Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.01.31. 17:08

Csak, hogy egyszerű legyek: nyugodtan menj a 3,14csába. :pf02
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.31. 17:27

bertone írta:
2022.01.31. 17:06
F1Johny írta:
2022.01.31. 14:30
A vártnál is többen csatlakoztak a pedagógusok sztrájkjához, íme az első tapasztalatok

Teljes érdektelenségbe fulladt a jogsértő pedagógussztrájk

Ezt a két címet csak úgy itt hagyom.
Olvasgattam, s az alábbiakat találtam:
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma előzetes adatai szerint, országosan az iskolákban foglalkoztatott pedagógusok kevesebb, mint egyötöde vett rész a mai sztrájkban
nincs szégyellni valónk, az eddigi részadatok szerint 20 ezren vettek rész a január 31-i figyelmeztető sztrájkban.
Nagy Erzsébet, a PDSZ országos választmányának tagja arról beszélt, a kormány fenyegetése ellenére, sikeres volt a sztrájk, annak ellenére, hogy az oktatási tárca és az iskolákért felelős tankerületek komoly erőket mozgósítottak meg annak érdekében, hogy ellehetetlenítsék a szakszervezetek által szervezett tiltakozást. Tudomása szerint voltak olyan iskolák, ahová a helyi tankerületből egy egész delegáció vonult ki, hogy megakadályozzák a pedagógusokat a sztrájkhoz való csatlakozásban, és az is előfordult, hogy sztrájkoló tanárokat osztottak be diákok felügyeletére, ezzel ellehetetlenítve a munkabeszüntetésben való részvételt.
Időközben PDSZ korábbi elnöke azt mondta: ő úgy tudja, az állami fenntartású iskolákban dolgozó, nagyjából 80 ezer pedagógusból 40-50 ezer jelezte, hogy sztrájkolni fog.
Az előzetes adatok szerint több mint 20 ezer pedagógus vett részt a hétfő reggelre meghirdetett kétórás figyelmeztető sztrájkban – közölte hétfő délután a sztrájkot szervező két pedagógus-szakszervezet, a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) és Pedagógus Szakszervezet (PSZ).

Előzetesen kétszer ennyien jelezték részvételüket. A szakszervezetek szerint azért vettek végül részt kevesebben a sztrájkban, mert a "megfélemlítés" miatt sokan elálltak a sztrájktól, valamint sokan covidosok lettek.
És akkor amit én gondolok.
Vélelmezem, hogy a pedagógusok között is kb hasonló lehet az arány a kormányt támogató, illetve kritizálók között, mint a mindennapi életben. Az egyszerűség kedvéért vegyük ezt 50-50%-nak (pontos adat úgy sincs). Korábban idézettből kiderül, hogy kb 80 ezer pedagógusról beszélhetünk. A pedagógusok szerint "több mint 20 ezer", az emmi szerint "kevesebb, mint egy ötöde " vett részt, ami meg olyan 16 ezer. Mivel mindkettőt feltételezhetjük kicsit túlzónak, így mondjuk legyen 18-20 ezer, aki részt vett. Ez közel fele a nem kormány-támogató pedagógusoknak. Ha figyelembe vesszük azokat a fenyegetéseket és "kényszer" intézkedéseket, amiket fentebb említettek, én ki merem mondani, hogy jól sikerült a demonstráció. Hogy mennyit ér? Azt majd a jövő megmutatja.
Én pedig ki merem jelenteni, hogy egy kalap faszt nem ér.

Milyen sztrájk az, milyen közösség az, milyen szakszervezet az, ahol/amikor sztrájk van, vannak akik dolgoznak? Komplett intézményről is tudok amelyik teljes erővel ment, kollégám gyereke ahová jár pl. ilyen. Jobb helyeken szájba vernék azt aki tanít és teljesen mindegy, hogy ki mit gondol egyébként pártpreferencia alapján.

Hogyan kell ezt elképzelni? A 20-as karból 10-en ülnek a tanáriban és rötyögnek nagyokat, másik 10 tanít, majd ezek aztán kedélyesen ebédelnek egy jót együtt? Akkor menjenek el szépen békésen 04.03- án szavazni oszt jó napot.

