Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.12. 07:50

Ecet írta:Igen! Bárki felvehette.
Elég sok feltétele volt azért.
De ha röviden akarjuk leírni = akkor csak egyben lehetett kifizetni teljesen mindegy, hogy önerőből, kölcsönkérve családtagtól avagy újabb hitelbe kormányozva magunkat.
A lényeg, hogy egyben kellett kicsengetni és akkor állt a 180 CHF/HUF váltószám.

De Bandinak van igaza, olyan megoldás amely mindenkinek jó lett volna, nem létezik.
Ja de... minden tartozás el lenne engedve. :) Bár az sem jó, mert akkor a bankok is csődbemennek.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.12. 07:57

Krisztián írta:persze, de ettől függetlenül is a magyar ember pénzügyi ismeretei katasztrofálisak :D
meg a 100k vs 60k jó, de azzal mit csinálsz, aki 500k-t keres, csak éppen alapból 480k-t költ? (és ez még a kevésbé rossz eset...) az hogy felelőtlenül osztogatták a hiteleket, az csak az érem egyik oldala. attól még a másik oldalt is meg kell (kéne) oldani
Nyílván, ez eddig sem volt kérdés. :)
Az csak NEKED és a többségnek jó ha valaki 500k-t keres és 480k-t "visszaforgat" a gazdaságba. :mrgreen:

Ismerünk olyat aki 800k+t kap nettó, full bejelentve multinál.
Nem csinál semmit, mert szerinte vele szemét a cég. Jah és "Orbán a hibás, hogy ő ilyen szarban van"... (:taps
"élhetetlen az ország, stb..."
800k-ért napi 50 face-poszt... kb mind politikai töltetű. (:c

Egyébként érdekelne, hogy mit csinálsz azzal a tömeggel aki takkra felvett CHF-kölcsönt és azóta sem tudott előtörleszteni.
+ a tőketartozás nagyjából ott van ahol 10 éve volt. Velük mit csinálsz.
Hitelképtelenek.
Ahhoz, hogy ők beljebb legyenek, jelentős könnyítást kellene adni a bankoknak. Mondjuk a tartozás felét legalább elengedni.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.02.12. 13:00

Kis magyar valóság, avagy tanulságok, amikről többek között Bandi is sokat beszélt már.

Az elmúlt néhány hétben anyáméknál voltam, segítek nekik a költözésükben (sajnos ketten mennek kétfelé csaknem 40 közös év után, de hát ez van). A házuk első emeletén egy irodahelyiség van, lakás nincs. November elején kezdték átalakítani a nagyjából 120 m2-es területet, akkor azt mondták, hogy decemberre végeznek.

Ehhez képest még most, február közepén is heti ötször nyolc órán keresztül fúrnak és kalapálnak, de úgy, hogy ellehetetlenítik az életet a házban. Szó szerint napi 2-3 órán keresztül fúrnak, én nem is értem, mi a faszt lehet ennyi lyukkal kezdeni, amit már a falakba toltak ennyi fúrással. Kábé egy tucat melós jön minden reggel nyolckor, furgonnal hozzák őket, de ennek legalább a fele állandóan az épület előtt lődörög, cigizik, nyomkodja a telefonját. Persze a csikkeket, energiaitalos dobozokat, kávéspoharakat már nagy kihívás lenne a szó szerint 10 méterre lévő kukáig elvinni, úgyhogy szanaszét dobálják a ház előtti kis füves kocsifelhajtón. Én is szedegettem már össze utánuk a szemetüket, mert annyira tarthatatlan állapot volt.

Maguk a melósok pedig igazi mosdatlan, modortalan suttyók. Az még hagyján, hogy összegányolják a lépcsőházat és a liftet is, de valamilyen okból az épület tetején is rendszeresen mászkálnak és fúrnak-faragnak (hogy milyen állandó dolguk lehet itt a fejünk felett, amikor az elsőn alakítják ki az irodát, rejtély). Ehhez természetesen a mi tárolásra használt padlásrészünkön járkálnak át, ott is retek, cigicsikkek, szemét mindenütt. Amikor anyám szólt az egyiknek, hogy egyrészt jó lett volna, ha legalább szólnak nekünk, hogy rajtunk keresztül fognak mászkálni, másrészt próbáljanak már meg nem ekkora retket hagyni maguk után, olyan ordenáré stílusban válaszolt a fazon, hogy erre már én is kidugtam a fejem az ajtón és mondtam neki, hogy az anyámmal beszél, emberelje meg magát vagy lerúgom a lépcsőn. A faszkalap persze csak az 50 kilós, 60 éves anyámmal szemben volt ennyire erős, nekem már nem ugatott vissza.

