Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.04.07. 19:59

Engem péntekre hívtak és Szputnyikot kapok. Úgy gondoltam jó lesz az is. 62 évesen, krónikus betegségem nincs, mi bajom lehet?
Idősebb fiam is az oroszt kapta.
😀

Feleségemnek az Astra Zenekart kínálták, de csak a jövő héten, amennyiben lehet egyáltalán oltani vele. Neki pajzsmirigy problémái vannak

Mit gondoltok?
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
Sánta Gepárd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3589
Csatlakozott: 2013.12.28. 10:36
Mi vagy?: Háááát....
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Sánta Gepárd » 2021.04.07. 20:03

bertone írta:
2021.04.07. 18:14
Csak a szokásos. "A rendelkezés hivatalosan már a kinevezés után, szerdán lépett életbe. "

Rendeletet módosítottak a kincstár új elnöke miatt
Akkor jöttek rá, hogy szükség van rá.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.07. 20:24

Redbull írta:
2021.04.07. 19:59
Engem péntekre hívtak és Szputnyikot kapok. Úgy gondoltam jó lesz az is. 62 évesen, krónikus betegségem nincs, mi bajom lehet?
Idősebb fiam is az oroszt kapta.
😀

Feleségemnek az Astra Zenekart kínálták, de csak a jövő héten, amennyiben lehet egyáltalán oltani vele. Neki pajzsmirigy problémái vannak

Mit gondoltok?
Nálam Sputnik-V = 1 nap úthenger-effekt.
Láz nincs, enyhe fejfájás, néha kicsit erősebb. De tegnap mintha agyoncsaptak volna...
Hétfőn kaptam, ma már kutya bajom. Persze még hátravan az Ad5-ös dózis is. :D (Sputnik-V esetében a két dózis nem ugyanaz, talán az egyetlen ilyen covid19-oltás jelenleg ami ilyen)
Jah és pulzust nagyon megemeli... tehát sport és pia lehetőleg nuku.

Ami még nagyon jó az oroszban, hogy 1 dózis után (3 héttel) közel 90%-os védettséget ad. Az eredeti vírus (és talán a brit ellen) :D
Dél-afrikai és brazíl (?)

Astrát kapott 2 kollégám, és 2 szomszédom.
3 ember totális rottyon van, magas láz és egyéb úthenger-effekt.
Nem hiszem, hogy gond lenne az oltással, de mindenképp konzultáljatok az orvosával.

Neked jó lesz az orosz szerintem.
Anyám azt kapott (76).

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.07. 20:54

Redbull írta:
2021.04.07. 19:59
Engem péntekre hívtak és Szputnyikot kapok. Úgy gondoltam jó lesz az is. 62 évesen, krónikus betegségem nincs, mi bajom lehet?
Idősebb fiam is az oroszt kapta.
😀

Feleségemnek az Astra Zenekart kínálták, de csak a jövő héten, amennyiben lehet egyáltalán oltani vele. Neki pajzsmirigy problémái vannak

Mit gondoltok?
Nem mervado a velemenyem de fogadd el szerintem. Kicsit ki fog utni a szputnyik de minden orvos ismerosom ajanlja

Az astra kiutotte a noveremet tegnap kapta, alig elt ma. De mar javul. Szerintem vallalhato az is, sok ismerosom kapott es igazabol 1-2 napos szenvedessel tul voltak ezen

Pajzsmirigy osszefuggesre olvass utana szerintem

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.04.07. 21:14

szputnyikra hívtak be szombatra engem is
elvileg asztmás vagyok, gyakorlatilag ezt egy elhúzódó köhögős nyavalya után írták be még 2019 nyár végén, aztán a kapott szájbafúvós cucc helyrerakott és azóta tünetmentes vagyok, már ha ez asztma és nem csak beírták anno hogy az

nem tudom, asztmával kaphatok szputnyikot? azt tudom, hogy kifejezetten javasolt az oltás asztmásoknak, de bármelyik beadható így?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.07. 21:19

Krisztián írta:
2021.04.07. 21:14
szputnyikra hívtak be szombatra engem is
nem tudom, asztmával kaphatok szputnyikot? azt tudom, hogy kifejezetten javasolt az oltás asztmásoknak, de bármelyik beadható így?
Yes

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.07. 21:23

Krisztián írta:
2021.04.07. 21:14
szputnyikra hívtak be szombatra engem is
elvileg asztmás vagyok, gyakorlatilag ezt egy elhúzódó köhögős nyavalya után írták be még 2019 nyár végén, aztán a kapott szájbafúvós cucc helyrerakott és azóta tünetmentes vagyok, már ha ez asztma és nem csak beírták anno hogy az

nem tudom, asztmával kaphatok szputnyikot? azt tudom, hogy kifejezetten javasolt az oltás asztmásoknak, de bármelyik beadható így?
Sőt, ajánlott:)

Nincs asztmád, ha lenne, az nem tűnt volna el. Szezonális allergiás asztma van, nekem is, de az minden évben. Tehát ha nem jelentkezik azóta, akkor az csak akkor volt valamiért. Ki lehet nőni az asztmát de azon meg már túl voltál..

Toljad a cuccot (:n

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.04.07. 21:41

Krisztián írta:
2021.04.07. 21:14
szputnyikra hívtak be szombatra engem is
elvileg asztmás vagyok, gyakorlatilag ezt egy elhúzódó köhögős nyavalya után írták be még 2019 nyár végén, aztán a kapott szájbafúvós cucc helyrerakott és azóta tünetmentes vagyok, már ha ez asztma és nem csak beírták anno hogy az

nem tudom, asztmával kaphatok szputnyikot? azt tudom, hogy kifejezetten javasolt az oltás asztmásoknak, de bármelyik beadható így?
10 éve vagyok asztmás és Sputnyikot kaptam. Talán az egyetlen jelenlegi vakcina, aminek vannak meghatározott betegségek, amire nem adható, de az asztma nincs köztük.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.04.07. 21:47

Köszönöm szépen a válaszokat.

Mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok.
:mosoly:
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.04.07. 22:38

Köszi mindenkinek, megnyugodtam picit.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.04.08. 08:44

És még milyen fincsi dolgok lesznek mikor a jófideszkáderek alapitványi játszótere lesz az egyetem...
Az SZTE közbeszerzés nélkül egy dolgozója cégét bízta meg 750 milliós takarítással

A Szegedi Tudományegyetem megspórolta a tendert, és helyette az év végén egy olyan céget bízott meg a takarítással, amelynek akkori tulajdonosa az egyetem közbeszerzési irodáján dolgozik. Az idén csaknem 750 millió forint bevételt jelentő munkához bőséges előleg is járt.

Volt egyszer egy Master Clean Plus Kft., amely a Szegedi Tudományegyetemet takarító cégként működött. Szóltak az egyetemnek 2018-ban, hogy a 8,98 forintra növelt négyzetméterárat jó lenne megemelni, a sok épületből álló egyetemi tömb tisztán tartása nem rentábilis így. Ezt a számok is alátámasztották, a spórolás jegyében az egyetem végül kevesebbet is fizetett idővel, a növekvő infláció és minimálbérek mellett. A cég annak rendje és módja szerint csődbe is ment.

Ekkor jelent meg a színen a Clean Star Comlpex Kft. nevű cég, mondhatni az utód. Illetve nem jelent meg, mert ez nem nyilvános információ: nem írtak ki tendert a megbízás előtt. Itt kezd izgivé válni a dolog, ugyanis a 24.hu mégis megszerezte az egyetem és a takarító cég közötti szerződést. Fontos körülmény, hogy ezt december 30-án írták alá, ekkor ugyanis a másik tulajdonosa a vállalkozásnak még Fülöpné Zimacsek Anikó volt. Ő azért érdekes, mert az SZTE Beszerzési Igazgatóságának Közbeszerzési Irodáján dolgozik, ügyvivő szakértőként. A 2010 óta tulajdonos Fülöpné a cégadatok szerint 2021. január 1-jétől, tehát a szerződés aláírásának másnapjától már nem tagja a cégnek. A szeged.hu szerint Fülöpné mellett a fő tulajdonos az a Varga Róbert, aki 2014-ben Fidesz–KDNP-jelöltjeként indult a 12-es körzetben, Baktón.

A 24.hu Nagy Gabriellától, a Transparency Magyarország közpénzügyi programjának vezetőjétől egyrészt azt kérdezte, hogy fennáll-e az összeférhetetlenség, illetve nem kellett volna-e tendert kiírni ekkora összeg esetén. A Transparency Magyarország munkatársa szerint igenis közbeszerzést kellett volna kiírni, mivel a megbízás összege meghaladja a szolgáltatásoknál határt jelentő 15 millió forintot, de a 44 milliós uniós értékhatárt is. Ugyan a járványhelyzet miatt lehetséges mentességet kérni egyes közbeszerzési eljárások alól, erre az egyetem vezetésén túl a kormányfőnek, az Operatív Törzsnek és az Állami Egészségügyi Központnak is engedélyt kell adnia. Ezen felül pedig igen, meglepetésre valóban fennáll összeférhetetlenség is.

Az egyetem azt válaszolta a lapnak, hogy karácsony előtt szerezték be az ajánlatokat, miután a Master Clean december közepén bedobta a törölközőt. Az SZTE azt is jelezte: kényszerhelyzetben voltak. A Clean Starnak ekkor még végig a tulajdonosa volt Fülöpné Zimacsek Anikó, még az egyetemmel korábbi kisebb munkákra szerződése alatt is. Az új cég 2017-ben 663 milliós bevétel mellett mindössze 4,5 millió forintos adózott eredményt produkált. Ez 2018-ban közel egymilliárdos árbevétel mellett már 43 millió forint volt, míg 2019-ben közel 2 milliárdos árbevétel mellett 516 millió forintos eredményük lett. Így jött 2021-re az aranytojást tojó tyúk, a 750 milliós takarítási szerződés az SZTE-vel.

A 24.hu megkérdezte az egyetemtől – amely egy közpénzből, nyíltan gazdálkodó szervezet –, hogy négyzetméterenként hány forintra szerződött a Clean Starral, de üzleti titokra hivatkozva nem árultak el semmit. Ez különösen finom annak fényében, hogy alapítványi formába tart az intézmény. Így csak megközelítő összehasonlítást tudtak végezni a jelenlegi és a korábbi takarítási árról. Ez alapján úgy tűnik, most jóval többe kerülhet a takarítás egyetemnek, mint korábban: Az új cég nettó 49 millió forintért takarít havonta. A korábbi cég, a Master Clean Plus Kft. vezetője a 24.hu-nak annyit mondott el, hogy náluk ez az összeg legfeljebb 15 millió forint volt, attól függően, hány munkanap volt egy hónapban.

Ebből jól látszik, hogy legalább háromszoros összegről volt szó, miközben korábban az egyetem a spórolásra hivatkozva nem volt hajlandó többet fizetni, a cég csődbe is ment emiatt. Azt azonban meg kell jegyezni, hogy bár a 15 millió forintnál az új megbízásban szereplő 49 millió nyilvánvalóan több, ez elvileg jelenthet több takarítást is. Ha a terem takarításáért a második cég ötször annyi pénzt kap, de ötször annyi munkát is végez, a két cég egységára tehát azonos. Egy a birtokukba került kiegészítő melléklet szerint ugyanakkor az egyetem még 31,1 millió forint előleget is biztosít a Clean Starnak. Az egyetem a 24.hu-nak küldött válasza alapján azt azért elmondta, hogy az új takarító cég a régi partner több mint száz dolgozóját átvette. Az összeférhetetlenségre és a tenderkiírásra vonatkozó kérdésükre, illetve további részletekre viszont nem kaptak választ.
mindenki csótány!!! ... kláriflári... biztosan alkalmatlanok lesznek...
lehet igazatok lesz, mert ezeket a nyiltszini rablásokat nehéz lesz überelni...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.08. 09:42

Jó lenne ha odafigyelnétek a városotokban az ilyenekre.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.04.08. 10:17

rdaneelolivaw írta:
2021.04.08. 09:42
Jó lenne ha odafigyelnétek a városotokban az ilyenekre.
(:u (:u (:u RIP utolsó agysejt... olvasd figyelmesen (:n
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.08. 10:50

Már tegnap megvolt, gondoltam rá, hogy linkelem.
A hsz vicc volt, de úgy látom kár humorizálni. ;)
Minden hsz-nek itt baromi komlynak kéne lennie, nem? :D

Fletó tetnapi hozzászólását ajánlom még a parlamentből. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.08. 10:57

rdaneelolivaw írta:
2021.04.08. 10:50
Már tegnap megvolt, gondoltam rá, hogy linkelem.
A hsz vicc volt, de úgy látom kár humorizálni. ;)
Minden hsz-nek itt baromi komlynak kéne lennie, nem? :D

Fletó tetnapi hozzászólását ajánlom még a parlamentből. :)
Porognek az esemenyek arrafele

https://index.hu/kulfold/2021/04/07/sze ... as-laszlo/

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.04.08. 10:58

Több helyen is olvasom az alábbi hírt szinte szó szerint ebben a formában. Lendüljünk túl azon, hogy tartalmilag pontatlan ('költséget számított fel a bank") és természetesen a címadással is megy a hangulatkeltés.

https://24.hu/fn/gazdasag/2021/04/08/la ... k-adossag/

Szóval kíváncsian várom, mikor jön majd az, hogy a szemét bankok megint átverték az embereket és mentsék meg őket, ők csak áldozatok.

Amióta bejelentették tavaly a moratóriumot, sokan, sok helyen leírták, elmondták, hogy aki teheti fizesse tovább a hitelét, és csak akkor éljen a lehetőséggel, ha nagyon muszáj. Moratórium, nem egyenlő a hitel elengedésével. Úgy látszik, most jön majd a pofáraesés, mert sokan azt hitték mégis.

És természetesen csak a bank lesz a hibás, véletlenül sem a tájékozatlan ügyfél, vagy épp az, aki kitalálta ezt a remek lehetőséget.

Felnéztem a Telex FB oldalára, kommenteket olvasni, szembe jön pár ilyen. Hihetetlen az a felelőtlenség, ahogy sokan állnak az élethez.

"Van olyan ismerősöm, aki személyi kölcsönnel vásárolt autót, még az átíratást is hitelre intézte, majd egy héttel később moratórium mellett 1,6méteres tévét vett áruhitelre. De nem szeretnék elkanyarodni."

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.08. 11:05

Bandee írta:
2021.04.08. 10:57
Porognek az esemenyek arrafele

https://index.hu/kulfold/2021/04/07/sze ... as-laszlo/
Végre egy fasza gyerek, ki meri mondani a saját véleményét ebben a pc-világban is. :)
Főleg ilyen pozícióban, ritka. Le a kalappal.

Nem egy hamilton-féle BLM-figura az biztos. (:v

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.04.08. 12:05

rdaneelolivaw írta:
2021.04.08. 11:05

Nem egy hamilton-féle BLM-figura az biztos. (:v
Többet foglalkozol a faszival mint a szurkolói. (:v

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.08. 13:08

Schumixx írta:
2021.04.08. 12:05
Többet foglalkozol a faszival mint a szurkolói. (:v
Kiverte a biztosítékot ez a blm-fassága'. :shock:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.04.08. 13:09


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.08. 14:00

rdaneelolivaw írta:
2021.04.08. 13:09
Ez viszont ismét tökös. :D

https://index.hu/kulfold/2021/04/08/pet ... iplomacia/
Kollégámhoz holnap kötnek valami statisztika gyűjtő szart, hogy mit néz a TV-ben :mosoly: Azt mondja majd járatja az MTVA-t, Pesti TV-t, Hír TV- t pedig nem is nézi (:u Hadd lássák

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.04.08. 14:03

rdaneelolivaw írta:
2021.04.08. 13:09
Ez viszont ismét tökös. :D

https://index.hu/kulfold/2021/04/08/pet ... iplomacia/
Mi köze a német ügyvivőnek egy nem német állami pénzből működő sportegyesület döntéseihez, véleményéhez??? :pf03
Az nem magyarország ezt felejtik el ezek a faszkalapok.

Petry egyébként azt szivta meg, hogy a kormánypropaganda szócsövet akart belőle csinálni...nem jött be...nem mindenhol tisztelik szentként potrohoscigányt.

Szóval olvasgass utána a tökös és az elmebeteg kifejezések jelentésének.
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.04.08. 14:44

rdaneelolivaw írta:
2021.04.08. 11:05
Bandee írta:
2021.04.08. 10:57
Porognek az esemenyek arrafele

https://index.hu/kulfold/2021/04/07/sze ... as-laszlo/
Végre egy fasza gyerek, ki meri mondani a saját véleményét ebben a pc-világban is. :)
Főleg ilyen pozícióban, ritka. Le a kalappal.

Nem egy hamilton-féle BLM-figura az biztos. (:v
A legjobb, hogy utólag se mismásol, hanem beleáll a dologba. :mosoly:

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: mudd » 2021.04.08. 14:53

most olvastam, hogy a szlovakiaba leszallitott sputnik v csak a neveben azonos azzal, amit a lancet tesztelt.
:neem01

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.04.08. 18:09

Itt a következő keresztyén konzervativ NERember a megfelelő értékrend is széria tartozéka...
Érdekes, hogy egyre többről derül ki...és persze az is hogy sorban kimossák őket a szarból...

https://hvg.hu/itthon/20210408_Felfugge ... yarol?s=hk

Persze tudom, hogy csótány is pedofil... (:u
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Lezárt