Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.10.14. 20:25

rdaneelolivaw írta:
2020.10.14. 20:03
9_46_20 írta:
2020.10.14. 19:35
Pontosan nem tudom hogy van a csók de szerintem nem lehet csók plusz sima hitellel többet felvenni mint ami tényleg szükséges, de ezt senki nem nézi.
Ezt csak úgy lehet, hogy valaki eladta nekik papíron drágábban. Még akkor is ha újépítésű, ekkor ugye ráadásul még illeték sincs ha első ingatlan.
Valóban nem tudsz mit csinálni, ha egy 70 milliós ingatlant eladnak nekik papíron 80-ért majd az utalás után visszaadják.

Ez a 3 milliós térítés is érdekes.
Ha nekem 2-3 éve felújított kecóm van, akkor az még nincs eléggé lelakva.
Vállalkozóktól beszámláztatok 6 gurigára, erre majd térít az áwllam utólag 3 milliót??
Kijön valaki ellenőrizni, ki fogja megállapítani, hogy nem most készült?
Mondjuk ettől függetlenül biztos valakinek jó lesz...
Eladsz egy ingatlant azt mondod a banknak eladtad 20 misieet neked kell 10+10 csók mert az új keco 40 millió. De a régit nem 20eet adtad el hanem 30ert. Senki sem fogja ellenőrizni hol a kieső 10. Miközben nem lennél jogosult 10+10 millióra csak 10-re. Nagyon egyerusitett példa de így működik.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.14. 21:41

Phoebe írta:
2020.10.14. 16:44
Bandee írta:
2020.10.14. 16:14

Én annyit tudok mondani ezzel kapcsolatban, hogy rengeteg lett a háromgyermekes család a játszótereken. Feltűnően sokan vannak.. Mivel a szűlőképes korú nők száma éppen alacsony szinten van, ez nem feltétlen mutatkozik meg a szülések számában, de az intézkedések nélkül a helyzet még rosszabb lenne szerintem. Most az összetettebb társadalmi akadályokat úgysem tudod kivenni a képletből, tehát egyszerűbb innen közelíteni.. Buksi simivel nem megy szerintem az ösztönzés, aki nem akar szülni az így sem fog, de aki anyagi okokból hezitált, azokon legalább segít.

Az államnak nincs nagyon más lehetősége, mint ilyen intézkedéseket hozni. Az érzelmi kérdéseken felül a gyermekvállalás igenis anyagi vonzattal is jár, ami adott esetben gátja lehet egy család fejlődésének. Ezeken, ha nem is sokat, de segítenek ezek a dolgok.

Sajnos a negatív hatások amelyeket felsoroltál, biztosan benne vannak, de a jövő szempontjából nem nagyon van más út, mint valahogy ösztönözni a szaporulatot. Öregszik a társadalom, de nem lesz aki eltartja. Már így sem egyébként. Nagyjából a lehetetlent próbálják meg
Valahol olvastam erről, talán épp a linkelt kiszámoló blogon, hogy gazdasági válság idején alacsonyabb a gyerekvállalási kedv, míg amikor épp jobb a gazdasági helyzet, nagyobb a hajlandóság. 2008-2009-ben volt utóljára komolyabb válság az idei beesésig, szerintem ez is árnyalhatja a képet.

Tényleg nincs jobb megoldás, mint a támogatás/hitel kombó, amiből aztán lehet túlárazott lyukakat venni? El tudom képzelni, hogy van akik számára motiválók ezek az ösztönzők. Olyat is el tudok képzelni, hogy valaki végig sem gondolja igazán mit vállal, csak a kedvezményekig jut.

Szerintem nincs arányban az eredmény azzal, mint amennyibe a többi adófizetőnek kerül, illetve milyen járulékos hatása van.

Természetesen én sem vitatom, hogy gyermeket vállalni és tisztességgel felnevelni mennyi kiadással jár, de az mondjuk egy folyamatos, havi szintű kiadás, erre van a családi adókedvezmény stb., ezeknek simán van értelme.

Ezek a támogatások, amelyekről most beszélünk inkább szólnak az építőipar pörgetéséről, a szavazat szerzésről, és valamelyest a gyerekszülések számának növeléséről. Abban nem különösebben segítenek, hogy az a gyerek hogyan lesz felnevelve. Szerintem nagyon aránytalan ez így.
Igen, ez is erősíti azt a megállapításomat, hogy a gyermekvállalás anyagi kérdés is sajnos. De a mostani válság még nincsen 9 hónapja, tehát a születésekben ez majd jövőre tud megmutatkozni.
Nem tudom van-e jobb megoldás, nem vagyok szakértője a témának. Meg kéne nézni hol milyen megoldások vannak erre. Az biztos, hogy olyan rendszer nem lesz ami mindenkinek megfelel és teljesen igazságos. Ami jó Neked, 3/410 szomszédainak, magának 3/410- nek, nekem stb.. Egy igazságos rendszernek engem pl. azonnal ki kelljen zárjon...
A lakhatás kritikus kérdés, pláne ha három gyereket vállal valaki, tehát valahogyan támogatni kell a lakáshoz jutást. Aki nem vállal gyermeket, másképpen járul hozzá a társadalom jövőjéhez, szerintem ez belátható, nem lehet egy kalap alá venni azzal, aki három gyereket is bevállal. Pláne ha többet. Az már hivatás.

