2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Minden, amit nem motor hajt

Ki nyeri meg a vb-t?

Oroszország
0
0 szavazat
Portugália
1
9%
Spanyolország
2
18%
Franciaország
1
9%
Argentína
0
0 szavazat
Dánia
0
0 szavazat
Horvátország
1
9%
Brazília
1
9%
Németország
2
18%
Horvátország
1
9%
Belgium
1
9%
Lengyelország
0
0 szavazat
Uruguay
0
0 szavazat
Szerbia
0
0 szavazat
Anglia
1
9%
más
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 11

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.15. 19:59

Rocco írta:
2018.07.15. 19:42
De o mindig serult, ha nem nyer. Es ezt hallgatjuk tole is 10 eve, meg hogy de romokban van, vege, nincs egy ep porcikaja, 28 eves korara annyi lesz neki toloszek, erre 32 evesen sprintel mint a bolond. Nekem ettol okadnom kell. Gusztustalan es jellemtelen dolog az egesz. "who knows If I hadnt been injured no?"
Arra adjon nekem valaki fizikai magyarázatot, miként lehetséges az, hogy míg az egyik teniszező alig-alig izzad, Nadalból már 5 liter víz ömlött ki.
Tegnap pl az első szett alatt ez nagyjából megfigyelhető volt. :)

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.15. 20:16

rdaneelolivaw írta:
2018.07.15. 19:59
Rocco írta:
2018.07.15. 19:42
De o mindig serult, ha nem nyer. Es ezt hallgatjuk tole is 10 eve, meg hogy de romokban van, vege, nincs egy ep porcikaja, 28 eves korara annyi lesz neki toloszek, erre 32 evesen sprintel mint a bolond. Nekem ettol okadnom kell. Gusztustalan es jellemtelen dolog az egesz. "who knows If I hadnt been injured no?"
Arra adjon nekem valaki fizikai magyarázatot, miként lehetséges az, hogy míg az egyik teniszező alig-alig izzad, Nadalból már 5 liter víz ömlött ki.
Tegnap pl az első szett alatt ez nagyjából megfigyelhető volt. :)
ez szerintem csak egyedfuggo dolog

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.07.15. 20:38

Végül csak jó helyre került az az arany. :)

Krisztián
WSR pilóta
Hozzászólások: 2198
Csatlakozott: 2014.01.01. 13:47

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Krisztián » 2018.07.15. 20:45

Rocco írta:
2018.07.15. 20:16
rdaneelolivaw írta:
2018.07.15. 19:59


Arra adjon nekem valaki fizikai magyarázatot, miként lehetséges az, hogy míg az egyik teniszező alig-alig izzad, Nadalból már 5 liter víz ömlött ki.
Tegnap pl az első szett alatt ez nagyjából megfigyelhető volt. :)
ez szerintem csak egyedfuggo dolog
25 fok felett, ha csak kiállok a napra, folyik rólam a víz. Másnak meg az kellemes tavaszi idő :D

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.15. 20:51

Krisztián írta:
2018.07.15. 20:45
25 fok felett, ha csak kiállok a napra, folyik rólam a víz. Másnak meg az kellemes tavaszi idő :D
Itt az elvégzett fizikai munka miatt a testnek hűteni kell magát bizonyos mértékben, ezért izzad egy ilyen fazon a meccsen.
Ez szerintem is némileg egyedfüggő, csak az a fura, hogy ennyire.

Abban biztos lehet, hogy amennyiben le lehetne mérni watt-ban a teljesítményt, akkor közel azonos lenne egy Djoko vagy Nadal esetében.
De nem lehet lemérni.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.15. 20:53


Avatar
Gocpont
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1573
Csatlakozott: 2014.01.28. 11:21
Mi vagy?: fogalom
Tartózkodási hely: Győr

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Gocpont » 2018.07.15. 21:16

rdaneelolivaw írta:
2018.07.15. 19:59
Rocco írta:
2018.07.15. 19:42
De o mindig serult, ha nem nyer. Es ezt hallgatjuk tole is 10 eve, meg hogy de romokban van, vege, nincs egy ep porcikaja, 28 eves korara annyi lesz neki toloszek, erre 32 evesen sprintel mint a bolond. Nekem ettol okadnom kell. Gusztustalan es jellemtelen dolog az egesz. "who knows If I hadnt been injured no?"
Arra adjon nekem valaki fizikai magyarázatot, miként lehetséges az, hogy míg az egyik teniszező alig-alig izzad, Nadalból már 5 liter víz ömlött ki.
Tegnap pl az első szett alatt ez nagyjából megfigyelhető volt. :)
Zidane ellen kéne játszania. Akkor fel sem tűnne. :-)
e H n e v
"Meg lehet tanítani egy csimpánzt motorbiciklizni, de hogy megálljon a piros lámpánál - arra nem."

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.15. 22:43

Nagyon egyetértek Bozsik Péterrel, aki a stúdióban a döntő után többek között azt is mondta: "Néha nagyon igazságtalan tud a futball is lenni. Ma a jóval tetszetősebben, szebben játszó horvát válogatott kapott ki." Így történt.

Az első negyedórában a franciák mintha a apályán sem lettek volna, de az egész félidőben domináltak a horvátok. Jellemző azonban, hogy míg egy kapura lövésük volt a franciáknak, a horvátoknak 7, ennek ellenére 2:1-el az ő javukra fordultak a szünetben.

Hihetetlen malacuk volt a kékeknek. De úgyis mondhatnám a horvátok lábon lőtték magukat. Azért egy ilyen francia csapattal szemben kétgólos előnyt adni, az nem vezethet semmi jóra. Mandzsukics öngólja után még ugyan egy fantasztikus horvát góllal egyenlítettek, de aztán jött Perisics kezezése miatt a 11-es és máris 2:1 volt. Azaz semmi francia akció, a horvátok kiszolgálták őket, hogy vezethessenek. No, azért álljunk meg egy szóra ennél a két pontrúgásnál!

A szabadrúgás nem volt szabadrúgás. Griezman látványosan feldobta magát, a játékvezető pedig bevette. Ennél is videó bíróst kellett volna kérnie a horvátoknak, mint ahogy a franciák a 11-es előtt megtették. Így kerültek ugyanis hátrányba a kockások. Az pedig azért egy vb-döntőben nem mellékes. De ezt még hamar korrigálni tudták, hiszen Perisics egy fantasztikus bombát akasztott LLoris kapujába. Ez visszahozta a játékba a horvát 11-et. Ám aztán jött a következő pofon.

Perisics kézzel ért a labdához a 16-on belül, és persze a kékek őrjöngve követeltek videó bírót. Meg is adták nekik a 11-est és Griezman persze nem tudott hibázni. Most pedig Subacsicsot is elhagyta a szerencséje. A stúdióban megoszlottak a vélemények és én azzal értek egyet, aki azt az álláspontot képviselte, hogy bár meg is lehetett adni, de ő nem adta volna meg, hiszen szándékosságot nem lehetett vélelmezni. Én ha bíró lettem volna, inkább bevállaltam volna, hogy mocskoljon egész Franciaország, de így nem juttattam volna ismét őket előnyhöz. (Megjegyzem argentin volt a bíró, akiket a franciák búcsúztattak a vb-ről, de úgy tűnik arra sem akart gondolni a döntéskor! Persze így helyes, de azért ilyen kétes esetben elgondolkodtató!)

Nem elég tehát,hogy 3 x túlórázott a horvát csapat, a döntőben kétszer is kapott egy nagy pofont. Én nem csodáltam volna, ha ez teljesen megroppantja őket. No de ők nem a magyar válogatott voltak, hanem a horvátok. A szünet után ezért még nagyobb elánnal indították a rohamokat. Aztán az történt, ami ilyenkor szokott, hogy két kontrából a franciák reménytelenül elhúztak. A 3. gólnál éreztem, hogy a horvát válogatott feladta lélekben. Persze meg lehet érteni. Úgy érezhették, ők a lelküket kitehetik a pályára, játszhatják a látványos focijukat, ám a szerencse ma csak a franciák mellett van.

Szépségtapasz a történteken, hogy Mandzsukics megleckéztette azért a nagyképű francia kapust, és egy megszégyenítő gólt helyezett a hálójába. Így alakult ki a végeredmény. Nagyon sajnálom, hogy így alakult. Nem titok, végig a horvátoknak szurkoltam, mert egyszerűen magával ragadott a tudásuk, a futball intelligenciájuk, és az elszántságuk. Így természetesen nem objektív ez az írásom.

A magam részéről azt sajnálom, hogy nem adatott meg, vajon mire lett volna képes ez a francia válogatott, ha hátrányban kell fociznia a horvátokkal szemben, és mennyi többlet erőt adott volna a vezetés a horvátoknak. Van rá egy fogadásom, hogy éppen fordított végeredmény született volna. Hiszen a horvátok teljesen közömbösíteni tudták a franciák kulcsembereit, amíg még volt remény a győzelemre. No persze felhozható ezzel szemben ellenérvként, hogy feltehetően a franciák is többet adtak volna ki magukból, ha muszáj lett volna. De mivel a horvát válogatott - ahogy fentebb írtam, némi bírói tévedéssel - elvégezte az ő feladatukat, így csak tologatták a labdát leginkább. Nem tudom.

A hat gólból így is három horvát volt, csak sajnos egyik a saját kapuba. Ha nincs a kétgólos előnye ilyen módon a franciáknak, sokkal igazságosabb eredmény születhetett volna.

Mindenesetre az nem lehet kétséges,hogy az emberiség többségét a horvát válogatott meghódította az említett tulajdonságaival. Ha szívvel lehetne szavazni, akkor most ők lennének a bajnokok. Nem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a kis 4,5 milliós Horvátország tulajdonképpen a valamikori francia gyarmatokkal vívta meg a csatáját. Hiszen csak át kell nézni, hogy a jelenlegi francia válogatottba honnét jöttek a játékosok és minden világos lesz.

A trófeát tehát az említett hihetetlen nagy szerencsével Franciaország viheti haza, ám az én szememben Horvátország a győztes. Csodálatos munkát végeztek végig a vb. alatt és ez győzelmet kellett volna ,hogy érjen. De az égiek nem így döntöttek ma.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Alghar
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3739
Csatlakozott: 2013.12.27. 17:36
Tartózkodási hely: Mosonmagyaróvár

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Alghar » 2018.07.16. 00:14

Magic írta:
2018.06.20. 07:01
Tanár úr, a vb-re sincs reakció??
De. Egy nagy sz@r volt az egész. A "nagyok" nullák, a "kicsik" bunkerfociznak (nézhetetlen). A belgák és a horvátok fociztak, ez erre volt elég. A franciák előrerúgdalták a labdát a soron következő Kisköcsögnek (az egyes számú Kisköcsög egyelőre marad Verstappen), aki addig tekergett a labdával, míg valamiképpen gól lett...antifoci, nézhetetlen. A döntőben meg...ajjajjaj...a szabadrúgás, amiből az első gól született, nem volt szabadrúgás, Griezmann feldobta magát. A tizenegyest meg lehetett adni, az oké, a másik két gól meg 70%-ban Subasic sara. Nem kellene ugrálni egyik-másik oldalra a labda elrúgása előtt...mert lehet, hogy az ellenkező irányba megy...
A németek folytatták az előző vb-k sormintáját...megnyerted az előzőt? Akkor kiesel a csoportból. Remélem ez a minta marad 2022-re is. Mondjuk az, amit a németek játszottak, pont egy repülőjegyet ért hazafelé. 1982 óta nézem a vb-ket, de ilyen gyengén játszó német csapatot még nem láttam...nulla szív, nulla lélek, nulla erőnlét, nulla tartás.

Folytathatnám még, de inkább csak örülök, hogy vége.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.07.16. 08:52

Alghar írta:
2018.07.16. 00:14
Magic írta:
2018.06.20. 07:01
Tanár úr, a vb-re sincs reakció??
De. Egy nagy sz@r volt az egész. A "nagyok" nullák, a "kicsik" bunkerfociznak (nézhetetlen). A belgák és a horvátok fociztak, ez erre volt elég. A franciák előrerúgdalták a labdát a soron következő Kisköcsögnek (az egyes számú Kisköcsög egyelőre marad Verstappen), aki addig tekergett a labdával, míg valamiképpen gól lett...antifoci, nézhetetlen. A döntőben meg...ajjajjaj...a szabadrúgás, amiből az első gól született, nem volt szabadrúgás, Griezmann feldobta magát. A tizenegyest meg lehetett adni, az oké, a másik két gól meg 70%-ban Subasic sara. Nem kellene ugrálni egyik-másik oldalra a labda elrúgása előtt...mert lehet, hogy az ellenkező irányba megy...
A németek folytatták az előző vb-k sormintáját...megnyerted az előzőt? Akkor kiesel a csoportból. Remélem ez a minta marad 2022-re is. Mondjuk az, amit a németek játszottak, pont egy repülőjegyet ért hazafelé. 1982 óta nézem a vb-ket, de ilyen gyengén játszó német csapatot még nem láttam...nulla szív, nulla lélek, nulla erőnlét, nulla tartás.

Folytathatnám még, de inkább csak örülök, hogy vége.
Na végre előkeveredtél, örülök. :)
Igazság szerint van hol (lenne hol) kikezdeni a franciák játékát, de azt hiszem aki egy vb döntőben rúg 4 gólt az megérdemli hogy hazavigye a trófeát. Más kérdés hogy szívem szerint én inkább a belgáknak adtam volna oda. Az idei vb-n ők játszották a focit. A szép focit. A horvátok túléltek három 11-es párbajt, ami valljuk meg inkább szerencse mint tudás vagy "győzni akarás". Nem mondom, volt hogy szépen játszottak, de leginkább a szerencsének köszönhetően voltak ott.

Avatar
Schumixx
AutoGP vezető
Hozzászólások: 1389
Csatlakozott: 2013.12.28. 20:42
Mi vagy?: Hamilton szurkoló :)

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Schumixx » 2018.07.16. 09:09

Nem nézek tennis-t, de szimpi volt ettől a Djoko-tól, hogy bevallotta hogy a Horvátoknak szurkolt.
Amennyire hallottam Public enemy nr. 1 lett belőle szerbiában ezért. :)

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.07.16. 09:29

Schumixx írta:
2018.07.16. 09:09
Nem nézek tennis-t, de szimpi volt ettől a Djoko-tól, hogy bevallotta hogy a Horvátoknak szurkolt.
Amennyire hallottam Public enemy nr. 1 lett belőle szerbiában ezért. :)
Igen, rohadt szomorú az egész.

Eddig szerb nemzeti hős volt, aki a Szerbiát a világ részéről ért (vélt vagy valós) sérelmekért bosszút áll és nemcsak mint sportoló, de mint ember is példakép: gimis kora óta ugyanazzal a csajjal van, akit feleségül is vett, két gyerek apja, mellette elkötelezett híve a szerb ortodox egyháznak, amit anyagilag is támogat, stb.

De csak annyi kellett, hogy kimondja, hogy a horvátoknak drukkol (nyilván ez már azután volt, hogy a szerb csapat kiesett). Mert egy régió, gyakorlatilag egy nyelv, satöbbi, ugye.

Hát a fenét. Áruló, pszichopata, nemzetromboló, elmebeteg - ilyen és hasonló jelzőkkel illetik és valóságos hadjárat indult ellene. Úgy látszik, a nacionalista/jobboldali ember mindenhol ugyanúgy gondolkodik és véli magát feljogosítva arra, hogy majd ő megmondja, ki áruló és ki az "igazi" képviselője az adott nemzetnek.

Félelmetes, hogy ez a csávó mennyi örömet, büszkeséget, sikert hozott a szerbeknek és Szerbiának, miközben sosem felejtette el hangsúlyozni, hogy szereti a hazáját és büszke arra, hogy onnan származik. Rendszeresen beszélt szerbül a győzelmei után, hogy köszöntse a hazai szurkolóit is (pedig ez nem szokás a teniszben). És mindez semmit nem ér a szerb radikálisok szemében most. Gyalázzák, sértegetik, degradálják, árulózzák, ahol érik.

Undorító ez az egész és megint csak megerősített abban, hogy a nacionalisták és konzervatív jobboldaliak tényleg csak rombolni tudnak mindenhol.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Jadrina
WSR pilóta
Hozzászólások: 1623
Csatlakozott: 2014.01.02. 12:36

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Jadrina » 2018.07.16. 09:50

vollebak írta:
2018.07.16. 09:29
Schumixx írta:
2018.07.16. 09:09
Nem nézek tennis-t, de szimpi volt ettől a Djoko-tól, hogy bevallotta hogy a Horvátoknak szurkolt.
Amennyire hallottam Public enemy nr. 1 lett belőle szerbiában ezért. :)
Igen, rohadt szomorú az egész.

Eddig szerb nemzeti hős volt, aki a Szerbiát a világ részéről ért (vélt vagy valós) sérelmekért bosszút áll és nemcsak mint sportoló, de mint ember is példakép: gimis kora óta ugyanazzal a csajjal van, akit feleségül is vett, két gyerek apja, mellette elkötelezett híve a szerb ortodox egyháznak, amit anyagilag is támogat, stb.

De csak annyi kellett, hogy kimondja, hogy a horvátoknak drukkol (nyilván ez már azután volt, hogy a szerb csapat kiesett). Mert egy régió, gyakorlatilag egy nyelv, satöbbi, ugye.

Hát a fenét. Áruló, pszichopata, nemzetromboló, elmebeteg - ilyen és hasonló jelzőkkel illetik és valóságos hadjárat indult ellene. Úgy látszik, a nacionalista/jobboldali ember mindenhol ugyanúgy gondolkodik és véli magát feljogosítva arra, hogy majd ő megmondja, ki áruló és ki az "igazi" képviselője az adott nemzetnek.

Félelmetes, hogy ez a csávó mennyi örömet, büszkeséget, sikert hozott a szerbeknek és Szerbiának, miközben sosem felejtette el hangsúlyozni, hogy szereti a hazáját és büszke arra, hogy onnan származik. Rendszeresen beszélt szerbül a győzelmei után, hogy köszöntse a hazai szurkolóit is (pedig ez nem szokás a teniszben). És mindez semmit nem ér a szerb radikálisok szemében most. Gyalázzák, sértegetik, degradálják, árulózzák, ahol érik.

Undorító ez az egész és megint csak megerősített abban, hogy a nacionalisták és konzervatív jobboldaliak tényleg csak rombolni tudnak mindenhol.
Ugyanaz kicsit elegánsabb formában:

http://www.nemzetisport.hu/foci-vb-2018 ... et-2646895

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.16. 12:43

Alghar írta:
2018.07.16. 00:14
Magic írta:
2018.06.20. 07:01
Tanár úr, a vb-re sincs reakció??
De. Egy nagy sz@r volt az egész. A "nagyok" nullák, a "kicsik" bunkerfociznak (nézhetetlen). A belgák és a horvátok fociztak, ez erre volt elég. A franciák előrerúgdalták a labdát a soron következő Kisköcsögnek (az egyes számú Kisköcsög egyelőre marad Verstappen), aki addig tekergett a labdával, míg valamiképpen gól lett...antifoci, nézhetetlen. A döntőben meg...ajjajjaj...a szabadrúgás, amiből az első gól született, nem volt szabadrúgás, Griezmann feldobta magát. A tizenegyest meg lehetett adni, az oké, a másik két gól meg 70%-ban Subasic sara. Nem kellene ugrálni egyik-másik oldalra a labda elrúgása előtt...mert lehet, hogy az ellenkező irányba megy...
A németek folytatták az előző vb-k sormintáját...megnyerted az előzőt? Akkor kiesel a csoportból. Remélem ez a minta marad 2022-re is. Mondjuk az, amit a németek játszottak, pont egy repülőjegyet ért hazafelé. 1982 óta nézem a vb-ket, de ilyen gyengén játszó német csapatot még nem láttam...nulla szív, nulla lélek, nulla erőnlét, nulla tartás.

Folytathatnám még, de inkább csak örülök, hogy vége.
Úgy látom nagyjából hasonlóképpen értékeljük a látottakat.
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.07.16. 12:48

Szegény horvátoknak még szerencséjük se volt.
Az egész vb- t figyelembe véve megérdemelt a francia siker.
Kis focinemzet még nem nyert vb-t,és ez most se következet be.

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.07.16. 12:53

Magicnak üzenem,hogy nem három ,hanem két tizenegyespárbajt nyertek a horvátok.
Az angolokat hosszabításban verték.
A lényegen nem változtat persze.

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.07.16. 12:58

Ori F1 írta:
2018.07.16. 12:48
Szegény horvátoknak még szerencséjük se volt.
Az egész vb- t figyelembe véve megérdemelt a francia siker.
Kis focinemzet még nem nyert vb-t,és ez most se következet be.
Uruguay úgy kétszeres bajnok, hogy még a horvátokénál is alacsonyabb a népességük, szóval ez így nem igaz, amit írtál.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.16. 13:43

vollebak írta:
2018.07.16. 09:29
Igen, rohadt szomorú az egész.

Eddig szerb nemzeti hős volt, aki a Szerbiát a világ részéről ért (vélt vagy valós) sérelmekért bosszút áll és nemcsak mint sportoló, de mint ember is példakép: gimis kora óta ugyanazzal a csajjal van, akit feleségül is vett, két gyerek apja, mellette elkötelezett híve a szerb ortodox egyháznak, amit anyagilag is támogat, stb.

De csak annyi kellett, hogy kimondja, hogy a horvátoknak drukkol (nyilván ez már azután volt, hogy a szerb csapat kiesett). Mert egy régió, gyakorlatilag egy nyelv, satöbbi, ugye.

Hát a fenét. Áruló, pszichopata, nemzetromboló, elmebeteg - ilyen és hasonló jelzőkkel illetik és valóságos hadjárat indult ellene. Úgy látszik, a nacionalista/jobboldali ember mindenhol ugyanúgy gondolkodik és véli magát feljogosítva arra, hogy majd ő megmondja, ki áruló és ki az "igazi" képviselője az adott nemzetnek.

Félelmetes, hogy ez a csávó mennyi örömet, büszkeséget, sikert hozott a szerbeknek és Szerbiának, miközben sosem felejtette el hangsúlyozni, hogy szereti a hazáját és büszke arra, hogy onnan származik. Rendszeresen beszélt szerbül a győzelmei után, hogy köszöntse a hazai szurkolóit is (pedig ez nem szokás a teniszben). És mindez semmit nem ér a szerb radikálisok szemében most. Gyalázzák, sértegetik, degradálják, árulózzák, ahol érik.

Undorító ez az egész és megint csak megerősített abban, hogy a nacionalisták és konzervatív jobboldaliak tényleg csak rombolni tudnak mindenhol.
Nem kell foglalkozni vele, ezek mind hülyék.
Djokovics talán szerbia legnagyobb sportolója. Jelenleg biztosan, de az is lehet, hogy minden idők legnagyobb és legsikeresebb szerb sportolója.

Magic
Főnök!
Hozzászólások: 4595
Csatlakozott: 2013.11.18. 11:11

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Magic » 2018.07.16. 13:45

Ori F1 írta:
2018.07.16. 12:53
Magicnak üzenem,hogy nem három ,hanem két tizenegyespárbajt nyertek a horvátok.
Az angolokat hosszabításban verték.
A lényegen nem változtat persze.
Való igaz. :)

Avatar
Ori F1
WSR pilóta
Hozzászólások: 2128
Csatlakozott: 2014.01.03. 22:37

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Ori F1 » 2018.07.16. 14:12

vollebak írta:
2018.07.16. 12:58
Ori F1 írta:
2018.07.16. 12:48
Szegény horvátoknak még szerencséjük se volt.
Az egész vb- t figyelembe véve megérdemelt a francia siker.
Kis focinemzet még nem nyert vb-t,és ez most se következet be.
Uruguay úgy kétszeres b
ajnok, hogy még a horvátokénál is alacsonyabb a népességük, szóval ez így nem igaz, amit írtál.
Nem a népességre,hanem foci kultúrára értettem.
Uruguay kétszeres olimpiai bajnokként nyerte meg az első vb-t.
Futball nagyhatalom volt egészen az ötvenes évek elejéig.
Ha ezt nézzük,akkor tényleg nem nyert kiscsapat.
És valószínűleg nem is fog.

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.16. 21:11

https://bit.ly/2moaQkR

A Griezman féle műesés pedig nem volt szabadrúgás!
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
Lancelot
Főnök!
Hozzászólások: 6527
Csatlakozott: 2013.12.28. 12:47
Mi vagy?: érdeklődő
Tartózkodási hely: Pápua City

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Lancelot » 2018.07.16. 21:28

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3 ... xCsFwlJn0

Erről van szó! Nem is fogunk jó ideig a közelükbe sem jutni....
"Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?" (Tywin Lannister, Trónok Harca)

Avatar
rdaneelolivaw
Főnök!
Hozzászólások: 13013
Csatlakozott: 2013.12.20. 23:22
Mi vagy?: Level Completed
Tartózkodási hely: XI

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: rdaneelolivaw » 2018.07.16. 21:55

Lancelot írta:
2018.07.16. 21:28
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3 ... xCsFwlJn0

Erről van szó! Nem is fogunk jó ideig a közelükbe sem jutni....
Szerintem hót' egyszerűen probálja megmagyarázni, pedig ez jóval bonyolultabb ügy.
Természetesen van igazsága a cikknek, de pusztán csak a mentalitásban keresni a hibákat... hát nem tudom.
Az csak egy faktor...

Biztos, hogy a fizikumon kellene először javítanunk, mert az a legkönnyebb, valahogy mégse megy. :)

Amúgy ez nagyon szomorú, pedig a gyerekek bármire megtaníthatóak, a küzdeni akarásra is.
Most voltunk a gyerekkel 1 hét focitáborban egyesületi szinten, + 1 hét tenisz, szintén...
Elég sokféle tábort láttam a környéken.
A legszebb a "mobilnyomkodó" foglalkozás volt 3 órán keresztül. (:u (:u (:u
(mi nem oda tartoztunk... de érdekes, hogy ezt valaki így felvállalja, dacolva a lebukással) :hanyas:

Avatar
vollebak
Főnök!
Hozzászólások: 6490
Csatlakozott: 2014.01.26. 14:12
Mi vagy?: ringy-rongy

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: vollebak » 2018.07.17. 09:53

rdaneelolivaw írta:
2018.07.16. 21:55
Lancelot írta:
2018.07.16. 21:28
https://l.facebook.com/l.php?u=https%3 ... xCsFwlJn0

Erről van szó! Nem is fogunk jó ideig a közelükbe sem jutni....
Szerintem hót' egyszerűen probálja megmagyarázni, pedig ez jóval bonyolultabb ügy.
Természetesen van igazsága a cikknek, de pusztán csak a mentalitásban keresni a hibákat... hát nem tudom.
Az csak egy faktor...

Biztos, hogy a fizikumon kellene először javítanunk, mert az a legkönnyebb, valahogy mégse megy. :)

Amúgy ez nagyon szomorú, pedig a gyerekek bármire megtaníthatóak, a küzdeni akarásra is.
Most voltunk a gyerekkel 1 hét focitáborban egyesületi szinten, + 1 hét tenisz, szintén...
Elég sokféle tábort láttam a környéken.
A legszebb a "mobilnyomkodó" foglalkozás volt 3 órán keresztül. (:u (:u (:u
(mi nem oda tartoztunk... de érdekes, hogy ezt valaki így felvállalja, dacolva a lebukással) :hanyas:
Amit igazából nem értek, az az, hogy valamiért minden jelentős sportban tökéletesen alulteljesítünk a régió más országaihoz képest.

Sokan csak a magyar foci halálával foglalkoznak, de ha megnézitek, valamiért úgy általában a jelentős, sok nézőt megmozgató, globális sportokban mind verve vagyunk nálunk a környező, sokkal kisebb országok által.

Van egy Hosszú Katinkánk, ami tök jó. Viszont ő is lassan kiöregszik. Másrészt ami sportokban erősek vagyunk, azok valljuk be, a régiónkat leszámítva szinte a kutyát nem érdekli. Se nézettségük, se jelentőségük világszinten. Tök jó, hogy erősek a vízilabdázóink, de a szlávokat és minket leszámítva senki nem foglalkozik ezzel a sporttal. Amikor kint éltem, a briteknek, a spanyoloknak és a hollandoknak is teljesen ismeretlen dolog volt. Sosem hallottak még a water polóról és érdekes volt látni, hogy amikor viszont elmagyaráztam, hogy hogyan is működik, milyen sport, akkor teljesen megfogta őket, hogy hű, milyen izgalmas koncepció, amolyan vízben játszott kézilabda, miért nem nagyobb sport ez világszinten. A kérdés jogos, mert tényleg izgalmas sportról van szó, de attól még tény, hogy jelenleg a világnak ezt a kis részét leszámítva sehol sem nézett vagy kedvelt játék.

De miért van az, hogy minden jelentős sportban nulla a magyar sportolók jelentősége? A focira most ki sem érdemes térni, beszéltük eleget - a szerbek, a horvátok mind erősebbek nálunk és még az ukránok is kitermeltek egy világklasszist a közelmúltban (Sevchenko).

A szerbeknek emellett ugye ott van Djokovic, de a nők között is Ivanovic és Jankovic. Világelső, GS-tornagyőztes férfi és női teniszezők. Én kedvelem Fucsovics Marcit és Babos Timit és örülök a sikereiknek, de azért nyilván nem kell magyarázni, hogy egészen más ligát képviselnek, mint az előbbi játékosok. A horvátoknak is ott van Marin Cilic vagy Goran Ivanisevic, akik szintén GS-győztes klasszisok.

Kosárlabdában Vlade Divac van a szerbeknek, aki a Los Angeles Lakers centere volt, a horvátoknak pedig ott van Drazen Petrovic, Peja Stojakovic vagy Toni Kukoc, aki megfordult a Chicago Bullsban, a Phialdelphiában, az Atlantában és a Milwaukee Bucksban is. Nekünk volt egyszer régen egy Dávid Kornélunk, aki nem tudott megragadni az NBA-ben, hiába próbálkozott.

Az ukránok pedig hiába vannak 45 millióan, ha gyakorlatilag négy és félszer annyi lakossággal sem érik el a magyar GDP-t. Mégis ők adták a világnak Klicskóékat és Szergej Bubkát, aki vitathatatlanul minden idők egyik legnagyobb atlétája. Emellett van világbajnok erősemberük (Virastyuk), mi magyarok pedig még mindig azt hisszük, hogy Fekete Laci bácsi a világ legerősebb embere, mert a nyolcvanas-kilencvenes évek fordulóján azt kamuzták nekünk, hogy nyert ilyen címet, nekünk pedig nem volt internetünk, hogy utánanézzünk, hát elhittük.

Ehhez képest sosem tartozott a strongman versenyek élmezőnyébe, egyetlen egyszer volt egy ötödik helye (1989). Ami mindenképpen szép teljesítmény, persze, de az azért nem semmi, hogy egy olyan korszakban, amikor Geoff Capes (1983 és 1985 világbajnoka), Bill Kazmaier (1980-1982 világbajnoka), Jon Pall Sigmarsson (1984, 1986, 1988 és 1990 világbajnoka), Jamie Reeves (1989 világbajnoka) és Magnús Ver Magnússon (1991 és 1993-1995 világbajnoka) voltak aktívak, mi magyarok tényleg szentül azt hittük, hogy a honfitársunk a világ legerősebb embere. Még a szabadkai születésű, magyar anyanyelvű és magát száz százalékban magyarnak valló Katona Ervin is kénytelen volt egy sor okból kifolyólag inkább szerb színekben versenyezni és Szerbiának nyert Strongman Champions League világbajnokságot 2011-ben, ami ugyan nem a világ legerősebb embere verseny, de hatalmas presztízzsel bíró sorozat, ahol Savickas, Hollands, Koklyaev, Shahlaei, Caron és Lalas kaliberű ászok versenyeztek. Egy ilyen mezőnyben lett szerb zászló alatt világbajnok a mi Katona Ervinünk. Szégyen és szomorú.

Szóval fogalmam sincs, mitől rohad ennyire a magyar sport. Nem lehet ezt csak pénzre vagy csak mentalitásra fogni. Egyszerűen mintha minden el lenne rontva már a kezdetektől fogva. Pedig sokkal több pénz áramlik a sportba és Urajnát leszámítva nagyobb a lakosságunk, mint a környező országoké. Tényleg érthetetlen az egész jelenség.
TÖKÉLETES INTÉZKEDÉS. – Dani, 2022. július 11.

Avatar
Rocco
Formula1 pilóta
Hozzászólások: 3488
Csatlakozott: 2014.02.14. 00:52

Re: 2018. évi labdarúgó világbajnokság (Oroszország 2018.06.14-07.15.)

Hozzászólás Szerző: Rocco » 2018.07.17. 11:05

Ehhez csak annyit tennek hozza, hogy az uszasban azert Katinka elott, es valoszinuleg utana is relative erosek leszunk. Babos pedig minden, csak nem kedvelheto. :D
Okadek figura, mar egy csomo magyar is ellene szurkol.


Fekete meg ugy volt a vilag legerosebb embere, mint Zambo Gimi a vilag egyik legjobb enekese. lol

Lezárt