A házban vannak idősek és 2-3 éves gyerekek is, mindenkinek tele van a töke velük. Lassan kétszer annyi ideje szarakodnak ezzel az átalakítással, mint azt előre ígérték és semmiféle alázat vagy legalább törekvés nincs bennük, hogy a lehető legkevésbé zavarják a lakókat. Az egészben az a legszebb, hogy az épület 1999-ben épült, anyámék is akkor költöztek ide. Mindig is iroda volt az elsőn, nem lakások. Viszont a kiváló magyar vállalkozói hozzáállásnak és ügyvitelnek köszönhetően menetrendszerűen, maximum 1-2 évente mentek tönkre a mindenféle kft-k meg bt-k, hogy aztán jöjjön egy újabb öltönyös, prezentálós lózungkáefté faszkalapja, aki megvásárolta a helyet, átalakíttatta, hogy aztán ő is menjen a levesbe egy éven belül és jöjjön az újabb öltönyös fasz átalakíttatni.

Szóval elég jó kis helyi korlenyomat szemtanúja vagyok itt, bár ennyire alja helyzet nem volt a még lassan 20 év alatt sem. Azt már meg sem említem, hogy nem egy irodaátalakítást láttam külföldön is és kétszer ekkora területeket csináltak meg feleennyi idő alatt, sokkal kulturáltabb körülmények között. No comment.

A tanulság pedig annyi, hogy soha a büdös életbe ne költözzetek olyan házba, ahol nem csak magánlakások vannak.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.12. 13:12

vollebak írta:A tanulság pedig annyi, hogy soha a büdös életbe ne költözzetek olyan házba, ahol nem csak magánlakások vannak.
Összességében igazad van, de nem garancia a nyugalomra az sem ha mind magánlakásról beszélünk a társasházban.
Mi augusztusban költöztünk - előtte 4 hónapnyi felújítás volt -, a társasházban 3 családban pici baba, képzelheted mit szóltak amikor 3-4 hónapig minden reggel ment a zaj, a kosz stb... amiről beszéltél.
Viszont ezen túl kell esni nincs mese.

Annyit tudtunk tenni, hogy a zajosabb melóknál Messengerrel beírtam a farcbúk-közösbe, hogy "hoppá, most 2 óra zajosabb meló következik, elnézést stb stb..."
Volt akinek ez sem tetszett, és szemétkedett utólag.
Természetesen pont az a tag, aki mostanság vasárnapra időzíti az asztalosát. :) :) :)
Egyébként engem annyira nem zavar, vagyis igen - de sosem fogok olyan alacsonyra süllyedni, hogy ezért gecizzek xy-al.
Aki társasházba költözik, annak ez benne van a pakliban.
Nálunk két kisgyerek van, pici még csak 2... van amikor hajnali egykor orrszívó porszívó bekapcsol. Hát nagyon sajnálom. :)

A melósokban rohadtul igazad van.
Nem végeznek időben és sokszor csak a baszakodás, időhúzás megy.
Nekem a szomszéd mondta mindíg, hogy mikor jöttek, mentek, mennyit kávézgattak, cigizgettek a teraszon.
De mivel ipari iskolát végeztem, nagyjából tudom, mi mennyi idő és hány nap alatt kéne végezni.
Rohadtul fájdalmas na.
De Bandi ennek kivesézte már a lényegét 100x, nála többet senki nem tud itt a topikban a témában. :)

Nade fel a fejjel.
Húzzál a tenisz topikba is. (:u

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.12. 13:33

120 m2 4 hét, lassan csinálva 6 hét. Ha nagyon extra igények vannak és design meg üvegfal vagy mobilfal akkor 2 hónap.

Nem vagyok meglepve azon, amit írtál

Most csinálunk egy 300 m2 irodát, mondjuk irodaházban és ez 5 hét.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.14. 20:26

http://nyugatifeny.hu/2018/02/14/orban- ... botranybol

Ez még érdekes lehet, ha nem csak VágólegnagyobbgyurcsányistaIstván kvízmester képzelete szárnyal..

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.14. 20:44

Lázárt baromság nem a Fideszen belül tudni.
Amennyiben elviszi a balhét, szerintem kilépne...

Ráadásul Orbán utáni idők egyetlen olyan politikusa akire a Fidesz alapozhatna... nincs senki más.
A többi mind gyökér.

