Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.08.05. 22:05

A legrégebbi, amit találni lehet erről a nyilatkozatról az a nytimeson így hangzik:
Over the past three weeks, the Russian military has parked Grad multiple rocket launchers between the reactor buildings, to protect them from retaliatory strikes, said Mr. Orlov, who is in touch with plant employees.

The Russians have also parked an armored personnel carrier and Ural military trucks in the turbine room of Reactor No. 1. The vehicles block a fire access route, Mr. Orlov said, posing a hazard to the entire plant. His assertions could not be independently verified.
Ez a csávó egy polgármester, aki akár még képben is lehetne a szakzsargonnal és az épületek elhelyezkedésével, de nem hiszem, hogy elvárás lenne. Nyilván az 1-es blokk turbinaterméről meséltek neki az alkalmazottak és valamelyik fordítási lépésnél elcsúszott. Semmi kétségem afelől, hogy amit az oroszok megcsinálnak, azt ne csinálnák meg fordított helyzetben az ukránok is, de ez a lehetséges következmények szempontjából teljesen indifferens. Nem állnak úgy egyik táborban sem, hogy csak a besorozott nukleáris mérnököket küldik oda. Ugyanazok a huszonéves szerencsétlenek vannak ott, akiknek még arról sincs fogalma, hogy mit keresnek ukrán földön, nemhogy arról, hogy egy erőmű biztonsága mi fán terem...

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.08.05. 22:24

zola írta:
2022.08.05. 20:20
Nigel Hill írta:
2022.08.05. 19:06


Egyébként olyan nincsen hogy reaktor turbinaterme. Vagy reaktorcsarnok, vagy turbinacsarnok. A kettő nem egy helyen van. Amúgy is oda nehézfegyverzetet bevinni fizikailag sem igen tudsz csak nagyon bonyolult eljárások kivitelezésével.
Szokásos ukrán kamu.
A helyiség megnevezésén nem akadnék fenn, ha kamu, akkor nem ettől kamu. Nem lennék meglepve, ha lenne ott. Kiba görény és kiba zseniális dolog olyan helyről lövöldözni, ahova nem lőhetnek vissza, mert akkor mindenki meghal.
De ehhez nem feltétlen kell robbanószereket "tárolni", elég csak párat elhelyezni jó helyre, és ezt az ellen tudtára adni.
Amúgy mekkora esélye van egy támadásnál arra, hogy nukleáris katasztrófa legyen belőle? Számít, hogy működő, nem működő az arőmű? Ha lekapcsolják akkor mennyi idő amíg leáll és akkor lehet-e biztpnságosn pukkantgatni?
Ha az oroszoknak ez lenne az indíttatása, nem vonultak volna ki Csernobilból. Még ott sem lehet pukkantgatni. Ez a lényeg. Az erőmű egyébként üzemel, és rendben termel energiát Ukrajnának is. Csak ezt nem írják bele felfúja a hírekbe. Amúgy már állítólag a NAÜ-t is feltüzelték, akik szerint a tervező cég szakemberei nem tudják hogyan kell üzemeltetni egy erőművet.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.08.06. 08:44


Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.08.06. 09:09

Alghar írta:
2022.08.05. 20:27


Csak a szokásos agyhalott hihihaha, miközben emberek ezrei halnak meg, milliók menekülnek el, adott esetben nukleáris katasztrófa fenyeget, de te nyugodtan röhögjél csak. Egész biztos voltam benne, hogy jössz majd egy ehhez hasonló agymenéssel.

Már nem is idegesítőnek és agyhalottnak tartalak, egész egyszerűen egy szánalmas pöcs vagy, nulla (0) érzelmi intelligenciával.
Huhhh...Tőled nem számítottam ilyenre, de mindenszavaddal egyetértek.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.06. 10:09

High-End írta:
2022.08.06. 09:09
Alghar írta:
2022.08.05. 20:27


Csak a szokásos agyhalott hihihaha, miközben emberek ezrei halnak meg, milliók menekülnek el, adott esetben nukleáris katasztrófa fenyeget, de te nyugodtan röhögjél csak. Egész biztos voltam benne, hogy jössz majd egy ehhez hasonló agymenéssel.

Már nem is idegesítőnek és agyhalottnak tartalak, egész egyszerűen egy szánalmas pöcs vagy, nulla (0) érzelmi intelligenciával.
Huhhh...Tőled nem számítottam ilyenre, de mindenszavaddal egyetértek.
Remek. Büszkék lehettek rá!

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.06. 10:37

4D4M írta:
2022.08.05. 10:58
Az egyik nagyon értékelhető dolog ebben az országban az erdőtörvények volnának, amiket most nem kell alkalmazni. Meglepődnék ha ebből nem egy évszázadnyi természetpusztítás és az eddigi rekordok többszörösét túlszárnyaló szálló por koncentráció kerekedne ki. (a most kivágandó fákat legkorábban 2 év múlva szabadna tűz közelébe engedni)

Úgy tűnik elértük az exponenciális folyamataink izgalmasabbik – meredek – szakaszát
Ezt nagyon nem kellett volna meglépniük. Vagy terjesszék ki a napelemes kedvezményt még jobban, vagy elgázosító kazánok beszerzésére és beszerelésére adjanak állami támogatást. Ez az intézkedés megérne egy kurva nagy tűntetést.
A másik oldala, ha ezt meglépték, akkor vagy tisztában vannak azzal, hogy az átlag gázfogyasztás alulméretezték, vagy tisztában vannak azzal, hogy nem lesz elég gáz télen.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.08.06. 10:51

Bandee írta:
2022.08.06. 10:09
Remek. Büszkék lehettek rá!
[/quote]

Ezt magyarázd meg légy szíves.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.08.06. 10:53

Bandee írta:
2022.08.06. 10:09
High-End írta:
2022.08.06. 09:09


Huhhh...Tőled nem számítottam ilyenre, de mindenszavaddal egyetértek.
Remek. Büszkék lehettek rá!
ezt most nem egészen értem tőled.
szerintem se egészen a helyzethez illő Dani reakciója(i). persze lehet hogy ő így vezeti le az aggodalmát hogy elvicceli, de ne lepődj meg ha sokaknak (nekem is) ez irritáló.
Kép

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.06. 11:11

https://index.hu/belfold/2022/08/05/nem ... ikum-volt/
Amikor 1990-ben hazánk washingtoni nagykövetévé nevezték ki, le kellett mondania amerikai állampolgárságáról. Az Antall-kormány nem nézte jó szemmel a működését. 1991 áprilisában azonnali hatállyal felmentették. Összesen negyvennyolc órát kapott állomáshelye elhagyására.

A konfliktus hátterében az állt, hogy a magyar diplomácia minden erővel tagadta, hogy hazánk fegyvereket szállított a polgárháború előtt álló Jugoszlávia horvát tagköztársaságába.

ZWACK NEM TARTOTTA MAGÁT A JESZENSZKY GÉZA KÜLÜGYMINISZTER KÉPVISELTE HIVATALOS ÁLLÁSPONTHOZ, HANEM – A NEMZETKÖZI DIPLOMÁCIAI GYAKORLATTÓL ELTÉRŐEN – LEMONDÁSRA SZÓLÍTOTTA FEL SAJÁT FŐNÖKÉT.

Ezután a miniszter és a nagykövet már szóba sem állt egymással, sőt a Santa Barbarába utazó Jeszenszky utasította őt, hogy ne legyen ott a hivatalos látogatása színhelyén. Hazahívása után kilenc nappal a lakását felgyújtották, a tettesek máig ismeretlenek.
Ez nekem kimaradt eddig... Úgy látszik akkor sem volt szebb a politika, mint most.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.06. 11:18

zola írta:
2022.08.06. 10:37
4D4M írta:
2022.08.05. 10:58
Az egyik nagyon értékelhető dolog ebben az országban az erdőtörvények volnának, amiket most nem kell alkalmazni. Meglepődnék ha ebből nem egy évszázadnyi természetpusztítás és az eddigi rekordok többszörösét túlszárnyaló szálló por koncentráció kerekedne ki. (a most kivágandó fákat legkorábban 2 év múlva szabadna tűz közelébe engedni)