Ha meg emögött nincs erő, mert a tanárok 20%-nak van problémája, az nem probléma valószínűleg, de semmiképpen nem ér sztrájkot. Ha meg nagy baj van, akkor nem értem miért a pártszimpátia dönt ahogyan TE fejtegetted. Ha jó láttam akkor ráadásul főképpen szakmai jellegűek a felvetések ami pláne szakmai kérdés.

Ha sztrájk van, az azt jelenti, hogy NINCS oktatás. Kész. Nincs gyermekmegőrzés, nincs lófasz se. Nem két órás sztrájk van, hanem egy napos, majd két hetes határidővel két napos, megint két hét után egy hetes. Amíg nem ülnek le tárgyalni a felek. Fenyegetőznek? Plusz egy hét.

AZ a baj, hogy a szakszervezetek is meg vannak véve, biztos vagyok benne és igen, a tanárok egy jó része is ugyanúgy gondolkodik, mint mi itt, de ha a fórum sztrájkol, akkor a fórummal sztrájkolok mert a közösség része vagyok és mindegy, hogy azt a Kefir Dr. kezdeményezte vagy a Dani. Mert a közösség kéne számítson.

Tehát én megmondom mi lesz az eredménye: semmi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.01.31. 17:31-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.31. 17:30

Állítólag rendszeresen vezet valami lájkbajnokságon a Vadhajtások, amit az igazmondó nincsmásik Telex vezet. (:q

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.01.31. 18:47

Bandee írta:
2022.01.31. 17:27
bertone írta:
2022.01.31. 17:06

Olvasgattam, s az alábbiakat találtam:






És akkor amit én gondolok.
Vélelmezem, hogy a pedagógusok között is kb hasonló lehet az arány a kormányt támogató, illetve kritizálók között, mint a mindennapi életben. Az egyszerűség kedvéért vegyük ezt 50-50%-nak (pontos adat úgy sincs). Korábban idézettből kiderül, hogy kb 80 ezer pedagógusról beszélhetünk. A pedagógusok szerint "több mint 20 ezer", az emmi szerint "kevesebb, mint egy ötöde " vett részt, ami meg olyan 16 ezer. Mivel mindkettőt feltételezhetjük kicsit túlzónak, így mondjuk legyen 18-20 ezer, aki részt vett. Ez közel fele a nem kormány-támogató pedagógusoknak. Ha figyelembe vesszük azokat a fenyegetéseket és "kényszer" intézkedéseket, amiket fentebb említettek, én ki merem mondani, hogy jól sikerült a demonstráció. Hogy mennyit ér? Azt majd a jövő megmutatja.
Én pedig ki merem jelenteni, hogy egy kalap faszt nem ér.

Milyen sztrájk az, milyen közösség az, milyen szakszervezet az, ahol/amikor sztrájk van, vannak akik dolgoznak? Komplett intézményről is tudok amelyik teljes erővel ment, kollégám gyereke ahová jár pl. ilyen. Jobb helyeken szájba vernék azt aki tanít és teljesen mindegy, hogy ki mit gondol egyébként pártpreferencia alapján.

Hogyan kell ezt elképzelni? A 20-as karból 10-en ülnek a tanáriban és rötyögnek nagyokat, másik 10 tanít, majd ezek aztán kedélyesen ebédelnek egy jót együtt? Akkor menjenek el szépen békésen 04.03- án szavazni oszt jó napot.

Ha meg emögött nincs erő, mert a tanárok 20%-nak van problémája, az nem probléma valószínűleg, de semmiképpen nem ér sztrájkot. Ha meg nagy baj van, akkor nem értem miért a pártszimpátia dönt ahogyan TE fejtegetted. Ha jó láttam akkor ráadásul főképpen szakmai jellegűek a felvetések ami pláne szakmai kérdés.

Ha sztrájk van, az azt jelenti, hogy NINCS oktatás. Kész. Nincs gyermekmegőrzés, nincs lófasz se. Nem két órás sztrájk van, hanem egy napos, majd két hetes határidővel két napos, megint két hét után egy hetes. Amíg nem ülnek le tárgyalni a felek. Fenyegetőznek? Plusz egy hét.

AZ a baj, hogy a szakszervezetek is meg vannak véve, biztos vagyok benne és igen, a tanárok egy jó része is ugyanúgy gondolkodik, mint mi itt, de ha a fórum sztrájkol, akkor a fórummal sztrájkolok mert a közösség része vagyok és mindegy, hogy azt a Kefir Dr. kezdeményezte vagy a Dani. Mert a közösség kéne számítson.

Tehát én megmondom mi lesz az eredménye: semmi.
1. Ez még csak "figyelmeztető" sztrájk - ezt törvény írja elő.
2. Vannak olyan szolgáltatások - ilyen lehet az oktatás is - ahol szintén törvény írja elő, hogy kell egy minimális (szükséges és elégséges) szolgáltatást a sztrájk alatt is biztosítani.
3. Méghogy a jobb és baloldali emberek (és ide sorolom a pedagógusokat is) képesek összefogni? Ma? Magyarországon? Viccelsz?

Csak példaként orbán videójáról, ahol maszk nélkül vásáról, miközben ott virít az orra előtt a kötelező maszk-használatra vonatkozó tábla. (Megjegyzem, menczer tamás is maszk nélkül van.)

Részlet a koronavirus.gov.hu 2021. november 2-i írásából:
Ma életbe lépett a maszkviselésre vonatkozó új szabály. Már az éttermekben, vendéglátóhelyeken és szórakozóhelyeken is maszkot kell viselni.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy például egy étteremben addig maszkot kell viselni, amíg az asztalhoz érünk vagy onnan felállva mosdóba megyünk, de levehető a maszk az asztalnál ülve. Olyan vendéglátóhelyeken, büfékben, szórakozóhelyeken, ahol állva illetve bárpultnál fogyaszt valaki ételt vagy italt kizárólag a fogyasztás időtartamára leveheti a maszkot, de ha csak beszélget éppen, akkor viselnie kell a maszkot.
Havasi berci erre azt mondja, azért nem viselt maszkot, mert helyben fogyasztott. Értelmezd az előző részletet!
De minden kormányoldali is ezt szajkózza. Pedig - szerintem - elég egyértelmű a koronavirus.gov.hu magyarázó szövege.
Azt hiszem, Angliában volt, hogy valami miniszter járt hasonlóan. Ő bocsánatot kért.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.01.31. 18:53

bertone írta:
2022.01.31. 18:47

...
Azt hiszem, Angliában volt, hogy valami miniszter járt hasonlóan. Ő bocsánatot kért.
Angliában pont nem éppen. A miniszterelnök még azután sem akar lemondani, hogy a legszigorúbb covid intézledés alatt rendszeresen buliztak a miniszterelnöki rezidencián :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.31. 18:56

bertone írta:
2022.01.31. 18:47
Bandee írta:
2022.01.31. 17:27

Én pedig ki merem jelenteni, hogy egy kalap faszt nem ér.

Milyen sztrájk az, milyen közösség az, milyen szakszervezet az, ahol/amikor sztrájk van, vannak akik dolgoznak? Komplett intézményről is tudok amelyik teljes erővel ment, kollégám gyereke ahová jár pl. ilyen. Jobb helyeken szájba vernék azt aki tanít és teljesen mindegy, hogy ki mit gondol egyébként pártpreferencia alapján.

Hogyan kell ezt elképzelni? A 20-as karból 10-en ülnek a tanáriban és rötyögnek nagyokat, másik 10 tanít, majd ezek aztán kedélyesen ebédelnek egy jót együtt? Akkor menjenek el szépen békésen 04.03- án szavazni oszt jó napot.

Ha meg emögött nincs erő, mert a tanárok 20%-nak van problémája, az nem probléma valószínűleg, de semmiképpen nem ér sztrájkot. Ha meg nagy baj van, akkor nem értem miért a pártszimpátia dönt ahogyan TE fejtegetted. Ha jó láttam akkor ráadásul főképpen szakmai jellegűek a felvetések ami pláne szakmai kérdés.

Ha sztrájk van, az azt jelenti, hogy NINCS oktatás. Kész. Nincs gyermekmegőrzés, nincs lófasz se. Nem két órás sztrájk van, hanem egy napos, majd két hetes határidővel két napos, megint két hét után egy hetes. Amíg nem ülnek le tárgyalni a felek. Fenyegetőznek? Plusz egy hét.

AZ a baj, hogy a szakszervezetek is meg vannak véve, biztos vagyok benne és igen, a tanárok egy jó része is ugyanúgy gondolkodik, mint mi itt, de ha a fórum sztrájkol, akkor a fórummal sztrájkolok mert a közösség része vagyok és mindegy, hogy azt a Kefir Dr. kezdeményezte vagy a Dani. Mert a közösség kéne számítson.

Tehát én megmondom mi lesz az eredménye: semmi.
1. Ez még csak "figyelmeztető" sztrájk - ezt törvény írja elő.
2. Vannak olyan szolgáltatások - ilyen lehet az oktatás is - ahol szintén törvény írja elő, hogy kell egy minimális (szükséges és elégséges) szolgáltatást a sztrájk alatt is biztosítani.
3. Méghogy a jobb és baloldali emberek (és ide sorolom a pedagógusokat is) képesek összefogni? Ma? Magyarországon? Viccelsz?

Csak példaként orbán videójáról, ahol maszk nélkül vásáról, miközben ott virít az orra előtt a kötelező maszk-használatra vonatkozó tábla. (Megjegyzem, menczer tamás is maszk nélkül van.)

Részlet a koronavirus.gov.hu 2021. november 2-i írásából:
Ma életbe lépett a maszkviselésre vonatkozó új szabály. Már az éttermekben, vendéglátóhelyeken és szórakozóhelyeken is maszkot kell viselni.

Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy például egy étteremben addig maszkot kell viselni, amíg az asztalhoz érünk vagy onnan felállva mosdóba megyünk, de levehető a maszk az asztalnál ülve. Olyan vendéglátóhelyeken, büfékben, szórakozóhelyeken, ahol állva illetve bárpultnál fogyaszt valaki ételt vagy italt kizárólag a fogyasztás időtartamára leveheti a maszkot, de ha csak beszélget éppen, akkor viselnie kell a maszkot.
Havasi berci erre azt mondja, azért nem viselt maszkot, mert helyben fogyasztott. Értelmezd az előző részletet!
De minden kormányoldali is ezt szajkózza. Pedig - szerintem - elég egyértelmű a koronavirus.gov.hu magyarázó szövege.
Azt hiszem, Angliában volt, hogy valami miniszter járt hasonlóan. Ő bocsánatot kért.
Akkor felesleges sztrájkolni, véleményem tehát nem igazán változik ettől. Ha el akarnak érni valamit, így nem fog menni. Ha szakmai probléma van, az nem baloldali vagy jobboldali kérdés, ha így van akkor az politikai vita és akkor valóban felesleges a sztrájk. Ez a sztrájkról a vélaményem..

A Havasi dologról nem hallottam és nem teljesen tudom hogyan kapcsolódik ide, szerintem nem vagyok képben.

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2022.01.31. 19:32

Bandee írta:
2022.01.31. 18:56
Akkor felesleges sztrájkolni, véleményem tehát nem igazán változik ettől. Ha el akarnak érni valamit, így nem fog menni. Ha szakmai probléma van, az nem baloldali vagy jobboldali kérdés, ha így van akkor az politikai vita és akkor valóban felesleges a sztrájk. Ez a sztrájkról a vélaményem..

A Havasi dologról nem hallottam és nem teljesen tudom hogyan kapcsolódik ide, szerintem nem vagyok képben.
Abban igazad van, hogy ilyen létszámmal és összetartással sajnos veszett fejsze nyele. Annak ellenére, hogy talán ők az egyik legnagyobb hatalmi potenciállal rendelkező közösség, megdöbbentően sz.r az érdekérvényesítő képességük. Persze magyarázatra nem szorul, hogy mennyit segített nekik a nyakukra ültetett arctalan kivégzőosztag (klik), a kiszolgáltatottság, hogy utánanyúlnak bárhova megy stb. Megalázó helyzetben vannak és minden jóindulatommal is csak azt tudom feltételezni, hogy a futball árnyékában nem látszottak. De mindezeken felül szerintem az értelmiségből kisebb eséllyel jön össze egy kritikus tömeg, ha lázadozásról van szó.

Annyit még hozzá kell tenni, hogy a nagy változásokat 5%-nyi kisebbségek szokták kirobbantani. Szóval remélem mindketten tévedünk és itt sem kell hozzá a többség, mert az kizárt, hogy a fideszesek élveznék ezt a fostengert, amiben hánykolódnak és ahol a jövőnk süllyed/zuhan.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2022.01.31. 19:41

Semmi másért nem jöttem vissza, csak elolvasni, mi folyik itt a ped.sztrájkról. Így most már látom, hogy a hozzáértő, agyonképzett szánalmas idióta idelinkelt egy vadlófasz "cikket", a Bandi meg nagyszerűen megszakértette a sztrájktörvényt és az egész pedagógus társadalmat. Ja, Bandi, mi ilyen szarok vagyunk. De ne aggódjatok, 5-10 év műlva a takarító fogja tanítani a gyermekedet. Sok sikert hozzá. Addig tapsikoljatok a "törvényes és jogszerű" Völer-Simonka-Boldog triónak...ők viszik előre az országot.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.01.31. 20:07

Alghar írta:
2022.01.31. 19:41
Semmi másért nem jöttem vissza, csak elolvasni, mi folyik itt a ped.sztrájkról. Így most már látom, hogy a hozzáértő, agyonképzett szánalmas idióta idelinkelt egy vadlófasz "cikket", a Bandi meg nagyszerűen megszakértette a sztrájktörvényt és az egész pedagógus társadalmat. Ja, Bandi, mi ilyen szarok vagyunk. De ne aggódjatok, 5-10 év műlva a takarító fogja tanítani a gyermekedet. Sok sikert hozzá. Addig tapsikoljatok a "törvényes és jogszerű" Völer-Simonka-Boldog triónak...ők viszik előre az országot.
Megyek a héten lottózni.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.01.31. 20:12

Alghar írta:
2022.01.31. 19:41
Semmi másért nem jöttem vissza, csak elolvasni, mi folyik itt a ped.sztrájkról. Így most már látom, hogy a hozzáértő, agyonképzett szánalmas idióta idelinkelt egy vadlófasz "cikket", a Bandi meg nagyszerűen megszakértette a sztrájktörvényt és az egész pedagógus társadalmat. Ja, Bandi, mi ilyen szarok vagyunk. De ne aggódjatok, 5-10 év műlva a takarító fogja tanítani a gyermekedet. Sok sikert hozzá. Addig tapsikoljatok a "törvényes és jogszerű" Völer-Simonka-Boldog triónak...ők viszik előre az országot.
Szia! Megértem a csalódottságodat, de nem én tehetek róla. Ha nem tudsz olvasni a sorok között azt sajnálom. Éppen, hogy mellettetek álltam ki, vagy értetek, vagy nem tudom.

Ha a sztrájktörvényt olvasgatjátok az nem fog segíteni. Ha baj van, ki kell kényszeríteni, amit ki kell. Semmit nem akartam megszakérteni Egyébként inkább azok felett törtem pálcát aki képesek voltak tanítani a délelőtt.

Ezért felesleges volt posztolnod pedig örültem , amikor megláttam, hogy írtál.

A többire inkább nem reagálok:) A személyeskedésedet pedig tartogasd másnak!

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.02.01. 07:22

Phoebe írta:
2022.01.05. 11:26
https://telex.hu/gazdasag/2022/01/05/ip ... iparkamara

A BKIK oldalán erről pl. semmilyen infó nincs. Én jóhiszeműen már év vége előtt elutaltam a következő évi fejpénzt. Ilyenkor mi van? :D

Szerk: Utánanéztem, és elvileg lekönyvelték az idei évre vonatkozó befizetést. Ha más is hasonlóan stréber volt, szerintem nincs tennivaló ezzel.

Egyébként a kedvencem az indoklás az MKIK oldaláról:

Tájékoztatjuk, hogy a 2022. január 1-jét követően a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által beszedett kamarai hozzájárulás 90%-a az eddigi gyakorlatnak megfelelően a területi kamarai hálózathoz kerül és azon kamarai tevékenységek, illetve szolgáltatások pénzügyi fedezetéül szolgál, amelyeket a területi kamara az Ön vállalkozása részére is biztosít. A beszedés központosítása kizárólag a forrásallokáció hatékonyságának javítását szolgálja.

Miért lesz hatékonyabb a forrásallokáció, ha nem direktben az illetékes kamarának utalok, hanem egy központi számra, ahonnan majd terítik a lóvét? :D

A BKIK meg hetente megspammel, valami számomra érdektelen rendezvény promójával, de arra nem képes, hogy küldjön egy emailt a változásról? Bár gyanítom ezt kb. most találták ki miután Tiborcz bevásárolta magát a Gránit Bankba.
Nekem Halisten a konyvelom január elején jelezte ezt.

t-oom
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3836
Csatlakozott: 2013.12.31. 16:34
Mi vagy?: Hülye Sötét Paraszt
Tartózkodási hely: Fadd
Kapcsolat:

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: t-oom » 2022.02.01. 07:25

Nem nagyon olvasom ezt a topikot, de érdeklődnék, hogy szerintetek meddig fújjuk még a lufit? Csak én látom negatívan a jövőt?

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2022.02.01. 07:51

rdaneelolivaw írta:
2022.01.31. 20:07
Alghar írta:
2022.01.31. 19:41
Semmi másért nem jöttem vissza, csak elolvasni, mi folyik itt a ped.sztrájkról. Így most már látom, hogy a hozzáértő, agyonképzett szánalmas idióta idelinkelt egy vadlófasz "cikket", a Bandi meg nagyszerűen megszakértette a sztrájktörvényt és az egész pedagógus társadalmat. Ja, Bandi, mi ilyen szarok vagyunk. De ne aggódjatok, 5-10 év műlva a takarító fogja tanítani a gyermekedet. Sok sikert hozzá. Addig tapsikoljatok a "törvényes és jogszerű" Völer-Simonka-Boldog triónak...ők viszik előre az országot.
Megyek a héten lottózni.
A csatornapatkány széleslátókörű nagyműveltségű humanista hozzád képest...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2022.02.01. 07:58

Csak egy kis helyzet jelentés.
Van két sógorom, két sógornőm meg az anyósom. Velünk együtt ez 7 fő, akik a család Baján elő tagjai. Jelenleg öten kovidosak. Az egyik sógornőm és én tartunk még ki. A Mama tegnap került kórházba.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.02.01. 08:12

bertone írta:
2022.02.01. 07:58
Csak egy kis helyzet jelentés.
Van két sógorom, két sógornőm meg az anyósom. Velünk együtt ez 7 fő, akik a család Baján elő tagjai. Jelenleg öten kovidosak. Az egyik sógornőm és én tartunk még ki. A Mama tegnap került kórházba.
Jobbulást nekik.
Van aki közülük repetázik, vagy mindenki először kapta el?
Mindenki elkapja egyszer, ez biztos - nagy kérdés a lefolyás.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.02.01. 08:58

bertone írta:
2022.02.01. 07:58
Csak egy kis helyzet jelentés.
Van két sógorom, két sógornőm meg az anyósom. Velünk együtt ez 7 fő, akik a család Baján elő tagjai. Jelenleg öten kovidosak. Az egyik sógornőm és én tartunk még ki. A Mama tegnap került kórházba.
Nálunk apám és az élettársa. Szarul vannak, de annyira nincsenek. Torokfájás, köhögés már 6. napja de nem súlyosbodik, mondjuk nem is javul.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2022.02.01. 09:31

Nálunk asszony pozitiv, enyhe influ-tünetek, láz stb…
Nekem semmi, átesés 2020-ban plusz dupla Sputnik-V = örökélet. :) (örök fórumtrollkodás) :P

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.01. 09:42

Jobbulast mindenkinek, remeljuk mindenki jol lesz!

Nalunk egyelore senki, szerencsere. Egyik kollega, de mar eppen befejezi.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.02.01. 10:20

https://telex.hu/direkt36/2022/01/31/ig ... s-ii-korul

Ékes példája ismért annak hogy a baloldali galeri miként operál. Egy téves spekulációra alapozva (miért nem kapta meg a projekt a létesítési engedélyt szeptemberben) levezet egy A4-es elemzést telis-tele valótlanságokkal és kitalációkkal. Nem tudom ez a direkt365 ki vagy mi által fizetett banda, de hogy olyan messze járnak az igazságtól mint Makó Jeruzsálemtől, az fix.
A legrosszabb, hogy a kormánnyal nem szimpatizálók, és a kormányellenesek készpénznek veszik ezt a fantazmagóriát és ez alapján formálnak véleményt a projektről. Ilyenkor csak azon tűnődök, hogy ha a saját bőrömön tapasztalom amint kvázi csípőből hazudnak folyamat, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy vajon más témákban mekkorák a hazugságok?
A cikk végére már a fejemet fogtam. A "forrásra" hivatkoznak folyamatosan, az általuk felsorolt (kitalált) hiányosságokat nem támasztják alá egyetlen hivatkozással sem. Pedig az összes határozat nyilvános. Ilyenkor egyszerűbb arra hivatkozni: ".. ezeknek a tartalmát azonban nem sikerült megismernünk. " Holott az összes határozat nyilvános. Úgy látszik a google nekik nem a barátjuk. Az olvasótábor meg a FB kommentek alapján valahol a béka segge szinten mozog és annyit is ért az egészből. Egybitesek tömkelege.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nigel Hill 2022.02.01. 10:22-kor.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.02.01. 10:21

Bandee írta:
2022.02.01. 09:42
Jobbulast mindenkinek, remeljuk mindenki jol lesz!

Nalunk egyelore senki, szerencsere. Egyik kollega, de mar eppen befejezi.
Én a 3. oltástól lettem nem kicsit beteg, még szerencse hogy HO-t rendeltek el nekünk, így dolgozni tudtam.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.01. 10:37

Nigel Hill írta:
2022.02.01. 10:20
Nem tudom ez a direkt365 ki vagy mi által fizetett banda,
Kifejezetten csak erre a kerdesre, a tema erintese vagy a tevekenyseguk minositese nelkul kivanok hozzaszolni, tippelhetsz egyet aztan megmutatom a valaszt. Ettol lehet igazuk meg nem is fogalmam nincsen. Egy halozat reszei, kvazi titkosszolgalati modszerekkel dolgoznak.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2022.02.01. 10:41-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.01. 10:38

Nigel Hill írta:
2022.02.01. 10:21
Bandee írta:
2022.02.01. 09:42
Jobbulast mindenkinek, remeljuk mindenki jol lesz!

Nalunk egyelore senki, szerencsere. Egyik kollega, de mar eppen befejezi.
Én a 3. oltástól lettem nem kicsit beteg, még szerencse hogy HO-t rendeltek el nekünk, így dolgozni tudtam.
Igen, sokan. Szerencsere nekem nem volt tole semmi, mondjuk ugyanugy Modernat adtak mint az elso ketto volt. Amirol aztan meg aznap megirtak, hogy ez nem is igazan jo:)) fasza. Nekem a masodik utan voltak csak tunetek de az is egy este

Lassan a negyediken kell gondolkodni

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2022.02.01. 11:00

Bandee írta:
2022.02.01. 10:37
Nigel Hill írta:
2022.02.01. 10:20
Nem tudom ez a direkt365 ki vagy mi által fizetett banda,
Kifejezetten csak erre a kerdesre, a tema erintese vagy a tevekenyseguk minositese nelkul kivanok hozzaszolni, tippelhetsz egyet aztan megmutatom a valaszt. Ettol lehet igazuk meg nem is fogalmam nincsen. Egy halozat reszei, kvazi titkosszolgalati modszerekkel dolgoznak.
Lehet, csak nincs. Ebben élek, csak tudom.
Ami szintén rossz az egészben - és elősegíti az ilyen kamucikkek elkészülését - az a projekt nem túl transzparens kommunikációja kifelé. Ha mondjuk rendszeresen részletesen tájékoztatnának mindenkit, és a dolgozókkal nem íratnának alá titoktartásit, és szabadon beszélhetnénk a cég működéséről, akkor nem lenne ez szerintem. Persze ettől a működési hibától még nem lesz az igazságnak álcázott hazugság igaz. Persze értem én hogy ipari meg gazdasági titkok, de akkor is. Ez így káros.

Amúgy a kérdés költői volt, a szembekötötteknek, akik szerint Soros tevékenysége csak fidesz kitaláció. Lehet hogy az de rendszeresen szembejön a neve...
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.01. 11:56

Nigel Hill írta:
2022.02.01. 11:00
Bandee írta:
2022.02.01. 10:37


Kifejezetten csak erre a kerdesre, a tema erintese vagy a tevekenyseguk minositese nelkul kivanok hozzaszolni, tippelhetsz egyet aztan megmutatom a valaszt. Ettol lehet igazuk meg nem is fogalmam nincsen. Egy halozat reszei, kvazi titkosszolgalati modszerekkel dolgoznak.
Lehet, csak nincs. Ebben élek, csak tudom.
Ami szintén rossz az egészben - és elősegíti az ilyen kamucikkek elkészülését - az a projekt nem túl transzparens kommunikációja kifelé. Ha mondjuk rendszeresen részletesen tájékoztatnának mindenkit, és a dolgozókkal nem íratnának alá titoktartásit, és szabadon beszélhetnénk a cég működéséről, akkor nem lenne ez szerintem. Persze ettől a működési hibától még nem lesz az igazságnak álcázott hazugság igaz. Persze értem én hogy ipari meg gazdasági titkok, de akkor is. Ez így káros.

Amúgy a kérdés költői volt, a szembekötötteknek, akik szerint Soros tevékenysége csak fidesz kitaláció. Lehet hogy az de rendszeresen szembejön a neve...
Én elhiszem neked. Az se baj, ha a Soros által alapított vagy az ő eszmeiségéhez köthető szervezetek tevékenykednek, csak nevén kell nevezni a dolgot és kész, nekik meg nem kéne ezen vergődniük. Mindenki úgy gondolja el a világot ahogy akarja, csak nem kell a kettős mérce. Jó kezdeményezés volt, hogy mindenki írja le honnan kapja a pénzét és akkor nincs kérdés. A CÖF is, meg a Direkt36 is (bár előbbinek nem tudom ki adna pénzt ha az állam nem pumpolná. ) Előbbit nem is szokták tagadni, mi a cél, annyi, hogy állami pénzeket szigorúan tiltani kéne minden ilyen tevékenységtől tehát az is vérlázító igazából. Sőt az jobban, mert a mi pénzüket szórják nekik akik aztán segget nyalnak belőle.

Érdekességnek említeném, hogy az Európai Biztottság működésének transzparencia elvei alapján minden törvény előkészítése nyilvánosan zajlik, azaz mindenki beleszólhat, még te is. Van ennek egy folyamata, rendkívül lassú emiatt, de a lényeg, hogy az is fel van tüntetve melyik pont kinek a kérésére, lobbija által lett berakva. Avagy ki akar kivetetni valamit és miért.. Az EU-ban több ezer lobbista működik, akiknek tevékenysége kötelezően transzparens, be kell számolni negyedévente ki és mit csinált, hol járt és miért. Most az más kérdés, hogy mindez mennyire igaz vagy sem, de többnyire szerintem betartják, a nagyon fontos ügyeken kívül biztos.

Fentiek tükrében elég érdekes volt az a fesztivál, ami néhány éve ment, hogy mindenki írja oda kinek a pénzén munkálkodik.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2022.02.01. 14:19

Dobrev Klára nem veszi át a mandátumát a majdani OGY-be. Ez azzal az üzenettel bír, szerintem, hogy nem készül kormányváltásra.

Lezárt