Az MSZP-nek is Horn és Medgyessy volt a hívószava.
Jött Meseházi és totál bukó lett a párt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.14. 21:01

Kérdés milyen erők feszülnek a párton belül. Azért Lázár a K.infón jó párszor kibeszélt a pártból, legalábbis ki lehetett hallani ha akartad. Nem biztos, hogy teljes az egyetértés plusz Lázár nagyon megerősödött főleg a rendszeres szereplése miatt. Van olyan ismerősöm aki rühelli a fideszt de Lázárra szavazna pl.

Lehetséges, hogy baromság az egész mert azért ez a Vágó féle blog nem a mérvadó kategória. Az Alfahír pedig a Jobbik szócsöve

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.02.14. 21:43

Tessék, meghoztam az alternatívát :D
https://www.facebook.com/events/422876221480138/
(tudom faszbúk... evvan)

Jobb vicc mint a Kutyapárt, csak ők el is hiszik magukról :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.14. 22:26

Krisztián írta:Jobb vicc mint a Kutyapárt, csak ők el is hiszik magukról :D
Első nekifutásra magyar pofákat kéne megvásárolni a stock archívumból a reklámokhoz.
Egy versenyszférában tevékenykedő multinál még meg tudom magyarázni valahogy, de egy politikai pártnál nem. (:h

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2018.02.15. 09:31

nem a 444-en találtam.

[media]https://youtu.be/lTZZ_lcV1kY[/media]

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2018.02.15. 13:12

rdaneelolivaw írta:
Ráadásul Orbán utáni idők egyetlen olyan politikusa akire a Fidesz alapozhatna... nincs senki más.
A többi mind gyökér.
Egymaga aljasabb és nagyobb gyökér mint az összes többi fideszes együtt
Nem hiszem, hogy megérem a rá alapozást mert a kancigány gondolom életfogytig akar tábornok lenni...de nem lesz szép világ egy lázár vezette magyarország
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2018.02.15. 13:28

"A nigériai maffia, a világ legkegyetlenebb maffiája gyilkolta meg Pamelát. A szektájuk gyarmatosítja Olaszországot és lassan átveszi az üzletet a hagyományos maffia-családoktól." - mondta el a kriminológus az olasz Libero-nak adott interjúban.

Alessandro Meluzzi elmondta, hogy a 18 éves Pamela Mastropietro meggyilkolása és feldarabolása ugyanehhez a nigériai maffiához kapcsolódik.

"Ugyanazt a módszert láttuk Pamela esetében, amit a nigériai maffia alkalmaz Nigériában vagy ahol a világban megvetik a lábukat."

Hiányzott az áldozat nyaka, nemi szervei és eltávolították a szívét is. Ez jellemző a Sierra Leonéban harcoló gyerekkatonákra, akik megeszik az áldozatuk szívét, hogy a rituáléból merítsenek erőt. Ez a fajta rituális kannibalizmus nem ismeretlen a nigériai maffia körében, sőt szabály.

Ezek számukra teljesen normális dolgok, de itt senki nem mer erről beszélni attól való félelemben, nehogy rasszistának bélyegezzék.

De ez csak a jéghegy csúcsa és sokkal nagyobbá fog nőni a probléma hamarosan!" - mondta az olasz kriminológus.

"Ez a pc dolog a gonosz legnagyobb találmánya" O. Gábor

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2018.02.15. 14:21

High-End írta:
"A nigériai maffia, a világ legkegyetlenebb maffiája gyilkolta meg Pamelát. A szektájuk gyarmatosítja Olaszországot és lassan átveszi az üzletet a hagyományos maffia-családoktól." - mondta el a kriminológus az olasz Libero-nak adott interjúban.

Alessandro Meluzzi elmondta, hogy a 18 éves Pamela Mastropietro meggyilkolása és feldarabolása ugyanehhez a nigériai maffiához kapcsolódik.

"Ugyanazt a módszert láttuk Pamela esetében, amit a nigériai maffia alkalmaz Nigériában vagy ahol a világban megvetik a lábukat."

Hiányzott az áldozat nyaka, nemi szervei és eltávolították a szívét is. Ez jellemző a Sierra Leonéban harcoló gyerekkatonákra, akik megeszik az áldozatuk szívét, hogy a rituáléból merítsenek erőt. Ez a fajta rituális kannibalizmus nem ismeretlen a nigériai maffia körében, sőt szabály.

Ezek számukra teljesen normális dolgok, de itt senki nem mer erről beszélni attól való félelemben, nehogy rasszistának bélyegezzék.

De ez csak a jéghegy csúcsa és sokkal nagyobbá fog nőni a probléma hamarosan!" - mondta az olasz kriminológus.