Úgy tűnik elértük az exponenciális folyamataink izgalmasabbik – meredek – szakaszát
Ezt nagyon nem kellett volna meglépniük. Vagy terjesszék ki a napelemes kedvezményt még jobban, vagy elgázosító kazánok beszerzésére és beszerelésére adjanak állami támogatást. Ez az intézkedés megérne egy kurva nagy tűntetést.
A másik oldala, ha ezt meglépték, akkor vagy tisztában vannak azzal, hogy az átlag gázfogyasztás alulméretezték, vagy tisztában vannak azzal, hogy nem lesz elég gáz télen.
Napelem nem segít mert akku is kéne és a veszteség is sok illetve a gyártáskori co2-ről jobb ha nem is beszélünk.
Mit akarsz elgázosítani? Fa se lesz. Szerinted meddig tartanak a fa készletek és mennyibe fognak kerülni ha mindenki át akar térni? Nem megoldás sajnos.
Arról nem veszélve ha begyújtasz a legtöbb helyen indul az ugatás. Továbbá a veszélyes mindenféle tákolt kémény is ott van a szomszédnak egy spiko csöve van. Aztán meg megy majd a tűzre az OSB, festett cuccok, tehát mindenféle szar

Willynek van igaza ez az egész már elkésett megfelelő programokkal évekkel korábban kellett volna a szigetelés és nyílászáró csere programot erőltetni. Biztos 20-30 százalékot le lehetett volna faragni a lakossági gázfelhasználásból.
Mondjuk ami értelmes program volt azt se igazán arra költötték az emberek amire kellett volna

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.06. 11:32

trutya írta:
2022.08.06. 10:53
Bandee írta:
2022.08.06. 10:09

Remek. Büszkék lehettek rá!
ezt most nem egészen értem tőled.
szerintem se egészen a helyzethez illő Dani reakciója(i). persze lehet hogy ő így vezeti le az aggodalmát hogy elvicceli, de ne lepődj meg ha sokaknak (nekem is) ez irritáló.
Biztos őt is sokminden zavarta. Tudod hogy van ez.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.06. 11:37

High-End írta:
2022.08.06. 10:51
Bandee írta:
2022.08.06. 10:09
Remek. Büszkék lehettek rá!
Ezt magyarázd meg légy szíves.
[/quote]

Nekem furcsa ez az egyesült közutálat, másért is szólnék és ezt is egészen sokáig néztem csendben

De nem lényeges, azt csináltok amit akartok.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.06. 11:40

Bandee írta:
2022.08.06. 11:18

Napelem nem segít mert akku is kéne és a veszteség is sok illetve a gyártáskori co2-ről jobb ha nem is beszélünk.
Mit akarsz elgázosítani? Fa se lesz. Szerinted meddig tartanak a fa készletek és mennyibe fognak kerülni ha mindenki át akar térni? Nem megoldás sajnos.
Arról nem veszélve ha begyújtasz a legtöbb helyen indul az ugatás. Továbbá a veszélyes mindenféle tákolt kémény is ott van a szomszédnak egy spiko csöve van. Aztán meg megy majd a tűzre az OSB, festett cuccok, tehát mindenféle szar

Willynek van igaza ez az egész már elkésett megfelelő programokkal évekkel korábban kellett volna a szigetelés és nyílászáró csere programot erőltetni. Biztos 20-30 százalékot le lehetett volna faragni a lakossági gázfelhasználásból.
Mondjuk ami értelmes program volt azt se igazán arra költötték az emberek amire kellett volna
Én csak az elövetkező egy-két évbeni erdőírtás megakadályozása szempontját nézem.
A gázosító kazán a jobb hatásfoknak köszönhetően csökkenthetné a tüzifa igényt. Valamint CO2 kibocsátásban teljesen jó.
A napenergiában tényleg a helybeni áramtárolás lesz a jövő. De addig megoldható-e, hogy az áramszolgáltató cégek építsenek maguknak központilag kurva nagy akkukat?
Most kellene valamit gyorsan lépni, hogy amíg ki nem alakítanak egy 20-30 évre szóló működő alternatívát, addig a legkevesebb természeti kincseink kizsigerelésével átvészeljük az átállás időszakát.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.06. 11:47

zola írta:
2022.08.06. 11:40
Bandee írta:
2022.08.06. 11:18

Napelem nem segít mert akku is kéne és a veszteség is sok illetve a gyártáskori co2-ről jobb ha nem is beszélünk.
Mit akarsz elgázosítani? Fa se lesz. Szerinted meddig tartanak a fa készletek és mennyibe fognak kerülni ha mindenki át akar térni? Nem megoldás sajnos.
Arról nem veszélve ha begyújtasz a legtöbb helyen indul az ugatás. Továbbá a veszélyes mindenféle tákolt kémény is ott van a szomszédnak egy spiko csöve van. Aztán meg megy majd a tűzre az OSB, festett cuccok, tehát mindenféle szar

