elkezdett vidéken szervezeteket építgetni, 4 év alatt azért nagyra nőtt, de mégis belebukott a 2006-as megmérettetésbe is.
2009-ben már azért lehetett sejteni mi lesz a 2010-es választásokon... a többit Ricsi leírta, felesleges mégegyszer felidézni.

Nincs más út, csak a vidéki ember meggyőzése.
Ez pedig rohadt sok munka.
Orbán sem a médiával győzte meg őket, hanem nagyon-nagyon lassan az embereivel.

Ezeknek az ellenzéki pártocskáknak, politikusoknak vidéken SEMMI támogatottságuk nincs. Nulla. Jelenleg.
Budapestet el tudják vinni bármikor ha összefognak. Ez vidéken JELENLEG lehetetlen.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.12.18. 08:58

Kép

A fenti térkép mutatja mit kellene csinálni.
De hát úgy tűnik ezeknek nem egyértelmű. :)

Lezárt