"Ez a pc dolog a gonosz legnagyobb találmánya" O. Gábor
Áruld már el nekem te miért rettegsz ennyire?
Miért tekintesz minden más vallású, más bőrszinű, más szokású embert ellenségnek...egy kalap alá véve mindenkit?
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2018.02.15. 18:12

Itt van basszameg a magyar csoda...szépek a számok...
http://mfor.hu/cikkek/makro/Nagyot_kasz ... m=referral

És mikor az 50 dolgozóból a minimálbéreseknek megadom a kötelező emelést...akkor jön a többi, aki nem azon van, hogy igy bérfeszültség keletkezett...ők is kérik az emelést...és persze én meg szopom a járulékokat stb...

A kurva kúrmányt persze nem zavarja, hogy a gazdaság messze nem teljesit úgy a KKV-knál hogy ezt olyan könnyű legyen kigazdálkodni
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.02.15. 18:22

Miközben 1-2 szegmenst kivéve nincs infláció.
Mi nagyjából ugyanazon az árakon melózunk mint 5 éve, szerencsére az alapanyagok ára sem nőtt.

Az állam éhsége pedig nő.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.15. 19:10

keF1r írta:Itt van basszameg a magyar csoda...szépek a számok...
http://mfor.hu/cikkek/makro/Nagyot_kasz ... m=referral

És mikor az 50 dolgozóból a minimálbéreseknek megadom a kötelező emelést...akkor jön a többi, aki nem azon van, hogy igy bérfeszültség keletkezett...ők is kérik az emelést...és persze én meg szopom a járulékokat stb...

A kurva kúrmányt persze nem zavarja, hogy a gazdaság messze nem teljesit úgy a KKV-knál hogy ezt olyan könnyű legyen kigazdálkodni
Óriási bajok lesznek rövidesen.. A termelékenység nem változott vagyis inkább negatív irányba, de a bérek 2x annyi mint 3-4 éve. Ez egyenes út a betonba álláshoz. Nem tudnak egyébként az emberek élni ezzel sem megfelelően, a ló túloldala van erősen

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.15. 19:14

https://index.hu/belfold/2018/valasztas ... ze_nalunk/

Ilyet láttatok már? :) Gulyás a saját pénzén ( :lol: ) tart ilyen vitaesteket billegő körzetekben (miután saját pénzén felmérette a körzetet9. Röviden és tömören: ima az összefogásért. Némelyiket még hallgatni is rossz, olyan hülye mint a segg. A Fideszesek nem mennek, mert Soros. Röhej az egész

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.02.15. 20:53

Erről már sokszor szó esett itt a topikban, de mostanra tényleg tarthatatlan lett a helyzet.

"Az átlag lakbér Magyarországon 2016-ban 85 600 forint volt, Budapesten pedig 120 ezer forint. Eközben a nettó átlagbér 175 ezer forint. Azok a magyarok pedig, akik nagy számban rászorulnak a lakásbérletre, általában a tanuló vagy az egyetemet éppencsak elhagyó fiatalok, főleg a vidékiek, akik ha nem találnak maguknak valamiféle lakhatást a városokban, akkor költözhetnek haza vidékre a szüleikhez.
Nekik a jövedelmük felét, sőt, a fővárosban a jövedelmük 69 százalékát is elviheti a lakbér, a havi megélhetésre pedig így alig több mint 50 ezer forintjuk marad.
Azt, hogy mekkora bajban vannak, a 15-29 éves fiatalok egy része nem is sejti. A 2016-os Ifijúságkutatás szerint a megkérdezett fiatalok egy 130 ezres nettót már átlagosnak, egy 180 ezrest pedig jónak neveztek, pedig ezekből a jelenlegi bérleti díjak mellett szinte megélni sem tudnának."

https://444.hu/2018/02/15/mar-londonban ... budapesten

Ezt nem lehet négynégynégyezéssel meg annyival elintézni, hogy mindenki lusta, nyámnyila, tanulatlan és tanuljon más/újabb szakmát meg költözzön el, mint amiről például Carlos beszélt itt sokat. Valamilyen féket kell tenni a magyar főbérlők kapzsiságára már. Nagy-Britanniában már régóta van rent control, pedig még a legvészesebb régióban, Londonban sem volt ilyen arányú a probléma, mint nálunk.

Ehhez személyes adalék, hogy mivel nemrég kerestem lakást és költöztem be a belvárosba (V. kerület), a nővérem meghívott a budapesti albérletes FB-csoportba is, hogy nézzek körül. Hiba volt.

