Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.10.28. 17:44

rdaneelolivaw írta:
2021.10.28. 08:21
Kéne 4 év balos kormányzás már, mert láthatóan maradandó nyomot hagyott az agyatokban Orbán 12 éve.
Teljes agysorvadás és paralimpia. (:v
Orbán 12 éve olyan szaros faszú kis buzikat termelt mint amilyen te is vagy...
valamint olyan véglények csoportját melyeket "fideszesnek" hívunk...
kiváló teljesítmény
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Avatar
9_46_20
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2964
Csatlakozott: 2013.12.30. 11:44
Mi vagy?: KR7 & KR69 supporter

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: 9_46_20 » 2021.10.28. 19:42

vollebak írta:
2021.10.28. 13:52
Bandee írta:
2021.10.28. 01:31
Ki nem szarja le, hogy kié? 5 éve is azért siránkoztak, hogy a Bodolai is fideszes aztán a legvadabb liberális ámokfutás volt, Dullal az élen. A barométerükkel együtt.
Az a lényeg, hogy mi jelenik meg 1-1 ilyen oldalon, semmi más. Az egyetlen dolguk lenne egyébként: tájékozódni és tájékoztatni, saját véleményüket pedig lehetőleg mellőzni, csak magyarázatot adni, hogy az emberek értsék a dolgot, már ha egy bonyolultabb kérdést feszeget a cikk. AZ csak a sajtószabadságot erősíti, ha egy ellenzéki és egy kormánypárti is felületet kap ugyanott. Vagy az elemzők véleményei, több is, aztán majd eldöntöd melyiket olvasod el, melyik szimpatikus. Az a tragédia is megeshet, hogy mindkettő ír értelmes dolgot. És lehetne folytatni nyilván értjük egymást

A 444 nem azért szar mert Soros köre pénzeli, hanem mert egy rakás szar a végtermék. Aminek semmi értelme amúgy sem, mert ugyanaz mint a Telex, vagy a 24 pepitában, csak szarabb ezeknél. Nincs rá szükség. Ha nem tolnák ugyanazt a szarságot évek óta nyilvánvaló céllal, nyilvánvaló elfogultsággal, akkor semmit nem számítana, hogy ki pénzeli. Valaki kell ezeket tulajdonolja, nyilván más lenne egy lap alapvetően ha az enyém lenne és más ha a tiéd..

A 24.hu attól nem független, hogy a tulajdonos Varga annak mondja magát. Saját nézetükön kívül akkor ezek szerint semmi nem jelenik meg, magad írtad, így tehát a saját ideológiájuk és véleménybuborékuk rabjai lesznek, persze téged pl. kiszolgálnak mert a szelektív észlelés logikája szerint oda jársz, ahol azt kapod amit elvársz. Ez nem baj, valahol mindannyian ilyenek vagyunk. De lehet az is, hogy a 24. hu meglelte a bölcsek kövét és akkor nem szóltam _)
Lószart függetlenek, ott kötöttek ki a Népszabósok és Simicska emberei is. Nem baj ez, színvonalas újság de egy elfogult balos, liberális lap aztán kész. Mert az ott dolgozóknak ez a világnézete és ha a tulajdonos nem is, de ez mindenképpen köti őket. Attól nem lesznek függetlenek, hogy mondjuk a Varga tényleg nem szól bele a munkájukba

Azzal egyébként mit érnek az Indexnél, hogy megjelentetik az összes ellenzéki arcot, a véleményüket, majd becsempésznek 1-2 Mráz Ágoston véleményt? Ettől formálódik károsan az egységsugarú ellenzéki olvasó véleménye?

Érdekes néha amiket írsz, komolyan nem lehet megérteni. Te látod, mert mindenkinél jobban tudod, hogy igazad van, annak ellenére, hogy megnyitjuk az oldalt és egyértelműen látni, hogy nincs igazad. Mondják többen, de te akkor is tudod.

Rákerestem a Márki-Zayra, gondolom mindez kifejezetten használ a kormányoldalnak:

https://index.hu/24ora/?word=1&pepe=1&t ... p%C3%A9ter

Kollégám, aki gyakorlott Orbán rettegő és utáló, kb. mint te, tolta ugyanazt az aggódást mint minden ellenzéki, aki bibliaként olvasgatta addig Dullék írásait. Jajj mi lesz a szent Indexel, jajj itt a vég. Volt nincs másik faszbuk jel, adakozás, minden ami kellett a sajnálkozáshoz. Na, a vége az lett, hogy azóta is Indexet olvas, Telexet meg alig. Saját bevallása szerint vaklárma volt. Orbánt pedig ugyanúgy utálja, oszt jónapot

Az Index lehet nem független és lehet, hogy tényleg ez egy alantas ármánykodás, de akkor kurva jól járt vele mindenki aki olvassa, mert végre nem egy Origo vagy Telex szintű trágyát kell olvasnia.

Egyébként nekem kurvára mindegy, tőlem Orbán személyesen is szerkesztheti az Indexet, nekem ez a véleményem és ez nem fog változni mert belinkeled a tulajdonosi történetét. Amint észlelni fogom, hogy a dolog billen Orbánék javára, itt leszek és megkövetlek. Hiszen semmi érdekem abban, hogy ne tegyek így. Én nem vagyok tulajdonos az Indexben (sajnos)

"Egyebet elmondani nem kívánok, kérem kapcsolják ki. "

Jó 8
Bandi, te kevered a függetlent az elfogulatlannal. Azt írod, hogy „attól nem lesznek függetlenek, hogy mondjuk a Varga tényleg nem szól bele a munkájukba” - de, pont attól azok. A nem független az lenne, hogy a Gyurcsány, a Karácsony vagy a satöbbi stábja leszól, hogy figyi, gyerekek, ilyen cikkeket kérünk, vagy ha budapesti büdzséből üzemeltetnék. Az, hogy az újságíró balos (vagy jobbos) értékrendű, eszerint ír, a tulaj meg engedi, az független, csak nem elfogulatlan. Ezeknek a kritériumoknak az Index a tulajdoni, pénzügyi viszonyaival már eleve nem felel meg, hiába akarjátok figyelmen kívül hagyni.

Arról nem is beszélve, hogy a váltás után az a Balogh Ákos Gergely volt az egyik főszerkesztő-helyettes (jelenleg az impresszum szerint tartalom- és üzletfejlesztési vezető), aki korábban az orbanviktor.hu korábbi főszerkesztője volt, illetve a mandiner főszerkesztője. Ha erre kitaláljátok, hogy az orbanviktor.hu és a mandiner nem is jobboldali/kormányközeli oldalak, vagy hogy nem számít, hogy itt ténykedett valaki, attól még nem biztos, hogy kormányszoponc, árkot röhögök magam köré, és belepisálok :)

De akkor mondom, mi az, ami még ennél is egyszerűbben mutatja, merre hány méter: Mészáros Lőrinc exkluzív interjú, idén júniusban. Hány olyan nem kormányközeli oldal, lap, portál, bármi van, amelyikkel leült egy interjúra Mészáros, amióta nem polgármester? Hány ilyen alkalom volt? Megmondom: nulla. Ha másképp tudjátok, várom a 2018 óta nem NER-érdekeltségű médiumnak adott Mészáros-interjút, illetve a választ, hogy ha az Index nem kormányközeli cucc, akkor miért ez a kivételes exkluzív interjú éppen velük.
Nem akarok beleszólni ebbe a vitába, csak a pontosítás végett Mészáros senkivel sem ült le interjuzni. Előre megírt dolog volt. A kérdéseket elküldték, a tanácsadó cége megírta a választ, ő pedig befaradt 5 irodai fotóra.

És ez rengeteg személynel így megy, meg azoknál is, akik amúgy tudnának értelmesen nyilatkozni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.10.28. 21:00

keF1r írta:
2021.10.28. 17:44
Orbán 12 éve olyan szaros faszú kis buzikat termelt mint amilyen te is vagy...
valamint olyan véglények csoportját melyeket "fideszesnek" hívunk...
Muszáj valahogy kompenzálni a hozzád hasonló férgeket. (:v :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.10.28. 22:01

9_46_20 írta:
2021.10.28. 19:42
Nem akarok beleszólni ebbe a vitába, csak a pontosítás végett Mészáros senkivel sem ült le interjuzni. Előre megírt dolog volt. A kérdéseket elküldték, a tanácsadó cége megírta a választ, ő pedig befaradt 5 irodai fotóra.

És ez rengeteg személynel így megy, meg azoknál is, akik amúgy tudnának értelmesen nyilatkozni.
Nyilván, de érted, most itt a lényeg, hogy melyik médiummal kegyeskedett ebbe belemenni Lölő. Még az Origo vagy a 888 sem jött szóba, csak az Index. Egyértelmű, hogy miért.

Egyébként, ha már Origo: pont az volt, amiből megtanulták, hogy nem szabad mártírt csinálni a felvásároltakból. Túl hamar azonnal jött az élesváltás, hatalmasat zuhant az Origo olvasottsága emiatt. Az Indexnél nem így van, mert sokkal okosabban csinálják. Várnak vele, adagolnak, csak nagyobb pillanatokban megy a kormányszopás, különben látszólag elketyeg úgy, ahogy korábban.

A Fidesznél tudják a legjobban, hogy a látszatnál semmi sem fontosabb. Ezért van, hogy 2006-os eseményeket nem látsz az utcán. Egy darab volt, amikor kibújt a szög a zsákból, amikor a kopaszok a választási irodában úttorlaszt játszottak. A Népszabadság és az Origo esetének a megismétlődése pedig nem érdekük.

Pont jó, hogy a Népszava is be van hozzájuk kötve tulajdonosi szálon, ahogy az Atv, a 168 óra, a Pesti Hírlap, az index és a fasz tudja, még milyen ellenzéki hangvételű, de NER-hez bekötött médiumok. Nem az a lényeg, hogy mi az, amit írnak és milyen hangvételű, milyen irányba elfogultak. Hanem, hogy milyen cikkek azok, amik már meg se születnek tulajdonosi tiltás miatt (és korábban megszülettek volna). Illetve amikor választás előtt vagy, valami határhelyzet áll elő, akkor mit csináltatnak ezekkel a bekebelezett oldalakkal.

Index egy Fidesz szavazónak mai napig ellenséges, de legjobb esetben is semleges hangvételű összességében. Igazán ez a célja a Fidesznek is, h ogynehogy azt érezzék a táborában, hogy ez a Viktor messzire megy, és lehet, hogy tényleg elnyomjak az ellenzéki sajtót. Az Index akkora név, olyan régi és akkora olvasottsága van, hogy ezzel azért csínján akarnak bánni, főleg az Origo példája után. Így viszont fel sem merül ez a kérdés a szavazóik fejében, mert a felsorolt, korábban nem kormánykötődésű, mostanra NER-hez becsatornázott médiumok továbbra is működnek, hát akkor nincs is itt semmiféle Lölő-konszern, hát ezek a lapok, oldalak savazzák a jobboldalt, dicsérik a baloldaliakat, nincs itt semmi látnivaló.

Egy dolgot nem lehetett soha rásütni a Fideszre: hogy ne értenének ahhoz, amit csinálnak. Pont ezért igazi fekély Magyarország testén az egész NER: aljas gecik, és hozzá nagyon profik is. Ritka rossz kombináció. Egy Rákosi ostoba volt, mint a segg, ezek viszont kitanulták, mi működik itthon és mi nem, és nagyon érzik az átlagmagyar néplelket is – olajozott a gépezet.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.10.28. 22:04

48 óra különbséggel (:u (:u

Kép
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.10.29. 11:43

vollebak írta:
2021.10.28. 22:04
48 óra különbséggel (:u (:u
Tehát a Fidesz Karácsony kottájából játszik? (:r
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.10.29. 12:14

Willy írta:
2021.10.29. 11:43
vollebak írta:
2021.10.28. 22:04
48 óra különbséggel (:u (:u
Tehát a Fidesz Karácsony kottájából játszik? (:r
Nem.
Karácsony akkora pánikot keltett, hogy a nyugalom visszaállításának érdekében lépniük kellett.

😂
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Willy
WSR pilóta
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2014.01.13. 17:12
Tartózkodási hely: Degec

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Willy » 2021.10.29. 13:58

bertone írta:
2021.10.29. 12:14
Nem.
Karácsony akkora pánikot keltett, hogy a nyugalom visszaállításának érdekében lépniük kellett.

😂
Ja, jó (:u
Régen férfi voltam női testben, de aztán megszülettem.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.01. 19:54

Megvan kire szavazok :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.01. 19:54

Megvan kire szavazok :D
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.04. 11:35

Volt egy korábbi kollégám, egy remek fickó. Mindig vidám és mindig meg tudott nevettetni másokat. Állandóan mosolygott, s azt hitte az ember 100+ évesen majd úgy kell agyonvernie a kaszásnak. Áprilisban ment nyugdíjba.
A felesége egy éve lett nyugdíjas, de EÜ dolgozóként tovább dolgozott. Akadt azonban egy kis probléma. Oltásellenes volt, márpedig az EÜ-ben oltás nélkül nem dolgozhatott volna. Így aztán úgy döntött, hamis papírokat szerez az oltottságáról.
Múlthét szerdán a férj, majd vasárnap a feleség is gyarapította a covid-halottak számát.

Hihetetlen az emberi butaság és felelőtlenség.

Nálunk a cégnél is van pár oltásellenes, közüllük jelenleg kettő covidos van. Minden nap egy autóval közösen jöttek és mentek haza.

Tudom, nem ide tartozik, de nem tudtam magamban tartani. Borzasztóan megviselt a régi kolléga halála. :szom01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.04. 12:42

bertone írta:
2021.11.04. 11:35
Volt egy korábbi kollégám, egy remek fickó. Mindig vidám és mindig meg tudott nevettetni másokat. Állandóan mosolygott, s azt hitte az ember 100+ évesen majd úgy kell agyonvernie a kaszásnak. Áprilisban ment nyugdíjba.
A felesége egy éve lett nyugdíjas, de EÜ dolgozóként tovább dolgozott. Akadt azonban egy kis probléma. Oltásellenes volt, márpedig az EÜ-ben oltás nélkül nem dolgozhatott volna. Így aztán úgy döntött, hamis papírokat szerez az oltottságáról.
Múlthét szerdán a férj, majd vasárnap a feleség is gyarapította a covid-halottak számát.

Hihetetlen az emberi butaság és felelőtlenség.

Nálunk a cégnél is van pár oltásellenes, közüllük jelenleg kettő covidos van. Minden nap egy autóval közösen jöttek és mentek haza.

Tudom, nem ide tartozik, de nem tudtam magamban tartani. Borzasztóan megviselt a régi kolléga halála. :szom01

Részvétem. Nehéz sztori ez, de tökéletes példája sajnos annak amit írtál. :(
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.04. 13:16

bertone írta:
2021.11.04. 11:35
Tudom, nem ide tartozik, de nem tudtam magamban tartani. Borzasztóan megviselt a régi kolléga halála. :szom01
De, ide tartozik. Szomorú történet.
És mennyi ilyen lehet még.

Felettünk lakó házaspár is covidos, sportban tevékenykednek, fiatalok. Dupla Astrások tavaszról...
De amúgy jól vannak, nincs komoly baj, csak elkapták - nagyjából nátha tüneteik vannak csak.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.04. 13:32

rdaneelolivaw írta:
2021.11.04. 13:16
bertone írta:
2021.11.04. 11:35
Tudom, nem ide tartozik, de nem tudtam magamban tartani. Borzasztóan megviselt a régi kolléga halála. :szom01
De, ide tartozik. Szomorú történet.
És mennyi ilyen lehet még.

Felettünk lakó házaspár is covidos, sportban tevékenykednek, fiatalok. Dupla Astrások tavaszról...
De amúgy jól vannak, nincs komoly baj, csak elkapták - nagyjából nátha tüneteik vannak csak.
Ez az oltás lényege. Nekem is Astrás ismerősöm kapta el, pár nap alatt túl volt rajta.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.05. 09:58

https://index.hu/belfold/2021/11/05/sze ... aroshazat/

Szép sztori... pedig még nincsenek is kormányon. :D

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.05. 10:11

A karácsonyozás, márkiszarozás, faszomtudjázás az nagyon megy már előre, az igen.

Ki a retkes merev faszt érdekel a Városháza, Karácsony? :) Ki a faszom foglalkozik ilyen piszlicsáré dolgokkal, amikor #ezernagyobbdolog van, az meg szó nélkül marad 12 éve? Mint egy szar biztonsági őr, aki a csokit lopó kisiskolással nagyon foglalkozik, azt meg évek óta leszarja, hogy az orra előtt pakolják ki a raktárat talicskákkal.

Egy szaros Városháza állítólagos eladásáról megy a linkelgetés meg a kacarászás, bazmeg, közben egy kormányközeli tanulatlan, nyomorult gázszerelő gazdagabb lett egy évtized alatt, mint Mick Jagger. Édeskibaszottisten, mit várok én az országtól, ahol ez valóság lehet, hogy így kezelik az emberek a közéletet.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.05. 10:51

rdaneelolivaw írta:
2021.11.05. 09:58
https://index.hu/belfold/2021/11/05/sze ... aroshazat/

Szép sztori... pedig még nincsenek is kormányon. :D
Ugye ebben semmi meglepo, hiszen mindig mindent eladnak a jelek szerint raadasul ugyanazokkal az arcokkal, mint anno.

De igazan en leszarom, csak azt nem ertem miert tagadja, megint hazudott egy ordasat. Foleg, hogy ugyis kiderul de persze megint mindenki hibas, csak ok nem. Szanalmas ember, tiszta hulyet csinalt mar magabol. Mondja meg el akarjak adni, aztan kesz


Feleslegesen nagy az az epulet, nem igazan alkalmas szerintem a celra csak akkor be kellett volna ezt a koztudatba iktatni, hogy eladjak, mert nem gazdasagos stb-stb. Akkor nem ilyen szinezete lenne. Ha azt mondana, hogu 12.01-en fel fogjak gyujtani es minden meleg par ingyen nezheti, akkor rajongva imadnak a pesti ertelmisegiek, tehat ez a pavatanc felesleges es nevetseges. Mindegy mit csinalnak nem erdekli az embereket

Az a csoda nem berlik vissza, mert az szokott lenni a menet:)

Igy aztan lottek a meleg barnak az aljaban/( pedig azt is megigerte, es ki akarta nyitni a varoshazat mindenki szamara.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.05. 13:41

Van itt olyan, akit Pfizerrel oltottak be? Ma kaptam meg az elsőt (most mindegy is, hogy miért ilyen későn - személyes okai voltak), és a hétvégén dolgoznom kéne elég sokat. Mik a tapasztalatok, mennyire üti ki az embert az első adag?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.11.05. 13:54

vollebak írta:
2021.11.05. 13:41
Van itt olyan, akit Pfizerrel oltottak be? Ma kaptam meg az elsőt (most mindegy is, hogy miért ilyen későn - személyes okai voltak), és a hétvégén dolgoznom kéne elég sokat. Mik a tapasztalatok, mennyire üti ki az embert az első adag?
Én azt kaptam még tavasszal. Az 1. után semmi se volt a 2.-nál pici hőemelkedés, amivel simán tudtam dolgozni. No para szerintem.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.05. 14:14

Schumixx írta:
2021.11.05. 13:54
Én azt kaptam még tavasszal. Az 1. után semmi se volt a 2.-nál pici hőemelkedés, amivel simán tudtam dolgozni. No para szerintem.
Na, ez jó hír, köszi.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.05. 14:55

vollebak írta:
2021.11.05. 13:41
Van itt olyan, akit Pfizerrel oltottak be? Ma kaptam meg az elsőt (most mindegy is, hogy miért ilyen későn - személyes okai voltak), és a hétvégén dolgoznom kéne elég sokat. Mik a tapasztalatok, mennyire üti ki az embert az első adag?
Egyénfüggő.
Van akit az első üt ki, van akit a második, van akit mindkettő (pl engem :D).
És van aki egyiket sem érzi meg.

Ha kiüt, akkor is 1 nap maximum.
Egyébként jó lenne ha nem pattognál, legalább holnap.
Megígérem, hogy a hétvégén nem teszek be olyan dolgokat ide amitől agyvérzést kapsz. :mrgreen:

Avatar
Redbull
Főnök!
Hozzászólások: 11438
Csatlakozott: 2014.01.04. 13:17
Mi vagy?: rangidős
Tartózkodási hely: Hungary/Nograd/Pásztó

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Redbull » 2021.11.05. 15:07

(:k
vollebak írta:
2021.11.05. 13:41
Van itt olyan, akit Pfizerrel oltottak be? Ma kaptam meg az elsőt (most mindegy is, hogy miért ilyen későn - személyes okai voltak), és a hétvégén dolgoznom kéne elég sokat. Mik a tapasztalatok, mennyire üti ki az embert az első adag?
A feleségem anno áprilisban azt kapott, tünete nem volt.
Én szputnyikot kaptam de nekem sem volt tünet.
(:k
A tanult elme ismertetőjele, hogy képes foglalkozni egy gondolattal anélkül, hogy elfogadná. (Arisztotelész)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.05. 16:22

Bandee írta:
2021.11.05. 10:51
rdaneelolivaw írta:
2021.11.05. 09:58
https://index.hu/belfold/2021/11/05/sze ... aroshazat/

Szép sztori... pedig még nincsenek is kormányon. :D
Ugye ebben semmi meglepo, hiszen mindig mindent eladnak a jelek szerint raadasul ugyanazokkal az arcokkal, mint anno.

De igazan en leszarom, csak azt nem ertem miert tagadja, megint hazudott egy ordasat. Foleg, hogy ugyis kiderul de persze megint mindenki hibas, csak ok nem. Szanalmas ember, tiszta hulyet csinalt mar magabol. Mondja meg el akarjak adni, aztan kesz


Feleslegesen nagy az az epulet, nem igazan alkalmas szerintem a celra csak akkor be kellett volna ezt a koztudatba iktatni, hogy eladjak, mert nem gazdasagos stb-stb. Akkor nem ilyen szinezete lenne. Ha azt mondana, hogu 12.01-en fel fogjak gyujtani es minden meleg par ingyen nezheti, akkor rajongva imadnak a pesti ertelmisegiek, tehat ez a pavatanc felesleges es nevetseges. Mindegy mit csinalnak nem erdekli az embereket

Az a csoda nem berlik vissza, mert az szokott lenni a menet:)

Igy aztan lottek a meleg barnak az aljaban/( pedig azt is megigerte, es ki akarta nyitni a varoshazat mindenki szamara.
Az fel sem merűl, hogy ebben a történetben valami nem kerek?
Hozott az index két dokumentumot. És egyiken sincs dátum. Látott már korábban valaki olyan megállapodást, ahol az aláírásoknál nem szerepel keltezés?
A másodikban ott van, hogy "Az ingatlan eladási ára 100 m€ (ÁFA mentes)". Lehetséges, hogy egy önkormányzat ÁFA nélkül ad el egy ingatlant?
Elhiszitek, hogy a fővárosi önkormányzat egy törlés alatt álló céggel bármire is szerződik?
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.05. 16:28

vollebak írta:
2021.11.05. 13:41
Van itt olyan, akit Pfizerrel oltottak be? Ma kaptam meg az elsőt (most mindegy is, hogy miért ilyen későn - személyes okai voltak), és a hétvégén dolgoznom kéne elég sokat. Mik a tapasztalatok, mennyire üti ki az embert az első adag?
A fiam, a menyem és a lányom is azt kapott.
A fiamat kicsit kiütötte mindkettő egy-egy napra, de semmi komoly.
A menyemet megviselte rendesen, főleg a második. Konkrétan zuhanyzás közben elájult.
A lányomat -saját bevallása szerint - alig viselte meg, inkább csak azért mutatott némi viseltséget, hogy kicsit pihenhessen és a vejem gondoskodjon róla. (:v

Én harmadiknak kaptam - 2 szputnyik után - és míg a szputnyikok rendesen kiütöttek, a pfizert szinte meg sem éreztem. (Az oltás helye fájt pár napig.)

Szóval, Daninak ebben igaza van, teljesen egyén függő.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.05. 19:58

Köszi mindenkinek.

Kábé 10 órája adták be, de semmit nem érzek azon kívül, hogy kicsit érzékeny a beadás helye. Nem tudom elképzelni, hogy holnapra ebből az legyen, hogy világomat sem tudom, annyira szarul vagyok.

Évi anno Astrát kapott, őt nagyon kiütötte az első adag. Láza nem volt, de szó szerint az ágyból sem tudott kikelni egyedül, annyira fájt mindene, és a közérzete is pocsék volt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt