Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.12. 19:23

Bandee írta:
2020.10.12. 19:13
keF1r írta:
2020.10.12. 19:11


Ebben a jelenlegi kúrmány remekül teljesit, mert nyomja az épitőipart, mert ott nyomulnak a káderek és sokat lehet lopni...az ott megtermelt javakból azután el lehet venni minden más működőt amit megkivánunk...
A külpolitikájukról meg ne is beszéljünk...
Ha neked ezek az irányok amik bejönnek...hát...akkor nem vagy finnyás valóban
Kínálhatnak ennél jobbat, csak lássuk. Magyar György állítólag már írja
Állandóan népnyúzó elnyomó diktaturákat veszünk pártfogásunkba...minden ország ami a legkisebb kritikával is illet minket az sorosista liberális mételyben fertőzött szarrágó banda... ez jelenleg a külpolitikánk...
Ja és a németek és a multik rendszerszintű kiszolgálása... REMEK!!! Ennél nehéz lesz szarabbat irni...de hátha...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.12. 19:24

keF1r írta:
2020.10.12. 19:16
Bandee írta:
2020.10.12. 19:07


Nem jutottunk oda. De MZP igenis hazudott, amikor azt mondta, hogy meggyőzte őt a BL. Győzte a nagy lófaszt:) Ezt te is tudod

Egyszer felróttad, hogy mindig terelünk és másra mutogatunk, vissza mutogatunk. Ne csináld akkor ezt, ne keverd ide OV-t mert nem róla van szó.

Mond azt, hogy nem, fasz vagy Bandi mert MZP-t igenis szerintem meggyőzte a Bíró László, hogy egy jó ember. Vagy mondd azt, hogy igen, igazad van, de leszarom:)

MZP alkalmas jelölt szerintem és alapvetően egy jó ember. Nem ismerem, csak érzésre
Nem tudom ezt mondani tiszta szivemből, mert nem követtem/követem ezt a kutyakomédiát.

Ha valamit végre letesznek az asztalra neveket legalább akkor majd eldöntöm foglalkozom e velük...szavazok e rájuk.
Ami biztos, hogy orbánékra soha többet amig élek
Nem maradtál le semmiről. Ok, én is kíváncsi vagyok mit hoznak össze. Van egy elgondolásom mi fog történni, kíváncsi vagyok mennyi valósul meg belőle.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.12. 19:25

keF1r írta:
2020.10.12. 19:23
Bandee írta:
2020.10.12. 19:13

Kínálhatnak ennél jobbat, csak lássuk. Magyar György állítólag már írja
Állandóan népnyúzó elnyomó diktaturákat veszünk pártfogásunkba...minden ország ami a legkisebb kritikával is illet minket az sorosista liberális mételyben fertőzött szarrágó banda... ez jelenleg a külpolitikánk...
Nagyon unom már ezt én is.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.13. 10:47

Kép
kotleba, szlovak nacianlista politikus, 4 ev letoltendot kapott a nacizmus propagalasaert. a szlovak birosag nem fogadta el a "1488" szamot a veletlen muvenek.
hogymikvannak?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.13. 13:09

mudd írta:
2020.10.13. 10:47
Kép
kotleba, szlovak nacianlista politikus, 4 ev letoltendot kapott a nacizmus propagalasaert. a szlovak birosag nem fogadta el a "1488" szamot a veletlen muvenek.
hogymikvannak?
Milyen szép is ez egy olyan országban, ahol a kretén Benes dekrétumai még érvényben vannak. :hanyas:

" 2007. szeptember 20-án a szélsőségesen nacionalista Szlovák Nemzeti Párt kezdeményezésére a szlovák parlament összes pártja (kivéve a Magyar Koalíció Pártja) megszavazta a Beneš-dekrétumok sérthetetlenségéről szóló 1487/2007 számú határozatát.[2] E tény tiltakozást váltott ki német, osztrák és magyar részről. A parlamenti szavazást rendkívül indulatos, magyarellenes felszólalások előzték meg.

A dekrétumok miatt sokáig Liechtenstein volt az egyetlen állam, amelyik nem fogadta el sem Csehország sem Szlovákia függetlenségének kikiáltását. A hercegség 1945-től egészen 2009-ig ragaszkodott álláspontjához (nehézségeket gördítve ezzel többek között Szlovákia 2003-as Európai Gazdasági Térséghez való csatlakozása elé is[6]). 2009-ben viszont Liechtenstein mindkét országot elismerte."

Forrás: Wikipédia idézet, https://hu.wikipedia.org/wiki/Bene%C5%A ... C3%A9tumok

Pozsonyban ki van még állítva Benes táblája?

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.13. 13:54

en arra voltam kivancsi, mi a velemenyetek, hogy ebben a kelet-kozepeuropai szugyig ero politikai kulturatlansagban vegre elitelnek valakit, mert rosszul burkolta a naci propagandat.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.13. 14:07

mudd írta:
2020.10.13. 13:54
en arra voltam kivancsi, mi a velemenyetek, hogy ebben a kelet-kozepeuropai szugyig ero politikai kulturatlansagban vegre elitelnek valakit, mert rosszul burkolta a naci propagandat.
Én ennyi alapján nem tudom megítélni, nem ismerem az ügy részleteit és ezt a tagot sem. Ha emiatt a tábla miatt kapott 4 évet, azt erős túlzásnak tartom. De azzal egyetértek, hogy náci tanok terjesztése ellen határozott fellépés kell és aki közszereplőként csinálja, más elbírálás alá kellene essen, mint mondjuk ha te/én csináljuk. Ha rajtam múlna, nagyon rossz világ jönne rájuk. De nálam Benes dekrétumai se lennének érvényben. Egyik nincs a másik mellett

Mondjuk nehéz meghúzni a vonalt is, hogy mi az, ami már sok ilyen esetben..

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.13. 14:26

keF1r írta:
2020.10.12. 19:23
Állandóan népnyúzó elnyomó diktaturákat veszünk pártfogásunkba...minden ország ami a legkisebb kritikával is illet minket az sorosista liberális mételyben fertőzött szarrágó banda... ez jelenleg a külpolitikánk...
Ja és a németek és a multik rendszerszintű kiszolgálása... REMEK!!! Ennél nehéz lesz szarabbat irni...de hátha...
Ebben igazságod vagyon, de a másik véglet pedig a hajbókoló, megalázkodó külpol volt.
Az sem volt jobb egy szemernyivel sem sajnos.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.13. 16:11

bandi, hogyan lehetne ervenyteleniteni a benes dektretumokat? csehorszag keptelen lenne visszaadni az elkobzott javakat, vagy akar jovatetelt adni. a gazdasag felet lenyultak, szetosztottak, aztan allamositottak azt is. szlovakiaban eleve kevesebbet lehetett lenyulni, csak a magyaroktol a foldet, nagy ipar ugyebar nem volt. mindenesetre be lehetne zarni alighanem mindket orszagot, ha erre sor kerulne.

en beernem annyival, ha annyit mondananak, hogy eltoltuk, tultoltuk. peladul anyamat mivel kartpolnak mar, hogy nehany evig minden jogatol megfosztottak, hogy a rokonai felet kitelepitettek csornara, totkomlosra meg a joegtudja hova? hogyan lehetne szamositani, hogy azert jol elbasztak az eletet?

(amugy orban joban van babissal, mi lenne, ha megkerdezne tole, hogy adrej, bazmeg, nem csinalnal mar valamit a dektretumokkal? kormanyon is vagy, meg minden. engem ugyan nem, de valasztoim egy reszet zavarja, szoval foglalkoznom kell vele. mondd azt a tieidnek, hogy a soros akarja, vagy az olaf jott elo vele.)

beleolvastam a wikibe:
1949-ben megszületett a megegyezés a csehszlovák és a magyar kormány között, miszerint Prága elengedte a 30 millió dolláros jóvátétel még ki nem fizetett maradékát a már államosított szlovákiai magyar vagyon fejében.

