Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.04. 09:28

Újra olvastam a tegnapi csörtét és döntöttem. Mivel Ecet munkássága már hosszú ideje többnyire abban merül ki, hogy másokat felbosszantson és ezt tulajdonképpen maga is bevallotta, valamint többször is kijelentette, hogy nem érdekli, ha törlöm - ez is azt mutatja, hogy nem a beszélgetések kedvéért volt itt - ezért pár perccel ezelőtt inaktívvá tettem. Ez azt jelenti, hogy bár nem töröltem, nem tudom hozzászólásokat írni.

Nem kérek semmilyen reakciót, sem Ecet mellett, sem Ecet ellen! Sőt, azokat következetesen törölni fogom, bármelyik oldalról is szól.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.04. 11:49

"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.04. 12:51

közben visszaolvastam.

mondjuk engem nem érdekel, ki kivel van jóban, meg ilyenek, de ezeken a "patkány, féreg, nem vagy te zsidó?" jellegű megnyilvánulásokon elgondolkodhatna az is aki mondja, meg Bertone is, a jövőt illetően.
vagy tíz éve volt itt divat a másik gyerekének a lecigányozása, meg a baszomanyád, akkor én le is léptem innen.
legyünk már érettebbek, please.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.01.04. 12:52


Irány Bécs!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.04. 14:37

Majdnem biztos vagyok a reakciókban, de azért leírom ezt a történetet, tanulság gyanánt.

A cégemnek különféle megjelenésekre van szüksége, ezért média- és reklámügynökségeket keresünk fel, hogy segítsenek kampányokat csinálni és brandingelni. A cégünk konkrét profilja most mellékes, legyen elég annyi, hogy semmi illegális (többek között réspiaci társkeresőoldalak nemzetközi üzemeltetése).

Sorban utasítottak minket vissza a megkeresett ügynökségek. Nemrég aztán sikerült beszélnem a magyar marketinges/médiás szakszervezet elnöknőjével, aki a kérdésemre, hogy miért dobnak vissza mindenhonnan minket vissza, elárulta, hogy azért, mert az ügynökségek tartanak attól, hogy a kormány a túlvezérelt radikális nemzetieskedő, vadkereszténykedő berendezkedés nevében hogyan kaszálná el őket, ha hozzánk hasonló cégekkel dolgoznának együtt, mert egyébként volt már ilyenre példa 2010 óta (és meg is nevezett párat). Vagyis, szívesen dolgoznának velünk, de nem merik, mert már egyébként is dominálják a sajtót és úgy általában a médiumokat a kormányközeli körök.

Két dolgot kérdeztem tőle, ha már így őszintén beszélgettünk: mit gondol a ballipsi médiafölényről, illetve volt-e már korábban ilyesmire példa.

Az első kérdésemre a válasza: elröhögte magát, és azt mondta, ez egy vicc, nem is érti, hogy hangoztathatja ezt bárki. A második kérdésemre azt mondta, hogy ő 25 éve van a pályán, de soha nem tapasztalt még csak hasonlót sem, hogy az aktuális kormány radikalizmusától, bosszújától tartsanak a reklámcégek.

Szóval Dani, valahányszor hihihaha, vidámság és gumicsont, azért majd jusson eszedbe, hogy én tényleg nagyon kívánom, hogy se a céged, se a tevékenységi köröd soha ne kezdje el Pénztáros Lölőt is érdekelni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.01.04. 15:28

vollebak írta:
2019.01.04. 14:37
Majdnem biztos vagyok a reakciókban, de azért leírom ezt a történetet, tanulság gyanánt.

A cégemnek különféle megjelenésekre van szüksége, ezért média- és reklámügynökségeket keresünk fel, hogy segítsenek kampányokat csinálni és brandingelni. A cégünk konkrét profilja most mellékes, legyen elég annyi, hogy semmi illegális (többek között réspiaci társkeresőoldalak nemzetközi üzemeltetése).

