Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.05.19. 07:05

Bandee írta:
2022.05.19. 01:12
Nigel Hill írta:
2022.05.18. 18:55


Szerintem meg semmit nem tudsz róla és előre ítélkezel. Arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnézd, honnan jött, mit csinált eddig. Csak automatikusan benyelted a 444 és társai irányvonalát (kaszinó, miegymás) és máris tiborcz reload van előtted.
by the way én nem értek egyet veled. Szerintem féligmeddig, de alkalmas emberhez került a honvédelmi tárca. Most olyan idők jönnek, ahol bizony kormányozni kell. Ha neked van igazad, rövid távon belereccsennénk.
Nigel!

2022 van bassza meg es nem 1990. Elegem van bizonyos emberek futtatasabol, az itteni tagok tanui en igazan jol birtam. Elegem van most mar.
44 eves vagyok es 25 eves korom ota vallalkozo. Ezalatt kb. 120 ember fordult meg alattam. Ezalatt az ido alatt egy kibaszott filler tamogatast nem kaptam arra, hogy ezt a ceget fejlesszem. Se ettol se attol. Akin segiteni probaltam az is atbaszott.

Kurvara elegem van!

El tudom fogadni ha balfasz vagyok vagy ugyetlen es emiatt elesek az uzlettol. Vagy mert szartam bele
Azt nem tudom elfogadni, hogy Joskapista agymenesenek aldozata legyek mindemellett. Mert kuravara semmit ehhez o nem tett hozza
Nem erdekel ez a bajszos geci aki megkurta a kiscsajt jo alaposan remelhetoleg, es most o a nemzeti hadtapos! Mit csinaljak vele? Szerinted normalis, hogy a leendo miniszter milliardokert uzletel a sajat temajaban? Afrikaban van ilyen maximum

Elegem van ebbol!

Vannak itt a forumon olyanok akik kivaloak a szakmajukban. Kefir pl. Es a vallalata egyedulallo know how birtokaban van. Mert az apja csinalt es kitalalt valamit a fia meg az unokaja folytatta. De Dani is profi abban amit csinal es biztosan masok is.
Erre nem valasz, hogy aki jol fekszik az majd elveszi ezektol. Mit nem ertesz ezen bazdmeg? Magyarul beszelek pedig, bonyolult? Ertelmes vagy, mit magyarazzak meg ezen? Kit erdekel mit tanult es mit csinalt 1-1 ilyen arc? Legyen akkor miniszter de ne uzleteljen mar a temaban. Ez rohej

Halott ez az orszag, a sajat gyerekeimnek is azt mondanam menjenek innen. Beteg emberekkel teli valami, ahol ket honapra elore nem tudsz tervezni. Rakas szar az egesz, persze tele kibaszottul okos emberekkel akik eletukben keresztbe szalmat nem tettek csak gondoljak milyen faszak. Jo hely lehetne ez de benne mi szarra tesszuk ez az igazsag. Szerinted normalis, hogy 2022-ben a valasztasi kampany akkent zajlik le ahogyan olvashatod? Hol van ilyen? A politikai valtogazdaloodas nem veletlenul van kitalalva! Az se jo, semmi nem tokeletes de nem lehet hagyni egy valakit es a partjat 20 evig teljhatalommal kormanyozni. Ez nem normalis dolog. Elkorcsosult az egesz, nem tudom mikor lehet ezt egyaltalan korrigalni. Ez tragedia , bar latom sokan nem is ertik ezt. Azt se tudjak, hogy mar rabasztak. Jo nekik
Ennél jobban, érthetőbben ezt nem lehet megfogalmazni.
És utólag kiderült, hogy igazad volt abban is...ez az ellenzék alkalmatlan lett volna kormányozni...és nem MZP miatt, hanem az ellenzék többi szarrágó politikusa miatt. Ettől persze a váltásra óriási szükség lenne de ezekkel ez nem fog menni... De ettől még jól látod és látható azt is, amit ciklusok óta mondunk itt sokan hogy ez ami itt elindult 2010-ben az nem vezet sehova legfeljebb fehéroroszország vagy a türk tanács országainak szintjére.
Szovjet/orosz tipusu "demokrácia" épül mindenki nagy örömére.

Alghar irta...
És akkor még nem is szóltunk Pintér oktatási miniszter úrról, aki természetesen magasan a legképzettebb szakértője a témának,valódi oktatáspolitikus (:i , így most megnyugodtam, hogy természetesen "alkalmas emberhez került" az oktatásügy is. Meg hát ugye orvos is a szentem, de legalábbis képzett egészségpolitikus, így aztán most szárnyalni fog a közegészségügy, csakúgy, mint a közoktatás. Jár a (:taps
felfoghatatlan intézkedés... :pf02
Ahogyan a tónyó alá rendelt titkosszolgálatok is... :pf02

