Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.18. 20:08

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.19. 09:52

bertone írta:
2021.11.18. 20:08
Na ez a csávó az, akinek a fejéről a cipőm talpa jut az eszembe. Ismerem sajnos személyesen is. Én értem hogy mi a problémájuk, de valószínűsítem hogy az igazság nem teljesen az amit ők (gp, mérce, átlátszó stb) hangoztatnak. Mondjuk csinálják csak, addig sem itt másznak a kerítésre meg tüntetgetnek.

Egyébként amikor a sógorok építettek ilyen kikötő-szálloda komplexumokat (sokkal nagyobb mint a most tervezett), akkor valamiért nem volt ekkora hiszti. Ki érti ezt? :pf01

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nigel Hill 2021.11.19. 10:08-kor.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2021.11.19. 09:56

Nigel Hill írta:
2021.11.18. 09:14
Csak a lobbi más. Láthatóan a pfizer lobbi a legerősebb.
[/quote]

Ja, le is tartóztatták az igazgatóját,mert meghamísította az adatoknak a vakcinán.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.11.19. 10:00

Ori F1 írta:
2021.11.19. 09:56
Nigel Hill írta:
2021.11.18. 09:14
Csak a lobbi más. Láthatóan a pfizer lobbi a legerősebb.
Ja, le is tartóztatták az igazgatóját,mert meghamísította az adatoknak a vakcinán.
[/quote]

Ez egy álhír, nem tartóztatták le.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.19. 10:10

Ori F1 írta:
2021.11.19. 09:56
Nigel Hill írta:
2021.11.18. 09:14

Csak a lobbi más. Láthatóan a pfizer lobbi a legerősebb.
Ja, le is tartóztatták az igazgatóját, mert meghamísította az adatoknak a vakcinán.
Hogy mi? Ilyenről nem hallottam.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.19. 10:35

Nigel Hill írta:
2021.11.19. 09:52
bertone írta:
2021.11.18. 20:08
Na ez a csávó az, akinek a fejéről a cipőm talpa jut az eszembe. Ismerem sajnos személyesen is. Én értem hogy mi a problémájuk, de valószínűsítem hogy az igazság nem teljesen az amit ők (gp, mérce, átlátszó stb) hangoztatnak. Mondjuk csinálják csak, addig sem itt másznak a kerítésre meg tüntetgetnek.

Egyébként amikor a sógorok építettek ilyen kikötő-szálloda komplexumokat (sokkal nagyobb mint a most tervezett), akkor valamiért nem volt ekkora hiszti. Ki érti ezt? :pf01

Kép
Ki ez a tenyérbemászó faszkalap? Ő a magyar állati nyomozónk? Két percig néztem azt a minden lében két kanál fejét, inkább kikapcsoltam. Ezektől mentsen meg minket az Isten. Milyen kár, hogy anno Sukoró esetében nem volt ilyen elővigyázatos ez az okostojás fasz. Úgy trillázik a hangjával mintha feltalálta volna az ingyen energiát kb..

Egyébként amit műveltek a tónál a régi tulajdonosokkal, már amit hallottam, az felháborító és minimum börtön járna érte. Abban igaza van, hogy ezt a kormány és körein kívül senki nem csinálhatja, valószínűleg ebben ki is merül az igazságtartalma a kis videójának.
Hozzátartozik az igazsághoz az is, hogy én jártam ennél a tónál és rendesen ciki az egész, bőven ráfér a fejlesztés. Nem tudom ki az aki elhiszi, hogy van olyan barom aki 1 méteres vízmélységnél vitorláskikötőt építtet, egyébként jelezném, hogy nem csak tőkesúlyos vitorlás van és a tó mérete nem indokolja a nagy túravitorlások jelenlétét.
Ha ezen az aktafejű patkányon múlna akkor mindenhol bokor lenne, meg őzike és lámaháton járnánk, KIVÉVE ha jóember lenne a beruházó -értsd egy összefosó


Gyorsan rá is csatlakozom erre, nehogy a topikból kimaradjon.. Közben kiderült, hogy a NINCS ILYEN ÜGY mégis van, még a mi Bajnai Gordonunk, a szent szagértői kormányzó is benne volt. Aki még a múlt héten úgy volt, hogy életében nem találkozott a Gyulával. (:u Majd ott ácsorog az X8 mellett Gyula társaságában, ami X8 ha jól tudom idéntől elérhető (:v