Sorban utasítottak minket vissza a megkeresett ügynökségek. Nemrég aztán sikerült beszélnem a magyar marketinges/médiás szakszervezet elnöknőjével, aki a kérdésemre, hogy miért dobnak vissza mindenhonnan minket vissza, elárulta, hogy azért, mert az ügynökségek tartanak attól, hogy a kormány a túlvezérelt radikális nemzetieskedő, vadkereszténykedő berendezkedés nevében hogyan kaszálná el őket, ha hozzánk hasonló cégekkel dolgoznának együtt, mert egyébként volt már ilyenre példa 2010 óta (és meg is nevezett párat). Vagyis, szívesen dolgoznának velünk, de nem merik, mert már egyébként is dominálják a sajtót és úgy általában a médiumokat a kormányközeli körök.

Két dolgot kérdeztem tőle, ha már így őszintén beszélgettünk: mit gondol a ballipsi médiafölényről, illetve volt-e már korábban ilyesmire példa.

Az első kérdésemre a válasza: elröhögte magát, és azt mondta, ez egy vicc, nem is érti, hogy hangoztathatja ezt bárki. A második kérdésemre azt mondta, hogy ő 25 éve van a pályán, de soha nem tapasztalt még csak hasonlót sem, hogy az aktuális kormány radikalizmusától, bosszújától tartsanak a reklámcégek.

Szóval Dani, valahányszor hihihaha, vidámság és gumicsont, azért majd jusson eszedbe, hogy én tényleg nagyon kívánom, hogy se a céged, se a tevékenységi köröd soha ne kezdje el Pénztáros Lölőt is érdekelni.
1. Ezt Miért nekem címezted már megint?
2. Mikor állítottam olyat mostanság, hogy ballipsi médiafölény van? :pf04 :pf04
3. A tevékenységi körömben Mészárosék és ugy általában az aktuális kormánypárt már régóta érdekelt.

Kíváncsi lennék ezekre a reklámügynökségekre.
Neveket szeretnék hallani. Ne a levegőbe beszéljünk...

Mellesleg a tevékenységünk bőven megfér kormánykörök által uralt cégek mellett.
Akiknek mi dolgozunk oda szakértelem, minőség, szorgalom és pontosság szükségeltetik. Nem azt mondom, hogy egy Pénztáros Lölö nem tud betévedni ilyen területre egy céggel, de elég nagy a konkurenciaharc.

1993 óta dolgozom a reklámiparban, de inkább kreatív részre tessék gondolni.
Ez a cucc amire Mészárosék rátelepedtek már 2000 óra halódik, mi kivonultunk belőle már 2013-ban teljesen.
Még egy darabig lehet mesterségesen etetni állami pénzzel, de előbb-utóbb nem kell majd semmi ebből sem - piaci alapon(!) - az embereknek.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.04. 15:35

rdaneelolivaw írta:
2019.01.04. 15:28
1. Ezt Miért nekem címezted már megint?
2. Mikor állítottam olyat mostanság, hogy ballipsi médiafölény van? :pf04 :pf04
3. A tevékenységi körömben Mészárosék és ugy általában az aktuális kormánypárt már régóta érdekelt.

Kíváncsi lennék ezekre a reklámügynökségekre.
Neveket szeretnék hallani. Ne a levegőbe beszéljünk...
1. Azért, mert te vagy az itt, aki szerint itthon semmi sem akkora probléma, mint aminek be van állítva, és ahelyett, hogy nevetgélnénk mindenen, túlreagáljuk a gumicsontokat.
2. Azt nem neked írtam konkrétan. Inkább Bandi szokta ezt hangoztatni, de leginkább általánosságban írtam, mert a jobboldali emberek 90%-a még mindig meg van győződve erről a városi legendáról (rejtély, hogy miért, amikor már a Reuters is cikkezett arról, mekkora a kormányközeli médiauralom).
3. Akkor még nem léptél senki tyúkszemére, vagy túl kicsik vagytok? Nem trollkodásból kérdezem.

Nyilvánosan nem fogok neveket említeni, a hölgyét is nem véletlenül nem írtam le. Privátban, személyesen bármikor és nagyon szívesen, itt nem.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.04. 15:37

Egyébként látod, most sem a lényegre figyelsz. Ha valaki olyat állít, ami kognitív disszonanciát okoz, azt kétkedve fogadod. Pedig ez ma Magyarországon a helyzet - puha diktatúra van. Nem ávós, észak-koreai stílusú, hanem gondosan kimódolt, digitális korhoz illesztett puha diktatúra.

Ha gondolod, megadom majd a hölgy elérhetőségét, beszélj vele te is nyugodtan, ha nekem nem hiszel.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.01.04. 15:48

vollebak írta:
2019.01.04. 15:35
1. Azért, mert te vagy az itt, aki szerint itthon semmi sem akkora probléma, mint aminek be van állítva, és ahelyett, hogy nevetgélnénk mindenen, túlreagáljuk a gumicsontokat.
2. Azt nem neked írtam konkrétan. Inkább Bandi szokta ezt hangoztatni, de leginkább általánosságban írtam, mert a jobboldali emberek 90%-a még mindig meg van győződve erről a városi legendáról (rejtély, hogy miért, amikor már a Reuters is cikkezett arról, mekkora a kormányközeli médiauralom).
3. Akkor még nem léptél senki tyúkszemére, vagy túl kicsik vagytok? Nem trollkodásból kérdezem.

Nyilvánosan nem fogok neveket említeni, a hölgyét is nem véletlenül nem írtam le. Privátban, személyesen bármikor és nagyon szívesen, itt nem.
1. (:v
2. Nem tudom - nekem ez nem rémlik, talán tévécsatornákról beszélgettünk, de az csak egy forma a sok médium közül. (az egyik legfontosabb)
3. Dehogynem. Egészen pontosan legutoljára szeptemberben léptem néhány cég tyúkszemére.
Egy ilyen tevékenységben nincsenek új játékosok megrendelői oldalról, vagy nagyon-nagyon ritka. Csak azokat a megbízásokat tudod elszedni ami eddig másé volt. Természetesen piaci alapon, esetleg új megoldásokat és jobb árakat kínálva.
(amúgy kicsik vagyunk tényleg, de ez nem jelent semmit)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.01.04. 15:52

vollebak írta:
2019.01.04. 15:37
Egyébként látod, most sem a lényegre figyelsz. Ha valaki olyat állít, ami kognitív disszonanciát okoz, azt kétkedve fogadod. Pedig ez ma Magyarországon a helyzet - puha diktatúra van. Nem ávós, észak-koreai stílusú, hanem gondosan kimódolt, digitális korhoz illesztett puha diktatúra.

Ha gondolod, megadom majd a hölgy elérhetőségét, beszélj vele te is nyugodtan, ha nekem nem hiszel.
Egyet magyarázz már meg.
Ha ez a helyzet akkor szerinted az emberek miért ERRE szavaznak? Tényleg érdekelne a véleményed.
Nem kell A0-ás válasz, bár tudom fasza a Mac. (:v

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2019.01.04. 16:02

rdaneelolivaw írta:
2019.01.04. 15:52
vollebak írta:
2019.01.04. 15:37
Egyébként látod, most sem a lényegre figyelsz. Ha valaki olyat állít, ami kognitív disszonanciát okoz, azt kétkedve fogadod. Pedig ez ma Magyarországon a helyzet - puha diktatúra van. Nem ávós, észak-koreai stílusú, hanem gondosan kimódolt, digitális korhoz illesztett puha diktatúra.

Ha gondolod, megadom majd a hölgy elérhetőségét, beszélj vele te is nyugodtan, ha nekem nem hiszel.
Egyet magyarázz már meg.
Ha ez a helyzet akkor szerinted az emberek miért ERRE szavaznak? Tényleg érdekelne a véleményed.
Nem kell A0-ás válasz, bár tudom fasza a Mac. (:v
Mert egy nagyon szűk réteg az aki ezt átlátja.
A nyugdíjas csak annyit lát, hogy kapott 10k bözsit meg itt nem randalíroznak a migráncsok.
De az átlagos munkavállaló is csak annyit fog fel, hogy nőtt a minimálbér, juhé.
Amit nem érez a saját bőrén, vagy azt hiszi hogy nem érzi, azt leszarja és meg se próbálja felfogni.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.04. 16:38

Krisztián írta:
2019.01.04. 16:02

Mert egy nagyon szűk réteg az aki ezt átlátja.
A nyugdíjas csak annyit lát, hogy kapott 10k bözsit meg itt nem randalíroznak a migráncsok.
De az átlagos munkavállaló is csak annyit fog fel, hogy nőtt a minimálbér, juhé.
Amit nem érez a saját bőrén, vagy azt hiszi hogy nem érzi, azt leszarja és meg se próbálja felfogni.
de akkor ez nem diktatúra, hanem parasztvakítás, amire nagy a kereslet.
És akkor a kereslet igényeiben van a hiba, nem?
csak kérdezem, no offense, de úgy tűnik az emberek nagy része (ha nem is kétharmada) vevő erre az egészre.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.01.04. 17:07

carlos78 írta:
2019.01.04. 16:38
Krisztián írta:
2019.01.04. 16:02

Mert egy nagyon szűk réteg az aki ezt átlátja.
A nyugdíjas csak annyit lát, hogy kapott 10k bözsit meg itt nem randalíroznak a migráncsok.
De az átlagos munkavállaló is csak annyit fog fel, hogy nőtt a minimálbér, juhé.
Amit nem érez a saját bőrén, vagy azt hiszi hogy nem érzi, azt leszarja és meg se próbálja felfogni.
de akkor ez nem diktatúra, hanem parasztvakítás, amire nagy a kereslet.
És akkor a kereslet igényeiben van a hiba, nem?
csak kérdezem, no offense, de úgy tűnik az emberek nagy része (ha nem is kétharmada) vevő erre az egészre.
Kicsit a ketto kevereke.
Az a baj, mint mar sokszor kibeszeltuk, hogy a kinalat is nagyon szar. Ha nem igy lenne, akkor azert mas lenne a helyzet valoszonuleg. Meg hat viktorek se mernenek ilyen messzire menni, nem tehetnek buntetlenul, mint most. Az elodeiknek is koszonhetjuk, hogy ezek kb azt csinalnak, amit akarnak. Ezeknek meg kurva jol jott ki a forgas. Nagyon kiabrandito a helyzet. Kinek a zaszlajat fogva akarjuk megdonteni oket? En aprilisban letettem a voksom, de megertem, hogy sokan miert nem tettek ugyanoda a maguket(jobbik). Szar az egesz, ugy ahogy van, es nem is lehet latni, hol a vege. Foleg, ha beleszamitjuk, hogy mar 30 eve nem tudunk elni a nagy szabadsagunkkal.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.04. 17:07

Az a baj, Dani és Carlos, hogy maga a kérdésetek értelmetlen.

Olyan, mintha azt kérdeznétek, hogy hát már miért lenne értékesebb, jobb zenei teljesítmény Elgar csellószimfóniája, mint Justin Bieber lemeze, hát utóbbit mennyivel több ember szereti és hallgatja.

Talán még nem mondtam, de a választósdinak így, jelen formájában egyáltalán nem vagyok a híve. Felkent demokrataként sem, mert iszonyú nagy alapigazságot mondott ezzel kapcsolatban Churchill: "A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."

Krisztián nagyon helyesen mutatott rá arra, hogy ti a mikrokörnyezetetekből indultok ki. Rettentő sok iskolázatlan, tájékozatlan ember van, főleg vidéken, akiknek a propaganda és a szemük bözsiutalvánnyal történő kiszúrása tökéletesen elég ahhoz, hogy mindent rendben lévőnek érezzenek. Olvassátok el megint az 1984-et - ugyanez volt a magyarázat ott is arra a problémára, hogy ha Winston Smith érzi, hogy szar a rendszer, miért működik mégis. És ugyanez a válasz: ha skandálható, rövid rigmusokat és ellenségképet adsz egy népnek, a többségnek ez elég lesz.

