Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.05. 20:13

vollebak írta:
2021.11.05. 19:58
Köszi mindenkinek.

Kábé 10 órája adták be, de semmit nem érzek azon kívül, hogy kicsit érzékeny a beadás helye. Nem tudom elképzelni, hogy holnapra ebből az legyen, hogy világomat sem tudom, annyira szarul vagyok.

Évi anno Astrát kapott, őt nagyon kiütötte az első adag. Láza nem volt, de szó szerint az ágyból sem tudott kikelni egyedül, annyira fájt mindene, és a közérzete is pocsék volt.
Azért mérget ne vegyél rá! Mindig az oltást követő nap a legszarabb. (:n
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.05. 20:20

bertone írta:
2021.11.05. 20:13
Kábé 10 órája adták be, de semmit nem érzek azon kívül, hogy kicsit érzékeny a beadás helye. Nem tudom elképzelni, hogy holnapra ebből az legyen, hogy világomat sem tudom, annyira szarul vagyok.

Évi anno Astrát kapott, őt nagyon kiütötte az első adag. Láza nem volt, de szó szerint az ágyból sem tudott kikelni egyedül, annyira fájt mindene, és a közérzete is pocsék volt.
Ahogy Laci írta, bármikor jöhet a kalapácsos ember. (:n
10 óra az határeset, ha reggelre nincs semmi akkor ezt megúsztad.

trutya
Főnök!
Hozzászólások: 4494
Csatlakozott: 2013.12.22. 12:38
Mi vagy?: lófaszjóska

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: trutya » 2021.11.05. 20:43

rdaneelolivaw írta:
2021.11.05. 20:20
bertone írta:
2021.11.05. 20:13
Kábé 10 órája adták be, de semmit nem érzek azon kívül, hogy kicsit érzékeny a beadás helye. Nem tudom elképzelni, hogy holnapra ebből az legyen, hogy világomat sem tudom, annyira szarul vagyok.

Évi anno Astrát kapott, őt nagyon kiütötte az első adag. Láza nem volt, de szó szerint az ágyból sem tudott kikelni egyedül, annyira fájt mindene, és a közérzete is pocsék volt.
Ahogy Laci írta, bármikor jöhet a kalapácsos ember. (:n
10 óra az határeset, ha reggelre nincs semmi akkor ezt megúsztad.
a szobafestő aki tavasszal nálunk dolgozott, egy héttel az oltás után esett ágynak.
legalábbis azt mondta, aztán persze ki tudja :)))
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.05. 20:54

trutya írta:
2021.11.05. 20:43
a szobafestő aki tavasszal nálunk dolgozott, egy héttel az oltás után esett ágynak.
legalábbis azt mondta, aztán persze ki tudja :)))
Az biztos nem az oltás miatt volt.
Vagyis annyiban lehet, hogy az oltás kiüti az immunrendszert pár napra, tehát bekaphatsz bármit, covidot is.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.06. 09:06

rdaneelolivaw írta:
2021.11.05. 20:20
Ahogy Laci írta, bármikor jöhet a kalapácsos ember. (:n
10 óra az határeset, ha reggelre nincs semmi akkor ezt megúsztad.
Tökéletesen jól vagyok azóta is (lassan 24 órája kaptam). Úgy aludtam, mint a bunda. A beadás helye minimálisan érzékeny, de csak annyira, mintha elaludtam volna. Ettől eltekintve már szinte gyanúsan jól érzem magam. Remélem, ez nem azt jelenti, hogy abba az öt százalékba esem, akiknél nem hat az oltóanyag.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.11.06. 09:16

vollebak írta:
2021.11.06. 09:06

Tökéletesen jól vagyok azóta is (lassan 24 órája kaptam). Úgy aludtam, mint a bunda. A beadás helye minimálisan érzékeny, de csak annyira, mintha elaludtam volna. Ettől eltekintve már szinte gyanúsan jól érzem magam. Remélem, ez nem azt jelenti, hogy abba az öt százalékba esem, akiknél nem hat az oltóanyag.
Nem valószínű. Bár nem nagy minta de az én családi körömben az 1. Senkinél se okozott szinte semmilyen problémát. A 2. is alig. 5 hónappal a 2. után csináltattam egy IgG-t mert amúgyis kellett a cégemnél az éves labor ilyen 3000 körüli volt az ellenanyag szintem. Az szerintem ok, bár már azt is olvastam hogy ez se számít.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.06. 09:33

vollebak írta:
2021.11.06. 09:06
Tökéletesen jól vagyok azóta is (lassan 24 órája kaptam). Úgy aludtam, mint a bunda. A beadás helye minimálisan érzékeny, de csak annyira, mintha elaludtam volna. Ettől eltekintve már szinte gyanúsan jól érzem magam. Remélem, ez nem azt jelenti, hogy abba az öt százalékba esem, akiknél nem hat az oltóanyag.
Nem hiszem.
Van akinél nincs masszív oltási reakció, ettől még hat a vakcina. Nem most hanem X hét múlva.
Az immunrendszered most sérülékenyebb jópár hétig, ergó ne pattogjál odakint emberek között.
Fiatal vagy, szinte biztosan hat a cucc, sőt emlékeim szerint még csak dagadt sem vagy, tehát nem nagyon tudják zsírba adni. (:u

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.06. 09:36

Schumixx írta:
2021.11.06. 09:16
Nem valószínű. Bár nem nagy minta de az én családi körömben az 1. Senkinél se okozott szinte semmilyen problémát. A 2. is alig. 5 hónappal a 2. után csináltattam egy IgG-t mert amúgyis kellett a cégemnél az éves labor ilyen 3000 körüli volt az ellenanyag szintem. Az szerintem ok, bár már azt is olvastam hogy ez se számít.
Az egyik teniszpartnerem anyukája 65 éves, (dupla pájszer), 5 hónappal oltás után 60 AU/ml ellenanyag. (lóf*sz)
Most vitték harmadikra.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.06. 09:41

rdaneelolivaw írta:
2021.11.06. 09:33
Nem hiszem.
Van akinél nincs masszív oltási reakció, ettől még hat a vakcina. Nem most hanem X hét múlva.
Az immunrendszered most sérülékenyebb jópár hétig, ergó ne pattogjál odakint emberek között.
Fiatal vagy, szinte biztosan hat a cucc, sőt emlékeim szerint még csak dagadt sem vagy, tehát nem nagyon tudják zsírba adni. (:u
Hát remélhetőleg a 85 kiló az semelyik dimenzióban nem számít dagadtnak a magasságommal :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.11.06. 09:55

rdaneelolivaw írta:
2021.11.06. 09:36
Az egyik teniszpartnerem anyukája 65 éves, (dupla pájszer), 5 hónappal oltás után 60 AU/ml ellenanyag. (lóf*sz)
Most vitték harmadikra.
Teljesen immunrendszer függő, más oltással se biztos hogy jobbak az eredmények egy ilyen szervezetnél 5 hónap után.
Nálunk nagybácsi és felesége 60+ mindkettő pfizer 5 hónappal a 2. Után az egyiknèl hasonló érték volt mint amit írtál, a feleségénèl meg 2-3 ezer körül majdnem mint nálam. Köztük 2 év különbség van csak (én Idén lettem 39)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.06. 13:48

Bár már kábé két hónapja véget ért az utcánk végében álló batár luxusizé építése, egyáltalán nem lett kényelmesebb itt élni. A kis picsányi, szűk zsákutcánkat hevenyészett parkolónak használja minden barom, aki erre jár. Hétvégén is kora reggeltől késő estig, néha éjjel is az ajtónk alatti ajtóbaszkodást hallgatjuk. Azt külön nem értem, hogy a budapesti autósok miért vannak beoltva a tolatás ellen. Feljön ide az ötméteres luxusszarjával a paraszt, és ahelyett, hogy visszatolatna, tíz-tizenkét oda-visszával szerencsétlenkedik, hogy megforduljon, közben hörgeti a motorját.

Közben ennek a szarnak étterem- és bárrésze nyílt, folyamatosan jönnek a furgonok és teherkocsik az áruszállítmányokkal. Nagyon jó ezt hallgatni - szó szerint nincs olyan napszak vagy nap, amikor ne lenne valami motorbőgés, ajtóbaszkodás, és mivel tényleg kábé egy négy méter szélességű, pici zsákutcáról van szó, mintha az itt lakók nappalijában szólna mindez.

Ez az utca erre egyszerűen alkalmatlan, ellehetetleníti a nyugodt életet mindenkinek. Nagyjából mindenkinek tele van a fasza a helyzettel, úgyhogy begyűjtöttem az itt lakók elérhetőségét, és petícióval fogjuk kérvényezni, hogy vagy legyen sétálóutca, vagy legfeljebb csak az itteni lakcímmel rendelkezők parkolhassanak itt.

Hova kéne fordulni ezzel a kérvénnyel? Önkormányzat, FKF, közlekedésrendészet?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2021.11.06. 16:45

Mára jelentkeztem egy 3.-ra, mivel már 6 hónap is eltelt.
A Janssen-t ajánlották a 2 pfizeremre, elfogadtam.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.07. 11:02

vollebak írta:
2021.11.06. 13:48
Bár már kábé két hónapja véget ért az utcánk végében álló batár luxusizé építése, egyáltalán nem lett kényelmesebb itt élni. A kis picsányi, szűk zsákutcánkat hevenyészett parkolónak használja minden barom, aki erre jár. Hétvégén is kora reggeltől késő estig, néha éjjel is az ajtónk alatti ajtóbaszkodást hallgatjuk. Azt külön nem értem, hogy a budapesti autósok miért vannak beoltva a tolatás ellen. Feljön ide az ötméteres luxusszarjával a paraszt, és ahelyett, hogy visszatolatna, tíz-tizenkét oda-visszával szerencsétlenkedik, hogy megforduljon, közben hörgeti a motorját.

Közben ennek a szarnak étterem- és bárrésze nyílt, folyamatosan jönnek a furgonok és teherkocsik az áruszállítmányokkal. Nagyon jó ezt hallgatni - szó szerint nincs olyan napszak vagy nap, amikor ne lenne valami motorbőgés, ajtóbaszkodás, és mivel tényleg kábé egy négy méter szélességű, pici zsákutcáról van szó, mintha az itt lakók nappalijában szólna mindez.

Ez az utca erre egyszerűen alkalmatlan, ellehetetleníti a nyugodt életet mindenkinek. Nagyjából mindenkinek tele van a fasza a helyzettel, úgyhogy begyűjtöttem az itt lakók elérhetőségét, és petícióval fogjuk kérvényezni, hogy vagy legyen sétálóutca, vagy legfeljebb csak az itteni lakcímmel rendelkezők parkolhassanak itt.

Hova kéne fordulni ezzel a kérvénnyel? Önkormányzat, FKF, közlekedésrendészet?
Bírd még ki áprilisig, aztán már úgysem kell tovább! (:c

Megnéztem a helyet google mapsen, "bejártam".
Szerintem ebben az utcában soha nem lesz nyugalmatok teljesen, egyszerűen túl közel vannak a lakóingatlanok az utcához. Gondolom a frontoldalra is néz nappali itt-ott-amott, ez azt jelenti, hogy alig pár méterre van az aszfalt a nappaliktól(!).
Ha jól sejtem, ez nem a sorompó mögötti zárt rész a várban, tehát ide bárki bemehet. Ez vagy sétálóutca lesz, vagy rajtatok kivül más is fog itt parkolni. Mondjuk az itt lakók autóikon kivül nem sok verda fér el az utcában, tehát ha marad a parkolás akkor sokkal beljebb nem lesztek.
Én sem tolatnék itt. :) (bocs) Az utca saccra 7 méter széles, csak az egyik oldalon lehet parkolni, kivéve alul.

Ha nyugalmat akarsz, mész elfekvőbe, vagy veszel tanyát... de ott meg a kakas fog kukorékolni. :pf04
Megannyi nyugisabb hely van Budapesten, ez nem az szerintem se!
Ingatlanválasztásnál amit előre ki tudsz okoskodni, az a forgalom zaja. Az, hogy a szomszédok mennyire lesznek zajosak azt vagy körbekérdezed lakásvásárlás előtt, vagy megtippeled. Tuti dolog ebben sincs, kell némi mázli hozzá.

Gyere ide a XI szélére... nincs cigány, nagy kuss van, nyugi van, és baloldali a kerületvezetés. (:u
(mi kell még?)
* autó. Na az kell.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.07. 14:29

rdaneelolivaw írta:
2021.11.07. 11:02
1) Bírd még ki áprilisig, aztán már úgysem kell tovább! (:c

2) Megnéztem a helyet google mapsen, "bejártam".

3) Szerintem ebben az utcában soha nem lesz nyugalmatok teljesen, egyszerűen túl közel vannak a lakóingatlanok az utcához. Gondolom a frontoldalra is néz nappali itt-ott-amott, ez azt jelenti, hogy alig pár méterre van az aszfalt a nappaliktól(!).

4) Ha jól sejtem, ez nem a sorompó mögötti zárt rész a várban, tehát ide bárki bemehet. Ez vagy sétálóutca lesz, vagy rajtatok kivül más is fog itt parkolni. Mondjuk az itt lakók autóikon kivül nem sok verda fér el az utcában, tehát ha marad a parkolás akkor sokkal beljebb nem lesztek.
Én sem tolatnék itt. :) (bocs) Az utca saccra 7 méter széles, csak az egyik oldalon lehet parkolni, kivéve alul.

5) Ha nyugalmat akarsz, mész elfekvőbe, vagy veszel tanyát... de ott meg a kakas fog kukorékolni. :pf04
Megannyi nyugisabb hely van Budapesten, ez nem az szerintem se!
Ingatlanválasztásnál amit előre ki tudsz okoskodni, az a forgalom zaja. Az, hogy a szomszédok mennyire lesznek zajosak azt vagy körbekérdezed lakásvásárlás előtt, vagy megtippeled. Tuti dolog ebben sincs, kell némi mázli hozzá.

6) Gyere ide a XI szélére... nincs cigány, nagy kuss van, nyugi van, és baloldali a kerületvezetés. (:u
(mi kell még?)
* autó. Na az kell.
1) Hülye :D (egyébként ja)

2) Gyertek el egyszer ide az utca végi játszótérre, nagyon hangulatos. Ha jól viselkedsz, még behívlak egy sörre is :D

3) Minden helyiség az utcára néz, csak a fürdőszoba nem... Nappali/konyha, háló, az én dolgozószobám, mind. Szóval jól sejted, és igen, a nappali ablakától talán egy méter az úttest – megszorozva azzal, hogy földszinti a lakás.

4) Így van, a Dísz térről le lehet sétálni egy lépcsőn ide. Az a gond, hogy simán megcsinálja itt a paraszt (területfoglalási engedély vagy bármi nélkül!), hogy libasorban végig leáll az úttesten a járda mellett parkoló kocsisor mellett. Ez még február környékén volt, ez szeptember végéig mindennapos állapot volt:
Kép

Volt többször, hogy mentőkocsi, tűzoltó, futár nem tudott bejönni. Nevetséges. Amikor az utcabeliekkel sorban hívtuk az FKF irodáját, a pofám leszakadt, de lekezelően azt ecsetelte mindenkinek az ottani titkárpicsa, hogy ez bizony szabályos. Érdekes módon ez indig úgy nézett ki, hogy felhívtuk, mondtuk, mi a gond, mondta, hogy azonnal intézkedik, mi is a cím pontosan. Mondtuk neki, erre: „ööö... ööö... hát igen, igen, az a helyzet, hogy tulajdonképpen szabályos a dolog” :DDDDD De csak azután, miután mondtuk, hogy melyik utca, melyik építkezés kapcsán. Gulyás Gergőke jött ide basszájba embernek a megnyitóra, meg az építkezésen dolgozótól tudjuk azt is, hogy van bent titokszoba is :D Kellett a főnöknek nagyon, és hát le lettek osztva a lapok, hogy az olyan kis senki parasztok, mint én, ha ugrálnak az utca ellehetetlenítése miatt, ne csináljanak semmit a szervek. A telefonjaink sem működnek rendesen itt a lakásokban, mindenki kijárkál, lesétál az utca végéig telefonálni :D Valamivel zavarják, 2-3 éve van ez így, azt mondták. Előtte tökéletesen ment a térerő, meg a nettel sincs gond. De most mobilozni iszonyú szar - megszakad, sistereg, nem hallod, nem cseng ki. A budai belváros szívében vagyunk, mobilozni mégis olyan, mintha egy kirgiz zsákfaluban élnénk :D

5) Gondolkodtam valami falun is, de ahhoz még fiatal vagyok. Majd egyszer. De Budapesten nőttem fel, nekem kell a városi közeg. Már csak maga a tudat is, hogy városban élek.

6) Évi nagyon szereti a XI. kerületet, korábban a Bikás parkban lakott sokáig. Meg gyerekkorában a nagyszülei is ott éltek, és állandóan náluk volt. Majdnem odaköltöztünk, de aztán nekem megtetszett itt a lehetőség, hogy lássuk a Halászbástyát az ablakból. Ezt a részét semmiképp sem bántam meg, az utcai fennforgásoktól eltekintve imádunk itt lakni (magát a lakást, a környékbeli ismerősöket, helyeket, mindent). De a XI. kerület az valóban lehet opció. Melyik részen laktok, melyik széle az, amelyikről beszélsz?
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.07. 15:20

Nek az FKF-et kell hívni. Készíts egy videót és azt küldd el az RTL-nek.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.07. 19:53

Sajnálom hogy ilyen helyen laksz. el kell költözni. Az ember nyugalma megéri.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.07. 22:10

vollebak írta:
2021.11.07. 14:29
De a XI. kerület az valóban lehet opció. Melyik részen laktok, melyik széle az, amelyikről beszélsz?
Kelenvölgy széle, dombtető. Az utca másik oldala már a XXII. (rózsavölgyi rész)
Nyugis.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 11:40

Nigel Hill írta:
2021.11.07. 19:53
Sajnálom hogy ilyen helyen laksz. el kell költözni. Az ember nyugalma megéri.
Köszi. Szóba került, de igazság szerint nem akarunk. Ezt az egy körülményt kivéve minden tökéletesen megfelel az igényeinknek itt. Meg ide is már egy másik lakásból költöztünk, ott a felső szomszéd zajongása miatt. Nyilván nem lehetséges, meg nem is észszerű mindig költözni, ha valami ilyesmi történik. Talán hangszigetelő ablakokat kéne felszereltetnünk, a fene tudja.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 11:50

rdaneelolivaw írta:
2021.11.07. 22:10
vollebak írta:
2021.11.07. 14:29
De a XI. kerület az valóban lehet opció. Melyik részen laktok, melyik széle az, amelyikről beszélsz?
Kelenvölgy széle, dombtető. Az utca másik oldala már a XXII. (rózsavölgyi rész)
Nyugis.
Aha, akkor szerintem tudom, hol van az.

Biztos életkorral meg családi helyzettel jár, de nem tudnám magam még, illetve megint elképzelni olyan környéken. Ha gyerek lesz, vagy közeledem az ötvenhez, talán. De éltem hasonló környéken (Vérhalom, II. kerület), és az olyan részeken, ahol csak lakóépületek vannak, ott nem érzem túl jól magam. Lehet akármilyen szép meg csendes, de ahol csak társas- és kertes házak sorakoznak egymás mellett, az számomra trú belvárosi gyerekként baromi nyomasztó.

Nekem kell az, hogy úgy tudjak menni az utcán, hogy látnivalók, emléktáblák, boltok, parkok, kávézók mellett menjek el, ha sétálok a környéken. Hogy érezzem, hogy egy mindenféle élethelyzetet, igényt ellátó közegben élek, és a bolt 2 perc séta, a kávézó 3, az orvos meg 5.

Ezért szeretjük annyira az utcában történő dolgoktól eltekintve a mostani helyünket. A környékbeliek csak falunak hívják, mert amúgy minimum látásból ismerik egymást az emberek, de leginkább névről. A sarki boltban ismerős arcok vannak mindig, jó időben a bolt előtti kis téren mindig van egy pár helyi lakos, akik kiülnek csevegni. A helyi kutyás közösség is nagyon összetartó, közös sétáltatások vannak, barátságok alakultak ki így. Sok a legfeljebb 1-2 szintes, régi lakóépület, nincsenek panelek vagy körfolyosós, 5-6 emeletes házak, mint a pesti belvárosban. Szóval ez ilyen „best of both worlds” nekünk – pont annyira városi, amennyire kell, és annyira családias/falusias, amennyire kell.

Persze, kocsival szívás, meg kert nincs, ahol a gyerek meg a kutya rohangálhat, ezért mondtam, hogy igény kérdése minden. Nekünk most, a jelenlegi helyzetünkben tökéletes. Csak a rohadt furgonokat az utcánkban szórná meg már valaki napalmmal :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.08. 11:56

vollebak írta:
2021.11.08. 11:40
Köszi. Szóba került, de igazság szerint nem akarunk. Ezt az egy körülményt kivéve minden tökéletesen megfelel az igényeinknek itt. Meg ide is már egy másik lakásból költöztünk, ott a felső szomszéd zajongása miatt. Nyilván nem lehetséges, meg nem is észszerű mindig költözni, ha valami ilyesmi történik. Talán hangszigetelő ablakokat kéne felszereltetnünk, a fene tudja.
Mi is laktunk közvetlen utca mellett (nappali, erkély minden oda nézett), de az IV. emelet volt nem az első. Bármi ami zajos volt az utcán, azt lehetett hallani - nappal / éjszaka tehát bármikor. Bár az a nyóc' volt, közel sem a várnegyed. :D
Egyébként ott sem a zaj zavart a legjobban hanem a sok bleró, a szarszag és a húgyszag az utcákon.

Szerintem gyerekek nélkül még valahogy ki lehet bírni, de kisgyerekekkel már nagyon macerás ha zajos az ingatlan.

Amúgy nem rossz a hely ahol laktok, de sosem lesz a nyugalom szigete ezt TE is tudod.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.11.08. 12:04

vollebak írta:
2021.11.08. 11:50
Nekem kell az, hogy úgy tudjak menni az utcán, hogy látnivalók, emléktáblák, boltok, parkok, kávézók mellett menjek el, ha sétálok a környéken. Hogy érezzem, hogy egy mindenféle élethelyzetet, igényt ellátó közegben élek, és a bolt 2 perc séta, a kávézó 3, az orvos meg 5.

Ezért szeretjük annyira az utcában történő dolgoktól eltekintve a mostani helyünket. A környékbeliek csak falunak hívják, mert amúgy minimum látásból ismerik egymást az emberek, de leginkább névről. A sarki boltban ismerős arcok vannak mindig, jó időben a bolt előtti kis téren mindig van egy pár helyi lakos, akik kiülnek csevegni. A helyi kutyás közösség is nagyon összetartó, közös sétáltatások vannak, barátságok alakultak ki így. Sok a legfeljebb 1-2 szintes, régi lakóépület, nincsenek panelek vagy körfolyosós, 5-6 emeletes házak, mint a pesti belvárosban. Szóval ez ilyen „best of both worlds” nekünk – pont annyira városi, amennyire kell, és annyira családias/falusias, amennyire kell.

Persze, kocsival szívás, meg kert nincs, ahol a gyerek meg a kutya rohangálhat, ezért mondtam, hogy igény kérdése minden. Nekünk most, a jelenlegi helyzetünkben tökéletes. Csak a rohadt furgonokat az utcánkban szórná meg már valaki napalmmal :)
Itt az orvos a szomszédban, másfél kilométerre lesz a dobogói szuperkórház (:v , kávézó van, a helyi késdobáló meg 1 km. (:v
(a delikvensek mindig kocsival jönnek és nincs rendőr - ne kérdezd miért) (:h

Ha kell a kocsi az életedhez akkor orbitális szívás a belváros. Pedig tényleg jó meg patina meg minden.
De ha a melód miatt bukó, vagy több gyerek van akiket hozni-vinni kell akkor nagy para. És NINCS TENISZPÁLYA BAZMEG. :pf03 :shock:

Itt meg a távolságok miatt kell a kocsi, mert nem tudsz buszozni - vagy igen de akkor ahhoz sok idő kell.
A másodikban nőttem fel, társasházas környéken nekem az az etalon - nem azt mondom, hogy ez pont olyan mert nem, de hasonlít hozzá.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.08. 14:32

rdaneelolivaw írta:
2021.11.08. 12:04
Itt az orvos a szomszédban, másfél kilométerre lesz a dobogói szuperkórház (:v , kávézó van, a helyi késdobáló meg 1 km. (:v
(a delikvensek mindig kocsival jönnek és nincs rendőr - ne kérdezd miért) (:h

Ha kell a kocsi az életedhez akkor orbitális szívás a belváros. Pedig tényleg jó meg patina meg minden.
De ha a melód miatt bukó, vagy több gyerek van akiket hozni-vinni kell akkor nagy para. És NINCS TENISZPÁLYA BAZMEG. :pf03 :shock:

Itt meg a távolságok miatt kell a kocsi, mert nem tudsz buszozni - vagy igen de akkor ahhoz sok idő kell.
A másodikban nőttem fel, társasházas környéken nekem az az etalon - nem azt mondom, hogy ez pont olyan mert nem, de hasonlít hozzá.
Minden az egyéni igényeken múlik. Nekem csak internet kell a munkához, igazából egy erdő közepéről is tudnám csinálni, csak legyen wifi. Kocsink nincs. Évinek volt, de eladta, mert az életvitelünkkel egyáltalán nincs rá szükség. Ahhoz tök felesleges fenntartani, hogy 2-3 havonta, ha egyszer kelljen valamire (de akkor sokat mondtam).

Oké, hogy lesz szuperkórházatok meg van késdobálótok, de Halászbástyátok nincs :) Az van, amit mondasz: nekem kell a patina, a macskaköves utcák, meg a minden. Van itt amúgy nyugi, csak most pont kifogtuk a szart. Az egyik szomszédunk, egy már nyugdíjas nőgyógyász, 35 éve lakik itt. Azt mondta, ez a kis utca maga volt a paradicsom 1-2 évvel ezelőttig, amíg ez a jelenlegi röhejes állapot el nem kezdődött, szóval nem igaz, hogy itt a környék jellege miatt sosem lehet nyugi.

Amikor nincs ez a pityputy az utcán, madárcsicsergésre ébredünk (hétvégente, ha szerencsénk van, legalább reggel nincs ez). Jelen körülmények között biztos, hogy az életkedvem is elmenne, ha _számomra_ ingerszegény társas- meg kertes házas részen kellene laknom megint.

Rossz karriert választottam, mert kormányszoponc gyűlöletkeltő bértollnokként úgy hírlik, hogy akár egyszerre két lakást is lehet bérelni szarér'-hugyér' a várban (:y Hátha felszabadulnak áprilisban (:v
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.09. 19:27

Milyen jó arc a zsóti.
Screenshot_20211109_192526.jpg
Screenshot_20211109_192526.jpg (208 KiB) Megtekintve 285 alkalommal
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.10. 01:33

És a legszebb, hogy a legmosdatlanabb szájú gyűlöletkeltőként rugózik mindig a polgári meg a kulturális értékeken. Biztos ezeknek a remek értékeknek a halmazába tartozik az is, amikor a kicsi gyerekét náci tisztelgésre tanító, futballhuligán/köztörvényes bűnöző Bede Zsoltról azt kuruttyolta, hogy „imádom a palit, fantasztikus”. Legkésőbb ott helyben hitelét kellett volna veszítenie ennek a rohadéknak mindenki szemében, amikor kijelentette, hogy hasonló gondolkodású ember mellett akkor is kiáll, ha az illető bevallja neki, hogy pedofil.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.10. 08:45

Az egyik unokám egyik osztálytársáról tegnap "félinfók" alapján kiderült, hogy covidos. Az osztályt hazaküldték azzal, hogy a mai napról még nem tudnak semmit mondani, egyelőre mehetnek suliba,
Ma mentek 8-ra. AZtán 13 perccel később értesítették a szülőket, hogy azonnal vigyék haza a gyerekeket.

:angry01 :pf02
Az apa férfi, a rezsi nő!

Lezárt