Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.01.05. 09:48

vollebak írta:
2019.01.04. 23:08
rdaneelolivaw írta:
2019.01.04. 22:50


Ez a faszi azóta is itt van.
Kár lenne bagatellizálni az egészet, igazunk volt ebben is.
Ez a fószer egy ocsmány féreg, egy volt kollégája írta bele a könyvébe.
Hagyjuk már ezt a Farkasházyzást, komolyan idegesítő, hogy képesek vagytok tolni ezt. Ez még a ballipsi médiafölény emlegetésénél is nagyobb trollkodás. Mindennél jobban mutatja a helyzetet, hogy mennyire nulla ellenzék van, hogy az ellenségképetek oszlopa egy jelentéktelen, raccsoló kis senki, akire még nekem, elkötelezett kormányellenesnek is rá kellett keresnem, hogy életben van-e még.
Pedig látod hogy működik a propaganda (:n ...a liberális túlsúlyos persze... (:v
egy raccsolo plüssmackót is képes félelmetes grizzlynek mutatni...és igy lehet tőle rettegni (:u
és persze csótány is visszatér!!! (:u
basszus ha nem a bőrünkre menne ez a szinjáték még jókat is röhögnék rajta
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.01.05. 09:53

carlos78 írta:
2019.01.04. 23:03
Kef1r úr megfejtette a helyzetet, és még csak negyedike van.
Jó év lehet ez ;)
fejtette a halál...én igy gondolom az elmult 8 évet látva.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.05. 12:38

keF1r írta:
2019.01.05. 09:48
vollebak írta:
2019.01.04. 23:08


Hagyjuk már ezt a Farkasházyzást, komolyan idegesítő, hogy képesek vagytok tolni ezt. Ez még a ballipsi médiafölény emlegetésénél is nagyobb trollkodás. Mindennél jobban mutatja a helyzetet, hogy mennyire nulla ellenzék van, hogy az ellenségképetek oszlopa egy jelentéktelen, raccsoló kis senki, akire még nekem, elkötelezett kormányellenesnek is rá kellett keresnem, hogy életben van-e még.
Pedig látod hogy működik a propaganda (:n ...a liberális túlsúlyos persze... (:v
egy raccsolo plüssmackót is képes félelmetes grizzlynek mutatni...és igy lehet tőle rettegni (:u
és persze csótány is visszatér!!! (:u
basszus ha nem a bőrünkre menne ez a szinjáték még jókat is röhögnék rajta
Igen, egészen szürreális.

Mondom, ezt a farkasházyzást még a totál jobber apósoméktól sem hallottam soha. Pedig minden jobboldali kellék megvan a családban, a nagymama napi négy misét néz meg a tévében, az unokatesók full vallásos suliba járnak (minden reggel mise), a papa sajnos hajlamos a családi ebédek alatt belemelegedni a monológokba és nagyokat zsidózni meg gyurcsányozni, satöbbi. Szóval ezekben semmi meglepő nincs.

De hogy Farkasházy lenne a pusztító ellenzéki erő, aki a szárszói gigafesztiváljaival micsoda szellemi károkat okozott itt folyamatosan - ezt az egészet én még csak itt, ebben a topikban olvastam, soha máshol vagy mástól nem. Először frankón azt hittem, ez valami vicc, éppen emiatt, mert ha még a tényleg szélsőséges körökben sem bevett téma a farkasházyzás (és miért is lenne egy kis bajszos lóversenyrajongó nímand politikai meg véleményformáló erő, akiről még én sem tudtam, hogy él-e még egyáltalán), akkor ezt biztos valami viccnek szánják Daniék.

Tényleg érdekelne egyszer részletesen, miért éppen ő lett itt ennyire fontos, meghatározó elemnek titulálva. Vannak más, ismert, aktuálisan sok embert elérő és minimum az interneten nagyon aktív arcok, akiket fel lehetett volna hozni ellenzéki példaként, hogy miért nem kedveli az illetőt Bandi vagy Dani, és egy csomóban még egyet is értettem volna, például egy Gulyás Márton. Ezek még mindig összességében lófütty elérést és hatást produkálnak nyilván, mert a magyarok hagyományosan túlnyomó többségben konzervatív jobboldaliak, minimum a kiegyezés óta (ezt is már többször beszéltük Algharral, hogy ténykérdés). Ennek természetesen egy sor történelmi és geopolitikai oka van, de a lényeg most nem ez, hanem az, hogy tényleg rejtély, hogy éppen egy Farkasházyt miért és hogyan lehet visszatérően és komolyan nagyon nagy hatású és káros közéleti elemnek nevezni 2019-ben.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.05. 14:08


hogy nem ezeket a csokakat vinnem a malacot lefogni (a disznooleskor) az tuti.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.01.05. 17:48

keF1r írta:
2019.01.04. 19:29

ez a kurzus nem is fog engedni alternativát kinőni...csirájában fojtja majd meg, karaktergyilkolja...stb...
ezért tartja életben ezeket a nyomorult magukat ellenzéknek nevező bohócokat is...ezek is csak eltakarják az esetlegesen szárnyait bontogató kezdeményezéseket, és gondosan ügyelnek, nehogy valamiféle ellenzéki összefosás legyen...a fidesznek erre nem is kell figyelnie.
de mig valami módon nem takaritja el ez az ország a fideszt addig nem is lesz változás...tévedésnek gondolom azt, hogy előbb alternativa kell és utána lehet váltani. Itt már ez nem fog menni. sajnos a rendszernek pusztulnia kellene, és egy nélkülük szerveződő vezetésnek kellene végül akár átmenetileg anarchikus körülmények között megtisztitani az országot az elmult 40 év politikusnak nevezett szennyétől...

előre és nagy kockázat nélkül állithatom a magyar nép erre úgy alkalmatlan ahogy van
Tökéletes meglátások!

Már én is régen eljutottam arra a gondolatra, hogy demokratikus úton ezektől nem lehet megszabadulni. Vagy teljesen lerabolnak mindent, és évszázadra tönkrevágják az országot, mert langyos pöcsök maradunk vagy pedig erővel kell őket lesöpörni. Csak az a baj, hogy az erőhöz is kellene egy-két karizmatikus személyiség, aki leszarja a karaktergyilkosságokat, és akinek kifejezetten jó kiállása, felkészültsége, esze, retorikai képessége van. Ugyanis ha olyan nincs, akkor az van, mint ami mostanában Budapest utcáin látható: van az elégedetlen tömeg, amelyik elvonulgat, aztán mikor elér egy helyre, ott pár lúzer mond valami hablatyot, a tömeg várja a csodát, aztán csalódottan hazakullog. Na ennek a és a még ebből kiteljesedő nagyobb tömegnek kellene, hogy élére álljon valaki. De persze nem úgy, hogy egy újabb Orbán termelődjön ki belőle.

Nehéz tehát több szempontból is a helyzet. A legfőbb okok valóban:
1./ nincs egy szerethető (vagy legalább elfogadható) alternatíva,
2./ nincsenek karizmatikus, hiteles személyek, vezéregyéniségek Orbánnal szemben,
3./ még nincs meg az emberekben most sem annyi gyúanyag, ami minden nehézségen, hazugságon keresztül lenyomná végre őket,
4./ vigyázni kell, nehogy egy ilyen reményteli változás ismét egy trógert segítsen hatalomba, mert akkor felesleges volt minden.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2019.01.05. 18:42

Ismét egy gyönyörű, amolyan magyaros történet.

A kínai szomszédomék konyhájában a csapnál ömlik a víz. Bepánikoltak, szóltak, hogy segítsek nekik találni valami szakembert, mert ők nem beszélnek magyarul, így azért külön macerás.

Nyilván nem a legegyszerűbb mutatvány ez így szombat este, de gondoltam, azért a digitális korban, egy 1,7 milliós EU-s fővárosban megoldható.

Elkezdtem keresni az interneten, és telefonálgatni.

Első szaki: hát, 1-2 hét múlva rá tudok nézni
Második szaki: jövő héten rá tudok nézni
Harmadik szaki: rossz a szám, amit megadott a honlapján, ki sem csengett

Ekkor taktikát váltottam: rákerestem úgy, hogy 24 órás vízvezetékszerelés, hétvégén/ünnepnapon is.

Negyedik szaki: 24/7-ben elérhetők vagyunk, hívjon bármikor! - áll a honlapon. Háromszor hívtam 15 perc alatt, egyszer sem vette fel
Ötödik szaki: Egész Budapesten és Pest megyében azonnali és ingyenes kiszállással! - áll a honlapon. "Hol van ez, az ötödik kerületben?" "Igen." "Ja, ott nem dolgozom egyáltalán." "Aha, köszönöm akkor, elnézést, mindenjót, viszonhallásra."
Hatodik szaki: "Reggel esetleg ki tudunk menni, de nem biztos. De azt tudni kell, hogy nálunk fix kiszállási és munkadíj van, ami 19 000 forint, plusz a csaptelepet mindenképp kicseréljük akkor, ez viszont (mondott valami márkanevet, tököm jegyezte meg) márkájú, annak a fix ára pedig 28 000 forint lesz."

Jelenleg itt tart a történet. 30 perce szembesülök folyamatosan a magyar szolgáltatások amatőrizmusával és dilettantizmusával, közben ég a pofám, mert itt állnak és néznek és nem igazán értik a sanghajiak, hogy mit hívogatok ennyi számot egy kurva vízfolyás miatt.

Azt már meg sem kérdezem, hogy ilyen patópálosan 1-2 hét alatt kivonuló, telefont fel nem vevő, Budapest belvárosában álleszcuzámmen nem dolgozó, horribilis, fix áru csaptelepekkel svindlerkedő nyomorultak hogy élnek meg a szakmájukból?

Soha nem fogunk kitörni a balkán pereméről.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.05. 20:30

A múltkor a fiamék jártak hasonlóan, csak nekik egy fali konnektor gyulladt ki, csak úgy. Ráadásul a fiam éppen Veszprémben volt. Mint nálad, internet és telefonálgatás ezerrel, az eredmény ugyanaz. Aztán eszébe jutott, hogy olyan lakásbiztosítása van, amiben a gyorsszerviz is benne van. Hívta a biztosítót. Fél óra múlva kint volt a szerelő és - természetesen - ingyen elvégezte a munkát.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2019.01.05. 20:59

Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.05. 22:00

vollebak írta:
2019.01.05. 18:42
Ismét egy gyönyörű, amolyan magyaros történet.

A kínai szomszédomék konyhájában a csapnál ömlik a víz. Bepánikoltak, szóltak, hogy segítsek nekik találni valami szakembert, mert ők nem beszélnek magyarul, így azért külön macerás.

Nyilván nem a legegyszerűbb mutatvány ez így szombat este, de gondoltam, azért a digitális korban, egy 1,7 milliós EU-s fővárosban megoldható.

Elkezdtem keresni az interneten, és telefonálgatni.

Első szaki: hát, 1-2 hét múlva rá tudok nézni
Második szaki: jövő héten rá tudok nézni
Harmadik szaki: rossz a szám, amit megadott a honlapján, ki sem csengett

Ekkor taktikát váltottam: rákerestem úgy, hogy 24 órás vízvezetékszerelés, hétvégén/ünnepnapon is.

Negyedik szaki: 24/7-ben elérhetők vagyunk, hívjon bármikor! - áll a honlapon. Háromszor hívtam 15 perc alatt, egyszer sem vette fel
Ötödik szaki: Egész Budapesten és Pest megyében azonnali és ingyenes kiszállással! - áll a honlapon. "Hol van ez, az ötödik kerületben?" "Igen." "Ja, ott nem dolgozom egyáltalán." "Aha, köszönöm akkor, elnézést, mindenjót, viszonhallásra."
Hatodik szaki: "Reggel esetleg ki tudunk menni, de nem biztos. De azt tudni kell, hogy nálunk fix kiszállási és munkadíj van, ami 19 000 forint, plusz a csaptelepet mindenképp kicseréljük akkor, ez viszont (mondott valami márkanevet, tököm jegyezte meg) márkájú, annak a fix ára pedig 28 000 forint lesz."

Jelenleg itt tart a történet. 30 perce szembesülök folyamatosan a magyar szolgáltatások amatőrizmusával és dilettantizmusával, közben ég a pofám, mert itt állnak és néznek és nem igazán értik a sanghajiak, hogy mit hívogatok ennyi számot egy kurva vízfolyás miatt.

Azt már meg sem kérdezem, hogy ilyen patópálosan 1-2 hét alatt kivonuló, telefont fel nem vevő, Budapest belvárosában álleszcuzámmen nem dolgozó, horribilis, fix áru csaptelepekkel svindlerkedő nyomorultak hogy élnek meg a szakmájukból?

Soha nem fogunk kitörni a balkán pereméről.
kereslet > kínálat.

bőven megélnek. ha nem lenne pénze, rohanna hozzátok.
sokszor írtam, hogy aki pénzt akar keresni, nézzen utána miből van kevés, ne álmokat kergessen éhesen, hanem kevés munkával keressen eleget, aztán az összes szabadidejét arra fordítja, amire akarja.

fodrászhoz vittem a fiaimat egy hete. közli a kicscsaj, hogy két helyen bérel műszakot, plusz hétvégén is tolja maszekban, szoval 7/7 és nem tudja hol a pénz amit keres. majd megállt az ollóval, és közölte, hogy ha hiszem ha nem, augusztusban 900ezret keresett hajvágással.

miről beszélünk?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.01.08. 01:05

Azért ebben sok igazság van megint:

[media] [/media]
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.08. 09:08

mudd írta:
2019.01.05. 14:08
hogy nem ezeket a csokakat vinnem a malacot lefogni (a disznooleskor) az tuti.
Iszonyat bénák (:u

Az viszont döbbenet, hogy ilyen "tudással" lőfegyver az oldalukon. :angry01 (:q

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2019.01.08. 09:55

https://index.hu/belfold/2019/01/07/a_g ... _menzajat/

mekkora marketing öngól ez..
spórolnak havi párezret fejenként, cserébe támadási felület - jogosan - , felesleges sznoboskodás.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.01.08. 13:46

Lancelot írta:
2019.01.08. 01:05
Azért ebben sok igazság van megint:

[media] [/media]
Már ne is haragudj, de ugyan úgy csúsztat, féligazságot állit mint akit valójában kritizál. Nem tartom korrekt személynek, nota bene főpolgármester jelöltnek de pláne.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2019.01.08. 13:48

Kép
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2019.01.08. 13:51

idarpidi írta:
2019.01.08. 13:48
Kép
Ez okos gondolat, akár csaka 2farkúak 5 ft-os ötlete.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.08. 18:34

Számomra így már érthető, mitől olyan olcsó a Gundel-menü

"A Gundel étterem nyerte el a Miniszterelnökség hivatalos eseményeinek gasztronómiai kiszolgálására, valamint a dolgozók számára munkahelyi étkeztetés biztosítására kiírt pályázatot."

Megnézném majd egy hivatalos esemény gasztronómiai kiszolgálásának is az árait. (:i
Az apa férfi, a rezsi nő!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.08. 21:08

a fasznak tulorazni, ha 300 a csulkosbab a somloi meg 260?

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.01.08. 21:36

ha jól értem, a mi pénzünkből kialakítottak egy menzát, hogy olcsóbban kajálhassanak? :D
nájsz. biztos rászorulnak a tetvek
Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2019.01.08. 21:49

en azt se bannam, ha ingyer ennenek. kaviart es pezsgot napjaban ketszer. csak ne lopnak szet az orszagot!

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2019.01.08. 23:29

mudd írta:
2019.01.08. 21:49
en azt se bannam, ha ingyer ennenek. kaviart es pezsgot napjaban ketszer.
... és mindezt mondjuk a Sing-Singben....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2019.01.09. 09:55


trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2019.01.09. 10:38

mudd írta:
2019.01.08. 21:49
en azt se bannam, ha ingyer ennenek. kaviart es pezsgot napjaban ketszer. csak ne lopnak szet az orszagot!
én is szívesen etetném őket államkoszton, mondjuk a Csillag-börtönben...
Kép

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2019.01.11. 10:41

Az ellenzéki pártok után az ellenzéki "újságírás" is megbukott csúfosan. :szom02

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2019.01.11. 12:59

High-End írta:
2019.01.11. 10:41
Az ellenzéki pártok után az ellenzéki "újságírás" is megbukott csúfosan. :szom02
Mire gondolsz?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2019.01.11. 17:07

Bandi, volna itt némi meló
Paks2-nél nem hogy súlyos csúszás van, de már a legelemibb dolgok sem mennek.
A Roszatom leánycége eredetileg novemberi határidővel írt ki közbeszerzést arra a végtelenül bonyolult feladatra, hogy valaki felvonulási épületeket, irodákat és egy 100 fős menzát építsen nekik a projekthez (amelynek létesítési engedélykérelme még be sincs adva a magyar hatóságokhoz, miközben papíron már egy éve épülnie kéne!).
Ma, öt módosítás után január 18-ra van kitolva az ajánlatok beadásának határideje, mivel nem érkeznek értékelhető ajánlatok.
Hangsúlyozom, egy menza és néhány irodaépület építését kéne itt lemenedzselni, de Paks2, a kormány emblematikus projektje olyan mértékben nem izgat senkit, hogy erre az egyszerű megbízásra sem vállalkoznak. Kínlódik a projektcég, kínlódik a Roszatom, hogy engedélyeket, meg pályázókat szerezzenek a közbeszerzéseken, de egyre világosabb, hogy a paksi bővítést képtelenek megfelelően menedzselni, nincs érdemi piaci érdeklődés, sőt, még az üzemeltetéshez szükséges szakemberek kiképzése is akadozik. 4,5 év alatt majd' 3 év késést sikerült összeszerencsétlenkedni, miközben a nemzetközi tapasztalatok szerint minden év késés kb. 10 százalékkal növeli az ilyen beruházások költségét.

Fejezzük be ezt a roncsderbit még ma, a kormány mondja fel a szerződéseket, és Magyarország végre kezdjen el egy tisztességes, 21. századi, energiahatékonyságon és megújulójon alapuló energiamodell felé mozogni. Ma még van rá lehetőség, de az elmúlt évek elpuskázott energiapolitikája egyre szűkebb mozgásteret hagy, és egyre nagyobb kockázatokat állít elő. Nincs idő tovább szerencsétlenkedni!
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Lezárt