Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.09.05. 14:26

rdaneelolivaw írta:
2022.09.05. 09:16
Újabb gumicsont amin keresztül ki lehet ereszteni a fáradt gőzt, bravó. :)
Ha csak még ez lenne a baj azt mondom ok, ennél azért vannak komolyabb ügyek is.

További kellemes szörfölgetést a faccbúkon. :) :) :)
A UNISPACE program

A világűr emberi felhasználása és kutatása mára az egyik legdinamikusabban fejlődő terület. A világűrbe telepített rendszerek a gazdaság alapvető folyamatait támogatják, elég, ha a földmegfigyelésre, navigációra, internetre, a televíziózásra, illetve a meteorológiai megfigyelésekre gondolunk.

A magyar kormány által elfogadott Magyarország Űrstratégiája című dokumentum célkitűzéseivel összhangban 17 magyar egyetem konzorciumi megállapodást kötött, hogy a UniSpace program keretében négy önálló, azonban összehangolt és koordinált űrtudományi szakirányú továbbképzést indítson. Az NKE az űrpolitika, űripar, és diplomácia iránt érdeklődő, abban dolgozni kívánó szakemberek képzése érdekében a világűrpolitikai tanácsadó képzést indítja.

A UniSpace program pilléreit a következő egyetemi szakirányú továbbképzések alkotják:

1. az NKE indítja a világűrpolitikai tanácsadó szakirányú továbbképzést (társadalomtudomány)
2. az ELTE indítja az űrtudományi szakember szakirányú továbbképzést természettudományok)
3. a BME indítja az űrtechnológiai szakember szakirányú továbbképzést (műszaki tudományok)
4. a Debreceni Egyetem indítja az innovatív táplálkozási és űregészségtudományi szakember szakirányú továbbképzést (orvos- és egészségtudományok).

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.05. 14:38

Bandee írta:
2022.09.05. 14:26
rdaneelolivaw írta:
2022.09.05. 09:16
Újabb gumicsont amin keresztül ki lehet ereszteni a fáradt gőzt, bravó. :)
Ha csak még ez lenne a baj azt mondom ok, ennél azért vannak komolyabb ügyek is.

További kellemes szörfölgetést a faccbúkon. :) :) :)
A UNISPACE program

A világűr emberi felhasználása és kutatása mára az egyik legdinamikusabban fejlődő terület. A világűrbe telepített rendszerek a gazdaság alapvető folyamatait támogatják, elég, ha a földmegfigyelésre, navigációra, internetre, a televíziózásra, illetve a meteorológiai megfigyelésekre gondolunk.

A magyar kormány által elfogadott Magyarország Űrstratégiája című dokumentum célkitűzéseivel összhangban 17 magyar egyetem konzorciumi megállapodást kötött, hogy a UniSpace program keretében négy önálló, azonban összehangolt és koordinált űrtudományi szakirányú továbbképzést indítson. Az NKE az űrpolitika, űripar, és diplomácia iránt érdeklődő, abban dolgozni kívánó szakemberek képzése érdekében a világűrpolitikai tanácsadó képzést indítja.

A UniSpace program pilléreit a következő egyetemi szakirányú továbbképzések alkotják:

1. az NKE indítja a világűrpolitikai tanácsadó szakirányú továbbképzést (társadalomtudomány)
2. az ELTE indítja az űrtudományi szakember szakirányú továbbképzést természettudományok)
3. a BME indítja az űrtechnológiai szakember szakirányú továbbképzést (műszaki tudományok)
4. a Debreceni Egyetem indítja az innovatív táplálkozási és űregészségtudományi szakember szakirányú továbbképzést (orvos- és egészségtudományok).
Komolyan kérdezem, mert gőzöm nincs. Az 1. pontban végzettek mit fognak csinálni majd?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.09.05. 14:49

bertone írta:
2022.09.05. 14:38
Bandee írta:
2022.09.05. 14:26


A UNISPACE program

A világűr emberi felhasználása és kutatása mára az egyik legdinamikusabban fejlődő terület. A világűrbe telepített rendszerek a gazdaság alapvető folyamatait támogatják, elég, ha a földmegfigyelésre, navigációra, internetre, a televíziózásra, illetve a meteorológiai megfigyelésekre gondolunk.

