Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2014.05.08. 23:59

carlos78 írta:
Phoebe írta: Magyarországon BP és egyéb viszonylatban annak szokás nevezni, de igazad van, falvakról beszélünk. Ettől függetlenül, szerintem felénk akkor sem az általad felvázolt a gyakori, hanem inkább, amit én írtam. Húsvétkor voltam otthon, és beszélgettem barátnőmmel, nézegetnek telkeket a környéken. Kb 4-5 millió Petőházán újonnan parcellázott részen, nem gondolom, hogy ez annyira olcsó lenne. Vagy mondjuk egy 140nm-es családi ház 19millióért. Albérlet meg lényegében nincs is helyben.
Én piacra járok vásárolni zöldségért, gyümölcsért és húsért, épp ezért gondolom, hogy én olcsóbban oldom meg a dolgot, mint anyám akinek max a helyi kisbolt, vagy Interspar jut, esetleg munka után a Tesco. Végig szoktam lapozni, az összes szóróanyagot, és piacon simán megveszem olcsóbban azt a cuccot, van választék, és tapasztalatom szerint többnyire jó minőségű is. Egyik kedvencem pl. a tojás, L-es tojást veszek 30/db-ért, Tesco és társai meg az S-M-nek csúfolt óriás fürjtojást árulják nagyjából 38 forintért, kisebb boltokban még durvább árak vannak. Ez csak egy tétel. Jóideje nyomulnak már piacon a görög/spanyol eperrel, most nemrég jött be a magyar. Piacon görög ára lement 400Ft/kg-ig, addig egy hiper, azzal promózza magát, hogy ugyanez az eper 800-1000Ft/kg.
Én azt gondolom itt is ki lehet simán jönni annyiból mint vidéken, csak ésszel kell csinálni. Szerintem azzal ideologizálni a magasabb béreket, hogy itt nehezebb/drágább élni hülyeség.
azt veszem ki a szavaidból, hogy pesten piacra járnak az emberek jóért olcsón, falun meg teszkóba szarért drágán. hát én ezt fordítva láttam.

én spec. elmentem a kisbolt elé a söröző papákhoz és megkérdeztem, hogy ki szokta a nagybanira vinni a gyümölcseit, mikor érik. így veszem meg nagybani áron a meggyet, cseresznyét, szőlőt, stb. minden évben. nekik nem kell elvinni a városba, nekem meg olcsón van jó. disznóvágáskor is szólnak két helyről, 800,- forintért van friss hús. aztán van reggelente pár öregasszony a kis répájával, paradicsommal, mikor mivel kiállnak, piac ár feléért-kétharmadáért. ez mind házi cucc. ronda és finom :D

persze a teszkó itt is annyiért ad, mint pesten, sőt.
Mari néni az általad vett gyümölcs után vagy Józsi bácsi a disznótoros után mennyi adót fizet be? 27%-os áfát gondolom nem dobja rá. Munkáltatói járulékot sem fizet. Gondolom ezerrel írja most is az adóbevallását mindegyik. Nem sajnálom tőlük, Isten őrizz, de van ám egy ilyen vonzata is a dolognak. Márpedig ha vidéken - mint mondod - így lehet jó cucchoz jutni és a népek ezt veszik, akkor az nem kevés adóforint.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.09. 06:22

Alghar írta:Mari néni az általad vett gyümölcs után vagy Józsi bácsi a disznótoros után mennyi adót fizet be? 27%-os áfát gondolom nem dobja rá. Munkáltatói járulékot sem fizet. Gondolom ezerrel írja most is az adóbevallását mindegyik. Nem sajnálom tőlük, Isten őrizz, de van ám egy ilyen vonzata is a dolognak. Márpedig ha vidéken - mint mondod - így lehet jó cucchoz jutni és a népek ezt veszik, akkor az nem kevés adóforint.
Mert miért is lenne jó ha ÁFA terhelné pluszban? :)
Azt TE fizetnéd meg végeredményben... feltételezem nincs mondjuk vendéglátó ÁFA-körös KFT-d amivel mondjuk le is tudnád írni a cuccost költségként.

Nettó és nem csinálja az adóbevallását. OK.
Többség szerintem nyugdíjas, lehet hülye vagyok de ha egyéni vállalkozó akkor is 25e átalányt kéne fizetnie havonta.
Amennyiben nem éri el az évi 6 000 000 Ft-os bevételt.
Vagy csak az alapnyugdíjt kapná és KATA-zna 1000-el, havi 50 rugót perkálva? :pf04 :mrgreen:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.09. 06:33