Szerintem a lakásépítésekből felesleges érzelmi kérdést csinálni, mindenképpen kellenek és még kevés is épül. Én inkább azt látom, hogy szarokat csinálnak és ez zavar nagyon, de szerencsére engem elkerült, hogy részt vegyek bármi ilyen szarság létrehozásában. Az építőipar rengeteg ágazatot húz magával, tehát ha az pörög, akkor pörög más is, pl. a logisztika, a kereskedelem. Aztán az ebben dolgozó rengeteg ember aztán költ és forog a pénz. AZ építőipar a harmadik legtöbb embert foglalkoztatja nemzetgazdasági szinten, 350-400 ezer ember kb., a kereskedelem és a feldolgozóipar előzi csak. Ráadásul a jelentős részük semmi mást nem tudna csinálni, tehát feltétlenül szükséges, hogy ez az iparág működjön de maga a gyermekvállalás ösztönzése szerintem nem emiatt van. Már az első OV kormány idején is központban volt ez a téma, amikor még nem bolondult meg teljesen.

Nem tudom mennyi szavazatot hoz ez az egész, ezt célzottan kutatni kellene. Sok dologról gondoljuk, hogy hoz, de aztán nem úgy van. Magyarországon végzetesen megosztott a társadalom, a biztosan szavazó polgárok többsége az érzelmi szavazó kategória. Ez azt jelenti, hogy ha ingyen lakást adsz egy DK fannak, az akkor is a DK-ra szavaz, ha pedig Orbán a szájába vizel egy fidesz hívőnek, ő akkor is oda szavaz. Ezek az emberek 50% feletti arányban vannak jelen. .

A gyermekek nevelési minőségét biztosan nem segíti, sőt adott esetben inkább még ronthatja az intézkedéssorozat, mert valószínűleg nem a legképzettebb réteg pörög rá a témára. Tehát nagyon kéne ugye a több óvoda és minőségi oktatás, ami nincsen. Mondjuk itt nálunk épült egy szép nagy óvoda, a gyerekekre a védőnői rendszer nagyon figyel, ha bármi gond van katonai szigorral csap le a korai fejlesztő központ. Ezen a téren szerintem egész jó dolgok vannak.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2020.10.14. 22:22

ha szétnézünk a világban, akkor azt látjuk, hogy a nálunk gazdagabb helyeken is kevés gyerek születik, vagy még kevesebb, a nálunk szegényebb helyeken meg a három per család a minimum

maga a probléma sem anyagi jellegű, akkor nem is lehet pénzosztással megoldani
az van, hogy a modern európai ember nincs rászorulva a gyerekére időskorában sem. kap nyugdíjat, kap kórházi ellátást, kap egy rakás dolgot és többnyire mások pénzéből. nem kell se megtakarítani, se a gyerektől segítséget kérni
persze van, akinek igen, de még kevesebb az, aki úgy is éli le az életét, hogy neki majd segítségre lesz szüksége

itt vagyok 24 évesen, és tuti nem lesz állami nyugdíjam. ezzel a generációm többsége tisztában van sztem, de nem igazán érti, hogy ez mit is jelent valójában. most egy 65 éves magyar ember átlagosan még 10-15 évet él. 40 év múlva ez még több lesz. de ha te vagy az a szerencsés, aki megéri a 100-at, akkor 40 év alatt 35 évnyi pénzt kell(ett volna) félretenned úgy, hogy közben a pénz értéke romlik. vagy a gyerekeidre kell hagyatkoznod majd. a többség egyiket se csinálja. durván bajok lesznek itt 20-30 éven belül.

a harmadik világban még mindig magadra vagy utalva, nincs jóléti állam, ott továbbra is "szülési kényszer" van. ezért születik ott sok gyerek, és nem ott, ahol elvileg jól élnek az emberek (valójában a vesztükbe rohannak)

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.10.14. 22:29

Krisztián írta:
2020.10.14. 22:22
ha szétnézünk a világban, akkor azt látjuk, hogy a nálunk gazdagabb helyeken is kevés gyerek születik, vagy még kevesebb, a nálunk szegényebb helyeken meg a három per család a minimum

maga a probléma sem anyagi jellegű, akkor nem is lehet pénzosztással megoldani
az van, hogy a modern európai ember nincs rászorulva a gyerekére időskorában sem. kap nyugdíjat, kap kórházi ellátást, kap egy rakás dolgot és többnyire mások pénzéből. nem kell se megtakarítani, se a gyerektől segítséget kérni
persze van, akinek igen, de még kevesebb az, aki úgy is éli le az életét, hogy neki majd segítségre lesz szüksége

itt vagyok 24 évesen, és tuti nem lesz állami nyugdíjam. ezzel a generációm többsége tisztában van sztem, de nem igazán érti, hogy ez mit is jelent valójában. most egy 65 éves magyar ember átlagosan még 10-15 évet él. 40 év múlva ez még több lesz. de ha te vagy az a szerencsés, aki megéri a 100-at, akkor 40 év alatt 35 évnyi pénzt kell(ett volna) félretenned úgy, hogy közben a pénz értéke romlik. vagy a gyerekeidre kell hagyatkoznod majd. a többség egyiket se csinálja. durván bajok lesznek itt 20-30 éven belül.

a harmadik világban még mindig magadra vagy utalva, nincs jóléti állam, ott továbbra is "szülési kényszer" van. ezért születik ott sok gyerek, és nem ott, ahol elvileg jól élnek az emberek (valójában a vesztükbe rohannak)
Ebben sok igazság van. Erre próbáltam utalni azzal, hogy a gyerekvállalás nem csak anyagi kérdés, de az ilyen ösztönzők ezt nem veszik igazából figyelembe. Bandi gondolataiban is van igazság, hogy mindenkinek nem lehet egyszerre egyformán jót tenni, mondjuk arra szerintem lehetne törekedni, hogy ne legyenek ilyen aránytalanságok.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.14. 22:42

Krisztián írta:
2020.10.14. 22:22
ha szétnézünk a világban, akkor azt látjuk, hogy a nálunk gazdagabb helyeken is kevés gyerek születik, vagy még kevesebb, a nálunk szegényebb helyeken meg a három per család a minimum

maga a probléma sem anyagi jellegű, akkor nem is lehet pénzosztással megoldani
az van, hogy a modern európai ember nincs rászorulva a gyerekére időskorában sem. kap nyugdíjat, kap kórházi ellátást, kap egy rakás dolgot és többnyire mások pénzéből. nem kell se megtakarítani, se a gyerektől segítséget kérni
persze van, akinek igen, de még kevesebb az, aki úgy is éli le az életét, hogy neki majd segítségre lesz szüksége

itt vagyok 24 évesen, és tuti nem lesz állami nyugdíjam. ezzel a generációm többsége tisztában van sztem, de nem igazán érti, hogy ez mit is jelent valójában. most egy 65 éves magyar ember átlagosan még 10-15 évet él. 40 év múlva ez még több lesz. de ha te vagy az a szerencsés, aki megéri a 100-at, akkor 40 év alatt 35 évnyi pénzt kell(ett volna) félretenned úgy, hogy közben a pénz értéke romlik. vagy a gyerekeidre kell hagyatkoznod majd. a többség egyiket se csinálja. durván bajok lesznek itt 20-30 éven belül.

a harmadik világban még mindig magadra vagy utalva, nincs jóléti állam, ott továbbra is "szülési kényszer" van. ezért születik ott sok gyerek, és nem ott, ahol elvileg jól élnek az emberek (valójában a vesztükbe rohannak)
Szerintem messze vagyunk attól, hogy jólétieknek állítsuk be a magyar társadalmat. De persze, ezek igaz megállapítások csak ránk szerintem nem annyira. Én nem tudom mennyien vannak tisztában ilyesmivel a korosztályodban, de szerintem a jelentős többség ezzel nem foglalkozik vagy nem is érti miről van szó. Ha nem lesz 30-40 év múlva aki eltartsa az akkori öregeket, az akkori egészségügyet, nagy baj lesz. Az öngondoskodás, megtakarítás X akta a legtöbb magyarnak. Ne magatokból induljatok ki, elképesztő ahogyan egyes emberek gondolkodnak. De egyébként most azt gondolom, hogy nincs is erre az egészre jó megoldás.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.10.15. 10:31

Más téma, szerintem ebben az írásban elég sok jó gondolat van:

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.10.15. 10:45

Krisztián írta:
2020.10.14. 22:22
itt vagyok 24 évesen, és tuti nem lesz állami nyugdíjam. ezzel a generációm többsége tisztában van sztem, de nem igazán érti, hogy ez mit is jelent valójában. most egy 65 éves magyar ember átlagosan még 10-15 évet él. 40 év múlva ez még több lesz. de ha te vagy az a szerencsés, aki megéri a 100-at, akkor 40 év alatt 35 évnyi pénzt kell(ett volna) félretenned úgy, hogy közben a pénz értéke romlik. vagy a gyerekeidre kell hagyatkoznod majd. a többség egyiket se csinálja. durván bajok lesznek itt 20-30 éven belül.
Az már fél siker, ha ezzel tiszában vagy és tesztel magadért, nem az államtól vagy mástól várod, hogy majd megsegít vagy eltart. Egyébként faramuci dolog ez, annyira a hitelek, hitelezés irányába ment el minden, hogy nagyjából hátrányosabb helyzetben vagy, ha felelősen élsz, addig nyújtókodsz ameddig a takaród ér és nem adósodsz el.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2020.10.15. 12:17

rdaneelolivaw írta:
2020.10.14. 20:03
Még akkor is ha újépítésű, ekkor ugye ráadásul még illeték sincs ha első ingatlan
(15 M HUF az illetékmentesség határa)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2020.10.15. 16:21

Phoebe írta:
2020.10.15. 10:31
Más téma, szerintem ebben az írásban elég sok jó gondolat van:
Valóban.
És, bár nem olvastam el az összes hozzászólást, de azok között is.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2020.10.15. 17:32

Bandee írta:
2020.10.14. 22:42
Krisztián írta:
2020.10.14. 22:22
ha szétnézünk a világban, akkor azt látjuk, hogy a nálunk gazdagabb helyeken is kevés gyerek születik, vagy még kevesebb, a nálunk szegényebb helyeken meg a három per család a minimum

maga a probléma sem anyagi jellegű, akkor nem is lehet pénzosztással megoldani
az van, hogy a modern európai ember nincs rászorulva a gyerekére időskorában sem. kap nyugdíjat, kap kórházi ellátást, kap egy rakás dolgot és többnyire mások pénzéből. nem kell se megtakarítani, se a gyerektől segítséget kérni
persze van, akinek igen, de még kevesebb az, aki úgy is éli le az életét, hogy neki majd segítségre lesz szüksége

itt vagyok 24 évesen, és tuti nem lesz állami nyugdíjam. ezzel a generációm többsége tisztában van sztem, de nem igazán érti, hogy ez mit is jelent valójában. most egy 65 éves magyar ember átlagosan még 10-15 évet él. 40 év múlva ez még több lesz. de ha te vagy az a szerencsés, aki megéri a 100-at, akkor 40 év alatt 35 évnyi pénzt kell(ett volna) félretenned úgy, hogy közben a pénz értéke romlik. vagy a gyerekeidre kell hagyatkoznod majd. a többség egyiket se csinálja. durván bajok lesznek itt 20-30 éven belül.

a harmadik világban még mindig magadra vagy utalva, nincs jóléti állam, ott továbbra is "szülési kényszer" van. ezért születik ott sok gyerek, és nem ott, ahol elvileg jól élnek az emberek (valójában a vesztükbe rohannak)
Szerintem messze vagyunk attól, hogy jólétieknek állítsuk be a magyar társadalmat. De persze, ezek igaz megállapítások csak ránk szerintem nem annyira. Én nem tudom mennyien vannak tisztában ilyesmivel a korosztályodban, de szerintem a jelentős többség ezzel nem foglalkozik vagy nem is érti miről van szó. Ha nem lesz 30-40 év múlva aki eltartsa az akkori öregeket, az akkori egészségügyet, nagy baj lesz. Az öngondoskodás, megtakarítás X akta a legtöbb magyarnak. Ne magatokból induljatok ki, elképesztő ahogyan egyes emberek gondolkodnak. De egyébként most azt gondolom, hogy nincs is erre az egészre jó megoldás.
Azért nem jóléti, mert nincs neki alapja, nincs mögötte gazdasági teljesítmény.
De annak akar tűnni és a nép el is hiszi, hogy az, és ennek megfelelően viselkedik, ami tovább ront a helyzeten.

Amúgy jóléti társadalmat írsz, én inkább jóléti államról beszélnék. Egy társadalom akkor lehet jóléti, ha a benne élők jól élnek. A jóléti állam viszont az állami feladatok egy elgondolása, mely szerint az állam feladatkörébe tartozik az is, hogy a lakosságot pátyolgassa és mindenféle ellátást biztosítson neki. Manapság szokás állam és társadalom közé egyenlőségjelet tenni, de ez alapvetően téves elgondolás, a társadalom állam nélkül is képes létezni, független tőle, legfeljebb a viselkedését befolyásolja az állam léte és típusa. Így pl. a jóléti államok lakóira azaz társadalmára jellemző az elidegenedés, mert egymás segítése helyett az államra mutogatnak az emberek, és hozzáteszem jogosan, elvégre is ígéretet tett az állam arra, hogy némi (némi.. LOL) adóért cserébe majd ő segít rajtuk helyettük is. És akkor erre a társadalomra mondják, hogy jóléti, mert valaki annak nevezte el a mögöttes állam koncepciót, ami ezt a viselkedést kiváltja. Szerintem egy valódi jóléti társadalom nem ilyen.

A nyugdíj problémáról írtam egy 10 oldalas beadandót kb. egy éve, küldjem át? Abban írok egy megoldási javaslatot is, de ha azt megcsinálná egy kormány, instant belebukna.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.16. 21:31

Krisztián írta:
2020.10.15. 17:32
Bandee írta:
2020.10.14. 22:42


Szerintem messze vagyunk attól, hogy jólétieknek állítsuk be a magyar társadalmat. De persze, ezek igaz megállapítások csak ránk szerintem nem annyira. Én nem tudom mennyien vannak tisztában ilyesmivel a korosztályodban, de szerintem a jelentős többség ezzel nem foglalkozik vagy nem is érti miről van szó. Ha nem lesz 30-40 év múlva aki eltartsa az akkori öregeket, az akkori egészségügyet, nagy baj lesz. Az öngondoskodás, megtakarítás X akta a legtöbb magyarnak. Ne magatokból induljatok ki, elképesztő ahogyan egyes emberek gondolkodnak. De egyébként most azt gondolom, hogy nincs is erre az egészre jó megoldás.
Azért nem jóléti, mert nincs neki alapja, nincs mögötte gazdasági teljesítmény.
De annak akar tűnni és a nép el is hiszi, hogy az, és ennek megfelelően viselkedik, ami tovább ront a helyzeten.

Amúgy jóléti társadalmat írsz, én inkább jóléti államról beszélnék. Egy társadalom akkor lehet jóléti, ha a benne élők jól élnek. A jóléti állam viszont az állami feladatok egy elgondolása, mely szerint az állam feladatkörébe tartozik az is, hogy a lakosságot pátyolgassa és mindenféle ellátást biztosítson neki. Manapság szokás állam és társadalom közé egyenlőségjelet tenni, de ez alapvetően téves elgondolás, a társadalom állam nélkül is képes létezni, független tőle, legfeljebb a viselkedését befolyásolja az állam léte és típusa. Így pl. a jóléti államok lakóira azaz társadalmára jellemző az elidegenedés, mert egymás segítése helyett az államra mutogatnak az emberek, és hozzáteszem jogosan, elvégre is ígéretet tett az állam arra, hogy némi (némi.. LOL) adóért cserébe majd ő segít rajtuk helyettük is. És akkor erre a társadalomra mondják, hogy jóléti, mert valaki annak nevezte el a mögöttes állam koncepciót, ami ezt a viselkedést kiváltja. Szerintem egy valódi jóléti társadalom nem ilyen.

A nyugdíj problémáról írtam egy 10 oldalas beadandót kb. egy éve, küldjem át? Abban írok egy megoldási javaslatot is, de ha azt megcsinálná egy kormány, instant belebukna.
Küldd el igen. Kíváncsi vagyok.

A gondoskodó állam egy régi szép gondolat. Sok dolgot megold azért az állam és az rengeteg pénzbe kerül, lehet erre mondani, hogy lopjanak kevesebbet, ami igaz is, de amit ellopnak is lófasz a szükségeshez. Ha csak azt vesszük 1 db kórház éves költségvetése 10-15 milliárd akko rmennyi pénz kell. Nyugdíjak, stb-stb.. Születéseket ösztönözni kell, elöregedő társadalom nem jó semmilyen szempontból még szarabb lesz a helyzet. Persze nekem már mindegy lesz, de ahogy írtad, neked még szarabb lesz

Amikor annyi idős voltam mint most te, már akkor azt károgták 10 év múlva nem lesz nyugdíj. Sose felejtem el a befektetési tanácsadó okoskodását.. Eltelt 20 év és még mindig van nyugdíj. Ez egy sláger téma, ami persze előbbb-utóbb be fog következni de azt leszögezhetjük, hogy ha elengedik a dolgot és szarnak a szaporulatra, akkor a bukás borítékolható még az esély se lesz meg. Én legalábbis így látom.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.16. 21:43

Phoebe írta:
2020.10.15. 10:31
Más téma, szerintem ebben az írásban elég sok jó gondolat van:
Kb ugyanazt írja mint én két napja. Szinte 100%ban csak máshogyan.

Most ekézik őt a faszbukján, de aki elolvassa annak világos, hogy az emberek java része azt várta volna, hogy kussoljon. Akkor felmerül a kérdés, hogy ezek az emberek - akik Hadházyt és Zayt Mohamedként tisztelik - valójában mit is szeretnének. Mert valódi változást nem, maximum egy mámoros 22-es áprilisi vasárnap estét.. Ezen kívül kisegítő fogalmuk nincsen..

Kénytelen voltam Hadházyt pártfogásomba venni (:q AZ igaz, hogy azért ő is nagy pernahajder, mert azért amikor kellett, akkor ő is hallgatott.

Megy rendesen a 22-es pozíció felvétel..

Tischi
gokartos
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2014.01.03. 15:33

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Tischi » 2020.10.16. 22:37

Bandee írta:
2020.10.16. 21:43
Phoebe írta:
2020.10.15. 10:31
Más téma, szerintem ebben az írásban elég sok jó gondolat van:
Kb ugyanazt írja mint én két napja. Szinte 100%ban csak máshogyan.

Most ekézik őt a faszbukján, de aki elolvassa annak világos, hogy az emberek java része azt várta volna, hogy kussoljon. Akkor felmerül a kérdés, hogy ezek az emberek - akik Hadházyt és Zayt Mohamedként tisztelik - valójában mit is szeretnének. Mert valódi változást nem, maximum egy mámoros 22-es áprilisi vasárnap estét.. Ezen kívül kisegítő fogalmuk nincsen..

Kénytelen voltam Hadházyt pártfogásomba venni (:q AZ igaz, hogy azért ő is nagy pernahajder, mert azért amikor kellett, akkor ő is hallgatott.

Megy rendesen a 22-es pozíció felvétel..
Az igazság az, hogy pontosan azért kellett nekik Bíró úr, mert antiszemita, rasszista. Egy olyan térségben ahol tombol a cigány bűnözés, és a zsidók ma is közös bűnbakok, jól jött ez az ember, aki hírhedt a kemény cigány gyűlöletéről, és tökösen szidja a zsidókat. Ők sem, senki sem hitte el a bűnbocsánatát, de csak így lett szalonképes a baloldali összefogásban. Na ettől is undorodom. Igaza van Hadházynak sajnos nem hiszik el az emberek az ellenzéknek, hogy tisztességesebbek lesznek a mostani hatalomnál. Itt a példa.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.16. 23:47

Tischi írta:
2020.10.16. 22:37
Bandee írta:
2020.10.16. 21:43

Kb ugyanazt írja mint én két napja. Szinte 100%ban csak máshogyan.

Most ekézik őt a faszbukján, de aki elolvassa annak világos, hogy az emberek java része azt várta volna, hogy kussoljon. Akkor felmerül a kérdés, hogy ezek az emberek - akik Hadházyt és Zayt Mohamedként tisztelik - valójában mit is szeretnének. Mert valódi változást nem, maximum egy mámoros 22-es áprilisi vasárnap estét.. Ezen kívül kisegítő fogalmuk nincsen..

Kénytelen voltam Hadházyt pártfogásomba venni (:q AZ igaz, hogy azért ő is nagy pernahajder, mert azért amikor kellett, akkor ő is hallgatott.

Megy rendesen a 22-es pozíció felvétel..
Az igazság az, hogy pontosan azért kellett nekik Bíró úr, mert antiszemita, rasszista. Egy olyan térségben ahol tombol a cigány bűnözés, és a zsidók ma is közös bűnbakok, jól jött ez az ember, aki hírhedt a kemény cigány gyűlöletéről, és tökösen szidja a zsidókat. Ők sem, senki sem hitte el a bűnbocsánatát, de csak így lett szalonképes a baloldali összefogásban. Na ettől is undorodom. Igaza van Hadházynak sajnos nem hiszik el az emberek az ellenzéknek, hogy tisztességesebbek lesznek a mostani hatalomnál. Itt a példa.
Igen. Rámentek a régi Jobbikos cigánygyűlölő emberek szavazatára is. Ügyes.. De Hadházy nem kifejezetten erre gondol mert ezen átlépett volna ő is, hanem az antiszemitizmus párosul még egy kis kleptomániával is. Ezt emlegeti föl legfőképpen, a piacozók pedig most úgy tesznek, mintha nem tudtak volna róla..Sőt volt az is, hogy csak 50 millió volt ami szóra se érdemes. EZ így együtt tette be a kaput Hadházynak, igaz némi fáziskéséssel.

Két-három napja kvázi ugyanezt leírtam másképp mint Hadházy, hogy a MZP is befogta az orrát és odament hétvégente kampányolni Bírónak, ha pedig kellett, belehazudta a mikrofonba az evangéliumot. Mert a Hadházy mondanivalója ugyanez! Sőt a mindenkiért kiálló, mindenkit szerető és megértő főpolgármester is odament illegetni magát, noha rajta legalább az látszott, hogy rém kellemetlen neki. De gondolom oda parancsolták, hát mennie kellett. MZP-n a kényelmetlenség legkisebb jeleit se lehetett tapasztalni. Indexen pár hónapja egy blogban fel is rótták neki, hogy elfelejtette honnan jött.. Tehát ő kellően hozzá tud romlani a romlottakhoz, tehetséges politikus, hiszen ez kell ha magasra akar jutni. Ezt puszta ténymegállapításnak szánom, mindenféle hátsó gondolat vagy basztatás nélkül. Azért kell róla külön beszélni, mert a többitől már régen nem várunk mást, de ez az krapek még szűz ebből a szempontból és totemként van tisztelve. Sőt, róla még én is elhiszem, hogy alapvetően egy jó ember aki éppen rossz útra téved. Érdekes látni a személyiségének változását ahogy megy az idő előre. Kérdés mennyire romlik majd a többihez, mert aztán majd az is elvárás lesz, hogy amikor együtt odaérnek és lekerül a fedő a kondérról, akkor is be tudja fogni a száját. Baranyi nem tudja, elzárta a kassza kulcsát és nézd meg mi van ott (más kérdés, hogy becsületes de butuska) .. Ki fogják gyilkolni onnan. Kérdés MZP mit fog tenni, ha úgy hozza a sors.

Hadházy is kétséges, nem tudom eldönteni ezt most sértődésből adja elő, vagy ő tényleg csupa jóság.. Pártja nincsen, egyéniben nem tud győzni hiszen a múltkor se tudott. Valahová be kell kerüljön, (lehet a Pálinkás felé megy majd) ezt tudja ő is.
Érdemes amúgy Szanyi kapitány oldalát is megnézni ott mit kap a demokatáktól.) Pedig ő nagyjából ott áll ahol állt, kisit rossz, de nem állt be korrupt antiszemita mögé. Tulajdonképpen a balosoknak ODA kellett volna szavazniuk. Érdekes, nem?

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.10.17. 00:03

Hadházy sem tökéletes, bár számomra egy vállalható figura, mégha nem is mindenben értek vele egyet. Ő azt teszi, ami szerintem elvárható lenne, kimegy az emberek közé, utána megy dolgoknak, korrupció infó stb., rengeteget melózik. Amit ír az általam berakott írásban, én azt gondolom komolyan gondolja, de valószínűleg ezzel a felfogással eléggé egyedül van. Párt nincs már mögötte, vívja a kis szélmalomharcát amíg bírja. Én becsülöm ezért, sokkal jobban kedvelem, mint a hangember Schiffert pl.

Sértődött szerintem maximum azért lehet, mert nem csak kormányoldalról, hanem az ellenzék részéről is kapja az ívet, ami valahol várható is volt. Ebből a helyzetből szerintem nem tudott jól kijönni. Választott egy kompromisszumos megoldást (jelezte az ellenzéki pártok illetékeseinél, hogy gázos Bíró, de nem csinált nyilvánosan cirkuszt). Igazából így, hogy kb. a választás másnapján írt a témáról, így is ő a rossz fiú, aki tönkreteszi a csodás összefogást.

MZP nekem valahogy a kezdetektől fogva nem szimpatikus, nem tudom megmagyarázni az okát. Az az ellenzéki messiás szerep, amit ráaggattak sem tetszett.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.17. 00:37

Phoebe írta:
2020.10.17. 00:03
Hadházy sem tökéletes, bár számomra egy vállalható figura, mégha nem is mindenben értek vele egyet. Ő azt teszi, ami szerintem elvárható lenne, kimegy az emberek közé, utána megy dolgoknak, korrupció infó stb., rengeteget melózik. Amit ír az általam berakott írásban, én azt gondolom komolyan gondolja, de valószínűleg ezzel a felfogással eléggé egyedül van. Párt nincs már mögötte, vívja a kis szélmalomharcát amíg bírja. Én becsülöm ezért, sokkal jobban kedvelem, mint a hangember Schiffert pl.

Sértődött szerintem maximum azért lehet, mert nem csak kormányoldalról, hanem az ellenzék részéről is kapja az ívet, ami valahol várható is volt. Ebből a helyzetből szerintem nem tudott jól kijönni. Választott egy kompromisszumos megoldást (jelezte az ellenzéki pártok illetékeseinél, hogy gázos Bíró, de nem csinált nyilvánosan cirkuszt). Igazából így, hogy kb. a választás másnapján írt a témáról, így is ő a rossz fiú, aki tönkreteszi a csodás összefogást.

MZP nekem valahogy a kezdetektől fogva nem szimpatikus, nem tudom megmagyarázni az okát. Az az ellenzéki messiás szerep, amit ráaggattak sem tetszett.
Nem csalódtam. :mosoly:

Többféle definiált típusa van a politikusnak, mint embernek... Hadházy a politikából élő típus, nem azért mert ott rabolja szét magát, hanem mert onnan van a bevétele, profi politikus, a politizálást foglalkozásként űzi. Ebből él. Viszont 4 évente megmérettetik, ezért folyamatosan dolgoznia kell, fejlődnie kell, mutatnia kell magát. Ő ezt meg is teszi, egyébként sok tévedése és vagdalkozása is van (állítólag). Én nem igazán követem a munkásságát és kicsit túlmozgásosnak tartom.
A Schiffert én kedvelem, de ez most lényegtelen. Szerintem (most) nem vehetjük egy kalap alá Hadházyval, mert ő már nem politikus max. közéleti értelmiségi. Mikor politizált, akkor is inkább a program orientált típus volt, aki ideológiák mentén, szigorú elvek alapján és bizonyos ügyekért, embercsoportokért politizált. Az ő számára az ügyei voltak fókuszban és azokért bárkivel szövetkezett ha az előbbre mozdította (volna) az ügyét. A társadalom nem érett rá, hogy őt befogadja. Ahhoz még csatározni kell pár évtizedet, tovább kell ásnunk az árkokat

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2020.10.17. 01:07

Bandee írta:
2020.10.17. 00:37
Nem csalódtam. :mosoly:
Ezt mire érted? Akkora hülyeséget írtam?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.17. 01:14

Phoebe írta:
2020.10.17. 01:07
Bandee írta:
2020.10.17. 00:37
Nem csalódtam. :mosoly:
Ezt mire érted? Akkora hülyeséget írtam?
Ellenkezőleg.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2020.10.17. 14:53

Márciusban áprilisban ezt mondtam. Jé mégis meg lehet csinálni?
Kíváncsi leszek a tapasztalatokra és hogyan fog lefolyni az egész.

https://index.hu/kulfold/2020/10/17/szl ... s_tesztet/

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.17. 15:02


Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.17. 15:03

9_46_20 írta:
2020.10.17. 14:53
Márciusban áprilisban ezt mondtam. Jé mégis meg lehet csinálni?
Kíváncsi leszek a tapasztalatokra és hogyan fog lefolyni az egész.

https://index.hu/kulfold/2020/10/17/szl ... s_tesztet/
Pillanatnyi állapotot fog tükrözni.
Tesztelési pontokon majd szarráfertőzik egymást az emberek. :)

10-14% megy karanténba?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2020.10.17. 15:11

A fasszopó megint előkerült:

https://index.hu/belfold/2020/10/17/gyu ... an_viktor/

:)

WHO 5%... ó persze.
Svájcban sikerült egy 14%-ot generálni, nálunk is kb ugyanennyi a mai adat, de a tegnapi is.
Nem erőssége a faszkalapnak a matek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.18. 00:33

Príma kis hír :mosoly: (:v

Ez annyira gagyi és pitiáner, hogy ezt még a Gyurcsány családból se nézem ki. Nem tehetnek róla, hogy van egy ilyen kretén. Egy DK méretű szervezettel ez már simán előfordulhat, mindenkit nem ellenőrizhetsz. Mondjuk rájuk ég majd valamennyire.. Ma - más forrásból tudom - a rendőrség másik kerületben is volt az áramszolgáltatóval DK irodban.. Tehát a szar még terülhet

Szomorú azért nem vagyok miatta (:u Esetleg Gréczyvel összeállva még segíthetik az együttműködést. :mosoly: Jajj :pf02 :pf02 Milyen arcok vannak a politikában??
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2020.10.18. 00:36-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.18. 00:35

Két hete írtam szinte ugyanezt

„Továbbra sincs ellenzéki vízió, és továbbra sincs ellenzéki program. Továbbra sem tudni, hogy ha a sokpárti szövetség hatalomra jut, mit tesz majd mondjuk a cigányság integrációja érdekében? Azt, amit a Jobbik képvisel? Vagy az ellenkezőjét? Azt, amit a DK képvisel? Vagy az ellenkezőjét? Mi a tervük az egészségüggyel? Mi a tervük az oktatással? Mi a tervük a multinacionális részvénytársaságokkal? Mi a tervük az adórendszerrel? A Párbeszéd bevezeti az alapjövedelmet? Vagy a macronista momentumosok adókat csökkentenek? Ezek lennének a fontos kérdések, melyeket ideje volna tisztázni végre – persze csak ha az ellenzék pártjai országot akarnak vezetni 2022-től.”

Puzsér

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2020.10.18. 01:15

A választó-krumpli esete, a múltkori, Bertoneval való beszélgetés margójára. Egy fideszes elhajlással nem vádolható politológus 1 perctől



Kiegészítés:

Tovább is kell nézni. MZP-ről ugyanazt, maga Konok Péter. Be kéne ülnöm oda:) Ezek olvasnak minket (:u

Lezárt