Willynek van igaza ez az egész már elkésett megfelelő programokkal évekkel korábban kellett volna a szigetelés és nyílászáró csere programot erőltetni. Biztos 20-30 százalékot le lehetett volna faragni a lakossági gázfelhasználásból.
Mondjuk ami értelmes program volt azt se igazán arra költötték az emberek amire kellett volna
Én csak az elövetkező egy-két évbeni erdőírtás megakadályozása szempontját nézem.
A gázosító kazán a jobb hatásfoknak köszönhetően csökkenthetné a tüzifa igényt. Valamint CO2 kibocsátásban teljesen jó.
A napenergiában tényleg a helybeni áramtárolás lesz a jövő. De addig megoldható-e, hogy az áramszolgáltató cégek építsenek maguknak központilag kurva nagy akkukat?
Most kellene valamit gyorsan lépni, hogy amíg ki nem alakítanak egy 20-30 évre szóló működő alternatívát, addig a legkevesebb természeti kincseink kizsigerelésével átvészeljük az átállás időszakát.
Nincs annyi anyag szerintem amivel ezt megoldod.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.08.06. 12:11

Bandee írta:
2022.08.06. 11:37
Nekem furcsa ez az egyesült közutálat, másért is szólnék és ezt is egészen sokáig néztem csendben
nemcsak te, Alghar is csendben nézett sokáig például :) meg mások is...
no mindegy. nem kellene itt is egymásnak esnünk az tény, ez az amit akarnak mindenütt és itt is megjelenik sajnos. nem új dolog ez persze :)
csak "kellemesebb" érzés volt csip-csup f1-es viták miatt egymásnak esni úgymond, ezek kicsit komolyabb témák már.
Kép

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2022.08.06. 12:21

Félve kérdezem meg: a konvektorok kiváltásával / takarékos modellre cserélésével nem késtek el rohadtul? :|
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.06. 12:44

Bandee írta:
2022.08.06. 10:09
High-End írta:
2022.08.06. 09:09


Huhhh...Tőled nem számítottam ilyenre, de mindenszavaddal egyetértek.
Remek. Büszkék lehettek rá!
Keresd meg kérlek az utolsó konstruktív, a vitát előrébb mozdító, értelmes hozzászólását. Időnként linkel egy f@szhajtásokat, ami szintén őt minősíti.
Majd ezt vesd össze azzal, hogy évek óta mások nyomorán hihihaházik.
Úgyhogy tartom a véleményemet továbbra is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Alghar 2022.08.06. 12:53-kor.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.08.06. 12:52

Bandee írta:
2022.08.06. 11:37
Nekem furcsa ez az egyesült közutálat, másért is szólnék és ezt is egészen sokáig néztem csendben

De nem lényeges, azt csináltok amit akartok.
Évekig néztem csendben. Nem írtam egy sort sem. Akkor is ugyanez ment. Csak akkor nem volt ekkora szarban az ország/világ. Most viszont nagy a szar...emberek tízezreinek/százezreinek a megélhetése veszélyben, háború a szomszédban, rezsiemelés, szar fizetések, nulla kormányzás, engedély az erdők kipusztítására, stb. Ez meg itt röhög mindenen és mindenki nyomorán. Most telt be a pohár és le is írtam azt, mit már régóta gondolok.

De nem kell aggódni: volle lelépett, ő már majd nem zavarja a köreit senkinek, most én is megyek, aztán lehet egymás vállát paskolgatni nagy egyetértésben, ellenvélemény nélkül. Bandi, Veled soha semmi bajom nem volt, most sincs...de az a véleményem, hogy most teljesen felesleges volt az adott ember mellé állni, mert mindent megtett, hogy ez a vélemény alakuljon ki róla.

De csináltok, amit akartok, nekem most egy időre megint elég volt ez.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.06. 13:03

Alghar írta:
2022.08.06. 12:52
Bandee írta:
2022.08.06. 11:37
Nekem furcsa ez az egyesült közutálat, másért is szólnék és ezt is egészen sokáig néztem csendben

De nem lényeges, azt csináltok amit akartok.
Évekig néztem csendben. Nem írtam egy sort sem. Akkor is ugyanez ment. Csak akkor nem volt ekkora szarban az ország/világ. Most viszont nagy a szar...emberek tízezreinek/százezreinek a megélhetése veszélyben, háború a szomszédban, rezsiemelés, szar fizetések, nulla kormányzás, engedély az erdők kipusztítására, stb. Ez meg itt röhög mindenen és mindenki nyomorán. Most telt be a pohár és le is írtam azt, mit már régóta gondolok.

De nem kell aggódni: volle lelépett, ő már majd nem zavarja a köreit senkinek, most én is megyek, aztán lehet egymás vállát paskolgatni nagy egyetértésben, ellenvélemény nélkül. Bandi, Veled soha semmi bajom nem volt, most sincs...de az a véleményem, hogy most teljesen felesleges volt az adott ember mellé állni, mert mindent megtett, hogy ez a vélemény alakuljon ki róla.

De csináltok, amit akartok, nekem most egy időre megint elég volt ez.
Nem kell magadra venned kizarolag.

Erted es barkiert kialltam volna ugyanigy. Illetve majdnem mindenkiert.

Nem ertem miert sertodtok meg, nem bantani aketam ezzel senkit. Egyszeruen nem birtam tovabb hallgatni most mot csinaljak?

Ne menj el maradj itt. Nekem sincs semmi bajom Veled meg ha kicsit eros is amit irsz. Viszont Te vagy itt az egyetlen koztunk akinek valodi oka is van ra azert fogom be a pofamat mindig. Annyi szopast mint amit el kell viselned senki masnak.

Volle most nem tartozik ide azt se ertem neki mi a baja. A konkret vitaban egyebkent szerintem inkabb neki volt igaza csak olyan sok es regi serelem van mar mindenkiben, hogy ossz kontextusban kell itt mindent nezni.

Ha valakit megbantottam akkor elnezest de a lelkiismeretem ezt diktalta, hogy szoljak Dani erdekeben. A Te es Vole barki erdekeben ugyanezt tennem.

Nyugodjon le mindneki a picsaba. Ez egy jo kozosseg legalabb ezt tartsuk meg.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2022.08.06. 13:03

Alghar írta:
2022.08.06. 12:52

Évekig néztem csendben. Nem írtam egy sort sem. Akkor is ugyanez ment. Csak akkor nem volt ekkora szarban az ország/világ. Most viszont nagy a szar...emberek tízezreinek/százezreinek a megélhetése veszélyben, háború a szomszédban, rezsiemelés, szar fizetések, nulla kormányzás, engedély az erdők kipusztítására, stb. Ez meg itt röhög mindenen és mindenki nyomorán. Most telt be a pohár és le is írtam azt, mit már régóta gondolok.

De nem kell aggódni: volle lelépett, ő már majd nem zavarja a köreit senkinek, most én is megyek, aztán lehet egymás vállát paskolgatni nagy egyetértésben, ellenvélemény nélkül. Bandi, Veled soha semmi bajom nem volt, most sincs...de az a véleményem, hogy most teljesen felesleges volt az adott ember mellé állni, mert mindent megtett, hogy ez a vélemény alakuljon ki róla.

De csináltok, amit akartok, nekem most egy időre megint elég volt ez.
Bandee most én sem értelek. Én már nagyon régóta nem írogatok ide, mert egyrészt azt a mennyiséget, ami itt naponta keletkezik, ebben a topikban nekem nincs időm átolvasni. Másrészt valóban sokszor ugyanazon szar a hangulat, és jelneség miatt, amit a társadalomban is tapasztalok. Van egy aljas, tolvaj, uborkafára felkapaszkodott vezére az országnak, vannak a belőle élők, és van a "másik oldal". Az előbbieikhez valamennyire is gondolkodni tudó és magára valamit adónak nincs kedve csatlakozni. Sőt egyenesen elutasítja azt, amit a felcsúti és bandája képvisel. Szerencsétlenségünre egy abszolúte dilettáns és szarra sem való "ellenzékünk" is van. Az utóbbi időkben történtek miatt ezért kezd egyre jobban motoszkálni bennem a gondolat, hogy még ennyi idősen, ilyen beágyazottság mellett is elhagyom ezt a számomra élhetetlenné vált országot. És nem csak az egzisztencilis okok miatt. Nem! Elsősorban a társadalmi közhangulat miatt. UAmi itt megy a fórumon ebben a topikban pl. az hűen tükrözi a társadalmi helyzetet. Vannak, akik ennek a mocsok rendszernek mindent elnéznek, sőt még ünnepelik is, és ellenségnek tekintenek a másképpen gondolkodóra, illetve abszolúte közönyösek a nagy többség sorsának fokozatos romása iránt. Ebben a helyzetben amit Dani képvisel, az nem tekinthető másnak, mint folyamatos provokációnak (jelzem tevékenyége az F1-es topikokban is már csak ebben merül ki.). Ha már egy olyan jó fejnél, mint Algharnál is betelt a pohár, az azt hiszem önmagában minősíti a helyzetet.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.08.06. 13:14

trutya írta:
2022.08.06. 12:11
Bandee írta:
2022.08.06. 11:37
Nekem furcsa ez az egyesült közutálat, másért is szólnék és ezt is egészen sokáig néztem csendben
nemcsak te, Alghar is csendben nézett sokáig például :) meg mások is...
no mindegy. nem kellene itt is egymásnak esnünk az tény, ez az amit akarnak mindenütt és itt is megjelenik sajnos. nem új dolog ez persze :)
csak "kellemesebb" érzés volt csip-csup f1-es viták miatt egymásnak esni úgymond, ezek kicsit komolyabb témák már.
Egyetértek

Ennyi energiával segíthetnénk is a másiknak

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.06. 13:27

Willy írta:
2022.08.06. 12:21
Félve kérdezem meg: a konvektorok kiváltásával / takarékos modellre cserélésével nem késtek el rohadtul? :|

Azzal igen. Vegyestüzeléű kazánt lecserélni elgázosítóra viszonylag egyszerű. Konvektorokat kiváltani cirkóra már sokkal nagyobb költség, munka, anyag. De azzal lehetne a legtöbbet nyerni, bődületesen szar hatásfoka van a konvektornak.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2022.08.06. 14:11

Alghar írta:
2022.08.06. 12:52
Bandee írta:
2022.08.06. 11:37
Nekem furcsa ez az egyesült közutálat, másért is szólnék és ezt is egészen sokáig néztem csendben

De nem lényeges, azt csináltok amit akartok.
Évekig néztem csendben. Nem írtam egy sort sem. Akkor is ugyanez ment. Csak akkor nem volt ekkora szarban az ország/világ. Most viszont nagy a szar...emberek tízezreinek/százezreinek a megélhetése veszélyben, háború a szomszédban, rezsiemelés, szar fizetések, nulla kormányzás, engedély az erdők kipusztítására, stb. Ez meg itt röhög mindenen és mindenki nyomorán. Most telt be a pohár és le is írtam azt, mit már régóta gondolok.

De nem kell aggódni: volle lelépett, ő már majd nem zavarja a köreit senkinek, most én is megyek, aztán lehet egymás vállát paskolgatni nagy egyetértésben, ellenvélemény nélkül. Bandi, Veled soha semmi bajom nem volt, most sincs...de az a véleményem, hogy most teljesen felesleges volt az adott ember mellé állni, mert mindent megtett, hogy ez a vélemény alakuljon ki róla.

De csináltok, amit akartok, nekem most egy időre megint elég volt ez.
Emékszem arra az Algharra, aki arra a felvetésre, hogy minek kell x meg y tantárgyat tanítani, aminek soha nem veszi hasznát az ember azt válaszolta, mert az x meg az y tantárgy ezt meg ezt a kézséget fejleszteni, aminek nagyon nagy hasznát veszi mindenki az életben. Az az Alghar talán nem ült fel a Dani féle hergelésnek.
Persze változott a környezetünk nagy mértékben, és ez hat mindenkire. Rám is. Szerintem visszakeresve megtalálnám azt a hsz-met (kb 5-6 éve), hogy Orbán likvidálása lehet csak a megoldás. Most meg ha minden kötél szakad, képes lennék rájuk szavazni (remélem ilyenre nem kerül sor, mert a jelenlegi felhozatalból ezt a formációt tartom a legkisebb rossznak). MSZP szimpatizánsból lettem Jobbik szimpatizáns, Jobbikból meg MKKP jelenleg. EU magasztalóból EU szkeptikus.
De ha még változtat minket a környezet, nem az a megoldás, hogy durciból lelépjen bárki is. Én se írtam sokáig, de nem sértődésből, hanem egyszerűen nem volt kedvem, jobban lekötött egy videójáték...stb.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.08.06. 20:12

Bandee írta:
2022.08.06. 11:47
zola írta:
2022.08.06. 11:40


Én csak az elövetkező egy-két évbeni erdőírtás megakadályozása szempontját nézem.
A gázosító kazán a jobb hatásfoknak köszönhetően csökkenthetné a tüzifa igényt. Valamint CO2 kibocsátásban teljesen jó.
A napenergiában tényleg a helybeni áramtárolás lesz a jövő. De addig megoldható-e, hogy az áramszolgáltató cégek építsenek maguknak központilag kurva nagy akkukat?
Most kellene valamit gyorsan lépni, hogy amíg ki nem alakítanak egy 20-30 évre szóló működő alternatívát, addig a legkevesebb természeti kincseink kizsigerelésével átvészeljük az átállás időszakát.
Nincs annyi anyag szerintem amivel ezt megoldod.
Moduláris atomerőművet minden megyébe! :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.08.06. 21:26

zola írta:
2022.08.06. 11:40
Én csak az elövetkező egy-két évbeni erdőírtás megakadályozása szempontját nézem.
A gázosító kazán a jobb hatásfoknak köszönhetően csökkenthetné a tüzifa igényt. Valamint CO2 kibocsátásban teljesen jó.
A napenergiában tényleg a helybeni áramtárolás lesz a jövő. De addig megoldható-e, hogy az áramszolgáltató cégek építsenek maguknak központilag kurva nagy akkukat?
Most kellene valamit gyorsan lépni, hogy amíg ki nem alakítanak egy 20-30 évre szóló működő alternatívát, addig a legkevesebb természeti kincseink kizsigerelésével átvészeljük az átállás időszakát.
Nálam nagyobb rajongója a faelgázosító kazánoknak nem sok lehet, de ez ebben az országban sajnos a legnagyobb jóindulattal is csak egy fanatikus réteg luxuscikke fog maradni. Minimum 650 kg acél kell hozzá és ha minden előnyét ki akarja aknázni az ember, akkor még egy lambda szondát is ráakaszt. Ezenkívül annyival nem jobb a hatásfoka, mint egy jól üzemeltetett, jól méretezett és kivitelezett sima kazán+puffer kombónak. 20% alá teszem azoknak az arányát, akik a sima kazánt tudják használni és ebből is töredék lehet a metszete a pufferral ellátott rendszereknek(legyen esély jól üzemeltetni). Ebből látszik, hogy még az oktatásban is hatalmas potenciál lenne, amihez semennyi acélt nem kell elhasználni.

A spektrum másik vége meg ott van, hogy érzékeltessem az ágyú veréb szituációt: a legkisebb faelgázosító legkisebbre szabályozott teljesítményén el tud látni 5 db 200m2-es passzívházat fűtési energiával. Vagy 10 db 100 m2-est. Már rég túl kellene azon lennünk, hogy a lakóházak fűtése legyen a prio1...ehelyett beröffentjük az ország összes láncfűrészét.

ps.: CO2 kibocsátás elég csalfa ha faégetésről van szó. Klímasemlegesnek nevezzük, pedig hát egy növény által felhalmozott anyagra a legprimitívebb fűtőértékként tekinteni. Egy körforgás része volt, amit valami hiányolni fog...

Lezárt