Volle irta...
Elképesztő, mi megy a topikban. Már olvasni is ritkán járok be, de még így is soknak érződik. Biztos az sem segít, hogy eljutottam oda, hogy semmilyen szinten nem érzem az otthonomnak ezt az országot, és nem érzek sorsközösséget ezzel a néppel. Nem utálom, vagy ilyesmi, de nulla köteléket érzek itt a mindenféléhez. Ezzel az erővel Litvániában is lehetnék. Jót ettől az országtól én meg a családom sem nagyon kapott.
pontosan ilyen érzéseim vannak nap mint nap...ha most 30 éves lennék úgy elhúznék ebből a félázsiai diktatúrából, hogy nem is látnának itt többet...de koromnál, a felépített vállalkozásnál, a gyarapodó család mellett ez már lehetetlen...de ettől még nem jó érzés 3 millio agyhalott megvezetett, gondolkodni csak a pénztárcájával tudó, morális értékek nélkül élő barom akaratának kiszolgáltatva lenni.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.19. 09:25

Bandee írta:
2022.05.19. 01:12
Nigel!

2022 van bassza meg es nem 1990. Elegem van bizonyos emberek futtatasabol, az itteni tagok tanui en igazan jol birtam. Elegem van most mar.

.
.
.
Mindig is korrekt voltál, respect.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.19. 09:38

Nigel Hill írta:
2022.05.18. 18:51

Igyad csak, rád fér. Hátha okosodik tőle az a beképzeld, de totál balfasz személyed. (:u
Tipikus megtestesítője vagy a billentyűzet mögött bátor, egyébként egy gyáva nyuszi, mikropéniszű kreténnek.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.05.19. 12:05

Nigel Hill írta:
2022.05.18. 09:16
bertone írta:
2022.05.17. 23:50
Szép.
Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2021-ben megveszi (Garancsival közösen) Vajna kaszinó üzletét.
2021-ben megveszi a cseh repülőgépgyárat.
2022-ben a Magyar Honvédség ettől a gyártól vásáról egy csomó katonai repülőt.
És most kinevezik Honvédelmi miniszternek.
Ezzel szerintem nincs semmi baj. Bár a kaszinót nem értem miként kapcsolódik.
A többiek szépen leírták, mi ezzel a probléma, így azt már nem ragozom tovább.
A kaszinó témát azért vetettem fel, mert ez jól mutatja a NER-be való tagozódását.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.19. 14:41

Lázár János: Célom, hogy 2030-ra utolérjük Ausztriát

Bazzeg, azt hallgatjuk 32 éve. :angry01

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.19. 14:51

High-End írta:
2022.05.19. 14:41
Lázár János: Célom, hogy 2030-ra utolérjük Ausztriát

Bazzeg, azt hallgatjuk 32 éve. :angry01
Ezek tényleg azt hiszik, hogy ennyire rövid mindenkinek az emlékezete?



Most akkor mégsem egy rettenetes migránsfertő Ausztria, hanem a kitűzött cél? (:u

Rohadt köpönyegforgató férgek, meg az ostoba szavazóik.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.19. 15:49

vollebak írta:
2022.05.19. 14:51


Most akkor mégsem egy rettenetes migránsfertő Ausztria, hanem a kitűzött cél? (:u

Rohadt köpönyegforgató férgek, meg az ostoba szavazóik.
Azt nem értem, hogy

- ezek szerint 2026-ban nem lesz választás vagy ennyire biztos az eredmény már most?
- a főni akkor miért kelethez dörgölőzik állandóan?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.19. 16:06

vollebak írta:
2022.05.19. 14:51
High-End írta:
2022.05.19. 14:41
Lázár János: Célom, hogy 2030-ra utolérjük Ausztriát

Bazzeg, azt hallgatjuk 32 éve. :angry01
Ezek tényleg azt hiszik, hogy ennyire rövid mindenkinek az emlékezete?



Most akkor mégsem egy rettenetes migránsfertő Ausztria, hanem a kitűzött cél? (:u

Rohadt köpönyegforgató férgek, meg az ostoba szavazóik.
Nem fogjuk elérni, de amúgy nem Ausztriáról beszélt akkor, hanem Bécsről, annak is egy negyedéről. Sima kampányvideó volt, ezekkel ennyit nem érdemes foglalkozni.
DE! Ha hipotetikusan feltételezzük, hogy elérjük a célt, akkor az talán elérhető azok nélkül a kellemetlen mellékesek nélkül is amiről ott beszélt. A kettő dolog nem függ össze, vagyis csak annyira, hogy talán minél jobb lenne itt annál többen akarnának itt is élni. Gondolom. Nem volt igaz amúgy csak részben amit mondott, de vannak olyan városok mint Pl. Párizs, ahol elég elkeserítő a helyzet a multikulti miatt.

