Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.19. 14:48

keF1r írta:
2022.08.19. 14:26
Bandee írta:
2022.08.19. 13:51


Ezért írtam ezt:

Bár gondolom ott is van egy réteg aki nem pártolja ezt.

Azt nem tudom, hogy ez a réteg 50%, 20% vagy 90%. Mint mindenütt, feltehetően ott is az emebrek nagy többsége normális, de akárhogy is, teljesen más világ, az erőszak sokkal közelebb van hozzájuk mint hozzánk. Ha ilyen állatok vezetik őket és a főszerkesztőt a vezető nevezi ki, azt nem tudom mitől ne szőnék az iskolákba is a vallási fanatikus nevelést.

De persze az is lehet, hogy semmi ilyen nincsen de azt nehezen tudom elképzelni.
Arról tájékozódj, hogy mi vezetett a vallási halálos itélet kihirdetéséhez...ehhez persze elengedhetetlen lenne az iszlám és annak különféle irányzatainak ismerete.
Magyarországon is egy állat...konkretén sertés nevez ki mindenkit...azzal nincs baj...

És csak ebben a két hozzászólásban már bőven benne van a klasszikus magyar/kelet európai mentalitás...a másság elfogadásának képtelensége minden elutasitása ami nem fér bele a világnézetünkbe vagy a vallásról kultúráról alkotott képünkbe...
Ha szerinted normalis 2022-ben elvagni valakinek a torkat ilyem olyan okokbol akkor en kerek elnezest. Nem erdekel milyen vallas milyen agat kepviseik. Utalom kb. az osszes vallást a sajatomat is

Haverom dolgozott Szaudiban. Egy retek szar az egesz. Nyilvanos kivegzes, kovezes melyet ferfikent meg lehet tekinteni. Rogton itelo kadik, meg a faszom. Szerintem ez nem normalis dolog. Elhuzott a gecibe onnan pedog 5x annyot kapott mint itthon.

Mielott jonne: tudom, hogy az iraniak perzsak.

Velemenyem meg van errol az egeszrol, boztosan a tobbseguk rendes ember, de teljesen mas vilag. Nem az emberek miatt hanem a korulmenyek miatt.

Eleg sokat tanultam errol, a szocializacio bizony csak resznben a csalad, egyebkent baratok, iskola, kornyezet. Szerintem olvasgassal errol te is egy picit mielott engem savazol

Mashogy fog allni egy ember a fegyverekhez, az eroszakhoz, a halalhoz aki gyerekkoratol latja ezt az utcan es mashogy aki fegyvert a teveben latott. Akkor is ha eliteli ezt.

Amugy meg biztosan igazad van. Temat lezartam!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.08.19. 15:05

Bandee írta:
2022.08.19. 14:48
keF1r írta:
2022.08.19. 14:26


Arról tájékozódj, hogy mi vezetett a vallási halálos itélet kihirdetéséhez...ehhez persze elengedhetetlen lenne az iszlám és annak különféle irányzatainak ismerete.
Magyarországon is egy állat...konkretén sertés nevez ki mindenkit...azzal nincs baj...

És csak ebben a két hozzászólásban már bőven benne van a klasszikus magyar/kelet európai mentalitás...a másság elfogadásának képtelensége minden elutasitása ami nem fér bele a világnézetünkbe vagy a vallásról kultúráról alkotott képünkbe...
Ha szerinted normalis 2022-ben elvagni valakinek a torkat ilyem olyan okokbol akkor en kerek elnezest. Nem erdekel milyen vallas milyen agat kepviseik. Utalom kb. az osszes vallást a sajatomat is

Haverom dolgozott Szaudiban. Egy retek szar az egesz. Nyilvanos kivegzes, kovezes melyet ferfikent meg lehet tekinteni. Rogton itelo kadik, meg a faszom. Szerintem ez nem normalis dolog. Elhuzott a gecibe onnan pedog 5x annyot kapott mint itthon.

Mielott jonne: tudom, hogy az iraniak perzsak.

Velemenyem meg van errol az egeszrol, boztosan a tobbseguk rendes ember, de teljesen mas vilag. Nem az emberek miatt hanem a korulmenyek miatt.

Eleg sokat tanultam errol, a szocializacio bizony csak resznben a csalad, egyebkent baratok, iskola, kornyezet. Szerintem olvasgassal errol te is egy picit mielott engem savazol

Mashogy fog allni egy ember a fegyverekhez, az eroszakhoz, a halalhoz aki gyerekkoratol latja ezt az utcan es mashogy aki fegyvert a teveben latott. Akkor is ha eliteli ezt.

Amugy meg biztosan igazad van. Temat lezartam!
Röviden...
Sokkal kulturáltabb valakit kidobni az emeletről...az olyan elfogadható...csak mert kritizált valakit...
nem ország és nép függő hogy ki mekkora állat...
minden ország maga hozza és tartatja be a törvényeit...nem kell véteni ellenük és nincs baj...
látom magam előtt magyarországot szabad fegyverviseléssel... :pf02 azt hiszem lenne itt vadnyugat...a szomszéd vasárnap 9 kor szitává lőve mert füvet nyirt... (:v

olyan ember nincs akinek mindenben igaza van :mosoly:
amugy pedig nem normális senkinek elvágni a torkát... :neem01
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.19. 15:29

keF1r írta:
2022.08.19. 15:05
Bandee írta:
2022.08.19. 14:48

Ha szerinted normalis 2022-ben elvagni valakinek a torkat ilyem olyan okokbol akkor en kerek elnezest. Nem erdekel milyen vallas milyen agat kepviseik. Utalom kb. az osszes vallást a sajatomat is

Haverom dolgozott Szaudiban. Egy retek szar az egesz. Nyilvanos kivegzes, kovezes melyet ferfikent meg lehet tekinteni. Rogton itelo kadik, meg a faszom. Szerintem ez nem normalis dolog. Elhuzott a gecibe onnan pedog 5x annyot kapott mint itthon.

Mielott jonne: tudom, hogy az iraniak perzsak.

Velemenyem meg van errol az egeszrol, boztosan a tobbseguk rendes ember, de teljesen mas vilag. Nem az emberek miatt hanem a korulmenyek miatt.

Eleg sokat tanultam errol, a szocializacio bizony csak resznben a csalad, egyebkent baratok, iskola, kornyezet. Szerintem olvasgassal errol te is egy picit mielott engem savazol

Mashogy fog allni egy ember a fegyverekhez, az eroszakhoz, a halalhoz aki gyerekkoratol latja ezt az utcan es mashogy aki fegyvert a teveben latott. Akkor is ha eliteli ezt.

Amugy meg biztosan igazad van. Temat lezartam!
Röviden...
Sokkal kulturáltabb valakit kidobni az emeletről...az olyan elfogadható...csak mert kritizált valakit...
nem ország és nép függő hogy ki mekkora állat...
minden ország maga hozza és tartatja be a törvényeit...nem kell véteni ellenük és nincs baj...
látom magam előtt magyarországot szabad fegyverviseléssel... :pf02 azt hiszem lenne itt vadnyugat...a szomszéd vasárnap 9 kor szitává lőve mert füvet nyirt... (:v

olyan ember nincs akinek mindenben igaza van :mosoly:
amugy pedig nem normális senkinek elvágni a torkát... :neem01
Azt hiszem vegul is igy egyetertunk. :)

Majd ha ugy alakul egyszer elmegyek megnezem, aki volt jol erezte magat naluk. Az biztos, hogy betartom majd a szabalyaikat mert mindig igy teszek itthon is meg kulfoldon is. Itthon legalabbis majdnem mindig:)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.19. 20:20

keF1r írta:
2022.08.19. 14:26


Arról tájékozódj, hogy mi vezetett a vallási halálos itélet kihirdetéséhez...ehhez persze elengedhetetlen lenne az iszlám és annak különféle irányzatainak ismerete.
Magyarországon is egy állat...konkretén sertés nevez ki mindenkit...azzal nincs baj...

És csak ebben a két hozzászólásban már bőven benne van a klasszikus magyar/kelet európai mentalitás...a másság elfogadásának képtelensége minden elutasitása ami nem fér bele a világnézetünkbe vagy a vallásról kultúráról alkotott képünkbe...
Első gondolat: wtf, Te hülye vagy baszdmeg?
Második gondolat: ha elfogadott a vallási halálos ítélet, akkor had ítéljem el az bármely vallás azon ágát, amelyik ezt elfogadja. Valamint ez a felfogás nagyon erősen a konkretén sertés migránspolitikája alá adja a lovat. És nem, az én világnézetemben vagy kultúrámban ez nem fér bele, és ettől had ne érezzem már magam rasszistának vagy elutasítónak.

Amúgy kurva kíváncsi lennék, hogy mit követett el, hogy Te, akit egy pozitív értékrenddel bíró embernek véllek egy ilyen hsz-t ír. Ha erre a tettre van mentség, akkor az orosz agresszióra is van.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.08.20. 08:39

zola írta:
2022.08.19. 20:20
keF1r írta:
2022.08.19. 14:26


Arról tájékozódj, hogy mi vezetett a vallási halálos itélet kihirdetéséhez...ehhez persze elengedhetetlen lenne az iszlám és annak különféle irányzatainak ismerete.
Magyarországon is egy állat...konkretén sertés nevez ki mindenkit...azzal nincs baj...

És csak ebben a két hozzászólásban már bőven benne van a klasszikus magyar/kelet európai mentalitás...a másság elfogadásának képtelensége minden elutasitása ami nem fér bele a világnézetünkbe vagy a vallásról kultúráról alkotott képünkbe...
Első gondolat: wtf, Te hülye vagy baszdmeg?
Második gondolat: ha elfogadott a vallási halálos ítélet, akkor had ítéljem el az bármely vallás azon ágát, amelyik ezt elfogadja. Valamint ez a felfogás nagyon erősen a konkretén sertés migránspolitikája alá adja a lovat. És nem, az én világnézetemben vagy kultúrámban ez nem fér bele, és ettől had ne érezzem már magam rasszistának vagy elutasítónak.

Amúgy kurva kíváncsi lennék, hogy mit követett el, hogy Te, akit egy pozitív értékrenddel bíró embernek véllek egy ilyen hsz-t ír. Ha erre a tettre van mentség, akkor az orosz agresszióra is van.
Akkor értelmezzünk együtt...hátha sikerül... :mosoly: esik az eső...igy ráérek... :szom02
Nem fogadom el a vallási halálos itéletet! nem is irtam ilyet...konkretén azt irtam, hogy azon országok melyek vallását kulturáját történelmét törvényeit sérti kimondhatják ezt rá függetlenül attól hogy egyet értek e vele vagy nem...
mit is követett el csak diohéjban...
A sátáni versek Salman Rushdie 1988-ban megjelent regénye, melyet részben Mohamed próféta élete inspirált. Korábbi könyveihez hasonlóan az író a mágikus realizmust használta fel, és a kortárs eseményekre és emberekre támaszkodott karaktereinek megalkotásában.

A mű azonnal széles körű tiltakozást váltott ki, mert a muszlim közösség istenkáromlásnak minősítette egyes részeit. India volt az első ország, amelyik betiltotta a könyvet, a muszlimok elleni uszítás miatt. Ruholláh Homeini iráni vezető Rushdie megölésére szólított fel.

A regény címe utalás egy hagyományra, amelyről Mohamed legkorábbi megmaradt életrajzában is olvashatunk. A hagyomány szerint Mohamed, mozgalmának kezdetén, közeledni akart a még politeista mekkai oligarchiához, és jelenlétükben recitálta az 53. szúrát, ám a 19-20. verseknél („Mit gondoltok al-Látról és al-'Uzzáról, és a másikról: a harmadik Manátról?”) a „sátán a nyelvére tette” a következő verset: „Ezek magasságos hattyúk, közbenjárásukban reménykedni lehet”. Ez a politikailag hasznos kiegészítés azonban ellentétes az iszlám szigorú monoteizmusával, ezért a későbbiekben Mohamed eltörölte, és helyette a Koránban már az egyistenhit mellett érvel: „Ezek nevek csupán...” Ezeket a kimaradt verseket nevezik „sátáni verseknek”.
nagyjából ugy tudnám keresztyén konzervativ nyelvre lefordítani, mint ha most valaki irna pár fejezetet a BIBLIÁBA melyek ellentétben állnak az ott korábban leirtakkal.
és az iszlám nem ugy áll a bűnbocsánathoz, mint a kereszténység...elmondok 10 miatyánkot és minden le van tudva...
ezért irtam, hogy ez a kérdés csak az iszlám és egyes irányzatainak beható ismeretében vizsgálható és messze meghaladja nemhogy a TE de még az én tudásomat is a témában
Nem látok óriási különbséget abban, hogy vallási fanatikusok halálra itélnek valakit nyiltan és megkéselik...vagy sötét titkosszolgálati vagy elnöki irodákban születik meg a halálos itélet a politikai nézeteid miatt...és utána IDEgméreggel sugárzó anyaggal vagy szabadeséssel kivégeznek...

de a korábbi hozzászólásaimból azt a következtetést levonni amit TE... (:u
egyébként meg tartom...a magyarok rasszisták és IDEgengyűlölők...mint tudjuk akinek nem inge... :mosoly:
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.20. 09:30

Azt amúgy nem értem, hogy ha lehet tudni ennyire sérti őket ez (én ezt mondjuk nem tudom megérteni miért de mindegy) akkor miért kell erről írni.
Nem értettem a Charlie Hebdo esetében sem a karikatúrát. Persze tudom a nagy liberalizmusban nehogy már valaki megmondja..

Tota W már rég nem élne ha 1/10 annyit megengedne magának mint a kereszténységgel.

Mindazonáltal ha így van, akkor örvendetes lenne ha idegen országban muszlim testvéreink hasonló lelkesedéssel állnának az ottani kultúrához és valláshoz, Sajátjukat pedig otthon hagynák. Mindegyikük. Máskülönben elmennének haza. Ugyanez érvényes ránk is és mindenkire, aki távozik más országokba. Vallástól és bőrszíntől függetlenül jó lenne ez.

Amúgy kb. 500 évvel fiatalabb vallásuk van , nekünk is sok idő kellett a reformációhoz, talán lesz nekik iis

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.08.20. 09:58

Bandee írta:
2022.08.20. 09:30
Azt amúgy nem értem, hogy ha lehet tudni ennyire sérti őket ez (én ezt mondjuk nem tudom megérteni miért de mindegy) akkor miért kell erről írni.
Nem értettem a Charlie Hebdo esetében sem a karikatúrát. Persze tudom a nagy liberalizmusban nehogy már valaki megmondja..
Mindazonáltal ha így van, akkor örvendetes lenne ha idegen országban muszlim testvéreink hasonló lelkesedéssel állnának az ottani kultúrához és valláshoz, Sajátjukat pedig otthon hagynák. Mindegyikük. Máskülönben elmennének haza. Ugyanez érvényes ránk is és mindenkire, aki távozik más országokba. Vallástól és bőrszíntől függetlenül jó lenne ez.

Amúgy kb. 500 évvel fiatalabb vallásuk van , nekünk is sok idő kellett a reformációhoz, talán lesz nekik iis
Az iszlám sokkal dogmatikusabb vallás annál, hogy reformácio legyen...ebből erednek a fent leirt erőszakos cselekmények is.

A bevándorlásról és arra visszatérve...
Én nem vagyok bevándorlás párti, de a teljes elutasítás és a mindenkit egy kalap alá veszek mentalitással sem értek egyet
de ha már befogadunk valakit...

- fogadja el a befogadó ország szokásait kultúráját...vagy menjen haza ha az nem tetszik és ne probálja azt magára formálni
- két éven belül legalább alapfokon beszélje a befogadó ország nyelvét
- két három éven belül legyen munkája
- köztörvényes bűn elkövetése esetén azonnali kiutasitás
- vallási fanatizmus és radikalizácio és ezek terjesztése...azonnali kiutasitás
stb...
csak be kellene ezeket tartani...de nem cél, vagy nem akarják, vagy nincs kapacitás...nem tudom
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.20. 10:29

keF1r írta:
2022.08.20. 09:58
Bandee írta:
2022.08.20. 09:30
Azt amúgy nem értem, hogy ha lehet tudni ennyire sérti őket ez (én ezt mondjuk nem tudom megérteni miért de mindegy) akkor miért kell erről írni.
Nem értettem a Charlie Hebdo esetében sem a karikatúrát. Persze tudom a nagy liberalizmusban nehogy már valaki megmondja..
Mindazonáltal ha így van, akkor örvendetes lenne ha idegen országban muszlim testvéreink hasonló lelkesedéssel állnának az ottani kultúrához és valláshoz, Sajátjukat pedig otthon hagynák. Mindegyikük. Máskülönben elmennének haza. Ugyanez érvényes ránk is és mindenkire, aki távozik más országokba. Vallástól és bőrszíntől függetlenül jó lenne ez.

Amúgy kb. 500 évvel fiatalabb vallásuk van , nekünk is sok idő kellett a reformációhoz, talán lesz nekik iis
Az iszlám sokkal dogmatikusabb vallás annál, hogy reformácio legyen...ebből erednek a fent leirt erőszakos cselekmények is.

A bevándorlásról és arra visszatérve...
Én nem vagyok bevándorlás párti, de a teljes elutasítás és a mindenkit egy kalap alá veszek mentalitással sem értek egyet
de ha már befogadunk valakit...

- fogadja el a befogadó ország szokásait kultúráját...vagy menjen haza ha az nem tetszik és ne probálja azt magára formálni
- két éven belül legalább alapfokon beszélje a befogadó ország nyelvét
- két három éven belül legyen munkája
- köztörvényes bűn elkövetése esetén azonnali kiutasitás
- vallási fanatizmus és radikalizácio és ezek terjesztése...azonnali kiutasitás
stb...
csak be kellene ezeket tartani...de nem cél, vagy nem akarják, vagy nincs kapacitás...nem tudom
Én is ettől tartok plusz ha jól tudom sokkal egyszerűbb is, ezért is tudott szélsebesen terjedni. Amennyire tudom az 5-7 törvényt kell tartani. Különbségek abban vannak, hogy van ág aki Mohamedtől és van aki Mohamed valami rokonától származtatja magát. Persze ezeknél biztos sokkal bonyolultabb

Most elvileg majd dolgozunk egy viszonylag híres szír séfnek az éttermében. Ő ezt nyilatkozta

“Én nem érzékelem a távolságot. Nézd, őszintén, szerintem a magyarok éppolyan kedvesek, mint a közel-keleti népek. Mi nagyon melegen vendégszeretőek vagyunk, szívesen látjuk a vendéget. Akárhol dolgoztam Magyarországon, engem is mindenki kedvesen fogadott, éppúgy, mint a Közel-Keleten. Ezt a meleg fogadtatást Nyugat-Európában nem tapasztaltam. Nem tapasztaltam azt a segítőkészséget sem, amit Magyarországon megszokhattam. “

Tehát itt sem mindenkinek rossz.

Egyébként kivancsi vagyok milyen lesz vele együttműködni eddig szinpatikus a figura. Valaki átbaszta állítólag valami cigány

Voltam amúgy egy szír orvosnál az idén és sokkal normálisabb volt mint egy origi magyar. A tisztaságról és berendezésről nem is beszélve.

Nekem még csak jó a tapasztalatom ha dolgom akadt velük ugyanezt izraeliekről nem tudom elmondani. Azok allandoan keverik a szart. Évekkel később is és mindig jobban akarnak járni.

Amúgy persze igazad van egyszerű lenne csak ez nem cél, sokkal jobb pc módra csinálni, pofázni róla vagy politikai ügyet gyártani. Az edukáció is el van baszva mert a leszármazottakkal több a baj mint a szülőkkel akikkel sokszor semmi, ők boldogulni jönnek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.08.20. 10:31-kor.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.20. 10:30

keF1r írta:
2022.08.20. 08:39
zola írta:
2022.08.19. 20:20


Első gondolat: wtf, Te hülye vagy baszdmeg?
Második gondolat: ha elfogadott a vallási halálos ítélet, akkor had ítéljem el az bármely vallás azon ágát, amelyik ezt elfogadja. Valamint ez a felfogás nagyon erősen a konkretén sertés migránspolitikája alá adja a lovat. És nem, az én világnézetemben vagy kultúrámban ez nem fér bele, és ettől had ne érezzem már magam rasszistának vagy elutasítónak.

Amúgy kurva kíváncsi lennék, hogy mit követett el, hogy Te, akit egy pozitív értékrenddel bíró embernek véllek egy ilyen hsz-t ír. Ha erre a tettre van mentség, akkor az orosz agresszióra is van.
Akkor értelmezzünk együtt...hátha sikerül... :mosoly: esik az eső...igy ráérek... :szom02
Nem fogadom el a vallási halálos itéletet! nem is irtam ilyet...konkretén azt irtam, hogy azon országok melyek vallását kulturáját történelmét törvényeit sérti kimondhatják ezt rá függetlenül attól hogy egyet értek e vele vagy nem...
mit is követett el csak diohéjban...
A sátáni versek Salman Rushdie 1988-ban megjelent regénye, melyet részben Mohamed próféta élete inspirált. Korábbi könyveihez hasonlóan az író a mágikus realizmust használta fel, és a kortárs eseményekre és emberekre támaszkodott karaktereinek megalkotásában.

A mű azonnal széles körű tiltakozást váltott ki, mert a muszlim közösség istenkáromlásnak minősítette egyes részeit. India volt az első ország, amelyik betiltotta a könyvet, a muszlimok elleni uszítás miatt. Ruholláh Homeini iráni vezető Rushdie megölésére szólított fel.

A regény címe utalás egy hagyományra, amelyről Mohamed legkorábbi megmaradt életrajzában is olvashatunk. A hagyomány szerint Mohamed, mozgalmának kezdetén, közeledni akart a még politeista mekkai oligarchiához, és jelenlétükben recitálta az 53. szúrát, ám a 19-20. verseknél („Mit gondoltok al-Látról és al-'Uzzáról, és a másikról: a harmadik Manátról?”) a „sátán a nyelvére tette” a következő verset: „Ezek magasságos hattyúk, közbenjárásukban reménykedni lehet”. Ez a politikailag hasznos kiegészítés azonban ellentétes az iszlám szigorú monoteizmusával, ezért a későbbiekben Mohamed eltörölte, és helyette a Koránban már az egyistenhit mellett érvel: „Ezek nevek csupán...” Ezeket a kimaradt verseket nevezik „sátáni verseknek”.
nagyjából ugy tudnám keresztyén konzervativ nyelvre lefordítani, mint ha most valaki irna pár fejezetet a BIBLIÁBA melyek ellentétben állnak az ott korábban leirtakkal.
és az iszlám nem ugy áll a bűnbocsánathoz, mint a kereszténység...elmondok 10 miatyánkot és minden le van tudva...
ezért irtam, hogy ez a kérdés csak az iszlám és egyes irányzatainak beható ismeretében vizsgálható és messze meghaladja nemhogy a TE de még az én tudásomat is a témában
Nem látok óriási különbséget abban, hogy vallási fanatikusok halálra itélnek valakit nyiltan és megkéselik...vagy sötét titkosszolgálati vagy elnöki irodákban születik meg a halálos itélet a politikai nézeteid miatt...és utána IDEgméreggel sugárzó anyaggal vagy szabadeséssel kivégeznek...

de a korábbi hozzászólásaimból azt a következtetést levonni amit TE... (:u
egyébként meg tartom...a magyarok rasszisták és IDEgengyűlölők...mint tudjuk akinek nem inge... :mosoly:
Melyikre gondolsz? A hülye vagy baszdmegre, vagy a pozitív értékrenddel bíró emberre? :)

Amúgy így oké. Csak az egész abból indult, ha mi ilyen helyre születünk, akkor a mi értékrendünk is teljesen más lenne-e. Az ilyen hely most konkrétan a szélsőséges iszlám uralta területre értendő, nem az összes iszlám vallású államra. Az ovódában bomba jel... stb hsz-ed meg olyannak tűnt, mintha az egész iszlámot egy kalap alá vettük volna.

A magyarok rasszisták résszel nem értek egyet, szerintem a nagy többség nagyon nem az az idegenekkel szemben, kivétel ha cigányokról van szó. A kisebb rész hangosabb és tettlegesebb. Tettlegesség alatt nem fizikai bántalamazást értek, hanem szóbeli szidalmat, vagyontárgy megrongálását, felfirkálását... stb.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.20. 20:00

Tartottam ettől a mai "gazda tüntetéstől" azok után, hogy megtudtam, ki a főszervező.
De erre azért nem számítottam.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.20. 20:09

bertone írta:
2022.08.20. 20:00
Tartottam ettől a mai "gazda tüntetéstől" azok után, hogy megtudtam, ki a főszervező.
De erre azért nem számítottam.
Sokan voltak... :pf04

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.20. 20:22

rdaneelolivaw írta:
2022.08.20. 20:09
bertone írta:
2022.08.20. 20:00
Tartottam ettől a mai "gazda tüntetéstől" azok után, hogy megtudtam, ki a főszervező.
De erre azért nem számítottam.
Sokan voltak... :pf04
Szerintem nem volt semmi szervezés, csak ez a főparaszt akart kicsit villogni a nyilvánosságnak. Majd biztos talál valaki felelőst is. Lehet, elrabolták a traktorosokat, mint őt is.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.20. 20:25



Szegény hazám :szom01 :pf02

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.20. 20:33

bertone írta:
2022.08.20. 20:22
rdaneelolivaw írta:
2022.08.20. 20:09


Sokan voltak... :pf04
Szerintem nem volt semmi szervezés, csak ez a főparaszt akart kicsit villogni a nyilvánosságnak. Majd biztos talál valaki felelőst is. Lehet, elrabolták a traktorosokat, mint őt is.
Elképesztő és ilyen hülyék országos nyilvánosságot kapnak, aztán ezek után kinek lesz kedve tüntetni? Aggódtak a kollégák mert mentek ma karbantartani, mondtam nekik tegnap, hogy ne aggódjanak csak 20-30 traktor lesz szerintem, de a nullára azért én se számítottam.
.
Eleve 08.20-ra bármit szervezni maga az öngyilkosság, nemhogy egy ilyen idiótának. Ráadásul a gazdákkal, akik nagy része minden módon ki lett tömve mint Aleska fénykorában, csak ők pénzzel, paripával. Áh, elképesztő
DÉlután 10 ember ácsorgott a Dózsa György úton, az egyik egy 5-6 literes Ford F150-el ha jól láttam (vagy Dodge Ram), mert rosszul megy a bolt. Álló helyzetben 10 liter fogyasztás

Egyébként a bunkó Bede csinált velük interjút, nem csak faszságokat mondott az ember, de az tuti, hogy nem százas

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.21. 05:54

Bandee írta:
2022.08.20. 20:25


Szegény hazám :szom01 :pf02
Amikor azt mondta, "ha nem is jöttek traktorok, demonstráljunk", na ott kinyomtam.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.21. 12:22

Még Zelenszkij elnökkel kellett volna megpróbálniuk videokapcsolatba lépni tegnap a traktor nélküli traktoros tüntetőknek.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.22. 11:12


Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.08.22. 12:06

MIndig így kezdődik. Aztán megy második etapban Mészárosnak. Szeretünk vásárolni mi birka állampolgárok a fidesz oligarcháknak.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.08.22. 12:47

Lancelot írta:
2022.08.22. 12:06
MIndig így kezdődik. Aztán megy második etapban Mészárosnak. Szeretünk vásárolni mi birka állampolgárok a fidesz oligarcháknak.
Ez már a totális megfigyelésről és kontrollról fog szólni.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.22. 15:31

Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.22. 17:18

bertone írta:
2022.08.22. 15:31
https://propeller.hu/itthon/3853095-min ... m=referral

Erre most nagy szükség van.
Igen, ez baszott fontos. Annyi, hogy hátha tönkremenne, úgyis szart ér. Nekünk kétszer volt két évig Vodafone, másodjára is meg tudtak malmozni, ki kellett járkálnunk a házból telefonálni. Akkor hoztak egy mini erősítőt (ehhez meg net kell), ami szintén nem volt jó. Soha többet nem szerződünk oda.

A Yettel is szar mióta átvették.

Nekünk mikor vesz valamit az állam, azt várom.. (:v

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.08.22. 17:55

A magyar állam megint olyasmire költ amire semmi szükség. Az MFB befektetési cége a 4IG-vel közösen 1800 millió euróért veszi meg a Vodafone Magyarország-ot.

A Vodafone piaci részesedése 26.9%, ezért fizetünk 1800m eurót.

A Magyar Telekom piaci részesedése 44.4%, aminek a tőzsdei értéke most 800m euró.

Magyarul, az állam 67m eurót fizet 1% piaci részesedésért, miközben a piac ezt (mtel piaci ára a tőzsdén) 18m euróra árazza.

Háromszoros árat fizet az állam, ki az a hülye aki egy válság előtt nem adja el a cégét?? Ki az a hülye, aki így költi a pénzünket ( 357mrd forint), miközben minden fillérre szükség lesz az ország energia szamlajanak kifizetésére?

A tanárok fizetésére továbbra sincs pénz????

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.22. 18:15

https://index.hu/belfold/2022/08/22/oms ... tuzijatek/

Erre semmi szükség nem volt szerintem.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2022.08.22. 18:18

rdaneelolivaw írta:
2022.08.22. 18:15
https://index.hu/belfold/2022/08/22/oms ... tuzijatek/

Erre semmi szükség nem volt szerintem.
Már arra sem volt, hogy az Origótól kezdve az összes szennyoldal bűnbakot csinált az OMSZ-ből a kurva tűzijáték miatt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.22. 18:47

Phoebe írta:
2022.08.22. 18:18
rdaneelolivaw írta:
2022.08.22. 18:15
https://index.hu/belfold/2022/08/22/oms ... tuzijatek/

Erre semmi szükség nem volt szerintem.
Már arra sem volt, hogy az Origótól kezdve az összes szennyoldal bűnbakot csinált az OMSZ-ből a kurva tűzijáték miatt.
Sajnos mindig ez van, ha valami politikai napirendre kerül. EZ a kibaszott tűzijáték is politikai ügy lett, ezt is pártállás alapján nézik majd az emberek. Meg persze minkét oldal politikusai, médiája elhelyezkedéstől függően pártolja vagy ellenzi. :pf02 Beteg

Olyan nincs, hogy minimális átjárás legyen a táborokban. Netán megértés. Bárki aki rosszat mond meg kell alázni, el kell tiporni, akkor is ha kérik fentről és akkor is ha nem. Másik oldalon ha valaki pártolja, azonnal aljas propagandista, pártkatona, agyhalott.

Mivé lettünk.. És ez lenne az államalapítás ünnepe.

Lezárt