Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Politika mentes beszélgetések a mindennapokról
Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.16. 23:41

Nigel Hill írta:
2021.11.16. 19:13
vollebak írta:
2021.11.16. 17:59
Könnyebben ment, mint gondoltam. Csak be kellett írnom, hogy Ráhel, és meg is lett :D

2018. szeptember 26-án, 22:06-kor írtad ezt:

„Szánalmasnak tartom ezt a fajta erőlködést az ellenzék részéről. Egyebekben pedig a férje már jóval a házasság előtt is gazdag volt, a családja is, tehát amit magra aggat a Ráhel azt akár ki tudná magától is préselni a Pityu.”

A pelenkadobálós történettel jött árukapcsolásban a Récsölön látható sokmilliós cucc. Utána odaírtad, hogy „Na persze nyilvánvalóan a pénz dömping az aputól jön de még ezt is leszarnám!”, szóval akkor annyiban pontosítanék, hogy a Récsölön látható dolgokat vélhetőleg szerinted is mi fizettük neki, viszont az első reakciód az volt, hogy Tiborcz milyen tehetős, és jöhetne a sok luxuscucc a férjétől is akár.

Kíváncsian vártam találsz e valamit. Sikerült. Igazad van, de ez azért messze áll attól, hogy "Tiborcz sikeres vállalkozó". Az én olvasatomban - és szerintem másokéban is - mást jelent, minthogy "Házasság előtt is gazdag volt".
De hát nem vagyunk egyformák.
Ezek szerint érthető volt. :mosoly:

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.17. 10:03

Bandee írta:
2021.11.16. 23:29
Ha kiforgatod akkor persze, de én éppen azért nem írtam rá semmit, mert nekem nem az a bajom Homonnayval, hogy nem akar gyereket vállalni. De világos, hogy nem értetted meg és láthatóan magadat - mivel úgy tudom nincs gyermek nálatok - egy alapra helyezted magad vele, tévesen szerintem de a téma érzékenysége miatt kívántam távol maradni, de ha már megmartál:

Ő egy olyan irányból közelít a kérdéshez, ami bicskanyitogató és orbitális faszság. A fajfenntartás alapvetése az utódok nemzése, még az ilyen patkányoké is, mint ő. Elképesztő butaság, ostobaság és demagógia amit letolt, semmi köze ahhoz ha valaki nem kíván gyermeket vállalni. Ez egynesen kérkedik a faszasággal, hogy ő utazgat abból a pénzből amit mások olyan ostobaságokra költenek, mint gyerek. Propagálja a buziságát ami egy átok mindegyikre, akárhogy mondják. Egy büdös türhő paraszt ez az ember

Egyetértek, nem való mindenkinek és aki így érez, jobb ha nem is vág bele, de ez nem jelenti azt, hogy röhög azokon akik elvégzik a természet által ránk rótt feladatokat, nemkülönben nemzik azokat akik majd pl. Homonnayt vén buziként eltartják, kimossák a szarból és stb stb.
Senkinek semmit nem akarok megmondani, mindenki azt csinál tőlem amit akar. De ne röhögjön már rajtam, ha kérhetem vagy ha igen és világgá kürtöli, hadd szabadjon már kifejeznem véleményemet.

A többi részét nem értem a hsz-nek, mit szoktam én kinek megmondani, mi sok és kevés, nem mennék bele.
Nem martalak meg, gyakran vélsz támadást ott, ahol egyébként nincs. Ezt már sokszor beszéltük, de hidd el, hogy ha én valakibe bele akarok állni, az nem ilyen burkolósdi, meg bökősdi. Ismersz már szerintem annyira, hogy tudd, milyen az, ha bajszot akasztok valakivel. Próbáld ezek alapján értelmezni mindig, amiket írok, mert valakit csak úgy, pláne olyanokat, akiket kedvelek, sosem basztatok (ez is elvi kérdés).

Tökéletesen értettelek akkor elsőre is, viszont nem így értelmeztem, amiket írt. Nálam a különbséget az jelenti, hogy úgy fogalmazza-e meg az illető a dolgot, hogy van-e benne egy MI és ŐK, MI és TI ellentét, közösség, kollektíva, nemzet, akármi nevében beszél-e. Ezért basz fel, amikor Orbán merészel a komplett magyarság nevében beszélni, vagy amikor egy vitában valaki lehazaárulóz, mi és ti szembeállítással, azt az érzést keltve, hogy hát ez evidens, hogy a normál, standard közmegegyezés szerint ő, a beszélő, magasabb evolúciós szintet képvisel, mint az, akihez/akiről beszél.

Homonnay nem ezt csinálta. A saját maga dolgait ecsetelte. Örül, hogy ő buzi - egy személyben. Örül, hogy neki nincsenek gyerekei - egy személyben. Örül, hogy ő nem babakocsira költ - személy szerint. Érted?

Szerintem óriási a különbség. Nem arról van szó, hogy mi buzik, meg ti heterók, és de jó, hogy mi buzik gyerekvállalás helyett Rióba járunk. Egyébként azzal sem értek egyet, hogy akármit mond egy meleg, nekik átok annak lenni. Súlyos atyáskodásnak érzem, hogy igazából nekik az életük célja legfeljebb csak valami magukra erőltetett, hamis boldogságkép lehet, mert születésük pillanatában egy életre el van döntve, hogy nekik igazán és őszintén jó nem lehet. Mert betegek, szerencsétlenek, vagy mittudomén. De ebbe ne menjünk most bele, sokszor beszéltük, sosem fogjuk meggyőzni egymást erről.

A lényeg, hogy Homonnay bármennyire is olyanokat írt, amik szerinted vérlázítóak meg ostobaságok, ezt tette a saját privát szemszögéből, nem egy kollektívát képviselve és magát szócsőnek beállítva. Vagyis leszarható, mert egyetlen ember magánvéleményéről van szó, amiről meg tudjuk, miért olyan, mint a segglyuk. Legyen akkor boldog ezekkel a nézeteivel, kutyát nem érdekli. Semmiféle hatással nincs rád az, ha ő faszább embernek érzi magát nálad azzal, hogy amit te a gyerekeidre költesz, ő azt a helyedben elutazgatná.

Amíg nem közösségek, társadalmak nevében, álságosan konszenzust képviselve beszél valaki (nem hagyjuk, üzenünk, mi magyarok, tuggyukkik, ők és mi, satöbbi), ezzel azt, akihez beszél, adott társadalommal/közösséggel szembeni hibás elemként feltüntetve, addig ki a szart érdekel egyes emberek szubjektív makogása. Röhögjön, akin akar, kürtölje világgá - magából csinál hülyét szerintem ezzel a dumával, mert ha jól láttam, még a követői 95%-a is azt mondta erre, hogy figyelj, fasz vagy. Az is volt, és addig, amíg csak a saját faszságát lobogtatja egyes szám első személyben, senkinek nincs semmi jelentős hatása másokra szerintem. Majd Lancelot megmondja, mert ezt nem tudom, de szerintem a jog is különbséget tesz a két dolog között (egyéni lobogtatás: véleménynyilvánítás szabadsága, többségi véleményt képviselve nyilatkozás, MI és TI/ŐK, tuggyukkik-retorika: közösség elleni izgatás, felbujtás, gyűlöletkeltés).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2021.11.17. 10:08-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.17. 10:06

Bandee írta:
2021.11.16. 23:40
Tehát nem írtam olyat. Ezt ebben a fromában ma is fenntartom, kronológiailag a Tiborcz már a házasság előtt is tehetős volt, tud táskát venni a Ráhelnek. Azt, hogy azt a pénzét is lopta -e nem tudom megmondani.
Nekem ez továbbra is azt jelenti, hogy tehetős volt = sikeres vállalkozó, faszán csinálja a dolgait. Mivel Tiborczról ismert, hogy mivel foglalkozik, nem mittudomén, jó sportolóból lett vállalkozó, vagy nem zenész volt előtte. Azzal, hogy tehetős, ráadásul, hogy ezt a szempontot emelted ki elsőként, hogy akár saját pénzből is cicomázhatta a királylányt, implikáltad, hogy sikeres és fasza abban, amivel foglalkozik.