Az egyszerűen SOHA nem érv, hogy "de hát ha megszavazzák = jó". Soha. Egyszerűen olyan félelmetesen komplex dolgokat visznek szavazásra, hogy agyrém - lásd Brexit, ahol a spanyol riviérán hesszelő, meg a vidéki Angliában kötögető nyugdíjasok vágták haza négy állam EU-tagságát, iszonyú károkat okozva ezzel. Csak nézzétek meg, milyen állapotban van a font azóta is, mennyit ért előtte az euróhoz képest és mennyit ér most.

Egyszerűen katasztrófa, hogy egy Vizi E. Szilveszter-kaliberű intellektus szavazata épp annyit ér, mint egy random gátvéderé. Soha ne induljatok ki abból, hogy ha valamit megszavaznak, akkor a népakarat az biztosan egyenlő a helyes iránnyal is.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.04. 17:57

vollebak írta:
2019.01.04. 17:07
Az a baj, Dani és Carlos, hogy maga a kérdésetek értelmetlen.

Olyan, mintha azt kérdeznétek, hogy hát már miért lenne értékesebb, jobb zenei teljesítmény Elgar csellószimfóniája, mint Justin Bieber lemeze, hát utóbbit mennyivel több ember szereti és hallgatja.

Talán még nem mondtam, de a választósdinak így, jelen formájában egyáltalán nem vagyok a híve. Felkent demokrataként sem, mert iszonyú nagy alapigazságot mondott ezzel kapcsolatban Churchill: "A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."

Krisztián nagyon helyesen mutatott rá arra, hogy ti a mikrokörnyezetetekből indultok ki. Rettentő sok iskolázatlan, tájékozatlan ember van, főleg vidéken, akiknek a propaganda és a szemük bözsiutalvánnyal történő kiszúrása tökéletesen elég ahhoz, hogy mindent rendben lévőnek érezzenek. Olvassátok el megint az 1984-et - ugyanez volt a magyarázat ott is arra a problémára, hogy ha Winston Smith érzi, hogy szar a rendszer, miért működik mégis. És ugyanez a válasz: ha skandálható, rövid rigmusokat és ellenségképet adsz egy népnek, a többségnek ez elég lesz.

Az egyszerűen SOHA nem érv, hogy "de hát ha megszavazzák = jó". Soha. Egyszerűen olyan félelmetesen komplex dolgokat visznek szavazásra, hogy agyrém - lásd Brexit, ahol a spanyol riviérán hesszelő, meg a vidéki Angliában kötögető nyugdíjasok vágták haza négy állam EU-tagságát, iszonyú károkat okozva ezzel. Csak nézzétek meg, milyen állapotban van a font azóta is, mennyit ért előtte az euróhoz képest és mennyit ér most.

Egyszerűen katasztrófa, hogy egy Vizi E. Szilveszter-kaliberű intellektus szavazata épp annyit ér, mint egy random gátvéderé. Soha ne induljatok ki abból, hogy ha valamit megszavaznak, akkor a népakarat az biztosan egyenlő a helyes iránnyal is.
félreértés: én egyáltalán nem mondtam, hogy ez jó.
csak azért kérdeztem, mert láthatóan a többségnek ez nem diktatúra - de hogy hogy lehetne ezen változtatni? Mert demokráciában a szavazáskor lehet, ahhoz pedig felelősségteljes és tájékoztatott szavazók kellenek, ahhoz pedig egy erős ellenzék és alternatíva, aki ezt megteszi (az emberek nem fognak maguktól megváltozni, a kormány nem fog ehhez asszisztálni)

van más alternatíva?


(a Justin Bieber jó hasonlat volt, annyi hogy a másik oldalra inkább Kozsót írnám :D )
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.01.04. 19:29

carlos78 írta:
2019.01.04. 17:57
vollebak írta:
2019.01.04. 17:07
Az a baj, Dani és Carlos, hogy maga a kérdésetek értelmetlen.

Olyan, mintha azt kérdeznétek, hogy hát már miért lenne értékesebb, jobb zenei teljesítmény Elgar csellószimfóniája, mint Justin Bieber lemeze, hát utóbbit mennyivel több ember szereti és hallgatja.

Talán még nem mondtam, de a választósdinak így, jelen formájában egyáltalán nem vagyok a híve. Felkent demokrataként sem, mert iszonyú nagy alapigazságot mondott ezzel kapcsolatban Churchill: "A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval."