Bár ez lenne ezzel az emberrel a legnagyobb baj.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.19. 16:13

High-End írta:
2022.05.19. 15:49
vollebak írta:
2022.05.19. 14:51


Most akkor mégsem egy rettenetes migránsfertő Ausztria, hanem a kitűzött cél? (:u

Rohadt köpönyegforgató férgek, meg az ostoba szavazóik.
Azt nem értem, hogy

- ezek szerint 2026-ban nem lesz választás vagy ennyire biztos az eredmény már most?
- a főni akkor miért kelethez dörgölőzik állandóan?
Lesz, de borítékolhatod a győzelmüket. Az ellenzék olyan ütést kapott most, hogy egyrészt ebből fel kell állniuk, ez sem lesz könnyű, majd miután rendezik a sorokat, pártokat kell megszüntetni, kicsinálni, ez a négy év náluk ennek jegyében telik majd el. Idő itt most arra nem lesz, hogy Orbán legyőzésével érdemben foglalkozzanak, nagyon távol kerültek ettől. Ebben az évben majd elindul ez a folyamat, de a valós átrendeződés majd csak a 2024-es EP választás után lesz szerintem, azt még mindenki szépen megpróbálja egyedül, úgyis listás választás, ezt követően pedig az eredmények tükrében majd a DK megmondja, hogy mi lesz. Az önkoris választásokon egyeseknek már majd nem osztanak lapot.

Túlságosan mélyen dörgölőzik oda néha, ez igaz, de szerintem kifejezetten gazdasági megfontolások állnak a háttérben. Az amerikai és pl. a brit geopolitikai iskola is nagyjából a volt SZU területét tekinti a legfontosabb résznek a világon, ez a hearthland, egyrészt a kelet-nyugati kereskedelmi útvonalak miatt másrészt pedig a nyersanyagforrások miatt ez nyilvánvaló. Nem igazán van valós alternatívájuk, ami most megy az szimpla néphülyítés. Az orbáni vétót úgy várják egyes esetekben, mint más a megváltót, csak megy a színészkedés.

Amúgy ha megnézed a keletiek eredményeit, főleg persze Ázsiát akkor Orbán ebben éppen szerintem jó úton jár, más kérdés, hogy ideológialiag nem szükséges keveredni. Nem nehéz belátni, hogy ez az évszázad a keletieké lesz, legalábbis én nem nagyon látok mást

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.19. 16:28

Bandee írta:
2022.05.19. 16:13

Lesz, de borítékolhatod a győzelmüket.
Elnézve ezt az "ellenzéket" lehet hogy nem is baj. VIktornál legalább van misszió, vízió..... :szom01

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.19. 16:31

Bandee írta:
2022.05.19. 16:06
Nem fogjuk elérni, de amúgy nem Ausztriáról beszélt akkor, hanem Bécsről, annak is egy negyedéről. Sima kampányvideó volt, ezekkel ennyit nem érdemes foglalkozni.
DE! Ha hipotetikusan feltételezzük, hogy elérjük a célt, akkor az talán elérhető azok nélkül a kellemetlen mellékesek nélkül is amiről ott beszélt. A kettő dolog nem függ össze, vagyis csak annyira, hogy talán minél jobb lenne itt annál többen akarnának itt is élni. Gondolom. Nem volt igaz amúgy csak részben amit mondott, de vannak olyan városok mint Pl. Párizs, ahol elég elkeserítő a helyzet a multikulti miatt.

Bár ez lenne ezzel az emberrel a legnagyobb baj.
Nem, szó szerint semmi sem volt igaz ebből az egészből. Pont azért irritáló, mert ha elmegy Párizsba vagy Londonba, ott lehetett volna némi valóságalapja annak, hogy vannak gázos környékek, ahol kurva sok a bevándorló.

De Bécs? Basszus, az egy dolog, hogy a nővérem hét évet élt ott, ezért pontosan tudom, mekkora hazugság minden, amit mondott. De ezen felül is: a kerületet, Favoritent a tizenkilencedik században betelepült csehek, szlovákok és magyarok alakították ki :D Mi az, hogy húsz éve nem voltak ott migránsok? Most több ott a nem migráns, mint bármikor korábban.

Aztán: azt nem tette hozzá ez a drága ember, hogy az első öt legnagyobb csoport bevándorlóból csak a törökök nem származnak keresztény, nem európai országból (szerbek, csehek, lengyelek, magyarok vannak még az elsők között).

Emellett tényleg gusztustalan, ahogy hülyének akarnak nézni mindenkit. Bécs 2009 óta zsinórban nyeri a világ legélhetőbb városa címet, amiben épp a tisztaság, közbiztonság, ilyesmik játszanak óriási szerepet. Bécs megelőzi Bernz, zürichet, Melbourne-t, Helsinkit ezekben a mutatókban. És ez egy köztudott dolog, rengeteg média hozza le minden évben ezt a listát.

Itt most nincs helye megengedő középutazásnak, hogy kampány, meg biztos részben igaza volt. Nem, nem volt igaza, egy hazug, retkes féreg. Lényegében bárhol csinálhatta volna Nyugat-Európában ezt a videót, több értelme lett volna, de hogy pont Bécsben, amiről csak álmodhatunk, hogy egyszer ott tartson Budapest... Röhej.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.19. 16:40

vollebak írta:
2022.05.19. 16:31
Bandee írta:
2022.05.19. 16:06
Nem fogjuk elérni, de amúgy nem Ausztriáról beszélt akkor, hanem Bécsről, annak is egy negyedéről. Sima kampányvideó volt, ezekkel ennyit nem érdemes foglalkozni.
DE! Ha hipotetikusan feltételezzük, hogy elérjük a célt, akkor az talán elérhető azok nélkül a kellemetlen mellékesek nélkül is amiről ott beszélt. A kettő dolog nem függ össze, vagyis csak annyira, hogy talán minél jobb lenne itt annál többen akarnának itt is élni. Gondolom. Nem volt igaz amúgy csak részben amit mondott, de vannak olyan városok mint Pl. Párizs, ahol elég elkeserítő a helyzet a multikulti miatt.

Bár ez lenne ezzel az emberrel a legnagyobb baj.
Nem, szó szerint semmi sem volt igaz ebből az egészből. Pont azért irritáló, mert ha elmegy Párizsba vagy Londonba, ott lehetett volna némi valóságalapja annak, hogy vannak gázos környékek, ahol kurva sok a bevándorló.

De Bécs? Basszus, az egy dolog, hogy a nővérem hét évet élt ott, ezért pontosan tudom, mekkora hazugság minden, amit mondott. De ezen felül is: a kerületet, Favoritent a tizenkilencedik században betelepült csehek, szlovákok és magyarok alakították ki :D Mi az, hogy húsz éve nem voltak ott migránsok? Most több ott a nem migráns, mint bármikor korábban.

Aztán: azt nem tette hozzá ez a drága ember, hogy az első öt legnagyobb csoport bevándorlóból csak a törökök nem származnak keresztény, nem európai országból (szerbek, csehek, lengyelek, magyarok vannak még az elsők között).

Emellett tényleg gusztustalan, ahogy hülyének akarnak nézni mindenkit. Bécs 2009 óta zsinórban nyeri a világ legélhetőbb városa címet, amiben épp a tisztaság, közbiztonság, ilyesmik játszanak óriási szerepet. Bécs megelőzi Bernz, zürichet, Melbourne-t, Helsinkit ezekben a mutatókban. És ez egy köztudott dolog, rengeteg média hozza le minden évben ezt a listát.

Itt most nincs helye megengedő középutazásnak, hogy kampány, meg biztos részben igaza volt. Nem, nem volt igaza, egy hazug, retkes féreg. Lényegében bárhol csinálhatta volna Nyugat-Európában ezt a videót, több értelme lett volna, de hogy pont Bécsben, amiről csak álmodhatunk, hogy egyszer ott tartson Budapest... Röhej.
Biztosan így van, ez engem különösebben nem érdekel csak inkább azért írtam mert nincsen összefüggés SZERINTEM a két dolog között amit felhoztál. Nem akart messzebb utazni biztos:)

Én jártam ott párszor, szép meg minden, biztos fasza is ott élni de én nem vágyom rá. Nem a multikulti miatt, idegenkedek minden ilyen németes dologtól. Nem szeretem, de ez mindegy is.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.19. 16:51

High-End írta:
2022.05.19. 16:28
Bandee írta:
2022.05.19. 16:13

Lesz, de borítékolhatod a győzelmüket.
Elnézve ezt az "ellenzéket" lehet hogy nem is baj. VIktornál legalább van misszió, vízió..... :szom01
És mindez látszik is rajta, ami nagyon fontos. Érdemesebb hátrébb lépni, félretenni a politikai meggyőződést és preferenciákat és úgy megnézni a dolgot, az egész jelenséget. Persze nehéz.

Inkább az a probléma, ha valós és értelmes alternatíva lenne annak is kb. lehetetlen győznie. Nem lehetetlen, de nagyon nehéz Orbánt legyőzni, mert kellően gátlástalan és ráadásul értelmes is, egyszerűen érzéke van ahhoz amit csinál. Önmagában a gátlástalansága nem lenne elég. A tehetségét, bármit is gondoljunk róla, szerintem el kell ismerni. Nemzetközileg is egyre népszerűbb, állítólag már az USA-ban is.. Jóval az ország mérete és gazdasági ereje, a jelentőségünk felett van reprezentálva a nemzetközi térben.

Sajnos egyelőre ehhez a rendszerhez kell alkalmazkodni. Ha nagy hibát nem követnek el, illetve ő maga nem követ el és az egészsége bírja, 2026-ot még biztosan elviszi. Lázár is visszatért, ő ha lehet, még Orbánnál is veszélyesebb nem véletlenül van most is kissé kontroll alatt. Nem sok jóra számítok

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.19. 16:54

Bandee írta:
2022.05.19. 16:51

És mindez látszik is rajta, ami nagyon fontos. Érdemesebb hátrébb lépni, félretenni a politikai meggyőződést és preferenciákat és úgy megnézni a dolgot, az egész jelenséget. Persze nehéz.

Inkább az a probléma, ha valós és értelmes alternatíva lenne annak is kb. lehetetlen győznie. Nem lehetetlen, de nagyon nehéz Orbánt legyőzni, mert kellően gátlástalan és ráadásul értelmes is, egyszerűen érzéke van ahhoz amit csinál. Önmagában a gátlástalansága nem lenne elég. A tehetségét, bármit is gondoljunk róla, szerintem el kell ismerni. Nemzetközileg is egyre népszerűbb, állítólag már az USA-ban is.. Jóval az ország mérete és gazdasági ereje, a jelentőségünk felett van reprezentálva a nemzetközi térben.

Sajnos egyelőre ehhez a rendszerhez kell alkalmazkodni. Ha nagy hibát nem követnek el, illetve ő maga nem követ el és az egészsége bírja, 2026-ot még biztosan elviszi. Lázár is visszatért, ő ha lehet, még Orbánnál is veszélyesebb nem véletlenül van most is kissé kontroll alatt. Nem sok jóra számítok
Teljesen egyetértek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.19. 17:02

High-End írta:
2022.05.19. 16:54
Bandee írta:
2022.05.19. 16:51

És mindez látszik is rajta, ami nagyon fontos. Érdemesebb hátrébb lépni, félretenni a politikai meggyőződést és preferenciákat és úgy megnézni a dolgot, az egész jelenséget. Persze nehéz.

Inkább az a probléma, ha valós és értelmes alternatíva lenne annak is kb. lehetetlen győznie. Nem lehetetlen, de nagyon nehéz Orbánt legyőzni, mert kellően gátlástalan és ráadásul értelmes is, egyszerűen érzéke van ahhoz amit csinál. Önmagában a gátlástalansága nem lenne elég. A tehetségét, bármit is gondoljunk róla, szerintem el kell ismerni. Nemzetközileg is egyre népszerűbb, állítólag már az USA-ban is.. Jóval az ország mérete és gazdasági ereje, a jelentőségünk felett van reprezentálva a nemzetközi térben.

Sajnos egyelőre ehhez a rendszerhez kell alkalmazkodni. Ha nagy hibát nem követnek el, illetve ő maga nem követ el és az egészsége bírja, 2026-ot még biztosan elviszi. Lázár is visszatért, ő ha lehet, még Orbánnál is veszélyesebb nem véletlenül van most is kissé kontroll alatt. Nem sok jóra számítok
Teljesen egyetértek.
Még annyit a korábbiakhoz, hogy szerintem a Huxit Párt is jó eséllyel bent lesz az OGY-ben 2026-ban. Az is egy olyan téma amit komoly pártok nem vállalhatnak fel (ha akarnák se), van is egy felső korlátja, de 10-15% támogatása lehet a népességen belül a huxitnak, ebből a szavazáskor meglehet a szükséges mennyiség. Erre nagy esélyt látok, egy olyan téma ami üres területet céloz mint a MH-nak az oltásellenesség volt.

Ezzel kapcsolatban még az is lehet, hogy a Fidesz szondáztatja velük a közvéleményt..

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.05.19. 18:03


Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.05.20. 11:12

Bandee írta:
2022.05.19. 01:12
Nigel Hill írta:
2022.05.18. 18:55


Szerintem meg semmit nem tudsz róla és előre ítélkezel. Arra sem vetted a fáradtságot, hogy megnézd, honnan jött, mit csinált eddig. Csak automatikusan benyelted a 444 és társai irányvonalát (kaszinó, miegymás) és máris tiborcz reload van előtted.
by the way én nem értek egyet veled. Szerintem féligmeddig, de alkalmas emberhez került a honvédelmi tárca. Most olyan idők jönnek, ahol bizony kormányozni kell. Ha neked van igazad, rövid távon belereccsennénk.
Nigel!

2022 van bassza meg es nem 1990. Elegem van bizonyos emberek futtatasabol, az itteni tagok tanui en igazan jol birtam. Elegem van most mar.

44 eves vagyok es 25 eves korom ota vallalkozo. Ezalatt kb. 120 ember fordult meg alattam. Ezalatt az ido alatt egy kibaszott filler tamogatast nem kaptam arra, hogy ezt a ceget fejlesszem. Se ettol se attol. Akin segiteni probaltam az is atbaszott.


Kurvara elegem van!

El tudom fogadni ha balfasz vagyok vagy ugyetlen es emiatt elesek az uzlettol. Vagy mert szartam bele

Azt nem tudom elfogadni, hogy Joskapista agymenesenek aldozata legyek mindemellett. Mert kuravara semmit ehhez o nem tett hozza

Nem erdekel ez a bajszos geci aki megkurta a kiscsajt jo alaposan remelhetoleg, es most o a nemzeti hadtapos! Mit csinaljak vele? Szerinted normalis, hogy a leendo miniszter milliardokert uzletel a sajat temajaban? Afrikaban van ilyen maximum

Elegem van ebbol!

Vannak itt a forumon olyanok akik kivaloak a szakmajukban. Kefir pl. Es a vallalata egyedulallo know how birtokaban van. Mert az apja csinalt es kitalalt valamit a fia meg az unokaja folytatta. De Dani is profi abban amit csinal es biztosan masok is.

Erre nem valasz, hogy aki jol fekszik az majd elveszi ezektol. Mit nem ertesz ezen bazdmeg? Magyarul beszelek pedig, bonyolult? Ertelmes vagy, mit magyarazzak meg ezen? Kit erdekel mit tanult es mit csinalt 1-1 ilyen arc? Legyen akkor miniszter de ne uzleteljen mar a temaban. Ez rohej

Halott ez az orszag, a sajat gyerekeimnek is azt mondanam menjenek innen. Beteg emberekkel teli valami, ahol ket honapra elore nem tudsz tervezni. Rakas szar az egesz, persze tele kibaszottul okos emberekkel akik eletukben keresztbe szalmat nem tettek csak gondoljak milyen faszak. Jo hely lehetne ez de benne mi szarra tesszuk ez az igazsag. Szerinted normalis, hogy 2022-ben a valasztasi kampany akkent zajlik le ahogyan olvashatod? Hol van ilyen? A politikai valtogazdaloodas nem veletlenul van kitalalva! Az se jo, semmi nem tokeletes de nem lehet hagyni egy valakit es a partjat 20 evig teljhatalommal kormanyozni. Ez nem normalis dolog. Elkorcsosult az egesz, nem tudom mikor lehet ezt egyaltalan korrigalni. Ez tragedia , bar latom sokan nem is ertik ezt. Azt se tudjak, hogy mar rabasztak. Jo nekik
Én nem vagyok vállalkozó de az ismeretségemben lévők is azt valják amit te.
A környezetünkben lévő TÜZÉP telepeket megszerzése egy ismert OGY- i képviselő. Van egy jól menő cég de már azt is szorongatja, nyílván ki akarja iktatni a konkurenciát.
Ez csak egy szösszenet volt eltérve a tárgytól.

Az új honvédelmi miniszter személye ultra gáz. Azok miatt amilyen bizniszei voltak a HM- el.
Hogy lehet ezt értelmezni? A nevén nevezve: maffia.
Fejlett demokráciában ez nem történhet meg.
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.05.20. 11:46

„A recept elkészült, Magyarország az a laboratórium, ahol a progresszív dominancia ellenszerét kikísérleteztük”

:o

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.05.20. 11:53

rdaneelolivaw írta:
2022.05.20. 11:46
„A recept elkészült, Magyarország az a laboratórium, ahol a progresszív dominancia ellenszerét kikísérleteztük”

:o
Nem az első alkalom, hogy valamiféle szótár is kellene az értelmezéshez.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.05.20. 12:22

Bandee írta:
2022.05.19. 01:12
A politikai valtogazdaloodas nem veletlenul van kitalalva! Az se jo, semmi nem tokeletes de nem lehet hagyni egy valakit es a partjat 20 evig teljhatalommal kormanyozni. Ez nem normalis dolog. Elkorcsosult az egesz, nem tudom mikor lehet ezt egyaltalan korrigalni.
És akkor ehhez vegyük hozzá, hogy Washington már 1796-ban, a második elnöki ciklusa lejárta előtt egy évvel úgy döntött, hogy nem akar harmadik ciklust - akkor sem, ha megválasztják (amúgy így történt). Egyrészt azért, mert attól tartott, hogy ha meghal, akkor a frissen, épp csak megalakult Államokban az emberek tévesen azt fogják gondolni, az elnöki titulus halálig érvényes, mint mondjuk a pápaság, és ezt mindenáron el akarta kerülni. Másrészt hangsúlyozta, hogy bárki van túl sokáig hatalomban, beleértve saját magát is, az soha nem jó összességében egy országnak. Ezért határozta meg törvényi úton maximum két ciklusban minden amerikai elnök kormányzását. Őt nem kötötte ez a törvény, ha akar, addig elnök, ameddig él. Óriási formátumú politikus volt.

Mi meg itt vagyunk a miniputyinnal megáldva úgy, hogy 1998 és 2026 között csak 8 év volt, amikor nem nekik volt teljhatalmuk. És 2026 is már most úgy tűnik, sima lesz, úgyhogy nem nagy kockázat 1998 és 2030 között csak 8 nem fideszes évvel számolni. Kibaszott közép-európai Türkménbasi.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.20. 12:54

rdaneelolivaw írta:
2022.05.20. 11:46
„A recept elkészült, Magyarország az a laboratórium, ahol a progresszív dominancia ellenszerét kikísérleteztük”

:o
A progresszív liberalizmusra gondol, amely irányzatnak a hagyományos szocdem de a klasszikus/szociál/konzervatív liberalizmus irányából is kritikája van. Ez az aktivista politika, leginkább a társadalmi igazságosságért folytatott küzdelemben tetten érhető, a vita az emberi szabadságjogok mértéke és az odavezető út körül van. Ez az irányzat szélsőségesen vallja az emberek közötti egyenlőséget, tehát a klasszikus szocialista vagy kommunista osztályharchoz képest mondjuk sokkal jobban identitáskérdést csinál ebből. Ez az LMBTQ, a BLM és hasonló dolgok ha egyszerűbben akarok fogalmazni, erről itt is sok vita volt.

Orbán arra gondolt, azt akarta mondani, hogy ez az irányzat dominálja most a világot de ők már azelőtt lépnek ellenük mielőtt kitalálnák, hogy mit fognak csinálni. - Nemváltó műtét tiltás, apa férfi/anya nő, nincs szexuális propaganda a gyerekeknek.

Remélem segíthettem:))

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.20. 13:40

vollebak írta:
2022.05.20. 12:22
Bandee írta:
2022.05.19. 01:12
A politikai valtogazdaloodas nem veletlenul van kitalalva! Az se jo, semmi nem tokeletes de nem lehet hagyni egy valakit es a partjat 20 evig teljhatalommal kormanyozni. Ez nem normalis dolog. Elkorcsosult az egesz, nem tudom mikor lehet ezt egyaltalan korrigalni.
És akkor ehhez vegyük hozzá, hogy Washington már 1796-ban,
Csak erre

Igen, vannak ilyenek, de az USA elnöki kormányzati formát használ ez pedig összehasonlíthatatlan a parlamentáris berendezkedéssel. Tehát ezért eleve felesleges felvetések, hogy parlamentáris rendszerben legyen korlátozva a ciklusok száma, mert a konstruktív bizalmatlanság intézményével leváltható a miniszterelnök, az elnöki rendszerben ezzel szemben majdnem lehetetlen az elnököt eltávolítani, kvázi ő egy önálló intézmény és a legfőbb hatalommal bíró személy. Tehát akit elnöknek választanak, az szinte biztosan kitölti a ciklusát, az impeachment ugye ott van de annyira nehézkes, hogy csak szarakodásra jó. Nem tudom pontosan, de azt hiszem a legfelsőbb bíróságnak, a szenátusnak és a nemzetgyűlésnek is meg kellene szavazza, vagy valami ilyesmi.

Tehát aki politikusként ezzel érvel és kampányol, ez szimpla populizmus, üres fecsegés. Nincs rá szükség, mert értelmezhetetlen kategória. Ráadásul a parlament is feloszlatható. Hasonló ehhez a másik agymenés, hogy közvetlen vagy közvetett KE választás legyen-e. A környékünkön minden országban azt hiszem közvetlenül választ a nép, aztán ott sincsen semmi hatalmuk, jó, Románia kicsit más. Ha pedig hatalmat is adunk mellé akkor meg megyünk a félelnöki vagy elnöki modell felé, amin aztán megint aggódás lenne.
Ha a nép választaná, akkor annyiban lenne más, hogy 5 évenként kapnánk a nyakunkba még egy kampányt, akkor is ők jelölnének és csak a pénz elbaszására, a vitákra és a társadalom egy újabb szondáztatási lehetőségére lenne jó.

Persze van az a gond, nem csak itthon, hanem máshol is parlamentáris rendszereknél, hogy a parlament egyre kevésbé tudja ellátni a kormány ellenőrző funkcióját, ami egy hagyományos tankönyvi funkciója lenne, hanem egyre inkább az ellenzék vette át ezt. De ez mint mondtam egy világ jelenség, tökéletes rendszer meg amúgy sincsen ami mindig mindenkinek örömet okozna. Ez ami most van, átmeneti állapot nálunk és egyébként elég ritka, mert a választási rendszerünk alapján nem igazán szabadna kialakulni ennyiszer a 2/3-nak, de tankönyvileg is már a predomináns pártrendszernél vagyunk. Mindez csak egyrészről van Orbán tehetsége és gátlástalansága miatt, sokkal inkább oka az, hogy akik jelentkeznek ellenfeleinek 4 évente azok totálisan alkalmatlanok arra, amit szeretnének csinálni. Tehát hiába basizunk, ezt persze lehet, de egy centit előbbre, nem visz az alap probléma megértéséhez.

Ha kevésbé becsülték volna le őt az ellenfelei, leszálltak volna a magas lóról akkor nem itt tartanánk. De ez nem most áprlisban lett elbaszva, hanem már sokkal korábban. Az ország sírját a 90-2010 között zajlott események ásták meg igazán, ott ágyaztak meg ennek a rendszernek és fő bűnösei a Farkasházy Tivadar és hozzá köthető belpesti nagyképű seggfejek, akik mint a korábbi komcsi elit átmentették magukat és anyagi és erkölcsi hátterüket kihasználva uralkodtak itt rajtunk 20 évet.

Akkor is másfelé mehettünk volna ha a rendszerváltáskori liberális konszenzusnál nem a szociálliberalizmust választják hanem a konzervatívot, meg nem fekszenek össze az állampárt utódjával 2 év múlva, nincs Charta és stb stb. Áhh, szar az egész

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2022.05.20. 22:43

A legnagyobb baj az, minden demokráciában, vagy demokráciának látszani akaró rendszerben, az USA-tól Oroszországig mindenhol, hogy aki a választást nyeri és többséget alkot a törvényhozásban, az alkotja meg a kormányt is, azaz a végrehajtást. Papíron a hatalmi ágak szét vannak választva, a gyakorlatban meg az országgyűlés és a kormány kibenléte szorosan összefügg egymással. Nem tudom, mi lenne erre a megoldás, de ami most van, az semmiképpen sem jó.
Régebben is írtam már szerintem, de most is leírom, hogy azért nem értettem az elmúlt 12 évben a "rendeleti kormányzás" körüli hisztit, mert a Fidesznek épp annyira van lehetősége a Parlamenten keresztülvinni bármit, mint rendeleti úton meghatározni ugyanazt a bármit. Ha az utóbbihoz nyúlnak, max. beszédtémát adnak az ellenzéknek, addig is lehet csinálni a valódi turpisságokat. Ettől még ami van, az kurvára nem jó, de nem azért nem jó, mert kormányrendeletekkel megkerülik az országgyűlést. Erre soha nem voltak rászorulva és nem is nagyon lesznek, hacsak nem szűnik meg a 2/3-os többségük.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.05.20. 23:59

Krisztián írta:
2022.05.20. 22:43
A legnagyobb baj az, minden demokráciában, vagy demokráciának látszani akaró rendszerben, az USA-tól Oroszországig mindenhol, hogy aki a választást nyeri és többséget alkot a törvényhozásban, az alkotja meg a kormányt is, azaz a végrehajtást. Papíron a hatalmi ágak szét vannak választva, a gyakorlatban meg az országgyűlés és a kormány kibenléte szorosan összefügg egymással. Nem tudom, mi lenne erre a megoldás, de ami most van, az semmiképpen sem jó.
Régebben is írtam már szerintem, de most is leírom, hogy azért nem értettem az elmúlt 12 évben a "rendeleti kormányzás" körüli hisztit, mert a Fidesznek épp annyira van lehetősége a Parlamenten keresztülvinni bármit, mint rendeleti úton meghatározni ugyanazt a bármit. Ha az utóbbihoz nyúlnak, max. beszédtémát adnak az ellenzéknek, addig is lehet csinálni a valódi turpisságokat. Ettől még ami van, az kurvára nem jó, de nem azért nem jó, mert kormányrendeletekkel megkerülik az országgyűlést. Erre soha nem voltak rászorulva és nem is nagyon lesznek, hacsak nem szűnik meg a 2/3-os többségük.
Nem feltétlenül, mert ahol kétkamarás a "parlament"/törvényhozás ott lehetnek szimmetrikus viszonyban és akkor az alsóház nem tud a felsőház nélkül lépni. ANno a Horthy rendszerben azt hiszem 1926- tól azért lett megint felsőház, hogy ha valami szélsőség felüti a fejét akkor legyen felette kontroll (más kérdés, hogy nem ért célt a dolog). USA-ban pl. a képviselőház és a szenátus egyenrangú, szimmetrikus viszonyban vannak, bizonyos ügyeket csak az egyik vagy csak a másik dönthet el és az elnöknek is van olyan téma, jellemzően külügyi dolgok amihez szenátusi jóváhagyás kell. Viszont az USA-ban gyakran nem állnak ezek együtt, mert kétévente frissítik a képviselőházat és a szenátus 1/3-át így mindig más többség alakul ki itt vagy ott. Nagyon ritka az, amikor az elnök és a képviselőház/szenátus kompletten republikánus vagy demokrata. Idén láthatjuk majd ennek prototípusát mert várhatóan orbitálisat buknak a demokraták a félidős frissítésen.
A briteknél csak protokolláris szerepe van a felsőháznak, viszont ott a képviselők az egyéni választókerületi egyszerű többségi rendszer miatt nem mindig vannak a kormány álláspontján, kvázi náluk egy törvény el nem fogadása buktatja a miniszterelnököt.

De igen, van amit írsz sok helyen, ha érdekel a téma, akkor a prezidenciálódás jelenségét nézd meg, Körösényi vetette fel a 90-es végén ezt a dolgot, nem magyar hanem világ jelenség. Ehhez a perszonalizáció is társul, a miniszterelnökök egyre inkább kiemelődnek a rendszeren belül, igazából sok helyen nem is a pártnak hanem a ME jelöltnek van kampánya. A rendeletekkel való kormányzás se csak magyar jelenség, sok helyen van így

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.05.21. 15:13

Novak Katalin odacsapott a lecsóba rendesen. (:q

Lezárt