Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.01.30. 01:35

http://www.investor.hu/news/trading/201 ... obban.html

Mindenkit arra kérek, hogy politikailag neutrálisan, ill. szigorúan politikamentesen nyilvánuljon meg ebben a topikban! A közérdeklődésre számot tartó hírek, mindenfajta politikai komment nélkül jöhetnek. Pártpolitika egyáltalán nem! Nem kell sem egyik, sem másik oldal minősítgetése!Úgy látom lenne is igény eziránt, hiszen az oldallal kapcsolatos észrevételekre való topikban , ill. a fontos közlemények topikban már láttam próbálkozásokat.

Úgy gondolom lehet kultúráltan is beszélni az országban, és a nagyvilágban zajló olyan folyamatokról, melyek mindegyikőnket érintenek, amelyek közérdeklődésre tarthatnak számot.

Pl. a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban lehet érvelni, és ellenérvelni az atomerőművek mellett, de szigorúan gazdaságossági, környezetvédelmi szempontból. Hogy melyik párt mit akar, és miért előnyös vagy hátrányos az, szemben a másik párttal szemben azt már nem!

Én pl. kifejezetten a megújuló energiákra helyezném a fő hangsúlyt. Ahogy Németországban leállítanak minden atomerőművet, és ahogy a nap, szél, stb., megújuló energiaforrásokra helyezik az ellátásukat az példaértékű. De máshol is vannak ilyen törekvések. Pl. http://www.greenfo.hu/hirek/2014/01/27/ ... lajkutakat Azt hiszem ez lenne a jövő útja. Nem lenne szabad elköteleznünk magunkat olyan irányba, ami a gyermekeink, unokáink életét is megkeserítheti.

Lehetne aztán a hóhelyzetről is beszélgetni, de nem a kormányzatot minősítve, hanem pl. hogy kinél milyen megoldásokat alkalmaznak, és mi lenne a megfelelőbb, stb.Ezzel kapcsolatban valami: http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/mi- ... hideg-van/ :mosoly:

Próbáljuk meg, hátha sikerül!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

bertone

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.01.30. 07:23

Lancelot írta:http://www.investor.hu/news/trading/201 ... obban.html

Mindenkit arra kérek, hogy politikailag neutrálisan, ill. szigorúan politikamentesen nyilvánuljon meg ebben a topikban! A közérdeklődésre számot tartó hírek, mindenfajta politikai komment nélkül jöhetnek. Pártpolitika egyáltalán nem! Nem kell sem egyik, sem másik oldal minősítgetése!Úgy látom lenne is igény eziránt, hiszen az oldallal kapcsolatos észrevételekre való topikban , ill. a fontos közlemények topikban már láttam próbálkozásokat.

Úgy gondolom lehet kultúráltan is beszélni az országban, és a nagyvilágban zajló olyan folyamatokról, melyek mindegyikőnket érintenek, amelyek közérdeklődésre tarthatnak számot.

Pl. a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatban lehet érvelni, és ellenérvelni az atomerőművek mellett, de szigorúan gazdaságossági, környezetvédelmi szempontból. Hogy melyik párt mit akar, és miért előnyös vagy hátrányos az, szemben a másik párttal szemben azt már nem!

Én pl. kifejezetten a megújuló energiákra helyezném a fő hangsúlyt. Ahogy Németországban leállítanak minden atomerőművet, és ahogy a nap, szél, stb., megújuló energiaforrásokra helyezik az ellátásukat az példaértékű. De máshol is vannak ilyen törekvések. Pl. http://www.greenfo.hu/hirek/2014/01/27/ ... lajkutakat Azt hiszem ez lenne a jövő útja. Nem lenne szabad elköteleznünk magunkat olyan irányba, ami a gyermekeink, unokáink életét is megkeserítheti.

Lehetne aztán a hóhelyzetről is beszélgetni, de nem a kormányzatot minősítve, hanem pl. hogy kinél milyen megoldásokat alkalmaznak, és mi lenne a megfelelőbb, stb.Ezzel kapcsolatban valami: http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/mi- ... hideg-van/ :mosoly:

Próbáljuk meg, hátha sikerül!
Ahogy azt már jeleztem, az ilyen beszélgetésekkel egyetértek, s amit leírtál, az tökéletes. A felevetett problémákkal már vannak gondjaim. Illetve csak egy. A forint mozgásáról - én magam - nem tudnék bármit is úgy mondani, hogy abban ne lenne benne a jelenlegi helyzet politikai értékelése, ezért azt én hanyagolom. Persze, ha erre valaki tud más magyarázatot, azzal nincs gond, de nem vagyok biztos abban, hogy hamarosan ne kötnénk ki mégis egy hazai politikai vitában.

Az energia források már egy más kérdés. Sajnos - szerintem - ma még nem ismerünk olyan forrást, amivel ne bontanánk meg valamilyen mértékben a természet egyensúlyát. Persze, vannak felkapott dolgok, de azoknak is mind van valamilyen hátulütője.
Szélerőmű: melegíti a követlen környezetét, madarak pusztulását okozza, de nekem a legnyagobb félelmem az, hogy a Föld minden részén megvannak a széláramlások nyilvánvaló irányai, s maga a természet saját fejlődése is ennek megfelelően alakulhatott. Ha ebbe beteszünk valamit, ami egy rakat energiát vesz innen ki, az ezt a kialakult helyzetet bontja meg. Csak példaként: van egy ilyen telep. Előtte a szél rendelkezik egy adott energiával, ami azért az évszázadok, évezredek során biztosan valamilyen egyensúlyt követ. A telep utáni területek ennek megfelelően alakultak, változtak az idők során. Ezek az energiafarmok ezt most megbontják. A telep utáni területekre már egy jelentősen csökkent energiájú légáramlás jut csak tovább. Ki tudja megmondani, mit fog okozni ez a jövőben?

Geotermikus energia: gyakorlatilag mesterségesen hűtjük a Föld belsejét. Lehet, hogy ma azt hisszük, ebből nem származik semmi gond, de ki az, aki ezt teljes meggyőződéssel meri állítani?

Napenergia: hatalmas területeket fedünk be, ami alatt megszűnik a természetes növényzet. Tudom, hogy túlzás, de valahol hasonlónak érzem, mint amikor kipusztítjuk a fákat, mert kell nekünk az élettér. Arról nem beszélve, hogy ezek környezetében is biztosan emelkedik a hőmérséklet.

Hóhelyzet? Na, arról aztán tényleg nyugodtan lehet pártsemlegesen beszélni, mert gyerekkorom óta sokféle politikai helyzet volt már hazánkban, de nem emlékszem rá, hogy "hóhelyzet" ne lett volna. Tipikusan olyan állapot ez, amit mindig ki lehet használni az éppen aktuális politikai vezetés szapulására, függetlenül attól, milyen beállítottságú az aktuális politikai vezetés. Biztos, hogy mindig ők a hibásak, hol ezért, hol azért. Ezzel kapcsolatban inkább én a jó példákat venném elő.

A napokban Baját rendesen beterítette a hó. Egyik nap mentem kocsival valahová és időre, azaz siettem, nem értem rá megállni. Pedig a szívem azt diktálta. Szóvel, mentem az úton, amit már valamennyire letakarítottak. Ez ugyen nem csak azt jelenti, hogy az úttest többé-kevésbé tiszta, hanem azt is, hogy a korábban ott lévő hónak valahová kerülnie kellett. Ez ugyen nem más, mint az út széle. Akkor is, ha ott éppen zebra van. Persze, nálunk is dolgoznak - gondolom, többségében közmunkások - emberek az ilyen részek további, kézi takarítására, de azért nem tudnak mindenhol egyszerre ott lenni.
És akkor azt láttam, hogy egy férfi, mindeféle, szinte egyenruhának számító láthatósági mellény nélkül - világos nappal volt - egy zebránál tevékenykedett egy sima szeneslapáttal. Próbálta a hókotrók és a természet által lerakott hótól megtisztítani a járda és az uttest közötti néhány métert. Utálok havat lapátolni. De ott és akkor nagyon jól esett volna megállni, elkérni tőle a lapátot és beszállni a takarításba, hacsak pár percre is, addig is pihenhessen a szerintem teljesen önkéntes és önzetlem ember. Bár mint mondtam, éppen időre mentem, így végül nem álltam meg, de megfogadtam, ha visszafelé jövök, mindenképpen megteszem. De mikor később ideértem, ő már elment, a takarítás meg kész volt. Ja, még annyit, hogy még odafele egészen lelassítottam és elég szélesen kerültem, nehogy az esetleges latyakot rászórjam. Ezt ő is láttam és MEGKÖSZÖNTE egy apró mozdulattal. Fogalmam nincs ki volt, talán sosem láttam előtte, de nagyon a szívembe zártam ezt az embert.
(:p

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.01.30. 09:36

Örülök a topiknak, bár az előző helyünkön inkább csak olvastam. Nem éreztem volna korrektnek, ha utólag ráerőltetünk egy pol topikot Bertonera, de ennek a társadalom, gazdaság topiknak kifejezetten örülök. Szóval köszi szépen. :)

Nem annyira friss, de a az alapjövetedel témaköre is megér egy beszélgetést: http://www.penzcentrum.hu/karrier/itt_a ... m_cimlapon" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.30. 13:16

Phoebe írta: Nem annyira friss, de a az alapjövetedel témaköre is megér egy beszélgetést:
arról volt szó, hogy politika nem lehet. márpedig ez 100% politikai felvetés, más értelme nincs.

ma bútorvásárláshoz kapcsolódóan kértem az egyik teszkóban az ügyfélszolgálattól kartonpapírokat, nájlonokat, a kiscsaj a raktárból szedetett össze és hozatott ki egy csomót. nagyon rendes volt. igazi ügyfélszolgálat.

ellenben dec. 30-án parkolási birságot kaptam, miután lejárt a jegyem, de méd mielőtt megvettem az újabbat.. reklamáltam, 10 perc volt a kettő között. erre válaszoltak, hogy fizessem ki, mert abban az időpontban nem volt jegyem, és már volt hasonló ügyem, 2007-ben.. MIAF@sz? 6 évvel ezelőtt már volt ilyen ügyem? ez aztán a sorozatos visszaélés :D mondom Miskolcon a két ünnep között nem is kell fizetni a parkolásért, itt fizetek, és még büntetés is lesz. fasza. na EZ nem ügyfélszolgálat. se nem szolgáltatás..
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.01.30. 13:24

Dani, mit szólsz ahhoz, hogy lebúrták a közösségi kertet a Grund mellett? nagy igény nem volt rá...
Kép

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.01.30. 17:18

carlos78 írta:
Phoebe írta: Nem annyira friss, de a az alapjövetedel témaköre is megér egy beszélgetést:
arról volt szó, hogy politika nem lehet. márpedig ez 100% politikai felvetés, más értelme nincs.
...........
Szerintem magáról a kezdeményezésről, és az elvről simán lehet beszélni politika mentesen, eleve nem is magyar kezdeményezés.

Nekem ügyintézőkkel/ügyintézéssel inkább pozitív tapasztalaim vannak. December végén pl. 45 perc alatt sikerült lezavarnom egy bankszámla megszűntetését, majd másik banknál új számla nyitását. Ügyintézők mindenhol rugalmasan, pörgősen tették a dolgukat.

Nyáron a navnál kellett elintézném a Tb-t, ilyen jófej (nő) ügyintézővel kb. soha nem találkoztam, szerintem őt az Isten is erre teremtette. Derűsen előadta a mondókáját, teljeskörűen tájékoztatott, ismertette milyen lehetőségeim vannak. Annyira jól esett, hogy utána meg is jegyeztem neki.

Folytathatnám tovább a sort.

Negatív tapasztalatom talán kétszer volt. Egyszer Sopronban, amikor előzetes regisztráció után értékpapír számlát akartam nyitni. Először kb. úgy néztek rám mint a marslakóra, utána amikor találtak egy ügyintézőt, aki ismeri a folyamatot, közölték velem, hogy ők nem látják az adataimat a rendszerben, és nem is tudják bevinni a helyszínen (?!). Amúgy készségesek voltak, és az ügyintéző megadta az elérhetőségeit, hogy ha megpróbáltam újra a regisztrációt otthon, és ha látja az adataimat értesít, és így nem kell feleslegesen utaznom. Emlékeim szerint másodjára sem jött össze, bár kaptam emailt a regisztrációmról, akkor hagytam őket a francba. Utána még zargattak emailben egy ideig, hogy félbehagyott regisztrációm van, végül töröltem az adataimat, és kerestem más lehetőséget.
A másik Pházán a Takarékszövetkezetnél... Folyószámla megszűntetése. Elintéztük azzal nem is volt probléma, de mivel ismernek, ezért úgy gondolta az ügyintéző (volt iskolatársam anyukája), hogy nyugodtan faggathat, hogy még is miért szűntetem meg, és mivel tud többet a másik bankszámlám mint ez, mindezt elég feszengő, kimért stílusban. Én éreztem magam rosszul, megkönnyebbültem amikor kiléptem onnan.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.01.30. 17:44

Phoebe írta: Szerintem magáról a kezdeményezésről, és az elvről simán lehet beszélni politika mentesen, eleve nem is magyar kezdeményezés.
jó, akkor politika-mentesen: semmi értelme. a kőgazdag Svájcban sincs értelme, csak ők megtehetik! :D mi meg nem.-
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.01.30. 17:50

carlos78 írta:
Phoebe írta: Szerintem magáról a kezdeményezésről, és az elvről simán lehet beszélni politika mentesen, eleve nem is magyar kezdeményezés.
jó, akkor politika-mentesen: semmi értelme. a kőgazdag Svájcban sincs értelme, csak ők megtehetik! :D mi meg nem.-
Csábítóan hangzik, és valami más, de egyrészt miből, másrészt kérdés hogy hatna a munkamorálra...Mindenesetre érdekesnek tartom.

Egy jobb írás a témáról, bár indexes, szerintem elég tárgyilagos, megfogalmaz gondolatokat pro és kontra.
http://index.hu/gazdasag/2014/01/14/alapjovedelem/

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.30. 20:40

trutya írta:Dani, mit szólsz ahhoz, hogy lebúrták a közösségi kertet a Grund mellett? nagy igény nem volt rá...
Egyértelmű volt, hogy csak a sétány további megépüléséig maradhat meg.
Márpedig most húztak fel egy újabb "utcasarkot". Oszt' kaptunk a közösségi kert helyett egy LIDL-t. 8-) 8-) 8-)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.01.30. 20:42

Phoebe írta:Csábítóan hangzik, és valami más, de egyrészt miből, másrészt kérdés hogy hatna a munkamorálra...Mindenesetre érdekesnek tartom.
Így is a legnagyobb része a járulékainknak a szociális hozzájárulás. :D
Azt tudtad, hogy hívják a cigányok maguk közt a segílyt?

"fizetés".
(komoly) :mrgreen: :geek:

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.12. 09:26

Nos, akinek esetleg nem lettek volna ezidáig elképzelései, hogy miképpen is zajlik Magyarországon az "eredeti tőkefelhelmozás", ill. az új "arisztokrácia" születése, annak íme egy kis "oknyomozás":

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q& ... SEoe3Ae4Hw

Mivel amint látható az írás "pártsemleges", így kéretik az oldal tulajdonosának akaratát tiszteletbnen tarva, politikai kommenteket nem hozzáfűzni!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Clyde

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Clyde » 2014.02.12. 10:31

Lancelot írta:Nos, akinek esetleg nem lettek volna ezidáig elképzelései, hogy miképpen is zajlik Magyarországon az "eredeti tőkefelhelmozás", ill. az új "arisztokrácia" születése, annak íme egy kis "oknyomozás":

https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q& ... SEoe3Ae4Hw

Mivel amint látható az írás "pártsemleges", így kéretik az oldal tulajdonosának akaratát tiszteletbnen tarva, politikai kommenteket nem hozzáfűzni!
Feszülten várom az első hiteles cikket a szabadonebredik.hu-rol, illetve az utajovobe.com-ról.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.02.12. 12:26

Gyöngyösön töltöttem 1 órát. Nem éreztem magam biztonságban.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.12. 14:39

High-End írta:Gyöngyösön töltöttem 1 órát. Nem éreztem magam biztonságban.
Ehhez az érzéshez elég ha átjösz a nyócba'. :mrgreen:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.12. 15:15

Lancelot írta:Mivel amint látható az írás "pártsemleges", így kéretik az oldal tulajdonosának akaratát tiszteletbnen tarva, politikai kommenteket nem hozzáfűzni!
Ez a fészbúkon volt megosztva? :)
"Nem rossz" a cikk, többek között ezért sem vagyok oda beregisztrálva. :mrgreen:

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.16. 15:49

Döbbenetes! Már a disznóölés EU-s szabályozása is kiverte nálam a biztosítékot, ám az eféle kreténségk olvastán szinte szét tudnék robbanni!

http://mno.hu/penzesjog/veszelybe-kerul ... do-1210393
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.02.16. 16:56

Lancelot írta:Döbbenetes! Már a disznóölés EU-s szabályozása is kiverte nálam a biztosítékot, ám az eféle kreténségk olvastán szinte szét tudnék robbanni!

http://mno.hu/penzesjog/veszelybe-kerul ... do-1210393
Még ilyen marhaságot. Mégis mit akarnak csinálni? Majd ellenőrzik, és fánként bírságolnak? Akinek a magántelkén van, annak is ki kellene irtania? Ekkora marhaságot kitalálni... inkább foglalkoznának sokkal fontosabb kérdésekkel, például a mély szegénységgel vagy a korrupcióval, de nem, az akácfa fontosabb. Szánalmas.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Willy » 2014.02.16. 22:32

Lancelot írta:Döbbenetes! Már a disznóölés EU-s szabályozása is kiverte nálam a biztosítékot, ám az eféle kreténségk olvastán szinte szét tudnék robbanni!

http://mno.hu/penzesjog/veszelybe-kerul ... do-1210393
A mi családunk speciel méhészkedik. Bele se merek gondolni, mi lesz ennek a vége. Pont az akác a legkelendőbb és a legmacerásabb is, mivel nagyon érzékeny az időjárásra.

A legfinomabb méz amit eddig ettem, selyemfű (vaddohány) méz volt. Az a növény főleg a Nagykunságban található, szintén a talaj megkötésére termesztették.

És persze ugyanúgy irtani akarják.
Vannak országok, ahol parlagfűmézet is készítenek. Ironikus, de még az allergiásoknak is használ.

Ha kiesik az akác, mi lesz a méhészekkel? A hárs és a repce lutri, a vegyeset pedig bagóért lehet eladni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2014.02.17. 20:32

Willy írta: A mi családunk speciel méhészkedik. Bele se merek gondolni, mi lesz ennek a vége. Pont az akác a legkelendőbb és a legmacerásabb is, mivel nagyon érzékeny az időjárásra.

A legfinomabb méz amit eddig ettem, selyemfű (vaddohány) méz volt. Az a növény főleg a Nagykunságban található, szintén a talaj megkötésére termesztették.

És persze ugyanúgy irtani akarják.
Vannak országok, ahol parlagfűmézet is készítenek. Ironikus, de még az allergiásoknak is használ.

Ha kiesik az akác, mi lesz a méhészekkel? A hárs és a repce lutri, a vegyeset pedig bagóért lehet eladni.
Maradjunk abba, a magyar akácméz a világon talán a legjobb (és ezt most nem a sovinizmus mondatja velem). Ezért nyilván mindent el kell követni azért, hogy meg is maradhasson.

Én egyébként már ettem medvehagymavirág mézet is. Van egy emberke itt, mellettem a piacon, akinél rendszeresen veszem a mézet. Igen jó kapcsolatunk alakult ki. Nagyon jó minőségű árúja van. Na ő beszélt rá a medvehagymavirág mézre is. Azt hittem először hagymaízű lesz, de egyáltalán nem. Fenséges. Persze azért nekem a magyar akácméz - a pl. nála, mint őstermelőnél vett akácméz - az etalon! :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
eniksz
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1001
Csatlakozott: 2013.12.27. 23:02
Mi vagy?: én vagyok

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: eniksz » 2014.02.17. 21:45

Willy írta:
Lancelot írta:Döbbenetes! Már a disznóölés EU-s szabályozása is kiverte nálam a biztosítékot, ám az eféle kreténségk olvastán szinte szét tudnék robbanni!

http://mno.hu/penzesjog/veszelybe-kerul ... do-1210393
A mi családunk speciel méhészkedik. Bele se merek gondolni, mi lesz ennek a vége. Pont az akác a legkelendőbb és a legmacerásabb is, mivel nagyon érzékeny az időjárásra.

A legfinomabb méz amit eddig ettem, selyemfű (vaddohány) méz volt. Az a növény főleg a Nagykunságban található, szintén a talaj megkötésére termesztették.

És persze ugyanúgy irtani akarják.
Vannak országok, ahol parlagfűmézet is készítenek. Ironikus, de még az allergiásoknak is használ.

Ha kiesik az akác, mi lesz a méhészekkel? A hárs és a repce lutri, a vegyeset pedig bagóért lehet eladni.
Itt az a baj, hogy túl jó a magyar méz. A rossz minőségű kínai és egyéb mézek feljavítására használják. (sajnos) Ezért akarja az unió az akácfákat kivágatni, mert másképpen erre a piacra jóminőségű mézzel nem tud betörni. Csak egyet felejtenek el, az akác nem éppen a kiírtható fajták közé tartozik. Igen agresszív faféle. Ennek ellenére jó, hogy van, mert nem csak a méztermeléshez járul hozzá ez a fafajta, hanem elég jó fűtőértéke is van. Ráadásul igen gyorsan növő fajta. Szóval a lényeg, vesszen az akác, nehogy jó mézet termeljünk. Szánalmas.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.02.17. 21:59

eniksz írta: Itt az a baj, hogy túl jó a magyar méz. A rossz minőségű kínai és egyéb mézek feljavítására használják. (sajnos) Ezért akarja az unió az akácfákat kivágatni, mert másképpen erre a piacra jóminőségű mézzel nem tud betörni. Csak egyet felejtenek el, az akác nem éppen a kiírtható fajták közé tartozik. Igen agresszív faféle. Ennek ellenére jó, hogy van, mert nem csak a méztermeléshez járul hozzá ez a fafajta, hanem elég jó fűtőértéke is van. Ráadásul igen gyorsan növő fajta. Szóval a lényeg, vesszen az akác, nehogy jó mézet termeljünk. Szánalmas.
Ez a másik. Csak itt a környéken rengeteg helyen vannak a kert végében akácsorok, plusz egész komoly területek is vannak beültetve. Főleg nyár-akác-fenyő váltakozik. Egyik sem kimondottan őshonos, de hát itt nem is nagyon van őshonosan fa, maximum a Tisza árterében a tölgyesek. Azokat meg védi a Nemzeti Park. Szóval ilyen szempontból értelmetlen a felvetés. Valóban más állhat a háttérben.
Kép

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2014.02.19. 10:52

bertone írta:

Napenergia: hatalmas területeket fedünk be, ami alatt megszűnik a természetes növényzet. Tudom, hogy túlzás, de valahol hasonlónak érzem, mint amikor kipusztítjuk a fákat, mert kell nekünk az élettér. Arról nem beszélve, hogy ezek környezetében is biztosan emelkedik a hőmérséklet.
http://index.hu/tudomany/2014/02/19/oli ... _naperomu/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

bertone

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: bertone » 2014.02.19. 12:07

Nigel Hill írta:
bertone írta:

Napenergia: hatalmas területeket fedünk be, ami alatt megszűnik a természetes növényzet. Tudom, hogy túlzás, de valahol hasonlónak érzem, mint amikor kipusztítjuk a fákat, mert kell nekünk az élettér. Arról nem beszélve, hogy ezek környezetében is biztosan emelkedik a hőmérséklet.
http://index.hu/tudomany/2014/02/19/oli ... _naperomu/" onclick="window.open(this.href);return false;
Natessék! Erre ebben a formában nem is gondoltam. Azért azt az 500°C-ot nehezen hiszem el, de ahogy írtam is, valamekkora hőmérséklet emelkedést én is gondoltam.

Obelisk of Light
gokartos
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.02.16. 23:36
Mi vagy?: okos

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Obelisk of Light » 2014.02.19. 18:12

Lancelot írta:Döbbenetes! Már a disznóölés EU-s szabályozása is kiverte nálam a biztosítékot, ám az eféle kreténségk olvastán szinte szét tudnék robbanni!

http://mno.hu/penzesjog/veszelybe-kerul ... do-1210393
Ez pont nem kreténség. Az akácról 1998-ban megállapították, hogy egy (fás szárú) gyomnövény, ami nem csak hogy igénytelen, és hasznosíthatatlan (alatta pl. nincs is rendes termőtalaj), de még meg is fojtja az őshonos fajokat. Erről vannak részletes természetvédelmi cikkek, azokat javaslom, nem a fideszes agyatlan lózungokat.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.02.19. 18:19

Obelisk of Light írta:Ez pont nem kreténség. Az akácról 1998-ban megállapították, hogy egy (fás szárú) gyomnövény, ami nem csak hogy igénytelen, és hasznosíthatatlan (alatta pl. nincs is rendes termőtalaj), de még meg is fojtja az őshonos fajokat. Erről vannak részletes természetvédelmi cikkek, azokat javaslom, nem a fideszes agyatlan lózungokat.
Úgy emlékszem még kiváló fa alapanyagként is lehet hasznosítani.
Erős, tömör fafajta. Szép erezettel, színvilággal.
:pf03

De bizonyára a természetvédők szerint csak brikettgyártásra lenne alkalmas. :pf03

Lezárt