Átlagban minden harmadik poszt arról szól, hogy valaki kifakadt, hogy egyszerűen nem tudja megfizetni az árakat és mennyire igazságtalan ez. Persze, ez kontraproduktív, mert attól még, hogy leírja ezt nyilvánosan, nem lesz jobb a helyzet, de valahol érthető, ha valaki így akar könnyíteni a lelkén. Az viszont elképesztő volt, ahogy ráugrott erre a siserehad és kopasz, napszemüveges harmincas vállalkozó faszkalapok és szoláriumozott műkörmös Szilvikék tucatjával fröcsögtek pocsék helyesírással, efféle stílusban, hogy "a pijac nem a te pénsz tárcádhoz igazódik lol mekóra luzer vagy keresél másik munkát keresél töb pénszt ne rinyájál nekem van lakásom enyiér adom ki ha nem tecik húzál vidékre".

Annyi szinten el van ez baszva, hogy nem is látom, mi lehetne a megoldás.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.02.15. 22:27

vollebak írta:tanulatlan és tanuljon más/újabb szakmát meg költözzön el, mint amiről például Carlos beszélt itt sokat. .

mi más a megoldás?

Lidlben bruttó 280-330 a 8 órás bér kasszában, nem szégyen azt vállalni, még akkor sem, ha az ember fia diplomával kevesebbet keresett előtte.


szerintem sokkal nagyobb gond, hogy az emberek ugy indulnak neki egy diplomának/szakmának hogy utána sem néznek, van-e rá szükség, lehet e pénzt keresni vele, majd fizetik a tandíjat/albérletet ami a képzés alatt több milla, végül elhelyezkedni nem tudnak. mi értelme ennek? ez celeb-színvonal, azok is abból szeretnének megélni, amit szeretnek csinálni (magamutogatás), csak még milliókat/éveket sem fecsérelnek el előtte erre :)

aki kicsit értelmesebb, annak meg ott a greenfox és hasonló informatikai képzőcégek, 1 milla a tandíj, 4 hónap után garantálják a 4 kilós kezdő fizut pesten, ami évente emelkedik 2 kilóval utána, és 20ezer ember hiányzik itthon az informatikában, és mivel ezt a legegyszerűbb távmunkában csinálni, lehet továbblépni a nagyvilág felé nyelvtudással, további százezreket vesz fel a piac. ki tud ennél jobb befektetést?

és igen, továbbra sem értem, hogy él meg pesten valaki közalkalmazotti bérből, hogy vesz/bérel lakást, és mivel a bértábla országosan fix, miért nem jobb neki ugyanezzel a bérrel vidéken, ahol negyedéért megoldja a lakhatást.?
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.02.15. 23:26

carlos78 írta:
vollebak írta:tanulatlan és tanuljon más/újabb szakmát meg költözzön el, mint amiről például Carlos beszélt itt sokat. .

mi más a megoldás?

Lidlben bruttó 280-330 a 8 órás bér kasszában, nem szégyen azt vállalni, még akkor sem, ha az ember fia diplomával kevesebbet keresett előtte.


szerintem sokkal nagyobb gond, hogy az emberek ugy indulnak neki egy diplomának/szakmának hogy utána sem néznek, van-e rá szükség, lehet e pénzt keresni vele, majd fizetik a tandíjat/albérletet ami a képzés alatt több milla, végül elhelyezkedni nem tudnak. mi értelme ennek? ez celeb-színvonal, azok is abból szeretnének megélni, amit szeretnek csinálni (magamutogatás), csak még milliókat/éveket sem fecsérelnek el előtte erre :)

aki kicsit értelmesebb, annak meg ott a greenfox és hasonló informatikai képzőcégek, 1 milla a tandíj, 4 hónap után garantálják a 4 kilós kezdő fizut pesten, ami évente emelkedik 2 kilóval utána, és 20ezer ember hiányzik itthon az informatikában, és mivel ezt a legegyszerűbb távmunkában csinálni, lehet továbblépni a nagyvilág felé nyelvtudással, további százezreket vesz fel a piac. ki tud ennél jobb befektetést?

és igen, továbbra sem értem, hogy él meg pesten valaki közalkalmazotti bérből, hogy vesz/bérel lakást, és mivel a bértábla országosan fix, miért nem jobb neki ugyanezzel a bérrel vidéken, ahol negyedéért megoldja a lakhatást.?
Mielőtt válaszolnék arra konkrétan, amir írtál: nem ez az alapprobléma. Azt semmi nem létjogosítja, hogy miért ekkorák az albérletárak a fizetésekhez képest. A cikkben, ha olvastad, láthattad, hogy már Berlinben is hatósági árstop van (tehát nem valami kommunista országról beszélünk). Egyszerűen azért, mert nem lehet így ellehetetleníteni a lakosságot és ezt normálisabb országokban pontosan tudják. Ugyanez a rendszer van például Svájcban is. De hogy ne menjünk ennyire messzire, csak nézd Szlovákiát, az ottani átlagbéreket és a pozsonyi albérletárakat. Pozsonyban átlagban 25%-kal magasabbak az albérletárak, viszont jóval 1000 euró felett van az átlagkereset, Budapesten meg ez 175 000 forint. Vagyis összehasonlíthatatlanul jobb a helyzet, pedig ugyanúgy volt szocialista ország, ráadásul itt a szomszédban, tehát nagyjából minden feltétel és mutató megegyezik ( = ugyanúgy van rbnb például). Marad a kérdés továbbra is: Budapesten mi indokolja ezeket az albérletárakat? Miért van ez így, miért nem tesz valamit a kormány az ügyben? Néhány év alatt 50-70%-kal növekedtek az albérletárak a városban. Miért, mitől? Miért hagyta a kormány? A magyar lakosság egyötöde ebben a városban él, nem igazán rétegproblémáról van szó.

Ettől eltekintve amit írtál, abban van némi igazság, de továbbra is olyan kérdés ez, amit néhány mondattal le akarsz rendezni, pedig nem lehet. Meg is mondom, miért nem: nem lehet mindenkiből például informatikus. Nem csak azért, mert 20 000-nél jóval több embert érintő probléma a lakhatás Budapesten, hanem azért is, mert ehhez készségek, elvont gondolkodás és egyebek kellenek. Olyan ez, mintha én azt mondanám bárkinek, aki küszködik a megélhetéssel, hogy legyenek fordítók, mint én, szépen megélek belőle. Nem így megy ez, nem mindenki alkalmas egy adott munkára. Évek óta tudott probléma, mekkora hiány van az informatikában itthon. Azt gondolod, hogy erről nem hallott minimum 20 000 ember vagy szarnak rá? A fenét, egyszerűen nem alkalmas egy ilyen jellegű munkára a többség. Én is kacérkodtam a dologgal a mostani karrierem előtt, de teljesen más gondolkodást és készségeket igényel, mint ami nekem van, pedig én nem egy zalai zsákfaluból Budapestre vetődött fiatal vagyok.

Továbbá azt mondod, egymillió forint az a néhány hónapos képzés. Már ez is önmagában fura, hogy ha ez csak így menne, akkor miért szopja valaki a harci faszt 5-6 évig a BME-n, hogy programozó matematikus és rendszerfejlesztő lehessen, de ettől eltekintve is, honnan lenne valakinek csak úgy egymillió forintja erre, ha nem volt munkája eddig, a szülei nem tudnak segíteni, nem örökölt, nincs megtakarítása és mindezek miatt hitelt sem vehet fel?

A Lidlbe is el lehet menni kasszásnak, oké - és a többi x tíz(száz?)ezer érintett emberrel mit csinálsz? Értem én a mindenki addig nyújtózkodjon, amíg a takarója ér hozzáállást, de ez abban az esetben igaz, hogy valaki ne akarjon szociális munkásként Ferrarit venni. Az egyszerűen nem válasz, hogy ha nem akarsz vagy nem tudsz informatikus lenni és a Lidlbe már nem kell több kasszás, akkor sorry, Budapest megtelt, irány vidék vagy külföld. Ez nonszensz. Épp egy ekkora városba kell egy csomó olyan ember, akik miatt működik a város: buszvezetők, közteresek, pékek, tanárok, bolti eladók, tűzoltók, ovónők, takarítók, postások, felszolgálók, gyári munkások, satöbbi. Márpedig ezek a foglalkozások nem biztosítanak megélhetést ma Budapesten. Legyen mindegyik informatikus vagy húzzon el Berlinbe? Ezt te sem gondolhatod komolyan.

De mondom, az alapprobléma továbbra sem az, hogy miért nem keres annyit egy buszvezető vagy egy bolti eladó, mint egy informatikus (mert ez egyértelmű), hanem az, hogy miért nem bérelhet magának lakást egy buszvezető vagy egy bolti eladó Budapesten, miközben ez még a szomszédos Pozsonyban sem probléma egy helyi fizetésből. Akármilyen önszopó kampányra is basznak el milliárdokat, ez mutatja igazán, hogy milyen szarul is állunk. Ahogy a cikk is rámutat, ez a kérdés pedig csak további súlyos problémákat vet fel. Például azt, hogy mennyire csökken a gyerekvállalási kedv. Hogy a fenébe is vállaljanak így gyereket a fővárosi fiatalok, amikor a háromnegyedük még csak elköltözni sem tud otthonról?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2018.02.15. 23:52

Az albérlet árakat a piac alakítja. Budapesten azért kerül ennyibe az albérlet, mert van a ki kifizesse. Ebbe beleavatkozni állami szintről az lenne csak igazán a kommunizmus! Nekem van egy lakásom a belvárosban amit kiadok és ebből a célból is fektettem bele. Rengeteget fizetnek érte a méretéhez képest és nagyon nem örülnék neki ha valaki a fejem fölött megszabná, hogy csak fele ennyiért adjam ki emiatt pedig a 15 éves megtérülés 30 év legyen. Pozsony pedig nem Budapest, eleve 400 k paréj lakja, Budapestet meg 3 m a látványosságokról és a szépségekről nem is beszélve. Hiába van ott air bnb ha 1/10 embert érdekel az a város. Persze nincsenek pontos kutatási adataim de érzésre Budapesthez viszonyítva pont senkit nem érdekel Pozsony. Nekem még csak eszembe se jutott, hogy elmenjek oda már csak azért sem mert szlovák testvéreinkre rohadtul nem vagyok kíváncsi.

Carlos a Lidl-vel egy példát mondott, a folyamat ami ott lezajlott az végbement a vendéglátásban és az építőiparban is. A versenyszférában nem igazán keresnek 250 ezer alatt már, na most akinek van egy társa is hozzá akkor a pár 400-500 ezer forintból gazdálkodik és abból meg lehet élni Budapesten is. De az építőiparban a jobbak 300-400 között keresnek már inkább. Egyébkéni is Magyarországon arányosan nagyon magas a tulajdonosok száma, nem volt jellemző az albérletben lakás sohasem. Nem tudom hány BKV-s sofőr van aki albérletből tekergeti kormányt de nem adom 20%-ra az arányt.


Persze a helyzet nem jó, de erre biztosan nem az a megoldás, hogy akkor a lakás tulajdonosokat megszorongatjuk. Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de pl. az jó lett volna ha a sok ellopott pénzből olcsóbb lakásokat építettek volna amelyet 30 éves korig kedvezményes hitelekkel meg lehet vásárolni. EZ pl. egy megoldás lehet. Vagy aki hajlandó szakmát tanulni, esetleg helyet változtatni egyszóval tenni a sorsáért annak az állam 1-2 évig beszállt volna az albérletbe mondjuk 50 ezerrel havonta.. Ilyesmik talán használnának

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2018.02.16. 00:04

tök igazad van volle, de ez a demokrácia, meg a piacgazdaság - akár az albérletet, akár a munkabéreket nézzük. ezt akarták az emberek a 90es években, a tudás alapú diszkrimináció pedig az egyetlen diszkrimináció ami az egész világon megállja a helyét, és ami a munkabérekben is zokszó nélkül kifejezésre kerülhet.

hatósági szabályozásnak ott van értelme, ahol az állam zsozsót is tud mellé adni, azaz nyugaton. nekik van miből, ott a sok gyarmat és multi, külföldről dől be lecsó az országba. nekünk ilyenről szó nincs. (az elvárásokat összehasonlítani meg más tészta, ott szerintem nincs ilyen lébecolás, mint itt a közszférában, nyilván sokkal több pénzért)

harmadrészt csórók ott is vannak, meg Hollywoodban is, nem lehet mindenki problémáját megoldani. egy lakbérstop leverné a beruházási és vásárlási kedvet az ingatlanpiacon, az meg minuszba rakná a gdp-t. nem lesz ilyen szerintem.


én is kurvára sajnálom a mai fiatalokat, főleg mikor vén faszok fikázzák őket, akik kárpótlási jegyekből, privatizálásból, meg a 80-as 90-es években indított vállalkozásaikból szedték meg magukat, amikor gyak. mindegy volt mibe kezdtél, úgyse lehetett kapni (eleget). úgy könnyű. most sokkal nehezebb feltörni, de legalábbis marha sokat kell tanulni érte.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára carlos78 2018.02.16. 00:10-kor.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.02.16. 00:07

keF1r írta:Itt van basszameg a magyar csoda...szépek a számok...
http://mfor.hu/cikkek/makro/Nagyot_kasz ... m=referral

És mikor az 50 dolgozóból a minimálbéreseknek megadom a kötelező emelést...akkor jön a többi, aki nem azon van, hogy igy bérfeszültség keletkezett...ők is kérik az emelést...és persze én meg szopom a járulékokat stb...

A kurva kúrmányt persze nem zavarja, hogy a gazdaság messze nem teljesit úgy a KKV-knál hogy ezt olyan könnyű legyen kigazdálkodni
Teljesen egyetértek veled! Amióta én is munkaadó vagyok, azóta rohadtul érzékeny vagyok az ilyesmire. Én nem bánom, ha emelik a béreket. Csak az azokra rakódó, munkáltató által fizetendő közterheket pedig ugyanolyan arányban csökkentsék.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.02.16. 02:00

Bandee írta:Az albérlet árakat a piac alakítja. Budapesten azért kerül ennyibe az albérlet, mert van a ki kifizesse. Ebbe beleavatkozni állami szintről az lenne csak igazán a kommunizmus! Nekem van egy lakásom a belvárosban amit kiadok és ebből a célból is fektettem bele. Rengeteget fizetnek érte a méretéhez képest és nagyon nem örülnék neki ha valaki a fejem fölött megszabná, hogy csak fele ennyiért adjam ki emiatt pedig a 15 éves megtérülés 30 év legyen. Pozsony pedig nem Budapest, eleve 400 k paréj lakja, Budapestet meg 3 m a látványosságokról és a szépségekről nem is beszélve. Hiába van ott air bnb ha 1/10 embert érdekel az a város. Persze nincsenek pontos kutatási adataim de érzésre Budapesthez viszonyítva pont senkit nem érdekel Pozsony. Nekem még csak eszembe se jutott, hogy elmenjek oda már csak azért sem mert szlovák testvéreinkre rohadtul nem vagyok kíváncsi.

Carlos a Lidl-vel egy példát mondott, a folyamat ami ott lezajlott az végbement a vendéglátásban és az építőiparban is. A versenyszférában nem igazán keresnek 250 ezer alatt már, na most akinek van egy társa is hozzá akkor a pár 400-500 ezer forintból gazdálkodik és abból meg lehet élni Budapesten is. De az építőiparban a jobbak 300-400 között keresnek már inkább. Egyébkéni is Magyarországon arányosan nagyon magas a tulajdonosok száma, nem volt jellemző az albérletben lakás sohasem. Nem tudom hány BKV-s sofőr van aki albérletből tekergeti kormányt de nem adom 20%-ra az arányt.


Persze a helyzet nem jó, de erre biztosan nem az a megoldás, hogy akkor a lakás tulajdonosokat megszorongatjuk. Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de pl. az jó lett volna ha a sok ellopott pénzből olcsóbb lakásokat építettek volna amelyet 30 éves korig kedvezményes hitelekkel meg lehet vásárolni. EZ pl. egy megoldás lehet. Vagy aki hajlandó szakmát tanulni, esetleg helyet változtatni egyszóval tenni a sorsáért annak az állam 1-2 évig beszállt volna az albérletbe mondjuk 50 ezerrel havonta.. Ilyesmik talán használnának
Nem kommunizmus az, Bandi. Mondom, Berlinben, Svájcban, Londonban már bevezették az ársapkát.

Nincs 3 millió lakosa Budapestnek, 1,8 alatt van már régóta. Ha pedig Pozsony szerinted nem jó példa, akkor ott van Prága - 1,3 millió lakos, gyönyörű, turisztikai gócpont. Mégsem az a helyzet a fizetések és a bérleti díjak esetében, mint itthon, hanem Pozsonyhoz hasonló. A kérdés az, miért épp Budapesten alakult ki ez a siralmas helyzet.

Azt mondod, "ha van egy társa hozzá". De ha nincs, ráadásul mondjuk még egyedül is nevel 1-2 gyereket? Az ismerőseim kábé fele egyedülálló. Rajtuk is látom, komoly probléma az, hogy hogyan lehet egyedül megélni. A lakástulajdonosok magas aránya azért nem mond sokat, mert az még az előző rendszer maradéka. Az elmúlt 20-25 évben összehasonlíthatatlanul nehezebb és drágább lett lakást venni, mint előtte volt. Apám alig múlt 30, amikor már saját lakásban lakott, pedig átlagos fizetést adó átlagos melója volt, anyám meg ráadásul otthon gyesen. Ezt ma már nem lehet megcsinálni. Ez itt a probléma - el van lehetetlenítve az önálló élet megkezdése és erre azért nem kielégítő magyarázat a piac meg az egyebek, mert máshol is van piac és kereslet, mégsem az a helyzet, mint itthon.

Igen, pontosan olyan megoldás kéne, amit írtál a végén. Ha egy csepp esze lenne a faszkalap rablóvezérnek, nem stadionokba öntené a pénzt, hanem lakásépítési programokba. Építőipar az is, lophatnának ott is kedvükre, de legalább lenne hol lakni és gyereket vállalni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt