Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.26. 07:32

keF1r írta:
2022.05.26. 07:11
Bandee írta:
2022.05.26. 00:10
Így lenne ötösöm a lottón, hogy multi adó lesz :)
hivhatjuk igy is... ha ámítani akarjuk magunkat...
vagy esetleg úgy, hogy áttételesen TE + ÉN és MINDENKI megfizeti ujra és ujra a hatalomra kerülésüket...

de mi lehet az extraprofit? (:r
Most nézd meg ezeket a kreténeket:

Kép

Kép

Kép

(nem takarok ki neveket, profilképeket, mert az oldal és a poszt, ahol kommenteltek, nyilvános, még FB-regisztráció sem kell hozzá)

Az adórendszert 100 éve vezették be a gazdagok megadóztatására, mire ők kitalálták, hogy vállalatokban tartva a vagyont azt ezerféleképpen el lehet tüntetni az adóhatóság elől legálisan. 100 éve nem sikerül a gazdag magánembereket és a gazdag nagyvállalatokat megadóztatni, de majd a mi kis robinhoodunk megoldja, az egyszeri birka meg issza szavait.

Mégis mi a faszt gondolnak, hogy ez a most adók formájában megfizetendő különbözet majd a levegőből fog lecsapódni? Mérettől függetlenül a vállakozások egyetlen bevétele az, amit keresnek a vállalkozásukkal. Csak abból tudják csak befizetni az adókat is, vagyis a magasabb adó magasabb működési költséget jelent = magasabb bevétel kell = magasabb árak. Ennyire nem tudnak az emberek gondolkodni?

Vagy elkezdenek kivonulni a cégek, vagy az isten fasza is megdrágul, kezdve a kenyértől a szolgáltatásokon át a lakhatásig, a vásárlóerő pedig csökken. Agyfasz, hogy itt csápol hozzá a sok félkegyelmű.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.05.26. 07:36

azért azt nehezen hiszem el, hogy egy olyan komment sincs, ami hasonló a tiédhez - mármint hogy mit gondolnak ki fizeti meg a végén a különadókat
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.26. 07:57

trutya írta:
2022.05.26. 07:36
azért azt nehezen hiszem el, hogy egy olyan komment sincs, ami hasonló a tiédhez - mármint hogy mit gondolnak ki fizeti meg a végén a különadókat
Biztosan van, csak a legvégén, mert azokat lepontozzák.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.05.26. 08:16

vollebak írta:
2022.05.26. 07:32
keF1r írta:
2022.05.26. 07:11


hivhatjuk igy is... ha ámítani akarjuk magunkat...
vagy esetleg úgy, hogy áttételesen TE + ÉN és MINDENKI megfizeti ujra és ujra a hatalomra kerülésüket...

de mi lehet az extraprofit? (:r
Most nézd meg ezeket a kreténeket:

Kép

Kép

Kép

(nem takarok ki neveket, profilképeket, mert az oldal és a poszt, ahol kommenteltek, nyilvános, még FB-regisztráció sem kell hozzá)

Az adórendszert 100 éve vezették be a gazdagok megadóztatására, mire ők kitalálták, hogy vállalatokban tartva a vagyont azt ezerféleképpen el lehet tüntetni az adóhatóság elől legálisan. 100 éve nem sikerül a gazdag magánembereket és a gazdag nagyvállalatokat megadóztatni, de majd a mi kis robinhoodunk megoldja, az egyszeri birka meg issza szavait.

Mégis mi a faszt gondolnak, hogy ez a most adók formájában megfizetendő különbözet majd a levegőből fog lecsapódni? Mérettől függetlenül a vállakozások egyetlen bevétele az, amit keresnek a vállalkozásukkal. Csak abból tudják csak befizetni az adókat is, vagyis a magasabb adó magasabb működési költséget jelent = magasabb bevétel kell = magasabb árak. Ennyire nem tudnak az emberek gondolkodni?

Vagy elkezdenek kivonulni a cégek, vagy az isten fasza is megdrágul, kezdve a kenyértől a szolgáltatásokon át a lakhatásig, a vásárlóerő pedig csökken. Agyfasz, hogy itt csápol hozzá a sok félkegyelmű.
Tudom én pontosan mennyi agyhalott van ebben az országban...
A kormány és potrohos tahó pedig még nálam is jobban tudja...
nem akarom ragozni mit gondolok a fidesz szavazókról...a legalja a társadalomnak...

De ismét feldobom a kérdést...nem neked hanem, bárkinek aki olvassa és tudja!
MI AZ EXTRAPROFIT???
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.26. 08:21

keF1r írta:
2022.05.26. 08:16
Tudom én pontosan mennyi agyhalott van ebben az országban...
A kormány és potrohos tahó pedig még nálam is jobban tudja...
nem akarom ragozni mit gondolok a fidesz szavazókról...a legalja a társadalomnak...

De ismét feldobom a kérdést...nem neked hanem, bárkinek aki olvassa és tudja!
MI AZ EXTRAPROFIT???
Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.26. 08:27

Papíron amúgy van extraprofit és extraprofitadó is. Angolul excess profit a neve, angol nyelvterületen többször találkozni vele, de akkor is inkább olyan értelemben, hogy háborús időszakban a fegyverkezésben utazó cégeknek megugrik a normál időszakhoz viszonyított bevétele.