A magyar kormány által elfogadott Magyarország Űrstratégiája című dokumentum célkitűzéseivel összhangban 17 magyar egyetem konzorciumi megállapodást kötött, hogy a UniSpace program keretében négy önálló, azonban összehangolt és koordinált űrtudományi szakirányú továbbképzést indítson. Az NKE az űrpolitika, űripar, és diplomácia iránt érdeklődő, abban dolgozni kívánó szakemberek képzése érdekében a világűrpolitikai tanácsadó képzést indítja.

A UniSpace program pilléreit a következő egyetemi szakirányú továbbképzések alkotják:

1. az NKE indítja a világűrpolitikai tanácsadó szakirányú továbbképzést (társadalomtudomány)
2. az ELTE indítja az űrtudományi szakember szakirányú továbbképzést természettudományok)
3. a BME indítja az űrtechnológiai szakember szakirányú továbbképzést (műszaki tudományok)
4. a Debreceni Egyetem indítja az innovatív táplálkozási és űregészségtudományi szakember szakirányú továbbképzést (orvos- és egészségtudományok).
Komolyan kérdezem, mert gőzöm nincs. Az 1. pontban végzettek mit fognak csinálni majd?
Nem tudom én is most néztem meg mi a fax ez. Amint látom, mivel ez egy interdiszciplináris téma, a képzés átfogóan megy az intézményekben.

Fogalmam nincsen, de szerintem olyasmi, hogy a világűrrel kapcsolatban mi a jogi tényállás, a földön ki és mi szabályozza az ottani dolgokat jogi és társadalmi kérdésekben. Valami ilyesmi lehet tehát, hogy államok/vállalatoknak/polgároknak a világűrrel kapcsolatban milyen jogai, lehetőségei vannak.

Gondolom ez valami olyan téma lehet, hogy ha leindítják plusz pénz jár érte.. Vagy ilyesmi. Lehet. hogy plusz támogatások.

Elég fasz neve van, de így elolvasva nem feltétlenül komplett baromság, lehet benne érdekes téma. Azt nem tudom a szentendrei önkorinak mondjuk ezzel mi dolga lenne... Szerintem nem volt létszám aztán próbáltak behúzni embereket.

Amúgy vannak olyan egyetemi kurzusok, hogy pl. Trónok harca politikája, vagy a World of Warcraft gazdasága.. Elsőre faszságnak tűnik, de ezek olyan zseniális alkotások, hogy a politikát és gazdaságot be lehet rajtuk keresztül működni szinte teljesen.. Mert ugyanaz mint a való élet. A Batman is egyébként alkalmas egy csomó társadalmi probléma modellezésére

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.05. 16:08

Bandee írta:
2022.09.05. 14:49
bertone írta:
2022.09.05. 14:38

Komolyan kérdezem, mert gőzöm nincs. Az 1. pontban végzettek mit fognak csinálni majd?
Nem tudom én is most néztem meg mi a fax ez. Amint látom, mivel ez egy interdiszciplináris téma, a képzés átfogóan megy az intézményekben.

Fogalmam nincsen, de szerintem olyasmi, hogy a világűrrel kapcsolatban mi a jogi tényállás, a földön ki és mi szabályozza az ottani dolgokat jogi és társadalmi kérdésekben. Valami ilyesmi lehet tehát, hogy államok/vállalatoknak/polgároknak a világűrrel kapcsolatban milyen jogai, lehetőségei vannak.

Gondolom ez valami olyan téma lehet, hogy ha leindítják plusz pénz jár érte.. Vagy ilyesmi. Lehet. hogy plusz támogatások.

Elég fasz neve van, de így elolvasva nem feltétlenül komplett baromság, lehet benne érdekes téma. Azt nem tudom a szentendrei önkorinak mondjuk ezzel mi dolga lenne... Szerintem nem volt létszám aztán próbáltak behúzni embereket.

