Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.04. 20:54

Willy írta:
2022.08.04. 11:41

Csak mert mindenki olyan tanulmányt ír, amilyet akar. Például arról is, hogy Paedophilia a 'sexual orientation - like being straight or gay'.

https://index.hu/techtud/2022/08/04/csi ... teleszkop/

:)

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.04. 20:58

https://index.hu/kulfold/2022/08/04/hab ... tanulmany/

Számomra nem a hír érdekes, hanem hogy mért "csak" most került napvilágra. Szvsz az EU Ukrajna mögüli kihátrálását készítik elő.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.04. 21:00

4D4M írta:
2022.08.04. 11:23
A tiedtől eltérő gondolkodású emberek általában nem rosszul gondolkodnak, csak más a kiindulópontból indultak. Ennek ellenére meghosszabbítod őket a nácikig (: Holott lehet, hogy csak pl pacifisták, de lehetne itt akár negatív tulajdonság is, az se teszi feltétlen helytelenné a végkövetkeztetést.
Thx.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.05. 00:11

Hogy képesek "emberek" ilyet tenni? Csak erős idegzetűek olvassák el, én nem tudok naprendre térni felette azért is hoztam a hírt.

https://24.hu/belfold/2022/08/04/csepre ... rtoztatas/

Nem értem miért és hogyan nem derül ki az ilyesmi.

Remélem különös kínok, hosszú szenvedés után döglenek meg ezek a lények.

Meleg pároknál jobb helye a lenne az ilyen gyerekeknek. De talán egy gorilla családban is. Borzalmas az egész

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.05. 06:30

zola írta:
2022.08.04. 20:54
Willy írta:
2022.08.04. 11:41

Csak mert mindenki olyan tanulmányt ír, amilyet akar. Például arról is, hogy Paedophilia a 'sexual orientation - like being straight or gay'.

https://index.hu/techtud/2022/08/04/csi ... teleszkop/

:)
Ezért Írtam, hogy mindenki arról ír tanulmányt, amiről akar. Ettől még nem lesz igaz.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.05. 07:39

Bandee írta:
2022.08.05. 00:11
Hogy képesek "emberek" ilyet tenni? Csak erős idegzetűek olvassák el, én nem tudok naprendre térni felette azért is hoztam a hírt.

https://24.hu/belfold/2022/08/04/csepre ... rtoztatas/

Nem értem miért és hogyan nem derül ki az ilyesmi.

Remélem különös kínok, hosszú szenvedés után döglenek meg ezek a lények.

Meleg pároknál jobb helye a lenne az ilyen gyerekeknek. De talán egy gorilla családban is. Borzalmas az egész
Nem is lehet.
Én azt sem értem, a környezetükben hogy nem derült ki.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.05. 07:41

Bandee írta:
2022.08.05. 00:11
Hogy képesek "emberek" ilyet tenni? Csak erős idegzetűek olvassák el, én nem tudok naprendre térni felette azért is hoztam a hírt.

https://24.hu/belfold/2022/08/04/csepre ... rtoztatas/

Nem értem miért és hogyan nem derül ki az ilyesmi.

Remélem különös kínok, hosszú szenvedés után döglenek meg ezek a lények.

Meleg pároknál jobb helye a lenne az ilyen gyerekeknek. De talán egy gorilla családban is. Borzalmas az egész
Még a fényevőknél merült fel a dolog, de hogy a faszba nem látogatta őket a védőnő?
Elképesztő hanyagság --- ezzel nem ezeket a mocskokat akarom mentegetni, de talán időben menthető lett volna a gyermek.

Szerintem annyira problémásak voltak (ezek is), hogy egyszerűen már be sem mentek hozzájuk. :shock:

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.05. 07:54

bertone írta:
2022.08.05. 07:39
Bandee írta:
2022.08.05. 00:11
Hogy képesek "emberek" ilyet tenni? Csak erős idegzetűek olvassák el, én nem tudok naprendre térni felette azért is hoztam a hírt.

https://24.hu/belfold/2022/08/04/csepre ... rtoztatas/

Nem értem miért és hogyan nem derül ki az ilyesmi.

Remélem különös kínok, hosszú szenvedés után döglenek meg ezek a lények.