"nincs az ügyben befolyása, és a helyzetértékelése szerint „egy ilyen szimbolikus jelentőségű épületet érintő beruházás a jelenlegi irracionális politikai környezetben mindenképpen politikai támadások kereszttüzébe kerülne.” "

(:u (:u (:u (:u
Mennyire hihető, hogy Bajnai, volt miniszterelnök és üzletember, aki nyilván közvetítő az ügyben, elmegy egy eladásról szóló megbeszélésre ahol LEBESZÉLI a leendő vevőt. Szánalmas hazugság!! Bajnai a kis kíváncsi-fáncsi, aki azért járkál ilyen tárgyalásokra, mert nincs jobb dolga és mindenkit mindig lebeszél. Ki az a hülye aki ezt elhiszi? Egyáltalán ez az ember milyen minőségében jár el az ügyben? Ingatlanos lett csak lemaradtunk róla?

Miért nem akarják végre megmondani, hogy el akarták/ják adni azt az épületet? Mennyivel egyszerűbb lenne

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.19. 11:39

A videó számomra is a nézhetetlen kategória, annak tartalmával így nem foglalkoznék. Mivel a tágabb értelemben vett környéken nőttem fel, valamelyest van érintettségem és próbálom követni a történéseket.

Szerintem a környékbeliek és én sem a fejlesztések szükségességét vitatjuk, mert amennyire retró, de nem jó értelembe véve a Fertő-tó környéke, már rég megérett rá, hogy hozzányúljanak. Számomra, pl. hiába laktam viszonylag közel, sohasem tudott vonzó célpont lenni, talán ha egyszer voltam ott strandolni 25 év alatt.

Ugyanakkor egy nemzeti parkról beszélünk, ami viszont számos védett állat és növényfajnak ad otthont, prioritást kell, hogy élvezzen ezek védelme. A tervek alapján megálmodott megalomán fejlesztés nem illeszkedik a tájba, a környék infrastruktúrája nem bírja el, és nem lett lényegében senkivel sem leegyeztetve, ahogy egyébként normális lenne, egy ilyen mértékű projektnél.

Jó példának tudom említeni a Sarródon lévő Kócsagvár épületét, amelynél megvalósul a táj és az épület egysége. Ha ezt a vonalat vinnék tovább és emberi léptékű lenne az egész, szerintem mindenki örülne ennek a fejlesztésnek.

És amit Bandi írt, a cölöpházakkal kapcsolatban, már magában megéri a "hőzöngést". Az előbbieket szerintem nem írja felül, hogy bezzeg mi van a tó másik oldalán. Azzal akkor kellett volna foglalkozni, amikor azok a létesítmények készültek el. Persze értem, hogy itt most ez ilyen szálka-gerenda szituáció, de vonatkoztassunk el ettől.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.19. 11:46

És itt még behoznék egy ilyet. Ez a felújítás Várpalotán történt a "Zöld Város" projekt keretében. Ez ilyenek után nem csoda, hogy az emberben, van egy nagy adag félsz, ha bármit is fejleszt, bármihez is hozzányúl ez a kormány, csak azért, hogy lehessen ezerrel térközvezni. Rengeteg ilyennel lehet találkozni.

Szerintem ez is egy olyan projekt volt, ahol egyértelmű, hogy kellett már a modernizálás, de az, hogy ez kimerül a kősivatagban, ráadásul egy Zöld projekt keretében, az már tényleg az arcátlanság, cinizmus kategória. Milyen jó lesz ezen sétálgatni nyáron 35 fokban az ott lakóknak/turistáknak.

Kép

Kép

Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.19. 12:11

Phoebe írta:
2021.11.19. 11:39
A videó számomra is a nézhetetlen kategória, annak tartalmával így nem foglalkoznék. Mivel a tágabb értelemben vett környéken nőttem fel, valamelyest van érintettségem és próbálom követni a történéseket.

Szerintem a környékbeliek és én sem a fejlesztések szükségességét vitatjuk, mert amennyire retró, de nem jó értelembe véve a Fertő-tó környéke, már rég megérett rá, hogy hozzányúljanak. Számomra, pl. hiába laktam viszonylag közel, sohasem tudott vonzó célpont lenni, talán ha egyszer voltam ott strandolni 25 év alatt.

Ugyanakkor egy nemzeti parkról beszélünk, ami viszont számos védett állat és növényfajnak ad otthont, prioritást kell, hogy élvezzen ezek védelme. A tervek alapján megálmodott megalomán fejlesztés nem illeszkedik a tájba, a környék infrastruktúrája nem bírja el, és nem lett lényegében senkivel sem leegyeztetve, ahogy egyébként normális lenne, egy ilyen mértékű projektnél.

Jó példának tudom említeni a Sarródon lévő Kócsagvár épületét, amelynél megvalósul a táj és az épület egysége. Ha ezt a vonalat vinnék tovább és emberi léptékű lenne az egész, szerintem mindenki örülne ennek a fejlesztésnek.

És amit Bandi írt, a cölöpházakkal kapcsolatban, már magában megéri a "hőzöngést". Az előbbieket szerintem nem írja felül, hogy bezzeg mi van a tó másik oldalán. Azzal akkor kellett volna foglalkozni, amikor azok a létesítmények készültek el. Persze értem, hogy itt most ez ilyen szálka-gerenda szituáció, de vonatkoztassunk el ettől.
Biztos vagyok benne hogy készült környezetvédelmi hatástanulmány illetve védett és veszélyeztetett fajok (őshonos) populációjának felmérése és az azokra gyakorolt hatásokról i külön tanulmány. Kizártnak tartom hogy ezek ne készültek volna el, és hogy nem szakemberek végezték el a feladatot.
A másik oldal példája azért fontos (Azon kívül, hogy ott a grínpísz nem sírta tele az osztrák sajtót), mert egyértelmű bizonyíték, hogy kivitelezhető az amit terveztek. (a szükségesség más kérdés).
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.19. 12:13

Phoebe írta:
2021.11.19. 11:46
És itt még behoznék egy ilyet. ...

Kép
Pécs kultúrális főváros projekt. Azóta sincsenek fák (pedig már 10 éve) a Széchenyi téren, nyáron meg kell pusztulni. Cserébe most már be napvitorlázzák nyáron az egész belvárost.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.19. 12:25

Ajánlom kb. 53 perctől, hogy működik a környezetvédelmi hatóság és pl. a Natura 2000 területek használata építkezésre. És ez 2013. 1 ​óránál hangzik el, "ezek mi vagyunk", ennyit a hatóságokról.

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Phoebe 2021.11.19. 12:29-kor.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.11.19. 12:29

Nigel Hill írta:
2021.11.19. 12:13
Pécs kultúrális főváros projekt. Azóta sincsenek fák (pedig már 10 éve) a Széchenyi téren, nyáron meg kell pusztulni. Cserébe most már be napvitorlázzák nyáron az egész belvárost.
Érdekes az érvelésed. Szóval ettől az országszerte tapasztalható környezetkárosító, térkő buzi fejlesztések elfogadhatók lesznek?

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.19. 12:51

Phoebe írta:
2021.11.19. 12:29
Nigel Hill írta:
2021.11.19. 12:13
Pécs kultúrális főváros projekt. Azóta sincsenek fák (pedig már 10 éve) a Széchenyi téren, nyáron meg kell pusztulni. Cserébe most már be napvitorlázzák nyáron az egész belvárost.
Érdekes az érvelésed. Szóval ettől az országszerte tapasztalható környezetkárosító, térkő buzi fejlesztések elfogadhatók lesznek?
Nem ez volt a mondanivalóm lényege. Én a fejlesztések és szépítések híve vagyok, de nem minden áron, minden minőségben.
Az elvtelen hisztit, a környezetvédelem köpönyegébe bújva pláne a kettős mércét viszont nem szívlelem.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.19. 22:24

Phoebe írta:
2021.11.19. 11:39
A videó számomra is a nézhetetlen kategória, annak tartalmával így nem foglalkoznék. Mivel a tágabb értelemben vett környéken nőttem fel, valamelyest van érintettségem és próbálom követni a történéseket.

Szerintem a környékbeliek és én sem a fejlesztések szükségességét vitatjuk, mert amennyire retró, de nem jó értelembe véve a Fertő-tó környéke, már rég megérett rá, hogy hozzányúljanak. Számomra, pl. hiába laktam viszonylag közel, sohasem tudott vonzó célpont lenni, talán ha egyszer voltam ott strandolni 25 év alatt.