Amúgy vannak olyan egyetemi kurzusok, hogy pl. Trónok harca politikája, vagy a World of Warcraft gazdasága.. Elsőre faszságnak tűnik, de ezek olyan zseniális alkotások, hogy a politikát és gazdaságot be lehet rajtuk keresztül működni szinte teljesen.. Mert ugyanaz mint a való élet. A Batman is egyébként alkalmas egy csomó társadalmi probléma modellezésére
Köszi!
Az apa férfi, a rezsi nő!

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2022.09.05. 19:57

Bandee írta:
2022.09.05. 14:49
bertone írta:
2022.09.05. 14:38

Komolyan kérdezem, mert gőzöm nincs. Az 1. pontban végzettek mit fognak csinálni majd?
Nem tudom én is most néztem meg mi a fax ez. Amint látom, mivel ez egy interdiszciplináris téma, a képzés átfogóan megy az intézményekben.

Fogalmam nincsen, de szerintem olyasmi, hogy a világűrrel kapcsolatban mi a jogi tényállás, a földön ki és mi szabályozza az ottani dolgokat jogi és társadalmi kérdésekben. Valami ilyesmi lehet tehát, hogy államok/vállalatoknak/polgároknak a világűrrel kapcsolatban milyen jogai, lehetőségei vannak.

Gondolom ez valami olyan téma lehet, hogy ha leindítják plusz pénz jár érte.. Vagy ilyesmi. Lehet. hogy plusz támogatások.

Elég fasz neve van, de így elolvasva nem feltétlenül komplett baromság, lehet benne érdekes téma. Azt nem tudom a szentendrei önkorinak mondjuk ezzel mi dolga lenne... Szerintem nem volt létszám aztán próbáltak behúzni embereket.

Amúgy vannak olyan egyetemi kurzusok, hogy pl. Trónok harca politikája, vagy a World of Warcraft gazdasága.. Elsőre faszságnak tűnik, de ezek olyan zseniális alkotások, hogy a politikát és gazdaságot be lehet rajtuk keresztül működni szinte teljesen.. Mert ugyanaz mint a való élet. A Batman is egyébként alkalmas egy csomó társadalmi probléma modellezésére
volt a BME-n anno (nm tudom, van-e még) valami borkóstolós kétkredites tárgy is :) de sose sikerült felvennem, mindig azonnal elfogytak a helyek :D
Kép

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.09.05. 20:08

trutya írta:
2022.09.05. 19:57
Bandee írta:
2022.09.05. 14:49


Nem tudom én is most néztem meg mi a fax ez. Amint látom, mivel ez egy interdiszciplináris téma, a képzés átfogóan megy az intézményekben.

Fogalmam nincsen, de szerintem olyasmi, hogy a világűrrel kapcsolatban mi a jogi tényállás, a földön ki és mi szabályozza az ottani dolgokat jogi és társadalmi kérdésekben. Valami ilyesmi lehet tehát, hogy államok/vállalatoknak/polgároknak a világűrrel kapcsolatban milyen jogai, lehetőségei vannak.

Gondolom ez valami olyan téma lehet, hogy ha leindítják plusz pénz jár érte.. Vagy ilyesmi. Lehet. hogy plusz támogatások.

Elég fasz neve van, de így elolvasva nem feltétlenül komplett baromság, lehet benne érdekes téma. Azt nem tudom a szentendrei önkorinak mondjuk ezzel mi dolga lenne... Szerintem nem volt létszám aztán próbáltak behúzni embereket.

Amúgy vannak olyan egyetemi kurzusok, hogy pl. Trónok harca politikája, vagy a World of Warcraft gazdasága.. Elsőre faszságnak tűnik, de ezek olyan zseniális alkotások, hogy a politikát és gazdaságot be lehet rajtuk keresztül működni szinte teljesen.. Mert ugyanaz mint a való élet. A Batman is egyébként alkalmas egy csomó társadalmi probléma modellezésére
volt a BME-n anno (nm tudom, van-e még) valami borkóstolós kétkredites tárgy is :) de sose sikerült felvennem, mindig azonnal elfogytak a helyek :D
Most három szabadon választott kell:) Ilyet még nem láttam, de ami e learning az 1 perc alatt elfogy. (:v