De rendben, elfogadom, hogy ezt csak én láttam bele, és nem így szántad.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.17. 10:54

vollebak írta:
2021.11.17. 10:06
Bandee írta:
2021.11.16. 23:40
Tehát nem írtam olyat. Ezt ebben a fromában ma is fenntartom, kronológiailag a Tiborcz már a házasság előtt is tehetős volt, tud táskát venni a Ráhelnek. Azt, hogy azt a pénzét is lopta -e nem tudom megmondani.
Nekem ez továbbra is azt jelenti, hogy tehetős volt = sikeres vállalkozó, faszán csinálja a dolgait. Mivel Tiborczról ismert, hogy mivel foglalkozik, nem mittudomén, jó sportolóból lett vállalkozó, vagy nem zenész volt előtte. Azzal, hogy tehetős, ráadásul, hogy ezt a szempontot emelted ki elsőként, hogy akár saját pénzből is cicomázhatta a királylányt, implikáltad, hogy sikeres és fasza abban, amivel foglalkozik.

De rendben, elfogadom, hogy ezt csak én láttam bele, és nem így szántad.
Valoban nekem nem jelenti ezt, mert lehet tehetos azert mert a szulei azok, a nagyszulei, nyerhetett a lotton, akar tenyleg lehetett vallalkozo, de rabolhatott bankot is.
Noverem amugy kb. 30 eve vallalkozo es sosem volt tehetos, legutobb mire eppen mar jol ment volna a covid tonkretette. Mar egyebkent nem tudom miert irtam ezt a Toborczrol, nem igazan foglalkozom ezzel az emberrel, akkoriban biztos olvastam vagy hallottam valamit, hogy nem volt csoringer. Meg azt is fenntartom, hogy nem volt igaz mert felre informalodtam. Egyebkent mar arra sem emlekszem mi volt az orban lanyon. A pelenka dolog maradt meg bennem es azt tovabbra is ugy gondolom egeszen nevetseges hivatkozás volt az ujsagoktol. Legszanalmasabb az az onkentes rendor volt aki kepes volt kifigyelni es pont azt lefotozni, nyilvanvalo rossz szandekkal

Ilyen kategoria ez a legutobbi koltozes, az eskuvokon lesekedes is. (Barki csinalja). Mar tobbszor bebizonyosodott, hogy ez nem hoz eredmenyt, mast kell kitalalni. Senki preferenciája nem valtozik meg ezektol.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.17. 11:05

vollebak írta:
2021.11.17. 10:06
Bandee írta:
2021.11.16. 23:40
Tehát nem írtam olyat. Ezt ebben a fromában ma is fenntartom, kronológiailag a Tiborcz már a házasság előtt is tehetős volt, tud táskát venni a Ráhelnek. Azt, hogy azt a pénzét is lopta -e nem tudom megmondani.
Nekem ez továbbra is azt jelenti, hogy tehetős volt = sikeres vállalkozó, faszán csinálja a dolgait. Mivel Tiborczról ismert, hogy mivel foglalkozik, nem mittudomén, jó sportolóból lett vállalkozó, vagy nem zenész volt előtte. Azzal, hogy tehetős, ráadásul, hogy ezt a szempontot emelted ki elsőként, hogy akár saját pénzből is cicomázhatta a királylányt, implikáltad, hogy sikeres és fasza abban, amivel foglalkozik.

De rendben, elfogadom, hogy ezt csak én láttam bele, és nem így szántad.
Nem szoktál te ekkora baromságokat leírni.
Tipikus esete annak példának amikor valaki írásába azt látsz bele amit bele akarsz. Mert azt hiszed, hogy más is olyan nyakatekerten gondolkodik mint te :)
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.17. 11:21

Nahát. Összeül-e a NER, lesz-e nemzeti konzultáció, a kakadu és a sertés teleböfögi-e a mikrofonokat erről, a hazai jobboldaliak nekiállnak-e hőzöngeni? És vajon miért az a válasz mindegyik kérdésre, hogy kurvára nem? (:u

https://www.valaszonline.hu/2021/11/17/ ... s-interju/
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.17. 11:47

Bandi, tőled kérdezem, mert te vagy ebben benne, hátha van rá logikus magyarázat.

Komoly jelentősége nincs, csak már a látványától is elmegy az életkedvünk itt a környéken (van egy nő a szomszédos épületben, aki szó szerint kijött az utcára egy üveg pezsgővel aznap, amikor úgy volt, hogy a tag utoljára van itt, és ahogy hajtott el a kocsijával az arc, a nő úgy felpukkantotta a pezsgőt, mint az F1-esek a dobogón :D). Lehet valami oka annak, hogy egy építkezést kivitelező cég képviselője hónapokkal az építkezés vége és az épület átadása után is rendszeres en itt legyen?