szoval, az elkobzott vagyonert nem lehet karpotlast igenyelni, ha jol ertem. most akkor ha kapnank egy papirt, hogy apamat mar nem tekintik haborus bunosnek... hagyjuk mar az egeszet a bus picsaba!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.13. 16:38

mudd írta:
2020.10.13. 16:11
bandi, hogyan lehetne ervenyteleniteni a benes dektretumokat? csehorszag keptelen lenne visszaadni az elkobzott javakat, vagy akar jovatetelt adni. a gazdasag felet lenyultak, szetosztottak, aztan allamositottak azt is. szlovakiaban eleve kevesebbet lehetett lenyulni, csak a magyaroktol a foldet, nagy ipar ugyebar nem volt. mindenesetre be lehetne zarni alighanem mindket orszagot, ha erre sor kerulne.

en beernem annyival, ha annyit mondananak, hogy eltoltuk, tultoltuk. peladul anyamat mivel kartpolnak mar, hogy nehany evig minden jogatol megfosztottak, hogy a rokonai felet kitelepitettek csornara, totkomlosra meg a joegtudja hova? hogyan lehetne szamositani, hogy azert jol elbasztak az eletet?

(amugy orban joban van babissal, mi lenne, ha megkerdezne tole, hogy adrej, bazmeg, nem csinalnal mar valamit a dektretumokkal? kormanyon is vagy, meg minden. engem ugyan nem, de valasztoim egy reszet zavarja, szoval foglalkoznom kell vele. mondd azt a tieidnek, hogy a soros akarja, vagy az olaf jott elo vele.)

beleolvastam a wikibe:
1949-ben megszületett a megegyezés a csehszlovák és a magyar kormány között, miszerint Prága elengedte a 30 millió dolláros jóvátétel még ki nem fizetett maradékát a már államosított szlovákiai magyar vagyon fejében.

szoval, az elkobzott vagyonert nem lehet karpotlast igenyelni, ha jol ertem. most akkor ha kapnank egy papirt, hogy apamat mar nem tekintik haborus bunosnek... hagyjuk mar az egeszet a bus picsaba!
Ez elvi kérdés, nem gyakorlati. Nem beszéltem kárpótlásról, arról beszéltem, hogy képmutatás amit csinálnak, miközben ennek a ganajtúró féreg Benesnek a dekrétumait megtartották a jogrendjükben. Elég lett volna kivenni, eltörölni, elnézést kérni, elhatárolódni, Pozsonyba pedig elmenni egy kibaszott nagy kalapáccsal és leverni az emléktáblát. EZT VÁROM

Babis és Orbán feleslegesen keveredett ide.

A 14/88-on való fanyalgás szerintem csak mindezek után következhet, amúgy elég nagy bukéja van a dolognak. A csehek egyáltalán nem is tartoznak ide jelen pillanatban, mert a szlovákok játsszák a nácivadászt.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.13. 19:44

Bandi, mint irtam a dekretumok ezen ket orszag alappillere. Meg sem merik bolygatni, mert mi van akkor, ha tovabb kell ragozni? Karpotolni a nemeteket? Visszaadni nekik a fel orszagot? Mert a gazdasag legalabb fele nemet kezben volt. Ha egy politikus emberi modon nyilatkozik rola, akkor pl. elveszt egy elnokvalasztast. Ha elkezdenenek kormanyszinten akarcsak gondolkodni rola, akkor a par nacionalista neveisnulla legalabb 60%ot kapna, ha nem tobbet. Mert jonnek vissza a nemetek, es mindent vissza akarnak venni.
(basszus, az 1945 mekkora film, szep analogia ide is)

En azt sem hiszem, hogy egy bocsanatkerest megerek. Talan 25 ev mulva, akorra 100 eve lesz, elo emlekezo mar alig lesz. De egy kis sornel tobbet nem tennek ra.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.13. 19:44

Bandi, mint irtam a dekretumok ezen ket orszag alappillere. Meg sem merik bolygatni, mert mi van akkor, ha tovabb kell ragozni? Karpotolni a nemeteket? Visszaadni nekik a fel orszagot? Mert a gazdasag legalabb fele nemet kezben volt. Ha egy politikus emberi modon nyilatkozik rola, akkor pl. elveszt egy elnokvalasztast. Ha elkezdenenek kormanyszinten akarcsak gondolkodni rola, akkor a par nacionalista neveisnulla legalabb 60%ot kapna, ha nem tobbet. Mert jonnek vissza a nemetek, es mindent vissza akarnak venni.
(basszus, az 1945 mekkora film, szep analogia ide is)