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.09.06. 10:12

Tudjátok! Néha félreérthetően fogalmazok...

https://telex.hu/zacc/2022/09/06/na-kie ... s-gyerekek
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.06. 10:24

keF1r írta:
2022.09.06. 10:12
Tudjátok! Néha félreérthetően fogalmazok...

https://telex.hu/zacc/2022/09/06/na-kie ... s-gyerekek
pontleszarom, libboló, telex, gumicsont (by Dani) Megfelelő válasz aláhúzandó!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.09.06. 16:20

keF1r írta:
2022.09.06. 10:12
Tudjátok! Néha félreérthetően fogalmazok...

https://telex.hu/zacc/2022/09/06/na-kie ... s-gyerekek
Képfelirat helyesen: "A szerb medve el akarja venni az Ukrán Népköztársaság 1917-es zászlaját Sam bácsitól és Kabos Lászlótól.
(:u

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.09.07. 08:25

Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.09.07. 11:04

A Goldman Sachs elemzése azzal számol, hogy az európai energiaszámlák átmenetileg 2000 milliárd euróra (!), bőven a GDP 10%-ára ugorhatnak. Ezt a hatósági árak csökkenthetik, de mindenképpen brutális összeg és recessziót fog okozni, hiszen a házartásoknak a fogyasztásból kell visszavenni és/vagy a megtakarításokat kell felélni, hogy a számlákat fizessék.
Az egyes országokat eltérő mértékben sújthatja attól függően, hogy mennyire vannak kitéve az orosz gáznak illetve hogy mekkora a lakosság elkölthető jövedelme: egy átlagos európai háztartásnál eddig havi 160 euró volt a rezsi, most lesz 500. Ezt egy átlagos nyugat-európai háztartás mondjuk havi 2500-3000-ből fájdalommal ugyan, de kigazdálkodja, kihagy egy-két nyaralást. Magyarországon, ahol egyrészt az egész EU-ban a legnagyobb az orosz kitettség (oroszfüggő vazallus rezsim van), másrészt csak 700 euró a mediánbér, alig vagy nem elviselhető költségugrást fog jelenteni még az ársapkákkal is az áttételes hatásokkal, itt lesz az egyik legrosszabb a helyzet az EU-ban. Számos köz- és magánintézmény bezárása is várható, uszodák, színházak, művházak, iskolák, sportcsarnokok, stadionok (rájuk fér, gyepfűtés, mi?), rendelők, szociális intézmények, de plázák is mind veszélyben vannak a téli hónapokra. Csak a BKV-nál évi 20 helyett 2-300 mrd lehet a villanyszámla, ki fogja kifizetni? Mert 4000 Ft-os villamosjegy aligha megoldás. A teljes gazdaság szintjén lehet a GDP 10-12%-a a költségugrás, bődületes összeg, ezt itt se lehet megúszni igen mély recesszió nélkül, ráadásul ugye eleve ikerdeficittel megy bele a költségvetés, meg Vodafone-ozik (=lopnak), nem igazán tud/akar segíteni.
Távlatilag, évekre előre tekitve persze nem maradnak fenn a horror energiaszámlák, azokban jelentős csökkenés lesz, ez egy egyszeri sokk, de a 22/23-as tél igen kemény lesz, mert a magas árak beszerzési oldalon már jórészt be vannak rögzítve, azokat ki kell fizetni, fizettetni.
"In 2023, the typical European household may spend as much as 500 euros monthly on energy bills, according to Goldman Sachs. This would represent a more than threefold increase over 2021 costs, when average energy bills came in at 160 euros."
https://blogs.imf.org/.../2022/07/Russi ... og-Map.jpg
https://fortune.com/.../europe-energy-bills-soar-two.../

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.08. 23:09

Kép
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2022.09.09. 08:22

bertone írta:
2022.09.08. 23:09
Kép
Hú basszus. Ez kemény mint a kádszéle.
(:u
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.09.09. 09:40

Tota W

II. Erzsébet nem sütött süteményt a briteknek, nem vigyázott a gyerekeikre, és ha netán megszólalt, akkor pont a fölöslegesen motyogó mammer színvonalát hozta”

Tényleg komolyan nem tudom, egy ember hogy lehet ilyen gyökér. A balosok Bayer Zsoltja. Annyi, hogy ez a büdös patkány abban mindenképpen különbözik, hogy a másiknak van íráskészsége és némi erkölcsi érzéke. Ez meg csak egy kis buzi akinek életének értelméről majd, miután elpusztul valóban felesleges élete után akkor hasonló nekrológot írnak. Igazi kis libsi patkány

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.09. 12:41

Bandee írta:
2022.09.09. 09:40
Tota W

II. Erzsébet nem sütött süteményt a briteknek, nem vigyázott a gyerekeikre, és ha netán megszólalt, akkor pont a fölöslegesen motyogó mammer színvonalát hozta”

Tényleg komolyan nem tudom, egy ember hogy lehet ilyen gyökér. A balosok Bayer Zsoltja. Annyi, hogy ez a büdös patkány abban mindenképpen különbözik, hogy a másiknak van íráskészsége és némi erkölcsi érzéke. Ez meg csak egy kis buzi akinek életének értelméről majd, miután elpusztul valóban felesleges élete után akkor hasonló nekrológot írnak. Igazi kis libsi patkány
Egyetértek, hogy ez egy büdös paraszt megnyilvánulás.
Az sem menti, hogy ezt alapvetően nem most és nem kifejezetten II. Erzsébet ellen írta, hanem magának a brit monarchiának a semmirevalóságát fejezte ki.
Az azonban, hogy ez a faszi jobb vagy rosszabb, mint bayerzsóti, nem tudom megítélni, hiszen tótaw-ről tőletek hallottak először és max annyit olvastam tőle, amire itt utaltatok korábban. De nem olvastam tőle olyat, hogy a keresztényeket ki kellene írtani, a fideszeseket a parlamentből úgy kellene kiverni, hogy a taknyuk-nyáluk összefolyjon. bayerzsótinál meg egy mondatban a neve és az erkölcs kifejezetten vicc kategória.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.09. 12:59

Ez marhajóóóóóóóóóóóóóóóóó! Rónai Egon alig bírta elmondani a kérdést röhögés nélkül. (:u

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.09.09. 14:55

bertone írta:
2022.09.09. 12:59
Ez marhajóóóóóóóóóóóóóóóóó!
(:v

Ha már Deutsch Tamás:
„A szankciók válságot okoznak! Gyurcsányék továbbra is támogatják a szankciókat. Gyurcsányék miatt van válság. Ennyi”
– írta a kormánypárti politikus Facebook-oldalán.
(:u

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.09. 15:54

High-End írta:
2022.09.09. 14:55

Ha már Deutsch Tamás:
„A szankciók válságot okoznak! Gyurcsányék továbbra is támogatják a szankciókat. Gyurcsányék miatt van válság. Ennyi”
– írta a kormánypárti politikus Facebook-oldalán.
(:u
Az ilyenek az egybiteseknek szólnak, ahol van is megfelelő táptalaj. Lásd faszpajtások hozzászólók. És ki hoz innen rendszeresen linket? :pf02
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
idarpidi
AutoGP vezető
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2013.12.20. 22:32
Mi vagy?: Közöd?
Tartózkodási hely: Föld bolygó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: idarpidi » 2022.09.09. 19:23

Jogállamisági eljárás: nagyobb baj van, mint gondoltuk!
Kezembe került Johannes Hahn költségvetésért felelős biztos július 20-i keltezésű levele a Biztosi Kollégiumhoz. Ebben Hahn már júliusban felhatalmazást kér, hogy a magyar kormánynak a jogállamisági eljárásban eljuttatott nem kielégítő válaszai miatt értesítse a magyar felet a szankciók alkalmazásának szándékáról.
Ez önmagában csak annyiban újdonság, hogy ez a lépés csak az elmúlt napokban szivárgott ki a nyilvánosságba, de a dokumentum tanúsága szerint a vonatkozó döntés már júliusban megszületett. Sokkal érdekesebbek a dokumentum részletei, amelyek bepillantást engednek abba, hogy pontosan milyen kifogásai is vannak a Bizottságnak, és milyen mértékű szankciókat javasol. Ezek alapján pedig elég sötét kép bontakozik ki. A kritikák sokkal szélesebb körűek, mint amiről tudni lehet, és nem orvosolják őket az elmúlt napokban nyilvánosságra hozott kormányzati javaslatok egy független korrupcióellenes hatóság felállításáról vagy egy korrupcióellenes munkacsoport létrehozásáról. A javasolt szankciók pedig széles körben ellehetetlenítenék az uniós forrásokhoz való hozzáférést.
A nyomozati és vádemelési tevékenység – röviden: Polt Péter – elégtelensége mellett ugyanis a fő kritika a teljes közbeszerzési rendszer korrupciógyanús működése, és nem csupán a jogszabályok elégtelenségének szintjén (ami gyorsan orvosolható kormányzati szándék esetén), hanem a gyakorlatban tapasztalható irányított közbeszerzések mindent átfogó volta is szúrja a Bizottság szemét. Az egyszereplős közbeszerzések magas arányáról a nyilvánosságban is volt szó, de ennél is fontosabbak azok az észrevételek, amelyek az -általában Mészáros Lőrinc által letarolt - kerettenderek elfogadhatatlanságával, a politikai kapcsolatokkal rendelkező szereplők kezében koncentrálódó közbeszerzési piaccal, az ilyen piaci koncentráció fokozódásával, a megfelelő összeférhetetlenségi szabályokkal vagy a közalapítványok közbeszerzési szabályok alóli mentesítésével és összeférhetetlenségi szabályainak hiányával kapcsolatosak. Bónuszként még a mezőgazdasági földek árveréseivel kapcsolatban is szabálytalanságokra utalnak, ami aggodalommal töltheti el a fideszes műkörmösök és ügyvédek sokaságát, akik az elmúlt 12 évben nyilvánvalóan megbundázott árveréseken helyi gazdálkodóként állami földekhez jutottak. A Bizottság szerint ezek a problémák rendszerszintűek, súlyosak és a kormány az eljárásban a felvetésekre nem adott meggyőző válaszokat.
Amennyire a dokumentumból kiderül, amúgy nem is nagyon próbált. Nem igyekeztek bebizonyítani, hogy nincs korrupció Magyarországon – valószínűleg szerintük is reménytelen vállalkozás lett volna -, hanem a Bizottságot vádolják elfogultsággal, megkérdőjelezik a felhasznált források megbízhatóságát, egyébként sem kérhettek volna információkat a kormánytól továbbá a 2014-2020-as időszak pénzeinek felhasználásával kapcsolatos problémák nem vehetők figyelembe a 2021-2027-es ciklus pénzeire vonatkozó jogállamisági eljárás során. Naná, eddig ugyan mindent elloptunk, de kikérjük magunknak a feltételezést, hogy ezután is lopni fogunk. Igazi fideszes tempó.
Csakhogy a Bizottság szerint a magyar kormány válasza nem megfelelő, nem ad biztosítékokat a közbeszerzési rendszer javulására, a számszerű statisztikai adatok épp a helyzet romlását jelzik. Ugyancsak romlik az igazságszolgáltatás függetlenségének helyzete, ami megkérdőjelezi a hatékony jogorvoslat lehetőségét, erre pedig a kormány semmilyen választ nem adott.
A magyar kormány azzal érvel, hogy nincs szükség meggyőző garanciák adására a jogállamisági eljárásban, mivel a Helyreállítási Tervről szóló tárgyalások keretében kielégítő válaszokat adnak a felvetett problémákra. Ügyes kísérlet, csakhogy Johannes Hahn gyorsan lecsapja a labdát: ha a magyar kormány garanciákat kínál a Helyreállítási Tervben, az elismerése a felvetett problémák meglétének, amelyekre azonban a Helyreállítási Tervben – bár pozitív lépésnek tekinthetők - nem kielégítőek a kapott garanciák.
Mindez pedig a magyar kormány képtelenségét, vagy szándékának hiányát jelzik a felvetett korrupciós kockázatok kezelésére. Ezért jogilag megalapozott, és indokolt az eljárás szankciós szakaszba léptetése.
Látható, hogy a nehézségek jóval túlterjeszkednek azokon a problémákon, amelyek a nyilvánosság számára ismertek voltak, és olyan rendszerszintű gondok, amelyeket a kormány által kínált, eddig megismert javaslatok nem képesek megfelelően orvosolni. A korrupcióellenes hatóság vagy a munkacsoport egyes akadályokat ugyan elháríthat, a közbeszerzési rendszert azonban nem teszi önmagában rendbe. Ehhez sokkal többre van szükség a kormánytól, és ha nem áll elő ilyesmivel, továbbra sem háríthatja el a szankciók veszélyét. Az idő pedig egyre fogy.
Ráadásul a kilátásba helyezett szankciók is ijesztően kemények. A dokumentum a teljes Kohéziós politika forrásaira (az operatív programok jó részére, így a KEHOP+, IKOP+, TOP+ forrásaira) de ezen túl minden olyan forrásra is, amire a közalapítványok jogosultak pályázni, javasolja egy 70%-os korrekció kiszabását. Ez csak az említett operatív programokban nagyjából 5000 milliárd forint 70%-át, azaz 3500 milliárd forint korrekciót jelent, de ráadásul a dokumentum szerint mivel a programokról még nem született megállapodás, egyszerűen ne is hagyja azokat jóvá a Bizottság a problémák orvoslásáig. Azaz egyszerűen nem fognak rendelkezésre állni ezek a pénzek amíg a rendszerszintű problémák meg nem oldódnak.
A magyar költségvetés katasztrofális helyzetben van. Az Orbán-kormánynak égetően szüksége van az uniós forrásokra. Amennyire tudható, a Helyreállítási Tervről szóló egyeztetések egyelőre ráadásul szünetelnek, mert az a Bizottság álláspontja, hogy amíg a jogállamisági eljárásban nem születik megnyugtató megoldás, addig nem hagyhatja jóvá a helyreállítási pénzek kifizetését sem. Most tényleg mindent vagy semmit játszik Orbán. A baj az, hogy az ország hever az asztalon tétként.
A teljes dokumentum itt olvasható:
https://drive.google.com/file/d/1YErjgD ... kS6nazNp-o
Brno, Sunday, July 18, 1971
1 Janos DRAPAL HUN Yamaha 57'43.500
2 Lazlo SZABO HUN Yamaha +39.700
3 Jarno SAARINEN FIN Yamaha +2'01.700

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.09.13. 08:46

FB :mosoly:
Békemenet vagy kötcsei piknik?

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.09.13. 09:58

High-End írta:
2022.09.13. 08:46
FB :mosoly:
Békemenet vagy kötcsei piknik?
(:v (:v (:v (:u

Ez jó,

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.09.13. 10:52

Bandee írta:
2022.09.13. 09:58
High-End írta:
2022.09.13. 08:46
FB :mosoly:



(:v (:v (:v (:u

Ez jó,
Qrva jóóóóóóóóóóóóó! :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!


Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.09.13. 15:08

Furcsa körülmények között meghalt Ivan Pecsurin orosz topmenedzser, aki múlt szombaton egy éjszakai hajókirándulás során a tengerbe esett és megfulladt Vlagyivosztok közelében. A Kreml-párti Pravda beszámolója szerint Pecsorin és baráti társasága ittasan indult sétahajókázásra, és a fedélzeten is folytatták az italozást. Azt írják, Pecsurin a hajót ért egyik hullámtól eshetett a vízbe.
Nem Pecsurin az első KRDV-vezető, aki idén meghalt. Február 8-án a szervezet 43 éves főigazgatója, Igor Noszov hunyt el váratlanul. Idén meglehetősen hosszú az orosz topmenedzserek halálozási listája, erről itt írtunk bővebben.
https://telex.hu/kulfold/2022/09/13/ten ... vosztoknal



Szegény Safranek! Ez a sorozatos balszerencse!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2022.09.13. 15:23

Tökéletesen mutatja, hogy ebben az országban mi történt az elmúlt 33 évben.

Kép

Lezárt