Meleg pároknál jobb helye a lenne az ilyen gyerekeknek. De talán egy gorilla családban is. Borzalmas az egész
Nem is lehet.
Én azt sem értem, a környezetükben hogy nem derült ki.
Most kellene előhúzni a gyermekvédelmi törvényt. Itt nem egy egyéjszakás részeg szülő áldozata volt a gyermek, hanem egy hosszú folyamat, amit észre kellett/lehetett volna venni.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.05. 08:00

Willy írta:
2022.08.05. 06:30
Ezért Írtam, hogy mindenki arról ír tanulmányt, amiről akar. Ettől még nem lesz igaz.
Ha meg mered kérdőjelezni az isteni létezést, akkor eretnek vagy, ha meg mersz kérdőjelezni egy cikket mely elé oda van biggyesztve a tudományos szó, akkor meg laposföldhívő vagy.
Covid kapcsán én kaptam hideget-meleget, mert nem oltattam be magam.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.05. 08:38

zola írta:
2022.08.05. 07:54
Most kellene előhúzni a gyermekvédelmi törvényt. Itt nem egy egyéjszakás részeg szülő áldozata volt a gyermek, hanem egy hosszú folyamat, amit észre kellett/lehetett volna venni.
Törvény az van, de nincs, aki betartassa. Illetve kevés. Volt már rá sajnos nem egy példa, hogy a védőnő / nevelőszülő / családlátogató nem jött ki élve az ilyen látogatásokról. Rendőri jelenlét kéne sok esetben, csak ehhez a kormánynak nem a határra kéne toborozni az embereket vakondtúrást lesni.
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.08.05. 09:44

Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.08.05. 10:58

Az egyik nagyon értékelhető dolog ebben az országban az erdőtörvények volnának, amiket most nem kell alkalmazni. Meglepődnék ha ebből nem egy évszázadnyi természetpusztítás és az eddigi rekordok többszörösét túlszárnyaló szálló por koncentráció kerekedne ki. (a most kivágandó fákat legkorábban 2 év múlva szabadna tűz közelébe engedni)

Úgy tűnik elértük az exponenciális folyamataink izgalmasabbik – meredek – szakaszát

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.08.05. 11:17

Nap, mint nap tapasztalhatjuk. Mikor 10 dkg sajt 770,- Ft., egy töpörtsűs pogácsa 170,- Ft., a kenyér mindjárt 1000,- ft6kg. stb., stb. Ez semmi jóhoz nem fog vezetni, mint ahogy már jelenleg sem jó. De tartok tőle valami nagy "robbanás" lesz a vége.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.08.05. 12:02

Az ukrán állami energiavállalat, az Energoatom azt is bejelentette, hogy az egyik reaktor turbinatermébe 14 nehézfegyvert, lőszereket és robbanóanyagokat halmoztak fel az oroszok, bebiztosítva, hogy véletlenül se érje támadás az objektumot.
Namost erre mi sz.rt lehet mondani? Sajnos pontosan az ilyen kiszámíthatatlan emberi tényezők teszik vállalhatatlanná az atomenergiát, minden mérnöki gát és mélységi védelmi elv dacára.
Évente 10^(-7) alkalommal a kretén emberiség megpakol robbanóanyaggal egy turbinatermet.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.05. 12:29

4D4M írta:
2022.08.05. 10:58
Az egyik nagyon értékelhető dolog ebben az országban az erdőtörvények volnának, amiket most nem kell alkalmazni. Meglepődnék ha ebből nem egy évszázadnyi természetpusztítás és az eddigi rekordok többszörösét túlszárnyaló szálló por koncentráció kerekedne ki. (a most kivágandó fákat legkorábban 2 év múlva szabadna tűz közelébe engedni)

Úgy tűnik elértük az exponenciális folyamataink izgalmasabbik – meredek – szakaszát
Tényleg ekkora faszságot ritkán hall az ember.