Több mint két hónapja átadták ezt a szart az utcánk végében. Megnyílt benne az étterem, a kávéház, a galéria, minden nap nyitva, pörög. Ehhez képest a kivitelező cég építésvezetője minden nap itt van. Látom napi szinten a kocsiját, őt magát is. Tegnap este is nyolc körül ment el innen, és ma, ahogy felkeltem, már itt állt a kocsija (nem tévedek, az övé, megjegyeztem a rendszámát, meg különben is céges autó, rá van pingálva a kft neve).

Mit keres itt a tag? Nincs belül semmilyen végső építkezés, simítás, semmi. Se munkások nincsenek, és voltam is bent egy másik dolog miatt, beszéltem szekusokkal meg az épület managerével, és kérdeztem, hogy van-e még valami építkezés. Nincs, mondták, és tényleg nem is láttam odabent semmit (mindegyik emeleten voltam, még lent, azon a szinten is, ahová rakodnak az ételszállítók az étteremnek).

Van ilyenkor valami, ami indokolja azt, hogy még mindig egész napokat egy építésvezető ott legyen egy már rég átadott épületben? Igazából annyi miatt kérdezem, mert kurva büdös az egész, ahogy épült ez a szar, ahogy gazdát cserélt évente kétszer, hogy ki is a tulajdonos meg a befektető. Az alvállalkozók, szekusok, környékbeliek mind mondták, hogy minden volt ez, ahogy épült a dolog, csak szokványos/jogszerű nem. Anno talán még a 444 is cikkezett arról, hogy milyen szövevényes ez az egész építkezés meg az épület tulajdoni háttere.

Szóval lehet valami észszerű oka annak, hogy hónapokkal később is itt lebzsel a faszi naphosszat egy már átadott épületben ahelyett, hogy a káeftéje újabb építési projekteit felügyelné és már rég a színét se látnánk, vagy karcoljuk be ezt is a teljesen érthetetlen dolgok közé, amikkel járt ez az egész szar? :D
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.17. 12:21

vollebak írta:
2021.11.17. 11:47
Bandi, tőled kérdezem, mert te vagy ebben benne, hátha van rá logikus magyarázat.

Komoly jelentősége nincs, csak már a látványától is elmegy az életkedvünk itt a környéken (van egy nő a szomszédos épületben, aki szó szerint kijött az utcára egy üveg pezsgővel aznap, amikor úgy volt, hogy a tag utoljára van itt, és ahogy hajtott el a kocsijával az arc, a nő úgy felpukkantotta a pezsgőt, mint az F1-esek a dobogón :D). Lehet valami oka annak, hogy egy építkezést kivitelező cég képviselője hónapokkal az építkezés vége és az épület átadása után is rendszeres en itt legyen?

Több mint két hónapja átadták ezt a szart az utcánk végében. Megnyílt benne az étterem, a kávéház, a galéria, minden nap nyitva, pörög. Ehhez képest a kivitelező cég építésvezetője minden nap itt van. Látom napi szinten a kocsiját, őt magát is. Tegnap este is nyolc körül ment el innen, és ma, ahogy felkeltem, már itt állt a kocsija (nem tévedek, az övé, megjegyeztem a rendszámát, meg különben is céges autó, rá van pingálva a kft neve).

Mit keres itt a tag? Nincs belül semmilyen végső építkezés, simítás, semmi. Se munkások nincsenek, és voltam is bent egy másik dolog miatt, beszéltem szekusokkal meg az épület managerével, és kérdeztem, hogy van-e még valami építkezés. Nincs, mondták, és tényleg nem is láttam odabent semmit (mindegyik emeleten voltam, még lent, azon a szinten is, ahová rakodnak az ételszállítók az étteremnek).

Van ilyenkor valami, ami indokolja azt, hogy még mindig egész napokat egy építésvezető ott legyen egy már rég átadott épületben? Igazából annyi miatt kérdezem, mert kurva büdös az egész, ahogy épült ez a szar, ahogy gazdát cserélt évente kétszer, hogy ki is a tulajdonos meg a befektető. Az alvállalkozók, szekusok, környékbeliek mind mondták, hogy minden volt ez, ahogy épült a dolog, csak szokványos/jogszerű nem. Anno talán még a 444 is cikkezett arról, hogy milyen szövevényes ez az egész építkezés meg az épület tulajdoni háttere.

Szóval lehet valami észszerű oka annak, hogy hónapokkal később is itt lebzsel a faszi naphosszat egy már átadott épületben ahelyett, hogy a káeftéje újabb építési projekteit felügyelné és már rég a színét se látnánk, vagy karcoljuk be ezt is a teljesen érthetetlen dolgok közé, amikkel járt ez az egész szar? :D
Olyan esetben szokott ez lenni, ha valami probléma volt átadáskor, nem lett 100 százalékig kész, hibajavítások vannak. Kiköthetnek próbaüzemet pár hónapra, főleg a gépek, berendezések esetében. De ezek egyike sem indokolja, hogy a cég vezetője, ha ugyan tényleg az jár oda, szóval ő naphosszat ott legyen. Pláne ha szerinted nincs ott munka.
Lehet, hogy lett ott irodája, az is lehet nem is oda megy csak ott parkol. Az is lehet, hogy szeretője van ott:)
Fogalmam nincs mi es az épület de rákérdezek.

Mi a cég neve?

Nem tudom, röviden az a válaszom ; nem látom indokoltnak.

Ui:

Én azt javasolnám nagy jóindulattal, ne lesekedjél ennyire mert a végén még valami bajod lesz belőle. Persze te dolgod.

(Hihetetlen amúgy mire nincs energiád, ebből a pár hónapból egyertelműen látszik miért gondolkodunk mi ennyire másképp. )

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2021.11.17. 12:41

Bandee írta:
2021.11.17. 12:21
Olyan esetben szokott ez lenni, ha valami probléma volt átadáskor, nem lett 100 százalékig kész, hibajavítások vannak. Kiköthetnek próbaüzemet pár hónapra, főleg a gépek, berendezések esetében. De ezek egyike sem indokolja, hogy a cég vezetője, ha ugyan tényleg az jár oda, szóval ő naphosszat ott legyen. Pláne ha szerinted nincs ott munka.
Lehet, hogy lett ott irodája, az is lehet nem is oda megy csak ott parkol. Az is lehet, hogy szeretője van ott:)
Fogalmam nincs mi es az épület de rákérdezek.

Mi a cég neve?

Nem tudom, röviden az a válaszom ; nem látom indokoltnak.

Ui:

Én azt javasolnám nagy jóindulattal, ne lesekedjél ennyire mert a végén még valami bajod lesz belőle. Persze te dolgod.

(Hihetetlen amúgy mire nincs energiád, ebből a pár hónapból egyertelműen látszik miért gondolkodunk mi ennyire másképp. )
Dehogy leselkedem, ne viccelj :D

Annak örülnék a legjobban, ha sosem látnám többet se őt, se a kocsiját. De nem tudjuk kikerülni, ha itt van, nem kell kémkedni utána :D A házunk előtt parkol le mindig, ha kutyát sétáltatok, át kell mennem a Dísz tér felé azon a részen, ahol a gazdasági bejárat van (nem választás kérdése, nincs más út - vagy lefelé indulok el az utcából, a Halászbástya felé, vagy felfelé a Dísz tér felé, kész).

Jó a memóriám, rendszámokat, telefonszámokat, arcokat azonnal és egy életre megjegyzek. És tényleg valahogy úgy alakult, hogy ha akarom, sem tudom kikerülni ezt az egészet. Néha már szürreális volt, Évivel röhögtünk rajta. Nem cégvezető amúgy, hanem projektvezetőként dolgozik ennél a kft-nél.

A házunk előtti lámpaoszlopot döntötte ki az egyik szarjuk például, vagy a házunk áramellátásával baszkodtak többször is ezek a szerencsétlenek. A szomszédunk rikoltozására ébredtünk nem egyszer, mert ez, konkrétan ennek a tagnak a kocsija állta el úgy az utcát, hogy a szomszéd nem tudott kiállni. Ugyanez volt egy házzal lejjebb, kutyasétáltatásból jöttem heves vitatkozásra haza, mert a mellettünk lévő épületben rendelő és lakó magánorvos garázsa elé beállt keresztbe ez a jóember már megint. Néhány hete kiderült, hogy az a cég, ahol az ismerősöm borászként dolgozik, szállít ide bort. Erre járt az ismerősöm, röhögve kopogtatott be, hogy na, kicsi a világ. Szívproblémája van, és nem cipelhet, ezért felajánlottam neki, hogy segítek bevinni a boros ládákat neki (így jutottam be, járkáltam az épületnek a minden szintjén, pakolászva, meg beszéltem a szekusokkal). Odabent is találkoztam az ürgével, ugyanúgy nézett rám, ahogy én rá, és meg is kérdezte, hogy hát te mit keresel itt. Mondom, röhögni fogsz, a bort szállító ismerősömnek segítek pakolni.

Szóval nem tudom, milyen benyomásod volt ezek alapján, de hidd el, hogy van jobb dolgom is, mint azt figyelni, ez a jóember merre jár :D De a szó szoros értelmében benne van az arcunkban, lényegében nincs olyan, hogy ha kimegyek boltba vagy a kutyát megfuttatni, hogy ne látnám vagy őt, vagy a kocsiját, és elgondolkodtam rajta, hogy mi a faszt keres még mindig itt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.11.17. 16:12

A MOL szívesen átveszi a bajba jutott kutak üzemeltetését...ez nekem puha Rákosi korszak.

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.17. 16:19

High-End írta:
2021.11.17. 16:12
A MOL szívesen átveszi a bajba jutott kutak üzemeltetését...ez nekem puha Rákosi korszak.
Egyértelmű volt hogy a MOL expanziója a cél.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.17. 17:37

Nigel Hill írta:
2021.11.17. 16:19
High-End írta:
2021.11.17. 16:12
A MOL szívesen átveszi a bajba jutott kutak üzemeltetését...ez nekem puha Rákosi korszak.
Egyértelmű volt hogy a MOL expanziója a cél.
Undorító.

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.11.17. 19:50

Sziasztok, hol lehet a leggyorsabban pcr tesztet csinálni?


Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.17. 20:30

Ma megkaptam a harmadik oltást. Korábban Modernat kaptam, mindenhol azt írták lehet ezt is adni ill. Janssent vagy az oroszt, esetleg kinait. Mert jo keverni. De a Moderna ezt ajanlja emlekeztetesre. Pfizereseknek is ajanlanak Pfizert.

Bementem az oltopontra, kozoltek fel Modernat adnak. Jo. Betti anyukaja ugyanigy volt, naki Janssent adtak.

Kijovok, fel ora mulva irja az Index nem jo ugyanaz harmadiknak meg nincs ertelme, stb.

Kurva elet biztos, hogy akik ezzel foglalkoznak se tudjak mit csinalnak. Meg ami ott van az is messze van a normalistol. Mar az oltoponton.

Egyebkent nem ertem mire emlekeztet valami ami nem ugyanolyan mint a korabbi volt

Tehat ezzel csak azt akartam mondani hiaba jarsz utana, nem tudsz mit tenni, ki vagyunk szolgaltatva mert hol ezt mondjak hol azt. Kurva jo, hogy most adtak valamit ami nem is jo. De legalabb allitolag jo szarul leszek tole. Fasza

Elmennek ezek a picsaba igazabol

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.11.17. 21:03

:neem01
Bandee írta:
2021.11.17. 20:23
Probald meg ezt

https://surgoscovidteszt.hu/?gclid=EAIa ... gIXAvD_BwE
Köszönöm

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.17. 21:26

Bandee írta:
2021.11.17. 20:30
Ma megkaptam a harmadik oltást. Korábban Modernat kaptam, mindenhol azt írták lehet ezt is adni ill. Janssent vagy az oroszt, esetleg kinait. Mert jo keverni. De a Moderna ezt ajanlja emlekeztetesre. Pfizereseknek is ajanlanak Pfizert.

Bementem az oltopontra, kozoltek fel Modernat adnak. Jo. Betti anyukaja ugyanigy volt, naki Janssent adtak.

Kijovok, fel ora mulva irja az Index nem jo ugyanaz harmadiknak meg nincs ertelme, stb.

Kurva elet biztos, hogy akik ezzel foglalkoznak se tudjak mit csinalnak. Meg ami ott van az is messze van a normalistol. Mar az oltoponton.

Egyebkent nem ertem mire emlekeztet valami ami nem ugyanolyan mint a korabbi volt

Tehat ezzel csak azt akartam mondani hiaba jarsz utana, nem tudsz mit tenni, ki vagyunk szolgaltatva mert hol ezt mondjak hol azt. Kurva jo, hogy most adtak valamit ami nem is jo. De legalabb allitolag jo szarul leszek tole. Fasza

Elmennek ezek a picsaba igazabol
Ne parázz, nem lesz semmi gond. A feleségem is ma kapta meg a 3.-at, két Modernára Pfizert.
Merkely meg 2 Szputnyikra Janssent kapott.

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hi ... anlasaval/
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.17. 21:51

bertone írta:
2021.11.17. 21:26
Bandee írta:
2021.11.17. 20:30
Ma megkaptam a harmadik oltást. Korábban Modernat kaptam, mindenhol azt írták lehet ezt is adni ill. Janssent vagy az oroszt, esetleg kinait. Mert jo keverni. De a Moderna ezt ajanlja emlekeztetesre. Pfizereseknek is ajanlanak Pfizert.

Bementem az oltopontra, kozoltek fel Modernat adnak. Jo. Betti anyukaja ugyanigy volt, naki Janssent adtak.

Kijovok, fel ora mulva irja az Index nem jo ugyanaz harmadiknak meg nincs ertelme, stb.

Kurva elet biztos, hogy akik ezzel foglalkoznak se tudjak mit csinalnak. Meg ami ott van az is messze van a normalistol. Mar az oltoponton.

Egyebkent nem ertem mire emlekeztet valami ami nem ugyanolyan mint a korabbi volt

Tehat ezzel csak azt akartam mondani hiaba jarsz utana, nem tudsz mit tenni, ki vagyunk szolgaltatva mert hol ezt mondjak hol azt. Kurva jo, hogy most adtak valamit ami nem is jo. De legalabb allitolag jo szarul leszek tole. Fasza

Elmennek ezek a picsaba igazabol
Ne parázz, nem lesz semmi gond. A feleségem is ma kapta meg a 3.-at, két Modernára Pfizert.
Merkely meg 2 Szputnyikra Janssent kapott.

https://www.szeretlekmagyarorszag.hu/hi ... anlasaval/
Koszi.
Na, ez is ujdonsag. Ezt a kombot meg nem lattam.

Igazabol a multkor ugyanazon az oldalon ket hir volt egymas alatt: a moderna ilyen fasza olyan fasza, alatta: bezuhant a moderna reszveny mert megszolalt az igazgato. Elolvasom. Szivizomgyulladas, itt meg ott nem is adjak fiataloknak.

Tehat teljes a kaosz. Itthon plane de az egesz vilagon is


Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.18. 09:14

Bandee írta:
2021.11.17. 20:30
Ma megkaptam a harmadik oltást. Korábban Modernat kaptam, mindenhol azt írták lehet ezt is adni ill. Janssent vagy az oroszt, esetleg kinait. Mert jo keverni. De a Moderna ezt ajanlja emlekeztetesre. Pfizereseknek is ajanlanak Pfizert.

Bementem az oltopontra, kozoltek fel Modernat adnak. Jo. Betti anyukaja ugyanigy volt, naki Janssent adtak.

Kijovok, fel ora mulva irja az Index nem jo ugyanaz harmadiknak meg nincs ertelme, stb.

Kurva elet biztos, hogy akik ezzel foglalkoznak se tudjak mit csinalnak. Meg ami ott van az is messze van a normalistol. Mar az oltoponton.

Egyebkent nem ertem mire emlekeztet valami ami nem ugyanolyan mint a korabbi volt

Tehat ezzel csak azt akartam mondani hiaba jarsz utana, nem tudsz mit tenni, ki vagyunk szolgaltatva mert hol ezt mondjak hol azt. Kurva jo, hogy most adtak valamit ami nem is jo. De legalabb allitolag jo szarul leszek tole. Fasza

Elmennek ezek a picsaba igazabol
Mindegyik jó harmadiknak. Csak a lobbi más. Láthatóan a pfizer lobbi a legerősebb.
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.18. 09:30

Nigel Hill írta:
2021.11.18. 09:14
Bandee írta:
2021.11.17. 20:30
Ma megkaptam a harmadik oltást. Korábban Modernat kaptam, mindenhol azt írták lehet ezt is adni ill. Janssent vagy az oroszt, esetleg kinait. Mert jo keverni. De a Moderna ezt ajanlja emlekeztetesre. Pfizereseknek is ajanlanak Pfizert.

Bementem az oltopontra, kozoltek fel Modernat adnak. Jo. Betti anyukaja ugyanigy volt, naki Janssent adtak.

Kijovok, fel ora mulva irja az Index nem jo ugyanaz harmadiknak meg nincs ertelme, stb.

Kurva elet biztos, hogy akik ezzel foglalkoznak se tudjak mit csinalnak. Meg ami ott van az is messze van a normalistol. Mar az oltoponton.

Egyebkent nem ertem mire emlekeztet valami ami nem ugyanolyan mint a korabbi volt

Tehat ezzel csak azt akartam mondani hiaba jarsz utana, nem tudsz mit tenni, ki vagyunk szolgaltatva mert hol ezt mondjak hol azt. Kurva jo, hogy most adtak valamit ami nem is jo. De legalabb allitolag jo szarul leszek tole. Fasza

Elmennek ezek a picsaba igazabol
Mindegyik jó harmadiknak. Csak a lobbi más. Láthatóan a pfizer lobbi a legerősebb.
Én ennél egyszerűbb magyarázatot gondolok. Jelenleg ebből van sok.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
High-End
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2432
Csatlakozott: 2014.01.02. 09:19

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: High-End » 2021.11.18. 11:25

Elszall az államadósság, elszall az infláció. Mi lesz veled Fidesz?

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: bertone » 2021.11.18. 12:09

High-End írta:
2021.11.18. 11:25
Elszall az államadósság, elszall az infláció. Mi lesz veled Fidesz?
Szerinted érdekli ez a fidesz szavazóit? :szom01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Nigel Hill
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3243
Csatlakozott: 2014.01.02. 15:48
Mi vagy?: Russzofil

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Nigel Hill » 2021.11.18. 13:29

High-End írta:
2021.11.18. 11:25
Elszall az államadósság, elszall az infláció. Mi lesz veled Fidesz?
Bár itt szerintem keveseket érdekel mi lesz a fidesszel (azon kívül, hogy nyerik a 22-es választás). Engem speciel sokkal jobban érdekel, hogy mi lesz európával, és vajon megeszik e majd egymást a zöldek és libdemek amikor nem lesz áram meg fűtés. Mert a baj nem kicsi, sőt napról napra növekszik.

https://app.electricitymap.org/
https://ycharts.com/indicators/germany_ ... rder_price
"Mindig sírsz, hogy a gyűlölet öl. Közben szétszakadsz a gyűlölettől"

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Köz(ös)ügyeink.Társadalomról, gazdaságról politikamentesen!

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2021.11.18. 13:44

bertone írta:
2021.11.18. 12:09
High-End írta:
2021.11.18. 11:25
Elszall az államadósság, elszall az infláció. Mi lesz veled Fidesz?
Szerinted érdekli ez a fidesz szavazóit? :szom01
Nem magyar jelenség, lehet, hogy csak elolvassak bovebben mi a nemzetközi helyzet a 24 es tarsainak hangulatkelto cikkei melle:)

Nem mintha jó lenne ez, de sokkal jobb mint sok más orszagban. Az Euro orszagok az inflacioval kedvezobb helyzetben vannak ez teny, de ha jol tudom az euro zona is 4,5 szazalekos inflacioval van most, plusz 4 szazalek az egy evvel korabbihoz.

Az allamadosagunk 80 szazalek felett de ez a 80 szazalek mar nem az a 80 mint 5-10 eve volt, a kedvezobb nemzetkozi likviditasa, a hitel osszetetele (alacsony deviza arany), a gyengebb forint a 30 %al magasabb GDP es a magas foglalkoztatottsag miatt. Es mentőcsomag se kell a novekedes varhato uteme pedig tobabbra is magas jovore es 2023-ban is enyhe lassulassal.

https://www.google.hu/amp/s/www.portfol ... 7868%3famp

https://www.google.hu/amp/s/www.portfol ... 7424%3famp

Lezárt