Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.10.17. 17:11

bertone írta:
2021.10.17. 16:49
Addig is szavazol az Orbán-klára, dajcstompikára, rezsiszilárdra.
Ahogy mondani teccik, fletó kizáró ok.

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2021.10.17. 17:20

Mi van akkor, ha MZP győzelme után a DK kitáncol az összefogásból?

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.10.17. 17:23

vollebak írta:
2021.10.17. 14:17


Nekem az egészben nem is MZP az érdekes, hanem az, hogy minimum 2014 óta mi ment, mit tolt Dani, Carlos meg a többiek? Legyen alternatíva, de ne a Gyurcsány. Tessék, itt van: konzervatív, keresztény, jobboldali. Képvisel mindent, amit a Fidesz propagált. Papíron rajongania kéne épp a fideszeseknek, hogy milyen trú magyar férfiember, ráadásul civil, nincs politikai múltja.

Erre olyan szardobálásba kezdtek a fideszesek mindenhol (karöltve a dékával!), ami intenzitásban hozza a 2010 óta bevett gyurcsányozást simán. Egytől tízig terjedő skálán mekkora kibaszott röhej ez? (:u
Ezzel egy baj van... konzervatív, keresztény, jobboldali... egy személy! Kik lesznek mögötte? Ezért nem fog nyerni, ha önálló pártja lenne, és nem az összefosás emberei lennének mögötte képviselők a parlamentben, akkor simán nyerhetné 2022-t.

Szavazatok számlálása alapján Dobrevé lenne vidék, MZP vidéken alatta van. Fidesz vidéket vinni fogja 2022-ben, az neki bőven elég lesz. Bp-n MZP-vel verhető lenne a fidesz.

Avatar
zola
WSR pilóta
Hozzászólások: 1869
Csatlakozott: 2013.12.31. 19:58
Mi vagy?: törvénytelen

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: zola » 2021.10.17. 17:28

Krisztián írta:
2021.10.17. 17:20
Mi van akkor, ha MZP győzelme után a DK kitáncol az összefogásból?
Akkor megnő MZP esélye... csak egy személyben nem fog tudni kormányt alakítani.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.10.17. 17:29

Krisztián írta:
2021.10.17. 17:20
Mi van akkor, ha MZP győzelme után a DK kitáncol az összefogásból?
Fidesz 2/3-ad, a maradék képviselő = DK.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.10.17. 17:32

rdaneelolivaw írta:
2021.10.17. 15:53
Szavaznék rá... (:u amennyiben valahogy 2022 áprilisáig kitessékeli az együttműködésből a gyurcsány és apró-klánt.
Meg mondjuk az ilyen nídermüller-féle fasznyalókat... :)
Dehogy szavaznál :DDDD

Senkire, aki/ami nem Fidesz. Hagyd már ezt a faszom pávatáncot, tényleg 2014 óta járod. Senkit nem hülyítesz meg vele, minek próbálkozol? A múlt héten röhögtek ki érte téged itt a topikban többen is, amikor előadtad, hogy billegsz. Ezt a gyurcsányos vetítést meg pláne hagyjuk már. Egy lehetetlen kifogás kell csak, amire tudsz fideszesként mutogatni. Onnan, ahonnan te nézed, mindenki gyúcsány, még egy jobboldali konzervatív is, aki ellen a most kikapó déká épp retkes gyűlöletkampányt tolt, hazugozott, sorosozott.

Olyan kognitív disszonanciában vagytok abban a táborban, ahol szemlélődsz, hogy abból neurológiai tanulmányt lehetne írni. MZP-t Gyurcsány-féle faszságokat ismételgetve, dékásokkal szinkronban köpköditek, közben meg azért is megy a márkiszarozás, mert Gyurcsány-kollaboránsnak vélitek látni. Nevetséges.

Már önmagában faszság, hogy MZP Gyurcsány embere (Hollik is megmondta, neki sem hisz a nyáj (:v ), akkor sem lenne az, ha a most vélhetőleg kikapó dobrevesek befarolnának mögé. De még ez sem biztos, egyáltalán nem garantálja semmi, hogy MZP-re hajlandóak lennének leszavazni a dékások. Erre a forgatókönyvre mi lenne a kifogás? Mert biztos lenne, oszd meg velünk :)
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.10.17. 17:38

vollebak írta:
2021.10.17. 17:32
...egyáltalán nem garantálja semmi, hogy MZP-re hajlandóak lennének leszavazni a dékások. Erre a forgatókönyvre mi lenne a kifogás? Mert biztos lenne, oszd meg velünk :)
Ha ez így lesz akkor könnyedén nyer a Fidesz jövőre.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.10.17. 17:43

rdaneelolivaw írta:
2021.10.17. 17:38
vollebak írta:
2021.10.17. 17:32
...egyáltalán nem garantálja semmi, hogy MZP-re hajlandóak lennének leszavazni a dékások. Erre a forgatókönyvre mi lenne a kifogás? Mert biztos lenne, oszd meg velünk :)
Ha ez így lesz akkor könnyedén nyer a Fidesz jövőre.
... és akkor hirtelen nem lesz márkiszar meg elmebeteg? Ez érdekelne, nem az, hogy a fideszes szerencsétlenek megint kire/mire szavaznak (mert az kábé annyira bizonytalan, mint a halál meg az adók).
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.10.17. 18:48

„A feldolgozottság 53 százalékon áll jelenleg, tehát a szavazatok több mint felét már megszámolták. Ennek alapján az látszik, hogy Márki-Zay Péter sokkal több plusz támogatót tudott bevonzani a második fordulóban, mint Dobrev Klára: a DK jelöltjére 13 487-tel szavaztak többen ugyanazokon a területeken, mint az első fordulóban, míg Márki-Zayra 121 550-nel több szavazat érkezett.”

A szektán kívül nincs igény Klára asszonyra, az elmebetegre szarra van.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.10.17. 18:59

Krisztián írta:
2021.10.17. 17:20
Mi van akkor, ha MZP győzelme után a DK kitáncol az összefogásból?
Akkor ki lesznek táncolva. (:v

Nem fognak, most legalábbis még nem. Ez most politikai halál lenne, mert az összefogás szentsége szent, ráadásul éppen vereséget szenvedtek. És a hangulat emelkedett. Majd a java része csak most jön, ez eddig a show része volt. Kínálkozhat még alkalom erre

Most listát kell állítani, közös programot kell írni. Gondolom MZP most előáll, hogy kéne neki a listán 5-10 hely az UVNP-al. Ez az első nehézség. Aztán a hat párt között ki kell osztani a helyeket. Ezek után meg kell egyezni a főbb üzenetekben, amiket kínálnak majd a kampányban, majd program kell.

A politikai teljesítmény tehát még majd most következik, eddig MZP dolga könnyű volt kívülállóként és sokat profitált abból, hogy egyfajta messianisztikus szerepet visz, amit a politikától már megundorodott emberek régen várnak. Eddig senkinek nem kellett megfeleljen, azt mondott amit akart, nem kellet összetartania semmit és senkit. Most majd mint vezér, egyben kell tartania egy rendkívül törékeny szövetséget ami tele van sérülésekkel, sértődéssel és nem is ugyanazt gondolják a világról (ha egyáltalán gondolnak valamit én nem tudom). Az a kérdés, hogy ezt hogyan oldja meg. Ehhez kompromisszumkészség kell, aminek eddig semmi jelét nem mutatta. Most jön az a szakasz amikor meg kell hasonuljon és olyan dolgokat csinálni, amit politikusoknak fel szoktunk róni, hogy nem azt csinálja amit mondott.