Szét fognak cseszni mindent, feleslegesen mert ezzel nem lehet fűteni amit most kivágnak. Orbán parasztgyerek, tudnia kéne

Nagyobbik baj, hogy akinek van fája az most elkezdi kikaszálni majd a hirtelen haszon reményében. A ma emberének amúgy is minden azonnal kell, egy fa megnő 30 év alatt de kivágni 1 óra.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.05. 12:30

4D4M írta:
2022.08.05. 12:02
Az ukrán állami energiavállalat, az Energoatom azt is bejelentette, hogy az egyik reaktor turbinatermébe 14 nehézfegyvert, lőszereket és robbanóanyagokat halmoztak fel az oroszok, bebiztosítva, hogy véletlenül se érje támadás az objektumot.
Namost erre mi sz.rt lehet mondani? Sajnos pontosan az ilyen kiszámíthatatlan emberi tényezők teszik vállalhatatlanná az atomenergiát, minden mérnöki gát és mélységi védelmi elv dacára.
Évente 10^(-7) alkalommal a kretén emberiség megpakol robbanóanyaggal egy turbinatermet.
Akkor sincs jobb, ezt kell erőltetni.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.05. 14:15

4D4M írta:
2022.08.05. 12:02
Az ukrán állami energiavállalat, az Energoatom azt is bejelentette, hogy az egyik reaktor turbinatermébe 14 nehézfegyvert, lőszereket és robbanóanyagokat halmoztak fel az oroszok, bebiztosítva, hogy véletlenül se érje támadás az objektumot.
Namost erre mi sz.rt lehet mondani? Sajnos pontosan az ilyen kiszámíthatatlan emberi tényezők teszik vállalhatatlanná az atomenergiát, minden mérnöki gát és mélységi védelmi elv dacára.
Évente 10^(-7) alkalommal a kretén emberiség megpakol robbanóanyaggal egy turbinatermet.
Szvsz az ukránok ezzel öngólt rúgtak. Mért is kell ellenük biztosítani egy reaktort?
A felhalmozott robbanóanyag nagy mértékben csökkenti a véletlen esélyét... új korszak a matematikában.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.05. 17:38

zola írta:
2022.08.05. 14:15

Szvsz az ukránok ezzel öngólt rúgtak. Mért is kell ellenük biztosítani egy reaktort?
A felhalmozott robbanóanyag nagy mértékben csökkenti a véletlen esélyét... új korszak a matematikában.
Már megint miről beszélsz? Milyen "öngólt" rúgtak? Az oroszok elfoglalták az ukránok erőművét, amit ők - hogy nem sül ki a szemük - vissza akarnak foglalni. Az oroszok erre telerakták támadófegyverzettel az egész erőművet és a környékét (ami egyébként fene tudja, hány nemzetközi egyezményt sért), innen lövöldözik a támadórakétáikat, amire az ukránok NEM TUDNAK VISSZALŐNI, mert azzal az atomkatasztrófát kockáztatják.

De neked valahogy ebből is sikerült kihoznod az ukránokat hunyónak. :pf03 Aztán csodálkozol, ha valaki szóvá teszi a "nagy kritikai érzékedet", ami persze olyan egyoldalú, hogy olyan alakzat nincs is.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.08.05. 19:06

4D4M írta:
2022.08.05. 12:02
Az ukrán állami energiavállalat, az Energoatom azt is bejelentette, hogy az egyik reaktor turbinatermébe 14 nehézfegyvert, lőszereket és robbanóanyagokat halmoztak fel az oroszok, bebiztosítva, hogy véletlenül se érje támadás az objektumot.
Namost erre mi sz.rt lehet mondani? Sajnos pontosan az ilyen kiszámíthatatlan emberi tényezők teszik vállalhatatlanná az atomenergiát, minden mérnöki gát és mélységi védelmi elv dacára.
Évente 10^(-7) alkalommal a kretén emberiség megpakol robbanóanyaggal egy turbinatermet.
Egyébként olyan nincsen hogy reaktor turbinaterme. Vagy reaktorcsarnok, vagy turbinacsarnok. A kettő nem egy helyen van. Amúgy is oda nehézfegyverzetet bevinni fizikailag sem igen tudsz csak nagyon bonyolult eljárások kivitelezésével.
Szokásos ukrán kamu.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.08.05. 19:18

Alghar írta:
2022.08.05. 17:38
zola írta:
2022.08.05. 14:15

Szvsz az ukránok ezzel öngólt rúgtak. Mért is kell ellenük biztosítani egy reaktort?
A felhalmozott robbanóanyag nagy mértékben csökkenti a véletlen esélyét... új korszak a matematikában.
Már megint miről beszélsz? Milyen "öngólt" rúgtak? Az oroszok elfoglalták az ukránok erőművét, amit ők - hogy nem sül ki a szemük - vissza akarnak foglalni. Az oroszok erre telerakták támadófegyverzettel az egész erőművet és a környékét (ami egyébként fene tudja, hány nemzetközi egyezményt sért), innen lövöldözik a támadórakétáikat, amire az ukránok NEM TUDNAK VISSZALŐNI, mert azzal az atomkatasztrófát kockáztatják.