maTTeus írta:Kicsit eltér a témától, de végülis kapcsolódik hozzá. Én személy szerint a kisebb közösségeket hoznám előtérbe, mondjuk faluszinten. Több helyen hallom, hogy vannak kezdeményezések ami jó. Először kis településen kellene elérni, hogy élelmezés szempontjából önellátók legyenek. Pont így, hogy valaki termel zöldséget, cserébe vesz a másiktól krumplit meg hasonlók. Voltaképpen így a megélhetés is sokkal egyszerűbb lenne. Vagy munkahelyet teremteni úgy, hogy az adott falu a helyi adottságoknak megfelelően belekezd valamilyen projektbe, mondjuk egyféle árucikket előnyben részesíteni, és termelni, majd országon belül eladni azt. Minden környező település más-más terméket állítana elő, és azt a többinek adná el, cserébe azoktól vesz. A nagyobb földeket a falvak kaphatnák, így azok a mezőgazdaság, a városok pedig az ipar felé orientálódhatnának. És az sem lenne gond, hogy valakinek nem tetszik az adott munka, hiszen országon belül bőséges kínálatból választhat, bárhol meg tudna élni. Ehhez jönnének az egyéb ágak, egyrészt a szórakoztatóipar, illetve a tudományágak melyek a termelést hatékonyabbá, és környezetkímélőbbé tehetnék. Hosszabb távon mindenképpen az önellátásnak kellene célnak lennie. Csak ehhez véleményem szerint központosítás csak kezdetben lenne, amíg megszervezik az áruáramlási rendszert, azután az önkormányzatoknak - szerintem - nagyobb kezet kellene hagyni, hiszen így hatékonyabban végezhetnék a munkájukat.
Ezek jó gondolatok, csak ehhez kellene egy egészséges érdek és magyar áruvédelem is, hogy nem engedjük be az olcsó szar külföldit.
Szerintem ez a jelenlegi hatályos EU-törvények alapján lehetetlen. Egyszerűen szar az érdekérvényesítés, és rossz paraméterek alapján léptünk be anno.

Hiányzik az a mentalitás, hogy "vegyük a helyi élelmiszert", amiből végtére is él - adott esetben - a környék.
Visszatérve az EU-ra, szerintem ez nem is fog változni, kicsit vagyunk benne, nem vagyunk alapító tagok, a nagyobb államok szarják a spanyolviaszt.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.09. 14:15

Alghar írta:
Mari néni az általad vett gyümölcs után vagy Józsi bácsi a disznótoros után mennyi adót fizet be? 27%-os áfát gondolom nem dobja rá. Munkáltatói járulékot sem fizet. Gondolom ezerrel írja most is az adóbevallását mindegyik. Nem sajnálom tőlük, Isten őrizz, de van ám egy ilyen vonzata is a dolognak. Márpedig ha vidéken - mint mondod - így lehet jó cucchoz jutni és a népek ezt veszik, akkor az nem kevés adóforint.
hát én kifizetem az árát, ami bruttó. hogy ő ebből mennyit adózik nem rám tartozik. ugyanígy a pesti zöldséges se fizet áfát, ha nem akar, bet it.
amúgy háztájit legálisan lehet eladni, akár boltnak is, őstermelő 6milláig mindenképp.

amúgy nem nagyon bánt a dolog, Mari néni nem fizet a zeller után áfát, cserébe nem ül a 600milliárdos 4es metrón soha, meg a 160milliárdos népligetbe se viszi a kutyáját szarni. megígéri. :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.09. 16:30

rdaneelolivaw írta:
maTTeus írta:Kicsit eltér a témától, de végülis kapcsolódik hozzá. Én személy szerint a kisebb közösségeket hoznám előtérbe, mondjuk faluszinten. Több helyen hallom, hogy vannak kezdeményezések ami jó. Először kis településen kellene elérni, hogy élelmezés szempontjából önellátók legyenek. Pont így, hogy valaki termel zöldséget, cserébe vesz a másiktól krumplit meg hasonlók. Voltaképpen így a megélhetés is sokkal egyszerűbb lenne. Vagy munkahelyet teremteni úgy, hogy az adott falu a helyi adottságoknak megfelelően belekezd valamilyen projektbe, mondjuk egyféle árucikket előnyben részesíteni, és termelni, majd országon belül eladni azt. Minden környező település más-más terméket állítana elő, és azt a többinek adná el, cserébe azoktól vesz. A nagyobb földeket a falvak kaphatnák, így azok a mezőgazdaság, a városok pedig az ipar felé orientálódhatnának. És az sem lenne gond, hogy valakinek nem tetszik az adott munka, hiszen országon belül bőséges kínálatból választhat, bárhol meg tudna élni. Ehhez jönnének az egyéb ágak, egyrészt a szórakoztatóipar, illetve a tudományágak melyek a termelést hatékonyabbá, és környezetkímélőbbé tehetnék. Hosszabb távon mindenképpen az önellátásnak kellene célnak lennie. Csak ehhez véleményem szerint központosítás csak kezdetben lenne, amíg megszervezik az áruáramlási rendszert, azután az önkormányzatoknak - szerintem - nagyobb kezet kellene hagyni, hiszen így hatékonyabban végezhetnék a munkájukat.
Ezek jó gondolatok, csak ehhez kellene egy egészséges érdek és magyar áruvédelem is, hogy nem engedjük be az olcsó szar külföldit.
Szerintem ez a jelenlegi hatályos EU-törvények alapján lehetetlen. Egyszerűen szar az érdekérvényesítés, és rossz paraméterek alapján léptünk be anno.

Hiányzik az a mentalitás, hogy "vegyük a helyi élelmiszert", amiből végtére is él - adott esetben - a környék.
Visszatérve az EU-ra, szerintem ez nem is fog változni, kicsit vagyunk benne, nem vagyunk alapító tagok, a nagyobb államok szarják a spanyolviaszt.
Plusz pénz. Ami meg nincs. A föld megint problémás. Az a baj, hogy a nagytőke 100% hogy nem engedne ilyenfajta tevékenységet. Így vagy úgy de megoldanák a helyzetet. Nekik nem érdekük az, hogy mindenki jól éljen, elég az, ha ők maguk igen, a többire szarnak nagyívben. Ez az, ami bosszantó. Az EU kérdése meg ördögi kör. Sajnos akármit teszünk, mi csak rosszul járnánk. Kilépni most már késő, szerintem összeomlana a gazdaság az eu-s befektetések nélkül. Ráadásul jelenleg több pénz folyik be, mint ki tudtommal az EU felé, legalábbis papíron. Természetesen az import-export miatt a mérleg nagyon az EU felé dől, de a pénz nélkül amit visszakapunk nagy bajban lennénk. Így legalább arra megy el, amire kell, és nem a nagykutyák teszik zsebre. (vagyis egy részét nem). Ettől függetlenül azt hiszem, az EU-nak maximum 10 éve van, a jelenlegi forma tarthatatlan. Egyszerűen túlnőtt önmagán. Túl sok lett az országok különböző egyéni érdekei, amit nem lehet lassan kompromisszumokkal sem megoldani. Jó az, ha van egy erős gazdasági szövetség, de ebben a formában és méretben működésképtelen.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.09. 17:17

maTTeus írta:Plusz pénz. Ami meg nincs. A föld megint problémás. Az a baj, hogy a nagytőke 100% hogy nem engedne ilyenfajta tevékenységet. Így vagy úgy de megoldanák a helyzetet. Nekik nem érdekük az, hogy mindenki jól éljen, elég az, ha ők maguk igen, a többire szarnak nagyívben. Ez az, ami bosszantó. Az EU kérdése meg ördögi kör. Sajnos akármit teszünk, mi csak rosszul járnánk. Kilépni most már késő, szerintem összeomlana a gazdaság az eu-s befektetések nélkül. Ráadásul jelenleg több pénz folyik be, mint ki tudtommal az EU felé, legalábbis papíron. Természetesen az import-export miatt a mérleg nagyon az EU felé dől, de a pénz nélkül amit visszakapunk nagy bajban lennénk. Így legalább arra megy el, amire kell, és nem a nagykutyák teszik zsebre. (vagyis egy részét nem). Ettől függetlenül azt hiszem, az EU-nak maximum 10 éve van, a jelenlegi forma tarthatatlan. Egyszerűen túlnőtt önmagán. Túl sok lett az országok különböző egyéni érdekei, amit nem lehet lassan kompromisszumokkal sem megoldani. Jó az, ha van egy erős gazdasági szövetség, de ebben a formában és méretben működésképtelen.
Pénzt nyomtathatsz, előállíthatsz tehát nem ezen múlik.
Viszont ha kirekesztenénk a nyugati bankokat, akkor megtalálnák a módját annak, hogy ránkkényszerítsék az akaratukat.

Nincs elég vállalat, tevékenység, nem dolgoznak elegen, a társadalom is öregszik, kevesebb a gyerek, egyre többeket kell eltartani (minimum havi 400 rugós nyugdíjjal ugyebár :D )... szóval van itt gond bőven.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.09. 19:00

rdaneelolivaw írta:
Pénzt nyomtathatsz, előállíthatsz tehát nem ezen múlik.
Viszont ha kirekesztenénk a nyugati bankokat, akkor megtalálnák a módját annak, hogy ránkkényszerítsék az akaratukat.

Nincs elég vállalat, tevékenység, nem dolgoznak elegen, a társadalom is öregszik, kevesebb a gyerek, egyre többeket kell eltartani (minimum havi 400 rugós nyugdíjjal ugyebár :D )... szóval van itt gond bőven.
A pénznél a megfelelő infrastruktúra kiépítésére gondoltam, ahhoz pedig kellene, főként külföldről tudnánk elkezdeni. Ahhoz hogy önellátók legyünk minden nekünk kell gyártani is, ehhez gyárak kellenek. A gyárakat meg valamiből el kell indítani. Majd ha beindul, akkor már menni fog szépen, de a kezdőlökéshez pénz is kell. A munkánál pedig elvileg a jelenlegi problémák megoldhatóak lennének, hiszen ha úgy alakítjuk ki akkor elvileg mindenkinek lesz munkája, a segély intézménye teljesen megszűnne, szóval az, aki meg akar élni, muszáj lesz dolgoznia, persze normális, ellenőrizett keretek között, és valóban meg tudna élni belőle. Csak itt is a kezdet hiányzik, mert ahhoz, hogy elinduljon, először el kellene kezdeni dolgozni. Ezt meg nehéz lesz elérni egyeseknél. A nyugdíjas rendszert is át lehetne alakítani. Szerintem ők is tudnak valamilyen "feladatot" elvégezni. Sőt. ÉN úgy látom, hogy sokan egyszerűen nem tudják azt megcsinálni annyi év munka után, hogy hirtelen leállnak és lógatják a lábukat. Itt falun sokan dolgozgatnak a konyhakertben például. Vagy ha úgy alakul a gyerekekre is tudnak vigyázni, ha betegek, a szülők meg éppen dolgoznak. Még örülnének is neki szerintem. De ez csak egy lehetőség, ha beindul a szekér nem lesz ezzel probléma. Csak elindulni nehéz. Továbbmegyek, lehetetlen sajnos.
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.09. 19:56

maTTeus írta: ahhoz, hogy elinduljon, először el kellene kezdeni dolgozni. Ezt meg nehéz lesz elérni egyeseknél. .
főleg ha olyan munkát szeretnél adni nekik, amiben megvalósíthatják az álmaikat is.

én ezt úgy oldanám meg, hogy minden faluban divatbemutató csarnokokat csinálnék, ahol 0-24órában mennének a divatbemutatók 3.200 településen. így mindenkinek jutna meló:
- fiúk: erősebb fizikumú vagy -->kidobó leszel. gyengébb fizikumú vagy-->DJ leszel
- lányok: mindegy milyen fizikumú vagy, modell leszel.

mindenki boldog lenne. :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.05.09. 20:06

carlos78 írta:
maTTeus írta: ahhoz, hogy elinduljon, először el kellene kezdeni dolgozni. Ezt meg nehéz lesz elérni egyeseknél. .
főleg ha olyan munkát szeretnél adni nekik, amiben megvalósíthatják az álmaikat is.

én ezt úgy oldanám meg, hogy minden faluban divatbemutató csarnokokat csinálnék, ahol 0-24órában mennének a divatbemutatók 3.200 településen. így mindenkinek jutna meló:
- fiúk: erősebb fizikumú vagy -->kidobó leszel. gyengébb fizikumú vagy-->DJ leszel
- lányok: mindegy milyen fizikumú vagy, modell leszel.

mindenki boldog lenne. :D
Mondjuk, nem ártana néhány, a jelenlegiektől eltérő fizikumú modell :D

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.09. 20:12

Sánta Gepárd írta:
Mondjuk, nem ártana néhány, a jelenlegiektől eltérő fizikumú modell :D
Kép
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.09. 21:53

carlos78 írta:
maTTeus írta: ahhoz, hogy elinduljon, először el kellene kezdeni dolgozni. Ezt meg nehéz lesz elérni egyeseknél. .
főleg ha olyan munkát szeretnél adni nekik, amiben megvalósíthatják az álmaikat is.

én ezt úgy oldanám meg, hogy minden faluban divatbemutató csarnokokat csinálnék, ahol 0-24órában mennének a divatbemutatók 3.200 településen. így mindenkinek jutna meló:
- fiúk: erősebb fizikumú vagy -->kidobó leszel. gyengébb fizikumú vagy-->DJ leszel
- lányok: mindegy milyen fizikumú vagy, modell leszel.

mindenki boldog lenne. :D
Az alapvető szemléleten is változtatni kellene. Ezek a célok a liberális katyvasz miatt vannak jelen. Gondolom régen egyáltalán nem ez volt a célja az embereknek. Például boldog élet, barátok, család, gyerekek stb. Azt kellene elérni, hogy ne ilyen álmai legyenek az embereknek. Tipikus hogyan keressünk sokat kevés munkából. A másik dolog amit kiirtanék az a drog. Elég szar látvány tizenéves beállt embereket látni, akik azt hiszik, hogy az egész élet abból áll, hogy betekerik az anyagot és elszívják. Hogy az jó dolog. Meg egészséges. Ilyenkor kérdezem meg tőlük, hogy ki mondta nekik ezt, tán a díler? Nem tudnak válaszolni. És ami szörnyű, hogy egyre többen kezdik el, olyanok, akikről sohasem gondoltam volna. És mindezt 15-16 évesen... Már ott tartunk, hogy az egyik osztálytársam full részegen jött be a délután ötkor kezdődő ISKOLAI ballagásra... és ez Kecskemét egyik legnevesebb gimnáziuma... Mi van akkor máshol? ÉS nem kivételes eset, egyre inkább tendencia, hogy egyre fiatalabban, és egyre durvábban kezdik.
Kép

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.05.09. 22:11

maTTeus írta:

Az alapvető szemléleten is változtatni kellene. Ezek a célok a liberális katyvasz miatt vannak jelen. Gondolom régen egyáltalán nem ez volt a célja az embereknek. Például boldog élet, barátok, család, gyerekek stb. Azt kellene elérni, hogy ne ilyen álmai legyenek az embereknek. Tipikus hogyan keressünk sokat kevés munkából. A másik dolog amit kiirtanék az a drog. Elég szar látvány tizenéves beállt embereket látni, akik azt hiszik, hogy az egész élet abból áll, hogy betekerik az anyagot és elszívják. Hogy az jó dolog. Meg egészséges. Ilyenkor kérdezem meg tőlük, hogy ki mondta nekik ezt, tán a díler? Nem tudnak válaszolni. És ami szörnyű, hogy egyre többen kezdik el, olyanok, akikről sohasem gondoltam volna. És mindezt 15-16 évesen... Már ott tartunk, hogy az egyik osztálytársam full részegen jött be a délután ötkor kezdődő ISKOLAI ballagásra... és ez Kecskemét egyik legnevesebb gimnáziuma... Mi van akkor máshol? ÉS nem kivételes eset, egyre inkább tendencia, hogy egyre fiatalabban, és egyre durvábban kezdik.
A drogot nehezen tudnád megtiltani. Iszonyatosan sok pénz van benne, nagyon sokan érdekeltek abban, hogy - szabadon vagy titokban - nagy legyen a forgalom.

Az viszont szerintem nem hátrány, ha az ember olyant csinál, amit szeret is. Hozzátartozik a boldog élethez, együtt a családdal, barátokkal.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.09. 22:45

Sánta Gepárd írta:
A drogot nehezen tudnád megtiltani. Iszonyatosan sok pénz van benne, nagyon sokan érdekeltek abban, hogy - szabadon vagy titokban - nagy legyen a forgalom.

Az viszont szerintem nem hátrány, ha az ember olyant csinál, amit szeret is. Hozzátartozik a boldog élethez, együtt a családdal, barátokkal.
Nem, nem akarom megtiltani, nem is lehet. Nem is kellene sokáig élnem azt hiszem. Inkább az embereket kellene jobb belátásra bírni. A problémát ami sajnos egyre inkább jelen van az okánál kell megoldani. És úgy látom, a legnagyobb gond a családok szétesése. Rengeteg, egyre több emberrel találkozok, akik nagyon egyedül érzik magukat, ami nem is csoda, hiszen sokak szülei váltak el, folyton dolgoznak, keveset foglalkoznak velük. Társaságra van szükségük, ilyenkor sajnos a rossz helyekre tudnak legkönnyebben bekerülni. Ehhez még hozzájön a túlterheltség miatti állandó stressz, és még sorolhatnám a problémákat. Nem meglepő, hogy az alkoholba, vagy a drogokba menekülnek.
Kép

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.10. 00:15

Sánta Gepárd írta:
Az viszont szerintem nem hátrány, ha az ember olyant csinál, amit szeret is. Hozzátartozik a boldog élethez, együtt a családdal, barátokkal.
így van. ezért mondják meg hogy mit szeressél á la tv, internet, stb. amit sokat lát egy útkereső fiatal, azt megszereti, már csak azért is mert nem lesz full idegen terep. ezért kell napi szinten tolni az édes életet meg az éjjel nappal budapestet, hogy ne is érdekeljen más csak ami ott van: nulla munka, sok bulizás. így egy idő uztán eszükbe sem jut, hogy egy asztalos is lehet boldog a munkájával, hisz gőzük sincs róla, mit csinál egy asztalos. az okosabbakat pedig elterelik valami egyetemre, mintha fizikai munka és önálló alkotás nem is létezne, aztán mehetnek egy agyonszabályozott multihoz, ahol csak az lesz boldog a munkájával, aki szeret sokat robotolni, majd fentebb jutva lefelé szopatni. :D
végül tehát lesz melós alkalmazott, főnök alkalmazott, meg munkanélküli. de akkor ki váltja meg a világot?
hol vannak a képzési rendszerben a felkészült szakemberek, akik a pénzhez is értenek, vállalkozni is mernek és konkurenciái lehetnek a jelenlegi vállalkozói körnek?
sehol. ilyen emberek szinte kizárólag a jelenlegi kör leszármazottai lesznek.
de mondok egy példát: a Közgép csoport rengeteg építőipari munkát nyer el, hídak, utak, stb. jó lenne egy-két ilyen munka. DE. Ismer valaki olyan embert a környezetében, aki ért is ehhez, pénze is van x-száz alkalmazottra, bele is tud tenni x-százmilliót a kifizetésig, stb. és nem ebből a körből jött, azaz feltörekvő 20-30as proligyerek?
mert én nem.

ki van találva a rendszer, nincs meglepő fordulat..
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.05.10. 08:37

maTTeus írta:
Sánta Gepárd írta:
A drogot nehezen tudnád megtiltani. Iszonyatosan sok pénz van benne, nagyon sokan érdekeltek abban, hogy - szabadon vagy titokban - nagy legyen a forgalom.

Az viszont szerintem nem hátrány, ha az ember olyant csinál, amit szeret is. Hozzátartozik a boldog élethez, együtt a családdal, barátokkal.
Nem, nem akarom megtiltani, nem is lehet. Nem is kellene sokáig élnem azt hiszem. Inkább az embereket kellene jobb belátásra bírni. A problémát ami sajnos egyre inkább jelen van az okánál kell megoldani. És úgy látom, a legnagyobb gond a családok szétesése. Rengeteg, egyre több emberrel találkozok, akik nagyon egyedül érzik magukat, ami nem is csoda, hiszen sokak szülei váltak el, folyton dolgoznak, keveset foglalkoznak velük. Társaságra van szükségük, ilyenkor sajnos a rossz helyekre tudnak legkönnyebben bekerülni. Ehhez még hozzájön a túlterheltség miatti állandó stressz, és még sorolhatnám a problémákat. Nem meglepő, hogy az alkoholba, vagy a drogokba menekülnek.
Hát, nem tudom. Szerintem meg azért drogoznak, mert hozzájutnak.

Régen is voltak problémák. Jó, kevesebb volt a széteső család, mert külön kevésbé voltak életképesek, de akkor is volt válás. Akkor sem feltétlenül a szülők foglalkoztak a családban a gyerekkekel, hanem a nevelő, a házitanító, a benlakásos iskola - ha nem volt olyan az anyagi helyzet, akkor az utca. Viszont még nem juthattak kábítószerhez, tehát nem éltek vele. Volt alkohol, cigi, szerencsejáték, nyilvánosház.

Az egyedüllétben igazad van, de ez is csak nyilvánvalóvá vált, nem most alakult ki (bár az internet nyilván hozzásegített). Nem hiszem, hogy egy elromlott, de lehetőségek híján fel nem bontott házasság nem jelent egyedüllétet. Csak nem tűnik fel.

Valóban jobb belátásra kellene bírni. És ehhez elég lenne az adott környezetben néhány ember (na jó, eredményesebb lehet, ha intézményesített támogatást is kap). Leginkább fel kellene állni a gép mellől (mondom én, aki szintén itt ülök), el kellene menni ide-oda-amoda. Amikor nyugdíjas lettem, megdöbbentem, mennyi helyre lehet ingyen vagy kevés pénzért is eljutni, aztán én is leeresztettem. mert ahhoz CSINÁLNI is kellene valamit, és ez az, amitől a mostani ember elszokott. Mert hiszen majd elintézem a neten. Kellenének a régi művelődési házak, ahol szakkörök, táncpróbák, irodalmi izék lennének. És kellene nléhány ember, aki elhív, ott tart, és rábeszél, hogy gyere legközelebb is.

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.05.10. 08:39

carlos78 írta:
Sánta Gepárd írta:
Az viszont szerintem nem hátrány, ha az ember olyant csinál, amit szeret is. Hozzátartozik a boldog élethez, együtt a családdal, barátokkal.
így van. ezért mondják meg hogy mit szeressél á la tv, internet, stb. amit sokat lát egy útkereső fiatal, azt megszereti, már csak azért is mert nem lesz full idegen terep. ezért kell napi szinten tolni az édes életet meg az éjjel nappal budapestet, hogy ne is érdekeljen más csak ami ott van: nulla munka, sok bulizás. így egy idő uztán eszükbe sem jut, hogy egy asztalos is lehet boldog a munkájával, hisz gőzük sincs róla, mit csinál egy asztalos. az okosabbakat pedig elterelik valami egyetemre, mintha fizikai munka és önálló alkotás nem is létezne, aztán mehetnek egy agyonszabályozott multihoz, ahol csak az lesz boldog a munkájával, aki szeret sokat robotolni, majd fentebb jutva lefelé szopatni. :D
végül tehát lesz melós alkalmazott, főnök alkalmazott, meg munkanélküli. de akkor ki váltja meg a világot?
hol vannak a képzési rendszerben a felkészült szakemberek, akik a pénzhez is értenek, vállalkozni is mernek és konkurenciái lehetnek a jelenlegi vállalkozói körnek?
sehol. ilyen emberek szinte kizárólag a jelenlegi kör leszármazottai lesznek.
de mondok egy példát: a Közgép csoport rengeteg építőipari munkát nyer el, hídak, utak, stb. jó lenne egy-két ilyen munka. DE. Ismer valaki olyan embert a környezetében, aki ért is ehhez, pénze is van x-száz alkalmazottra, bele is tud tenni x-százmilliót a kifizetésig, stb. és nem ebből a körből jött, azaz feltörekvő 20-30as proligyerek?
mert én nem.

ki van találva a rendszer, nincs meglepő fordulat..
Sajnos, nagyon igazad van.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.10. 10:01

Sánta Gepárd írta:Az egyedüllétben igazad van, de ez is csak nyilvánvalóvá vált, nem most alakult ki (bár az internet nyilván hozzásegített). Nem hiszem, hogy egy elromlott, de lehetőségek híján fel nem bontott házasság nem jelent egyedüllétet. Csak nem tűnik fel.
Csak nem mindegy, hogy van(nak)-e gyerek(ek)...
Sokszor azért nem mennek szét, mert nagyon kicsik még a gyerekek, és lelkileg sérülnének.
Szüleimnél is így volt, 83-ben váltak, de csak 87-ben költöztek szét... és mi ebből semmit sem éreztünk/tudtunk.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.10. 11:26

Sánta Gepárd írta: Hát, nem tudom. Szerintem meg azért drogoznak, mert hozzájutnak.

Régen is voltak problémák. Jó, kevesebb volt a széteső család, mert külön kevésbé voltak életképesek, de akkor is volt válás. Akkor sem feltétlenül a szülők foglalkoztak a családban a gyerekkekel, hanem a nevelő, a házitanító, a benlakásos iskola - ha nem volt olyan az anyagi helyzet, akkor az utca. Viszont még nem juthattak kábítószerhez, tehát nem éltek vele. Volt alkohol, cigi, szerencsejáték, nyilvánosház.

Az egyedüllétben igazad van, de ez is csak nyilvánvalóvá vált, nem most alakult ki (bár az internet nyilván hozzásegített). Nem hiszem, hogy egy elromlott, de lehetőségek híján fel nem bontott házasság nem jelent egyedüllétet. Csak nem tűnik fel.

Valóban jobb belátásra kellene bírni. És ehhez elég lenne az adott környezetben néhány ember (na jó, eredményesebb lehet, ha intézményesített támogatást is kap). Leginkább fel kellene állni a gép mellől (mondom én, aki szintén itt ülök), el kellene menni ide-oda-amoda. Amikor nyugdíjas lettem, megdöbbentem, mennyi helyre lehet ingyen vagy kevés pénzért is eljutni, aztán én is leeresztettem. mert ahhoz CSINÁLNI is kellene valamit, és ez az, amitől a mostani ember elszokott. Mert hiszen majd elintézem a neten. Kellenének a régi művelődési házak, ahol szakkörök, táncpróbák, irodalmi izék lennének. És kellene nléhány ember, aki elhív, ott tart, és rábeszél, hogy gyere legközelebb is.
(:j Így van. Nagyon kellenének a közösségek. Nálunk már látszik valami, most próbálják újraindítani az ilyen közös falusi rendezvényeket. Előző években már az is jónak számított, ha például a búcsúban egy pár család kint volt. Régen meg ott volt az egész falu, jól érezték magukat. Azt látom, hogy azért még itt falun nem olyan drasztikus a helyzet, a város ilyen szempontból sokkal rosszabb. Mást sem hallgatok egész nap, minthogy ki kit győzött le valamelyik idióta gépes játékban. És ha ki is mozdulnak a gép elől, az azért van, mert elmennek a többiekkel piálni meg hasonlók. Ez egy olyan osztályban, (ritka kivétel) ahol MÉG egy túlsúlyos sincs. Szinte mindenki sportol(t) valamit. Aztán sokan hagyják abba, pedig nem kéne. Az egész a liberális agymosás miatt van, mindenhonnan az jön, hogy mindenki szabad, bármit meg lehet tenni, azt csinálsz amit akarsz, az életed csak abból áll hogy szórakozz. Pedig nem. Az csak egy része. Vannak mellette kötelezettségek is, amiket egyre többen felejtenek el. Mert ha azt csinálok, amit akarok, akkor minek tanuljak? A tanárok, a felnőttek mind hülyék csak én vagyok az istencsászár. Öröm hallgatni, hogy a szar TZ-ért mindig a tanár a hibás, meg azért is, ha esetleg elvárja hogy tanulj. És szerintem ez azért van, mert anno nem foglalkoztak vele eleget, nem nevelték rendesen. De hát aki éjjel-nappal dolgozik, az hogy is tehetné. Aztán leültek az idióta csatornák elé, azon nőnek fel, amit ott látnak, azt hiszik valóságnak. Aztán szépen lesz belőlük egy egyszerű droid, aki dolgozik, termel, hogy meg tudjon élni. Amerikában már régen ez van. Ami számomra érdekes, hogy az Éjjel-nappal Budapestet mindenki szidja, de valakinek mégiscsak néznie kell, ha még mindig műsoron van. Egyik ismerősöm azt mondja, hogy nem érti, mi a bajuk vele, ő igenis nézi. Azért, mert sokszor jönnek elő olyan gondok, amik vele is megtörténtek/megtörténhetnek, és ebből ő megoldást tud találni. De könyörgöm, ez minden, csak nem megoldás. És ő egy nagyon normális, rendes ember...

