Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.10.19. 20:34

Bandee írta:
2020.10.19. 19:30
mudd írta:
2020.10.19. 17:48

[szerintem]
a katolikus egyhazban vilagos, hogy ki a gore, es kinek van igaza. (amikor ferenc azt mondta, hogy nem hajlando elitelni a buzikat, mert ok is isten nyermekei, akkor ezt igazsagnak kell elfogadni - a papanak hivatalbol van igaza)
a muszlim vallasban tudtommal ilyen nincs, nincs kozpontositott igazsag - mindenki hirdetheti az iget, akit elfogad a kozosseg, nincs valos felso kontroll. igy aztan konnyen demagogiai versenybe futnak bele - a veresszaju hitszonoknak konyebb a dolga, mint egy mersekeltnek, mert a tomeg ott sem szeret gondolkodni, a szamara "utosebb" igazsagra a vevo.
[/szerintem]
hat ezt demegaszontam! :D
Ez nem igy van, mert a síita ág (ami igaz, hogy csak 15-20%) esetében az imámokat Isten földi megestesítőjeként tisztelik és nem Mohamedet hanem annak Ali nevű leszármazottját tekintik prófétájuknak (vagy valami ilyesmi). Mindenki aki Alitol származik az a mai napig próféta. Nekik nem az öt alap szabályuk van, hanem tíz es tartamazza a dzsihadot is ami asszem igyekezetet jelent. Ez nem feltetlenul masik kiirtasara igyekezet hanem egy folyamatos belso igyekezet lehet a jobba valasert stb de igyekezet az iszlam ellensegeinek lekuzdesere is.

Namarmost ha az imam egy gyerekkoratol kezdve szigoruan ugy nevt gyereknek azt mondja kapsz tiz szuzet a mennyben ha megolsz egy hitetlent, akkor az elmegy es megoli. Ferenc papa predikalhatna ilyet, kb le se szarnak sot azonnal levaltanak es bezarnak a dilihazba.


Abban egyetertek kefirrel es haromnegyedtizzel, hogy alapbol semmivel nem rosszabb emberek mint mi. Abban viszont nem, hogy nyugati kereszteny ember kepes ilyesmire. Illetve adott esetben kepes de mas motivacioval. Szerelemfeltesbol, irigysegbol vagy mert elmebeteg. De nem vallasi okokbol. Plane nem az utcan egy kessel. Akkor fog egy pisztolyt es lelo embereket mint a barom Breivik de teljesen mas az ok. Mondhatnank mindegy, de szerintem nem. A penteki ember szinte biztosan nem volt elmebeteg hanem fanatizalhato volt es vallasi okokbol olt. Ennek okat keresem, hogy 2020-ban ez mikeppen lehetseges plane messze a hazajatol

Kefir mester kerdeztem valamit nem tudsz ra valaszolni vagy nem akarsz? Szerintem te tudsz errol a legtobbet itt
Azért olsz mert Allah azt akarja vagy azért mert a feleséged lelépett számít ez valamit a végeredmény szempontjából? Azon kívül hogy el lehet filozofalgatni azon hogy az egyik nem vallás a másik meg igen...

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.19. 20:39

keF1r írta:
2020.10.19. 19:57
Bandee írta:
2020.10.19. 19:30
Kefir mester kerdeztem valamit nem tudsz ra valaszolni vagy nem akarsz? Szerintem te tudsz errol a legtobbet itt
Mit és hol?

Gondolom ezt a fanatizálós kérdést...
Semmivel sem lehet jobban fanatizálni őket mint mondjuk annak idején egy IRA vagy vörös brigádok vagy ETA terroristát.
Csak itt europában 1 lefejezés is sokknak tünik mert kegyetlen kivégzési mód...de ugyanúgy halál a vége mint a lelövésnek szerintem nincs különbség.
De a világ muszlim lakosságához képest nem hiszem, hogy óriási lenne a fanatizáltak száma.
Miért hajigálták le a szerbek a megerőszakolt muszlim nőket az emeletes házak erkélyeiről tetejéről...vagy ugyanezt csecsemőkkel...az nem kegyetlen? csak a lefejezés?
Jaja ezt kerdeztem, meg hogy pl. egy irani amikor bekeben eldegel nyugati modra a csaladjaval, mitol valtozik meg ha visszater Iranba?

De, rengeteg kegyetlenseg van a vilagban.. Igazad van, kegyetlen az is. Mondjuk a szerb egy allat nepseg azert valahol az atlagnal ilyen teren rosszabb. De nepirtasban es kegyetlenkedesben a japanoknak es angoloknak sincs szegyenkeznI valojuk.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.19. 20:47

Bandee írta:
2020.10.19. 20:39
keF1r írta:
2020.10.19. 19:57

Mit és hol?

Gondolom ezt a fanatizálós kérdést...
Semmivel sem lehet jobban fanatizálni őket mint mondjuk annak idején egy IRA vagy vörös brigádok vagy ETA terroristát.
Csak itt europában 1 lefejezés is sokknak tünik mert kegyetlen kivégzési mód...de ugyanúgy halál a vége mint a lelövésnek szerintem nincs különbség.
De a világ muszlim lakosságához képest nem hiszem, hogy óriási lenne a fanatizáltak száma.
Miért hajigálták le a szerbek a megerőszakolt muszlim nőket az emeletes házak erkélyeiről tetejéről...vagy ugyanezt csecsemőkkel...az nem kegyetlen? csak a lefejezés?
Jaja ezt kerdeztem, meg hogy pl. egy irani amikor bekeben eldegel nyugati modra a csaladjaval, mitol valtozik meg ha visszater Iranba?

De, rengeteg kegyetlenseg van a vilagban.. Igazad van, kegyetlen az is. Mondjuk a szerb egy allat nepseg azert valahol az atlagnal ilyen teren rosszabb. De nepirtasban es kegyetlenkedesben a japanoknak es angoloknak sincs szegyenkeznI valojuk.
Az embernél kegyetlenebb állat nincs...kedvtelésből öl...vallási okokból öl...ideológiai okokból öl és még sorolhatnánk.
Jo lehetett egy négernek mikor élve elégette a KLÁN? egy délamerikai diktatúrában áramot vezetve a heréidbe halálra kinozva?
Nincs ok ami szentesithet erőszakot, mégis megtörténik nap mint nap...ne tegyünk különbséget halál és halál között...fanatikus vagy hidegvérű gyilkos között...egyik sem jó.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2020.10.20. 07:51

keF1r írta:
2020.10.19. 19:57
Bandee írta:
2020.10.19. 19:30
Kefir mester kerdeztem valamit nem tudsz ra valaszolni vagy nem akarsz? Szerintem te tudsz errol a legtobbet itt
Mit és hol?

Gondolom ezt a fanatizálós kérdést...
Semmivel sem lehet jobban fanatizálni őket mint mondjuk annak idején egy IRA vagy vörös brigádok vagy ETA terroristát.
Csak itt europában 1 lefejezés is sokknak tünik mert kegyetlen kivégzési mód...de ugyanúgy halál a vége mint a lelövésnek szerintem nincs különbség.
De a világ muszlim lakosságához képest nem hiszem, hogy óriási lenne a fanatizáltak száma.
Miért hajigálták le a szerbek a megerőszakolt muszlim nőket az emeletes házak erkélyeiről tetejéről...vagy ugyanezt csecsemőkkel...az nem kegyetlen? csak a lefejezés?
Sokkal később vált el náluk az egyházi törvénykezés, és a polgári törvénykezés. Sőt a mai napig egyszerű helyi ügyekben sokszor a Korán az alapja az igazságszolgáltatásnak. De nem csupán a törvénykezésben, hanem az oktatásban, sőt az egészségügyben is meghatározó szerepe van a vallásnak. Így szocializálódnak. Megvonja tőlük a "tanítás" az önálló gondolkodást. A nagy könyvben mindenre van válasz. A tolmácsolása a nevelés alapja. Tessék megnézni a napjainkban is milyen mélyen avatkozik bele az egyház az emberek életébe az iszlám világban. Milyen sovány polgárság van még mindig a társadalmaikban. A vallás útmutatása szerinti kasztokban élnek, és osztják, illetve nem osztják a javakat. A fanatizálás egyik alapja a függőség , érzelmi, anyagi, szellemi. Mindegyiket meglovagolják.
Megdöbbentem, felháborodtam, és megrendített a francia kolléga tragédiája.
És KeF1rnek is igaza van, van itt a kicsi országunkban minden vallási fanatizálás nélkül darabolós gyilkos és más hulladék.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2020.10.20. 10:10

Bandee írta:
2020.10.19. 19:30
Abban viszont nem, hogy nyugati kereszteny ember kepes ilyesmire. Illetve adott esetben kepes de mas motivacioval. Szerelemfeltesbol, irigysegbol vagy mert elmebeteg. De nem vallasi okokbol. Plane nem az utcan egy kessel.

A penteki ember szinte biztosan nem volt elmebeteg hanem fanatizalhato volt es vallasi okokbol olt. Ennek okat keresem, hogy 2020-ban ez mikeppen lehetseges plane messze a hazajatol

Erre gondoltam én is. (:i

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.20. 10:12

bandi, amit irtam okot, az az egyik lehet a sok kozul, nem az egyetlen.

az nem kerdes, hogy nem problema fanatizalni a nepet. ott vannak ugye a nemetek - beethoven, schiller es goethe nepe par ev alatt csunyan kifordult onmagabol - nem is kellett tul sok elozmeny: a nemet egyesites sikersztorija, aztan a vegen vesztes haboru, csalodottsag, nyomor. eleg volt hozza par ugyes es gonosz demagog.

akkor most jon a liberali lozung, oke? az lehetne a megoldas, hogy ne legyen fogadoja a demagogianak. az emberek ne eljenek elzarva (diktatura) es ne szenvedjenek szukseget - anyagit (szegenyseg), ertelmit (muveletneseg) vagy erzelmit (bosszuszomj). hogy ezt hogy lehet megteremteni, azt ne kerdezt.
(de amig lesz loszar, addig vereb is lesz. )

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.20. 10:17

ebben a vallasi okban nem vagyok biztos. inkabb urugy, mint ok. itt csak arra jo a vallas, hogy hatart lehessen huzni a "mi" es az "ők" kozt.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.20. 19:13

Drága Droidim! (:v

300 milla/nap a köztévére...szép... :pf02
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2020.10.20. 20:32

bertone írta:
2020.10.19. 07:00

Ha azt mondod, hogy még ma is fideszes, azzal még lehetne vitatkozni, de ezen csak mosolyogni.
Kezdetek alatt a 2018-as választást értem.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.20. 20:35

keF1r írta:
2020.10.20. 19:13
Drága Droidim! (:v

300 milla/nap a köztévére...szép... :pf02
Szántás, sóval hintés

Elmész szombaton ? Mit szólsz, hogy az összefogósok kihátráltak Ákos mögül?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.10.20. 22:16

zola írta:
2020.10.20. 20:32
bertone írta:
2020.10.19. 07:00

Ha azt mondod, hogy még ma is fideszes, azzal még lehetne vitatkozni, de ezen csak mosolyogni.
Kezdetek alatt a 2018-as választást értem.
Így is: :mosoly:

Valamennyire ismerem, régebben kollégák voltunk. Nagyon nem DK-s. Ha valakivel össze lehet hozni, akkor az a Momentum.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.10.20. 22:20

Bandee írta:
2020.10.20. 20:35
keF1r írta:
2020.10.20. 19:13
Drága Droidim! (:v

300 milla/nap a köztévére...szép... :pf02
Szántás, sóval hintés

Elmész szombaton ? Mit szólsz, hogy az összefogósok kihátráltak Ákos mögül?
Nem nevezném ezt kihátrálásnak. Nem is értem Hadházyt és Szélt. Az SZFE-sek meghirdették a maguk tüntetését, amire sorban jelentkeztek be az emberek. Erre rászerveznének egy másikat? Eleve hamvában holt ötlet. Nem is várhatják/várhatták, hogy az ellenzéki pártok majd mögéjük sorakoznak fel az SZFE-sekkel szemben.
Átgondolatlan lépés volt.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.20. 22:32

bertone írta:
2020.10.20. 22:20
Bandee írta:
2020.10.20. 20:35


Szántás, sóval hintés

Elmész szombaton ? Mit szólsz, hogy az összefogósok kihátráltak Ákos mögül?
Nem nevezném ezt kihátrálásnak. Nem is értem Hadházyt és Szélt. Az SZFE-sek meghirdették a maguk tüntetését, amire sorban jelentkeztek be az emberek. Erre rászerveznének egy másikat? Eleve hamvában holt ötlet. Nem is várhatják/várhatták, hogy az ellenzéki pártok majd mögéjük sorakoznak fel az SZFE-sekkel szemben.
Átgondolatlan lépés volt.
Én igen.

Hadházy 10.12- én hirdette meg az MTVA elfoglalását. Az SZFE nem tudom kicsodái csak két nappal később, 10.14- én. Legalábbis ez a legkorábbi hír, de igazából 15- én terjedt el. Tehát az SZFE tüntetést szervezték rá Hadházyra. Ha így nézzük. További érvem, hogy annyi esze volt Hadházynak, hogy időben eltolta a sajátját tehát elmehetnének.

Már vasárnap kibújt a szög a zsákból, amikor átrakta autós tüntetésre a sajátját, gondolom már tudta, hogy ez lesz. Nem akart akkora égést plusz 1 autó 8-10 embernek felel meg.

SImán várhatná őket, mert sz SZFE ügy egy marginális kérdés, csak szerencsétlen gyerekekre akarnak akaszkodni. Az emberek többsége leszarja őket és kifújóban is már a dolog. Ott nem is kíváncsiak ezekre szerintem. a sajt ügyükért mennek. Amúgy nem Gyurcsányékra, hanem a többi egyetem diákjainak segítségére lenne szükségük de ebben a szerencsétlen országban ezt se tudják megoldani.

Nekem egyébként mindegy, csak kérdeztem mit szóltok hozzá. Én egyiken se leszek ott

Itt van amúgy az eredeti kedvcsináló

https://fb.watch/1f1j7LFHiJ/

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.10.20. 23:38

Bandee írta:
2020.10.20. 22:32
bertone írta:
2020.10.20. 22:20

Nem nevezném ezt kihátrálásnak. Nem is értem Hadházyt és Szélt. Az SZFE-sek meghirdették a maguk tüntetését, amire sorban jelentkeztek be az emberek. Erre rászerveznének egy másikat? Eleve hamvában holt ötlet. Nem is várhatják/várhatták, hogy az ellenzéki pártok majd mögéjük sorakoznak fel az SZFE-sekkel szemben.
Átgondolatlan lépés volt.
Én igen.

Hadházy 10.12- én hirdette meg az MTVA elfoglalását. Az SZFE nem tudom kicsodái csak két nappal később, 10.14- én. Legalábbis ez a legkorábbi hír, de igazából 15- én terjedt el. Tehát az SZFE tüntetést szervezték rá Hadházyra. Ha így nézzük. További érvem, hogy annyi esze volt Hadházynak, hogy időben eltolta a sajátját tehát elmehetnének.

Már vasárnap kibújt a szög a zsákból, amikor átrakta autós tüntetésre a sajátját, gondolom már tudta, hogy ez lesz. Nem akart akkora égést plusz 1 autó 8-10 embernek felel meg.

SImán várhatná őket, mert sz SZFE ügy egy marginális kérdés, csak szerencsétlen gyerekekre akarnak akaszkodni. Az emberek többsége leszarja őket és kifújóban is már a dolog. Ott nem is kíváncsiak ezekre szerintem. a sajt ügyükért mennek. Amúgy nem Gyurcsányékra, hanem a többi egyetem diákjainak segítségére lenne szükségük de ebben a szerencsétlen országban ezt se tudják megoldani.

Nekem egyébként mindegy, csak kérdeztem mit szóltok hozzá. Én egyiken se leszek ott

Itt van amúgy az eredeti kedvcsináló

https://fb.watch/1f1j7LFHiJ/
Igazad van, én tudtam rosszul. Nagyon nem foglalkozom vele, talán ezért éreztem azt, hogy Hadházyék "késtek".
Ettől függetlenül, ha én ezért felmennék Pestre - de nem megyek - akkor valószínűleg az SZFE-sre mennék. (Azt sem tudom, hová szervezik, meg egyébként is, jönnek haza pénteken a gyerekeink, unokáink. :mosoly: )
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.21. 10:06

Bandee írta:
2020.10.20. 20:35
keF1r írta:
2020.10.20. 19:13
Drága Droidim! (:v

300 milla/nap a köztévére...szép... :pf02
Szántás, sóval hintés

Elmész szombaton ? Mit szólsz, hogy az összefogósok kihátráltak Ákos mögül?
Az összes fideszes és ellenzéki cipő is ott lenne a dunaparton...+ azoké akik az elmult 35 évben a parlament közelébe mentek.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.21. 10:12

A korábbi témához meg egy cikk...
https://24.hu/belfold/2020/10/21/megolt ... csi-tanar/
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2020.10.21. 10:30

Egy néger bűnöző meghal, a fél világ ötjöng és Amerika lángokban áll....lefejeznek egy tanárt és nem történik semmi.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.21. 10:55

High-End írta:
2020.10.21. 10:30
Egy néger bűnöző meghal, a fél világ ötjöng és Amerika lángokban áll....lefejeznek egy tanárt és nem történik semmi.
Ennek oka valószinűleg abban keresendő, hogy a négereket évszázadok óta szopatják...és ez túlkompenzálást okoz.
De amugy én aki szarok erre a mozgalomra...sem tartom helyesnek azt hogy valakinek a nyakán indokolatlanul addig térdelünk mig meg nem hal.
A lefejező köztörvényes bűnöző, annak minden ismérvével...a rendőr meg feleslegesen indokolatlanul okozta ezt a helyzetet

De akkor már irnál pár szót a mohácsi tanárról is?
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2020.10.21. 11:00

High-End írta:
2020.10.21. 10:30
Egy néger bűnöző meghal, a fél világ ötjöng és Amerika lángokban áll....lefejeznek egy tanárt és nem történik semmi.
igen, szólni kellene Haminak, hogy indíthatna egy "teacher lives matter" mozgalmat is.
(bár mi is megtehettük volna Olaszliszka után)
Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.21. 11:47

High-End írta:
2020.10.21. 10:30
Egy néger bűnöző meghal, a fél világ ötjöng és Amerika lángokban áll....lefejeznek egy tanárt és nem történik semmi.
amerikaban allami szerv olte meg a fickot, raadasul igazsagszolgaltatas kozben, azert ez nagy kulonbseg
(remelem azert macron elnok leadta a rendelest ket raklapnyi, balesetben tragikusan elhunyt, veresszaju hitszonokra)

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2020.10.21. 11:49

trutya írta:
2020.10.21. 11:00
igen, szólni kellene Haminak, hogy indíthatna egy "teacher lives matter" mozgalmat is.
(bár mi is megtehettük volna Olaszliszka után)
ja, hami szervezhetne egy tuntetest a forma1ben. kozben feltornek a csapatok boxait es elvinnek par mozdithato cuccot. ja, felgyujtanak a szejftikart :D

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.21. 12:34

mudd írta:
2020.10.21. 11:47
High-End írta:
2020.10.21. 10:30
Egy néger bűnöző meghal, a fél világ ötjöng és Amerika lángokban áll....lefejeznek egy tanárt és nem történik semmi.
amerikaban allami szerv olte meg a fickot, raadasul igazsagszolgaltatas kozben, azert ez nagy kulonbseg
(remelem azert macron elnok leadta a rendelest ket raklapnyi, balesetben tragikusan elhunyt, veresszaju hitszonokra)
Franciaországnak már vége, őt kipipálhatod, level completed. Franciaország már nem Franciaország többé. Hitszónokokra nincs szükség tehát.

Szerintem egy politikusnak ha van fontos tulajdonsága, amivel rendelkeznie kell, az a jövőbe látás és a döntéseinek igazítása ahhoz képest. de Gaulle látta a jövőt (Érdekes, hogy mára éppen 10 millió a muszlimok aránya a társadalmon belül):

„Nagyon jó dolog, hogy léteznek sárga franciák, feketék, vagy barnák. Ez azt bizonyítja, hogy Franciaország nyitott minden faj számára és egy világegyetemes szemlélettel rendelkezik.
Viszont ez csak egy feltétellel lehetséges: hogy ők a lakosság egy csekély hányadát képezzék.
Ha ez nem így lenne, azt jelentené, hogy Franciaország már nem lehetne Franciaország.
Mindenekelőtt mi egy európai fehérbőrű népcsoport tagjai vagyunk, akiknek gyökerei a görög-latin kultúra alapjaiból erednek és keresztény a vallásuk.
Ne gyertek nekem gyermekmesékkel!
Muzulmánok?
Jártatok ott, hogy lássátok őket?
Láttátok őket turbánjaikkal és burnuszaikkal?
Teljesen nyilvánvaló, hogy azok nem franciák!
Azok, akik az integrációt propagálják, kolibri eszük van, még ha nagy tudósoknak is hiszik magukat.
Próbáljátok integrálni az olajat az ecettel, öntsétek össze egy üvegbe, aztán rázzátok jól össze és mégis egy idő elteltével ismét szétválnak.
Az arabok, azok arabok, a franciák pedig franciák.
Valóban azt hiszitek, hogy Franciaország népessége magába tudna szívni tízmillió muzulmánt, akik holnap már húszan lesznek és holnapután negyvenen?
Ha most megvalósítjuk Algéria Franciaországhoz való integrációját, ha Algéria minden arabja és berbere franciának fog számítani, hogyan fogjuk tudni megakadályozni őket abban, hogy ne jöjjenek a kontinentális Franciaországba, ahol sokkal magasabb az életszínvonal? Szülőfalum mostani neve Colombey -A-Két-Templomnál, hamarosan Colombey -A-Két-Mecsetnél lenne…”

Furcsa a történelem, hogy ez éppen ott történik, ahol a diplomácia bölcsője van, ahol Richelieu és a raison d'état közel 200 éven át Európa uralkodó országává tette Franciaországot. Ahol egykor úgy nevezték az uralkodót, hogy a "legkeresztényibb király"..

Mindez csak egy puszta ténymegállapítás volt, nem tudom megítélni, hogy ez jó, vagy rossz. Nem is akarom. Ennek eldöntését én a franciákra bíznám.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2020.10.21. 14:17

Bandee írta:
2020.10.21. 12:34
mudd írta:
2020.10.21. 11:47

amerikaban allami szerv olte meg a fickot, raadasul igazsagszolgaltatas kozben, azert ez nagy kulonbseg
(remelem azert macron elnok leadta a rendelest ket raklapnyi, balesetben tragikusan elhunyt, veresszaju hitszonokra)
Franciaországnak már vége, őt kipipálhatod, level completed. Franciaország már nem Franciaország többé. Hitszónokokra nincs szükség tehát.

Szerintem egy politikusnak ha van fontos tulajdonsága, amivel rendelkeznie kell, az a jövőbe látás és a döntéseinek igazítása ahhoz képest. de Gaulle látta a jövőt (Érdekes, hogy mára éppen 10 millió a muszlimok aránya a társadalmon belül):

„Nagyon jó dolog, hogy léteznek sárga franciák, feketék, vagy barnák. Ez azt bizonyítja, hogy Franciaország nyitott minden faj számára és egy világegyetemes szemlélettel rendelkezik.
Viszont ez csak egy feltétellel lehetséges: hogy ők a lakosság egy csekély hányadát képezzék.
Ha ez nem így lenne, azt jelentené, hogy Franciaország már nem lehetne Franciaország.
Mindenekelőtt mi egy európai fehérbőrű népcsoport tagjai vagyunk, akiknek gyökerei a görög-latin kultúra alapjaiból erednek és keresztény a vallásuk.
Ne gyertek nekem gyermekmesékkel!
Muzulmánok?
Jártatok ott, hogy lássátok őket?
Láttátok őket turbánjaikkal és burnuszaikkal?
Teljesen nyilvánvaló, hogy azok nem franciák!
Azok, akik az integrációt propagálják, kolibri eszük van, még ha nagy tudósoknak is hiszik magukat.
Próbáljátok integrálni az olajat az ecettel, öntsétek össze egy üvegbe, aztán rázzátok jól össze és mégis egy idő elteltével ismét szétválnak.
Az arabok, azok arabok, a franciák pedig franciák.
Valóban azt hiszitek, hogy Franciaország népessége magába tudna szívni tízmillió muzulmánt, akik holnap már húszan lesznek és holnapután negyvenen?
Ha most megvalósítjuk Algéria Franciaországhoz való integrációját, ha Algéria minden arabja és berbere franciának fog számítani, hogyan fogjuk tudni megakadályozni őket abban, hogy ne jöjjenek a kontinentális Franciaországba, ahol sokkal magasabb az életszínvonal? Szülőfalum mostani neve Colombey -A-Két-Templomnál, hamarosan Colombey -A-Két-Mecsetnél lenne…”

Furcsa a történelem, hogy ez éppen ott történik, ahol a diplomácia bölcsője van, ahol Richelieu és a raison d'état közel 200 éven át Európa uralkodó országává tette Franciaországot. Ahol egykor úgy nevezték az uralkodót, hogy a "legkeresztényibb király"..
Te fehérbőrű keresztény felsőbbrendű ember!

És a franciák fehér felsőbbrendűsége gondolkodott e akkor mikor marokkó, algéria, fekete afrikai és ázsiai országok természeti kincseit vagyonát lakosságát szipolyozta ki évszázadokon keresztül?
Egyenesági következménye a gyarmati rendszernek, ahol nyilván közigazgatási és más okokból kénytelenek voltak olyan rendelkezéseket hozni, melyek ezen országok polgárainak megkönnyiti a letelepedését az gyarmattartó anyaországban...sőt sok közülük egyenesen franciának születik.
Jaaaa hogy más a kulturája???
Az amcsiknak is jó volt a sok feka rabszolga...most meg szivják a faszt...valamit valamiért...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2020.10.21. 14:41

Bandee írta:
2020.10.21. 12:34

Franciaországnak már vége, őt kipipálhatod, level completed. Franciaország már nem Franciaország többé.
Ha biztosítást kötsz a kocsidra, a biztosító kiköti, hogy a szerződés Párizs mely kerületeire nem vonatkozik. :szom04

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.21. 14:57

keF1r írta:
2020.10.21. 14:17
Bandee írta:
2020.10.21. 12:34


Franciaországnak már vége, őt kipipálhatod, level completed. Franciaország már nem Franciaország többé. Hitszónokokra nincs szükség tehát.

Szerintem egy politikusnak ha van fontos tulajdonsága, amivel rendelkeznie kell, az a jövőbe látás és a döntéseinek igazítása ahhoz képest. de Gaulle látta a jövőt (Érdekes, hogy mára éppen 10 millió a muszlimok aránya a társadalmon belül):

„Nagyon jó dolog, hogy léteznek sárga franciák, feketék, vagy barnák. Ez azt bizonyítja, hogy Franciaország nyitott minden faj számára és egy világegyetemes szemlélettel rendelkezik.
Viszont ez csak egy feltétellel lehetséges: hogy ők a lakosság egy csekély hányadát képezzék.
Ha ez nem így lenne, azt jelentené, hogy Franciaország már nem lehetne Franciaország.
Mindenekelőtt mi egy európai fehérbőrű népcsoport tagjai vagyunk, akiknek gyökerei a görög-latin kultúra alapjaiból erednek és keresztény a vallásuk.
Ne gyertek nekem gyermekmesékkel!
Muzulmánok?
Jártatok ott, hogy lássátok őket?
Láttátok őket turbánjaikkal és burnuszaikkal?
Teljesen nyilvánvaló, hogy azok nem franciák!
Azok, akik az integrációt propagálják, kolibri eszük van, még ha nagy tudósoknak is hiszik magukat.
Próbáljátok integrálni az olajat az ecettel, öntsétek össze egy üvegbe, aztán rázzátok jól össze és mégis egy idő elteltével ismét szétválnak.
Az arabok, azok arabok, a franciák pedig franciák.
Valóban azt hiszitek, hogy Franciaország népessége magába tudna szívni tízmillió muzulmánt, akik holnap már húszan lesznek és holnapután negyvenen?
Ha most megvalósítjuk Algéria Franciaországhoz való integrációját, ha Algéria minden arabja és berbere franciának fog számítani, hogyan fogjuk tudni megakadályozni őket abban, hogy ne jöjjenek a kontinentális Franciaországba, ahol sokkal magasabb az életszínvonal? Szülőfalum mostani neve Colombey -A-Két-Templomnál, hamarosan Colombey -A-Két-Mecsetnél lenne…”

Furcsa a történelem, hogy ez éppen ott történik, ahol a diplomácia bölcsője van, ahol Richelieu és a raison d'état közel 200 éven át Európa uralkodó országává tette Franciaországot. Ahol egykor úgy nevezték az uralkodót, hogy a "legkeresztényibb király"..
Te fehérbőrű keresztény felsőbbrendű ember!

És a franciák fehér felsőbbrendűsége gondolkodott e akkor mikor marokkó, algéria, fekete afrikai és ázsiai országok természeti kincseit vagyonát lakosságát szipolyozta ki évszázadokon keresztül?
Egyenesági következménye a gyarmati rendszernek, ahol nyilván közigazgatási és más okokból kénytelenek voltak olyan rendelkezéseket hozni, melyek ezen országok polgárainak megkönnyiti a letelepedését az gyarmattartó anyaországban...sőt sok közülük egyenesen franciának születik.
Jaaaa hogy más a kulturája???
Az amcsiknak is jó volt a sok feka rabszolga...most meg szivják a faszt...valamit valamiért...
Nem érzem magam felsőbbrendűnek, ne csináld a hisztériát. Ha pedig problémád van szövegek értelmezésével, akkor olvasd újra. Mint írtam, én nem kívánom ezt véleményezni, értékelni, ezek tények és a franciáknak kell eldönteni jó-e ez nekik.
Mudd jött egy PC szöveggel, erre írtam, hogy már nem kell ez az érzékenyítő dolog, mert Franciaország csaknem muszlim ország lett. A muszlim Franciaország pedig nem Franciaország, legalábbis ebben a térben és időben, 300 év múlva ez másképpen fog kinézni.

de Gaulle ezt megjósolta és mivel itt gyakran téma politikusok ekézése mert mi mindent jobban tudunk, gondoltam érdekes lesz a téma, hogy valaki politikusként milyen tisztán látott előre. Pusztán érdekesség és csatlakozik a témához. Nemrégen olvastam ezt valahol. Elnézést, hogy be mertem tenni ide. Egyszer egyébként kitöröltem, mert gondoltam ezt fogja kiváltani de adtam egy esélyt, hogy mégis sikerül helyén kezelni a dolgot. Ne haragudj, ha megsértettelek egyáltalán nem célom ez! Sőt

A gyarmatosítással kapcsolatban igazad van, leírtam már ezt én is. Ettől függetlenül a keveredésnek ily mértékben nem feltétlenül kell bekövetkeznie, hiszen a legnagyobb gyarmatosító, jelenleg 56 milliós Nagy-Britanniában 3 millió a muszlim lakosság, de lehet ennek oka, hogy ők messzebb vannak. Nem tudom. Európa muszlim lakosságának (ha az orosz területeken élőket is ide vesszük) 25%-a Franciaországban él, ha az oroszokat levesszük akkor 50% feletti az arány ha jól tudom.
Szeretném leszögezni, hogy nem tartom magunkat felsőbbrendűnek sőt szerintem egyes muszlimok és ázsiaiak nálunk különbek. Azt is gondolom, hogy ezek a másokat kiszipolyozók bőven meg is érdemlik, hogy ha kizsákmányoltak és leöltek annyi embert, akkor a vele járó esetleges nehézségeket is viseljék. AZ USA is, amiért kiírtotta és leigázta az őslakókat.

Lezárt