Krisztián nagyon helyesen mutatott rá arra, hogy ti a mikrokörnyezetetekből indultok ki. Rettentő sok iskolázatlan, tájékozatlan ember van, főleg vidéken, akiknek a propaganda és a szemük bözsiutalvánnyal történő kiszúrása tökéletesen elég ahhoz, hogy mindent rendben lévőnek érezzenek. Olvassátok el megint az 1984-et - ugyanez volt a magyarázat ott is arra a problémára, hogy ha Winston Smith érzi, hogy szar a rendszer, miért működik mégis. És ugyanez a válasz: ha skandálható, rövid rigmusokat és ellenségképet adsz egy népnek, a többségnek ez elég lesz.

Az egyszerűen SOHA nem érv, hogy "de hát ha megszavazzák = jó". Soha. Egyszerűen olyan félelmetesen komplex dolgokat visznek szavazásra, hogy agyrém - lásd Brexit, ahol a spanyol riviérán hesszelő, meg a vidéki Angliában kötögető nyugdíjasok vágták haza négy állam EU-tagságát, iszonyú károkat okozva ezzel. Csak nézzétek meg, milyen állapotban van a font azóta is, mennyit ért előtte az euróhoz képest és mennyit ér most.

Egyszerűen katasztrófa, hogy egy Vizi E. Szilveszter-kaliberű intellektus szavazata épp annyit ér, mint egy random gátvéderé. Soha ne induljatok ki abból, hogy ha valamit megszavaznak, akkor a népakarat az biztosan egyenlő a helyes iránnyal is.
félreértés: én egyáltalán nem mondtam, hogy ez jó.
csak azért kérdeztem, mert láthatóan a többségnek ez nem diktatúra - de hogy hogy lehetne ezen változtatni? Mert demokráciában a szavazáskor lehet, ahhoz pedig felelősségteljes és tájékoztatott szavazók kellenek, ahhoz pedig egy erős ellenzék és alternatíva, aki ezt megteszi (az emberek nem fognak maguktól megváltozni, a kormány nem fog ehhez asszisztálni)

van más alternatíva?


(a Justin Bieber jó hasonlat volt, annyi hogy a másik oldalra inkább Kozsót írnám :D )
Dehogy nem!
sokszor mondtátok már hogy ez jó...ha már nem volt más érv akkor az maradt a végére, hogy nincs alternativa...
ez a kurzus nem is fog engedni alternativát kinőni...csirájában fojtja majd meg, karaktergyilkolja...stb...
ezért tartja életben ezeket a nyomorult magukat ellenzéknek nevező bohócokat is...ezek is csak eltakarják az esetlegesen szárnyait bontogató kezdeményezéseket, és gondosan ügyelnek, nehogy valamiféle ellenzéki összefosás legyen...a fidesznek erre nem is kell figyelnie.
de mig valami módon nem takaritja el ez az ország a fideszt addig nem is lesz változás...tévedésnek gondolom azt, hogy előbb alternativa kell és utána lehet váltani. Itt már ez nem fog menni. sajnos a rendszernek pusztulnia kellene, és egy nélkülük szerveződő vezetésnek kellene végül akár átmenetileg anarchikus körülmények között megtisztitani az országot az elmult 40 év politikusnak nevezett szennyétől...

előre és nagy kockázat nélkül állithatom a magyar nép erre úgy alkalmatlan ahogy van
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.01.04. 19:47

És mielőtt jönne az értetlenkedés, hogy ez meg hogyan lenne lehetséges...
Választásokon, főleg a fidesz által magára szabott verzion nem lehet őket leváltani...ez már látszik az elmult 2 választásból.
Ezeket csak tüntetések népharag söpörheti el, ami remélhetőleg az ellenzéknek nevezett biodiszletet is elsöpörné.
esélytelen sajnos, többek között unios tagságunk miatt is...de a magyar mentalitás miatt méginkább
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.01.04. 21:03

A múlt heti fajkasházi-vita margójára...
Verebes könyvéből. (:taps

Kép
Kép
Kép
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.04. 22:23

Egyszer látnám csak azt, hogy feleennyit és feleennyi elszántsággal rugózol valamin vagy valakin, ami/aki NEM 12-15 éve volt aktuális ( = tiszta egy merő véletlenül a gyurcsányékis-éra alatt, nahát), hanem 2010 után vagy MOST történik/aktuális.

De tudom, hogy erre semmi esély :(
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2019.01.04. 22:50

vollebak írta:
2019.01.04. 22:23
Egyszer látnám csak azt, hogy feleennyit és feleennyi elszántsággal rugózol valamin vagy valakin, ami/aki NEM 12-15 éve volt aktuális ( = tiszta egy merő véletlenül a gyurcsányékis-éra alatt, nahát), hanem 2010 után vagy MOST történik/aktuális.

De tudom, hogy erre semmi esély :(
Ez a faszi azóta is itt van.
Kár lenne bagatellizálni az egészet, igazunk volt ebben is.
Ez a fószer egy ocsmány féreg, egy volt kollégája írta bele a könyvébe.

Az, hogy mi most mindennel elégedettek vagyunk az csak a fejetekben létezik.
De szívesen meghagylak ebben a hamis mámorban, biztos kurva jó ez. :)
Csak adj nekem is abból amit szívsz vagy szedsz.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2019.01.04. 23:00

rdaneelolivaw írta:
2019.01.04. 22:50
vollebak írta:
2019.01.04. 22:23
Egyszer látnám csak azt, hogy feleennyit és feleennyi elszántsággal rugózol valamin vagy valakin, ami/aki NEM 12-15 éve volt aktuális ( = tiszta egy merő véletlenül a gyurcsányékis-éra alatt, nahát), hanem 2010 után vagy MOST történik/aktuális.

De tudom, hogy erre semmi esély :(
Ez a faszi azóta is itt van.
Kár lenne bagatellizálni az egészet, igazunk volt ebben is.
Ez a fószer egy ocsmány féreg, egy volt kollégája írta bele a könyvébe.

Az, hogy mi most mindennel elégedettek vagyunk az csak a fejetekben létezik.
De szívesen meghagylak ebben a hamis mámorban, biztos kurva jó ez. :)
Csak adj nekem is abból amit szívsz vagy szedsz.
Nem mondod, hogy elegedett vagy, de hogy mennyire nem vagy elegedetlen sem, illetve hogy mennyivel jobbnak tartod a jelenlegi helyzetet, azt kb miden hozzaszolasoddal elarulod. Puderezheted itt ezzel, hogy "nem mondtam, hogy elegedett vagyok", de ettol meg nyilvanvalo, hogy mi van. Lehet velemenyed, nyilvan, senki nem akarja ezt elvenni toled, csak masnak is megvan a velemenye...
Es nem szeretnem tovabb reszletezni, feleslegesen baszogatnank egymast. Midnenesetre ez a "nem mondtam, hogy elegedett vagyok", ez kokuszreszelek a kulara kb.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.04. 23:03

Kef1r úr megfejtette a helyzetet, és még csak negyedike van.
Jó év lehet ez ;)
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.04. 23:08

rdaneelolivaw írta:
2019.01.04. 22:50
vollebak írta:
2019.01.04. 22:23
Egyszer látnám csak azt, hogy feleennyit és feleennyi elszántsággal rugózol valamin vagy valakin, ami/aki NEM 12-15 éve volt aktuális ( = tiszta egy merő véletlenül a gyurcsányékis-éra alatt, nahát), hanem 2010 után vagy MOST történik/aktuális.

De tudom, hogy erre semmi esély :(
Ez a faszi azóta is itt van.
Kár lenne bagatellizálni az egészet, igazunk volt ebben is.
Ez a fószer egy ocsmány féreg, egy volt kollégája írta bele a könyvébe.

Az, hogy mi most mindennel elégedettek vagyunk az csak a fejetekben létezik.
De szívesen meghagylak ebben a hamis mámorban, biztos kurva jó ez. :)
Csak adj nekem is abból amit szívsz vagy szedsz.
Hagyjuk már ezt, Dani, hogy Farkasházyt emlegetitek, mint tényezőt. Mi ez az agyrém? Mit csinál most, hol van, milyen befolyása, hatalma, vagyona, hatalmas elérése, platformja, cége, követőtábora van?

Egy Mészáros Lőrinccel, egy Bayer Zsolttal, egy Németh Szilárddal, egy Orbán Ráhellel, egy Rogán Antallal teli közélet, média, internet mellett tényleg képesek vagytok Farkasházyzni?

Ez komolyan kabaré. Inkább te áruld el, te mit szívsz, mert ez tényleg a megvalósult 1984, ahol Goldstein = Farkasházy.

Én SOHA rajtatok kívül nem hallottam senkit farkasházyzni, megrögzött jobberektől sem (az asszony családjától sem, pedig ott aztán Nagymagyarország-térkép beficcen a nappali falán). Rá kellett keresnem szó szerint, hogy egyáltalán életben van-e még. Árpi is írta nektek már kábé pont ugyanezt.

Mi ez az agyrém, de komolyan? Áruld már el, mi ez, hogy Farkasházy "itt van".

Hol? Mit csinál, mit vett meg, mit üzemeltet, milyen cégbirodalma, befolyása, állami hátszele van, hogy EKKORA tényező, hogy folyton előkerül itt? A "gyűlöletkeltő" 48. pontjára, amit Bandi emlegetett, rá kellett keresnem, és egy 150 fő által lájkolt FB-posztban akadtam rá! Ennél én több születésnapi üdvözletet szoktam ott kapni, lol.

Hagyjuk már ezt a Farkasházyzást, komolyan idegesítő, hogy képesek vagytok tolni ezt. Ez még a ballipsi médiafölény emlegetésénél is nagyobb trollkodás. Mindennél jobban mutatja a helyzetet, hogy mennyire nulla ellenzék van, hogy az ellenségképetek oszlopa egy jelentéktelen, raccsoló kis senki, akire még nekem, elkötelezett kormányellenesnek is rá kellett keresnem, hogy életben van-e még.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.04. 23:49

Most a tényszerűség kedvéért nekiálltam kutakodni egy kicsit - ismételten, mindezt véresszájú kormánykritikusként.

Valami szárszói rendezvényt szoktatok emlegetni Farkasházy kapcsán, mint óriási pusztítást okozó, káros, hatalmas jelenséget. Mivel lövésem sem volt, miről beszéltetek (pedig általában azért képben szoktam lenni mindenféle kezdeményezéssel kapcsolatban), keresgéltem egyet.

Mutatom, mit találtam:

"A Szárszói találkozó egy évente megrendezésre kerülő értelmiségi találkozó Balatonszárszón. 1993-ban került rá először sor, s 2003-ig minden év júniusának közepén megszervezésre került, majd kilencéves szünet után 2013-ban tartották meg ismét. (...) A találkozót Farkasházy Tivadar és családja szervezi a balatonszárszói nyaralójuk kertjében felállított sátorban. (...) A rendezvény a szervezés nehézségei miatt 2004-től 2012-ig nem került megtartásra."

Az eddigi utolsó 2015-ben volt.

Tehát, az óriási, társadalmilag káros, hatalmas hatású Farkasházy-fesztivál = egy kibaszott balatoni nyaraló kertjében felállított sátorban nyünnyögés néhány tucat emberrel, ami az elmúlt 15 évben háromszor került megrendezésre, akkor is nulla médiasúllyal (:u (:u (:u

Ez most komoly, gyerekek? Kérlek, mondjátok, hogy trollkodtatok csak. Ennél a Bandinál rendezett fórumbulik is társadalmilag meghatározóbb, súlyosabb események.

És még én gondolkodtam itt magamban, hogy micsoda szárszói ellenzéki gigarendezvényről beszéltek, amiről szégyenszemre megrögzött kormányellenesként sem tudok semmit, pedig a topikban olvasottak alapján ilyen hatalmas és káros társadalmi hatása van...
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.05. 07:50

raadasul fajkashazy wagnert hallgat! (errol sem szabadna megfeledkezni!)

Lezárt