Ugyanakkor egy nemzeti parkról beszélünk, ami viszont számos védett állat és növényfajnak ad otthont, prioritást kell, hogy élvezzen ezek védelme. A tervek alapján megálmodott megalomán fejlesztés nem illeszkedik a tájba, a környék infrastruktúrája nem bírja el, és nem lett lényegében senkivel sem leegyeztetve, ahogy egyébként normális lenne, egy ilyen mértékű projektnél.

Jó példának tudom említeni a Sarródon lévő Kócsagvár épületét, amelynél megvalósul a táj és az épület egysége. Ha ezt a vonalat vinnék tovább és emberi léptékű lenne az egész, szerintem mindenki örülne ennek a fejlesztésnek.

És amit Bandi írt, a cölöpházakkal kapcsolatban, már magában megéri a "hőzöngést". Az előbbieket szerintem nem írja felül, hogy bezzeg mi van a tó másik oldalán. Azzal akkor kellett volna foglalkozni, amikor azok a létesítmények készültek el. Persze értem, hogy itt most ez ilyen szálka-gerenda szituáció, de vonatkoztassunk el ettől.
Az a tragédiája ennek az országnak, többek között, hogy két véglet van. Van egyrészről ez a cselekvő és elszánt kormány, amelyik rendre belesodródik az ilyen vállalhatatlan és pofátlan hozzáállásba, pedig olyan szép dolgok is lehetnének ezek helyett. De a pofátlanság olyan szintjére jutottak, vele együtt a mellékszereplők is (már ez öngerjedő folyamat szerintem tehát nem felülvezérelt, legalábbis nem általánosan), hogy vérlázító és a magántulajdon is sérül ami nagyon nagy baj. Kevésbé lenne baj ha közjót szolgáló beruházás miatt sérülne a magántulajdon, mert van, amikor a köznek előnyt kellene élvezzen, ilyen lenne pl. az M0 befejezése. Na de ez a szálló kurvára nem ez a kategória. Mindemellett, tehát, hogy a projektek is sok esetben szarok, a belterjes tollasodás szintén gáz, de legalább annyi kevés előnye van, hogy valami épül, magyarok által, itthon marad és sokszor fial a haszon, itt adóznak belőle, munkát adnak, legalábbis egy részéből biztosan. Gondolom megy külföldi számlára is pénz, de a nagy része itt forog és valamelyest már külföldön is.
A másik oldal a semmit ne csináljunk társaság, akik inkább még mindig az adjuk el a külföldinek és rossz táskában vigyük haza a pénzt elvet követik - ld. pl. Városháza ügy (Amit csak külföldi vehet meg). Ez a lehető legrosszabb, mert a közvagyon herdálódik de a visszaosztásból se lesz semmi. "Jobban" csinálták a Lánchíd esetében, ahol ráraktak plusz 5 milliárdot, nyilván ennek lesz a nagy része ellopva, de mégis a híd megújul mindeközben.

Fentiekkel nem azt akarom mondani, hogy ez kívánalom, de azt se tudom, hogy lehetne e másképpen. Nyilván lehetne csak ahhoz vissza kéne ugornunk 100 évet újrakezdeni..

Ami a madárkákat illeti és általában a zöld forradalmat, arról pedig az a véleményem, hogy el kéne az emberiségnek dönteni, hogy mit szeretne. Nem kifejezetten erre a projektre értve, de akár erre is. A földön ez a lélekszám és ez a fejlettségi szint nem tartható fenn úgy, hogy az ökoszisztéma ne sérüljön. Nyilván a dolog ennél sokkal összetettebb, de arcpirító demagógia amit tolnak most ezzel kapcsolatban a világon a döntési pozícióban lévő emberek.

Akarunk szabad és szép Afrikát, éhezés nélkül, egyenlő jogokkal a nyugati féltekével, demokráciával. Az éhezést felszámoltuk, csak nem gondoltunk rá, hogy mi lesz ha ott 100 év alatt születik 1 milliárd ember. Nem kellett volna szabályozni ezt a folyamatot? Nem akarjuk befogadni őket de azt se akarjuk, hogy sérüljön Afrika természeti adottsága
Azt hazudjuk szelektíven gyűjtjük a szemetet, majd elvisszük a gyűjtés után a nagy részét szegény helyekre elégetni, ami így mindenütt szennyez ugyanúgy, mintha semmit nem csináltunk volna
Hol marad Ázsia születésszabályozása? Dél-Amerika születésszabályozása? Írták és égetik az erdőket
Akarunk sokat termelni, mindenkinek munkát adni, de nem akarunk CO2 kibocsátást és egyéb szennyezéseket magunknak
Akarunk elektromos autózni + sokat termelni, de nem akarunk atomerőműveket amelyek karbonsemlegesen, jelen tudásunk szerint legjobb hatásfokkal adnak ehhez energiát - helyettük pöfékel a sok szar szénerőmű, szennyezve a környezetet. Ráadásnak oda vittük a termelést ahol jellemzően az energiát ilyen erőművek szolgáltatják - erről nem beszélünk
Azt hazudjuk a zöld energia megoldás, nem mondjuk hozzá, hogy az eszközök előállítása rengeteg CO2 bocsájt ki és a hatásfok is rossz - plusz energiát nem tudunk tárolni, tehát ezek esetlegesen termelnek energiát
Nem akarjuk a dízelt, ami hosszú távokon még mindig a legjobb alternatíva összességében. Azt hazudjuk az elektromos autó a jövő, ami nem az
Fosunk a vírusoktól, de azért repkedni akarunk szerte a világban széthordani őket, ezzel szétbaszunk mindent - és a repkedéssel szennyezünk is amit ugye nem akarunk

Biztos lehetne még sorolni és biztosan hülyeségeket is írtam, meg kell tenni is a védelmünk érdekében, de érzésem szerint nem így, ahogy teszik.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.20. 10:51

Bandee írta:
2021.11.19. 22:24
Az éhezést felszámoltuk, csak nem gondoltunk rá, hogy mi lesz ha ott 100 év alatt születik 1 milliárd ember. Nem kellett volna szabályozni ezt a folyamatot? Nem akarjuk befogadni őket de azt se akarjuk, hogy sérüljön Afrika természeti adottsága
Azt hazudjuk szelektíven gyűjtjük a szemetet, majd elvisszük a gyűjtés után a nagy részét szegény helyekre elégetni, ami így mindenütt szennyez ugyanúgy, mintha semmit nem csináltunk volna
Hol marad Ázsia születésszabályozása? Dél-Amerika születésszabályozása? Írták és égetik az erdőket
Már korábban linkeltem egy hasonló beszélgetés kapcsán ezt a videót, de bárkinek érdemes megnéznie Hans Rosling svéd orvosprofesszor és antropológus előadását.

https://amara.org/en/videos/mhTYhbSld8v7/hu/876414/

(azért így teszem be, és nem lejátszható formában, mert úgy a YouTube-videót tenné csak be, ez a link viszont egy oldalra mutat, ahol van a videóhoz bekapcsolható magyar felirat is, ami nem elérhető a YouTube-on)

Röviden a lényeg annyi, hogy sokkal, de sokkal jobb a helyzet ezekben a dolgokban, amiket írtál, mint azt az emberek 90%-a hiszi. Rég lecsökkent a családok mérete még a világ legszegényebb, legelmaradottabb (délnyugat-ázsiai, fekete-afrikai) régióiban is. Ma már átlagosan csak 2.1 gyerek születik például még az olyan bangladesi falvakban is, ahol folyóvíz sem nagyon van. Úgy 10 milliárdban fog tetőzni a Föld lakossága, amit bőven el tud látni még a Föld, csak úgy kell hozzáállni.

Tényleg remek előadás, csak ajánlani tudom mindenkinek, akinek van egy kis ideje megnézni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.20. 11:01

Ma reggeli kutyasétáltatáskor a Donáti utcában:

Kép

Kérdeztem a rendőrt, hogy mi ez. Ma délután jön a Mi Hazánk oltásellenes tüntetést tartani. Ilyenkor azért kár, hogy közel lakom az Alkotmánybírósághoz. Gondolom, maszk nélkül vonulgat majd az a pár szerencsétlen, aki kijön erre. No comment, részemről csak annyira érdekel az egész, hogy takarodjanak majd el a környékről minél hamarabb. Látni kellett volna a rendőr arcát, miközben zárta le a járdát, és mondta, hogy kiknek és miért csinálja. Minden rá volt írva, de hivatalból nem mondhatta, mit gondol az egészről személy szerint.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.20. 11:42

vollebak írta:
2021.11.20. 10:51
Bandee írta:
2021.11.19. 22:24
Az éhezést felszámoltuk, csak nem gondoltunk rá, hogy mi lesz ha ott 100 év alatt születik 1 milliárd ember. Nem kellett volna szabályozni ezt a folyamatot? Nem akarjuk befogadni őket de azt se akarjuk, hogy sérüljön Afrika természeti adottsága
Azt hazudjuk szelektíven gyűjtjük a szemetet, majd elvisszük a gyűjtés után a nagy részét szegény helyekre elégetni, ami így mindenütt szennyez ugyanúgy, mintha semmit nem csináltunk volna
Hol marad Ázsia születésszabályozása? Dél-Amerika születésszabályozása? Írták és égetik az erdőket
Már korábban linkeltem egy hasonló beszélgetés kapcsán ezt a videót, de bárkinek érdemes megnéznie Hans Rosling svéd orvosprofesszor és antropológus előadását.

https://amara.org/en/videos/mhTYhbSld8v7/hu/876414/

(azért így teszem be, és nem lejátszható formában, mert úgy a YouTube-videót tenné csak be, ez a link viszont egy oldalra mutat, ahol van a videóhoz bekapcsolható magyar felirat is, ami nem elérhető a YouTube-on)

Röviden a lényeg annyi, hogy sokkal, de sokkal jobb a helyzet ezekben a dolgokban, amiket írtál, mint azt az emberek 90%-a hiszi. Rég lecsökkent a családok mérete még a világ legszegényebb, legelmaradottabb (délnyugat-ázsiai, fekete-afrikai) régióiban is. Ma már átlagosan csak 2.1 gyerek születik például még az olyan bangladesi falvakban is, ahol folyóvíz sem nagyon van. Úgy 10 milliárdban fog tetőzni a Föld lakossága, amit bőven el tud látni még a Föld, csak úgy kell hozzáállni.

Tényleg remek előadás, csak ajánlani tudom mindenkinek, akinek van egy kis ideje megnézni.
Majd megnezem, kivancsi vagyok. Sajnos amiket leirtal az nincs ugy tudomasom szerint, de majd meglatom o mit mond.

Az energiakkal kapcsolatban egeszen biztos, hogy a zoldites nem lesz megoldas egyelore. Csak vagylagosan

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.21. 16:40

Ez azért semmiképpppp ne maradjon ki…
:O :O
Szép új világ, nesze!

https://www.vadhajtasok.hu/2021/11/18/k ... -eselyesei

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.22. 13:54

Kép

(:u

Azért ez a hétre ad muníciót.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.22. 13:57

rdaneelolivaw írta:
2021.11.21. 16:40
Ez azért semmiképpppp ne maradjon ki…
:O :O
Szép új világ, nesze!

https://www.vadhajtasok.hu/2021/11/18/k ... -eselyesei
Hiánypótló (:v

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.22. 15:05

Bandee írta:
2021.11.22. 13:54
Kép

(:u

Azért ez a hétre ad muníciót.
Lölő vett egy viagra vagy altató gyárat? :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.22. 22:11

Én csak most akadtam erre rá. Nem ismertem túlzottan az öreg munkásságát, de szeretem a látásmódját az életről.

"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.23. 07:27

Nigel Hill írta:
2021.11.22. 15:05
Lölő vett egy viagra vagy altató gyárat? :D
55 éves a fószer.
AZ még nem vajna-szint. :)

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.23. 08:45

rdaneelolivaw írta:
2021.11.23. 07:27
Nigel Hill írta:
2021.11.22. 15:05
Lölő vett egy viagra vagy altató gyárat? :D
55 éves a fószer.
AZ még nem vajna-szint. :)
Akkor altató (:v
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.23. 10:01

rdaneelolivaw írta:
2021.11.23. 07:27
55 éves a fószer.
AZ még nem vajna-szint. :)
Fószer.

Az ország valaha volt legretkesebb, legkártékonyabb tolvaja/strómanja sosem faszszopó, sosem elmebeteg, sosem szar.

Ő csak simán fószer :) De ha mondjuk egy dékás alpolgármester-jelölt-helyettes-titkársági-részmunkaidős tilosban parkol, és megírja a faszhajtások, menne a szarozás/faszszopózás. Komolyan, téged ki kéne találni, ha nem lennél :mosoly:

Ordítva fogok röhögni, amikor előadod majd a rendszerinti műsorod a választások előtt megint arról, hogy hát még nem döntöttél, kikre fogsz szavazni (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt