Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.04.30. 15:09

rdaneelolivaw írta:
trutya írta:viszont azért 300 rugó mégiscsak jó fizetés itthon...
Hiszen 100 emberből alig-alig fog érzésem szerint 10 kimenni külföldre.
Csak szerintem ez az arány sokkal nagyobb és ez itt a fő probléma....

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.04.30. 15:19

Jadrina írta: De aranyos, fele annyit akar fizetni, mint Németországban és sír, hogy nem talál senkit a munkára.
!
:D minek jött volna ide befektetni egyébként? hogy elhozza a kánaánt rendességből? :D

3kiló az nagyonnagy pénz, kukkantson a bérpapírjára mindenki, aki szerint nem..

de igaza van Daninak, 2millióért sem tud hegeszteni a nagy részük. ennyi.
és ez minden területen így van. de nekünk a német bér jár, mert.. öö.. mert csak.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.04.30. 15:55

Jadrina írta:Csak szerintem ez az arány sokkal nagyobb és ez itt a fő probléma....
No igen... üresek a járdák/utak/házak... annyian elhagyták már az országot. :mrgreen: :lol:

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2014.04.30. 18:56

Azért nem árt a tisztánlátás ebben a dologban is. Mint munkaadó, gyakran találkozok ezzel a jelenséggel. Tavaly ősszel az egyik legjobb szakemberünk -akinek papírja nincs róla amit csinál, de nem túl vészes így no problem- aki egyébként jobban keres mint az itt említett 300 ezer, szóval megjelent, hogy neki már csak egy választása van, indul Németországba. (:q Kérdezem, mennyit kapsz majd? 1800 eurot max. OK. Kiszámoltuk közösen, hogy mennyi maradna ha levonom a lakhatását, utazását, evést-ivást, nőzést.. Kijött, hogy talán még annyi sem mint itt kap. De amúgy tényleg ez egy általános jelenség, sűrűn hallom-látom ezt a dolgot. Ami engem személyesen bosszant, hogy itthon 5 km-t nem megy a szaki duzzogás nélkül de plusz pár tízezerért képes lenne elmenni a halál faxára is, mert az a kánaán... Sajnos azt kell mondjam, hogy többet gondolnak az emberek a kinti dolgokról, mint ahogyan az a valóságban van.

Szóval 300-400 ezer már az a határ, ahol egy szakembernek szerintem sehová nem érdemes mennie. UK, Németország, a két legjobban fizető EU államban az átlagfizetés kb. 800 ezer az őslakosoknak... De területenként változó, van ahol csak 500. Ugye nem kell mondanom, hogy a szolgáltatások 3-4-5-10x árban futnak? Ezért magasabbak a bérek is.

Az is igaz, hogy nagyon kevés helyen keresnek 300-at itthon és inkább emiatt mennek ki, mert akkor legalább ennyi vagy kicsit több marad neki kint és akkor bevállalja az egész hercehurcát.

Vannak aztán kirívó esetek, amikor 1-1,5 millát is megkap egy szaki, de az mint a fehér holló és szerintem nem is mezei szaki, hanem van valami plusz végzettsége, tudása is van mellé.

Érdemes tudni, hogy München környékén egy albi (ami szinte nincs is) arany árban van és egy kiadóra 20-30 jelentkező van. Az ár is ennek megfelelő, egy disznóól is 200-300 ezer per hó.. Egyik ismerősöm (3 nyelve perfekt, két diploma, gyakorlat) kap kb. nettó 900-at, de neki se marad tisztán 600- nál több de talán annyi sem.

A végére hagytam azokat, akiket a végén nem fizetnek ki. Én ilyen embert is nem keveset láttam, legutóbb múlt héten egy komplett családot. Áradoztak még 2 hónapja, hogy ők mennek mert Ausztriába mert ott 1000 euro/koponya stb-stb... Múlt héten hívtak, hogy segítsek mert már itthon vannak, kéne valami meló..

Aki tud, inkább Svájcba menjen vagy Afrikába, pl. Angolában 2-3 milla/hó a fizu. :mosoly: Svájcban a lakatos 30 ezer/óra munkadíjért cserél zárat (:i De konkrétan Angoláról és Szaudiról tudom, hogy horror összegek vannak.. Ezekre a helyekre viszont annyian nem kellenek és rengeteg szopást kell bevállalni érte.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.05.07. 11:34

Átlagfizetések:
Kép
Kép
Kép

http://www.profession.hu/cikk_munkaerop ... gyermekkot" onclick="window.open(this.href);return false;

Aki nem Budapesten lakik az mind hülye?

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: High-End » 2014.05.07. 14:04

Másfél éve még a szerencsejáték maga volt a sátán. (:u (:v (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.07. 14:53

Jadrina írta:Aki nem Budapesten lakik az mind hülye?
Dehogy... csak HELYILEG ennyivel kevesebb az igény a munkájukra, illetve az alkalmazó cégek szolgáltatásaira --------> kevesebb fizu.
Persze olyan is van, hogy kib. nagy multi beteszi a seggét vidékre, hatalmas és stabil külföldi megrendelésekkel kihasználja a nagy munkanélküliséget, és szaré-hugyé' alkalmazza a környék polgárait.

Sokkal jobban együtt kellene élni a lehetőségekkel, kihasználni ami van, és nem hitegetni a vidéki polgárt, hogy ugyanazt csinálhatja mint a pesti.
Mert nem...
Persze a pestinek meg nem a LIDL-be és az AUCHAN-ba kellene járnia élelmiszert venni.

Ahhoz, hogy pl. dupla akkora fizuja legyen egy fodrásznak, ahhoz vagy dupla annyi meló kell ugyanolyan drágán, vagy duplájára kell emelnie az árakat.
Utóbbi esetben a delikvens menne a másik fodrászszalonba. 22-es csapdája.
Anyám női fodrász (II. kerület). Szerintem nincs az a vidéki település vagy város ahol ennyi törzsvendége lenne. Nem létezik.
Persze mesélhetnék arról is, hogy 2x annyi vendége van mint a 30 évvel fiatalabb kollégájának... jahogy miért is?! (?) ?

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.07. 23:35

rdaneelolivaw írta:
Jadrina írta:Aki nem Budapesten lakik az mind hülye?
Dehogy... csak HELYILEG ennyivel kevesebb az igény a munkájukra, illetve az alkalmazó cégek szolgáltatásaira --------> kevesebb fizu.
az érem másik oldala viszont a költés. --> a többletfizu a felára annak, hogy nincs házihús, stb. ráadásul olcsón. utazhatsz egy csomót érte, vidéken meg két házzal arrébb van. valamint vidéken azért 5 perc alatt bárhová odaérsz. illetve harmadáron veszel ingatlant, vagy bérelsz.

mindennek ára van. a jobb fizunak is.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.07. 23:46

carlos78 írta:illetve harmadáron veszel ingatlant, vagy bérelsz.
Valamit valamiért. :)
Azért BP-n is elég nagy a szórás.

Nyóckerben 15 milla az az ingatlan, ami jobb helyeken (I. II. XII. ker) símán van 40-45 guriga.
Ennyi az ára, hogy az cigánymentes övezet. (:o :D

Mondjuk vicc, hogy egy újépítésű 70-75 m2-es cucc, a corvin-sétányon szintén van vagy 35-40 milla.
Pedig ott is azok az emberek mászkálnak az utcán akik gondolkodás nélkül odaszarnak a parkba. :shock:

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.07. 23:55

rdaneelolivaw írta: Nyóckerben 15 milla az az ingatlan, ami jobb helyeken (I. II. XII. ker) símán van 40-45 guriga.
Mátészalka Budapesten :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.05.08. 08:06

carlos78 írta: az érem másik oldala viszont a költés. --> a többletfizu a felára annak, hogy nincs házihús, stb. ráadásul olcsón. utazhatsz egy csomót érte, vidéken meg két házzal arrébb van. valamint vidéken azért 5 perc alatt bárhová odaérsz. illetve harmadáron veszel ingatlant, vagy bérelsz.

mindennek ára van. a jobb fizunak is.
Mondjuk a házihúst pont másfélszer annyiért adja Mari néni, mint pl a kispesti piacon a húst, sőt a zöldségeket, gyümölcsöket is drágábban tudod beszerezni. (nem nagyon van konkurenciája). Más kérdés, hogy nem tudod mit veszel meg.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.08. 08:57

Jadrina írta: Mondjuk a házihúst pont másfélszer annyiért adja Mari néni, mint pl a kispesti piacon a húst, sőt a zöldségeket, gyümölcsöket is drágábban tudod beszerezni. (nem nagyon van konkurenciája). Más kérdés, hogy nem tudod mit veszel meg.
szóval pesten olcsóbban megkapod, amit nem is lehet kapni :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.08. 11:58

carlos78 írta:szóval pesten olcsóbban megkapod, amit nem is lehet kapni :D
Lehet kapni, de tényleg ritka.
Állandó piaci árusoktól nagyon nehéz ilyesmit beszerezni.

A házi hússal is úgy vagyok, hogy hiába házi, ha az állatokat nem normális kajával etették.
Sok disznót vágtunk már, de csak olyat vettünk meg ahol tudtuk, hogy rendesen volt táplálva az állat. (moslékkal) :D

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.05.08. 12:42

carlos78 írta:
Jadrina írta: Mondjuk a házihúst pont másfélszer annyiért adja Mari néni, mint pl a kispesti piacon a húst, sőt a zöldségeket, gyümölcsöket is drágábban tudod beszerezni. (nem nagyon van konkurenciája). Más kérdés, hogy nem tudod mit veszel meg.
szóval pesten olcsóbban megkapod, amit nem is lehet kapni :D
Sőt, Pesten nem is láttak még disznót és azt sem tudják, hogy a csirkének 2 lába van. (:v (:y

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.05.08. 12:51

carlos78 írta: az érem másik oldala viszont a költés. --> a többletfizu a felára annak, hogy nincs házihús, stb. ráadásul olcsón. utazhatsz egy csomót érte, vidéken meg két házzal arrébb van. valamint vidéken azért 5 perc alatt bárhová odaérsz. illetve harmadáron veszel ingatlant, vagy bérelsz.

mindennek ára van. a jobb fizunak is.
Ez milyen vidéken van és/vagy mikor? Én GYMS megyében éltem 1 évvel ezelőttig egy kb. 1000 fős községben így azt hiszem azért van releváns tapasztalatom milyen falun élni. Rokonságunk él az Alföldön, így arra is van valamennyi rálátásom.
Felénk állatot nagyon kevesen tartanak, földművelés szintén nem jellemző. A kiskertek még mennek valamennyire. Vásárolni szerintem drágábban lehet, mint BP-n. Amióta én intézem a vásárlást legalábbis ezt látom. Egy soproni, győri vagy móvári albérlet simán hozza a pesti árfekvést, az ingatlan árak szintén hasonlóak. Helyben szinte alig van munka, ingázni kell valamelyik városba, ami nem 5 perc.
Persze, hogy vannak helyek, ahol piszok olcsó az ingatlan és az albérlet, pont azért, mert hülye lenne bárki is oda költözni, ahol nincs munkahely, de legalább van italbolt és kisebbség. Nem véletlen olyan nyomott az ár.
Biztos, hogy vannak olyan helyek, amit leírsz, akár pl. az Alföldön, de nekem inkább olyan az írásod, mint amikor a született városi elképzeli a falut, és idealizálja a vidéket. A valóság nem ez, pontosabban nem csak ez.
Én alapvetően szerettem a környékünket, érződik a határ közelsége, rendezett, szép, biztonságos, de az ingázáson (városba vagy Ausztriába) túl, más lehetőséget nem nagyon ad.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.08. 13:49

Phoebe írta:Rokonságunk él az Alföldön, így arra is van...
Merre? :D
Lehet rokonok vagyunk. :lol:

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.05.08. 14:02

rdaneelolivaw írta: Merre? :D
Lehet rokonok vagyunk. :lol:
Megragadtad a lényeget. :D Öcsödön él anyu rokonsága.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.08. 15:14

Phoebe írta:Megragadtad a lényeget. :D Öcsödön él anyu rokonsága.
Akkor mégse. :D
Mindig ez a lényeg. Ide lyukadok ki. :D

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.08. 15:56

Phoebe írta:
carlos78 írta: az érem másik oldala viszont a költés. --> a többletfizu a felára annak, hogy nincs házihús, stb. ráadásul olcsón. utazhatsz egy csomót érte, vidéken meg két házzal arrébb van. valamint vidéken azért 5 perc alatt bárhová odaérsz. illetve harmadáron veszel ingatlant, vagy bérelsz.

mindennek ára van. a jobb fizunak is.
Ez milyen vidéken van és/vagy mikor? Én GYMS megyében éltem 1 évvel ezelőttig egy kb. 1000 fős községben így azt hiszem azért van releváns tapasztalatom milyen falun élni. Rokonságunk él az Alföldön, így arra is van valamennyi rálátásom.
Felénk állatot nagyon kevesen tartanak, földművelés szintén nem jellemző. A kiskertek még mennek valamennyire. Vásárolni szerintem drágábban lehet, mint BP-n. Amióta én intézem a vásárlást legalábbis ezt látom. Egy soproni, győri vagy móvári albérlet simán hozza a pesti árfekvést, az ingatlan árak szintén hasonlóak. Helyben szinte alig van munka, ingázni kell valamelyik városba, ami nem 5 perc.
Persze, hogy vannak helyek, ahol piszok olcsó az ingatlan és az albérlet, pont azért, mert hülye lenne bárki is oda költözni, ahol nincs munkahely, de legalább van italbolt és kisebbség. Nem véletlen olyan nyomott az ár.
Biztos, hogy vannak olyan helyek, amit leírsz, akár pl. az Alföldön, de nekem inkább olyan az írásod, mint amikor a született városi elképzeli a falut, és idealizálja a vidéket. A valóság nem ez, pontosabban nem csak ez.
Én alapvetően szerettem a környékünket, érződik a határ közelsége, rendezett, szép, biztonságos, de az ingázáson (városba vagy Ausztriába) túl, más lehetőséget nem nagyon ad.
Győr, Sopron szerintem nagyon nem vidék. Móvár meg speciális, köpésre van a jó megélhetés.

Egyébként városi gyerek vagyok, aki falun építkezett (hajdú-bihar). évekig laktam pesten is, meg bécsben is. szerintem mindkét oldalát látom a dolognak.
persze egyre kevesebben tartanak disznót vidéken, ez igaz, viszont a zöldség-gyümölcs az most is megy.

persze pesten olcsón megkapod a bevásárlóközpontban a .. mit is? házi minőségű zöldséget, gyümölcsöt, húst biztos nem. ipari csirke, olasz narancs meg holland paradicsom van olcsón, ezt aláírom. de nem irigylem, akinek éveken/életen keresztül ezt kell ennie. lehet paranoiás vagyok, de csekkolom, hogy falun mennyi idős ember él 70-80-90 évekig, pedig azt se tudják mi az a koleszterin, meg vitamin. úgy gondolom, hogy aki import és ipari előállítású kajára van szorulva, az hamarabb lerottyan, meg többet költ gyógyszerre.

az hogy nincs munka, aláírom. persze pesten sokkal több a lehetőség. én csak azt mondtam, hogy a nagyobb keresetnek is van ára, az éremnek meg két oldala.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2014.05.08. 16:26

carlos78 írta:

persze pesten olcsón megkapod a bevásárlóközpontban a .. mit is? házi minőségű zöldséget, gyümölcsöt, húst biztos nem. ipari csirke, olasz narancs meg holland paradicsom van olcsón, ezt aláírom. de nem irigylem, akinek éveken/életen keresztül ezt kell ennie. lehet paranoiás vagyok, de csekkolom, hogy falun mennyi idős ember él 70-80-90 évekig, pedig azt se tudják mi az a koleszterin, meg vitamin. úgy gondolom, hogy aki import és ipari előállítású kajára van szorulva, az hamarabb lerottyan, meg többet költ gyógyszerre.
Piaci árakat hasonlítottam össze, ahol azért találhatóak még normálisabb zöldségek, gyümölcsök is és így mondom, hogy olcsóbb a pesti piacon, mint vidéken.
Igaz magának nem tudja megtermelni. (mire is jutottunk ebben a témában? megéri egyáltalán?), de azért hozzá lehet jutni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.08. 17:14

Ha van pénz akkor hozzá lehet jutni a fasza minőségi kajákhoz is. Csak tudni kell hol szerezd be Pesten. Méregdrága, ez igaz.
Carlos, pesten tovább élnek az emberek - én is ledöbbentem ezen - nincs anny stressz, para a meló miatt. Elsősorban ez eszi meg az embereket. A sok idegeskedés.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2014.05.08. 17:31

carlos78 írta: Győr, Sopron szerintem nagyon nem vidék. Móvár meg speciális, köpésre van a jó megélhetés.

Egyébként városi gyerek vagyok, aki falun építkezett (hajdú-bihar). évekig laktam pesten is, meg bécsben is. szerintem mindkét oldalát látom a dolognak.
persze egyre kevesebben tartanak disznót vidéken, ez igaz, viszont a zöldség-gyümölcs az most is megy.

persze pesten olcsón megkapod a bevásárlóközpontban a .. mit is? házi minőségű zöldséget, gyümölcsöt, húst biztos nem. ipari csirke, olasz narancs meg holland paradicsom van olcsón, ezt aláírom. de nem irigylem, akinek éveken/életen keresztül ezt kell ennie. lehet paranoiás vagyok, de csekkolom, hogy falun mennyi idős ember él 70-80-90 évekig, pedig azt se tudják mi az a koleszterin, meg vitamin. úgy gondolom, hogy aki import és ipari előállítású kajára van szorulva, az hamarabb lerottyan, meg többet költ gyógyszerre.

az hogy nincs munka, aláírom. persze pesten sokkal több a lehetőség. én csak azt mondtam, hogy a nagyobb keresetnek is van ára, az éremnek meg két oldala.
Magyarországon BP és egyéb viszonylatban annak szokás nevezni, de igazad van, falvakról beszélünk. Ettől függetlenül, szerintem felénk akkor sem az általad felvázolt a gyakori, hanem inkább, amit én írtam. Húsvétkor voltam otthon, és beszélgettem barátnőmmel, nézegetnek telkeket a környéken. Kb 4-5 millió Petőházán újonnan parcellázott részen, nem gondolom, hogy ez annyira olcsó lenne. Vagy mondjuk egy 140nm-es családi ház 19millióért. Albérlet meg lényegében nincs is helyben.
Én piacra járok vásárolni zöldségért, gyümölcsért és húsért, épp ezért gondolom, hogy én olcsóbban oldom meg a dolgot, mint anyám akinek max a helyi kisbolt, vagy Interspar jut, esetleg munka után a Tesco. Végig szoktam lapozni, az összes szóróanyagot, és piacon simán megveszem olcsóbban azt a cuccot, van választék, és tapasztalatom szerint többnyire jó minőségű is. Egyik kedvencem pl. a tojás, L-es tojást veszek 30/db-ért, Tesco és társai meg az S-M-nek csúfolt óriás fürjtojást árulják nagyjából 38 forintért, kisebb boltokban még durvább árak vannak. Ez csak egy tétel. Jóideje nyomulnak már piacon a görög/spanyol eperrel, most nemrég jött be a magyar. Piacon görög ára lement 400Ft/kg-ig, addig egy hiper, azzal promózza magát, hogy ugyanez az eper 800-1000Ft/kg.
Én azt gondolom itt is ki lehet simán jönni annyiból mint vidéken, csak ésszel kell csinálni. Szerintem azzal ideologizálni a magasabb béreket, hogy itt nehezebb/drágább élni hülyeség.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2014.05.08. 21:01

Phoebe írta:Én azt gondolom itt is ki lehet simán jönni annyiból mint vidéken, csak ésszel kell csinálni. Szerintem azzal ideologizálni a magasabb béreket, hogy itt nehezebb/drágább élni hülyeség.
Pesten pl. a szolgáltatói szektorban azért magasabbak a bérek, mert nagyobb a piac.
Sokkal több a vevő mint vidéken.
Magasabb bér -------------> több pénzköltés. Ami leszivárog szépen a gazdaság többi részébe.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2014.05.08. 22:10

Phoebe írta: Magyarországon BP és egyéb viszonylatban annak szokás nevezni, de igazad van, falvakról beszélünk. Ettől függetlenül, szerintem felénk akkor sem az általad felvázolt a gyakori, hanem inkább, amit én írtam. Húsvétkor voltam otthon, és beszélgettem barátnőmmel, nézegetnek telkeket a környéken. Kb 4-5 millió Petőházán újonnan parcellázott részen, nem gondolom, hogy ez annyira olcsó lenne. Vagy mondjuk egy 140nm-es családi ház 19millióért. Albérlet meg lényegében nincs is helyben.
Én piacra járok vásárolni zöldségért, gyümölcsért és húsért, épp ezért gondolom, hogy én olcsóbban oldom meg a dolgot, mint anyám akinek max a helyi kisbolt, vagy Interspar jut, esetleg munka után a Tesco. Végig szoktam lapozni, az összes szóróanyagot, és piacon simán megveszem olcsóbban azt a cuccot, van választék, és tapasztalatom szerint többnyire jó minőségű is. Egyik kedvencem pl. a tojás, L-es tojást veszek 30/db-ért, Tesco és társai meg az S-M-nek csúfolt óriás fürjtojást árulják nagyjából 38 forintért, kisebb boltokban még durvább árak vannak. Ez csak egy tétel. Jóideje nyomulnak már piacon a görög/spanyol eperrel, most nemrég jött be a magyar. Piacon görög ára lement 400Ft/kg-ig, addig egy hiper, azzal promózza magát, hogy ugyanez az eper 800-1000Ft/kg.
Én azt gondolom itt is ki lehet simán jönni annyiból mint vidéken, csak ésszel kell csinálni. Szerintem azzal ideologizálni a magasabb béreket, hogy itt nehezebb/drágább élni hülyeség.
azt veszem ki a szavaidból, hogy pesten piacra járnak az emberek jóért olcsón, falun meg teszkóba szarért drágán. hát én ezt fordítva láttam.

én spec. elmentem a kisbolt elé a söröző papákhoz és megkérdeztem, hogy ki szokta a nagybanira vinni a gyümölcseit, mikor érik. így veszem meg nagybani áron a meggyet, cseresznyét, szőlőt, stb. minden évben. nekik nem kell elvinni a városba, nekem meg olcsón van jó. disznóvágáskor is szólnak két helyről, 800,- forintért van friss hús. aztán van reggelente pár öregasszony a kis répájával, paradicsommal, mikor mivel kiállnak, piac ár feléért-kétharmadáért. ez mind házi cucc. ronda és finom :D

persze a teszkó itt is annyiért ad, mint pesten, sőt.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentes

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2014.05.08. 22:21

Kicsit eltér a témától, de végülis kapcsolódik hozzá. Én személy szerint a kisebb közösségeket hoznám előtérbe, mondjuk faluszinten. Több helyen hallom, hogy vannak kezdeményezések ami jó. Először kis településen kellene elérni, hogy élelmezés szempontjából önellátók legyenek. Pont így, hogy valaki termel zöldséget, cserébe vesz a másiktól krumplit meg hasonlók. Voltaképpen így a megélhetés is sokkal egyszerűbb lenne. Vagy munkahelyet teremteni úgy, hogy az adott falu a helyi adottságoknak megfelelően belekezd valamilyen projektbe, mondjuk egyféle árucikket előnyben részesíteni, és termelni, majd országon belül eladni azt. Minden környező település más-más terméket állítana elő, és azt a többinek adná el, cserébe azoktól vesz. A nagyobb földeket a falvak kaphatnák, így azok a mezőgazdaság, a városok pedig az ipar felé orientálódhatnának. És az sem lenne gond, hogy valakinek nem tetszik az adott munka, hiszen országon belül bőséges kínálatból választhat, bárhol meg tudna élni. Ehhez jönnének az egyéb ágak, egyrészt a szórakoztatóipar, illetve a tudományágak melyek a termelést hatékonyabbá, és környezetkímélőbbé tehetnék. Hosszabb távon mindenképpen az önellátásnak kellene célnak lennie. Csak ehhez véleményem szerint központosítás csak kezdetben lenne, amíg megszervezik az áruáramlási rendszert, azután az önkormányzatoknak - szerintem - nagyobb kezet kellene hagyni, hiszen így hatékonyabban végezhetnék a munkájukat.
Kép

Lezárt