Olimpia 2016 Rio

Minden, amit nem motor hajt

Hány magyar aranyérmet ünnepelhetünk?

Egyet sem
0
0 szavazat
1-3
0
0 szavazat
4-6
3
25%
6-9
7
58%
10 vagy több
2
17%
 
Szavazatok száma: 12

Bandee
Főnök!
Hozzászólások: 13167
Csatlakozott: 2014.01.01. 18:31

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Bandee » 2016.08.13. 22:17

Át kén ezt emelni innen a valóságba mert nem ide való, elijesztjük vele a normális embereket :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:20

Rocco írta:Na, joreszt az ilyen pocsfejek miatt van ez az egesz, mint te. kettospontde
Nem személyeskedtem, de azért belőled ismét kijött a tapló. :)
Persze a vér nem válik vízzé. Aki paraszt vót' az az is marad, tök mindegy milyen közegben van éppen.

Kizárólag egy jelenségre szerettem volna felhívni a figyelmet, és arra mi lett a következménye itt Magyarországon 2010 és azelőtt.
Nagyon sok embert zavar ez itthon. Ettől még nem biztos, hogy igazuk van.
Ettől még bármit gondolhatsz róla - egyetérthetsz vele vagy elutasíthatod.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:21

Rocco írta:Toroltem.
Inkabb hanyagollak, jobb lesz. :mosoly:
Sajnos késő... láttam mit írtál oda. (:v

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.13. 22:22

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta:Na, joreszt az ilyen pocsfejek miatt van ez az egesz, mint te. kettospontde
Nem személyeskedtem, de azért belőled ismét kijött a tapló. :)
Persze a vér nem válik vízzé. Aki paraszt vót' az az is marad, tök mindegy milyen közegben van éppen.

Kizárólag egy jelenségre szerettem volna felhívni a figyelmet, és arra mi lett a következménye itt Magyarországon 2010 és azelőtt.
Nagyon sok embert zavar ez itthon. Ettől még nem biztos, hogy igazuk van.
Ettől még bármit gondolhatsz róla - egyetérthetsz vele vagy elutasíthatod.
Igen, eppen ezert szerkesztettem is, csak mar keson.
Nem. Aki meg ilyen istanfasza kiraly csavo a magas lorol, az se fog lejonni rola soha.
Jobb is, ha van koztunk egy lonyi kulonbseg. Pa

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:29

Rocco írta:Igen, eppen ezert szerkesztettem is, csak mar keson.
Nem. Aki meg ilyen istanfasza kiraly csavo a magas lorol, az se fog lejonni rola soha.
Jobb is, ha van koztunk egy lonyi kulonbseg. Pa
Te figy Mester... :)
Akit kint nácinak tartanak, az baromira nem ugyanaz mint akit itthon annak tartottak 2010 avagy előtte.
Az egy politikai csomagolás volt, egy politikai kártya.
Totál másról beszéltek. Gyűlöletbeszéddel, antiszemitizmussal és rasszizmussal operáltak itthon a tudodkik, kb. 20 évig.
Ebből nagyon-nagyon elege lett az embereknek.

Értem én, hogy fel vagytok háborodva bizonyos dolgokon, de ezek a jelenségek alig-alig léteznek itthon.
Vagy ha igen, akkor jelentősen fel vannak nagyítva.
Léteznek persze, tehát nem nullához konvergál a jelenség.

Ha elkezdem a nyóc' brazíljait fikázni akkor miért nem vagytok felháborodva? :)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:32

Bandee írta:Fábry, Nap-kelte (párt-kelte) :)))
Az a legnagyobb. (:v És tudod mi a szomorú benne?
Hogy a 3 faszkalap tényleg mintha nem értette volna meg a mondandót.
Vagy nagyonis értették, csak nem ezért fizetik őket.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.13. 22:36

rdaneelolivaw írta:Ez a "gyűlöletbeszéd" duma jó régi már. :)
Kb. 2010 előtt lehetett ezzel riogatni a lakosságot, aztán elegük lett belőle. Meg folyamatosan nácizni mindenkit aki nem úgy gondolkodik ahogy az adott firkász vagy politikus.

Ennek az egyik következménye lett a Fidesz 2/3-a 2010-ben.
Úgy látszik megint elővesszük a bukott kártyát, hátha beválik és ettől elgondolkodunk páran. :D :D :D
Szerintem ez ordas nagy faszság.

Viszont ha így volt ez és igazad van, hogy tényleg ilyenek itt az emberek és így gondolkodnak, akkor tényleg semmi keresnivalóm az országban. Egy nyelvet beszélünk, és mégsem. Fura dolog ez.

Mindegy, vissza az olimpiához.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:41

vollebak írta:Szerintem ez ordas nagy faszság.

Viszont ha így volt ez és igazad van, hogy tényleg ilyenek itt az emberek és így gondolkodnak, akkor tényleg semmi keresnivalóm az országban. Egy nyelvet beszélünk, és mégsem. Fura dolog ez.

Mindegy, vissza az olimpiához.
Mármint melyik része a faszság?
1990 óta ez volt az egyik politikai kártya amivel riogattak balról.
Most ezzel nem értesz egyet, avagy azzal, hogy ebből (is) elege lett sok magyarnak? :)

Mondom - szerintem ezzel csak bizonyos tagokat akartak ellehetetleníteni, megsemmisíteni politikailag.
Kb. nulla valóságalapja volt.
Ezért is sajnálom, hogy Schiffer befejezte, mert ő látta ennek az iránynak a negatív oldalát is.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.13. 22:44

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta:Igen, eppen ezert szerkesztettem is, csak mar keson.
Nem. Aki meg ilyen istanfasza kiraly csavo a magas lorol, az se fog lejonni rola soha.
Jobb is, ha van koztunk egy lonyi kulonbseg. Pa
Te figy Mester... :)
Akit kint nácinak tartanak, az baromira nem ugyanaz mint akit itthon annak tartottak 2010 avagy előtte.
Az egy politikai csomagolás volt, egy politikai kártya.
Totál másról beszéltek. Gyűlöletbeszéddel, antiszemitizmussal és rasszizmussal operáltak itthon a tudodkik, kb. 20 évig.
Ebből nagyon-nagyon elege lett az embereknek.

Értem én, hogy fel vagytok háborodva bizonyos dolgokon, de ezek a jelenségek alig-alig léteznek itthon.
Vagy ha igen, akkor jelentősen fel vannak nagyítva.
Léteznek persze, tehát nem nullához konvergál a jelenség.

Ha elkezdem a nyóc' brazíljait fikázni akkor miért nem vagytok felháborodva? :)
En 1-2 forumozoval kapcsolatban tettem hasonlo kijelenteseket, azt hiszem, hogy joggal, mert eppen eleget tettek erte. Ezt nem nekem kellene cimezni.
Politikaba nem folyok bele, hulye is vagyok hozza, mar jo ideje nem foglalkozom vele, nem vagyok jo vitapartner.

Nem is arra a hozzazsolasodra kellett volna ugy reagalnom, tevedtem, ezert is szerkesztettem.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rocco 2016.08.13. 22:50-kor.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.13. 22:46

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta:Igen, eppen ezert szerkesztettem is, csak mar keson.
Nem. Aki meg ilyen istanfasza kiraly csavo a magas lorol, az se fog lejonni rola soha.
Jobb is, ha van koztunk egy lonyi kulonbseg. Pa
Te figy Mester... :)
Akit kint nácinak tartanak, az baromira nem ugyanaz mint akit itthon annak tartottak 2010 avagy előtte.
Az egy politikai csomagolás volt, egy politikai kártya.
Totál másról beszéltek. Gyűlöletbeszéddel, antiszemitizmussal és rasszizmussal operáltak itthon a tudodkik, kb. 20 évig.
Ebből nagyon-nagyon elege lett az embereknek.

Értem én, hogy fel vagytok háborodva bizonyos dolgokon, de ezek a jelenségek alig-alig léteznek itthon.
Vagy ha igen, akkor jelentősen fel vannak nagyítva.
Léteznek persze, tehát nem nullához konvergál a jelenség.

Ha elkezdem a nyóc' brazíljait fikázni akkor miért nem vagytok felháborodva? :)
A magyarok hagyományosan nacionalisták és konzervatívak. Pont. Ha nem hiszel nekem, vagy nem így van, kérdezd meg Alghart, mi volt a politikai és választási trend az elmúlt másfél évszázadban itthon.

A nacionalista/konzervatív értékrendben pedig ott vannak azok a jelenségek, amikről beszélünk. Aktívan és szervesen, nem felnagyítva. Erről vitázni is felesleges. Számodra valószínűleg azért nem számottevően, mert a rendszer része vagy, az tetszik, ami most van, még ha nem is minden kellékével együtt. De minden összevetve ez közelít a számodra ideálishoz, a nemzeti radikális konzi vonal és kommunikáció, berendezkedés, retorika, értékek, stb. Én meg épp ezt tartom a legkárosabbnak, ennyi :)

Ez adja itt mindig a nézeteltéréseket. Tényleg olimpiázzunk inkább :)

Nézted a Nadal-Del Potrót? Ilyen büdös tapló közönséget, mint ez volt itt, te jó ég ...
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:49

Rocco írta:En 1-2 forumozoval kapcsolatban tettem hasonlo kijelenteseket, azt hiszem, hogy joggal, mert eppen eleget tettek erte. Ezt nem nekem kellene cimezni.
Politikaba nem folyok bele, hulye is vagyok hozza, mar jo ideje nem foglalkozom vele, nem vagyok jo vitapartner.
Bizonyos részeivel egyetértek amit írtok, de szerintem túlgondoljátok.
Na mindegy.

Tollas.
:D
Beszarás. (:v

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2016.08.13. 22:51

rdaneelolivaw írta:
Rocco írta:En 1-2 forumozoval kapcsolatban tettem hasonlo kijelenteseket, azt hiszem, hogy joggal, mert eppen eleget tettek erte. Ezt nem nekem kellene cimezni.
Politikaba nem folyok bele, hulye is vagyok hozza, mar jo ideje nem foglalkozom vele, nem vagyok jo vitapartner.
Bizonyos részeivel egyetértek amit írtok, de szerintem túlgondoljátok.
Na mindegy.

Tollas.
:D
Beszarás. (:v
Keson szerkesztettem, ezert elnezesedet kerem. Ennek most nem volt helye.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:52

vollebak írta:Nézted a Nadal-Del Potrót? Ilyen büdös tapló közönséget, mint ez volt itt, te jó ég ...
3 szett elég jó volt.
Ez nem biztos, hogy folyamatosan teniszre járó közönség. :)
Így nem is tudják hogyna kellene viselkedni.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Magic » 2016.08.13. 22:56

Hajnalban női hétpróba.
Éremesély talán nincs, de egy jó helyezés benne van.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:56

Rocco írta:Keson szerkesztettem, ezert elnezesedet kerem. Ennek most nem volt helye.
No offense, mondom - szerintem sok dologban igazatok van.
De azt nagyon nehéz látnom, hogy akik amúgy személyesen is ismerik egymást, ennyire képesek a másikat itt támadni.
Szar látni na. :)

Egy sör mellett kényelmesebben meg lehet beszélni még ezeket a kényesebb témákat is. (:o

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 22:59

vollebak írta:A nacionalista/konzervatív értékrendben pedig ott vannak azok a jelenségek, amikről beszélünk. Aktívan és szervesen, nem felnagyítva. Erről vitázni is felesleges. Számodra valószínűleg azért nem számottevően, mert a rendszer része vagy, az tetszik, ami most van, még ha nem is minden kellékével együtt. De minden összevetve ez közelít a számodra ideálishoz, a nemzeti radikális konzi vonal és kommunikáció, berendezkedés, retorika, értékek, stb. Én meg épp ezt tartom a legkárosabbnak, ennyi :)
Erre még válaszolok, ha nem gond. :)

Inkább azt mondanám, hogy egy egészséges és erős itthoni középosztályban (hinnék), mármint ha kialakulna.
És egy erős szuverén államban.
Teljesen mindegy, hogy ezt balról avagy jobbról kívánják megvalósítani.

Ha a fenti radikális és konzervatív, akkor vállalom - de szerintem ez nem az.

Avatar
Phoebe
Főnök!
Hozzászólások: 5520
Csatlakozott: 2013.12.27. 20:16
Mi vagy?: Balszerencse hozója
Tartózkodási hely: BP

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Phoebe » 2016.08.13. 23:04

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:Nézted a Nadal-Del Potrót? Ilyen büdös tapló közönséget, mint ez volt itt, te jó ég ...
3 szett elég jó volt.
Ez nem biztos, hogy folyamatosan teniszre járó közönség. :)
Így nem is tudják hogyna kellene viselkedni.
Ez így van, nincs náluk kultúrája, de vagy 20x szóltak, hogy fogják vissza magukat és tiszteljék a játékosokat. Ezen mit nem lehet megérteni?

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.13. 23:09

Phoebe írta:Ez így van, nincs náluk kultúrája, de vagy 20x szóltak, hogy fogják vissza magukat és tiszteljék a játékosokat. Ezen mit nem lehet megérteni?
Passz. :)
Fiamnak 20x elmondok sokszor valamit, mégsem érti.
Most ki a gyökér... én vagy ő? :D

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.13. 23:14

vollebak írta:
A magyarok hagyományosan nacionalisták és konzervatívak. Pont.
nem értem ezek a nacionalisták hogy választhattak 7ből 4szer baloldali kormányt.
elfelejtették, hogy hagyományosan jobboldaliak?
(vigyázz, csapda :) )
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2016.08.13. 23:19

rdaneelolivaw írta:
vollebak írta:A nacionalista/konzervatív értékrendben pedig ott vannak azok a jelenségek, amikről beszélünk. Aktívan és szervesen, nem felnagyítva. Erről vitázni is felesleges. Számodra valószínűleg azért nem számottevően, mert a rendszer része vagy, az tetszik, ami most van, még ha nem is minden kellékével együtt. De minden összevetve ez közelít a számodra ideálishoz, a nemzeti radikális konzi vonal és kommunikáció, berendezkedés, retorika, értékek, stb. Én meg épp ezt tartom a legkárosabbnak, ennyi :)
Erre még válaszolok, ha nem gond. :)

Inkább azt mondanám, hogy egy egészséges és erős itthoni középosztályban (hinnék), mármint ha kialakulna.
És egy erős szuverén államban.
Teljesen mindegy, hogy ezt balról avagy jobbról kívánják megvalósítani.

Ha a fenti radikális és konzervatív, akkor vállalom - de szerintem ez nem az.
Szuverén állam? Miért, most nem az vagyunk? :lol:

Dani, értem én ezt a Brüsszelellenességet. Komolyan. De őszintén, hogy gondolják az emberek, mi lenne itt egy HUxit esetében? Ehagyjuk a mocskosgeci EU-t, hurrá. És mi a terv? Nyilván Moszkva. Na, az aztán sokkal jobb lenne, egy rakás szuverenitással megspékelve :)

Nekem is mindegy, hogy jobbról, vagy balról, csupán egy feltételem van. Ne legyen szélsőséges! Mert a mostani az az. Bevallottan nemzeti radikalizmus van. És az alternatívánál is (Jobbik). A Fidesz értelmeszerűen azért radikalizálódott az elmúlt másfél évben, mert szívták el a szavazóbázisukat Vonáék. Veszélyesek voltak rájuk, rá kellett tenniük egy lapáttal, ezzel stabilizálták is a helyzetet. Aki egy kicsit is figyeli a politikát, annak ez 1x1.

De vizsgáld meg, milyen skizoid állapot ez. Az emútnyócév az nem volt radikális kormány. Csak az tarthatja annak, aki a nyolcvanas években született, Kádár koráig bezárólag nem volt felnőtt és/vagy tök hülye történelemből. Itt radikális baloldal 1945 és 1989 között volt, pont. Most radikális jobboldal van, amelyik gyűlöli a balt és a közepet is, legfőképpen a komcsi múltat. És mi történik? Mennének el Európától Moszkva felé, egy múltidéző diktatúra érdekszférájába.

Érted? Miféle skizoid állapot ez? :) Egy kommunista diktatúrától elszakadva ünnepelt az ország 27 éve, most pedig a szélsőjobb egy háborús bűnös orosz diktátorhoz vágyik vissza a többség. Mi a merev fasz ez? :lol:

Itt soha nem lesz középosztály, Dani. Soha. A gazdasági okok az még hagyján, de amit meg kell érteni, az az, hogy ahhoz egy klasszikus értelmiségi réteg kell. Az ilyen pedig jellegéből fakadóan felvilágosult, kritikai gondolkodású és demokrata, az pedig itthon nem fog érvényesülni. Mert azok itthon egyszerűen lipsinek meg dekadensnek minősülnek. Enélkül a réteg nélkül pedig soha sehol a világon nem alakult ki középosztály. Nézd meg Oroszországot. Van középosztály? Nincs. És nézd meg például Hollandiát. Van középosztály? Van hát.

Ideálisnak tartja az átlag magyar a holland társadalom berendezkedését és értékeit? Dehogy - csak azt látják, az a fontos nekik, hogy legális a fű és a buzik házasodhatnak. Ennyit fognak fel az egészből, ennyi érdekli őket, tovább nem látnak. Hát az orosz társadalmi "értékeket" csípik? Naná.

Ezt sosem fogja tudni senki áthidalni, tök mindegy, milyen párt alakít kormányt itthon.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
carlos78
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3418
Csatlakozott: 2013.12.28. 08:23
Mi vagy?: winner

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: carlos78 » 2016.08.13. 23:27

vollebak írta: Ezt sosem fogja tudni senki áthidalni, tök mindegy, milyen párt alakít kormányt itthon.

szerintem is megérkeztünk amúgy
"To really show you're one of the greatest, you have to deliver when you haven't got the best machinery." - Jackie Stewart

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2016.08.14. 08:06

vollebak írta:Szuverén állam? Miért, most nem az vagyunk? :lol:

Dani, értem én ezt a Brüsszelellenességet. Komolyan. De őszintén, hogy gondolják az emberek, mi lenne itt egy HUxit esetében? Ehagyjuk a mocskosgeci EU-t, hurrá. És mi a terv? Nyilván Moszkva. Na, az aztán sokkal jobb lenne, egy rakás szuverenitással megspékelve :)

Nekem is mindegy, hogy jobbról, vagy balról, csupán egy feltételem van. Ne legyen szélsőséges! Mert a mostani az az. Bevallottan nemzeti radikalizmus van. És az alternatívánál is (Jobbik). A Fidesz értelmeszerűen azért radikalizálódott az elmúlt másfél évben, mert szívták el a szavazóbázisukat Vonáék. Veszélyesek voltak rájuk, rá kellett tenniük egy lapáttal, ezzel stabilizálták is a helyzetet. Aki egy kicsit is figyeli a politikát, annak ez 1x1.

De vizsgáld meg, milyen skizoid állapot ez. Az emútnyócév az nem volt radikális kormány. Csak az tarthatja annak, aki a nyolcvanas években született, Kádár koráig bezárólag nem volt felnőtt és/vagy tök hülye történelemből. Itt radikális baloldal 1945 és 1989 között volt, pont. Most radikális jobboldal van, amelyik gyűlöli a balt és a közepet is, legfőképpen a komcsi múltat. És mi történik? Mennének el Európától Moszkva felé, egy múltidéző diktatúra érdekszférájába.
Ki beszélt most brüsszelellenességről, vagy huxitról? :)
Komolyan, néha annyira túlgondolod a dolgokat, hogy arra nehéz válaszolni, vitatkozni meg főleg - egész egyszerűen olyan érvekkel vitatkozom amelyek olyan cuccosokra érkeznek amit nem írtam/mondtam/gondoltam.
Így nagyon nehéz párbeszédet folytatni.

Ha a mostani kormány szélsőséges, /vagy a kormányt adó két párt/, akkor szerintem nincs is miről beszélnünk, számomra nem az.
Radikális jobb?
90 óta két olyan párt volt a parlamentben amelyre ezt rá lehetne húzni. A Fidesz, Kdnp?
Ezek maximum jobbosok, némi centrumerőteret is kitöltve.

Amúgy a magyar bal az nem egyenlő a jelenlegi nyugati balos pártok képviselte értékekkel.
Ha ezt keresed itthon akkor nem fogod megtalálni.
Jelenleg balos formáció nincs is, vagy ha van akkor nem ad jelet magáról, láthatatlan.

Nem nagyon vagyok hollandia történelmével tisztában - gazdaságilag még csak-csak -, ezért inkább ebbe nem mennék bele.
De valószínűleg nem a peremvidéken helyezkednek el, és nem ment rajtuk át annyi baromarcú mint rajtunk. (pl. szovjet) Jah de ők itt is maradtak, bocs. :)

Ruszkiknál a dekadens, "demokrata" középosztályodat nem szétkergették mint nálunk, hanem kivégezték.
Ezért ott méginkább érvényesül az, hogy a legalulról jövő, legprimitívebb néprétegek kezébe adták az ország sorsát.
Mégis mit lehet várni ilyen esetben? Semmit.

Nálunk annyival volt jobb a szitu, hogy nem semmisítették meg ezt a réteget, csak elkergették - lehetőleg a határokon túlra.
De itt is igaz, hogy a legprimitívebb van helyzetbe hozva, illetve a leszármazottaik. Mai napig így van!
Nyilván mindig akad olyan, vagy akadnak olyanok - akik azért átjutnak a szitán -, de ez nem a mi életünkben fog elkövetkezni.
Lényeges javulást nem várok itt 10-20 éves időre vetítve.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.14. 10:42

Phoebe írta:
nikotin írta:Nagy gratula Márton Anitának, aki súlylökésben nyert bronzérmet!
Most volt az ismétlés, nem semmi végjátékkal dőlt el az érmek sorsa. Nagyon szép ez a bronz. Az pedig külön kalapemelős, hogy az utolsó sorozatban dobta a legnagyobbat. (:yes
Volt vele utána egy riport, amiben kiemelte, hogy pontosan ez az erőssége. Folyamatosan tud javítani a dobások alatt. Nem várt érem részemről, így nagyon örültem is neki. :mosoly:
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.14. 11:07

Ecet írta:

Már ignorra raktam, sajnos ilyen idézetekben látszódik.
Te is? (:v (:v
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: Olimpia 2016 Rio

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2016.08.14. 11:10

Bandee írta:

Én tovább is megyek és azt is vállalom, hogy örülök, hogy nem nyernek annyit mint mi mert nem szeretem őket, kicsit sem. Jogom van ehhez, nem érdekel ki mit gondol erről. A szlovákokat és az osztrákokat sem szeretem amúgy. Ez van! Értek velük rossz tapasztalatok, ráadásul az érzés kölcsönös, ott sem szeretnek minket különösebben ez nem titok. Saját bőrömön is tapasztaltam. A világ már csak ilyen, én nem hiszek ebben a szeretek mindenkit, boruljunk össze dologban. Nyilván vannak rendes emberek mindenhol, de általában ezek az ellentétek nem véletlenül vannak, számtalan okot fel lehet sorolni, akár 2016-ból is.
(:k
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Lezárt