A drogokhoz visszatérve nem tudom, hogy mindenhol az egyedüllét-e az ok, de én ezt tapasztalom. Barátokat akarnak szerezni, belépni közösségekbe, csak ez nem olyan egyszerű, ha normális közösségről van szó. Az ilyen drogos-piás bandákba meg csak azt kell csinálni, amit a többi, és meg van oldva. Ezért kezdik el nagyon sokan, aztán szépen haladnak tovább a spirállal egyre lejjebb.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.10. 11:46

carlos78 írta:hol vannak a képzési rendszerben a felkészült szakemberek, akik a pénzhez is értenek, vállalkozni is mernek és konkurenciái lehetnek a jelenlegi vállalkozói körnek?
sehol. ilyen emberek szinte kizárólag a jelenlegi kör leszármazottai lesznek.
Ez régen is így volt, annyi különbséggel, hogy akkor nem mondták azt, hogy "egyenlő vagy, Te is megteheted - sőt bárki."
Azt mondták, tróger vagy és az is maradsz.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.10. 11:47

maTTeus írta:Azért, mert sokszor jönnek elő olyan gondok, amik vele is megtörténtek/megtörténhetnek, és ebből ő megoldást tud találni. De könyörgöm, ez minden, csak nem megoldás. És ő egy nagyon normális, rendes ember...
Aztakurva, ez milyen már???!!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2014.05.10. 14:22

rdaneelolivaw írta:
Sánta Gepárd írta:Az egyedüllétben igazad van, de ez is csak nyilvánvalóvá vált, nem most alakult ki (bár az internet nyilván hozzásegített). Nem hiszem, hogy egy elromlott, de lehetőségek híján fel nem bontott házasság nem jelent egyedüllétet. Csak nem tűnik fel.
Csak nem mindegy, hogy van(nak)-e gyerek(ek)...
Sokszor azért nem mennek szét, mert nagyon kicsik még a gyerekek, és lelkileg sérülnének.
Szüleimnél is így volt, 83-ben váltak, de csak 87-ben költöztek szét... és mi ebből semmit sem éreztünk/tudtunk.
Szerencsétek volt. Több helyet ismerek, ahol a gyerekek ebbe mentek tönkre.
(Szerencsére fiatal vagy még, nem ismered a hatvanas éveket, amikor minden garázdaságot, lopást, egyebet azzal próbáltak védeni, hogy szegény elkövető elvált szülők gyermeke. Dühített, hogy ez enyhítő körülmény, hiszen én is elvált szülők gyermeke vagyok, mégsem gyújtottam fel a parkot, de tagadhatatlan, volt benne valami.)

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: trutya » 2014.05.15. 10:27

Kép

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.05.15. 10:43

Sánta Gepárd írta: (Szerencsére fiatal vagy még, nem ismered a hatvanas éveket, amikor minden garázdaságot, lopást, egyebet azzal próbáltak védeni, hogy szegény elkövető elvált szülők gyermeke. Dühített, hogy ez enyhítő körülmény, hiszen én is elvált szülők gyermeke vagyok, mégsem gyújtottam fel a parkot, de tagadhatatlan, volt benne valami.)
A nyolcvanas években is ez volt. Ma már az a fura, ha egyben van a család és mindenki azt vallja, hogy jobb külön, de a gyerek nem látja az állandó veszekedést. Azt, hogy esetleg anya, apa így sem boldog már senkit nem érdekel.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.15. 12:48

trutya írta:tizenkét év után bezér az iwiw
http://www.origo.hu/techbazis/20140514- ... -iwiw.html
úgy emlékszem hogy 3 fickó alapította 1millió ft-ból, aztán az egyik megunta, és kilépett. 333ezer forintját megkapta. pár hónappal később jött a t-com csoport és megvette az egészet 1milliárdért.. szerinted felépült a harmadik faszi? :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.15. 14:58

carlos78 írta:úgy emlékszem hogy 3 fickó alapította 1millió ft-ból, aztán az egyik megunta, és kilépett. 333ezer forintját megkapta. pár hónappal később jött a t-com csoport és megvette az egészet 1milliárdért.. szerinted felépült a harmadik faszi? :D
Ez lesz a faszbúkkal is, csak idő kérdése.

Lezárt