Van egy másik, a marxiánus közgazdaságtanban bevett megközelítése, ott superprofit az angol megfelelője, és az átlag feletti vállalati haszonra értik.

De hogy a megalomán sertés és a söpredék sleppje mit ért a kifejezés alatt pontosan, azt szerintem csak ők tudják. Vagy még ők sem, csak jól hangzik a szó, és az egyszeri paraszt szavazóik tapsolhatnak hozzá.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.26. 08:30

keF1r írta:
2022.05.26. 07:11
Bandee írta:
2022.05.26. 00:10
Így lenne ötösöm a lottón, hogy multi adó lesz :)
hivhatjuk igy is... ha ámítani akarjuk magunkat...
vagy esetleg úgy, hogy áttételesen TE + ÉN és MINDENKI megfizeti ujra és ujra a hatalomra kerülésüket...

de mi lehet az extraprofit? (:r
Ezt kérdeztem én is. :) Jól hangzik. Valamit mondani kell, ezt a többség érti.

Jól tudható, hogy ez az a réteg amit az emberek többbsége utál plusz a rezsivédelem és már el is van adva

Szerintem pl az egyébként extra profit amikor az állami vagy önkormanyzati, vagy barmely megrendelés 1 egység koltseggel 2-3 lesz. Az tuti az.

Szerintem forgalmi típusú lesz, ne tudjanak csalni. Vagy korábbi évek átlag profitját veszik..

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.05.26. 08:50

vollebak írta:
2022.05.26. 08:21
keF1r írta:
2022.05.26. 08:16
Tudom én pontosan mennyi agyhalott van ebben az országban...
A kormány és potrohos tahó pedig még nálam is jobban tudja...
nem akarom ragozni mit gondolok a fidesz szavazókról...a legalja a társadalomnak...

De ismét feldobom a kérdést...nem neked hanem, bárkinek aki olvassa és tudja!
MI AZ EXTRAPROFIT???
Kép
Én ezeket tudom, nem a hülyét próbálom játszani...
ha 2020-ban x volt a nyereségem...majd 2021-ben x + fél, akkor extraprofitra tettem szert?
van valami objektiv mértéke, hogy mennyi lehet a profitod?
nem a marketinged a terméked és a piac igényei és a piaci verseny határozzák azt meg?

inkább azon kellene gondolkodni, hogy 2019-ben 2500 ft/nm volt a ház szigetelése és nemesvakolatozása...2022-ben 7500 ft/nm
mi változott a 2 év alatt? 3x emelkedtek a munkadijak vagy mijafaszom? ezeken a helyeken kellene az árstop...de ezt vigan nevezhetnénk extraprofitnak is mert pusztán a munkadijról beszélünk és ebben nincs anyagköltség.

most fizettetik ki a lakossággal az SZJA visszatérítést a tizen x-edik havi nyugdijat...
a birkák pedig bégetve tapsolnak (:u
nagyon sajnálom hogy már ennyi idős vagyok...és az életem ehhez az országhoz köt...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.05.26. 09:00

vollebak írta:
2022.05.26. 07:32
keF1r írta:
2022.05.26. 07:11


hivhatjuk igy is... ha ámítani akarjuk magunkat...
vagy esetleg úgy, hogy áttételesen TE + ÉN és MINDENKI megfizeti ujra és ujra a hatalomra kerülésüket...

de mi lehet az extraprofit? (:r
Most nézd meg ezeket a kreténeket:

Kép

Kép

Kép

(nem takarok ki neveket, profilképeket, mert az oldal és a poszt, ahol kommenteltek, nyilvános, még FB-regisztráció sem kell hozzá)

Az adórendszert 100 éve vezették be a gazdagok megadóztatására, mire ők kitalálták, hogy vállalatokban tartva a vagyont azt ezerféleképpen el lehet tüntetni az adóhatóság elől legálisan. 100 éve nem sikerül a gazdag magánembereket és a gazdag nagyvállalatokat megadóztatni, de majd a mi kis robinhoodunk megoldja, az egyszeri birka meg issza szavait.

Mégis mi a faszt gondolnak, hogy ez a most adók formájában megfizetendő különbözet majd a levegőből fog lecsapódni? Mérettől függetlenül a vállakozások egyetlen bevétele az, amit keresnek a vállalkozásukkal. Csak abból tudják csak befizetni az adókat is, vagyis a magasabb adó magasabb működési költséget jelent = magasabb bevétel kell = magasabb árak. Ennyire nem tudnak az emberek gondolkodni?

Vagy elkezdenek kivonulni a cégek, vagy az isten fasza is megdrágul, kezdve a kenyértől a szolgáltatásokon át a lakhatásig, a vásárlóerő pedig csökken. Agyfasz, hogy itt csápol hozzá a sok félkegyelmű.
És az unokatesóm is ott van a listán.

:pf02

Persze, nem nagy meglepetés.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.26. 09:51

keF1r írta:
2022.05.26. 08:50
vollebak írta:
2022.05.26. 08:21


Kép


inkább azon kellene gondolkodni, hogy 2019-ben 2500 ft/nm volt a ház szigetelése és nemesvakolatozása...2022-ben 7500 ft/nm
A béreket a munkaerőhiány miatt egyre emelni kell. Ezzel egyidejűleg pedig a korábbi sem túl rózsás teljesítmény 1/2-e kb. a korábbinak.

Egy nagyobb cég vezetőjével beszéltünk, ők rendszeresen mérik a teljesítményt nagy építkezéseken. Munkásokét, alvállalkozókét is. Kártyás a rendszer, azt is látni mikor ment ki az építkezésről és jött vissza. Tragikusak az eredmények. Mondjuk 3 évvel ezelőtt egy ember felrakott 25 m2 álmennyezet egy nap, átlagosan, egyedül. 3.000 Forintért. Most 10 m2-t rak fel, 8.000- ért. Ez van és ez nem vicc. Most persze vannak akik nem, de ők nem érik el a 10%-ot.

Ezt látod megjelenni az árakban, hozzáteszem már 2019-ben is vicces volt a 2500 Ft.

Mindezekre rakódik, hogy a pénz zsebbe adását egyre inkább ellehetetlenítették, tehát az adóterhek növekedése a vállalkozói díjakat is felveri.

Ebben tevékenykedem, erről tudok beszélni, tudod korábban sem voltam elájulva a leadott teljesítménytől, de ami most van, az azóta köbre van emelve. Tragikus a helyzet, majdnem biztos az összeomlás. A Katás rendszerrel a szerencsehuszárok is ugye belevágtak a kényszervállalkozásba, most majd ennek vége lesz amit én annyira nem is bánok, mert ez csak tovább rontotta az egész ipart. Csinált egy fals versenyhelyzetet, a vállalkozóknak - és sokszor alkalmazottnak - totálisan alkalmatlan embereket meg csábította. Nem arra lett használva ez sem, mint amire jó lenne, pl. Fibi amit csinál.
Az építőipari tevékenységekből totál törölni kéne, nem is életszerű. Meg még sok másból is. Szellemi tevékenységeket kéne benne hagyni

Semmi jó nem lesz, addig vakoltassál amíg még van aki ennyiért megcsinálja. Ha lenne vakolat és szigetelés:))

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.26. 10:00

vollebak írta:
2022.05.26. 07:19
Bandee írta:
2022.05.26. 00:16
Még abban a korban vagytok, hogy mehettek. Nagy kockázat nincs benne, a lakásotok olcsóbb nem lesz, kiadod. Visszajönni bármikor tudtok.

A szakmádban sokkal nagyobb lehetőségek várnak rád. Nem csak anyagilag, szakmai szempontból is. Egyik barátom fia most kint volt évekig Londonban mint építész, teljesen más világ. Nem is akart hazajönni, de nem volt nő mert lelépett, ilyen szempontok hozták haza.
Család ennél sokkal rosszabb körülmények között is alapítható, a világon azért nem kevés szarabb hely van. EZ sem fog örökké tartani, de az általad elvárt világ belátható időn belül itt nem lesz. Azt a gyerekekkel ne várd meg.
Engem pont ez keserít el a legjobban. Egy pár jobb döntés, kicsivel több tisztesség és felelősség kellett volna csak 1990 óta. Banálisan kevés kellett volna, sőt, kellene még most is, hogy annyira fasza hely legyen ez az ország, mindenféle értelemben. Semmit nem tudnak például a csehek, amit mi ne tudnánk vagy tudtunk volna. Semmivel nem rendelkeznek, ami nálunk nincs. Oké, Prága azért odaver a világ legtöbb városának (ehhez persze kellett az is, hogy más városokhoz képest minimális volt a bombázások okozta kár a második világháborúban), de ugyanúgy nincs tengerpartjuk, ugyanúgy nincsenek nagy hegyeik, nagy területük, nagy lakosságuk. Volt némi történelmi előnyük az iparosodást tekintve, de a mára fennálló különbséget ez önmagában persze nem magyarázza.

Igazából nem is olyan sok ember annál évülhetetlenebb bűne, hogy a rendszerváltás után harminckevés évvel most nem az a téma, hogy épp lenyomják-e a magyar átlagkeresetek a csehet, a szlovákot vagy a szlovént, és hozzánk több turista jön-e, mint hozzájuk, hanem az, hogy haha, a románokat meg a bulgárokat azért még verjük.
Csehország más helyzet, ők teljesen a német vonzáskörzet része, ezért is ment nekik mindig is jobban és az iparuk is erősebb. Szlovénia is jobb helyzetben van és jobb helyen is van. Ráadásul tengerük is van. Mondjuk én mikor voltam a cseheknél, azt a különlegesen jó helyzetet nem láttam

Nem jó helyen van ez az ország, ütköző zóna, a nagyhatalmak örökös játszótere. Se itt se ott nincs, se nem K se nem Ny. Nincs tenger, utánunk nagyjából a sötétség, előttünk meg akiknek jó, hogy mi így vagyunk. Utóbbiak tettek is érte, hogy így legyen

Jobb persze lehetne, de minden probléma onnan fakad, hogy a tudásszint alacsony, a pofa nagy, a mellény nagy, a teljesítmény pedig kurva kevés. Nálunk a szektorban átlagosan 5 óránál szerintem nem dolgoznak többet. Rosszabb napokon 3-4 óra. Ez így sehova nem vezet, pont ott vagyunk ahol lenni kell. Sőt.. Még mindig táncolnak az emberek, de a zene már nem szól.. Nagy baj lesz itt.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.26. 10:15

Bandee írta:
2022.05.26. 10:00
Csehország más helyzet, ők teljesen a német vonzáskörzet része, ezért is ment nekik mindig is jobban és az iparuk is erősebb. Szlovénia is jobb helyzetben van és jobb helyen is van. Ráadásul tengerük is van. Mondjuk én mikor voltam a cseheknél, azt a különlegesen jó helyzetet nem láttam

Nem jó helyen van ez az ország, ütköző zóna, a nagyhatalmak örökös játszótere. Se itt se ott nincs, se nem K se nem Ny. Nincs tenger, utánunk nagyjából a sötétség, előttünk meg akiknek jó, hogy mi így vagyunk. Utóbbiak tettek is érte, hogy így legyen

Jobb persze lehetne, de minden probléma onnan fakad, hogy a tudásszint alacsony, a pofa nagy, a mellény nagy, a teljesítmény pedig kurva kevés. Nálunk a szektorban átlagosan 5 óránál szerintem nem dolgoznak többet. Rosszabb napokon 3-4 óra. Ez így sehova nem vezet, pont ott vagyunk ahol lenni kell. Sőt.. Még mindig táncolnak az emberek, de a zene már nem szól.. Nagy baj lesz itt.
Értelek, de ez szerintem önmagában még nem magyarázza a dolgot. Épp veled beszéltük, hogy a húszas-harmincas évek milyen fellendülést hoztak, előtte monarchia (hiába volt Trianon, ha mások, akik jobban állnak, például a szlovákok még csak önállóak sem voltak addig) és a kommunizmus előtt és után is hagyományosan mindig a német piaccal volt a legjobban összenőve a magyar. A cseheknél is volt kommunizmus, sokáig a sokkal fejletlenebb Szlovákia is velük volt, volt nekik is egy prágai tavaszuk. De ha őket nem is nézzük, egy előbb említett Szlovákiánál szerintem szégyen, hogy nem vagyunk előrébb. Ők is kompország, hogy se kelet, se nyugat, ők is nagyhatalmak között vannak beékelve, ők sem voltak úgy összenőve a németekkel kulturális-kereskedelmi értelemben, mint a csehek, nekik sincs se tengerük, se nagyon fejlett iparuk, nincs a területük 50 000 km2, öt és félmillió lakos. Mégis előttünk vannak vásárlóerőben, egy főre jutó GDP-ben, most már HDI-ben és oktatásban is.

Ezt a lécet simán meg lehetett volna ugrani az elmúlt 30 évben. Abban persze igazat adok, hogy sokkal több szarabb hely van, mint ahány jobb. Viszont az, hogy mekkora potenciál van itthon, és mennyivel lehetett volna jobb, ettől még nem lesz kevésbé frusztráló.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.26. 14:22

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hi ... et-a-kata/

És ez még csak a kezdet.

Mindenkit sajnálok, aki marad itthon.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.26. 15:06

Mivel "az Európai Unióban ma Magyarországon lehet a legkedvezőbben tankolni, ezért komoly visszaélések vannak", a kormány úgy döntött:

péntektől csak a magyar rendszámú autóknak lesz lehetősége arra, hogy Magyarországon tankoljanak kedvezményes áron.
Gulyás Gergely azt is hozzátette: a döntésre azért is szükség van, mert nagy a benzinturizmus, ami az ellátást is veszélyeztetheti.
Ezt hogy fogják a kutasok betartani? (:m

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.05.26. 15:48

High-End írta:
2022.05.26. 15:06
Mivel "az Európai Unióban ma Magyarországon lehet a legkedvezőbben tankolni, ezért komoly visszaélések vannak", a kormány úgy döntött:

péntektől csak a magyar rendszámú autóknak lesz lehetősége arra, hogy Magyarországon tankoljanak kedvezményes áron.
Gulyás Gergely azt is hozzátette: a döntésre azért is szükség van, mert nagy a benzinturizmus, ami az ellátást is veszélyeztetheti.
Ezt hogy fogják a kutasok betartani? (:m
Nekem vannak szlovák rendszámú autóim...szabályos céges bérleti szerződéssel ami nem kamu költséget is számolok el rájuk hivatalosak. a FLEETCOR azt mondja nem tankolhatok velük hiába a bérleti szerződés...
A kormányinfon annyit mondtak, hogy alap üzemanyag...de a SHELL Vpower dizelt is 480 ért adják mint a sima dizelt...akkor most mi van?

És mi van az átutazókkal???
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.26. 17:56

keF1r írta:
2022.05.26. 15:48
High-End írta:
2022.05.26. 15:06


Ezt hogy fogják a kutasok betartani? (:m
Nekem vannak szlovák rendszámú autóim...szabályos céges bérleti szerződéssel ami nem kamu költséget is számolok el rájuk hivatalosak. a FLEETCOR azt mondja nem tankolhatok velük hiába a bérleti szerződés...
A kormányinfon annyit mondtak, hogy alap üzemanyag...de a SHELL Vpower dizelt is 480 ért adják mint a sima dizelt...akkor most mi van?

És mi van az átutazókkal???
Szerintem külön kútfejet kapnak mint a nagy tankolók. Máshogyan nem lehet

Hozzáteszem ezt, ha már csinálják az árstopot akkor egy logikus lépésnek tartom, ne járkáljanak már ide a szlovákok meg a tököm tudja kik tankolni. Bonyolult kérdés, a Te ügyed pláne, meg még ugye vannak a hazajárók akik nem magyar autót használnak de küldik haza a pénzt. Tökéletes rendszert persze nem lehet csinálni.

Talán egyszerűbb lett volna ha azt mondják külföldi autó mondjuk 10-20 liter max, annyiért talán nem rohangálnának át, akik meg más miatt vannak itt vagy átutazók azok sűrűbben megállnak.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.26. 18:00

vollebak írta:
2022.05.26. 14:22
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hi ... et-a-kata/

És ez még csak a kezdet.

Mindenkit sajnálok, aki marad itthon.
Pedig igaza van, legalábbis részben. Elmebetegség ami ezzel ment, sokan több céget futtattak több néven és így sokkal többet kerestek mint aki nem csalt. A burkolt munkaviszonyról már nem is beszélve.

„Egy falusi fodrász, aki az egész falunak vágja a haját, az a vállalkozó, akire ezt a kedvezményes adózást annak idején kitaláltuk. Az viszont nem helyes, ha például egy ügyvéd, biztosítási ügynök, bróker, IT szakember, aki lehetne normál foglalkoztatott, így bújik ki az adózás alól”

A kiemelt rész tökéletesen ide illik, de szerintem a te munkád is, Fibié is. Sokat lehetne mondani, amiket felsorol azzal nem 100% értek egyet de ami ment az nonszensz volt már.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.05.26. 18:22

Bandee írta:
2022.05.26. 18:00
vollebak írta:
2022.05.26. 14:22
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hi ... et-a-kata/

És ez még csak a kezdet.

Mindenkit sajnálok, aki marad itthon.
Pedig igaza van, legalábbis részben. Elmebetegség ami ezzel ment, sokan több céget futtattak több néven és így sokkal többet kerestek mint aki nem csalt. A burkolt munkaviszonyról már nem is beszélve.

„Egy falusi fodrász, aki az egész falunak vágja a haját, az a vállalkozó, akire ezt a kedvezményes adózást annak idején kitaláltuk. Az viszont nem helyes, ha például egy ügyvéd, biztosítási ügynök, bróker, IT szakember, aki lehetne normál foglalkoztatott, így bújik ki az adózás alól”

A kiemelt rész tökéletesen ide illik, de szerintem a te munkád is, Fibié is. Sokat lehetne mondani, amiket felsorol azzal nem 100% értek egyet de ami ment az nonszensz volt már.
Az a baj Bandi, hogy megint nem az a cél, mint, ami kommunikálva van hivatalosan. Ez volt már a 3 millió feletti büntetőadó bevezetésénél is. Simán ki lehetne szűrni a visszaélőket, ha ellenőriznék normálisan azokat a szempontokat, amelyeknek meg kell felelni KATÁ-sként. Gulyás ma a kormányinfón azt hozta fel példaként, hogy van ahol cégvezetők veszik fel a fizetésük egy részét KATÁ-sként.

Nem találtam konkrét cikket, de emlékem szerint a büntetőadó bevezetésekor konkrét számokkal dobálóztak. Ha ezeket a visszaéléseket ennyire lehet tudni, akkor célzottan rájuk kell küldeni a megfelelő hatóságot és megoldódott.

A másik, amire hivatkoznak, hogy az alacsony nyugdíj probléma lesz és társadalmi feszültséget okoz. E tekintetben semmi változás nincs a KATA bevezetése óta. A kedvező adózásért cserébe vállalod, hogy máshogy számítják a szolgálati időt és alacsony lesz a nyugdíjad. Ez egy vállalható kompromisszum volt, a kedvező adózásért cserébe, akinek van esze már most tesz félre és egyébként sem az államtól várja a csodát.

Nem értek egyet az ügyeskedéssel és valóban fel kell lépni ellene. A magyar emberekbe szinte kódolva van, hogy ha vissza lehet élni valamivel, meg is teszik, ugyanakkor az baromira zavar, hogy nem állnak bele abba, hogy csupán több pénzt akarnak lehúzni a KATÁ-sokról. A 3 millió feletti büntetőadó is erről szólt, adóemelés, a bujtatott foglalkoztatás elleni fellépésnek eladva.

Amíg az embereknél az az alap hozzáállás, hogy te úgy is havi 1 milliót keresel és 5% az adód, addig a KATÁ-sokat büntetlenül lehet cseszegetni. Már Varga Mihály múlt heti megszólalásánál lehetett sejteni, hogy valamire készülnek, most kíváncsian várom a fejleményeket.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.26. 18:36

Phoebe írta:
2022.05.26. 18:22
Bandee írta:
2022.05.26. 18:00


Pedig igaza van, legalábbis részben. Elmebetegség ami ezzel ment, sokan több céget futtattak több néven és így sokkal többet kerestek mint aki nem csalt. A burkolt munkaviszonyról már nem is beszélve.

„Egy falusi fodrász, aki az egész falunak vágja a haját, az a vállalkozó, akire ezt a kedvezményes adózást annak idején kitaláltuk. Az viszont nem helyes, ha például egy ügyvéd, biztosítási ügynök, bróker, IT szakember, aki lehetne normál foglalkoztatott, így bújik ki az adózás alól”

A kiemelt rész tökéletesen ide illik, de szerintem a te munkád is, Fibié is. Sokat lehetne mondani, amiket felsorol azzal nem 100% értek egyet de ami ment az nonszensz volt már.
Az a baj Bandi, hogy megint nem az a cél, mint, ami kommunikálva van hivatalosan. Ez volt már a 3 millió feletti büntetőadó bevezetésénél is. Simán ki lehetne szűrni a visszaélőket, ha ellenőriznék normálisan azokat a szempontokat, amelyeknek meg kell felelni KATÁ-sként. Gulyás ma a kormányinfón azt hozta fel példaként, hogy van ahol cégvezetők veszik fel a fizetésük egy részét KATÁ-sként.

Nem találtam konkrét cikket, de emlékem szerint a büntetőadó bevezetésekor konkrét számokkal dobálóztak. Ha ezeket a visszaéléseket ennyire lehet tudni, akkor célzottan rájuk kell küldeni a megfelelő hatóságot és megoldódott.

A másik, amire hivatkoznak, hogy az alacsony nyugdíj probléma lesz és társadalmi feszültséget okoz. E tekintetben semmi változás nincs a KATA bevezetése óta. A kedvező adózásért cserébe vállalod, hogy máshogy számítják a szolgálati időt és alacsony lesz a nyugdíjad. Ez egy vállalható kompromisszum volt, a kedvező adózásért cserébe, akinek van esze már most tesz félre és egyébként sem az államtól várja a csodát.

Nem értek egyet az ügyeskedéssel és valóban fel kell lépni ellene. A magyar emberekbe szinte kódolva van, hogy ha vissza lehet élni valamivel, meg is teszik, ugyanakkor az baromira zavar, hogy nem állnak bele abba, hogy csupán több pénzt akarnak lehúzni a KATÁ-sokról. A 3 millió feletti büntetőadó is erről szólt, adóemelés, a bujtatott foglalkoztatás elleni fellépésnek eladva.

Amíg az embereknél az az alap hozzáállás, hogy te úgy is havi 1 milliót keresel és 5% az adód, addig a KATÁ-sokat büntetlenül lehet cseszegetni. Már Varga Mihály múlt heti megszólalásánál lehetett sejteni, hogy valamire készülnek, most kíváncsian várom a fejleményeket.
Értelek és igazad van. Váruk ki a végét, hátha valamilyen formában marad.

F1Johny
gokartos
Hozzászólások: 64
Csatlakozott: 2014.01.24. 18:15

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: F1Johny » 2022.05.26. 21:28

[/quote]
Szerintem külön kútfejet kapnak mint a nagy tankolók. Máshogyan nem lehet

Hozzáteszem ezt, ha már csinálják az árstopot akkor egy logikus lépésnek tartom, ne járkáljanak már ide a szlovákok meg a tököm tudja kik tankolni. Bonyolult kérdés, a Te ügyed pláne, meg még ugye vannak a hazajárók akik nem magyar autót használnak de küldik haza a pénzt. Tökéletes rendszert persze nem lehet csinálni.

Talán egyszerűbb lett volna ha azt mondják külföldi autó mondjuk 10-20 liter max, annyiért talán nem rohangálnának át, akik meg más miatt vannak itt vagy átutazók azok sűrűbben megállnak.
[/quote]

Már ideje volt valamit tenni, de valóban tökéletes megoldás nem lehet.
Nálunk itt a határ mellett hétvégeken és délutánonként akár 1 órát is elérte a várakozás a kutaknál. Sokszor elfogyott az üzemanyag.
Nemrég körülnéztem és több száz méteres sorok várakoznak a kutaknál teljes káoszt okozva az utakon.

A 10-20 literes korlátozás azért nem lett volna jó, mert átmegy a másik kútra, vagy újból sorbaáll ugyanott és a helyzet nem lesz jobb.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.26. 21:49

Bandee írta:
2022.05.26. 18:00
bróker,
Nálunk mindenki hivatalos bónuszt kap, ahogy minden más banknál is.

Forumtarsunk dolgozik nem banki tulajdonú befektetési szolgaltatonal, meglenne, ha náluk nem így lenne.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.05.26. 22:17

Bandee írta:
2022.05.26. 09:51
keF1r írta:
2022.05.26. 08:50




inkább azon kellene gondolkodni, hogy 2019-ben 2500 ft/nm volt a ház szigetelése és nemesvakolatozása...2022-ben 7500 ft/nm
A béreket a munkaerőhiány miatt egyre emelni kell. Ezzel egyidejűleg pedig a korábbi sem túl rózsás teljesítmény 1/2-e kb. a korábbinak.

Egy nagyobb cég vezetőjével beszéltünk, ők rendszeresen mérik a teljesítményt nagy építkezéseken. Munkásokét, alvállalkozókét is. Kártyás a rendszer, azt is látni mikor ment ki az építkezésről és jött vissza. Tragikusak az eredmények. Mondjuk 3 évvel ezelőtt egy ember felrakott 25 m2 álmennyezet egy nap, átlagosan, egyedül. 3.000 Forintért. Most 10 m2-t rak fel, 8.000- ért. Ez van és ez nem vicc. Most persze vannak akik nem, de ők nem érik el a 10%-ot.

Ezt látod megjelenni az árakban, hozzáteszem már 2019-ben is vicces volt a 2500 Ft.

Mindezekre rakódik, hogy a pénz zsebbe adását egyre inkább ellehetetlenítették, tehát az adóterhek növekedése a vállalkozói díjakat is felveri.

Ebben tevékenykedem, erről tudok beszélni, tudod korábban sem voltam elájulva a leadott teljesítménytől, de ami most van, az azóta köbre van emelve. Tragikus a helyzet, majdnem biztos az összeomlás. A Katás rendszerrel a szerencsehuszárok is ugye belevágtak a kényszervállalkozásba, most majd ennek vége lesz amit én annyira nem is bánok, mert ez csak tovább rontotta az egész ipart. Csinált egy fals versenyhelyzetet, a vállalkozóknak - és sokszor alkalmazottnak - totálisan alkalmatlan embereket meg csábította. Nem arra lett használva ez sem, mint amire jó lenne, pl. Fibi amit csinál.
Az építőipari tevékenységekből totál törölni kéne, nem is életszerű. Meg még sok másból is. Szellemi tevékenységeket kéne benne hagyni

Semmi jó nem lesz, addig vakoltassál amíg még van aki ennyiért megcsinálja. Ha lenne vakolat és szigetelés:))
Maximálisan egyetértek. Sajnos az epitoiparban ma az is dolgozik, akinek nem kellene...

Jó ideje várom már a resetet, de azt, hiszem, ezt a lufit már sokáig nem lehet tovább fújni! Ki fog pukkadni!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.05.26. 22:25

vollebak írta:
2022.05.26. 14:22
https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hi ... et-a-kata/

És ez még csak a kezdet.

Mindenkit sajnálok, aki marad itthon.
Szerintem nincs szükség sajnalatra, legalábbis nekem nincs.

Anno evas voltam, mikor bevezettek, na az valóban jó volt.

Jelenleg a katasok felé, bújtatott munkaviszony, sőt, előtte is az volt, csak akkor még nem 12 volt a limit.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.05.26. 23:01

A Katán mindenképpen változtatni kell, 2013 óta változatlan a havi összege, miközben a kerete nőtt, a minimálbér meg kb. duplázódott. Igaz, hogy a bérjárulékok csökkentek, de nem ennyit. Szóval még soha nem volt ennyire kedvező a Kata, épp ideje egy szigorításnak.
Sztem amúgy nem fogják megszüntetni, csak ilyenkor bedobnak minden hülyeséget, hogy utána a szigorítás úgy jöjjön le, hogy "ja, ez csak ennyi? ez nem is olyan rossz, azt hittem 10x rosszabb lesz"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.27. 06:42

Ezek tipikusan olyan vélemények, amiket azok hangoztatnak, akik nem ismerik tapasztalat alapján, és csak annyit látnak, hogy kereshetsz havi egymilliót, és csak ötvenet kell fizetni, micsoda jó világ ez. Tomi, hogy Lölőt idézzem, a katások fele szerinted rejtett munkavállaló: ezt miből számoltad ki? Én még egy katással nem találkoztam életemben, aki sumákolásra használja. Biztos van, de hogy a fele? Lol.

Krisztián, nem igaz, hogy nem szigorítottak rajta. Csak nem tudjátok, mert megint csak, nem vagytok benne. Tavaly bevezették a már nevében is gusztustalan büntetőadót. Ennek az a lényege, hogy egy megrendelőtől az évi hárommillió forint feletti összegre 40% az adókulcs, amit belföldi megrendelő esetén a megrendelő fizet, külföldi esetén a vállalkozó.

Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy egy megrendelő felé havi átlagban legfeljebb 250 000 forintnyi munka lehet. Már ebből önmagában nem csak az ötvenezernyi járulék jön le, hanem esetemben tébé, iparűzési adó, könyvelő, székhelyszolgáltatási díj is. Ez így együtt olyan 100 000 forint, és részemről kizárólag külföldi megrendelőim vannak, vagyis rém egyszerű a matek: ha egy megrendelőtől egy év alatt több megrendelést kapok, mint havi átlagban nettó 150 000 forint, arra 40%-ot fizetek. Ez így már önmagában magasabb adókulcs, mint amennyit alkalmazottként kaphatnék, miközben a járulékokat ezen felül, továbbra is magam után fizetem, szemben egy alkalmazottal.

Papíron az intézkedés arra is buzdított (volna), hogy ne csak egy-két nagy megbízónak dolgozzon egy fordító, de néhány dolog miatt ez nem életszerű:
1) nehéz ennyi megbízóval megállapodni folyamatos, de kis összértékű megbízásokról, mert a megbízónak sem az a könnyebb, ha ötven alvállalkozó között osztja szét a munkát, egy tíz-tizenöt alvállalkozóból álló portfóliót sokkal könnyebb menedzselnie;
2) sok olyan részpiac van, ahol a megrendelők száma kizárja a vállalkozók számára, hogy a megrendelési állományt minden megrendelő esetében éves hárommillió forint alatt tartsák (profil, feltételek stb. miatt);
3) szellemi szabadfoglalkozásúként életszerűen kiszolgálni öt-hat állandó megrendelőnél többet, mert az idő és a kapacitás véges, a jó szolgáltatáshoz jó összehangoltság kell, tíz, tizenöt, húsz megbízóval ez lényegében lehetetlen, és aki mást mond, hazudik;
4) maguk a projektek is nagyok, nem lehet hetente máshová dolgozni. Például ha szinkrondramaturgként egy egész sorozat több epizódját, műfordítóként egy egész könyvet, vagy szakfordítóként egy cégnek több dokumentumból álló szakszövegeket fordít valaki, akkor gyakran több hónapig egy helyre kötelezi el magát, miközben a megrendelők is elvárják a nagyfokú rendelkezésre állást és a kapacitások egészére igényt tartanak, így a bevétel is csak onnan fog származni;
5) önmagában indokolatlan, hogy amíg a belföldi megrendelők esetében a megrendelőket büntetik az extra adóval, addig a külföldi megrendelők esetében a vállalkozónak kell megfizetnie az összeget. Független attól, hogy ezt a különadót a megrendelő vagy a vállalkozó köteles befizetni, annak terheit a vállalkozókra terheli a megrendelő mindig = drasztikusan romlik a vállalkozás jövedelemtermelő képessége.

Abban, amit én csinálok, pedig nagyon nem kunszt egy megrendelőnél, de akár kettőnél is összehozni az évi hárommilliós megrendelést, mivel projektalapú munkáim vannak. Van, hogy felém sem néz egy iroda hónapokig, aztán kapok egy megrendelést egy nagy összegért, ami egy hónapra lefoglal legalább.

Ha könyvfordításokat csinálsz, akkor egy-egy fordításért meg pláne sokkal több a fizetség. Ha egy kiadó rátalál egy megbízható fordítóra, akivel jó dolgozni, akkor ahhoz nyilván ragaszkodni fog. Sok könyvfordító dolgozok olyan könyvkiadónak, akik évente négy-öt könyvet rájuk bíznak.
Volt, hogy valaki kizárólag egy könyvkiadónak fordított az adott időszakban, ha sok külföldi könyvet jelentet meg az adott kiadó. Ilyenkor bőven hárommillió felett számláz ki a fordító nekik, miközben egyáltalán nem volt szó rejtett munkaviszonyról, amire állítólag ezt az egészet kitalálták.

A fordításokra egyébként sem szoktak alkalmazottként szerződtetni, amit érthető is, mert mi van azokkal a hónapokkal, amikor pont nincs annyi (vagy egyáltalán semmilyen) feladat, hogy alkalmazni és fizetni kéne érte, járulékokkal, adóval, síppal, dobbal, nádi hegedűvel?
Az még nem bújtatott munkaviszony attól még, hogy hárommillió felett számlázik valaki, mert nem használom a megrendelő eszközeit, telephelyét, magamnak fizetem a járulékokat és a tébét, nem a megrendelő osztja be az időmet, és csak akkor kapok pénzt, amikor munkát is adnak.

Ez a faszság itthon két dolgot eredményezett, esettől és szakmától függően:

1) megint elindult a jó öreg borítékozás a havi átlag 250 000 feletti összegre, vagy pedig
2) nyilván nem az alkalmazottak száma nőtt, hanem a munkanélküliség, mert sok cégnek az volt a megoldás, hogy beszüntették a katás vállalkozókkal az együttműködést, és még több feladatot raktak inkább a már meglévő alkalmazottak nyakába

Nekem, mivel külföldi megrendelőim vannak kizárólag, maradt a harmadik eset: az egy megrendelőtől átlagban a zsebemben maradó kábé 150 000 forint feletti összegre fizetem a 40%-ot.

Mostanában főleg feliratfordításokat csinálok. Gondolom, sejtitek, hogy egy teljes sorozat feliratozása nem egynapos dolog, és ha kész van, akkor nem jön rögtön a következő évad belőle. Ezért (meg egy sor egyéb okból) a feliratozás sehol a világon nem olyan, hogy munkaviszonyban foglalkoztatnak érte. Ha akarnám, sem lehetnék rejtett munkavállaló.

Ha a cél valóban a bújtatott foglalkoztatás kiszűrése lett volna, akkor vizsgálat indult volna a valóban gyanús cégek ellen, vagy lehetett volna nyilatkozni, ahogy egymillió forint felett korábban is, hogy az adott munka hagyományosan megbízói rendszerben készült, és készül azután is, nem létezik rá foglalkoztatási alternatíva (a magyar piacon jelenleg különben is minden cég projektalapon, legfeljebb megbízási szerződéssel foglalkoztatja a fordítókat jelenleg is, és fordítóként nincs lehetőség még az EKHO-ra sem). De egységesen, “fűnyíróelv” alapján megadóztatták az egész fordítói szakmát is, ezzel versenyhátrányba került minden katás fordító, és most további faszkodás jön várhatóan. Mert jönni fog, ez már eldöntött dolog – legutóbb, 2019-ben is úgy lengette meg ugyanígy Parragh, hogy ó, ez a negyvenszázalékos különadó eseti lesz, meg különben is még csak tervezet... Ismerjük ezt már.

2021 előtt valóban túl sok volt a visszaélés, és nagyon, talán már túl kedvező is volt a kata. De már rég nincs így, és most még inkább baszakodni akarnak.

Hosszú komment lett, de azért írtam le, mert kurvára zavaró, hogy mindig mindenki azzal jön, a katás ne sírjon, keres egymilliót, és fizet belőle ötvenet, épp ideje szigorítani rajta. Az átlagember nem is tudja pontosan, hogy megy, nincs is benne, csak félinformációkból véleményt alkot, de azt nagyon. Csak az nem világos nekem, hogy ha tényleg a kata minden földi lét csimborasszója, miért nem mindenki azt csinálja, hanem elméletben csak szopatja magát alkalmazottként, a „keresel egymilliót, fizetsz ötvenet” látszólagos kánaán helyett.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt