Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.14. 23:24

Puzsér :)

Örömmel olvastam, hogy mit gondoltok róla. Én annyival egészíteném ki, hogy sosem értettem, miért népszerű. Pont semmit nem változott az ember az elmúlt 10 évben (vagy mióta haknizott tehetségkutatósként), csak egyre több felületen közléskényszereskedik.

Itt a majkás cicaharcában pofon nem ment rossz helyre, és bár Majka egy tanulatlan ózdi suttyó, ebben azért sok újdonság nincs, abban igaza van, hogy Puzsér se egy matyóhímzés. Ha nem lett volna a tehetségkutatóban mindenkibe szigorúan beleálló, magabiztosan sértéseket kiosztó fasz szerepe neki osztva (mert ez egy szerep, a briteknél Simon Cowell, az amerikaiaknál Howard Stern rá az ember), a kutya nem érdekelné, egy lenne a zugrádiós, romkocsmákban elmélkedős pszeudo-entellektüelnek, akikből minden bölcsészkaron túlkínálat van.

Igazából még ezzel sem lenne baj. A hitelessége ott bukik az egész embernek, hogy emlékszem pontosan, amikor még a köztudatba kerülése elején Fábry műsorában az interjúját kábé arra használta, hogy manifesztót közöljön, hogy harcba száll a kultúra silányítása, a valóságsók meg az értéktelenedés ellen, és a magaskultúrát akarja népszerűsíteni. Bár a vehemenciája és a hanghordozása, stílusa már akkor is hallgathatatlanul irritáló volt, ettől függetlenül úgy voltam vele, hogy a mindenit, ez karaj, lássuk!

Vártam volna mittudomén, nyugatos nemzedékeket idéző újságírást, talán irodalmi újság elindítását. Valami internetes felületen a fiatalok irodalom, művészetek felé terelését. Sznepcset by Puzsért, olvasni jó, színházazni menő, mittudomén (ő a médiatudor, nem magamtól vártam a megoldást). Kezdő írók, költők szerpeltetését a médiahátterével, a múzeumok, színházak, olvasóestek mint kúl dolgok köztudatba emelését. Valami József Attila-i egész népemet fogom nem középiskolás fokon tanítani történetet, tudjátok, amolyan összkulturális felemelést.

Ehhez képest mit csinál ez a komplexusos, hadaró gyökér? Vasalt heréjű senkiházi celebekkel pereskedik, Majkákkal levelezget egymást sértegetve, nevetséges, komolyan vehetetlen zöldpopulista „politikai karrierbe” fog, B-kategóriás sztendáp komedisekbe áll bele, és mindenkinél jobban ért a mindenhez is (Zacher Gáborral vitázott a drogokról, bazmeg). Közben már lassan 50 körül is még erőlteti a magukat elvont gondolkodásúnak tartó egyetemistákra jellemző fejtegetéseket a hasonlóan modorosan elnevezett, társadalmi görbe tükörnek szánt, valójában csak megkeseredett szar címekkel ellátott podkesztekben (Apu azért iszik, ökényes, sznobjektív).

Pont olyan megélhetési közszereplő lett, akiknek az eltörlésére felkente magát élő adásban Fábrynál, és ahogy Timi mondja, a lényeg az, hogy minél több helyen hangoskodhasson, ráadásul sokkal több dologban félművelt, mint nem. Szakértett egyszer Forma 1-et is, ne tudjátok meg, miket hordott össze. Nagyon nagy károkat okozott azzal, hogy egy olyan vitakultúrát honosított meg, hogy ha nagy hévvel és hanggal mond valaki valamit, akkor biztos igaza van, de legalábbis oda kell figyelni rá – lásd fészbúk és jútyúb magyar kommentszekciói, ahol minden gyökérnek már nagyon véleménye van mindenről is. Persze, ez nem újdonság abból a szempontból, hogy a hülyék mindig is hangosak voltak, de Puzsér hatása szerintem az egy négyzetmétere jutó önérzetes barmokból megkérdőjelezhetetlen.

Tökre örülök, hogy úgy látjátok a fazont, ahogy, mert már agyfaszt kaptam attól, hogy egy félművelt heveskedő, aki minden platformon minden témában púposkodik, mi a tökömtől népszerű országszerte, és amikor ezt leírtam egyszer egy másik fórumon 1-2 éve, szó szerint megrohantak a Puzsér-fanok habzó szájjal. Már azt hittem, bennem van a hiba, hogy azt gondolom erről a gyökérről, amit.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.01.15. 07:20

vollebak írta:
2022.01.14. 09:25
Közben az ausztrál kormány állatira megmalmozta Djokovicot és a milliókba kerülő ügyvédcsapatát. Miközben mindenki arra számított, és Djoko ügyvédei is arra alapozva nyújtották be az újabb vízumkeresetüket, hogy akörül forog majd az ügy, hogy Djoko most jogosan kapott-e első körben mentelmet az oltottsági kötelezettség alól, jogosan lépett-e be Ausztrália területére egyáltalán, satöbbi (hiszen egészen eddig minden erről szólt), nagyon nagy kötényt adtak mindenkinek az ausztrál döntéshozók.

A fél világ értetlenkedett (bevallom, én is), hogy a mi a toszért kell egy egyszerű döntésen ennyit trónolni, hiszen már majdnem egy hete megnyerte az első tárgyalását Djoko. Erre ma helyi idő szerint délután hat előtt pár perccel (vagyis hétfőig se bíróságok, se semmi) jelentették be, hogy Djokovic vízumkérelmét dobják, mivel eskü alatt bevallotta, hogy december 18-án a L'Equipe újságíróival találkozott egy interjú erejéig. Vagyis jogosan hivatkozhatott arra az ausztrál kormány, hogy oltatlanként másokkal találkozó egyén veszélyes a közösségre, és deportálják. Djokovic ügyvédeinek ideje sem marad fellebbezni, hiszen hétfőn kezdődik az Australian Open.

Jelen állás szerint golyóálló stratégiát követett az ausztrál kormány, állítólag 24 órán belül Djokónak el kell hagynia Ausztráliát.
Mégis lesz vasárnap bírósági meghallgatás.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.01.16. 09:12

Itt a manna agyhalottaknak...

https://168.hu/itthon/egy-orszag-keresi ... met-223829
„A polgári-konzervatív kormány testtartása rést ütött a planetáris manipuláció pajzsán, példát mutat mintateremtésből.”
húúúúú bazdmeg! (:u
Lassan elérünk IDE...vagy már túl is léptünk ezen? :pf02
„Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!”
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.16. 10:11

bertone írta:
2022.01.15. 07:20
Mégis lesz vasárnap bírósági meghallgatás.
Lényegében formalitás volt. A legfelsőbb bíróság is egyhangúlag helyben hagyta a vízuma törlését magyar idő szerint ma kora reggel, el kell hagynia Ausztráliát:

https://metro.co.uk/2022/01/16/novak-dj ... -15924075/
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.01.16. 10:27

vollebak írta:
2022.01.16. 10:11
bertone írta:
2022.01.15. 07:20
Mégis lesz vasárnap bírósági meghallgatás.
Lényegében formalitás volt. A legfelsőbb bíróság is egyhangúlag helyben hagyta a vízuma törlését magyar idő szerint ma kora reggel, el kell hagynia Ausztráliát:

https://metro.co.uk/2022/01/16/novak-dj ... -15924075/
Ja, pont akartam írni. Jó utat, Gyoko!
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.16. 10:52

vollebak írta:
2022.01.16. 10:11
Lényegében formalitás volt. A legfelsőbb bíróság is egyhangúlag helyben hagyta a vízuma törlését magyar idő szerint ma kora reggel, el kell hagynia Ausztráliát:

https://metro.co.uk/2022/01/16/novak-dj ... -15924075/
Táblán már ki is cserélték, jött helyette egy Lucky Looser. :D
Na mindegy, remélem a felső negyedben Alcaraz büntetni fog ehelyett a fasz helyett.

Avatar
Button
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1590
Csatlakozott: 2013.12.23. 06:28
Mi vagy?: Butt & Gas elvakult

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Button » 2022.01.16. 19:25

Srácok, én sokakat szeretlek itt. De bazmeg olyan jó lenne az F1-ről meg Hamiltonról Verstappenről (neadj Isten Gaslyról :)) vitáznátok.
Hagyjátok már ezt a fost áprilisra.. Botrány..

Ritkán fogok ide szólni, de azért mégiscsak az f1 miatt vagyunk itt, nem a szar politika miatt.. (:k
Kép

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.17. 10:04

bertone írta:
2022.01.16. 10:27
Ja, pont akartam írni. Jó utat, Gyoko!
rdaneelolivaw írta:
2022.01.16. 10:52
Táblán már ki is cserélték, jött helyette egy Lucky Looser. :D
Na mindegy, remélem a felső negyedben Alcaraz büntetni fog ehelyett a fasz helyett.
Ráadásul három évre ki is tiltották az országból. Bár lehet, hogy ezt sikerül valami extrém drága ügyvédcsapattal kibekkelnie (van még rá egy éve), jelenleg 2025-ig nem is térhet vissza Ausztráliába - akkor meg már majdnem 38 lesz, lényegében esélytelen, hogy nyerjen.

És tegnap este az is kiderült, hogy Franciaországban is törvény van már a kötelező oltásra, vagyis Djokovicnak jelen állás szerint ugrott a Roland Garros is. Őszre már az Egyesült Államokban is lényegében garantáltan lesz ilyen törvény, és a briteknél pedig bár egyelőre nincs, és nem is tervezett, viszont Djokovic szerbként ( = nem schengeni állampolgár, akikre továbbra is vonatkoznak bizonyos előjogok a Brexit után is) vízumot kell, hogy igényeljen továbbra is Nagy-Britanniába. Annak meg a feltétele oda is az oltottság.

Vagyis, röviden: ha makacskodik és továbbra is az oltásellenesek meg az áltudományok felkent pápája lesz, keresztet vethet a GS-rekordról szőtt álmaira, mert most úgy fest, hogy egyetlen GS-tornán sem indulhat soha többé. Túl makacs, hogy oltasson, ez egyértelmű, hiszen most Ausztráliában is elég lett volna egy Johnson & Johnson oltásból egyetlen dózis, és játszhatott volna. De nem, inkább ez a cirkusz és a deportálás + kitiltás. Egészen elképesztő, milyen kognitív disszonancia lehet a fejében. Gyerekkorától fogva ég benne szinte már egészségtelen izzással a vágy, hogy ő legyen a rekorder, viszont a hülye nézetei miatt lehet, hogy saját magától veszi el az esélyt, hogy el is érje – mert amúgy el tudná, nagyon is, erről nagyjából konszenzus van.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.17. 10:23

vollebak írta:
2022.01.17. 10:04
bertone írta:
2022.01.16. 10:27
Ja, pont akartam írni. Jó utat, Gyoko!
rdaneelolivaw írta:
2022.01.16. 10:52
Táblán már ki is cserélték, jött helyette egy Lucky Looser. :D
Na mindegy, remélem a felső negyedben Alcaraz büntetni fog ehelyett a fasz helyett.
Ráadásul három évre ki is tiltották az országból. Bár lehet, hogy ezt sikerül valami extrém drága ügyvédcsapattal kibekkelnie (van még rá egy éve), jelenleg 2025-ig nem is térhet vissza Ausztráliába - akkor meg már majdnem 38 lesz, lényegében esélytelen, hogy nyerjen.

És tegnap este az is kiderült, hogy Franciaországban is törvény van már a kötelező oltásra, vagyis Djokovicnak jelen állás szerint ugrott a Roland Garros is. Őszre már az Egyesült Államokban is lényegében garantáltan lesz ilyen törvény, és a briteknél pedig bár egyelőre nincs, és nem is tervezett, viszont Djokovic szerbként ( = nem schengeni állampolgár, akikre továbbra is vonatkoznak bizonyos előjogok a Brexit után is) vízumot kell, hogy igényeljen továbbra is Nagy-Britanniába. Annak meg a feltétele oda is az oltottság.

Vagyis, röviden: ha makacskodik és továbbra is az oltásellenesek meg az áltudományok felkent pápája lesz, keresztet vethet a GS-rekordról szőtt álmaira, mert most úgy fest, hogy egyetlen GS-tornán sem indulhat soha többé. Túl makacs, hogy oltasson, ez egyértelmű, hiszen most Ausztráliában is elég lett volna egy Johnson & Johnson oltásból egyetlen dózis, és játszhatott volna. De nem, inkább ez a cirkusz és a deportálás + kitiltás. Egészen elképesztő, milyen kognitív disszonancia lehet a fejében. Gyerekkorától fogva ég benne szinte már egészségtelen izzással a vágy, hogy ő legyen a rekorder, viszont a hülye nézetei miatt lehet, hogy saját magától veszi el az esélyt, hogy el is érje – mert amúgy el tudná, nagyon is, erről nagyjából konszenzus van.
Nézd a jó oldalát, sikerült neked örömet szereznie. ;) Meg ahogy nézem, még pár embernek

Legszebb öröm a káröröm, mert nincs benne irigység

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.17. 11:25

Bandee írta:
2022.01.17. 10:23
Nézd a jó oldalát, sikerült neked örömet szereznie. ;) Meg ahogy nézem, még pár embernek

Legszebb öröm a káröröm, mert nincs benne irigység
Ez így van, egy cseppet sem sajnálom. Elfér benne a lófasz bőven.

Annyiból viszont mégsem jó ez, mert így nem a pályán kap ki, hanem játékon kívül helyezi magát. Így azért nem az igazi, érted.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.17. 11:45

vollebak írta:
2022.01.17. 11:25
Bandee írta:
2022.01.17. 10:23
Nézd a jó oldalát, sikerült neked örömet szereznie. ;) Meg ahogy nézem, még pár embernek

Legszebb öröm a káröröm, mert nincs benne irigység
Ez így van, egy cseppet sem sajnálom. Elfér benne a lófasz bőven.

Annyiból viszont mégsem jó ez, mert így nem a pályán kap ki, hanem játékon kívül helyezi magát. Így azért nem az igazi, érted.
Mindent értek. Miattatok remélem sokat nyer majd pedig szarok az egészre. De ámulattal néztem ezt a tunkolást, kárörvendést

Véleményem szerint maga a sport vesztett őt meg nem értem minek erőltette az egészet. Nem akarják, nem megy. Mindig is ellenszenvesnek tartottam az ausztralokat

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.17. 12:37

Bandee írta:
2022.01.17. 11:45
Mindent értek. Miattatok remélem sokat nyer majd pedig szarok az egészre. De ámulattal néztem ezt a tunkolást, kárörvendést

Véleményem szerint maga a sport vesztett őt meg nem értem minek erőltette az egészet. Nem akarják, nem megy. Mindig is ellenszenvesnek tartottam az ausztralokat
Szerintem nem biztos, hogy érted, mert akkor nem emlegetnél kárövendést. Nem arról szól ez, mennyit nyert vagy nem nyert ez az ember esetleg épp a kedvencem kárára. A lényeg az, hogy valaki, aki a szabályok felettinek képzeli magát, és ennek már sokszor jelét adta, most a tettei következményeivel szembesült. Elégtétel ez, nem káröröm.

Az ausztrálok nem nem akarták, hogy Djoko menjen. Kilencszeres bajnok ott, egészen idáig imádták, talán a világon ott a legjobban Szerbián kívül. De amit csinált most, az vállalhatatlan, és maga ellen fordított vele egy komplett társadalmat. Ausztráliában lassan két éve a világon a legdrákóibb szigor és oltástörvények vannak a koronavírus kapcsán, ő meg nagyon valószínű, hogy hamis papírokkal, több hazugságon rajtakapva próbált oltatlanul bejutni az országukba. Persze, hogy igazságtételnek élik meg egy csomóan.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.17. 13:12

vollebak írta:
2022.01.17. 12:37
Bandee írta:
2022.01.17. 11:45
Mindent értek. Miattatok remélem sokat nyer majd pedig szarok az egészre. De ámulattal néztem ezt a tunkolást, kárörvendést

Véleményem szerint maga a sport vesztett őt meg nem értem minek erőltette az egészet. Nem akarják, nem megy. Mindig is ellenszenvesnek tartottam az ausztralokat
Szerintem nem biztos, hogy érted, mert akkor nem emlegetnél kárövendést. Nem arról szól ez, mennyit nyert vagy nem nyert ez az ember esetleg épp a kedvencem kárára. A lényeg az, hogy valaki, aki a szabályok felettinek képzeli magát, és ennek már sokszor jelét adta, most a tettei következményeivel szembesült. Elégtétel ez, nem káröröm.

Az ausztrálok nem nem akarták, hogy Djoko menjen. Kilencszeres bajnok ott, egészen idáig imádták, talán a világon ott a legjobban Szerbián kívül. De amit csinált most, az vállalhatatlan, és maga ellen fordított vele egy komplett társadalmat. Ausztráliában lassan két éve a világon a legdrákóibb szigor és oltástörvények vannak a koronavírus kapcsán, ő meg nagyon valószínű, hogy hamis papírokkal, több hazugságon rajtakapva próbált oltatlanul bejutni az országukba. Persze, hogy igazságtételnek élik meg egy csomóan.
Azért egy ilyet még megértek. Szerintem te kárörvendesz, de nem baj, velem is megesett:)

Persze az ügyet én nem ismerem részleteiben, nagyjából tudom kb. mi volt, csak egy jelenségre figyeltem fel, hogy itt úgy pörög az ügy mint más ritkán és nem is egyedül toltad, érdekesnek tartom ezt az ellenszenvet egy vadidegen ember iránt, aki ne keveset dolgozott azért, hogy ott legyen ahol van. De persze biztosan egy fasz, nem is kívánok erről vitázni csak kikívánkozott belőlem, eddig bírtam szó nélkül.

Az ausztrálok rendezvénye lett ettől kevesebb, szerintem . Ha akarták volna akkor a világ TOP3-as teniszezőjének lehetett volna olyan feltételeket biztosítani, hogy egy személyben egy földrésznyi országban le tudjon játszani 5-6 meccset anélkül, hogy kenguruk kihaljanak. De nem akarták, a hisztéria fontosabb volt, ez a véleményem, de hangsúlyozom, pont leszarom ki teniszezik ott és ki nem meg nem ismerem a részleteket.

A versenyeit nem a kedvenced kárára nyerte, hanem sportrendezvényen nyert mert jobb volt éppen akkor, vagy ennyi erővel akkor a te kedvenced (akit nem tudom ki), ő is más kárára nyert. Gondolom. Nekem szimpatikus az az arc, ránézésre legalábbis. Ahogy rühellitek az meg kényszeres szurkolást vált ki belőlem (:k

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.17. 13:29

Bandee írta:
2022.01.17. 13:12
vollebak írta:
2022.01.17. 12:37


Szerintem nem biztos, hogy érted, mert akkor nem emlegetnél kárövendést. Nem arról szól ez, mennyit nyert vagy nem nyert ez az ember esetleg épp a kedvencem kárára. A lényeg az, hogy valaki, aki a szabályok felettinek képzeli magát, és ennek már sokszor jelét adta, most a tettei következményeivel szembesült. Elégtétel ez, nem káröröm.

Az ausztrálok nem nem akarták, hogy Djoko menjen. Kilencszeres bajnok ott, egészen idáig imádták, talán a világon ott a legjobban Szerbián kívül. De amit csinált most, az vállalhatatlan, és maga ellen fordított vele egy komplett társadalmat. Ausztráliában lassan két éve a világon a legdrákóibb szigor és oltástörvények vannak a koronavírus kapcsán, ő meg nagyon valószínű, hogy hamis papírokkal, több hazugságon rajtakapva próbált oltatlanul bejutni az országukba. Persze, hogy igazságtételnek élik meg egy csomóan.
Azért egy ilyet még megértek. Szerintem te kárörvendesz, de nem baj, velem is megesett:)

Persze az ügyet én nem ismerem részleteiben, nagyjából tudom kb. mi volt, csak egy jelenségre figyeltem fel, hogy itt úgy pörög az ügy mint más ritkán és nem is egyedül toltad, érdekesnek tartom ezt az ellenszenvet egy vadidegen ember iránt, aki ne keveset dolgozott azért, hogy ott legyen ahol van. De persze biztosan egy fasz, nem is kívánok erről vitázni csak kikívánkozott belőlem, eddig bírtam szó nélkül.

Az ausztrálok rendezvénye lett ettől kevesebb, szerintem . Ha akarták volna akkor a világ TOP3-as teniszezőjének lehetett volna olyan feltételeket biztosítani, hogy egy személyben egy földrésznyi országban le tudjon játszani 5-6 meccset anélkül, hogy kenguruk kihaljanak. De nem akarták, a hisztéria fontosabb volt, ez a véleményem, de hangsúlyozom, pont leszarom ki teniszezik ott és ki nem meg nem ismerem a részleteket.

A versenyeit nem a kedvenced kárára nyerte, hanem sportrendezvényen nyert mert jobb volt éppen akkor, vagy ennyi erővel akkor a te kedvenced (akit nem tudom ki), ő is más kárára nyert. Gondolom. Nekem szimpatikus az az arc, ránézésre legalábbis. Ahogy rühellitek az meg kényszeres szurkolást vált ki belőlem (:k
Tudom, hogy így gondolod. Általában is azt szoktad, hogy a népszerűtlen dolog/személy mellett foglalsz állást. Gondolom, ez valamilyen ösztön, hogy ne bántsuk a kisebbet/gyengébbet, és ezt tisztelem is, meg szép dolog alapvetően. A gyerekeimet én is biztosan erre fogom tanítani majd, ez egy fontos dolog, egyetértek. De nem feltételek nélkül. Extrém példával élve, egy rablógyilkos fejét is meg kéne simogatni, ha ellene fordul a közhangulat? Fontos a kontextus, ami anélkül azért is érzésből beállni valaki/valami mellé sokszor melléfogás lehet, pláne, ha hozzá is teszed, hogy nem ismered a hátteret (gondolom, nem is érdekel túlzottan). Hidd el, hogy okkal érzi úgy a teniszes közösség meg az ausztrálok kábé 90%-a, hogy igazságot szolgáltatott az élet.

És nem, a káröröm nem ez. Az az lett volna, ha a kedvencem a földbe döngöli, és kaján vigyorral nézem végig. Ez most elégtétel, mert elvekről van szó.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.17. 14:00

Nem tudom. Szerintem túl lett ez tolva, de mindegy. Tényleg nem izgat csak igazából kikívánkozott.

A káröröm és az elégtétel kb. olyan viszonyban vannak, mint a fasizmus és a nácizmus. Majdnem ugyanaz, de mégsem az.

Mindegy, nem teniszezik oszt jónapot.

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2022.01.17. 15:34

Button írta:
2022.01.16. 19:25
Srácok, én sokakat szeretlek itt. De bazmeg olyan jó lenne az F1-ről meg Hamiltonról Verstappenről (neadj Isten Gaslyról :)) vitáznátok.
Hagyjátok már ezt a fost áprilisra.. Botrány..

Ritkán fogok ide szólni, de azért mégiscsak az f1 miatt vagyunk itt, nem a szar politika miatt.. (:k
Konteo mehet?
Bemutatták az új rally autókat, amelyek ezentúl a WRC név helyett Rally1 néven futnak, mert részben hibridek lettek.

Az autókat az új fia elnök előtt lepleztek le, egyszerre mind a három gyartójét, Salzburgban.
Amit kifelejtettek sok híradások, hogy tették mindezt a red bull hangárjában. Lehet hogy matesicz és az fia paktumot is kötött.... :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.17. 17:42

Bandee írta:
2022.01.17. 13:12
Az ausztrálok rendezvénye lett ettől kevesebb, szerintem . Ha akarták volna akkor a világ TOP3-as teniszezőjének lehetett volna olyan feltételeket biztosítani, hogy egy személyben egy földrésznyi országban le tudjon játszani 5-6 meccset anélkül, hogy kenguruk kihaljanak. De nem akarták, a hisztéria fontosabb volt, ez a véleményem, de hangsúlyozom, pont leszarom ki teniszezik ott és ki nem meg nem ismerem a részleteket.

A versenyeit nem a kedvenced kárára nyerte, hanem sportrendezvényen nyert mert jobb volt éppen akkor, vagy ennyi erővel akkor a te kedvenced (akit nem tudom ki), ő is más kárára nyert. Gondolom. Nekem szimpatikus az az arc, ránézésre legalábbis. Ahogy rühellitek az meg kényszeres szurkolást vált ki belőlem (:k
Ez messze nem igaz így.
Nadal nyilatkozott a témában, és messzemenőkig egyetértek vele ebben. (mondjuk ő nem a kedvencem, de emberileg nagyon szimpatikus és általában be kell vallanom de olyanokat mond amivel lehet is azonosulni, még ócska másodosztályú szeniorként is) :)

Tömören a következőket mondta:
"Novak minden idők egyik legsikeresebb teniszezője, kétségkivül az egyik legnagyobb. Játékosok mint Roger, Novak és én, jönnek-mennek... jönnek új játékosok, fiatalok. Folyamatosan cserélődünk, ettől még a TENISZ él.
Egy ilyen torna mint az AUS Open sokkal-sokkal fontosabb minthogy 1 játékos indul-e vagy sem. Ez akkor is igaz ha más hiányzik a tornáról.
A versenyzőknek az év egyik legfontosabb tornája.

Egyébként kb 6 hónapja tudni lehetett, hogy melyek a beutazás feltételei az országba."


Nagyjából ezt nyilatkozta, és nagyon egyetértek vele.
Ez a fasz szerb ezt túltolta, a hülye csapatával együtt.
Egyébként nekem így sokkal izgalmasabb a torna, mert nincs ROGER, NOVAK, Nadal nagyjából formán kivül. WAWRINKA sincs asszem.
Lényegében szinte biztosan új bajnokot avatnak. :) :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.17. 17:49

vollebak írta:
2022.01.17. 13:29
És nem, a káröröm nem ez. Az az lett volna, ha a kedvencem a földbe döngöli, és kaján vigyorral nézem végig. Ez most elégtétel, mert elvekről van szó.
Nekem tetszett azért az USO-döntő. :)
A tét ott felzabálta Gyokovicsot, és az ellenfél felszántotta a pályát vele, megalázta, bedarálta. Még úgy is, hogy fél Hollywood csak a leendő rekord miatt jött el a meccsre. (Brad Pitt, Alex Baldwin, Ben Stiller stb, mind a páholyban nézték végig, ahogy elvérzik) :D

Tetszett na.
(:u

Úgy vérzett el, hogy a közönség mindent akart csak nem egy medvedev-győzelmet. (:u (:u (:c

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.17. 18:01

vollebak írta:
2022.01.17. 10:04
Túl makacs, hogy oltasson, ez egyértelmű, hiszen most Ausztráliában is elég lett volna egy Johnson & Johnson oltásból egyetlen dózis, és játszhatott volna. De nem, inkább ez a cirkusz és a deportálás + kitiltás. Egészen elképesztő, milyen kognitív disszonancia lehet a fejében.
Ha jól láttam egy WHO által elfogadott Sino is elég lenne. (duplán persze)
Az egy hagyományos oltás.

Ott csal a Pfizert, Modernát és Astrát tolták, de beutazáskor még a Covaxin és a Sinopharm is elfogadott. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.17. 18:12

rdaneelolivaw írta:
2022.01.17. 17:42
Bandee írta:
2022.01.17. 13:12
Az ausztrálok rendezvénye lett ettől kevesebb, szerintem . Ha akarták volna akkor a világ TOP3-as teniszezőjének lehetett volna olyan feltételeket biztosítani, hogy egy személyben egy földrésznyi országban le tudjon játszani 5-6 meccset anélkül, hogy kenguruk kihaljanak. De nem akarták, a hisztéria fontosabb volt, ez a véleményem, de hangsúlyozom, pont leszarom ki teniszezik ott és ki nem meg nem ismerem a részleteket.

A versenyeit nem a kedvenced kárára nyerte, hanem sportrendezvényen nyert mert jobb volt éppen akkor, vagy ennyi erővel akkor a te kedvenced (akit nem tudom ki), ő is más kárára nyert. Gondolom. Nekem szimpatikus az az arc, ránézésre legalábbis. Ahogy rühellitek az meg kényszeres szurkolást vált ki belőlem (:k
Ez messze nem igaz így.
Nadal nyilatkozott a témában, és messzemenőkig egyetértek vele ebben. (mondjuk ő nem a kedvencem, de emberileg nagyon szimpatikus és általában be kell vallanom de olyanokat mond amivel lehet is azonosulni, még ócska másodosztályú szeniorként is) :)

Tömören a következőket mondta:
"Novak minden idők egyik legsikeresebb teniszezője, kétségkivül az egyik legnagyobb. Játékosok mint Roger, Novak és én, jönnek-mennek... jönnek új játékosok, fiatalok. Folyamatosan cserélődünk, ettől még a TENISZ él.
Egy ilyen torna mint az AUS Open sokkal-sokkal fontosabb minthogy 1 játékos indul-e vagy sem. Ez akkor is igaz ha más hiányzik a tornáról.
A versenyzőknek az év egyik legfontosabb tornája.

Egyébként kb 6 hónapja tudni lehetett, hogy melyek a beutazás feltételei az országba."


Nagyjából ezt nyilatkozta, és nagyon egyetértek vele.
Ez a fasz szerb ezt túltolta, a hülye csapatával együtt.
Egyébként nekem így sokkal izgalmasabb a torna, mert nincs ROGER, NOVAK, Nadal nagyjából formán kivül. WAWRINKA sincs asszem.
Lényegében szinte biztosan új bajnokot avatnak. :) :)
Ez az ő véleménye, az enyém meg amit írtam. :mosoly:

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.17. 18:14

Bandee írta:
2022.01.17. 18:12
Ez az ő véleménye, az enyém meg amit írtam. :mosoly:
Nyílván. :)
De szerintem sem lett kevesebb a torna ezzel.
Nekem Roger a kedvenc még mindig, de így is 100%-ig követem az eseményeket, annyira szeretem a sportot. (Roger sérülés miatt nincs itt)

Kutyát-lovat nem érdekli, hogy a bajnok majd kiket győz le ebben a két hétben. (7 meccset kell nyerni)
Ugyanúgy egy GS-győzelem lesz mintha a faszszopó itt lenne, és mérkőzni kéne vele. :)
Ingyé' nem fogják adni az biztos.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.01.17. 18:32

Miután én is "toltam" a dolgot, úgy gondolom, leírom, amit gondolok.

1. Nem követem a teniszt, van kb 6-8 név, akiről már hallottam, illetve, ha meghallom a nevét, tudom, hogy egy teniszezőről van szó.
2. Azt azért tudom, hogy Djokovics, Federer és Nadal a ma legjobbjai - a GS győzelmeikről itt olvastam, korábban nem figyeltem.
3. Nem tudtam ND-ról, ilyen f@sz, ezt is csak itt olvastam.
4. Olvastam viszont a híreket az AUS OPEN és ND ügyében. Ez alapján azt gondolom, Djokovics össze-vissza hazudozott és az ausztrálok jogosan tették ki a szűrét. Ha ez valaki mással történt volna, pontosan ugyan így éreznék - csak abból nem lett volna ekkora média nyilvánosság. És pont ezért érzem jogosnak nagyon, mert egy ismert és elismert személy próbálta kijátszani a szabályokat, de nem jött be neki.
5. Igen, valszeg a versenyről hiányozni fog, mint nagy név, de nem fog hiányozni, mint ember.
6. Menjünk át az F1-re. Ha Hamilton, vagy Verstappen tenne olyat, amiért kapna egy egy-versenyes eltiltást, ő is megérdemelné, és ő is hiányozna a következő futamról, de ettől még jogosnak érezném a döntést.

Hogy ez kárörvendés lenne. Nem hiszem. A kárörvendés nálam itt kezdődik.

Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.17. 18:42

bertone írta:
2022.01.17. 18:32
Miután én is "toltam" a dolgot, úgy gondolom, leírom, amit gondolok.

1. Nem követem a teniszt, van kb 6-8 név, akiről már hallottam, illetve, ha meghallom a nevét, tudom, hogy egy teniszezőről van szó.
2. Azt azért tudom, hogy Djokovics, Federer és Nadal a ma legjobbjai - a GS győzelmeikről itt olvastam, korábban nem figyeltem.
3. Nem tudtam ND-ról, ilyen f@sz, ezt is csak itt olvastam.
4. Olvastam viszont a híreket az AUS OPEN és ND ügyében. Ez alapján azt gondolom, Djokovics össze-vissza hazudozott és az ausztrálok jogosan tették ki a szűrét. Ha ez valaki mással történt volna, pontosan ugyan így éreznék - csak abból nem lett volna ekkora média nyilvánosság. És pont ezért érzem jogosnak nagyon, mert egy ismert és elismert személy próbálta kijátszani a szabályokat, de nem jött be neki.
5. Igen, valszeg a versenyről hiányozni fog, mint nagy név, de nem fog hiányozni, mint ember.
6. Menjünk át az F1-re. Ha Hamilton, vagy Verstappen tenne olyat, amiért kapna egy egy-versenyes eltiltást, ő is megérdemelné, és ő is hiányozna a következő futamról, de ettől még jogosnak érezném a döntést.

Hogy ez kárörvendés lenne. Nem hiszem. A kárörvendés nálam itt kezdődik.

Ennyi, tökéletes.

Nadal a kedvencem, életemet és véremet a becsületéért ( :D ), de ha ő csinált volna hasonlót, a leghangosabban dudálnék, hogy rúgják ki. Egyszerűen nem bírom elviselni, ha valaki magát a szabályok felett állónak tekintve trükközik/hazudozik, és minél befolyásosabb, nagyobb formátumú ember ( = tökre nem lenne rá szüksége, illetve felelőssége van abban, milyen példát mutat), annál jobban zavar. Igen, nagyon örülök, hogy kirúgták Djokovicot, de nem azért, mert most mi történik majd így a tornán magát a teniszt tekintve. Egyszerűen szeretem, ha az orwelli „egyenlőbb állatokat” seggbe rúgja az igazság.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2022.01.17. 18:56

rdaneelolivaw írta:
2022.01.17. 18:01
vollebak írta:
2022.01.17. 10:04
Túl makacs, hogy oltasson, ez egyértelmű, hiszen most Ausztráliában is elég lett volna egy Johnson & Johnson oltásból egyetlen dózis, és játszhatott volna. De nem, inkább ez a cirkusz és a deportálás + kitiltás. Egészen elképesztő, milyen kognitív disszonancia lehet a fejében.
Ha jól láttam egy WHO által elfogadott Sino is elég lenne. (duplán persze)
Az egy hagyományos oltás.

Ott csal a Pfizert, Modernát és Astrát tolták, de beutazáskor még a Covaxin és a Sinopharm is elfogadott. :)
Úgy értettem, hogy miután megérkezett, és kiderült, hogy nem kaphat vízumot, a jogi huzavona és hazudozás helyett még midig választhatta volna, hogy oltat. Az idő szűkössége miatt pedig csak a Johnson & Johnson jöhetett volna szóba a torna kezdetéig, mert abból elég egyetlen dózis is.

Pláne fura még az egész sztoriban, hogy állítólag Djokovic megköveteli a stábja tagjaitól, hogy mindenki legyen oltott. Érthetetlen logika.

Azt meg már csak lábjegyzetben teszem hozzá, hogy elég vicces, amikor oltásellenes élsportolók érvelnek azzal, hogy azért nem akarják, mert fontos nekik, mi kerül a szervezetükbe. Djokovic és kábé mindenki más is a top 100-ban úgy tele vannak teljesítményfokozókkal, hogy bugyog a levett vérük a kémcsőben, de a korona elleni oltás meg jaj, milyen anyag :D

Amúgy Bandi, két nagyon prominens fiatal játékos, Medvegyev és Cicipász is oltásellenesek alapvetően. Ők a világranglista jelenlegi második és negyedik helyezettjei, és Medvegyev volt, aki legyőzte tavaly a US Openen Djokovicot, meggátolva a történelmi úgynevezett Calendar Year Grand Slam elérésében ( = adott évben mind a négy Grand Slam torna megnyerése - se női, se férfi teniszezőnek nem sikerült az elmúlt 50+ évben ez a truváj, hatalmas dologtól fosztotta meg Djokót az orosz gyerek). Vagyis nem szarral gurítanak ők sem. D most a torna előtt úgy voltak vele, hogy nincs mese, beoltatják magukat. És ott is vannak a tornán, Medvegyev konkrétan a fő esélyes most szerintem. Lehet így is csinálni, mérlegelve az előnyöket/hátrányokat, a hazudozás meg a vélhetőleg dokumentumhamisítás helyett :pf01
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.17. 19:28

vollebak írta:
2022.01.17. 18:56
Djokovic és kábé mindenki más is a top 100-ban úgy tele vannak teljesítményfokozókkal, hogy bugyog a levett vérük a kémcsőben, de a korona elleni oltás meg jaj, milyen anyag :D
Pont erről dumáltam tegnap az öcsémmel. :) :) :)
Tényleg nevetséges.

Lezárt