De neked valahogy ebből is sikerült kihoznod az ukránokat hunyónak. :pf03 Aztán csodálkozol, ha valaki szóvá teszi a "nagy kritikai érzékedet", ami persze olyan egyoldalú, hogy olyan alakzat nincs is.
Már bocs hogy kijavítalak. de pont azért foglalták el a háború elején az oroszok mert azt kezdték el az ukránok amit ecsetelsz. Ugyanezért vonultak be az elején Csernobilba is. Az erőműnek külső katonailag megerősített védelme van. Nem lövöldöznek onnan semmit. Ez csak az ukrán kamu. Jelenleg azon megy a vita miként menjenek be a NAÜ szakemberei a helyzetet megvizsgálni, de jelenleg még csak a zsarolásnál tartanak amire a rosatom nem vevő. Aztán ismét szépen kiderül hogy kik azok akik a fegyverzetet ide-oda (kórházak, iskolák, erőművek) rakosgatják...
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.05. 19:36

Nigel Hill írta:
2022.08.05. 19:06
Egyébként olyan nincsen hogy reaktor turbinaterme. Vagy reaktorcsarnok, vagy turbinacsarnok. A kettő nem egy helyen van. Amúgy is oda nehézfegyverzetet bevinni fizikailag sem igen tudsz csak nagyon bonyolult eljárások kivitelezésével.
Szokásos ukrán kamu.
Miről beszélsz a TELEKSZEN és a 24.HU-n nem ezt írják!!!!! (:u

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.05. 20:11

Alghar írta:
2022.08.05. 17:38
zola írta:
2022.08.05. 14:15

Szvsz az ukránok ezzel öngólt rúgtak. Mért is kell ellenük biztosítani egy reaktort?
A felhalmozott robbanóanyag nagy mértékben csökkenti a véletlen esélyét... új korszak a matematikában.
Már megint miről beszélsz? Milyen "öngólt" rúgtak? Az oroszok elfoglalták az ukránok erőművét, amit ők - hogy nem sül ki a szemük - vissza akarnak foglalni. Az oroszok erre telerakták támadófegyverzettel az egész erőművet és a környékét (ami egyébként fene tudja, hány nemzetközi egyezményt sért), innen lövöldözik a támadórakétáikat, amire az ukránok NEM TUDNAK VISSZALŐNI, mert azzal az atomkatasztrófát kockáztatják.

De neked valahogy ebből is sikerült kihoznod az ukránokat hunyónak. :pf03 Aztán csodálkozol, ha valaki szóvá teszi a "nagy kritikai érzékedet", ami persze olyan egyoldalú, hogy olyan alakzat nincs is.
A véletlen támadás nyilatkozatról, és az öngólt csupán a nyilatkozatra és az esetleges támadó szándékra értem.
1. Nem rakunk tele atomerőművet robbanófegyverrel.
2. Nem támadunk atomerőművet semmilyen formában sem. (Az oroszok megtették, fosott is mindenki egy nukleáris katasztrófától.)

Amúgy meg nem tudom, mi a bánatot lehetne tenni. Szvsz 30 évig az atom lesz a megoldás, de ilyesfajta zsarolópotenciált valahogy lehetetlenné kéne tenni. Olvastam Nigel hsz-t, majd helyrerakja amít írok. Biztonsági követelményként előírni az erőművek számára az x határidőn belüli teljes uránsemlegességet, hogy egy esetleges rakétatámadás se okozhasson nukleáris kataszrófát. Az ezzel való zsarolást atomtámadásnak, vagy rövid hatótávú atomrakéta telepítésnek minősíteni.
Nemzetközileg elfogadtatni, hogy sem támadni, sem helyben védeni nem lehet erőművet. Előretolt állások, ha elesik, akkor bukták az erőművet is. Ugyanez visszafoglalás esetén is.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.05. 20:20

Nigel Hill írta:
2022.08.05. 19:06
4D4M írta:
2022.08.05. 12:02

Namost erre mi sz.rt lehet mondani? Sajnos pontosan az ilyen kiszámíthatatlan emberi tényezők teszik vállalhatatlanná az atomenergiát, minden mérnöki gát és mélységi védelmi elv dacára.
Évente 10^(-7) alkalommal a kretén emberiség megpakol robbanóanyaggal egy turbinatermet.
Egyébként olyan nincsen hogy reaktor turbinaterme. Vagy reaktorcsarnok, vagy turbinacsarnok. A kettő nem egy helyen van. Amúgy is oda nehézfegyverzetet bevinni fizikailag sem igen tudsz csak nagyon bonyolult eljárások kivitelezésével.
Szokásos ukrán kamu.
A helyiség megnevezésén nem akadnék fenn, ha kamu, akkor nem ettől kamu. Nem lennék meglepve, ha lenne ott. Kiba görény és kiba zseniális dolog olyan helyről lövöldözni, ahova nem lőhetnek vissza, mert akkor mindenki meghal.
De ehhez nem feltétlen kell robbanószereket "tárolni", elég csak párat elhelyezni jó helyre, és ezt az ellen tudtára adni.
Amúgy mekkora esélye van egy támadásnál arra, hogy nukleáris katasztrófa legyen belőle? Számít, hogy működő, nem működő az arőmű? Ha lekapcsolják akkor mennyi idő amíg leáll és akkor lehet-e biztpnságosn pukkantgatni?

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.05. 20:23

Nigel Hill írta:
2022.08.05. 19:18

Már bocs hogy kijavítalak. de pont azért foglalták el a háború elején az oroszok mert azt kezdték el az ukránok amit ecsetelsz. Ugyanezért vonultak be az elején Csernobilba is.
Aha...azért azt tegyük hozzá, hogy az ukránok nem kezdték volna el azt, amit ecsetelsz, ha az oroszok nem támadják meg őket. Valahogy mindig mindenki elfelejti, mi volt előbb, aztán jön a ruszkimosdatás. Tudtam, hogy ez lesz.
Nigel Hill írta:
2022.08.05. 19:18
Az erőműnek külső katonailag megerősített védelme van. Nem lövöldöznek onnan semmit. Ez csak az ukrán kamu.
Senki nem írta, hogy az erőmű belsejéből lövöldöznek. Arról írnak, hogy az erőmű közelében vannak támadóállásaik, ezért az ukránok még HIMARS-szal (ami azért elég pontos) sem mernek odalőni, mert ha valami véletlenül mellémegy és eltalálja az erőművet, akkor szívás van. Ez olyan, mintha a kidobóban csak az egyik cspatnak lenne labdája.
Nigel Hill írta:
2022.08.05. 19:18
Aztán ismét szépen kiderül hogy kik azok akik a fegyverzetet ide-oda (kórházak, iskolák, erőművek) rakosgatják...
Engem itt még nem hallottál ukránokat védeni, max. ruszkikat fikázni. Kicsit sem rajongok az ukránokért, főleg annak tükrében, amit a magyar kisebbséggel művelnek...de itt most nem ők a hunyók.
És igen, egész biztosan csinálnak ők is mocskos dolgokat és követnek el háborús bűnöket. 100% . Csak ezekre nem került volna sor, ha az oroszok nem támadják meg őket.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alghar 2022.08.05. 20:28-kor.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.05. 20:27

rdaneelolivaw írta:
2022.08.05. 19:36
Miről beszélsz a TELEKSZEN és a 24.HU-n nem ezt írják!!!!! (:u
Na megjött a szakértő egy rendkívül színvonalas és konstruktív hozzászólással...ja, nem.








Csak a szokásos agyhalott hihihaha, miközben emberek ezrei halnak meg, milliók menekülnek el, adott esetben nukleáris katasztrófa fenyeget, de te nyugodtan röhögjél csak. Egész biztos voltam benne, hogy jössz majd egy ehhez hasonló agymenéssel.

Már nem is idegesítőnek és agyhalottnak tartalak, egész egyszerűen egy szánalmas pöcs vagy, nulla (0) érzelmi intelligenciával.

Lezárt