En azt sem hiszem, hogy egy bocsanatkerest megerek. Talan 25 ev mulva, akorra 100 eve lesz, elo emlekezo mar alig lesz. De egy kis sornel tobbet nem tennek ra.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.14. 08:54

rdaneelolivaw írta:
2020.10.13. 14:26
keF1r írta:
2020.10.12. 19:23
Állandóan népnyúzó elnyomó diktaturákat veszünk pártfogásunkba...minden ország ami a legkisebb kritikával is illet minket az sorosista liberális mételyben fertőzött szarrágó banda... ez jelenleg a külpolitikánk...
Ja és a németek és a multik rendszerszintű kiszolgálása... REMEK!!! Ennél nehéz lesz szarabbat irni...de hátha...
Ebben igazságod vagyon, de a másik véglet pedig a hajbókoló, megalázkodó külpol volt.
Az sem volt jobb egy szemernyivel sem sajnos.
Olvass! értelmezz! és agyad fényre derül! :mosoly:

Most van egy a hazai droidoknak szánt keménykedő...mi nagyon tökösek vagyunk a világban külpolitika.
Ebbe tartozik a diktátorok seggnyalása, a világpolitika szinterén a nyilt támogatásuk és csodálatuk és ha lehet védelmük a szankciokkal szemben. Türktanács...muzulmán országok szopása pénzért...stb...minden amivel az EU-t lehet pukkasztani...

És van egy csendben működő... kinyaljuk a seggét a németeknek és más tőkeerős europai országoknak...halálra adótámogatjuk a befektetéseiket csak jöjjenek, politikai célokból költjük a pénzt náluk fegyverekre stb...
Ez amit hajbókolónak nevezhetünk! ezt azonban nem kürtölik világgá.

Neked az elsőt szánják...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.14. 12:51


Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.10.14. 14:36

rdaneelolivaw írta:
2020.10.14. 12:51
Doki... kávé mellé:

https://index.hu/belfold/2020/10/14/nov ... tamogatas/

:)
Vélemény?
Hozok elsőkörben egy ilyet: https://kiszamolo.hu/van-meg-olaj-a-tuzre/ A cikkben vázolt dolgokra én nem gondoltam, nem tudom, hogy kell ügyeskedni. :D Szóval máshonnan közelítem meg a kérdést.

Saját gondolataim a témáról, meg úgy általában a családtámogatásokról. Jó eséllyel ugyanúgy beépül ez a támogatás is az árakba, mint a CSOK és az összes többi pénzöntöde. Ha nem vagy jogosult ezekre a kedvezményekre még nehezebb helyzetben leszel. Szakik válogathatnak a melók között kedvükre, még nehezebb lesz szakembert fogni. Ezzel a támogatással eleve azok fognak jól járni, akiknek lenne tőkéjük felújítani, míg a tényleg rászorulók nem profitálnak belőle semmit.

Biztos, hogy az én hozzáállásommal is van probléma, de elég pocsék azt megélni, hogyha nem potyogtatod magadból sorban a gyerekeket, nagyjából nem számítasz ebben az országban. Hiába teremtesz értéket, fizetsz adót, itt költöd a pénzed, senki vagy, és a te kontódra öntik másra a támogatásokat, megkérdőjelezhető eredménnyel. Ha egy jól körülhatárolható réteget ennyire egyoldalúan támogatnak, előbb-utóbb ellenérzést fog szülni szerintem.

Számomra az is valahogy taszító, hogy egy ennyire szép dolgot mint a gyerekvállalás, ilyen mértékben összemosnak a különböző anyagi ösztönzőkkel. A gyerekvállalás eleve nem csak az anyagiakon múlik, megváltozott a világ, a gondolkodásmód, de ez valahogy mindig ki van hagyva a képletből.

A másik dolog, hogy érdemes lenne számszerűsíteni, hogy mennyi pénz ment el ezekre a támogatásokra, és mondjuk egy gyerek mennyibe került. Azt nem lehet tudni, hogy ezek nélkül a próbálkozások nélkül, hogy alakulnának a születési számok, nekem az a szubjektív benyomásom, hogy valamennyit biztos segítettek, de nincs arányban az elköltött pénz az eredményekkel és az egész mellé kedvezőtlen dolgok is párosulnak.

Nem lett volna több értelme, a kisgyerekes anyák foglalkoztatását támogatni, bérlakásokat építeni, a bölcsődéket, óvodákat fejleszteni? Nálam jóval okosabb embereknek biztos lennének még ötletei. A kiszámíthatóság, biztos jövőkép és egy folyamatosan fejlődő infrastuktúra, hosszabb távon jobban megérné szerintem.

Nyilván ezek a támogatások baromi jól kommunikálhatók, lehet családbarát kormányként tetszelegni és szavazatokat vásárolni, csak kicsit költséges a mutatvány.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.14. 15:58

rdaneelolivaw írta:
2020.10.14. 12:51
Doki... kávé mellé:

https://index.hu/belfold/2020/10/14/nov ... tamogatas/

:)
Vélemény?
Első meglátásom, hogy minden felújítás 6 millió körül alakul majd. :mosoly:

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.14. 16:08

rdaneelolivaw írta:
2020.10.14. 12:51
Doki... kávé mellé:

https://index.hu/belfold/2020/10/14/nov ... tamogatas/

:)
Vélemény?
L-E-SZ-A-R-O-M
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.14. 16:14

Phoebe írta:
2020.10.14. 14:36
rdaneelolivaw írta:
2020.10.14. 12:51
Doki... kávé mellé:

https://index.hu/belfold/2020/10/14/nov ... tamogatas/

:)
Vélemény?
Hozok elsőkörben egy ilyet: https://kiszamolo.hu/van-meg-olaj-a-tuzre/ A cikkben vázolt dolgokra én nem gondoltam, nem tudom, hogy kell ügyeskedni. :D Szóval máshonnan közelítem meg a kérdést.

Saját gondolataim a témáról, meg úgy általában a családtámogatásokról. Jó eséllyel ugyanúgy beépül ez a támogatás is az árakba, mint a CSOK és az összes többi pénzöntöde. Ha nem vagy jogosult ezekre a kedvezményekre még nehezebb helyzetben leszel. Szakik válogathatnak a melók között kedvükre, még nehezebb lesz szakembert fogni. Ezzel a támogatással eleve azok fognak jól járni, akiknek lenne tőkéjük felújítani, míg a tényleg rászorulók nem profitálnak belőle semmit.

Biztos, hogy az én hozzáállásommal is van probléma, de elég pocsék azt megélni, hogyha nem potyogtatod magadból sorban a gyerekeket, nagyjából nem számítasz ebben az országban. Hiába teremtesz értéket, fizetsz adót, itt költöd a pénzed, senki vagy, és a te kontódra öntik másra a támogatásokat, megkérdőjelezhető eredménnyel. Ha egy jól körülhatárolható réteget ennyire egyoldalúan támogatnak, előbb-utóbb ellenérzést fog szülni szerintem.

Számomra az is valahogy taszító, hogy egy ennyire szép dolgot mint a gyerekvállalás, ilyen mértékben összemosnak a különböző anyagi ösztönzőkkel. A gyerekvállalás eleve nem csak az anyagiakon múlik, megváltozott a világ, a gondolkodásmód, de ez valahogy mindig ki van hagyva a képletből.

A másik dolog, hogy érdemes lenne számszerűsíteni, hogy mennyi pénz ment el ezekre a támogatásokra, és mondjuk egy gyerek mennyibe került. Azt nem lehet tudni, hogy ezek nélkül a próbálkozások nélkül, hogy alakulnának a születési számok, nekem az a szubjektív benyomásom, hogy valamennyit biztos segítettek, de nincs arányban az elköltött pénz az eredményekkel és az egész mellé kedvezőtlen dolgok is párosulnak.

Nem lett volna több értelme, a kisgyerekes anyák foglalkoztatását támogatni, bérlakásokat építeni, a bölcsődéket, óvodákat fejleszteni? Nálam jóval okosabb embereknek biztos lennének még ötletei. A kiszámíthatóság, biztos jövőkép és egy folyamatosan fejlődő infrastuktúra, hosszabb távon jobban megérné szerintem.

Nyilván ezek a támogatások baromi jól kommunikálhatók, lehet családbarát kormányként tetszelegni és szavazatokat vásárolni, csak kicsit költséges a mutatvány.
Én annyit tudok mondani ezzel kapcsolatban, hogy rengeteg lett a háromgyermekes család a játszótereken. Feltűnően sokan vannak.. Mivel a szűlőképes korú nők száma éppen alacsony szinten van, ez nem feltétlen mutatkozik meg a szülések számában, de az intézkedések nélkül a helyzet még rosszabb lenne szerintem. Most az összetettebb társadalmi akadályokat úgysem tudod kivenni a képletből, tehát egyszerűbb innen közelíteni.. Buksi simivel nem megy szerintem az ösztönzés, aki nem akar szülni az így sem fog, de aki anyagi okokból hezitált, azokon legalább segít.

Az államnak nincs nagyon más lehetősége, mint ilyen intézkedéseket hozni. Az érzelmi kérdéseken felül a gyermekvállalás igenis anyagi vonzattal is jár, ami adott esetben gátja lehet egy család fejlődésének. Ezeken, ha nem is sokat, de segítenek ezek a dolgok.

Sajnos a negatív hatások amelyeket felsoroltál, biztosan benne vannak, de a jövő szempontjából nem nagyon van más út, mint valahogy ösztönözni a szaporulatot. Öregszik a társadalom, de nem lesz aki eltartja. Már így sem egyébként. Nagyjából a lehetetlent próbálják meg

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.10.14. 16:44

Bandee írta:
2020.10.14. 16:14

Én annyit tudok mondani ezzel kapcsolatban, hogy rengeteg lett a háromgyermekes család a játszótereken. Feltűnően sokan vannak.. Mivel a szűlőképes korú nők száma éppen alacsony szinten van, ez nem feltétlen mutatkozik meg a szülések számában, de az intézkedések nélkül a helyzet még rosszabb lenne szerintem. Most az összetettebb társadalmi akadályokat úgysem tudod kivenni a képletből, tehát egyszerűbb innen közelíteni.. Buksi simivel nem megy szerintem az ösztönzés, aki nem akar szülni az így sem fog, de aki anyagi okokból hezitált, azokon legalább segít.

Az államnak nincs nagyon más lehetősége, mint ilyen intézkedéseket hozni. Az érzelmi kérdéseken felül a gyermekvállalás igenis anyagi vonzattal is jár, ami adott esetben gátja lehet egy család fejlődésének. Ezeken, ha nem is sokat, de segítenek ezek a dolgok.

Sajnos a negatív hatások amelyeket felsoroltál, biztosan benne vannak, de a jövő szempontjából nem nagyon van más út, mint valahogy ösztönözni a szaporulatot. Öregszik a társadalom, de nem lesz aki eltartja. Már így sem egyébként. Nagyjából a lehetetlent próbálják meg
Valahol olvastam erről, talán épp a linkelt kiszámoló blogon, hogy gazdasági válság idején alacsonyabb a gyerekvállalási kedv, míg amikor épp jobb a gazdasági helyzet, nagyobb a hajlandóság. 2008-2009-ben volt utóljára komolyabb válság az idei beesésig, szerintem ez is árnyalhatja a képet.

Tényleg nincs jobb megoldás, mint a támogatás/hitel kombó, amiből aztán lehet túlárazott lyukakat venni? El tudom képzelni, hogy van akik számára motiválók ezek az ösztönzők. Olyat is el tudok képzelni, hogy valaki végig sem gondolja igazán mit vállal, csak a kedvezményekig jut.

Szerintem nincs arányban az eredmény azzal, mint amennyibe a többi adófizetőnek kerül, illetve milyen járulékos hatása van.

Természetesen én sem vitatom, hogy gyermeket vállalni és tisztességgel felnevelni mennyi kiadással jár, de az mondjuk egy folyamatos, havi szintű kiadás, erre van a családi adókedvezmény stb., ezeknek simán van értelme.

Ezek a támogatások, amelyekről most beszélünk inkább szólnak az építőipar pörgetéséről, a szavazat szerzésről, és valamelyest a gyerekszülések számának növeléséről. Abban nem különösebben segítenek, hogy az a gyerek hogyan lesz felnevelve. Szerintem nagyon aránytalan ez így.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2020.10.14. 17:26-kor.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.10.14. 17:13

Bandee írta:
2020.10.14. 15:58
rdaneelolivaw írta:
2020.10.14. 12:51
Doki... kávé mellé:

https://index.hu/belfold/2020/10/14/nov ... tamogatas/

:)
Vélemény?
Első meglátásom, hogy minden felújítás 6 millió körül alakul majd. :mosoly:
Szeitnem kevés embernek van 3 misije felújítani, plusz tegyük hozzá a magyar kertrshazak többsége egy lepukkant putri és sokszor nem pénz kérdése, hanem a balkáni igénytelenség miatt

Környezetemben egy csomó ház van amire alsó hangon kéne 10-30 misit kolteni

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.10.14. 17:22

Csok témához, mert többen is írtatok róla: én brutálisan rossznak érzem az ilyen rendszert, mert mindig lesz kimaradó aki jogosan hőbörög. És itt nem tazokra értem, akik nagyon kimaradnak a rendszerből, ahnem nekem pl van két ismerősom akik az egyik 2 nap a másik 5 nap miatt nem tudta felvennni a babavárót. Ők teljesen jogosan hőbörögnek azóta is, és mindegyikre ráfért volna.

A másik az anyagi lehet ösztnző, vagy az anyagi része lehet olyan ami eltántorította eddig a caládokat a 3 gyerektől. De nekem az a kérdés, hogy aki most belevágott óriási elánnal, az elgondolkozott e azon, hogy ha a 3 kölök felnő és mind a három mondjuk egyetemre akar menni akkor majd éves szinten alsó hangon lesznek a gyerekek 5-10 millióba? Vagy arra játszanak, hogy majd azt is valahogy kisegíti az állam?

A felújítást én úgy csinálnám mint svájcban, az adód egy részéből leírhatod, ott azt hiszem a hiteltörlesztést is. A mostaninak kb az lesz a hatása hogy a 12 és a 2. kerüetben minden villa szépen ki lesz festve, és gondolom lesz egy csomó korlátozó intézkedés, mert gyanítom 100 ezer, de még lehet 50 ezer lakás felújítására tuti nem lesz pénz, 50 ezer lakásnal 3 millióval az 150 milliárd. jó a tetejét vettem. Pl. szerintem 100% hogy előfinanszírozott lesz.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.10.14. 17:33

És még egy ami már inkább filozófiai, erkölcsi probléma, lehet már írtam itt erről, az én utcámban, nem lenzéve őket, ezt hagsúlyozom, lakik egy postás házastárs, csonka család egyik fél 1 a másik két gyereket hozott. Csokkal új ház új autó, a házra semmit sem költenek, ami a csokból visszamaradt, mert maradt vissza az megy velnesszbe kb 3 hetente. Az egyik gyerek már el is költözött, szóval alapból jogtalan amit csinálnak.
Amióta "nagy lábon" élnek brutál mód lenéznek midnekit a környezetben. 2 éve még lehetett velük beszélgetni, ma már senkinek sem köszönnek az utcában, és ha valaki valamit mond nekik akkor is az óriási magaslatról beszélnek, persze nyilván azzal nincsenek tisztában, hogy körüllöttük a 90%-nak ki van fizetve a háza, és nem akarnak két évente nulla kilometeres autóval járni. ÉS a legszebb, a facebook oldaluk tele orbán fikázással, tehát oda szarik ahonnan enni kap. Csak egy példa, de nem egyedüli szerintem. Elhiszik, hogy ami van az az ő tehetségük munkájuk, de nem, olyan hamis képet ad az embereknek saját magukról ez a támogatósdi, hogy öröm nézni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.14. 19:04

9_46_20 írta:
2020.10.14. 17:33
És még egy ami már inkább filozófiai, erkölcsi probléma, lehet már írtam itt erről, az én utcámban, nem lenzéve őket, ezt hagsúlyozom, lakik egy postás házastárs, csonka család egyik fél 1 a másik két gyereket hozott. Csokkal új ház új autó, a házra semmit sem költenek, ami a csokból visszamaradt, mert maradt vissza az megy velnesszbe kb 3 hetente. Az egyik gyerek már el is költözött, szóval alapból jogtalan amit csinálnak.
Amióta "nagy lábon" élnek brutál mód lenéznek midnekit a környezetben. 2 éve még lehetett velük beszélgetni, ma már senkinek sem köszönnek az utcában, és ha valaki valamit mond nekik akkor is az óriási magaslatról beszélnek, persze nyilván azzal nincsenek tisztában, hogy körüllöttük a 90%-nak ki van fizetve a háza, és nem akarnak két évente nulla kilometeres autóval járni. ÉS a legszebb, a facebook oldaluk tele orbán fikázással, tehát oda szarik ahonnan enni kap. Csak egy példa, de nem egyedüli szerintem. Elhiszik, hogy ami van az az ő tehetségük munkájuk, de nem, olyan hamis képet ad az embereknek saját magukról ez a támogatósdi, hogy öröm nézni.
Aztakurva' szép kis történet, úgy rémlik már meséltél belőle részleteket. :)
Amúgy az a része nem tiszta, hogy most felvettek egy bazi nagy hitelt + csok járt hozzá. (eddig ez ok)
A csok "megmaradt"(??) (:v részeit pedig felélik? A hitelt pedig eközben fizetgetik?
Ez elég hülye mentalitás.

Sebesvágtában el fog fogyni a zseton. (aztán újra beszélgetőpartnerek lesznek) (:c

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.10.14. 19:35

Pontosan nem tudom hogy van a csók de szerintem nem lehet csók plusz sima hitellel többet felvenni mint ami tényleg szükséges, de ezt senki nem nézi.

Szeitnem sokan vannak ezzel így. Ez a 10+10 meg a többi most olvasom hogy készül a 30+15 millió (az jó lesz Pesten nem lesz kerteshaz 70 millió alatt), akik felveszik szerintem kb 2-3 évre látnak előre.

Amúgy az USA kb ez volt 2005-tol. Azt mondták a házad ér 200 ezer dollárt, erre a bank azt mondta adok 230 ezret a 30-bol majd rendezd be. Ott persze máshogy csapódott le mert mégiscsak egy piaci helyzet volt minden bank több pénzt adott mert azt akarta hogy nála adosodj el. Itt meg ugye allami a dolog ami jelentősen torzítja az egész piacot. Szulofalumban ahogy beszélek emberekkel a 2 évvel ezelőtti 1.5 milliós emeleti lakások 4-6 között mennek.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.14. 20:03

9_46_20 írta:
2020.10.14. 19:35
Pontosan nem tudom hogy van a csók de szerintem nem lehet csók plusz sima hitellel többet felvenni mint ami tényleg szükséges, de ezt senki nem nézi.
Ezt csak úgy lehet, hogy valaki eladta nekik papíron drágábban. Még akkor is ha újépítésű, ekkor ugye ráadásul még illeték sincs ha első ingatlan.
Valóban nem tudsz mit csinálni, ha egy 70 milliós ingatlant eladnak nekik papíron 80-ért majd az utalás után visszaadják.

Ez a 3 milliós térítés is érdekes.
Ha nekem 2-3 éve felújított kecóm van, akkor az még nincs eléggé lelakva.
Vállalkozóktól beszámláztatok 6 gurigára, erre majd térít az állam utólag 3 milliót??
Kijön valaki ellenőrizni, ki fogja megállapítani, hogy nem most készült?
Mondjuk ettől függetlenül biztos valakinek jó lesz...

Lezárt