Olimpia 2016 Rio

Minden, amit nem motor hajt

Hány magyar aranyérmet ünnepelhetünk?

Egyet sem
0
0 szavazat
1-3
0
0 szavazat
4-6
3
25%
6-9
7
58%
10 vagy több
2
17%
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.09. 00:39

Bandee írta:Volle basszus ez egy nyelvtudós, ha jól tudom köztünk nincs olyan. Különben a zsidó az zsidó és mégis ha leírod akkor rossz ember vagy... Jelen esetben azt kell vizsgálnunk, hogy volt-e Lacinak rossz szándéka ezzel és tudatosan írta, vagy csak kapkodva írt és eleve is így nevezi őket de nem rosszindulatból..? Erre csak ő tudja a választ, remélhetőleg meg is teszi majd. Valóban amint visszaolvastam, nem túl kedvesen jegyezte meg a sárgát hanem talán amolyan becsmérlően, de ettől még nem mondanám kínai gyűlölőnek.

Egyébként sokan idegenkednek tőlük, mert nem régen látjuk őket magunk között és annyira mások.. Nem egy embert ismerek aki nem szívesen tartózkodik a környezetükben, de olyat is ismertem aki talán valamiféle perverzióját akarta kiélni egy ázsiain és mindenképpen le akart feküdni egy ilyen nővel:) Én egyébként alapvetően mókásnak tartom őket és becsülöm a szorgalmukat, de pl. nem eszek náluk mert koszosnak tartom őket. És kegyetlenkedőnek, valahogy olyan könyörtelen kínzó népek a szememben bár igazából csak a filmekből és 1-2 könyv alapján mondom ezt. Én egyébként úgy tudom különösebben sokra nem tartanak minket európaiakat...
A kérdező is csak egy egyszerű olvasó volt, és úgy fogalmazott, hogy a nyelvérzéke szerint sértő, még ha nem is tudta megfogalmazni, hogy miért (ezért kérte a szakember segítségét). És ez a lényeg - vannak dolgok, amikről ha nem is tudod pontosan, hogy miért, de érzed, tudod, hogy egyszerűen helytelenek.

Ez egyértelműen egy ilyen dolog szerintem, engem legalábbis meglepett, hogy Daniék azt mondták, szerintük nem gáz a sárgázás. Most csak elképzeltem, ha Dani kisfiának lesz egy kínai származású kis osztálytársa, és Dani kisfia sárgázni fogja a másik kissrácot, Dani meg esetleg meglepődik és nem érti, hogy a kissrác szülei miért kéretik be őt az igazgatóhoz. Most csak tényleg gondolj bele a szituba.

Amiről te írtál most egyébként az kulturális kérdés. Az más, a kultúrájuk tőlem is távol áll tőlem. Nekünk furának tűnő dolgaik vannak, már alapvetően az, hogy európaiként egyszerűen a távol-keleti nyelvek tónusa sokszor agresszívnak, feszültséggel telinek hat, mintha veszekednének, pedig csak beszélgetnek. Ha kimész egy kínai piacra, ott is elsőre azt hinnéd, mindjárt egymás torkának esnek, aztán csak társalognak.

Más világ, más szokások, és ugye tényleg nem szoktuk meg őket, nincs nálunk nagy múltja az Európán kívültől eredő betelepüléseknek. Ez tiszta sor. De most nyelvi dolgokról beszéltünk és a sárgázás sértő. Jól írta a nyelvtudós: az tetszik nekünk, ha fehérezve vagyunk, de az már nem, ha sápadtoznak. És akkor mondhatná egy kínai fórumon egy kínai Dani vagy Ecet, hogy de hát miért, szerintem nem gáz, hát sápadtak mind, csak rájuk kell nézni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.09. 05:46

Meg van a 3. arany. :)

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.08.09. 05:51

Anélkül, hogy jobban belemennék, úgy gondolom, hogy minden ilyen megnevezés lehet sértő is, meg nem is. Függ a szövegkörnyezettől és a szövegértelmezéstől, valamint az író személyétől. Jelen esetben - számomra - egyértelműen egy népcsoport becsmérléséről volt szó.

Ja, egyébként Hosszú Katinka 2x-es Olimpiai Bajnok. :hajra01
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.09. 07:28

vollebak írta:Ez egyértelműen egy ilyen dolog szerintem, engem legalábbis meglepett, hogy Daniék azt mondták, szerintük nem gáz a sárgázás. Most csak elképzeltem, ha Dani kisfiának lesz egy kínai származású kis osztálytársa, és Dani kisfia sárgázni fogja a másik kissrácot, Dani meg esetleg meglepődik és nem érti, hogy a kissrác szülei miért kéretik be őt az igazgatóhoz. Most csak tényleg gondolj bele a szituba.
Van kínai óvodástársa a fiamnak, egy kiscsaj, egy tünemény.
Az egyik óvonéni rasszista, de inkább azt mondanám minden külföldit utál és úgy is viselkedik velük.
Mondjuk van két arab kislány, - tényleg erőszakosan viselkednek - az egyiket már 30 méteren keresztül a földön is húzta, annyira gáz módon viselkedett. Viszont szerintem ezt egy óvonéni nem teheti meg. A kollégiái neki is mentek.
Furcsa, hogy nem rúgták ki, úgy tűnik az igazgatónak vaj szíve van, avagy fontosabb a balhémentes környezet, inkább eltusolják a fenébe.

Az arab csajok szülei elég érdekesek, mindent követelnek maguknak, rendszeresen furakodnak, mintha egyetlen európai illemszabályt sem ismernének, pedig nem két hónapja vannak itt, az ikercsajpár 5 éve született Budapesten.
Több kínai van, nincs gond velük, szemlátomást könnyen beilleszkednek, a szülők is.

Nekem csak az volt a lényeg, hogy CIGÁNY ne legyen, olyan óvodát kerestem anno ahol nincsenek.
Bevallom ha róluk van szó, akkor van előítéletem, egyszerűen túl sok a negatív tapasztalatom.
És arra is fel fogom készíteni a fiamat, lányomat, hogy ne keressék a társaságukat ha nem muszáj.

Úgyhogy a fenti példádért nem fognak bekéretni az igazgatóhoz. Iskolában bünti lesz, óvodában pedig normális esetben a gyereknek elmagyarázzák, hogy miért nem illik így nevezni a másikat.
Sokkal rosszabb dolgokért hívnak be szülőket.
Pl. azért mert a fiam unokatestvérét (7 éves kislány, első osztályos) szarráverte több 9 éves cigánygyerek, miután aljas módon becsalták a wc-be.
+ első osztályban szexuális jelleggel zaklatják a lánytársakat, levámolják az uzsonnáikat, verekednek, obszcén módon viselkednek. Mind cigányok.
És még az ilyen eseteket is szeretik eltusolni, tehát nem a tanár vagy az igazgató kezdeményez, hanem az elkeseredett, megalázott gyerekek szülei kérelmezik egy adhoc szülői értekezlet összehívását a probléma megoldása érdekében.

A vicc, hogy a fenti esetek nem borsodban történnek, hanem egy jónevű általános iskolában, valahol Pesten. :)
Na, szóval ezért nem szeretem a cigányokat.
+ Egy rakat személyes tapasztalat vezetett ide. A gyerekeimet mindenesetre távoltartom tőlük, és felhívom a figyelmüket a veszélyre.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.08.09. 08:31

Eszmeletlen ez a csaj. Es meg messze nincs vege :D
Asszem kotok egy "fogadast" a 10+ra.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.08.09. 08:41

mudd írta:Eszmeletlen ez a csaj. Es meg messze nincs vege :D
Asszem kotok egy "fogadast" a 10+ra.
Reggel azt mondtam a nejemnek: "...és még 4 számban indul, tehát 'hosszú' lehet még a lista".
Az apa férfi, a rezsi nő!