Egyébként működött a stop gyurcsány, stop karácsony kampány, a Fidesz most ezt is mondhatja (:u

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.10.17. 19:11

vollebak írta:
2021.10.17. 18:48
„A feldolgozottság 53 százalékon áll jelenleg, tehát a szavazatok több mint felét már megszámolták. Ennek alapján az látszik, hogy Márki-Zay Péter sokkal több plusz támogatót tudott bevonzani a második fordulóban, mint Dobrev Klára: a DK jelöltjére 13 487-tel szavaztak többen ugyanazokon a területeken, mint az első fordulóban, míg Márki-Zayra 121 550-nel több szavazat érkezett.”

A szektán kívül nincs igény Klára asszonyra, az elmebetegre szarra van.
Ennél fontosabb adat, hogy kb. annyi új szavazó van mint ahányan most nem mentek el egyikre se szavazni. Ezek vagy Karácsonyisták vagy Jobbikosok, akik ezekre a jelötekre nem voltak kíváncsiak. Tehát az egész nem jutott előbbre.
Szerintem jellemzően a kormány és ellenzék kritikus emberek, nagyjából a kétfarkú szavazók egy része vonódott be a dologba, főleg, mert online is lehetett. Van pár ezer troll is. Viszont kiesett egy másik réteg, aki nem ezt akarta ezt gondolom majd mérik, hogy kik lehetnek..
Nagyjából az első és a második fordulóban is 11-12% vett részt ezen a szavazáson ha az átlagos választói részvételhez viszonyítunk (70-75% általában a jogosultaknak). Ha mindenkit nézünk aki összesen szavazott, az kb. 850 ezer ember, 10%-a az összes jogosultnak, 15%-a az általában választáson megjelenőknek. A politikailag aktív, vér ellenzéki és komplett politika kritikusok ezek a személyek + trollok.

EGyébként miért vagy dühős? Olyan mintha hallani akarnál valamit.

Avatar
keF1r
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.01. 11:43
Mi vagy?: GYÚÚÚÚÚCSÁÁÁÁNY

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: keF1r » 2021.10.17. 19:41

Bandee írta:
2021.10.17. 18:59
Most majd mint vezér, egyben kell tartania egy rendkívül törékeny szövetséget ami tele van sérülésekkel, sértődéssel és nem is ugyanazt gondolják a világról (ha egyáltalán gondolnak valamit én nem tudom). Az a kérdés, hogy ezt hogyan oldja meg. Ehhez kompromisszumkészség kell, aminek eddig semmi jelét nem mutatta. Most jön az a szakasz amikor meg kell hasonuljon és olyan dolgokat csinálni, amit politikusoknak fel szoktunk róni, hogy nem azt csinálja amit mondott.

Egyébként működött a stop gyurcsány, stop karácsony kampány, a Fidesz most ezt is mondhatja (:u
A világról csak a fidesz és potrohos tábornoka gondol valamit...a többi magyar mind hülye...
STOP MINDENKI AKI NEM ORBÁN&FIDESZ...tudjuk...
Egyiptomban macskához imádkoztak, Indiában a tehén szent, a fideszesnél meg egy dagadt tolvaj.
NÉHA FÉLREÉRTHETŐEN FOGALMAZOK...
viewtopic.php?f=12&t=89&p=139321&hilit= ... en#p139321

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.10.17. 19:47

keF1r írta:
2021.10.17. 19:41
Bandee írta:
2021.10.17. 18:59
Most majd mint vezér, egyben kell tartania egy rendkívül törékeny szövetséget ami tele van sérülésekkel, sértődéssel és nem is ugyanazt gondolják a világról (ha egyáltalán gondolnak valamit én nem tudom). Az a kérdés, hogy ezt hogyan oldja meg. Ehhez kompromisszumkészség kell, aminek eddig semmi jelét nem mutatta. Most jön az a szakasz amikor meg kell hasonuljon és olyan dolgokat csinálni, amit politikusoknak fel szoktunk róni, hogy nem azt csinálja amit mondott.

Egyébként működött a stop gyurcsány, stop karácsony kampány, a Fidesz most ezt is mondhatja (:u
A világról csak a fidesz és potrohos tábornoka gondol valamit...a többi magyar mind hülye...
STOP MINDENKI AKI NEM ORBÁN&FIDESZ...tudjuk...
Látom megragadtad a lényeget (:u

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.10.17. 19:47

Mobilról nem megy az oldal. Bertone nem tudom miért?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.10.17. 19:50

vollebak írta:
2021.10.17. 17:43
... és akkor hirtelen nem lesz márkiszar meg elmebeteg? Ez érdekelne, nem az, hogy a fideszes szerencsétlenek megint kire/mire szavaznak (mert az kábé annyira bizonytalan, mint a halál meg az adók).
MZP-nek szüksége van a DK-s szavazatokra is, ergó muszáj, hogy a maradék időben (áprilisig) közösen találjanak ki valami értelmes kampányfélét amivel le tudják győzni Orbánt.

Mert ahogy írod arra nincs garancia, hogy kampány nélkül a DK-s szavazók voksoljanak a márki-vezette ellenzékre. Szerintem azért a nagy része befogott orral de fog szavazni, ha kell ha nem. :)
Egyébiránt nekik nem ugyanazzal van bajuk amivel nekem, nekik maga MZP a probléma, nekem pedig azok akik mögötte vannak. :D

Sajnos, akármennyire is nem szeretnéd (:v de le kell írjam: a MI szavazatunkra is szükség lesz Orbán bukásához.
Ha nekünk nem ajánl semmit MZP (értelmes program vagy alternatíva stb....) akkor baszhatjátok, nem fogtok nyerni 2022-ben sem.
Van 2 millió ilyen szavazó alsó hangon, vagy több. Muszáj, hogy fideszes szavazókat is meggyőzzön. (szerintem)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára rdaneelolivaw 2021.10.17. 19:51-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.10.17. 19:50

Bandee írta:
2021.10.17. 19:11
vollebak írta:
2021.10.17. 18:48
„A feldolgozottság 53 százalékon áll jelenleg, tehát a szavazatok több mint felét már megszámolták. Ennek alapján az látszik, hogy Márki-Zay Péter sokkal több plusz támogatót tudott bevonzani a második fordulóban, mint Dobrev Klára: a DK jelöltjére 13 487-tel szavaztak többen ugyanazokon a területeken, mint az első fordulóban, míg Márki-Zayra 121 550-nel több szavazat érkezett.”

A szektán kívül nincs igény Klára asszonyra, az elmebetegre szarra van.
Ennél fontosabb adat, hogy kb. annyi új szavazó van mint ahányan most nem mentek el egyikre se szavazni. Ezek vagy Karácsonyisták vagy Jobbikosok, akik ezekre a jelötekre nem voltak kíváncsiak. Tehát az egész nem jutott előbbre.
Szerintem jellemzően a kormány és ellenzék kritikus emberek, nagyjából a kétfarkú szavazók egy része vonódott be a dologba, főleg, mert online is lehetett. Van pár ezer troll is. Viszont kiesett egy másik réteg, aki nem ezt akarta ezt gondolom majd mérik, hogy kik lehetnek..
Nagyjából az első és a második fordulóban is 11-12% vett részt ezen a szavazáson ha az átlagos választói részvételhez viszonyítunk (70-75% általában a jogosultaknak). Ha mindenkit nézünk aki összesen szavazott, az kb. 850 ezer ember, 10%-a az összes jogosultnak, 15%-a az általában választáson megjelenőknek. A politikailag aktív, vér ellenzéki és komplett politika kritikusok ezek a személyek + trollok.

EGyébként miért vagy dühős? Olyan mintha hallani akarnál valamit.
Dehogy vagyok dühös, kifejezetten jó a kedvem MZP miatt :) De mostantól következetesen elmebeteg szarnak fogom nevezni, hogy mindenki tudja, kiről van szó :D

Engem amúgy annyi érdekel az egészből leginkább, hogy van itt egy faszi, aki három és fél év alatt háromszor cáfolt rá vastagon mindenféle felmérésre, okoskodó kormányfaszcsírára, álelemzőre, és mi van, ha áprilisban megint megcsinálja.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.10.17. 19:55

rdaneelolivaw írta:
2021.10.17. 19:50
vollebak írta:
2021.10.17. 17:43
... és akkor hirtelen nem lesz márkiszar meg elmebeteg? Ez érdekelne, nem az, hogy a fideszes szerencsétlenek megint kire/mire szavaznak (mert az kábé annyira bizonytalan, mint a halál meg az adók).
MZP-nek szüksége van a DK-s szavazatokra is, ergó muszáj, hogy a maradék időben (áprilisig) közösen találjanak ki valami értelmes kampányfélét amivel le tudják győzni Orbánt.

Mert ahogy írod arra nincs garancia, hogy kampány nélkül a DK-s szavazók voksoljanak a márki-vezette ellenzékre. Szerintem azért a nagy része befogott orral de fog szavazni, ha kell ha nem. :)
Egyébiránt nekik nem ugyanazzal van bajuk amivel nekem, nekik maga MZP a probléma, nekem pedig azok akik mögötte vannak. :D

Sajnos, akármennyire is nem szeretnéd (:v de le kell írjam: a MI szavazatunkra is szükség lesz Orbán bukásához.
Ha nekünk nem ajánl semmit MZP (értelmes program vagy alternatíva stb....) akkor baszhatjátok, nem fogtok nyerni 2022-ben sem.
Van 2 millió ilyen szavazó alsó hangon, vagy több. Muszáj, hogy fideszes szavazókat is meggyőzzön. (szerintem)
Azért ilyen könnyen ne menjünk el amellett, ami az elmúlt két hétben történt. Azt mondtátok az első fordulóra, kizárt, hogy esélyes legyen. Leverte Jakabot, ezt is sokan lehetetlennek tartották. Utána azt mondtátok, kizárt, hogy Karácsony visszalépjen a javára. Még a Schmidt-féle álszakértő kis faszszopó Deák is azt vartyogta, hogy színjáték az egész előmizéria, hogy Karácsony nyerjen. Most éppen azzal haknizik ez a balfasz, hogy MZP nem is konzervatív :)

Aztán a második forduló előtt azt mondtátok, nem tudja legyőzni Dobrevet, kizárt, mozgósítja a déká az agyhalott hordát.

Ezek szerintem olyan hatalmas eredmények, amiket ne akarjunk elintézni azzal, hogy jól van, majd áprilisba beletörik a fasza. Ha ezeket a dolgokat, hogy ekkorát megy (visszalép a javára Karácsony, és leveri Dobrevet is) három hete mondja nektek valaki, becsináltok a röhögéstől.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2021.10.17. 19:58

vollebak írta:
2021.10.17. 19:55
Aztán a második forduló előtt azt mondtátok, nem tudja legyőzni Dobrevet, kizárt, mozgósítja a déká az agyhalott hordát.

Ezek szerintem olyan hatalmas eredmények, amiket ne akarjunk elintézni azzal, hogy jól van, majd áprilisba beletörik a fasza. Ha ezeket a dolgokat, hogy ekkorát megy (visszalép a javára Karácsony, és leveri Dobrevet is) három hete mondja nektek valaki, becsináltok a röhögéstől.
Emlékeim szerint azt írtam Karácsony visszalépésekor, hogy a matek miatt MZP nyerhet. Karácsony visszalépése viszont meglepett.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.10.17. 20:02

Bandee írta:
2021.10.17. 19:47
Mobilról nem megy az oldal. Bertone nem tudom miért?
Én sem, mert nekem megy. Tényleg nem tudom, mi lehet az oka.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.10.17. 20:04

Eldőlni látszik:
56,23%-os feldolgozottságnál Márki-Zay Péter továbbra is vezet 218 125 (58,6%) szavazattal, míg a második Dobrev Klára 154 109 (41,1%) szavazattal. Ha nem változik jelentősen a két jelölt közötti aránykülönbség, akkor 85%-os feldolgozottságnál Márki-Zay Péter matematikailag is bebiztosíthatja a miniszterelnök-jelöltségét.
Kép
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.10.17. 20:51

vollebak írta:
2021.10.17. 19:55
rdaneelolivaw írta:
2021.10.17. 19:50


MZP-nek szüksége van a DK-s szavazatokra is, ergó muszáj, hogy a maradék időben (áprilisig) közösen találjanak ki valami értelmes kampányfélét amivel le tudják győzni Orbánt.

Mert ahogy írod arra nincs garancia, hogy kampány nélkül a DK-s szavazók voksoljanak a márki-vezette ellenzékre. Szerintem azért a nagy része befogott orral de fog szavazni, ha kell ha nem. :)
Egyébiránt nekik nem ugyanazzal van bajuk amivel nekem, nekik maga MZP a probléma, nekem pedig azok akik mögötte vannak. :D

Sajnos, akármennyire is nem szeretnéd (:v de le kell írjam: a MI szavazatunkra is szükség lesz Orbán bukásához.
Ha nekünk nem ajánl semmit MZP (értelmes program vagy alternatíva stb....) akkor baszhatjátok, nem fogtok nyerni 2022-ben sem.
Van 2 millió ilyen szavazó alsó hangon, vagy több. Muszáj, hogy fideszes szavazókat is meggyőzzön. (szerintem)
Azért ilyen könnyen ne menjünk el amellett, ami az elmúlt két hétben történt. Azt mondtátok az első fordulóra, kizárt, hogy esélyes legyen. Leverte Jakabot, ezt is sokan lehetetlennek tartották. Utána azt mondtátok, kizárt, hogy Karácsony visszalépjen a javára. Még a Schmidt-féle álszakértő kis faszszopó Deák is azt vartyogta, hogy színjáték az egész előmizéria, hogy Karácsony nyerjen. Most éppen azzal haknizik ez a balfasz, hogy MZP nem is konzervatív :)

Aztán a második forduló előtt azt mondtátok, nem tudja legyőzni Dobrevet, kizárt, mozgósítja a déká az agyhalott hordát.

Ezek szerintem olyan hatalmas eredmények, amiket ne akarjunk elintézni azzal, hogy jól van, majd áprilisba beletörik a fasza. Ha ezeket a dolgokat, hogy ekkorát megy (visszalép a javára Karácsony, és leveri Dobrevet is) három hete mondja nektek valaki, becsináltok a röhögéstől.
Soha eletemben nem irtam, hogy Jakab gyozni fog sot ellenkezoleg, ovatossagra intettem itt a topikban, visszakeresheto, hogy lofaszt nyer majd. Azt is mondtam, hogy nem jut a masodik forduloba
Azt se irtam, hogy Dobrev leveri, azt irtam nem ertelmezheto politikailag, hogy a legnagyobb ellenzeki part hagyja, hogy kienekeljek a szajabol a sajtot. Bevallom azt nem hittem, hogy hagyjak elmenni a jelolesig, de most is azt gondolom ez az egesz aprilisig befuccsol, az alkudozasok soran. De sikeres kormanyzast en kizarom es tovabbra is tartom, hogy rosszul dontott amikor ebbe belevagott. Egy lehetetlen feladat amibol nem tud jol kijonni, en ezt mondom, 1-2 ev es kiderul. Szamon kerheted ha nem lett igazam, es meg itt vagyok egyaltalan, hogy ezt megtedd

Olyan feladat es elvaras van most iranta aminek nem
Lehet megfelelni, mert valakibe bele kell marjon. En igy latom

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.10.17. 20:51

bertone írta:
2021.10.17. 20:02
Bandee írta:
2021.10.17. 19:47
Mobilról nem megy az oldal. Bertone nem tudom miért?
Én sem, mert nekem megy. Tényleg nem tudom, mi lehet az oka.
Nem privat a kapcsolt azt irja

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.10.17. 21:05

vollebak írta:
2021.10.17. 19:50
Bandee írta:
2021.10.17. 19:11


Ennél fontosabb adat, hogy kb. annyi új szavazó van mint ahányan most nem mentek el egyikre se szavazni. Ezek vagy Karácsonyisták vagy Jobbikosok, akik ezekre a jelötekre nem voltak kíváncsiak. Tehát az egész nem jutott előbbre.
Szerintem jellemzően a kormány és ellenzék kritikus emberek, nagyjából a kétfarkú szavazók egy része vonódott be a dologba, főleg, mert online is lehetett. Van pár ezer troll is. Viszont kiesett egy másik réteg, aki nem ezt akarta ezt gondolom majd mérik, hogy kik lehetnek..
Nagyjából az első és a második fordulóban is 11-12% vett részt ezen a szavazáson ha az átlagos választói részvételhez viszonyítunk (70-75% általában a jogosultaknak). Ha mindenkit nézünk aki összesen szavazott, az kb. 850 ezer ember, 10%-a az összes jogosultnak, 15%-a az általában választáson megjelenőknek. A politikailag aktív, vér ellenzéki és komplett politika kritikusok ezek a személyek + trollok.

EGyébként miért vagy dühős? Olyan mintha hallani akarnál valamit.
Dehogy vagyok dühös, kifejezetten jó a kedvem MZP miatt :) De mostantól következetesen elmebeteg szarnak fogom nevezni, hogy mindenki tudja, kiről van szó :D

Engem amúgy annyi érdekel az egészből leginkább, hogy van itt egy faszi, aki három és fél év alatt háromszor cáfolt rá vastagon mindenféle felmérésre, okoskodó kormányfaszcsírára, álelemzőre, és mi van, ha áprilisban megint megcsinálja.
Meglatjuk, a java ezutan jon. Azt, hogy nyerni fog, mar kedden es szerdan irtam, latni lehetett a folyamatokbol es nekem mondta is olyan , aki jobban benne van. Semmi meglepetes nem ert.

Marki meg nem nyert semmit, vagyis ami tortenik az az ellenzeki terfelen mozgolodas. Az biztos, hogy felrakta magat a politikai terkepre es tette ezt ugy, hogy a tobbi vitte be ot a hatan. Ugyes volt, de nagyon nehez feladat var ra. Mint korabban irtam en ugy gondolom, most jon a politikai teljesitmeny megmerese. Az, amiert bazdmegolni szoktunk, hogy miert az a ket ember van mindig ott, aki. Azert, mert tetszik vagy sem, mogottuk megvan ez a tartalom. Igen, a gatlastalansag is. Az, hogy Marki mogott van e az a keszseg ami kell a sikerehez, kesobb derul ki. Az egoja biztosan meg van hozza/) Eddig se volt konnyu en nem azt mondom, de ha a nagy egeszet nezzuk akkor megis, mert tobb kulso tenyezo jatszott a kezere mint amit onmaga mutatott fel. Persze az idejen es energiajan kivul, mert azt belerakta.

Erdekes idoszak lesz, viszont en azt hiszem, hogy ezt mar leginkabb nelkuletek fogom elemezgetni, nezegetni.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2021.10.17. 22:24

Bandee írta:
2021.10.17. 20:51
bertone írta:
2021.10.17. 20:02

Én sem, mert nekem megy. Tényleg nem tudom, mi lehet az oka.
Nem privat a kapcsolt azt irja
Ez a hiba? NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID error.

Nálam a fórum nem csinálja ezt, de több saját oldalam aminek tudom, hogy érvényes ssl tanúsítványa van igen. Android, bing böngésző. Szerintem a kettő közül lehet valamelyik az oka, az elmúlt hetekben jött ez elő.

Fórumhoz mondjuk eleve nincs ssl. Azért is kaphatod a hiba üzenetet.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.10.17. 23:30

„Utoljára(?)
Részlet a legújabb Bukás videóból:
- Rogán, Hollik, Gulyás, Menczer maradnak, a többiek menjenek ki. Te is, Ráhel.
- Mein Führer, Ráhel már nincs itt, éppen Marbellán szervezi a helyi maffiát illegalitásban, a parancsára!
- Fogd be a pofád, Hollik, te kibaszott seggfej. Veled még külön számolok. Nem te voltál az a barom, aki a kínai hekker elvtársakkal azt beszélte meg, hogy urnazárás után támadják meg a választási rendszert?
- Mein Führer, nem tudtuk, hogy Kína másik időzónában van, és így helyi idő szerint kezdték az akciót. Sajnos nem nagyon van köztünk olyan, aki kettesnél jobb volt az iskolában.
- Menczer, te elbaszott sportriporter, te sem tudtad, hogy Kína a világ másik oldalán van?
- Tudtam, csak megkérdeztem még Kósa Lalit is, hogy biztos legyek benne, ami hiba volt, mint utólag kiderült.
- Most mi az édes faszomat kezdjek? Ha ez a Márki fog indulni, lehúzhatjuk a rollót, mert több gyereke van mint nekem, pedig nekem még a Lőrinc is besegített olyankor, amikor már lankadtam. Találj ki valamit Rogán, a kurva anyádat, mert először téged foglak a tömeg közé vetni!
- Főnök, amíg a posztján van, nevezze ki saját magát köztársasági elnöknek, és akkor talán elkerüli, hogy a felbőszült balliberálisok fellógassák.
- Mit vigyorogsz ezen, Gulyás? Ne örülj, te barom, mert elintézem, hogy téged meg női börtönbe vigyenek kibaszásból! Neked mi a véleményed, te vízfejű anyaszomorító?
- Helyeslem a Rogán Anti ötletét, de közben meg kellene kezdeni védelemre berendezkedni a várban. A jövő héten elkezdjük a vizesárok ásását, és szurkos üstöket is viszünk fel a falakra. 4 évig kell csak kibírnunk, hátha sikerül.
- Tudunk erősíteni valahonnan? Szájer Józsival mi a helyzet? Vissza tudjuk még hozni?
- Sajnos, semmi biztatót nem tudunk vele kapcsolatban. Utolsó értesülés szerint kalandparkot készít vidéken, Valagpusztán, és csatornáról csatornára ugrál egész nap.
- A külföldi elvtársakkal mi a helyzet? A beígért tankhadosztályok mikor érkeznek tőlük?
- Mein Führer, a külföldi elvtársak elbuktak. Babist elzavarták, Kurz megy a börtönbe, és a lengyeleknél sem valami bíztató a helyzet... A brüsszeli LMBTQ-sok már a spajzban vannak.
- Tehát akkor csak magunkra számíthatunk, szokás szerint. Szóljatok Bayernek, hogy kezdje el felfegyverezni a jövő heti Békemeneten a nyugdíjasokat! Mindenki banyatankkal jöjjön, amit telipakolhatunk kézigránáttal. Intézkedj, hogy minden 10 ember kapjon egy Leopard harckocsit!
- És ki legyen a csapat főparancsnoka, generális úr?
- Még nem tudom, vagy a fiam, vagy a lányom.
- De miniszterelnök úr, csak a fia kapott megfelelő kiképzést erre!
- Igen, te marha, csak még nem tudom eldönteni, mi is ő...
- Kérdezze meg MZP-től...
- Elmész te az anyádba...”

(:u (:u
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Lezárt