Olimpia 2016 Rio

Minden, amit nem motor hajt

Hány magyar aranyérmet ünnepelhetünk?

Egyet sem
0
0 szavazat
1-3
0
0 szavazat
4-6
3
25%
6-9
7
58%
10 vagy több
2
17%
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.08.19. 11:21

trutya írta:mudd látom kiosztottál pár matekzsenit az origon :D
Én is éppen azt olvasom :lol:
Kép

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.08.19. 12:07

Nem az origosok okosokkal van a baj, hanem azzal hogy a felkent szakerto nincs tisztaban az elemi fizikaval.

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.08.19. 13:20

Linket adjatok! :mosoly:
Az apa férfi, a rezsi nő!

4D4M
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1587
Csatlakozott: 2014.02.01. 23:43

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: 4D4M » 2016.08.19. 13:33


Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.08.19. 15:56

Köszönöm, érdemes volt elolvasni. (:u
Az apa férfi, a rezsi nő!

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.08.19. 15:59

aztan az meg hogyafaszba van, hogy a ferfi kajaknegyes meg a dontobe se jut be? baszomtisztelettel, en nem ezen szocializalodtam!

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.19. 16:45

Zola, nem te vagy az? :D

„Ami Magyarországon az olimpiai aranyak körül zajlik: botrány. Aki úgy véli, hogy a négyévenként előadott aranyhajhászat valamiféle erős országmarketing, az temetkezzen az emlékeibe: ugyan kinek vált vonzóvá az NDK, csak mert a világ második legeredményesebb országa volt az olimpiákon? Aki az aranyláznak a tömegsportra gyakorolt jótékony hatásával érvel, legyen szíves, nézzen szét maga körül ebben a szorongó és depressziós, elhízott, nikotinista, alkoholista országban! Felhívom továbbá Aczél Endre, Bayer Zsolt és Friderikusz Sándor urak figyelmét, hogy bármilyen szépen csillog az arany, és bármilyen magasra kúszik is az árfolyama, nem lehet felmentés a szexuális erőszak erkölcsi megítélése alól.

A világraszóló olimpiai arany egy hazugság. Míg egy úszó vagy egy kajak-kenu aranyéremnek semmiféle társadalmi haszna nincs, addig az országot terhelő költségei tetemesek. Megnyomorított gyermekek élete, állások százai, sportlétesítmények és utaztatások költségei – melyek nagy részét az adófizetők állják. Aztán jön a nagy verseny, amit még ha olimpiai döntő, sem néznek tömegek, a lelátókon is főleg a sportolók családjai és gyermekkori barátai foglalnak helyet. És következik az ünneplés jobb kézben a cigivel meg a távirányítóval, bal kézben a sörösüveggel. Jöhet a miniszterelnöki és a polgármesteri vállveregetés, a fotó meg a boríték – ami megint egy halom pénzbe kerül az adófizetőknek –, aztán az aranyérmesek harmincöt éves koruktól hátra is dőlhetnek, az ország ugyanis eltartja a bajnokait: ők már nyugdíjasok. Ellentétben a szívsebésszel meg az ápolónővel. Az arany hazai árfolyamát érzékeltetve: egy magyar sportoló ötször akkora összeget kap érte, mint egy amerikai. És mi a haszon?

Semmi. Az országról alkotott képet egyáltalán nem befolyásolja sem az úszás, sem a kajak-kenu, sem a vívás, ezekre a sportágakra a tömegek ugyanis nem kíváncsiak. Hiába versenyzünk az éremtáblázat élmezőnyében Kubával és Kínával, attól még Svájcban, Dániában vagy Kanadában ezerszer jobb élni. Az olimpia egy expo, egy kirakat, mi magyarok pedig bebeszéltük magunknak, hogy ha bevásároljuk magunkat ennek a kirakatnak a szélére, olyan sportágakba fektetve emberéleteket, pénzt és energiát, ahol minimális a nemzetközi konkurencia, akkor többé nem egy koszos balkáni nyomortelepnek fognak látni minket a világ népei, hanem valamiféle földi paradicsomnak. Észre kéne venni, hogy egyetlen ember nem jött még az olimpiai aranyérmek miatt Magyarországra – aki jön, az Budapest fekvése, építészeti öröksége és éjszakai élete, a Balaton édesvize meg az ország olcsó egészségügyi szolgáltatásai miatt jön. Magyarországot senki nem fogja tisztelni azért, mert egy magyar nagyon gyorsan úszta le a kétszáz vegyest.

Az ország nyomorúságos erkölcsi állapotát jelzi, ahogy az aranyhoz, a heti kétszeri megistenüléshez meg a részegen fölböfögött himnuszhoz szoktatott proli sokszor már az ezüstöt látva is húzza a pofáját, az atlétákat és a lövészeket pedig számon se tartja, holott ők semmivel sem teljesítenek kevesebbet, csak hát ott nagy a nemzetközi konkurencia. Az aranylázban égő magyarság ezeket a sportolókat félrelöki és lenézi. Akinek nem jut arany, annak nem jár nagy ház, szép autó és kegyelemkenyér élete végéig. Mehet dolgozni, minimálbérért gyerekeket edzeni. Mi mindenkit hátrahagyunk. Csak azokat becsüljük, akik a dobogón állnak. Holott épp ők azok, akik pályára tették a karrierjüket – ha azonban nem kivételeznénk velük minden erőn és gazdasági racionalitáson felül, akkor ugyan mi rángatná be a sok fanatikus szülőt az uszodába, mi hajtaná őket, hogy gyermekeikből élsportolókat, és ne orvosokat, mérnököket, tanárokat vagy informatikusokat neveljenek?

A közösségi nyomorúság következő szintjén a magyar ember már úgy tekint félanalfabéta, agyondoppingolt és gyermekkor nélkül felnőtt figurákra, mintha azoknak az edzőtermei fizikai meg irodalmi Nobel-díjakkal volnának kitapétázva. Olimpiai bajnok vagy? Légy köztársasági elnök, légy országgyűlési képviselő, légy polgármester, légy nagykövet! Nyilván érteni fogsz hozzá, hiszen senkinek nincsenek olyan hátizmai, amilyenek neked voltak húsz évvel ezelőtt. Az élsport elszívja a levegőt a kultúrától és a tudománytól – színházak vagy egyetemek helyett stadionok épülnek, az uszodabérletek megfizethetetlenek, de legalább grundok sincsenek, nehogy valaki esetleg megpróbáljon amatőr módon megmozdulni. Mindenre bejelentkezik az élsport: lefoglal, elvesz és kisajátít, mert nagyon kellenek az olimpiai aranyak. Nekem nem.”
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.19. 17:52

Nekem van pár családtagom és ismerősöm akik az élsportot nézve(!) döntöttek úgy, hogy rendszeresen mozogni fognak.
A fiam is teljesen bele van buzulva a fociba és néhány labdajátékba, pedig nyomkodhatná lassan a fércbúkot is egy mobilon.

Azért az állami szférából lehetne találni olyan állásokat vagy életpályákat amelynek pont annyi értelme van mint egy hivatásos élsportolónak.

Avatar
maTTeus
GP2 pilóta
Hozzászólások: 2792
Csatlakozott: 2013.12.28. 15:12
Mi vagy?: anno: jóómateF1
Tartózkodási hely: Lakitelek

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: maTTeus » 2016.08.19. 18:13

Az író pont azt a magyaros hozzáállást testesíti meg, ami ellen "lázadni" akar. Az élsport igenis fontos, persze nem szabad hogy túlsúlyba kerüljön, inkább az "arany" ( (:v ) középútra kell törekedni. Egy élsportoló sikere örömmel tölti el az legtöbb (sajnos az irigy és gyűlölködő egyéneket leszámítva) honfitársát, miközben elsőként látja célba érni, majd a dobogó tetején. És mit adnak nekünk? Hitet. Hitet ahhoz, hogy így is lehet. Hosszú Katinka története például mindenkinek szolgálhat tanulságul. London után majdnem feladta, de aztán küzdött tovább, és most a világ tetejére került. Számtalan embert inspirálhat mindez. Abban persze igaza van, hogy kicsit túl van értékelve az aranyérem, pontosabban a többi van alul, pedig legalább akkora sportteljesítmény az is. A társadalom problémái nem az élsportban keresendők, és nem is fog megoldani semmit, sem pro, sem kontra. Az olimpiai siker egy életérzés, amit ha nem tud átélni a honfitársa által, akkor nagyon sajnálom. A legjobb pedig az lenne, ha ezek a sikerek ösztönöznék az embereket arra, hogy a saját életükben is változtassanak, tűzzenek ki és érjenek el új célokat, mert ez mozgatja az embert. Persze az oktatás, a tudomány, a kultúra ugyanolyan fontos, és ugyanakkora odafigyelést igényel. Amit itt ki akarok hozni, az a harmónia. Csak arra kell törekedni mind társadalmilag, mind az egyéni életben, hogy a különböző területek egyensúlyba kerüljenek, és akkor minden működni fog.
Kép

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.19. 19:13

Jól mondja Laoce. ;)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.19. 21:10

A jelenlegi magyar vízilabda egy nagy szar. A csajoknak soha nem fog összejönni az érem. A manusok meg egyre mennek lejjebb. Ki a faszt érdekel egy 4-5-6. hely? Nem ezen szocializálódtunk. Ha valaki most elkezdi, hogy dehát abban is mennyi munka van, azt el sem olvasom.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.19. 21:15

Tegye szívére a kezét mindenki, és mondja a tükör előtt állva: "Szép a vízipólós férfiak 5-6. helye és a nők 4. helye is." ! Lehet megvetni, de én ezeket a helyezéseket semmire sem tartom.

Négy éven keresztül "tartottuk" őket. Kapták a kedvezményeket, mehettek külföldre különböző tornákra, hogy bizonyíthassanak majd 2016-ban. Aztán mikor igazán teljesíteniük kellene, akkor sajnos az hiányzik.

Ezek után nekem senki ne hallelujázzon ezeknek a sokadik helyezéseknek!

Ja szép a kajak négyes férfi B döntő is ugye?

Ehh!

Tudom, "fotelből ülve könnyű okoskodni". Persze. De ha én ilyen silány teljesítményt nyújtanék a saját területemen, már felkopott volna az állam.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Bönde Attila
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1108
Csatlakozott: 2013.12.29. 15:17
Mi vagy?: éhes

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bönde Attila » 2016.08.19. 21:41

Rocco írta:Ez azert igy nem igaz. Az olimpian behuzott az aranycsapat 3-at egymas utan, ami oriasi dolog, de egyebket tobbet kaptunk ki a szerbektol pl. mitn amennyiszer nyertunk. 99 ota nem nyertunk eb-t. Vb-bol is csak 1-et nyert az aranycsapat, es azt is 2 evente rendezik, tehat sok verest beszedtunk. Az, hogy kiemelkedtunk a nagyok kozul 10-12 evig, ez csak az olimpiara ervenyes.
Jogos, még ha EB-t VB-t mindig nem is nyertünk, azért a legfontosabbat sikerült 2008-ban (is), pedig előtte négy évig tényleg nem nyertünk mást. Visszagyengültünk sajna, ami számomra pont azt jelenti, hogy az ilyen döntő helyzetekben rendre alul maradunk.
Kép

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.19. 22:22

Lancelot írta:Tegye szívére a kezét mindenki, és mondja a tükör előtt állva: "Szép a vízipólós férfiak 5-6. helye és a nők 4. helye is." ! Lehet megvetni, de én ezeket a helyezéseket semmire sem tartom.

Négy éven keresztül "tartottuk" őket. Kapták a kedvezményeket, mehettek külföldre különböző tornákra, hogy bizonyíthassanak majd 2016-ban. Aztán mikor igazán teljesíteniük kellene, akkor sajnos az hiányzik.

Ezek után nekem senki ne hallelujázzon ezeknek a sokadik helyezéseknek!

Ja szép a kajak négyes férfi B döntő is ugye?

Ehh!

Tudom, "fotelből ülve könnyű okoskodni". Persze. De ha én ilyen silány teljesítményt nyújtanék a saját területemen, már felkopott volna az állam.
Silány teljesítmény a világ 4-5-6. legjobb csapatának lenni? Bár én lennék a világ 4-5-6. legjobb tanára! Annak azért örülök, hogy Te a világ legjobb 3 jogásza között vagy (:n

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.19. 22:29

Lance nyomorek. Szokasos.

Engem inkabb az ottusa bosszant. Ott is annyi az eremnek a lovaglas utan. Ezzel a lovaglassal egy nagy szar az egesz, semmi ertelme. Kihuzol egy random lovat, kifogsz egy kocsog pacit, ledob, leveri a rudakat, azt annyi az olimpiadnak. Gyokerseg az egesz.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.08.19. 22:32

Lancelot írta:Tegye szívére a kezét mindenki, és mondja a tükör előtt állva: "Szép a vízipólós férfiak 5-6. helye és a nők 4. helye is." ! Lehet megvetni, de én ezeket a helyezéseket semmire sem tartom.

Négy éven keresztül "tartottuk" őket. Kapták a kedvezményeket, mehettek külföldre különböző tornákra, hogy bizonyíthassanak majd 2016-ban. Aztán mikor igazán teljesíteniük kellene, akkor sajnos az hiányzik.

Ezek után nekem senki ne hallelujázzon ezeknek a sokadik helyezéseknek!

Ja szép a kajak négyes férfi B döntő is ugye?

Ehh!

Tudom, "fotelből ülve könnyű okoskodni". Persze. De ha én ilyen silány teljesítményt nyújtanék a saját területemen, már felkopott volna az állam.
Csináld utánnuk.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.08.19. 22:49

Azert lancenak is van igazsaga. A ffi polosok legazoltak braziliat, na es? De montenegro ellen meg nem ebredtek fel teljesen. Kihajtottak magukbol ami bennuk volt? Aligha

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.19. 22:53

mudd írta:Azert lancenak is van igazsaga. A ffi polosok legazoltak braziliat, na es? De montenegro ellen meg nem ebredtek fel teljesen. Kihajtottak magukbol ami bennuk volt? Aligha
Nem lehet, hogy most ennyi volt bennük? Szerbia előttünk van, ez tény. Ha Montenegroval, Horvátországgal, játszunk, az egy ideje már háromesélyes meccs. Akinek jobban kijön a lépés, az győz. Megkérdezném: hány vereséget szenvedett a ffi csapat az idei olimpián?

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.19. 22:54

mudd írta:Azert lancenak is van igazsaga. A ffi polosok legazoltak braziliat, na es? De montenegro ellen meg nem ebredtek fel teljesen. Kihajtottak magukbol ami bennuk volt? Aligha
Gyengek voltak. En nem hinnem, hogy ne hajtottak volna ki magukat, csak nem mentek be a helyzetek az elso felidoben, pontatlanok voltak az elejen. Ahogy irtam, a delszlavok ellen mindig is nagyon sokszor kikaptunk, nem lehet mindig olimpiat nyerni, es ez a csapat gyengebb is, mitn elodje. En nem lepodtem meg.

Lanyokon meg plane kar leverni. Na, ok sokat benaztak, de az Usa-t jelenleg senki nem tudja megverni, ha kicsit is jol jatszanak. Most nyertek a dontot 12-5-re.

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.08.20. 14:49

(:p

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.20. 14:52

Ez nagyon sima volt. Gyönyörű. (:yes

Avatar
bertone
Főnök!
Hozzászólások: 7032
Csatlakozott: 2015.02.05. 11:42
Mi vagy?: F1 függő - ja, nem.
Tartózkodási hely: Baja

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: bertone » 2016.08.20. 14:55

(:p (:k
Az apa férfi, a rezsi nő!

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.20. 14:57

Csucson a noi kajak, 3 arany ilyen meg nem volt.
Melyponton a ferfi reszleg.

8 aranyerem. En nagyjabol epp ennyire szamitottam.
Elegedett vagyok, gratulalok. :)

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.20. 15:25

:hajra01 :hajra01 (:taps

Gratula

Megköszönhetjük a sportolóknak ezt az olimpiát. :) Különösen a csajoknak, férfiak elég "gyengék" voltak . 12. vagyunk, nem semmi. Románok 45., Szlovákok 34., Ausztria 75. (:v

Büszke vagyok rájuk. De mindenkinek jár a gratuláció aki kijutott és küzdött. Mindenki nem nyerhet

mudd
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2014.01.02. 16:37

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: mudd » 2016.08.20. 16:37

El nem hiszem, hogy a ferfi kajak 4es kihajtotta magat a B dontoben.

Lezárt