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.09. 09:16

Bravó :hajra01 szerintem mar csak kettoben se tegnap is kerdeztem es semki nem valaszolt. Pillango van meg ketszazon meg a vegyes ketszaz, utobbit biztosan nyeri.
Es akkor ott vannak meg a ferfiak ok is kezdenek belendulni. Akar ott is lehet arany

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.09. 09:44

Bandee írta:Bravó :hajra01 szerintem mar csak kettoben se tegnap is kerdeztem es semki nem valaszolt. Pillango van meg ketszazon meg a vegyes ketszaz, utobbit biztosan nyeri.
Es akkor ott vannak meg a ferfiak ok is kezdenek belendulni. Akar ott is lehet arany
Megneztem meg harom szama van. 200 hat 200 pillango es a 200 vegyes. Biztosan megnyer meg egyet a vegyesz szerintem, de remelem a tobbit is. Nagy szam lenne ha it arannyal tavozna es nem csak a hamburgereseknek lenne ilyen. Kar, hogy lehtetlen idopontokban uszik

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.09. 11:02

Bandee írta:Bravó :hajra01 szerintem mar csak kettoben se tegnap is kerdeztem es semki nem valaszolt. Pillango van meg ketszazon meg a vegyes ketszaz, utobbit biztosan nyeri.
Es akkor ott vannak meg a ferfiak ok is kezdenek belendulni. Akar ott is lehet arany
100-200 vegyes, 100-200 hat es 100 pillango, azt hiszem.
A 200 vegyest szerintem tuti hozza. Masik 2-ben nem vagom, milyen eselyei vannak.

Nem semmi a csaj.
Kozben pillangoban Cseh es Kenderesi ijesztgeti Phelps-t.

Ja, most latom, hogy megnezted.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.08.09. 11:24

Bandee írta:
Bandee írta:Bravó :hajra01 szerintem mar csak kettoben se tegnap is kerdeztem es semki nem valaszolt. Pillango van meg ketszazon meg a vegyes ketszaz, utobbit biztosan nyeri.
Es akkor ott vannak meg a ferfiak ok is kezdenek belendulni. Akar ott is lehet arany
Megneztem meg harom szama van. 200 hat 200 pillango es a 200 vegyes. Biztosan megnyer meg egyet a vegyesz szerintem, de remelem a tobbit is. Nagy szam lenne ha it arannyal tavozna es nem csak a hamburgereseknek lenne ilyen. Kar, hogy lehtetlen idopontokban uszik
És indul még a 4x200 gyorsváltóban, bár ott nyílván nem esélyes. Holnap 4:29-kor úszik, azt lehet, hogy megnézem. Olyankor szoktunk ébredezni.
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.09. 12:59

Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha ugy adodna, hogy a 2 magyar kozul kerul ki a holnapi gyoztes, en Cseh Lacit szeretnem. A Kenderesi gyerek is nagyon szimpatikus, de Cseh is, akinek ez az utolso dobasa. Szimpatikus, rendkivul jo uszo, aki kiszabott peches Phelps miatt. Nagyon orulnek neki, ha osszejonne az az arany.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2016.08.09. 13:13

Megvan a harmadik arany!Szép volt Katinka!

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.08.09. 13:17

Rocco írta:Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha ugy adodna, hogy a 2 magyar kozul kerul ki a holnapi gyoztes, en Cseh Lacit szeretnem. A Kenderesi gyerek is nagyon szimpatikus, de Cseh is, akinek ez az utolso dobasa. Szimpatikus, rendkivul jo uszo, aki kiszabott peches Phelps miatt. Nagyon orulnek neki, ha osszejonne az az arany.
Én tartok még az UFO-tól egy kicsit. Szerintem nem úszott ki magából mindent.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.09. 13:33

Magic írta:
Rocco írta:Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de ha ugy adodna, hogy a 2 magyar kozul kerul ki a holnapi gyoztes, en Cseh Lacit szeretnem. A Kenderesi gyerek is nagyon szimpatikus, de Cseh is, akinek ez az utolso dobasa. Szimpatikus, rendkivul jo uszo, aki kiszabott peches Phelps miatt. Nagyon orulnek neki, ha osszejonne az az arany.
Én tartok még az UFO-tól egy kicsit. Szerintem nem úszott ki magából mindent.
Persze. Nem tudom, ki milyen idokre kepes eppen, vagy milyen formaban van. En is Phelpsre tennem a penzem. Csak elmeletben mondom, hogy ha ez az eshetoseg allna fenn, akkor Lacinak jobban orulnek.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.09. 19:45

Gyurta Dani nem jutott tovább...

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.09. 19:48

Phoebe írta:Gyurta Dani nem jutott tovább...
Hát nem tudom, de az eredményekből kiindulva nekem nem úgy tűnik, hogy a magyar úszósportban minden a legnagyobb rendben van. Gyurta szereplése számomra már most az olimpia legnagyobb csalódása...

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.08.09. 20:17

Katka meg visszalépett a 200 pillangótól, hogy Bandinak legyen igaza.
Az apa férfi, a rezsi nő!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.08.09. 21:12

imre geza dontos!

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.09. 21:16

mudd írta:imre geza dontos!
Megelőztél. :)

admin
Adminisztrátor
Hozzászólások: 54
Csatlakozott: 2013.11.11. 19:11

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: admin » 2016.08.09. 21:21

Gondolkodtam az elmúlt napok, hetek eseményein és a következőre jutottam:

Nem érdekel ki, de ha valaki mostantól olyam szöveget ír, ami kimeríti nálam a rasszista megnyilvánulást, az azonnal megy két hét pihenőre. Nem fogok figyelmeztetni - ez maga a figyelmeztetés. A kiemelés lényeges, mert nem az érdekel, hogy egy kifejezés angol nyelvterületen minek számít, hanem hogy az én értékrendemet mennyire birizgálja.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.09. 21:23

mudd írta:imre geza dontos!
El sem hiszem, itt ugrálok :D

41 éves és így vív, eszméletlen! És se a koreai gyerek, se a másik nem lesz olyan kaliberű ellenfél, mint most Groumier volt. Nagyon óvatosan és halkan mondom csak ki, de papíron Géza az esélyes a döntőben.

Alig várom, hajrá Géza!! :hajra01 :hajra01
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.09. 21:49

Jobban örültem volna a svájcinak, ez a koreai srác nagyon robbanékony, gyors. Kellemetlen ellenfél lesz, nagyon okosan kell ellene majd vívni.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.09. 22:02

Röhejes, ami itt ment az írásommal kapcsolatban. A lényeg nem a jelző volt, hanem az, hogy kislányok indulnak női számokban, amit kifogásoltam. Tehát érdemben semmi válasz csak egy agyament túlérzékenykedés a jelző miatt. Hihetetlen! Persze látom ki volt a vitaindító, tőle meg másra nem telik. Szerencsétlen!

Na hajrá Imre Géza! (Remélem az én rossz előérzetem is olyan hatású, mint Phoebe-é!) :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
MagicNando
gokartos
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2013.12.28. 18:57
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: MagicNando » 2016.08.09. 22:15

Azt hittem ez a topik az olimpiáról,leginkább a magyarok szerepléséről szól.....

hmmm...rég jártam erre...

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.09. 22:25

Lancelot írta:Röhejes, ami itt ment az írásommal kapcsolatban. A lényeg nem a jelző volt, hanem az, hogy kislányok indulnak női számokban, amit kifogásoltam. Tehát érdemben semmi válasz csak egy agyament túlérzékenykedés a jelző miatt. Hihetetlen! Persze látom ki volt a vitaindító, tőle meg másra nem telik. Szerencsétlen!

Na hajrá Imre Géza! (Remélem az én rossz előérzetem is olyan hatású, mint Phoebe-é!) :mosoly:
Telik meg. Fogunk mi meg talalkozni. Akar le is kophetlek. Az is telik tolem. ;)

Lezárt