Olimpia 2016 Rio

Minden, amit nem motor hajt

Hány magyar aranyérmet ünnepelhetünk?

Egyet sem
0
0 szavazat
1-3
0
0 szavazat
4-6
3
25%
6-9
7
58%
10 vagy több
2
17%
 
Szavazatok száma: 12

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.07. 12:44

4D4M írta:
carlos78 írta:okádás. sportnak nem erről kellene szólnia.
Meg a vállalkozásnak sem, meg a boltbajárásnak sem, meg a templombajárásnak sem, meg a gyerekcsinálásnak sem...
annyi különbséggel, hogy az érdekel engem, ahogy mások sportolnak, a többi meg nem :D
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.07. 12:46

Es gondolod Knezy nem tudta nagyon jol, hanyan es kik usznak? A lista nagyon jol latszik egyebkent is, meg ha ennyire felkeszuletlen e studatlan is volna. Meg a gyoztes nevet is gondosan elhanyagolta, aki eppen a menekult volt.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.07. 12:48

Szerintem ennyire tudatlan és fasz. Igen

Tegnap a németről se beszéltek csak akiket mutattak.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.07. 12:52

öö, egyáltalán nem a bocskoros dologra akartam reflektálni, hanem a magyarság témára.

amugy barátom lányai úsznak, mindent ő fizet, utaztat, versenyeztet, a csapat egy kedvezményes uszodahasználatot ad, meg a szakembert, pénzért. az úszást nem katinka találta ki, de jelen pillanatban az olimpiai bajnoki szintű úszást úgy néz ki, hogy ő és a férje tudják prezentálni, a szövetséggel ellentétben. nem semmi ez.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.07. 12:54

Változott ahogyan úszni kell? Egerszegi 88-ban 13 évesen volt olimpiai bajnok.. Víz alatti kamera nélkül. Majd meglátjuk, talán lesz magyar arany rajta kívül is

Egyébként nem tudom mert nem értek hozzá, lehet megváltozott a technika..

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.07. 12:55

Jó lenne, ha így lenne, Bandi, csak nagyon nem valószínű. A sportközvetítésekhez internetkapcsolat van, hivatalos nevezési listát kapnak, tele adattal, satöbbi. Amikor sorolják, hogy az üzbég súlyemelők az x évvel ezelőtti világbajnokság selejtezőjében hány kilót emeltek fel, azt nem fejből nyomják, hanem a kapott "pakk" segítségével. Olyan meg nincs, hogy ez a menekült úszó mindenhonnan csak úgy kimaradt - a fizikai, papíralapú nevezési listáról, az internetről, mindenhonnan. Plusz az egy dolog, hogy a képen nem látszott volna a pályája esetleg, de az elején és a végén is ott volt az öt úszónő felsorolva az eredménylistán, az teljes egészében látszott.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.07. 12:56

Bandee írta:Változott ahogyan úszni kell? Egerszegi 88-ban 13 évesen volt olimpiai bajnok.. Víz alatti kamera nélkül. Majd meglátjuk, talán lesz magyar arany rajta kívül is

Egyébként nem tudom mert nem értek hozzá, lehet megváltozott a technika..
változott, gyorsabban kell úszni már :D

neki sikerül.

a lesajnálás 4 éve volt, amikor nem győzött, ki lett osztva rendesen.
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.07. 13:04

Egerszegi mai napi világcsúcstartó ha jól tudom.. Ennyit erről :mosoly:

Majd meglátjuk. Remélem lesz magyar arany még rajta kívül is, gondolom a többiek se otthon ülnek míg az amerikai edzi a Katinkát. 4 éve is nyert pl. Gyurta és az Éva amikor Katinka nem. Lehet, hogy ő kevésbé tehetséges és több edzésunkára van szüksége (nem tudom, csak ez is egy lehetőség). Hozzáteszem Risztovot is lesajnálták, abba is hagyta.. Aztán visszajött és nyert, magyar edzővel. A Gyurta is
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bandee 2016.08.07. 13:08-kor.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.07. 13:06

vollebak írta:Jó lenne, ha így lenne, Bandi, csak nagyon nem valószínű. A sportközvetítésekhez internetkapcsolat van, hivatalos nevezési listát kapnak, tele adattal, satöbbi. Amikor sorolják, hogy az üzbég súlyemelők az x évvel ezelőtti világbajnokság selejtezőjében hány kilót emeltek fel, azt nem fejből nyomják, hanem a kapott "pakk" segítségével. Olyan meg nincs, hogy ez a menekült úszó mindenhonnan csak úgy kimaradt - a fizikai, papíralapú nevezési listáról, az internetről, mindenhonnan. Plusz az egy dolog, hogy a képen nem látszott volna a pályája esetleg, de az elején és a végén is ott volt az öt úszónő felsorolva az eredménylistán, az teljes egészében látszott.
Ne haragudj, én ebben nem hiszek. De ha van ilyen, akkor az újra elő fog fordulni. Szeretném hinni, hogy nincs

Egyszerűen szerintem fel se készült az a tahó, amúgy is ahogy láttam valami futottak még mezőny volt amit talán a TV le sem adott. Az apja féle híres közvetítés se volt adásban - ha jól tudom - amikor a néger srác fulladozott a medencében..

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.07. 13:08

Bandee írta:
vollebak írta:Jó lenne, ha így lenne, Bandi, csak nagyon nem valószínű. A sportközvetítésekhez internetkapcsolat van, hivatalos nevezési listát kapnak, tele adattal, satöbbi. Amikor sorolják, hogy az üzbég súlyemelők az x évvel ezelőtti világbajnokság selejtezőjében hány kilót emeltek fel, azt nem fejből nyomják, hanem a kapott "pakk" segítségével. Olyan meg nincs, hogy ez a menekült úszó mindenhonnan csak úgy kimaradt - a fizikai, papíralapú nevezési listáról, az internetről, mindenhonnan. Plusz az egy dolog, hogy a képen nem látszott volna a pályája esetleg, de az elején és a végén is ott volt az öt úszónő felsorolva az eredménylistán, az teljes egészében látszott.
Ne haragudj, én ebben nem hiszek. De ha van ilyen, akkor az újra elő fog fordulni. Szeretném hinni, hogy nincs

Egyszerűen szerintem fel se készült az a tahó, amúgy is ahogy láttam valami futottak még mezőny volt amit talán a TV le sem adott. Az apja féle híres közvetítés se volt adásban - ha jól tudom - amikor a néger srác fulladozott a medencében..
Én is. Csak nem tudok :(
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.07. 13:09

Azt gondolom:) Én simán. Azért ez már elég komoly konteó, honnan ásták ezt elő?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.07. 13:10

vollebak írta:Jó lenne, ha így lenne, Bandi, csak nagyon nem valószínű. A sportközvetítésekhez internetkapcsolat van, hivatalos nevezési listát kapnak, tele adattal, satöbbi. Amikor sorolják, hogy az üzbég súlyemelők az x évvel ezelőtti világbajnokság selejtezőjében hány kilót emeltek fel, azt nem fejből nyomják, hanem a kapott "pakk" segítségével. Olyan meg nincs, hogy ez a menekült úszó mindenhonnan csak úgy kimaradt - a fizikai, papíralapú nevezési listáról, az internetről, mindenhonnan. Plusz az egy dolog, hogy a képen nem látszott volna a pályája esetleg, de az elején és a végén is ott volt az öt úszónő felsorolva az eredménylistán, az teljes egészében látszott.
Szerintem is kibaszott bénázás inkább.
Nehéz lenne elhinni, hogy bárkit is "kivegyenek" a mezőnyből csak mert ...

F1 közvetítés is volt valamikor, ami kvázi nézhetetlenségig fajult.
Hivatalos nevezési listával kitörölheted, Gyurta is a rajt előtt lépett vissza a 100-as számtól.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.07. 13:13

Bandee írta:Egyszerűen szerintem fel se készült az a tahó, amúgy is ahogy láttam valami futottak még mezőny volt amit talán a TV le sem adott. Az apja féle híres közvetítés se volt adásban - ha jól tudom - amikor a néger srác fulladozott a medencében..
Előfutam volt, ezért voltak csak öten.
Volt előtte hármas futam is. :) Igen... csak hárman úsztak.
Ezek a futamok (amennyire néztem) a 'futottak még' nevekkel volt feltöltve.

Az ötös futam legjobbja is 11 sec-el volt gyengébb a második előfutam legjobbjánál. (!)
Magyarán mind az öten elestek a továbbjutástól.

Knézy hallhatóan egyiket sem ismerte.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.07. 13:20

Bocs... a második futam legrosszabbjánál volt 11 sec-cel gyengébb.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.07. 13:24

Hihetitek ezt, igazából csak a jóindulatotokat mutatja. Ez azért fasza tényleg, hogy így távol áll tőletek az aljasság.

Bandi, kérdezted, honnan került elő a felvétel. Sehonnan, élőben ment le a közvetítés. Nézzétek, a kislány megnyerte a futamot. Nem csak indult még, és közben valahogy nem mutatták ... Az elején is ott volt a neve, a fordulónál is mutatták, mivel vezetett, a végén is kiírták az eredménylistán. Nekem teljesen egyértelmű, hogy nem mondhatta ki, a propagandába nem fér bele, hogy menekültek valami pozitívat csinálnak. Nézzétek meg, hogy az egyperces "hírblokkokban" is végig migráns így, migráns úgy. Nincs más hír, persze, csak ez.

Már nem akarok ezen vitázni, meg háborogni. Kibaszott fárasztó és szomorú ez az egész. Soha nem beszélünk itthon ilyesmiről, és mégis most kért meg Zsófi (aki nem foglalkozik semmi ilyesmivel), hogy kapcsoljunk már át a BBC-re, mert nem akarja hallgatni ezt.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.07. 13:29

Egyébként ki menekült ott? Honnan tudod, hogy az én ezt nem értem..

Nem vitázunk, csak beszélgetünk.

Tényleg többet látsz ebbe szerintem.. A német tegnap nem volt menekült.. Szerintem nagyon durva fejetlenség van ott kint, nem tudom ez a kopasz golyófejű gyökér honnan közvetít, de gondolom onnan. Ki tudja milyen körülmények között..

Én kizárom a szándékosságot, teljes mértékben

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.07. 13:31

Azért kíváncsi vagyok majd egy 444-es oknyomzó okfejtésre napokon belül, hátha megfejtik ez az X-aktát is, természetesen elsőként a világon. :)

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.08.07. 13:43

rdaneelolivaw írta:Azért kíváncsi vagyok majd egy 444-es oknyomzó okfejtésre napokon belül, hátha megfejtik ez az X-aktát is, természetesen elsőként a világon. :)
Nem kell nekik.
Egy rakat oldal lehozta már.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.07. 13:45

Bandee írta:Egyébként ki menekült ott? Honnan tudod, hogy az én ezt nem értem..

Nem vitázunk, csak beszélgetünk.

Tényleg többet látsz ebbe szerintem.. A német tegnap nem volt menekült.. Szerintem nagyon durva fejetlenség van ott kint, nem tudom ez a kopasz golyófejű gyökér honnan közvetít, de gondolom onnan. Ki tudja milyen körülmények között..

Én kizárom a szándékosságot, teljes mértékben
"Yusra Mardini a menekült válogatott legismertebb arca, aki többször elmondta, hogy a szíriai háború elől menekülve társaival majdnem a tengerbe veszett. Németországba érkezve kezdte meg a felkészülést az olimpiára."

Ez a cikk pedig július 31-ei:

http://www.origo.hu/olimpia-2016/uszas/ ... szoja.html

Ez meg július 29-ei:

http://www.nemzetisport.hu/rio-2016/rio ... at-2515997

Épp a nagy itthoni migrizés miatt volt már az olimpia előtt ekkora ismertsége és visszhangja a sztorijának, hogy a Nemzeti Sporttól kezdve az Origón át mindenhol foglalkoztak vele. Knézy viszont se nem ismeri, se nem veszi azt észre, amikor épp úszik és élőben közvetíti úgy, hogy ki is írják az úszás előtt, az úszás után, mellesleg meg is nyeri a futamot.

Én meg ebben nem tudok hinni, srácok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vollebak 2016.08.07. 13:49-kor.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.07. 13:47

Magic írta:Nem kell nekik.
Egy rakat oldal lehozta már.
Biztos vagyok benne, hogy a 444-en ott lesz. És egy rakat blogon. (:v

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.07. 13:51

rdaneelolivaw írta:
Magic írta:Nem kell nekik.
Egy rakat oldal lehozta már.
Biztos vagyok benne, hogy a 444-en ott lesz. És egy rakat blogon. (:v
Nagyon zavarnak téged, látom. Helyes (:v
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.07. 13:59

Egész biztos valaki ezt kiásta.. Eleve szerintem az emberek 99%-a nem tudta, hogy a lány menekült. Szerintem a golyófej sem. Valaki végre önigazolást látott ebben és felfújta az ügyet.
De valószínű Orbán áll az ügy mögött .)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.07. 14:10

Bandee írta: A másik dolog a Katinka önálló műsorszáma volt hónapokkal ezelőtt. Nekem az vele a bajom, hogy úgy csinált mintha ő meg a férje találta volna fel az úszást Magyarországon és legalábbis nem a legsikeresebb magyar sportág lenne évtizedek óta.. Csupán ez nem tetszik, mert szerintem nem ér elfelejteni, hogy a lehetőséget ettől a szarnak aposztrofált, geci, öltözőszekrény nélküli (ezt el se hittem) szövetségtől és országtól kapta, mint a sok elődje is akik ennek ellenére rengeteg aranyat nyertek. Ezek nem Gyárfásról meg Orbánról szólnak az én olvasatomban, meg nem is a Katinkáról pláne nem az amerikán férjéről, hanem valamiről amire állítólag büszkék vagyunk és ami már jóval előttük is sikeres volt itthon. Kb. ennyi, aúgy tőlem az USA-nak is nyerhette volna, kb. leszarnám akkor.
Az nem lehet, hogy igazat beszélt? Hogy Darnyiék idejében még nem volt annyira lepusztult minden, mint majd' 30 év (!) elteltével? Gyurta 4 éve nyert...előtte mikor nyertünk úszásban olimpiát? 2000-ben Kovács Ági...hát az nem tegnap volt.
Másik kérdés: ha megvolnának a Katinka által hiányolt dolgok, akkor nem lehetséges-e, hogy még több magyar siker születne úszásban?
Csak az a probléma, hogy szakmairól azonnal politikai síkra terelték (szándékosan) a dolgot...és szokás szerint a megoldás helyett a konfrontációt keresték.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.07. 14:12

Bandee írta:A képet se vitték rá az úszóra, csakúgy mint írtam tegnap a légpuskásoknál is volt ilyen. Ez brazilok hibája szerintem mert a képet onnan kapjuk
Hát 1:52-től kit mutat a kamera? Nyilván az előfutam győztesét. Még én is le tudom olvasni a képernyőről, ha ez a Knézynek nem megy, akkor váltson szakmát.

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2016.08.07. 14:14

Bandee írta: Szeretném hinni, hogy nincs
Volt itt már kiretusált Lomnici...

Lezárt